Трускавецький вісник № 59 (1794) від 3 травня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 59 (1794) від 3 травня 2019 р.

03.05.2019У номері: Співпраця Клініки Козявкіна з міжнародними інституціями; Співпраця Трускавця з Івано-Франківськом; Благодійність; Кліщі.

Короткі новини

Допомога сиротам від Олександра Чебаненка

З нагоди світлих Великодніх свят Христового Воскресіння санаторно-готельний комплекс «Дніпро-Бескид» надав благодійну допомогу вихованцям сиротинця «Оранта» (м. Дрогобич). Відвідати діточок та вручити їм солодкі гостинці напередодні Пасхи прибув сам очільник оздоровниці, генеральний директор СГК «Дніпро-Бескид», депутат Львівської обласної ради (фракція «Батьківщина»), Почесний громадянин Трускавця, лауреат багатьох державних та церковних нагород Олександр Іванович Чебаненко. Візит відбувся 26 квітня. Радісні дитячі обличчя направду вартують того, аби приклад доброчинця-мецената наслідували і інші.

Фото Ігоря Фецяка

Трускавець співпрацюватиме з Івано-Франківськом

На неділю, 5 травня, планується підписання угоди про співпрацю між Трускавцем та Івано-Франківськом. Про це інформує наше власне джерело. Угода передбачає стислу співпрацю в медичній сфері – як на рівні медичних закладів (Трускавецька лікарня та Івано-Франківський національний медичний університет), так і щодо популяризації курорту Трускавця та цілющої «Нафтусі» медиками Прикарпаття. Адже попри зростання кількості іноземних гостей наш внутрішній український відпочивальник є основою стабільності та розвитку курорту Трускавець.

Від Трускавця угоду підпише міський голова Андрій Кульчинський, котрий, до речі, закінчив власне Івано-Франківський медуніверситет. Підписання партнерської угоди відбудеться в рамках відзначення Дня міста Івано-Франківська. Давній Станіславів відзначає 357-му річницю від дня заснування (програма).

Власна інформація

Сумління. Порядність. Відповідальність.

«Хто чисте сумління має,

Той спокійно спати лягає».

У житті так часто доводиться іти на компроміс із власним сумлінням. Іноді для досягнення мети ми зраджуємо своїй совісті. Так сталось, що в наш час все менше уваги приділяється моралі. Чому все більше з’являється людей з брудним сумлінням серед політиків, лікарів, вчителів?

А колись то все було інакше: люди сіяли хліб, народжували дітей, навчали і навчались, молились Богу і ясним поглядом дивились в незатьмарене небо…

3 травня в центральній міській бібліотеці м. Трускавця відбулася презентація книжкової виставки «Сумління. Порядність. Відповідальність». Присутнім було представлено літературу, з якої кожен може почерпнути інформацію щодо підвищення рівня правової культури, морально-правових норм поведінки у суспільстві.

Молоде покоління дізналось, що серед життєвих цінностей найважливіше ідеал Людини. Тут можна було дізнатись також про родинне виховання, про проблеми «свободи», «обов’язку», «відповідальності». Біля виставки було проведено огляд літератури про повагу до прав, честі і гідності особи.

Дорогі читачі! Завітайте до нашої бібліотеки. Ви пізнаєте нове, долучитесь до духовних , інформаційних та культурно-мистецьких надбань.

Підготувала Ореста Касперська

У Дрогобичі зловмисник видурив у перехожого мобільний телефон

В Дрогобицький відділ поліції 30 квітня звернувся 25-річний місцевий мешканець та повідомив, що він став жертвою афериста. Як розповів поліцейським потерпілий, на вулиці Стрийській у Дрогобичі близько 15.00 незнайомий чоловік попросив його мобільний телефон «Huawei P Smart», щоб здійснити дзвінок, однак, взявши його до рук, втік з місця події. Вартість викраденого майна становить 6500 гривень. Поліцейські встановили особу зловмисника. Ним виявився раніше судимий 26-річний житель Дрогобицького району.

За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, передбачене санкцією статті, – до трьох років обмеження волі. Триває досудове розслідування.

Правоохоронці вкотре закликають громадян бути пильними і не давати незнайомцям свої речі.

Відділ комунікації поліції Львівської області, за матеріалами Наталії Постойко, Дрогобицький ВП 

Метод Козявкіна – це те, чим можуть гордитися Трускавець та Україна

Вже близько двадцяти років у Трускавці функціонує Міжнародна клініка відновного лікування професора Володимира Козявкіна. З 2003 року вона введена в експлуатацію як окрема будівля, а до того реабілітацію дітки з ДЦП (дитячий церебральний параліч) проходили в орендованих приміщеннях санаторію «Карпати». В цілому ж метод Козявкіна має солідний вік 35 років, адже веде свій початок з далеких радянських часів, з 1984-го.

Історія успіху професора Володимира Козявкіна та його унікального методу реабілітації має шанси потрапити на сторінки світової історії, і то не лише медичної. 1990-й – перша клініка «Еліт» у Львові (в форматі реабілітаційного центру), 2003 – відкриття клініки у Трускавці, 2013 – відкриття філії в м. Ларнака на о. Кіпр, 2017 – реабілітація за методом Козявкіна проведена в Об`єднаних Арабських Еміратах (м. Аляйн, Cambridge Medical Rehabilitation Centre), 12 травня 2019 р. – відкриття центру в Абу-Дабі, столиці ОАЕ.

Стоп, скаже читач, адже до 12 травня ще 9 днів. Так, це правда. Але історія успіху Володимира Козявкіна не закінчилася на якомусь одному факті, нехай це присвоєння заслуженого звання Герой України, нехай це відкриття клініки в тій чи іншій закордонній державі, нехай це визнання в арабському світі, ЄС та на американському континенті. Бо і в рідній Україні готується до відкриття та прийому маленьких безпорадних пацієнтів клініка на Арабатській Стрілці, ще ряд центрів буде відкрито в ОАЕ та Саудівській Аравії, а день 3 травня 2019 р. став ще одним етапом на довгій дорозі успіху шанованого професора.

Без сумніву, те, що відбулося сьогодні, 3 травня, у Трускавці, можна сміливо назвати знаковою подією у сфері охорони здоров’я. Урочисте підписання договору про співпрацю з одним із лідерів міжнародного інвестування медичного ринку, компанією TVM Capital Healthcare – це перший в історії незалежної України випадок, коли унікальна українська медична технологія (Метод професора Козявкіна) була визнана далеко за межами нашої держави та буде імплементована для лікування пацієнтів з дитячим церебральним паралічем та іншою неврологічною патологією в низці реабілітаційних закладів в країнах Перської Затоки, Західної Європи та Північної Америки.

До складу іноземної делегації, котра прибула до Трускавця, ввійшли керівники компанії TVM, представники медичних закладів та менеджменту з країн ЄС, ОАЕ та Саудівської Аравії. Зі сторони TVM Capital Healthcare угоду підписав її очільник, доктор Гельмут Шюхслер (Helmut M. Schühsler), інформацію про якого можна почитати тут. З української сторони свій підпис під угодою поставив сам автор методу, Герой України Володимир Козявкін. Захід пройшов в урочистій обстановці в присутності представників різних країн та журналістів столичних та місцевих медіа.

В рамках партнерства між двома сторонами створено нову компанія Vivus Medical Rehabilitation Company, основним завданням якої є організація та забезпечення медичного обслуговування із використанням Методу проф. Козякіна у більш ніж 15 країнах Близького Сходу, Західної Європи та Північної Америки. Сторони сподіваються, що успішна реалізація цього проекту стимулюватиме не тільки інтеграцію інноваційних українських технологій до глобального медичному ринку, а ще й дасть потужний поштовх до створення нових ефективних методів допомоги людям з особливими потребами.

TVM Capital – це група незалежних інвестиційних фондів венчурного капіталу, які інвестують в інноваційні біотехнологічні, фармацевтичні та медичні компанії в ЄС, Канаді, США та країнах Близького Сходу та Азії. З моменту заснування і протягом вже 36 років TVM Capital інвестує в медичні компанії з метою розширення можливостей для впровадження новітніх медичних технологій. Співпраця з великими міжнародними інвестиційними фондами відкриває медичним закладам унікальні можливості в реалізації новітніх проектів, націлених на забезпечення своєчасної діагностики, а також якісного та ефективного лікування.

Унікальний авторський метод професора Козявкіна, який існує більше 30 років, широко відомий та визнаний не тільки в Україні, й за кордоном. За цей час десятки тисяч хворих із різних країн мали можливість пройти курси ефективної реабілітації за Методом професора Козявкіна у медичних закладах України, Кіпру та Об'єднаних Арабських Еміратів. Тому міжнародні медичні інвестори вирішили почати свою діяльність в Україні саме з інвестування у розвиток вже перевіреної медичної технології, яка може допомогти покращити якість життя людей, хворих на ДЦП та інші захворювання центральної нервової системи.

- Наші іноземні партнери зацікавлені в отриманні знань. Частина в онлайн-режимі – теоретична. А друга частина, практична – наживо. Я хочу, щоб ви це запам’ятали, оскільки це надзвичайно важливо – якщо до нас приїздять вчитися, то ми від цього отримуємо насолоду. Що стосується бізнесової частини – то це явно не першорядне для нас. Отримання грошей ніколи не було для нас основною ціллю, - каже в інтерв’ю мас-медіа після церемонії підписання Володимир Козявкін.

Весь захід, який мав місце 3 травня в Міжнародній клініці відновного лікування професора Козявкіна, був поділений на кілька етапів. Після привітання гостей Володимир Ілліч провів екскурсію клінікою, гості мали можливість поспілкуватися з пацієнтами. Журналістам було представлено Метод Козявкіна. Про цей метод можна писати дуже багато, зацікавлених відсилаємо до першоджерел: https://kozyavkin.com/uk/science/nashi-knizhki/

Якщо коротко, то це система інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації, яка дає вражаючі результати. Хворих на ДЦП можна умовно поділити на 5 категорій (від І рівня, коли людина може пересуватися по пересіченій поверхні та вільно підніматися по сходах, і до V рівня, коли пацієнт практично нічого не може, навіть контролювати положення руки). З кожною категорією працюють відповідно навчені фахівці, при клініці з жовтня 2017-го діє Центр навчання та сертифікації, навчання в якому, до речі, проводиться англійською мовою. Описуючи сучасні консервативні методики лікування хворих на дитячий церебральний параліч, відомий німецький ортопед проф. Фріц Нітард в енциклопедичному виданні з дитячої ортопедії (1997 р.) відносить метод Козявкіна до чотирьох найефективніших методів лікування цієї складної патології в світі. Даний метод реабілітації включений в реєстр Європейської медичної Асоціації (EMA). Про результати реабілітації хворих на ДЦП за Методом Козявкіна свідчать тисячі відгуків з різних куточків нашої планети.

Трускавець може і має чим та ким гордитися. Наша історія, наші природні багатства, наші пам’ятки. Прізвище Володимира Козявкіна продовжує логічний перелік прізвищ Теодора Торосевича, Раймунда Яроша та десятків інших осіб, котрі своєю невтомною працею долучилися до того, аби Трускавець був знаним, впізнаваним та поважаним у світі. Як наголосив у своєму слові під час заключної частини візиту міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, ніша, котру займає професор Володимир Козявкіна, є унікальною не лише в Трускавці, але і в Україні та цілому світі.

Дійсно, цінність нації не в скарбах земних, не в діамантах та матеріальних ресурсах. Цінність – в людях. Таких як Герой України, професор, автор унікального методу реабілітації Володимир Козявкін.

Володимир Ключак, фото автора та Халіля Ель Атаба

Бережіться кліщів!

/Хвороба Лайма/

Акарологічна ситуація з бореліозів в регіоні залишається нестійкою, спостерігається значне поширення кліщів – переносників кліщового вірусного енцефаліту та хвороби Лайма на території оздоровчих закладів, розташованих в лісових масивах, в лісах, парках, скверах, тощо. Частота покусів кліщами реєструється інтенсивніша ніж в минулі роки, згідно поданих термінових повідомлень в 2018 році на територіях мм. Дрогобича, Стебника та Трускавця звернулося 77 осіб, у 2019р. - 5 осіб, а захворюваність хворобою Лайма зросла в 2,7 рази в порівнянні з 2017р. В 75% випадків в анамнезі підтверджено укус кліща. У 2019 р. вже зареєстровано 1 випадок хвороби Лайма.

За даними аналізу чисельності іксодових кліщів можна очікувати і надалі збереження середньо-багаторічного рівня їх чисельності, вихід яких із зимової діапаузи прийдеться на 2-гу декаду березня, а весняний пік чисельності на 1-шу декаду травня. Останній пік чисельності іксодових кліщів припаде на вересень місяць.

ДУ «Львівським обласним лабораторним центром МОЗ України» в 2018 році лабораторно досліджено 420 екземплярів іксодових кліщів знятих з людей. Позитивні результати (наявність борелій) отримано у 23,8% (101 екземпляр). Такі показники свідчать про високий ступінь небезпеки інфікування населення в першу чергу на території відпочинкових зон (парки, сквери).

Хвороба Лайма (кліщовий іксодовий бореліоз, лайм-бореліоз) – інфекційне природно-вогнищеве захворювання, збудником якого є мікроорганізми роду Борелія, які передаються при укусах іксодовими кліщами, вражає нервову систему людини, серце, опорно-руховий апарат і шкіру.

Зараження людей відбувається при укусах хворих кліщів під час відпочинку у паркових зонах та скверах, біля лісових масивів, озер, ставків та інших водойм, при відвідуванні лісу та роботі на дачних ділянках. Зараження бореліями також можливе при споживанні сирого козячого молока та інших молочних продуктів без термічної обробки; при втиранні в шкіру роздавленого кліща. Від хворої людини до здорової збудник не передається, за винятком трансплацентарної передачі борелій від хворої вагітної до плода.

Збираючись на відпочинок в ліс або паркові зони, необхідно дотримуватись заходів індивідуального захисту. Слід пам'ятати, що найчастіше кліщі прикріпляються до одягу людини, коли вона торкається гілок дерев, кущів, або сидить на траві. Кліщі присмоктуються до тіла людей не лише під час перебування на природі, але й через деякий час після відвідування зеленої зони, залишившись на одязі, речах. Крім того, вони можуть заноситись до житла людини з букетами квітів, собаками та іншими тваринами.

При відвідуванні місць, де можуть бути кліщі, рекомендується:

1. Одягати щільно прилягаючий одяг до тіла, бажано світлий, на довгий рукав, щоб було легше помітити повзаючих кліщів.

2. Одягати закрите взуття.

3. Голову слід покривати головним убором.

Необхідно залишати найменше відкритого шкірного покриву. Кліщ вибирає місця для присмоктування з ніжною, тоненькою шкірою (під пахвами, в паху, біля вуха, на волосяній частині голови). Проте, кліщ відразу не кусає, спочатку він чіпляється за одяг, а потім, протягом кількох годин повзає, вибираючи найбільш зручне місце для укусу.

Для запобігання укусу кліща необхідно:

1. Постійно проводити само- та взаємоогляди, особливо ретельно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям.

2. Використовувати засоби для відлякування кліщів - сучасні репеленти.

3. Місце для нічного сну або відпочинку на природі необхідно звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м.

4. Вдома відразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів.

5. На присадибних ділянках необхідно вчасно скошувати траву, обрізати кущі, тощо.

Що робити якщо кліщ присмоктався:

1. Звернутись до найближчого лікувального закладу (лікарня, поліклініка, ФАП, амбулаторія, травмпункт) для надання кваліфікованої медичної допомоги фахівцем (лікарем-хірургом).

2. При відсутності такої можливості видалення провести самостійно, наступними способами:

а) необхідно обережно захопити кліща тупим пінцетом або пальцями обгорнутими марлею ближче до хоботка та потягти перпендикулярно, розхитуючи при цьому його за годинниковою стрілкою або різні сторони, поки він не відчепиться від шкіри.

б) перев'язати голівку кліща вузлом міцної нитки якомога ближче до шкіри. Потім кінці нитки тягнуть вгору і в боки, відокремлюючи його від шкіри.

в) у пластиковій пляшці або склянці зробити кутовий виріз, яким ближче до шкіри захопити кліща та його видалити.

3. Якщо хоботок або голівка залишилися (на шкірі наявна чорна цяточка) їх видаляють стерильною голкою.

4. Після видалення місце присмоктування необхідно протерти антисептичним засобом (розчином йоду, спиртом).

5. Необхідно пам’ятати, що не можна:

- Прикладати до місця укусу різні компреси, рідкі рідини (спирт, олію та інші)

- Припікати кліща

- Тиснути кліща пальцями

- Брати кліща голими пальцями

У будь-якому випадку після укусу кліща необхідно звернутись до лікаря для встановлення нагляду та призначення екстреної профілактики антибіотиками, а також самостійно слідкувати за своїм самопочуттям, перевіряти температуру, оглядати шкіру. В разі появи «мігруючої еритеми», терміново звернутися до лікаря, незалежно від самопочуття. Своєчасна терапія антибіотиками по необхідній процедурі може попередити розвиток захворювання.

Л.В. Янківська, зав. відділення організації епідеміологічних досліджень Дрогобицького ММВ ДУ "ЛОЛЦ МОЗ України"

Маленький Василько очікує на допомогу від добрих людей

Маленький Василько Лисовець з Дрогобиччини подолав 3-тю стадію важкої форми раку – нейробластому. Наслідком хвороби є парез ніг і він не може ходити. Для відновлення рухової системи проводять рефлексотерапію, курси хіміотерапії та реабілітацій. Зараз хлопчик з мамою знаходяться в Києві і готуються до чергових операцій. Наразі вже закуплено ортез для опорності тазу і ходьби.

Василько, котрому виповниться тільки п’ять рочків, має значні шанси на одужання. Він хоче ходити, як і всі інші діти, але для цього необхідно провести операції, вартість яких непідйомна для мами та всієї родини.

Кошти на підтримку Василька можна перераховувати за такими реквізитами:

Ощадбанк 4790 7040 0036 1108 Лисовець Зоряна Зорянівна – мама (тел. 098-413-07-77),

Приватбанк 4149 4991 1457 5275 Баб’як Любов Миколаївна – бабуся (тел. 098-775-84-21).

Детальнішу інформацію про стан здоров`я Василька Лисовця можна отримати за вказаними вище номерами телефонів у матері чи бабусі хлопчика.Создан 03 мая 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником