Трускавецький вісник № 53 (1788) від 22 квітня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 53 (1788) від 22 квітня 2019 р.

22.04.2019У номері: Засідання бюджетної комісії; Звернення Руслана Крамара; Результати виборів у Трускавці; Екологічний захід в бібліотеці.

Короткі новини

Трускавець підтримав і Порошенка, і Зеленського

У Трускавці другий тур виборів Президента України 21 квітня пройшов доволі спокійно. За інформацією ЦВК, перевагу в місті-курорті здобув кандидат Петро Порошенко, проте в цілому перемогу в Україні впевнено та з величезним відривом здобуває Володимир Зеленський.

Отже, подаємо як голосували трускавчани по всіх восьми виборчих дільницях (перша цифра – підтримка В. Зеленського, друга – П. Порошенка):

1) в сан. «Дніпро»: 482/823,

2) СЗШ №1: 458/810,

3) центральна бібліотека: 393/567,

4) ПК ім. Шевченка: 682/682,

5) СЗШ №3: 608/832,

6) БУТ: 455/732,

7) СЗШ №2-гімназія: 539/862,

8) «Спортовець»: 546/738.

В цілому по Трускавці Володимир Зеленський отримав підтримку 4 163 виборців (в першому турі – 1381), а Петро Порошенко – 6046 (в першому турі 3524). Таким чином порівняно з першим туром Зеленський «добрав» 2782 голоси, а Порошенко 2522.

В цілому ж підтримка Порошенка в другому турі склала у Трускавці близько 57%, Зеленського – близько 39%. Близько 3% трускавчан зіпсували бюлетень. Всього проголосувало біля 10,5 тисяч трускавчан, явка виборців в місті-курорті становила 62,5%.

Офіційні результати виборів по всіх 8 дільницях Трускавця оприлюднені на сайті ЦВК за посиланням https://www.cvk.gov.ua/pls/vp2019/wp336pt001f01=720pt005f01=121.html

Власна інформація

Диспут «Наша планета – колиска життя»

Щоб берегти землю, природу,

Треба її полюбити,

Щоб полюбити, треба пізнати.

Пізнавши – неможливо не полюбити.

М.Пришвін

Ми живемо на найдивовижнішій планеті – планеті світлих сонячних ранків, яскравих лагідних днів і тихих зоряних ночей, що пахнуть м’ятою та матіолою. На планеті, що дарує найщиріші почуття і щастя тим, хто шанує, любить та оберігає її.

З метою формування екологічної свідомості та екологічної культури у молоді 19 квітня у центральній міській бібліотеці м. Трускавця відбувся диспут «Наша планета – колиска життя» приурочений Всесвітньому дню Землі. Провідний бібліотекар обслуговування юнацтва Олександра Пфайфер розповіла учням 7-А класу СШ №1 про те, як на кожному кроці видно наслідки нашого бездумного споживацького, зрештою варварського ставлення до неї. Весело та цікаво пройшла екологічна гра «Відгадай загадку», були зачитані правила поведінки у довкіллі, прислів’я та приказки про Землю.

На завершення диспуту діти ознайомилися з книгами, які були представлені на книжковій виставці «Природа і ми: друзі чи вороги».

Підготувала Олександра Пфайфер, провідний бібліотекар обслуговування юнацтва Трускавецької ЦБС

Звернення Руслана Крамара до трускавчан та депутатів міської ради

/з приводу входження міста з часткою 50% в ТзОВ “Трускавецькі лікувальні води”/

Вже тривалий час у Трускавці точиться гостра дискусія щодо належного стану та якісної експлуатації свердловин мінеральних вод, державну ліцензію (спеціальний дозвіл) на користування якими має ПрАТ “Трускавецькурорт”.

На перший погляд наміри міської влади увійти з 50% часткою у ТзОВ “Трускавецькі лікувальні води” виглядають привабливо. Та доки не буде фахової відповіді на ряд питань щодо функціонування вищезгаданого підприємства, говорити про доцільність та корисність для міста прийняття такого рішення є не тільки передчасним, але і нанесе серйозні фінансові втрати для міської казни.

 Що відбувається?

 ПрАТ “Трускавецькурорт” вже близько як двадцять років користується ліцензією на експлуатування свердловин мінеральних вод, більшість яких розміщені у парковій частині міста, і в тому числі унікальною і неповторною за своїми лікувальними властивостями водою “Нафтуся”. В ліцензійних умовах чітко вказано, що догляд за якістю вод та належний стан експлуатуючого обладнання покладається на ПрАТ “Трускавецькурорт”. Контроль за дотриманням “Трускавецькурортом” ліцензійних умов здійснює орган, який видав ліцензію, а ще донедавна і санепідемстанція.

У 2016 році “Трускавецькурорт”, нібито через аварійний стан, закриває верхній бювет, а з часом оголошує про намір ввести плату за вхід до нижнього бювету. Мотивують свої дії тим, що у товариства немає обігових коштів для експлуатації родовищ мінеральних вод, а саме обладнання потребує негайної модернізації. У мене склалася думка, що “Трускавецькурорт” впродовж років просто “викачував” в офшори кошти і взагалі не звертав уваги на стан гідромінеральної бази. І як вдарив дзвін, то розпочалися активні пошуки шляхів збереження надр.

Коли трускавчани зайняли активну позицію і категорично виступили проти введення плати за вхід до бювету, тоді “Трускавецькурорт” вирішив піти іншим, для себе авантюрним, а для міста аферистичним, шляхом. І діяти потрібно дуже швидко, бо в державі змінюється влада, і не виключено, що при об'єктивній перевірці у “Трускавецькурорту” відберуть ліцензію на користування надрами. А першим претендентом на отримання ліцензії буде нещодавно створене комунальне підприємство “ГГРЕС”.

Власники ПрАТ “Трускавецькурорт” створюють підприємство ТзОВ “Трускавецькі лікувальні води”, і на це підприємство аврально, без майна і без земельних ділянок, роблять ліцензію на користування надрами. “Трускавецькурорт” сам робить оцінку в межах 10 млн. грн. зношеного і занедбаного майна та обладнання, яке призначено для експлуатації мінеральних вод, і продає це майно ТзОВ “Трускавецькі лікувальні води”. Іншими словами, самі собі продають зношене і занедбане майно, і при тому за чималу суму, Але верхній і нижній бювети та деякі джерела не оцінюють та не продають. Далі ТзОВ “Трускавецькі лікувальні води” вступають в переговори з чиновниками Трускавецької міської ради і пропонують місту увійти коштами громади з 50% часткою у ТзОВ “Трускавецькі лікувальні води”.

 Що отримає місто, коли увійде з 50% часткою у ТзОВ “Трускавецькі лікувальні води”?

- фінансові втрати, бо доведеться коштами заплатити 50 відсотків розміру статутного капіталу, а це близько 5 млн. грн. (п. 3.5. Статуту ТзОВ “Трускавецькі лікувальні води”);

- жодних управлінських повноважень без згоди іншого 50% власника (розділ 6 Статуту);

- відсутність можливості одностороннього виходу з ТзОВ “Трускавецькі лікувальні води”(п. 7.6 Статуту);

- якщо “Трускавецькурорт” комусь продасть бювети, і цей хтось зголоситься продати бювети ТзОВ “Трускавецькі лікувальні води”, то місту доведеться заплатити 50% вартості бюветів;

- місто Трускавець позбудеться можливості отримувати кошти на модернізацію гідромінеральної бази від державних та міждержавних фондів, оскільки фінансування відбувається виключно підприємств із 100% комунальною власністю;

Тому у запропонованому вигляді проект рішення і Статут ТзОВ “Трускавецькі лікувальні води” категорично не можна приймати. Думаю, що обізнані чиновники міської ради самі це добре розуміють, та які мотиви ними рухають, питання залишається відкритим.

Які мої пропозиції:

Експлуатацію гідромінеральної бази унікальних трускавецьких родовищ повинно здійснювати комунальне підприємство “ГГРЕС”.

Земельні ділянки, які призначені для обслуговування свердловин і від яких відмовилося ПрАТ “Трускавецькурорт”, передати комунальному підприємству “ГГРЕС” і подати заявку на отримання ліцензії на користування надрами.

Запропонувати ТзОВ “Трускавецькі лікувальні води” спільно з містом зробити оціночну вартість та технічний аудит основних фондів ТзОВ. А після цього викупити у них по реальній ціні необхідне обладнання.

Міській раді розробити і затвердити програму розвитку мінерально-сировинної бази, раціонального використання та охорони природних лікувальних ресурсів курорту Трускавець та звернутися до державних та міждержавних інстанцій з проханням про фінансування вищезгаданої програми.

Якщо ж все-таки депутати зважаться на входження в ТзОВ “Трускавецькі лікувальні води”, то таке рішення, яке має дуже велике значення для розвитку курорту, повинно попередньо пройти загальноміський референдум чи опитування. Наприклад, у Швейцарії в рік відбуваються близько десяти референдумів, і це дає можливість їм бути однією з найрозвинутіших та соціально захищених країн світу.

З повагою, Руслан Крамар

Депутати не впевнені, що входження в ТОВ «Трускавецькі лікувальні води» є добрим помислом

Сьогодні, 22 квітня, відбулося засідання бюджетної комісії Трускавецької міської ради. Провів засідання Андрій Остапчук. На засіданні, котре тривало понад дві години, велася дискусія про те, наскільки небезпечним є для міста входження в структуру, створену одноосібно ПрАТ «Трускавецькурорт». Мова йде про діюче з 2018 р. ТОВ «Трускавецькі лікувальні води», входження в яке міською радою активно та жорстко лобіює чинний міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

Перед початком засідання голові бюджетної комісії депутатові Андрієві Остапчукові було передано звернення від громадських організацій з підписами. Другий примірник звернення (теж з підписами) було зареєстровано належним чином у відповідному відділі міської ради. Мова йде про ухвалене минулої п’ятниці (19 квітня) звернення Ініціативної групи трускавчан з порятунку курорту Трускавець (Віра Стецик), Асоціації малого та середнього підприємництва м. Трускавця (Сергій Кнюх), МГО «Рада Старійшин» (Лев Грицак), ТМО «ВО «Батьківщина» (Руслан Крамар). Текст звернення можна прочитати за посиланням http://protruskavets.org.ua/zvernennya-do-hromady-truskavtsya-miskoho-holovy-truskavtsya-ta-deputativ-truskavetskoji-miskoji-rady-2/).

В засіданні бюджетної комісії взяли участь міський голова Андрій Кульчинський, депутати ТМР Андрій Остапчук, Юрій Яворський, Василь Тимчишак, Мирослав Мицько, Олег Карпин, Віра Сазонова, Андрій Кісак, Богдан Габшій, Тарас Матолич, Юрій Наконечний, Олена Савченко, Анатолій Стародуб, Руслан Цехмейстер, секретар ТМР Наталія Пономаренко, голова ТМО «ВО «Батьківщина» Руслан Крамар, представники ряду громадських організацій: Віра Стецик, Ігор Кісак, Наталія Болоховська, Віктор Пиців, Олександр Богуцький, Андрій Пфайфер, Сергій Кнюх, Василь Богун та інші, кілька журналістів різних видань. На зустріч прибули і генеральний директор ПрАТ «Трускавецькурорт» Андріан Драновський, юрист ПрАТу Андріан Копинець, керівник ТОВ «Трускавецькі лікувальні води» Андрій Тарнавський.

Зустріч була непростою, проте все ж градус напруги був значно нижчим, ніж під час засідань сесій. Представники ПрАТу та ТОВ «ТЛВ» наголошували на тому, що їхня пропозиція є доброю та вигідною для міста, і що у випадку неухвалення рішення на сесії про входження міськради в ТОВ «ТЛВ» є ціла черга бажаючих співпрацювати з підприємством. До того, що на таку співпрацю потрібно йти, схилялися і міський голова Андрій Кульчинський, і ряд депутатів, зокрема представники партій «Самопоміч» (не всі) та «Свобода». Категоричну незгоду з поспішністю та необдуманістю висловлювали депутати від КУНу та представники громадськості. Чіткі питання, на які так і не було надано чітких відповідей, озвучили депутати Василь Тимчишак, Андрій Остапчук (обидва – «Самопоміч»), Юрій Яворський (БПП «Солідарність»), Мирослав Мицько («Батьківщина»). Їх зокрема цікавило чому б не розібратися детально в документації та всіх правових нюансах входження в ТОВ «ТЛВ», щоб уникнути пастки. А те, що пастка все-таки є, це правда, бо місто може стати меценатом, котре постійно змушене буде фінансувати збиткове підприємство, не маючи жодних гарантій на перебрання на себе повного контролю за гідромінеральною базою Трускавця.

Розмови були безкінечними, виступи емоційними, але комісія реально нічого не вирішує, а тільки надає рекомендації. З почутих рекомендацій одна була найчіткішою – тільки комунальне ГГРЕС! Її від імені Ініціативної групи трускавчан з порятунку курорту Трускавець озвучив громадський діяч Ігор Кісак. Інші пропозиції передбачали можливість входження в ТОВ «ТЛВ» з рядом застережень: зміна окремих пунктів договорів та статуту, передбачення можливості викупу 100% майна ТОВ (тобто, гідромінеральної бази), аудит та юридичний супровід від незалежної фірми, котра дорожить власною репутацією, та інше.

Питання мають розглянути на сесії 25 квітня (в Чистий четвер), і виглядає на те, що в мера є більшість, щоб «продавити» це рішення. Громадські активісти налаштовані рішуче – потурати сваволі мера вони не хочуть і не будуть. Депутати виявилися заручниками ситуації, адже, з однієї сторони, багато хто з них боїться мера, бо в той чи інший спосіб залежні від нього, а з іншої, проголосувати за входження в ТОВ «ТЛВ» може означати для них кінець політичної та будь-якої іншої кар`єри, стигматизацію та політичне самогубство.

Приклад виборів Президента України показує, що громадськість стомилася від старих політиків, котрі під соусом турботи про громаду чи балаканиною про майбутнє вершать вигідні для себе оборудки, в котрих меркантильні інтереси переважають над альтруїзмом та думкою про загальне благо спільноти. Копняк під зад старим елітам з луценками, гонтарєвими, кубівими, гладковськими, свинарчуками, гордєєвими, кононенками, барнами – це пересторога для місцевих політичних еліт. У Трускавці теж можуть не оцінити ті плюси діяльності команди Андрія Кульчинського, які були зроблені впродовж останніх 3-4 років. І хто дасть гарантію, що саме голосування за входження в ТОВ «Трускавецькі лікувальні води» не стане цвяхом у труну політичної кар`єри для молодих віком, але вже таких старих досвідом місцевих депутатів? Голосування 25 квітня стане лакмусовим папірцем для мешканців Трускавця – чи депутат є дійсно слугою народу, чи хижим птахом, котрого вабить запах особистої вигоди. Чекати лишилося недовго.

Якщо ж все-таки Андрій Кульчинський методом батога та пряника «протисне» входження в ТОВ «ТЛВ», то однозначно, що у Трускавці появиться свій Зе, і цей Зе обов’язково переможе на наступних мерських виборах. Тож чинний мер мав би зрозуміти, що ліпше вчитися на чужих помилках (в даному випадку на помилках Петра Порошенка), ніж болюче спостерігати, як твої виборці відвертаються від тебе, та ще й кричать «Розіпни»!». А таке може бути. Бо за ТОВ «ТЛВ» однозначно треба бичувати, розпинати і ховати навіки в політичне небуття.

Володимир КлючакСоздан 22 апр 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником