Трускавецький вісник № 56 (1791) від 25 квітня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 56 (1791) від 25 квітня 2019 р.

25.04.2019У номері: Враження від сесії Трускавецької міської ради; Пам`яті Олександра Шишка; Короткі новини.

Короткі новини

Депутат Василь Тимчишак заявив про вихід з фракції «Самопоміч»

Сьогодні, 25 квітня, під час пленарного засідання LIII позачергової сесії Трускавецької міської ради депутат Василь Тимчишак зробив офіційну заяву про свій вихід з фракції «Самопоміч». За цю каденцію це вже другий вихід з фракції, перший було зроблено, коли Микола Сеньків покинув фракцію КУН.

Василь Тимчишак – єдиний воїн-АТОвець серед депутатів Трускавецької міської ради. На сесіях він постійно піднімає важливі питання як свого округу (кілька будинків на вул. Стебницькій), так і питання всього міста-курорту. Він є активним учасником ГО «Ковчег», ця організація об’єднує частину АТОвців Трускавця і робить багато для виховання дітей та молоді в патріотичному дусі. 25 квітня Василь Тимчишак був серед тих депутатів, хто закликав не поспішати із прийняттям рішення про входження міської ради в ТОВ «Трускавецькі лікувальні води», але їх голос не був почутий більшістю депутатського корпусу.

У фракції «Самопоміч» в Трускавецькій міській раді залишилося четверо депутатів: Олег Карпин (голова фракції), Олена Савченко, Андрій Остапчук та Віра Сазонова. Міський голова Андрій Кульчинський теж висувався на цю посаду як представник «Самопомочі», він же очолював партійний список партії «Самопоміч» на виборах в Трускавецьку міську раду восени 2015 року.

На баланс міста будуть передані паркові скульптури і надкаптажні споруди

Скульптури на території курортного парку, історичні павільйони типу музичної альтанки, надкаптажні споруди біля джерел «Едвард», «Фердинанд», «Броніслава», комплекс навколо джерела «Юзя», територія спаленого «Дептаку» та ряд інших об’єктів, котрими зараз опікується ПрАТ «Трускавецькурорт», будуть безоплатно передані на баланс міста. Про це вчора, 24 квітня, під час засідання бюджетної комісії Трускавецької міської ради поінформував міський голова Трускавця Андрій Кульчинський. Мер зазначив, що ведуться перемовини з цього приводу, і вже є попереднє погодження, що важливі для міста об’єкти будуть передані на баланс Трускавецької міської ради чи підпорядкованих їй структур (наприклад, КП «Парк курортний»).

Нагадаємо, що паркові скульптури, надкаптажні споруди та інші згадані вище об’єкти є пам’ятниками архітектури чи скульптури місцевого значення, і окрасою курортного парку, своєрідними символами та знаками впізнаваності Трускавця. Будучи на балансі міста, вони матимуть більше шансів на збереження, реставрацію чи реконструкцію та кращий зовнішній вигляд, ніж це є зараз.

Перераховані вище об’єкти не належать до гідромінеральної бази курорту Трускавець.

Власна інформація

У Дрогобичі водій, рухаючись заднім ходом, скоїв наїзд на пішохода

Дорожньо-транспортна пригода сталась 24 квітня близько 17.50 на площі Шевченка у місті Дрогобич. Як попередньо встановили правоохоронці, водій автомобіля «Сітроен», 32-річний місцевий мешканець, рухаючись заднім ходом, скоїв наїзд на пішохода, 53-річного мешканця Дрогобича. Внаслідок наїзду чоловік отримав тілесні ушкодження. Наразі правоохоронці встановлюють обставини події, вирішується питання про відкриття кримінального провадження.

Відділ комунікації поліції Львівської області

Що не робиться – все на краще

LIII позачергова сесія Трускавецької міської ради 25 квітня прийняла всього одне рішення – «Про участь в Товаристві з обмеженою відповідальністю «Трускавецькі лікувальні води». Як би позитивно чи негативно не оцінювали це рішення та сам факт його прийняття різні люди, партії та групи впливу, але навряд чи хтось оспорюватиме факт, що день 25 квітня матиме важливі наслідки для майбутнього курорту та певних політичних еліт.

Спочатку подивимося хто був категорично за чи проти цього рішення. «За» виступали ПрАТ «Трускавецькурорт», міський голова Андрій Кульчинський, фракція «Самопоміч», фракція «Свобода». «Проти» були КУН, Ігор Кісак, Лев Грицак, Ініціативна група трускавчан з порятунку курорту Трускавець, міський осередок партії «Батьківщина», «Трускавецький Автомайдан», чисельне гроно підприємців міста та громадських активістів.

Хто допоміг міському голові прийняти це доленосне рішення? Окрім двох згаданих вище політичних сил, котрі з самого початку чітко заявляли про свою підтримку участі в ТОВ «ТЛВ», рішення пройшло завдяки повній підтримці фракції «Громадянська позиція» (4 голоси) та двом депутатам від «Батьківщини». І якщо до «ГП» питань немає, то з «Батьківщиною» явний когнітивний дисонанс – голова міського осередку Руслан Крамар чітко заявляє, що він проти поспіху, присутність депутатів обласної ради від «Батьківщини» Юрія Гудими та Ярослава Качмарика теж однозначно свідчить про намагання стримати владу міста від прийняття поспішних рішень, натомість Михайло Малащак та Наталія Пономаренко голосують «за».

Чи є плюси у тому, що дане рішення було прийнято? Так. Якщо не враховувати всі фінансові та юридичні ризики і особливо ту поспішність, з якою ПрАТ «Трускавецькурорт» хотів входження міста в ТОВ «ТЛВ», то все-таки місто матиме змогу детальніше ознайомитися зі станом гідромінеральної бази курорту. Безперечним плюсом є те, що рішення було прийнято з поправками, у тому числі з врахуванням деяких пропозицій від «Ради Старійшин», Лева Грицака та Ініціативної групи трускавчан. Мова йде про внесення пункту про початок роботи над розробкою Програми збереження та розвитку мінерально-сировинної бази, раціонального використання та охорони природних лікувальних ресурсів курорту Трускавець. Хоча на бюджетній комісії 24 квітня мер Трускавця заявляв, що така програма мала б бути давно розроблена, але в архівах її чомусь немає, і хоча громадський діяч Віктор Пиців йому опонував, що така програма все ж існує ще з 1990-х років, та в даному випадку маємо конкретний факт – по ідеї мала б розпочатися робота над таким документом. Інше діло, що цей пункт може стати таким же мертвонародженим дитям, як пункт у рішенні сесії ТМР №697 від 09.11.2017 в частині відновлення роботи комунальної ГГРЕС.

Із виступів гендиректора ПрАТу Андріана Драновського, депутата Анатолія Стародуба, головного інженера ГГРЕС (тепер ТОВ «ТЛВ») Романа Кутного і виступів на попередніх сесіях та комісіях керівника ТОВ «ТЛВ» Андрія Тарнавського теж можна «витягнути» ряд плюсів для міста в разі співпраці міста та ПрАТу в форматі ТОВ «ТЛВ». І ці плюси, про які вслід за представниками ПрАТу постійно говорить Андрій Кульчинський, дійсно були б благом для Трускавця … при одній умові. Ця умова – це чесна гра, прозорі правила, взаємна довіра. Якщо так і буде, то все буде супер, якщо ж ні, то прийдеться не раз згадувати слова Володимира Шиманського про «жуліків», котрі не раз обманювали і яким вірити не можна.

Які мінуси прийняття цього рішення? На головний з них чітко вказав депутат Юрій Яворський у своєму виступі, котрий зібрав аплодисменти залу. Не поспішайте, все обдумайте, залучіть експертів у галузі права, фінансів, гідрогеології, і тільки тоді робіть кроки у правильному напрямку. На бюджетній комісії 24 квітня Юрій Яворський поставив питання чітко: якою є наша стратегічна мета – взяти під контроль громади гідромінеральну базу чи просто вступити в ТОВ? І навів хороший приклад – я не йтиму вперед, якщо там може бути прірва. Бо після першого, другого чи п’ятого кроку, які здаються правильними та успішними, буде крок фатальний.

Аргументи, чому не слід поспішати, озвучували депутати Роман Бучкович, Василь Тимчишак, громадські діячі Ігор Кісак, Олександр Богуцький, депутат облради Ярослав Качмарик, колишній міський голова Трускавця Лев Грицак. Що цікаво, не було категоричного «Ні!», були здебільшого заклики «Почекайте! Не спішіть! Вивчіть питання!».

Не хотілося б порівнювати процес входження міста в ТОВ «ТЛВ» з президентськими виборами, але певна аналогія напрошується сама собою. Оберемо кота в мішку, а потім розберемося. Але якщо Володимир Зеленський обраний в демократичний спосіб і має команду фахівців, то які фахівці відстоюватимуть інтереси громади Трускавця, якщо ПрАТ почне крутити, обманювати чи шантажувати? Юристи? Скільки їх в мерії і якого рівня? Юридична служба ПрАТу завжди була досить потужною. Економісти? На сесії було видно як творилося економічне диво, коли 500 тисяч перетворювалися в 10 тисяч, а збитки чудесним способом перетворювалися в прибутки 6 млн. грн. в рік, а то й у надприбутки. Фахівці з геології? Чи фахівці з усіх питань, яких в мерії працевлаштовано скільки там штатних одиниць?

Демократія має як переваги, так і недоліки. Перевагою є відповідальність за прийняття рішень. На відповідальності за це рішення, якщо в ньому будуть виявлені ознаки корупційних діянь, наголошував Лев Грицак. Він побажав депутатам, аби їх оминала тюремна доля, та вони й самі можуть на це сподіватися, адже зараз в державі панує колективна безвідповідальність і посадовці вкрай рідко несуть хоч якусь відповідальність за прорахунки.

Але що буде, якщо це змінюватиметься? Що буде, якщо за президента Зеленського садитимуть винних, а не безвинних, якщо за корупцію позбавлятимуть не лише права обіймати посади, але й конфісковуватимуть майно? Що буде, якщо всі мажорні ноти замовкнуть, а райдужні перспективи співпраці з ПрАТом поблякнуть? Що буде, якщо місто буде втягнуте в мільйонні боргові зобов’язання, а вийти з ТОВ «ТЛВ» не зможе, бо виявиться зв’язаним по руках і по ногах? Що буде, якщо все піде не так гладко, як планується, а навскоси, криво та не в ту сторону?

25 квітня на сесії Трускавецької міської ради було багато фарсу, напівправди та натяків. Натяків, що це не перша оборудка з прихованою користю, і що можна згадати попередні оборудки. Натяків, що все може бути значно гірше, ніж здається на перший погляд. Натяків на чиюсь особисту зацікавленість, на чиюсь некомпетентність, на чиюсь зраду чи підлість.

Чи завжди можна говорити правду? Наприклад, про лікувальні води Трускавця. Про справжні причини чи мотиви того чи іншого голосування. Про те, що до кінця каденції залишилося недовго, а дехто ще недостатньо збагатився. Запитання риторичне. Правда є одна, але має різні сторони. І колись шило з мішка вилізе обов’язково.

Прийняте рішення можна оскаржувати, можна ініціювати перевірки, контролювати кожен подальший крок у справі входження міста в обійми ПрАТу. Тісні братські обійми, в котрих можна знайти порятунок або погибель. Але день 25 квітня назад не повернеш, і питання наново не переголосуєш. Треба перегорнути цю сторінку і йти далі, надіючись, що вона була біла і чиста, а не чорна і брудна.

Бути оптимістом – це вірити, що все, що робиться – на краще. Дуже хочеться бути оптимістом і дуже хочеться вірити, що рішення сесії ТМР від 25 квітня про входження в ТОВ «ТЛВ» було правильним. Та на заваді цій вірі стоять інтуїція та розум. Тому краще не вірити, а надіятися. Бо надія вмирає останньою.

Володимир Ключак

Поцілунок Юди

В Страсний четвер, справжній і той єдиний та неповторний Страсний четвер понад 2 тисячі років тому сталося кілька подій. Тайна Вечеря і встановлення священства. Молитва в Гетсиманському саду. Схоплення Ісуса. Відрубання св. Петром вуха рабові первосвященика і чуд уздоровлення. Суд у Кайяфи. Трикратне зречення Петра.

Але одна подія з усієї палітри знакових явищ Страсного четверга є промовистою. Це поцілунок Юди.

В Страсний четвер 25 квітня 2019 року на сесії Трускавецької міської ради було гаряче. Три години від 10.00 до 13.00 кипіли пристрасті, вирували емоції, лилися слова, сипалися аргументи та контраргументи, точилися баталії, червоніли обличчя і тремтіли губи. Три години. Тут не було молитов і відрубування вух, зате були юди, і то не один.

Ця позачергова сесія була однією з небагатьох, коли не було запитів чи звернень. Затвердження порядку денного після невдалої спроби депутатів Андрія Кісака та Романа Бучковича домогтися перенесення питань, внесло ясність хто підтримує чинного мера. А хто підтримує мера, той змушений діяти так, як він хоче.

За затвердження порядку денного проголосувало 18 депутатів: 3 з «Самопомочі» (Віра Сазонова, Олена Савченко, Олег Карпин), 3 зі «Свободи» (Юрій Наконечний, Богдан Габшій, Руслан Пристай), 2 з «Батьківщини» (Михайло Малащак та Наталія Пономаренко), 4 з «Громадянської позиції» (Тарас Матолич, Андрій Степаненко, Ігор Стасик та Іван Герльовський), 2 з БПП «Солідарність» (Анатолій Стародуб та Михайло Кіселичник), 1 з УКРОПу (Іванна Кенц-Березюк), 1 з «Народного контролю» (Руслан Цехмейстер), 1 позафракційний (Микола Сеньків), і міський голова Андрій Кульчинський. Затвердження порядку денного стало першим кроком до розгляду і прийняття рішення про входження Трускавецької міської ради в ТОВ «Трускавецькі лікувальні води».

Були депутати, які не голосували за цей порядок денний, а згодом не підтримали проект рішення. Це Василь Тимчишак, Андрій Кісак, Мирослав Мицько, Юрій Яворський, Роман Бучкович. Відсутніми на сесії були (що теж має значення) такі депутати: Андрій Остапчук, Святослав Грабовський, Зоряна Домбровська, Василь Вовчанський.

Арифметика проста: 18+5+4=27 (26 депутатів + міський голова).

«За» входження Трускавецької міської ради в ТОВ «Трускавецькі лікувальні води» проголосувало за основу і в цілому 16. Дехто з названих вище 18 втік чи змушений був передчасно піти з сесії. Кожен, хто подав свій голос «за», мав ті чи інші причини голосувати саме так. Як і ті, хто утримався, був проти чи не брав участі в голосуванні.

В цілому за це рішення проголосували: Габшій, Герльовський, Карпин, Кенц-Березюк, Кіселичник, Малащак, Наконечний, Пономаренко, Савченко, Сазонова, Сеньків, Стародуб, Стасик, Степаненко, Цехмейстер, Кульчинський.

Важливо знати одне – кожен з правом голосу на сесії ТМР прийняв рішення ще до початку цього засідання. Хтось вчора, хтось тиждень тому, хтось ще раніше. В різних людей були різні мотивації.

Майже три години слів були пустою тратою часу. Плакати з різними написами та закликами не голосувати не подіяли, бо й не могли подіяти. Виступи і депутатів, і міського голови, і громадських активістів, і представників ПрАТ «Трускавецькурорт» навіть не варто описувати. Бо жоден з них не мав значення для остаточного результату голосування. Він був відомий наперед, адже в Андрія Кульчинського була забезпечена підтримка в 14 голосів із невеличким запасом. Він спрацював добре, як і запланував, і почувався на цій сесії доволі спокійно. Він знав, чим закінчиться ця сесія.

Юда теж знав, чим закінчиться видання Ісуса. Він у Гетсиманському саду підійшов до Спасителя і сказав: «Вітаю, Учителю!». Сказав так до Того, хто зробив його кимось, хто ввів його в історію та в Біблію. Юда поцілував Ісуса, але це не був щирий поцілунок, це був знак воїнам, який вказував на жертву, вказував, кого потрібно схопити.

Юда спочатку теж дуже добре все розрахував. Можливо, старші синагоги розповіли йому, що в юридичному плані немає жодних ризиків, адже він робить добро для всього народу і все це згідно Писання, все це згідно чинного законодавства, прописаного у Торі.

Юда не боявся фінансових ризиків, навпаки, він отримав чистого прибутку аж 30 срібняків.

Юда знав, що в законний спосіб обрані старші народу дають йому своє високе покровительство і що шоколадка в 30 срібняків – це тільки початок його дороги процвітання.

Але він помилився. Юда прорахувався. Його поцілунок став початком його кінця.

Чим закінчив Юда? Віднісши гроші до синагоги (бо дуже вже мучила совість, що продав Учителя), він з жахом помітив, що ці гроші не хочуть там брати назад. Бо це гроші зради, гроші крові.

Юда повісився. Він завершив не лише якусь політичну чи суспільну кар`єру, він завершив свій життєвий шлях. Він не прорахував, що його поцілунок – це його падіння у пропасть, у безодню. Він програв.

14 чи 16 голосів було «за» рішення входження Трускавецької міської ради в ТОВ «Трускавецькі лікувальні води» – це не так важливо. Як і не важливо, що з 18 депутатів, котрі дали старт розгляду питання на сесії, до її кінця залишилися не всі.

Неправильно було б обзивати юдами депутатів чи самого нашого улюбленого міського голову. Неправильно було б шукати юд серед тих, хто виступав. Неправильно було б вішати ярлики чи вийти із сесійного зали, не роблячи висновків.

Неправильно було б чекати, що протягом одного дня буде поцілунок Юди, Хресна Дорога, смерть, Воскресіння, Вознесіння та Зіслання Святого Духа.

І так само неправильно думати, що входження Трускавецької міської ради в ТОВ «Трускавецькі лікувальні води» – це катастрофа чи панацея.

Ніби все в цьому світі відносно, але є і абсолютні речі. Честь або є, або її немає. Совість або говорить, або вона притлумлена смаком влади чи грошей. Проте ні влада, ні гроші не вічні. В одних забереться, іншим віддасться.

Сесія Трускавецької міської ради розглянула тільки одне-єдине питання. Земельні питання, в яких зацікавлений ПрАТ «Трускавецькурорт», розглянуть на черговій сесії. Коли вона буде – невідомо. Та це не так і важливо. Важливо пам`ятати, що за кожен свій вчинок (і за голосування в тому числі) прийдеться відповідати. Інше питання коли, перед ким і як.

Володимир Ключак

Пам`яті Олександра Шишка (1957-2019)

Минає сорок днів з того трагічного моменту, коли 15 березня 2019 р. перестало битися серце Олександра Шишка.

Олександр Андрійович Шишко народився 8 серпня 1957 року в селі Сосновське Азовського району Омської області. Більшу частину свого життя прожив у Трускавці, де працював заступником головного лікаря санаторію «Каштан» (1982-1994), заступником головного лікаря санаторію «Шахтар» (1994-2000). Сімнадцять років поспіль (з 2000 до 2017) очолював медично-реабілітаційний центр «Перлина Прикарпаття» Міністерства внутрішніх справ України.

Олександр Андрійович займав активну громадянську позицію, двічі обирався депутатом Трускавецької міської ради, був членом виконавчого комітету Трускавецької міської ради кількох скликань, членом Ради ветеранів міста Трускавця, лауреатом ряду нагород, зокрема звання «Заслужений працівник соціальної сфери України».

Олександр Шишко був Людиною з великої літери, добрим другом, умілим керівником, котрий в непростий економічний час зумів не просто зберегти санаторій «Перлина Прикарпаття», а й вивести його на передові позиції. Було багато обов’язків, роботи, планів, задумів, проте серце Олександра Шишка не витримало зради, підлості та цинізму людей, котрим він довіряв і котрим свого часу дав путівку в політичне життя міста і області. Він міг би ще жити і жити, творити добро для міста та країни, проте трагічна смерть як результат пережитого шоку забрала його від нас.

В нашій пам`яті Олександр Андрійович Шишко назавжди залишиться світлою та доброю людиною, готовою прийти на допомогу, підставити своє надійне плече, прикрасити своєю присутністю колектив, дати добру пораду та напутнє слово. Для колективу «Перлини Прикарпаття» він запам’ятався передусім як цілеспрямований, креативний та відповідальний керівник, який створив здорову атмосферу в колективі, набрав високопрофесійних лікарів, а також як уважна, чуйна й тактовна людина.

Вічная йому пам`ять…

Друзі, громадськістьСоздан 25 апр 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником