Трускавецький вісник № 47 (1782) від 10 квітня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 47 (1782) від 10 квітня 2019 р.

10.04.2019У номері: Відкриття кав`ярні «У Марціна» в Дрогобичі; Лікування геморою у Трускавці; Звіт про проведення фестивалю «Радуйся, Маріє!»; Про пільгове забезпечення ліками; Складання заповіту.

Короткі новини

Люби і знай свій рідний край

5 квітня у центральній міській бібліотеці м. Трускавця відбулася презентація книжкової виставки «Люби і знай свій рідний край». Провідний бібліотекар обслуговування юнацтва Олександра Пфайфер ознайомила присутніх з історією міста Трускавця, з героями-земляками, які віддали своє життя за нас, за наше краще майбутнє, з людьми, які внесли свій вклад у розвиток міста-курорту, а також про творчий доробок наших трускавецьких поетів та письменників.

Власна інформація

Поезії засвічена зоря

Поезія є рушієм сили волі націй та народів. Найбільше втілив поезію думки у життя Т. Г. Шевченко, вклад якого є Біблією української поезії дотепер. Поезія класиків української літератури І. Франка і Л. Українки крізь віки надихала людей на боротьбу за краще життя.

Сучасна поезія перебуває у розквіті сил та своїх можливостей. Поряд з такими «брендами» української поезії як С. Жадан, Ю. Андрухович, Ліна Костенко ми маємо когорту сучасних високопрофесійних поетів. О. Дяк, І. Павлюк, В. Чайковська, О. Лишега, М. Людкевич, В. Куйбіда творять шедеври поезії, які вражають читачів.

10 квітня в центральній бібліотеці м. Трускавця було проведено перегляд літератури «Поезії засвічена зоря». Бібліотекар абонементу І. Цимбаляк ознайомила присутніх з поетичними творами класиків української літератури, а також з сучасними майстрами поетичного слова. Стихія написання вірша – процес несвідомий, а процес читання – безкінечний. Насолоджуйтесь кожним рядком.

Підготувала О.Л. Зикіна, бібліотекар абонементу Трускавецької ЦБС

Звіт про проведення ІV Міського фестивалю-конкурсу духовної пісні та поезії «Радуйся, Маріє!»

7 квітня 2019 року у Релігійно-просвітницькому центрі ім. о.І.Валюха відбувся ІV Міський фестиваль-конкурс духовної пісні та поезії «Радуйся, Маріє!», присвячений святу Благовіщення. Метою фестивалю було: заохотити учнівську молодь в часі Великого посту до роздумів над духовними та християнськими цінностями, приготування до величного свята Воскресіння Господнього.

Організаторами конкурсу фестивалю стали: Трускавецький деканат Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, Будинок учнівської творчості, Релігійно-просвітницький центр ім. о.І.Валюха, Трускавецька міська рада за сприяння міського голови Андрія Кульчинського та спонсор ЗАТ «Санаторно-готельний комплекс «Дніпро-Бескид», голова правління Чебаненко Олександр Іванович.

Отець-декан Петро Івасівка уділив Господнє благословення учасникам фестивалю, а голова міста Андрій Кульчинський привітав переможців та вручив призи.

До участі у конкурсі зголосились учні трьох шкіл міста, дитячої школи мистецтв ім. Р.Савицького, Будинку учнівської творчості, Недільної школи ім. Й.Гордашевської, Народного дому.

40 педагогів працювали над тим, щоб їх вихованці зуміли передати власні духовні переживання у обраній номінації.

Усього у фестивалі взяло участь 142 дитини віком від 6 до 17 років (93 – художнє читання, авторська поезія; 49 – вокал).

 Журі фестивалю-конкурсу:

о. Андрій Бунь, голова комісії у справах сім’ї та молоді Самбірсько-Дрогобицької єпархії, керівник хору «Оранта» - голова журі;

Тетяна Медвідь, доцент Дрогобицького державного педагогічного університету імені І. Франка (далі – ДДПУ), кандидат педагогічних наук, регент хору «Лілея»;

Оксана Бобечко, доцент ДДПУ, кандидат мистецтвознавства;

Світлана Кишакевич, доцент ДДПУ, кандидат мистецтвознавства;

Лідія Зубрицька, культорганізатор БУТ;

Анна Литвин, заслужений працівник культури, автор проекту «Перехресні стежки».

Підсумкові результати

Номінація солісти-вокалісти, І вікова категорія:

І місце – Сливка Софія, СЗШ№3,

І місце – Строкова Анастасія, Школа мистецтв,

ІІ місце – Нестер Марія, СЗШ №1,

ІІІ місце – Савчак Соломія, СЗШ №3,

ІІІ місце – Івасівка Вікторія, БУТ.

ІІ вікова категорія:

І місце – Скробач Оксана, СЗШ №3,

ІІ місце – Якубів Андріана, Школа мистецтв,

ІІІ місце – Аторвін Юната, БУТ,

ІІІ місце – Кострицька Мілена, Школа мистецтв,

Відзнака – Кушнір Вікторія, Боднар Христина, СЗШ №3,

Ансамблі, І вікова категорія:

Гран-прі – Пилат Лідія, Пилат Лілія, НВК СЗШ №2,

І місце – ансамбль «Сонячні промінчики», СЗШ №1,

ІІ місце – Ямелинець Софія, Ямелинець Соломія, БУТ,

ІІІ місце – Івасівка Вікторія, Вовків Лілія, НВК СЗШ №2,

ІІ вікова категорія:

Гран-прі – Вовків Лілія, Вовків Андрій, БУТ,

І місце – «Найкращі друзі», СЗШ №1,

І місце – тріо «Гармонія», Школа мистецтв,

ІІ місце – Пасемко Ярина, Свищ Ярина, СЗШ №3,

ІІ місце – Спас Вікторія, Собко Зоряна, СЗШ №1,

ІІІ місце – Янів Адріана, Янів Валентина, БУТ.

Номінація інструменталісти:

Відзнака – Дидик Юрій, НВК СЗШ №2.

Номінація художнє читання, І вікова категорія:

І місце – Явір Святослав, НВК СЗШ №2,

І місце – Стець Софія, СЗШ №3,

ІІ місце – Швець Максим, СЗШ №1,

ІІ місце – Петрів Дана, СЗШ №3,

ІІІ місце –Салань Софія, СЗШ №1,

ІІІ місце – Губицький Максим, СЗШ №1,

ІІІ місце – Полянко Анастасія, СЗШ №1.

ІІ вікова категорія:

І місце – Ткаченко Ірина, НВК СЗШ №2,

І місце – Явір Ірина, НВК СЗШ №2,

ІІ місце – Наконечна Соломія, СЗШ №3,

ІІІ місце – Табачинський Артем, СЗШ №3.

Номінація художнє читання (групове), І вікова категорія:

І місце – Ферцак Христина, Гузичак Юлія, СЗШ №3,

ІІ місце – колектив 3-А класу, СЗШ №3,

ІІІ місце – Микиташ Владислава, Підкова Віталій, Народний дім.

ІІ вікова категорія:

І місце – Попруженко Марина, Біліченко Вероніка, БУТ.

Номінація авторське читання, І вікова категорія:

І місце – Закутинський Любомир, СЗШ №3,

ІІ місце – Кутельмах Анна, СЗШ №3,

ІІ місце – Мінчак Віктор, БУТ,

ІІ місце – Гергель Інна, НВК СЗШ №2,

ІІІ місце – Шукель Владислав, СЗШ №3.

ІІ вікова категорія:

І місце – Лепак Аліна, НВК СЗШ №2,

ІІ місце – Іванків Ольга, СЗШ №1,

ІІІ місце – Логінська Марія, СЗШ №1.

Номінація авторське читання (групове), І вікова категорія:

І місце – Губицька Марія, Коробко Ольга, Монастирська Марія, НВК СЗШ №2,

ІІ місце – Петрів Дана, Городиська Яна, СЗШ №3,

ІІІ місце – Васильків Вікторія, Вольчак Софія, НВК СЗШ №2.

Журі відзначило високий рівень підготування учнів у вокальних номінаціях, про що свідчать отримані два Гран-прі, а також творчу роботу учнів у номінації авторська поезія з деякими зауваженнями щодо композиції вірша та застосування художніх засобів у висвітленні думки. Також журі відзначило виступ Попруженко Марини та Біліченко Вероніки (художнє читання) щодо репертуару та майстерності виконання.

Від організаторів:

Радіємо з того, що інтерес до фестивалю духовної пісні та поезії зростає з року в рік, про що свідчить велика кількість учасників, проведені відбіркові тури у школах та переповнені зали глядачів-уболівальників. Сподіваємось, цей інтерес викликаний не тільки гарними призами, які надала Трускавецька міськрада, але й бажанням педагогів та батьків бачити своїх дітей добрими християнами.

Оргкомітет

Марцін запрошує на каву та налисники

В закарпатському Мукачевому, покровителем якого є святий Мартин, каву називають кавілем, а млинці палачінтами. В цьому місті святого Мартина шанують надзвичайно сильно, адже його ім`я носить центральний кафедральний костел, а цьогоріч святому покровителеві злиденних, виноробів, шинкарів та воїнів навіть спорудили пам’ятник.

У галицькому Дрогобичі про святого Мартина знають менше, ніж в Мукачевому, адже тут покровителем міста є святий Варфоломій. Але 9 квітня сталася подія, котра напевно змусить дрогобичан (мова йде про розумних дрогобичан, а не про абияких) дізнатися більше як про св. Мартина, так і про Мартинів взагалі. Відкриття на вулиці Шевченка, 15 нової кав`ярні «У Марціна» - не просто штрих в новітній історії Дрогобича, а закономірність. Адже випадковостей не буває, і не випадковими є ні назва закладу, ні його розміщення, ні велика увага журналістської братії Дрогобиччини до цієї події.

Марцін – це спольщена назва імені Мартин. Найвідомішим Мартином є, звісно ж, святий Мартин з Тур (або Турський), котрий жив у IV столітті і визнається святим в католицькій, православній, англіканській та лютеранській церквах. Єпископ міста Тур (тепер Франція) був римським офіцером, досить милосердним, і в іконографії та живописі зображується у вигляді воїна-вершника, що дає частину свого плаща жебраку. Саме в такому образі він і постав в мукачівському пам’ятнику.

Але Мартин з Тур – не єдиний Мартин, про котрого мали б знати дрогобичани. Справа в тому, що в Дрогобичі у середині XVI століття народився Мартин (Марцін) Лятерна, сповідник короля Стефана Баторія, красномовний проповідник-єзуїт, котрий загинув мученицькою смертю за свою віру у віці 46 років. Прізвище Лятерна означає не що інше як «ліхтар», і тут дрогобичани мали б згадати ще про одного Марціна – ліхтарника, котрий запалював ліхтарі на вулицях міста Котермака.

Якщо поритися в історії Дрогобича, то відомих Марцінів-Мартинів знайшлося б набагато більше, але наша мета – розповісти не про всіх них, а про кав’ярню, де подають ну дуже смачну каву і надзвичайно апетитні, просто божественні налисники як з солодкою, так і з м`ясною та грибною начинками. А вже після спожиття цих налисників можна собі більше прочитати – от хоча б про згаданого Марціна Лятерну, про якого «Трускавецький вісник» писав ще в 2014 році у статті «Чи буде колись проголошений святим дрогобичанин Марцін Лятерна?» (оригінал польською мовою – тут).

А тепер – про подію. Відкриття кав`ярні «У Марціна» проходило за участі … Марціна. Так-так, той самий дрогобицький ліхтарник Марцін в образі елегантного молодого чоловіка в капелюсі разом зі своєю супутницею прийшов запросити дрогобичан на каву. Кава тут – шикарна, кажуть любителі. Чому? Бо господиня закладу має свої власні рецепти її приготування, назбирані по всіх усюдах – від Бразилії до Польщі, від Туреччини до Відня та Дрогобича.

Про каву можна говорити годинами, але найпростіше визначення цього напою коротке: кава мусить бути як негритянка – така ж чорна, гаряча і солодка. А можна ще коротше: кава мусить бути. І крапка. Kawa musi być, як співається в популярній польській пісні.

Нова кав`ярня розмістилася в досить вигідному місці – навпроти приміщення ансамблю «Верховина», пам’ятника А. Міцкевичу та філфаку. Камерна обстановка приміщення сприяє задушевним розмовам, втечі від щоденної суєти, а хороший настрій створює вдало підібрана музика. Вулиця Шевченка є однією з найголовніших в Дрогобичі, веде до військкомату, центральної бібліотеки, Палацу мистецтв музею «Дрогобиччина», тож сподіваємося, що кав`ярня «У Марціна» стане відкриттям для багатьох дрогобичан.

Отож, Марцін Дрогобицький запрошує жителів та гостей славного вільного королівського міста Дрогобича на каву та щось до кави. Ласкаво просимо! Zapraszamy uprzejmie! Willkommen, bitte! Welcome, friends!

Володимир Ключак

P.S. Більше про кав`ярню «У Марціна» - на Фейсбуку (Marcin Drohobycki).

 

Позбавтесь від геморою!

/Вперше у Трускавці – радикальне лікування геморою за 1 процедуру методом HAL/RAR/

У всьому світі цю методику застосовують для лікування геморою починаючи з 2005 року. Це малоінвазивне втручання, яке проводиться під місцевою анестезією, і триває 20-30 хвилин. Завдяки тому, що втручання проводиться під місцевою анестезією, пацієнт після процедури лікування може самостійно відправитися додому.

Переваги методики:

- швидке відновлення працездатності,

- через 2 тижні дозволяється помірні фізичні навантаження без обтяжень (біг, плавання),

- результат формується протягом 2 місяців,

- надійність методики - 92-95% гарантії не повернення геморою.

Лікування зовнішнього геморою

Також проводиться лікування зовнішнього геморою, так звані «анальні бахромки» шляхом:

- видалення радіохвильовим скальпелем Surgitron,

- застосування високочастотного хірургічного апарату Патонмед ЕКВЗ - 300 (не вимагає накладення швів на рану).

Лікування анальних тріщин

У 70% випадків хронічний комбінований геморой супроводжується тріщинами прямої кишки. Тріщини іноді виникають без геморою при хронічних наполегливих запорах. Тріщини бувають гострими і хронічними.

Гострі тріщини піддаються консервативної терапії або проводиться радиоволновая коагуляція апаратом Surgitron або проводиться лазерна терапія із застосуванням лазера нового покоління GIGAA.

Хронічні анальні тріщини підлягають тільки оперативному лікуванню. Висічення тріщин виконується під місцевою анестезією радіохвильовим скальпелем Surgitron або заварюванням тріщини високочастотним хірургічним апаратом Патонмед ЕКВЗ - 300.

Лікування анальних поліпів

При діагностиці захворювань прямої кишки на другому місці знаходяться поліпи прямої кишки. Існує багато видів поліпів прямої кишки. Всі вони вважаються умовно доброякісними і підлягають видаленню.

На жаль, жоден лікар не може дати гарантію, що поліпи не переродяться в злоякісні новоутворення.

У нашому центрі поліпи видаляються під місцевою анестезією радіохвильовим скальпелем Surgitron або високочастотним хірургічним апаратом Патонмед ЕКВЗ - 300

Безопераційне лікування гемороїдального хвороби (латексне лігування)

Основою лікування латексними кільцями є безопераційне відділення гемороїдальних вузлів. На ніжку гемороїдального вузла надягають еластичне латексне кільце, яке поступово стискає вузол. Через припинення кровопостачання протягом 2-4 днів вузол відмирає і самостійно відпадає від стінок кишки. За кілька тижнів на місці вузла утворюється сполучнотканинний рубець

Переваги:

Ефективність латексного лігування перевищує 80%;

Процедура проводиться швидко

Лікування проходить не впливаючи на ритм життя і працездатність пацієнта

Низький ризик повторного утворення гемороїдальних вузлів

Лікування проводить лікар-хірург вищої категорії, кандидат медичних наук Павлов Євген Семенович. Попередній запис: (067) 812 22 75, (03247) 6 20 30.

Джерело

Безоплатне пільгове забезпечення ліками за рецептами лікарів

Саме на цю тему сьогодні консультація від Марії Николаїшин – директора Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

- З чого почнемо, пані Маріє?

- Думаю, що нашу консультацію поділимо на два етапи. Ми почнемо із окреслення категорій осіб, які мають право на пільгове забезпечення ліків. Зазначу, що постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 р. №1303 у редакції від 01.01.2019 р. «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» визначено дві категорії груп населення. Перша з них – це категорія груп населення, які мають право на безоплатне отримання ліків, а до другої категорії належать ті групи населення, які мають право на придбання ліків з оплатою 50 відсотків їх вартості.

- Які ж групи населення відносяться до категорії громадян, які мають право на безоплатне придбання ліків?

 - До такої категорії відносяться:

- діти віком до трьох років;

- учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, постраждалі учасники Революції Гідності та особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

- особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорій 1 та 2 відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;

- неповнолітні діти померлих громадян, віднесених до категорій 1 та 2, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;

- дівчата-підлітки і жінки з протипоказаннями вагітності, а також жінки, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (засоби контрацепції - гормональні препарати);

- пенсіонери, які отримують пенсію за віком або у зв’язку з втратою годувальника (крім осіб, які отримують пенсію на дітей у зв’язку з втратою годувальника), якщо зазначені особи одержують пенсію в розмірі, що не перевищує мінімальний розмір пенсії;

- особи з інвалідністю, які отримують пенсію за віком, по інвалідності або у зв’язку з втратою годувальника (крім осіб, які отримують пенсію на дітей у зв’язку з втратою годувальника), якщо зазначені особи одержують пенсію в розмірі, що не перевищує мінімальний розмір пенсії, відповідно до Закону України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”;

- особи з інвалідністю та особи, які отримують державну соціальну допомогу, призначену замість пенсії, відповідно до Закону України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”;

- діти з інвалідністю відповідно до Закону України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”;

- ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ, ветерани податкової міліції, ветерани державної пожежної охорони, ветерани Державної кримінально-виконавчої служби, ветерани служби цивільного захисту, ветерани Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації відповідно до Закону України “Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист”.

При чому, усі ці вище перераховані групи населення мають право на безоплатне отримання ліків незалежно від розміру середньомісячного сукупного доходу їх сім’ї.

Окрім цього, мають право на безоплатне отримання ліків ще такі групи населення :

- діти з багатодітних сімей відповідно до Закону України “Про охорону дитинства”;

- особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорії 3 відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;

- учасники війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;

- жертви нацистських переслідувань відповідно до Закону України “Про жертви нацистських переслідувань”;

- дружини (чоловіки) померлих жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, відповідно до Закону України “Про жертви нацистських переслідувань”;

- особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, відповідно до Закону України “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні”;

- неповнолітні діти померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 3, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;

- особи, які працювали з моменту аварії на Чорнобильській АЕС до 1 липня 1986 р. не менше 14 календарних днів або не менше трьох місяців протягом 1986-1987 років за межами зони відчуження на роботах з особливо шкідливими умовами праці (за радіаційним фактором), пов’язаними з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, що виконувалися за урядовими завданнями.

Вище зазначені групи осіб мають таке право у разі, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.

До другої пільгової категорії належать такі групи населення, в разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються з оплатою 50 відсотків їх вартості:

- діти віком від трьох до шести років;

- особи з інвалідністю I і II груп відповідно до Закону України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”;

- депортовані особи, які досягли пенсійного віку або є особами з інвалідністю, відповідно до Закону України “Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою”;

- реабілітовані особи, які стали особами з інвалідністю внаслідок репресій або є пенсіонерами, відповідно до Закону України “Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні”;

- почесні донори України відповідно до Закону України “Про донорство крові та її компонентів” і громадяни України, нагороджені нагрудним знаком “Почесний донор СРСР”.

Зазначу, що безоплатно і на пільгових умовах відпускаються лікарські засоби, які зареєстровані в Україні в установленому порядку та включені до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я, крім лікарських засобів, що включені до переліку міжнародних непатентованих назв лікарських засобів. Відпуск лікарських засобів безоплатно і на пільгових умовах у разі амбулаторного лікування осіб провадиться аптеками за рецептами, виписаними лікарями лікувально-профілактичних закладів за місцем проживання цих осіб. Особи, які обслуговуються у відомчих лікувально-профілактичних закладах і мають право на безоплатний або пільговий відпуск лікарських засобів, отримують їх у аптеках, закріплених за цими закладами. Безоплатний відпуск лікарських засобів дітям з інвалідністю провадиться за рецептами лікарів незалежно від місця проживання цих дітей. У цьому разі витрати, пов'язані з оплатою вартості лікарських засобів, беруть на себе органи охорони здоров'я за місцем їх відпуску. Витрати, пов'язані з відпуском лікарських засобів безоплатно і на пільгових умовах, провадяться за рахунок асигнувань, що передбачаються державним та місцевими бюджетами на охорону здоров’я. Визначення права на отримання окремими групами населення пільг щодо забезпечення лікарськими засобами у разі амбулаторного лікування за рецептами лікарів, які відпускаються залежно від середньомісячного сукупного доходу сім’ї, здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Нагадуємо, що з вересня 2016 року на Дрогобиччині розпочали діяльність три бюро правової допомоги, вони є відділами Стрийського місцевого центру з надання безоплатної воринної правової допомоги. У разі необхідності Ви можете звернутися до фахівців бюро правової допомоги за консультацією, у тому числі й з виборчого права. Адреси бюро: м. Дрогобич, вул. Лесі Українки, 70, м. Борислав, вул. Адама Міцкевича, 64, м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62. Центр знаходиться за адресою: м. Стрий, вул. О. Бачинської, 1а. Прийом громадян здійснюється з 8.00 до 17.00. Разом з тим нагадаємо нашим читачам, що з вересня 2017 року Міністерство юстиції України разом із системою безоплатної правової допомоги реалізовує проект «Я МАЮ ПРАВО».

Марія Бойко

Що варто знати про складання заповіту

Головне територіальне управління юстиції у Львівській області інформує про порядок складання заповіту. Зі слів начальника відділу з питань нотаріату Андрія Крохмального, заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.

Право на заповіт здійснюється особисто.

Вчинення заповіту через представника не допускається.

Заповіт складається у письмовій формі, із зазначенням місця та часу його складення, дати та місця народження заповідача. Заповіт має бути особисто підписаний заповідачем. Якщо фізична особа у зв'язку з хворобою або фізичною вадою не може особисто підписати заповіт, за її дорученням він підписується у її присутності іншою особою.

Якщо заповідач через фізичні вади не може сам прочитати заповіт, посвідчення заповіту має відбуватися при свідках.

Заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин.

Заповідач може без зазначення причин позбавити права на спадкування будь-яку особу з числа спадкоємців за законом.

Малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка).

Заповідач не може позбавити права на спадкування осіб, які мають право на обов'язкову частку у спадщині.

Заповітом можна охопити права та обов'язки, які належать заповідачу на момент складення заповіту, а також ті права та обов'язки, які можуть йому належати у майбутньому. Заповідач має право скласти заповіт щодо усієї спадщини або її частини.

Заповідач має право у будь-який час скасувати заповіт чи скласти новий заповіт. Заповіт, який було складено пізніше, скасовує попередній заповіт повністю або у тій частині, в якій він йому суперечить.

Скасування заповіту провадяться заповідачем особисто.

Прес-служба Головного територіального управління юстиції у Львівській областіСоздан 10 апр 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником