Трускавецький вісник № 52 (1787) від 19 квітня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 52 (1787) від 19 квітня 2019 р.

19.04.2019У номері: По ситуації з гідромінеральною базою Трускавця та участі міськради в ТОВ «Трускавецькі лікувальні води»; Звернення; Короткі новини.

Короткі новини

За каденцію Андрія Кульчинського коштів в місто залучено в рази більше, ніж за його попередника Козира

За три роки каденції чинного міського голови Трускавця Андрія Кульчинського на реалізацію проектів у місті-курорті залучено в рази більше коштів, ніж за його попередника на мерській посаді Р. Козира. Про це стало відомо з даних, котрі 18 квітня оприлюднив на сесії Трускавецької міської ради заступник мера Трускавця, депутат Львівської обласної ради Олексій Балицький. Відповідаючи на запитання депутата міськради Юрія Яворського про невдачу участі Трускавця в конкурсах мікропроектів (обласний рівень та ДФРР), Олексій Балицький озвучив інформацію, котра свідчить, що з 2010 по 2015 рр. (каденція Козира) кошти в Трускавець майже не залучалися. Особливо це видно по Фонду охорони навколишнього середовища (обласний бюджет), з якого за всі 5 років урядування Р. Козира було залучено всього лише бл. 370 тис. грн. А за три роки команди Кульчинського при владі в Трускавці (2016-2018 рр.) з цього фонду в місто було залучено майже 5 млн. грн.

Що стосується невдачі участі в конкурсах у 2019 році, то причиною її є так званий «індекс платоспроможності», через який Трускавець вже на стартовому етапі ставлять у завідомо невиграшну позицію, що є порушенням принципу конкурентності, зазначили Андрій Кульчинський та Олексій Балицький. Також Олексій Балицький натякнув на суб`єктивізм при розгляді проектів, поданих на фінансування Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) та на нахабний розпил коштів в ручному режимі. А міський голова зазначив, що через так зване «вирівнювання» мінфін щорічно викачує з Трускавця 1 млн. 600 тис. грн. Якби ці кошти залишалися в розпорядженні міста, то Трускавець не мусів би взагалі брати участь у конкурсах мікропроектів, резюмував Андрій Богданович.

Детальніше про залучені Трускавцем кошти (2010-2018) та участь міста в різних програмах – в інфографіці.

Бориславське проводове радіо буде на ФМ, а Трускавець традиційно пасе задніх

Бориславське проводове радіо «Слово» перемогло в конкурсі Національної ради з питань телерадіомовлення та отримало ліцензію на FM-хвилю (100.2 мГц). Про це поінформував міський голова Борислава Ігор Яворський. «Це вирішальний крок для того, аби залишити проводове мовлення на території нашого міста в історії. Невдовзі слухачі зможуть почути радіопередачі на будь-якому ФМ-приймачі, вдома, в автомобілі, через Інтернет-канали, у Бориславі та у всіх навколишніх населених пунктах. Це, зокрема, вирішить і проблему обмеженого доступу до інформації для людей похилого віку, для яких це питання було вкрай важливим. Вітаю директора комунального підприємства Тетяну Шеремету та весь колектив «Радіо «Слово». Дякую за Вашу наполегливість та плідну співпрацю», - привітав працівників радіо «Слово» з перемогою Ігор Яворський.

У Трускавці мова про те, щоб комунальне проводове радіо (КП «Редакція міського радіомовлення») працювало в Інтернет-мережі чи хоча б мало свій сайт, ведеться вже з 2015 року. Особливо на потребі впровадження передових технологій в медіа-просторі міста та ефективнішої ролі радіо як засобу комунікації влади та громадськості наголошує заступник міського голови Трускавця Олександр Ткаченко. Як інформує наше власне джерело, саме Олександр Олександрович наполягав на тому, щоб комунальне проводове радіо Трускавця, яке з 2015 р. очолює журналіст Любомир Поливка, теж отримало ФМ-частоти і вело своє мовлення для більшої аудиторії слухачів.

Не таємниця, що з кожним роком зменшується кількість абонентів, котрі користуються «колгоспником», тож задля виживання вихід на ФМ-хвилі та робота в Інтернеті – адекватна відповідь радійників на виклики часу. На жаль, Трускавець не може похвалитися таким здобутком як Борислав – у курортній столиці України досі немає комунального радіо на ФМ-хвилі, а навіть немає банального веб-сайту проводового радіо.

Власна інформація

«Рада Старійшин» вказує на ризики входження в ТОВ «Трускавецькі лікувальні води» і закликає депутатів добре подумати про наслідки

Питання входження Трускавецької міської ради в ТОВ «Трускавецькі лікувальні води» з часткою 50%х50%, яке стало предметом гарячих дебатів на LII сесії Трускавецької міської ради 18 квітня, було розглянуто і на черговому засіданні МГО «Рада Старійшин» м. Трускавця. Старійшини міста-курорту однозначно висловилися за те, що потрібно добре вивчити суть питання, і в жодному разі не приймати поспішних рішень.

На порядку денному засідання міської громадської організації «Рада Старійшин» 19 квітня було три питання:

1. Прийом нових членів організації.

2. Про розгляд спірного питання між членом Президії МГО «Рада Старійшин» Мирославом Савчином та ПрАТ «Трускавецькурорт».

3. Звернення до громади Трускавця, міського голови Трускавця та депутатів Трускавецької міської ради.

Після вступного слова голови МГО «Рада Старійшин» Лева Грицака Президія одноголосно прийняла в члени організації заявників, котрі подали відповідні заяви на вступ до ГО, та розповіли про себе. Мова йде про двох мешканців Трускавця: 60-літнього полковника та 68-літнього підприємця з досвідом роботи за кордоном. Лев Грицак висловив задоволення, що такі поважні люди бажають поповнити лави «Ради Старійшин».

Про спірне питання між ним та ПрАТ «Трускавецькурорт» доповів член Президії Го, громадський діяч Мирослав Савчин.

- ПрАТ «Трускавецькурорт» шкодить не лише всьому місту, а й окремим громадянам, - каже Мирослав Іванович. – Так, я стикнувся з такою проблемою, що вони подали на мене в суд з вимогою скасувати моє право власності на землю та житло.

Мирослав Савчин розповів, що ще в 2008 році отримав дозвіл на будівництво магазину з офісними приміщеннями на земельній ділянці на вул. Стебницькій в районі АТП. Згодом підприємець оббивав чиновницькі пороги, щоб в дозвіл було внесено зміни в частині «та житловими кімнатами», адже діти ростуть, і потрібно їх забезпечити житлом. Вісім років минули спокійно, аж тут у сусідстві збудували автомийку, котра використовує для миття автотранспорту різноманітні отрутохімікати. Новий сусід порушує санітарні, екологічні та будівельні норми, через невисокий паркан хмари отруйних випарів щодня мігрують над житлову будівлю п. Савчина. Наче й цього мало, ПрАТ подав на мешканця Трускавця ще й позов до Господарського суду, буцімто той знаходиться у виробничій зоні, і в майбутньому (!) може використовувати їхнє майно та ще й заблокував їхній аварійний виїзд. Позов підготував юрист ПрАТу Андріан Копинець.

Президія «Рада Старійшин» ухвалила рішення по цьому питанні, підготувавши відповідне звернення до суду, де просить врахувати всі обставини цієї справи. Оскільки питання стосується позивача та відповідача, то в деталі звернення не вдаємося.

Найголовнішим і найцікавішим було третє, останнє питання порядку денного засідання Президії МГО «Рада Старійшин». В ньому члени Президії та запрошені проаналізували ті ризики, які можуть постати перед містом в разі входження Трускавецької міської ради в ТОВ «Трускавецькі лікувальні води». Рішення дуже підозріло лобіює чинний міський голова Андрій Кульчинський, котрий на сесії міськради 18 квітня все робив для того, щоб його негайно «протягнути». Тільки активна позиція кількох депутатів та громадськості завадила йому це зробити.

В авральному порядку на понеділок знову скликається розширена бюджетна комісія, сьогодні на офіційному сайті міськради нарешті опублікували проект Статуту ТОВ «Трускавецькі лікувальні води», а на Чистий четвер планується проведення чергової сесії – включно заради прийняття цього питання. Така поспішність дивує і викликає логічне запитання – з якого це дива мер міста так яро захищає інтереси однієї з приватних фірм? Тим паче що мова йде про підприємство із, м`яко кажучи, не найкращою репутацією в Трускавці.

В дискусії, котра розгорілася на засіданні Президії «Ради Старійшин», взяли участь як члени Президії, так і запрошені гості, зокрема депутати Трускавецької міської ради, представники політичних сил, окремі члени Ініціативної групи трускавчан по збереженні курорту Трускавець. Своїми думками з приводу ризиків ділилися Лев Грицак, Юрій Яворський, Олександр Грищенко, Віктор Пиців, Мирослав Мицько, Руслан Крамар, Леонід Федевич, Володимир Саратовський, Мирослав Савчин та інші.

Ось кілька тез з їхніх виступів:

- питання входження міста в ТОВ «Трускавецькі лікувальні води» потрібно винести на загальноміський плебісцит (опитування),

- ПрАТ «Трускавецькурорт» вже неодноразово показав, що він не є надійним партнером Трускавецької міської ради – і у випадку невиконання зобов’язання відремонтувати вулицю Шевченка, і у випадку невиконання пунктів кількох меморандумів, які Товариство підписувало з різними міськими головами (Л. Грицак, Р. Козир, А. Кульчинський),

- з часткою 50% вийти з цього ТОВ можна буде лише за рішенням зборів, що у випадку 50х50 означає патову ситуацію та фактичну кабалу міста, зобов’язання відповідати за управлінські помилки нав’язаного ПрАТом керівника,

- неефективний учасник ринку пропонує місту ввійти в нього грошима, щоб за рахунок коштів платників податків вирішувати свої власні проблеми,

- однією з цілей залучення ТМР до участі в ТОВ «Трускавецькі лікувальні води» є намір ПрАТу спонукати міську раду певним чином впливати на збільшення кількості укладених угод на реалізацію мінеральної води – не виключено, що шляхом адміністративного тиску та інших важелів впливу міської влади,

- озвучена сума вартості проданих об`єктів гідромінеральної бази (ПрАТ продав ті об’єкти ТОВ «Трускавецькі лікувальні води» за 9 млн. грн., і це без врахування двох бюветів мінвод) не може бути прийнятною через відсутність незалежної фінансової експертної оцінки майна,

- шляхом входження міста в ТОВ «Трускавецькі лікувальні води» ПрАТ «Трускавецькурорт» намагається запобігти втраті контролю над трускавецькими джерелами після приходу нової влади в Україні,

- участь в ТОВ з розподілом голосів 50х50 є неефективною, і місто мало змогу переконатися в цьому на прикладі ТОВ «Трускавецький водоканал – при такому розподілі голосів звільнити чи замінити керівника ТОВ з ініціативи міської ради є нереально,

- на відміну від комунального підприємства ТОВ не може брати участі в залученні грантових коштів чи подавати заявки на участь в проектах ДФРР чи обласних та державних мікропроектах (паралелі зі створенням КП «Трускавецьвода»).

Озвучені пропозиції лягли в основу колективного звернення, зараз тривають консультації з рядом громадських організацій щодо його остаточного варіанту. Під зверненням можуть поставити свої підписи й інші громадські організації, політичні партії чи депутати, котрим небайдужа доля Трускавця та його гідромінеральної бази.

Про головний ризик входження міської ради в ТОВ «Трускавецькі лікувальні води» сказав наприкінці засідання Президії голова МГО «Рада Старійшин» Лев Грицак: «В це ТОВ місто входить грошима, а ПрАТ майном. У випадку розпаду цього ТОВ вони залишаться з майном, а ми (місто) втрачаємо гроші…».

Володимир Ключак

Звернення до громади Трускавця, міського голови Трускавця та депутатів Трускавецької міської ради

Шановна трускавецька громадо!

Шановний Андрію Богдановичу!

Шановні депутати Трускавецької міської ради!

Ми, громадські організації Трускавця, члени Ініціативної групи трускавчан з порятунку курорту Трускавець, осередки політичних партій та небайдужі мешканці Трускавця, обурені відвертим лобіюванням, термінового прийняття Трускавецькою міською радою рішення про її участь у спільному підприємстві ТзОВ «Трускавецькі лікувальні води», яке здійснює постачання і реалізацію мінвод з розподілом часток 50% на 50%.

Вважаємо, що прийняття такого рішення зашкодить інтересам курорту Трускавець та інтересам трускавецької громади, а лобісти цього рішення мають особисту зацікавленість, не виключено, що фінансову та матеріальну.

На громадських слуханнях, котрі були ініційовані ПрАТ «Трускавецькурорт» та ТОВ «Трускавецькі лікувальні води» і відбулися 14 березня 2019 р. в Народному домі, громадськість Трускавця однозначно виступила проти планів входження міської ради в ТОВ «Трускавецькі лікувальні води».

15 березня громадська організація «Рада Старійшин» виступила зі зверненням до міського голови Трускавця А.Б. Кульчинського, в якому просила детально вивчити всі нюанси створення спільного підприємства і не поспішати з прийняттям такого рішення. Текст цього звернення включно з 8 пропозиціями було оприлюднено в мережі Інтернет та в газеті «Воля громади» від 25.03.2019 р. Відповіді на ці пропозиції чомусь не було.

Але на сесії Трускавецької міської ради 18 квітня 2019 р. міський голова Андрій Кульчинський заявив, що відносно цього питання не було жодних застережень чи пропозицій з боку громадськості міста. Це може розцінюватися як свідома та цілковита маніпуляція та брехня.

Ініціативною групою трускавчан з порятунку курорту Трускавець, громадськістю, «Радою Старійшин» м. Трускавця, окремими депутатами Трускавецької міської ради неодноразово піднімалося питання незадовільного стану санітарної охорони курорту Трускавець, збереження природних властивостей наявних на курорті лікувальних мінеральних вод, відсутності заходів по запобіганню їх забрудненню, пошкодженню та передчасному виснаженню їх родовищ. Але складається враження, що це питання хвилює тільки громадськість міста та простих мешканців, а влада абсолютно усунулася від своїх прямих функціональних обов’язків.

ПрАТ «Трускавецькурорт» не відмовився від ідеї запровадження платного входу у бювет, а заходи по збереженню гідромінеральної бази (на балансі ПрАТ) не проводяться і далі. Керівництво міської ради, на якого Законом покладені прямі обов’язки зі збереження гідромінеральної бази курорту (ст. 42 ЗУ «Про курорти»), замість щось робити тільки потакає ПрАТу.

Більше того, вказане ПрАТ пішло на нечуваний цинізм, намагаючись перекласти фінансові проблеми свого підприємства на плечі міста, шляхом лобіювання входження міської ради в створене ПрАТом ТОВ «Трускавецькі лікувальні води» без надання їй вирішального голосу.

Ми проти того, щоб важко зароблені містом кошти, кошти платників податків, йшли на дотацію підприємства, котре виснажило ресурси курорту Трускавець, занедбало його гідромінеральну базу, призвело до занепаду нагірної частини курорту і Трускавця в цілому.

Застерігаємо міського голову і депутатів від намагання створити спільне підприємство зі структурою, яка занапастила Трускавець, яка розпродує всі свої об’єкти і готується до продажі гідромінеральної бази курорту. Просимо зважити на ті величезні ризики, які постануть перед Трускавцем у разі прийняття цього рішення. Закликаємо не затягувати з реалізацією рішення ТМР від 09.11.2017 р. про відновлення роботи комунальної ГГРЕС, адже це єдино правильний вихід з ситуації, що склалася.

Вважаємо, що ідея ПрАТ «Трускавецькурорту», яку зараз активно лобіює міський голова, втягнути Трускавецьку міську раду в якості співвласника без надання їй вирішального голосу до участі в збитковому підприємстві, створеному ПрАТом, є аферою, котра для міста не принесе нічого крім збитків та репутаційних втрат.

Висловлюємо припущення, що у лобіюванні прийняття рішення про входження міста в ТОВ «Трускавецькі лікувальні води» наявна корупційна складова. Міський голова та депутати, котрі проголосують за таке злочинне рішення, у випадку його прийняття повинні понести відповідальність згідно чинного законодавства України, зокрема відповідних пунктів Закону України «Про засади запобігання корупції».

Обіцяємо, що у випадку прийняття рішення, спрямованого на шкоду інтересів територіальної громади Трускавця, нами буде зроблено все для того, щоб винні понесли відповідальність та заслужену міру покарання, в тому числі внаслідок перевірки правоохоронними органами на предмет мотивованості та корупційних діянь з подальшим скеруванням справ до суду.

Доказом нашої правоти є намагання якомога швидше «протягнути» це рішення та тиск на депутатів, про що свідчать події на сесії міської ради 18.04.2019 р., а також небажання прислухатися до думки абсолютної більшості населення міста, небажання детально вивчити це питання з залученням експертів у галузі права, економіки та корпоративних відносин.

Поспішність міського голови і окремих депутатів вкотре заставляє задуматися, чим саме вони мотивовані, що так поспішають завести місто в кабалу і розбазарювати мільйони гривень , коштів платників податків на рахунок приватного підприємства, котре впродовж 20 років існування зарекомендувало себе як непорядне та вороже інтересам міста та громади Трускавця.

В зв’язку з цим ми вимагаємо від міського голови Трускавця та депутатів Трускавецької міської ради:

1. Відмовитися від афери зі створенням спільного підприємства з ПрАТ «Трускавецькурорт» чи входження міської ради в ТОВ «Трускавецькі лікувальні води» як таких, що мають на меті збагачення окремих осіб та структур і не дають жодних шансів на порятунок гідромінеральної бази курорту та контролю над її станом.

2. Розробити і затвердити програму розвитку мінерально-сировинної бази, раціонального використання та охорони природних лікувальних ресурсів курорту Трускавець. Рекомендуємо кошти, які влада має намір вкласти в ТОВ «Трускавецькі лікувальні води», інвестувати в каналізування вулиці Франка, з метою покращення стану гідромінеральної бази.

3. Організувати експертизу технічного стану виведеного з експлуатації бювету мінвод №2 з метою відновлення його роботи; зобов’язати ПрАТ «Трускавецькурорт» в стислі терміни виготовити проектну документацію на ремонт бювету №2, чітко визначити дату введення його в експлуатацію.

4. Винести питання участі Трускавецької міської ради у спільному підприємстві ТзОВ «Трускавецькі лікувальні води» на загальноміське опитування.

5. Виконати рішення сесії Трускавецької міської ради від 09.11.2017 р. про відновлення роботи комунального підприємства «Трускавецька міська гідрогеологічна режимно-експлуатаційна станція», оголосивши конкурс на посаду керівника комунальної ГГРЕС, затвердивши її штатний розпис та розпочати отримання ліцензії на видобуток мінеральної води для КП «Трускавецька міська ГГРЕС». Поставити питання перед ПрАТ «Трускавецькурорт» про добровільну передачу гідромінеральної бази курорту, яка до 2000 року належала державі, у комунальну власність міста Трускавця. Судовим позовом забезпечити заборону відчуження ПрАТ «Трускавецькурорт» гідромінеральної бази і пов’язаних з нею приміщень!

У випадку ігнорування наших вимог, котрі є вимогами громади міста-курорту Трускавець, яка вболіває за долю рідного міста та його майбутнє, залишаємо за собою право звертатися у всі інстанції (вищий законодавчий орган, Президент України, правоохоронні та антикорупційні органи) з метою покарати винних шляхом притягнення їх до відповідальності.

Звертаємося по підтримку та допомогу до депутатів всіх рівнів, політичних сил, громадсько-політичних організацій, яким не є байдужими доля та майбутнє нашого курорту Трускавець.

Об`єднуємося задля порятунку «Нафтусі» та збереження рідного міста Трускавця, не зважаючи на політичні погляди та уподобання!!!

З повагою,

Ініціативна група трускавчан з порятунку курорту Трускавець /підписи/

Асоціація малого та середнього підприємництва м. Трускавця /підписи/

Трускавецька міська організація політичної партії «ВО «Батьківщина» /підписи/

МГО «Рада Старійшин» м. Трускавця /підписи/

Депутати Трускавецької міської ради /підписи/Создан 19 апр 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником