Трускавецький вісник № 65 (1800) від 17 травня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 65 (1800) від 17 травня 2019 р.

17.05.2019У номері: Офіційне повідомлення церковної влади щодо подій у Славську; Поетичні акварелі Трускавця; Мистецькі новини; Короткі новини регіону.

Короткі новини

Художник з Трускавця став Заслуженим

Сьогодні, 17 травня, у Львівській ОДА під час урочистостей з нагоди Міжнародного дня музеїв, державними нагородами відзначили представників мистецької сфери. Почесні нагороди вручив голова Львівської ОДА Олег Синютка, інформує прес-служба ЛОДА.

Серед нагороджених – і художник з Трускавця, член Національної Спілки художників України Олександр Ніколаєвський, який удостоєний звання «Заслужений художник України».

Олександр Ніколаєвський народився 6 січня 1956 року в м. Шостка на Сумщині. Закінчив Харківський інститут комунального будівництва за спеціальністю «архітектура». Працює в жанрі станкового малярства та графіки. Живе і творчо працює в місті Трускавець. Роботи Олександра Ніколаєвського неодноразово експонувалися в Художньому музеї Михайла Біласа.

Вітаємо трускавчанина з заслуженим визнанням!

Бориславчанин Олег Гічва – переможець чемпіонату України з боксу

Як інформує відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради, минулого тижня відбувся чемпіонат України з боксу серед школярів 2005-2006 років народження, на якому перше місце у своїй ваговій категорії (59 кг) виборов юний бориславчанин Олег Гічва. Вихованець СК «Гладіатор» виступав на змаганнях в складі команди Львівської області. Щиро вітаємо Олега та його тренера Ігоря Нинича із черговим золотом та бажаємо нових перемог і здобутків!

У НВК «СЗШ №2-гімназія» м. Трускавця відзначили День Європи

Щорічно в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи. У рамках святкувань Дня Європи у НВК «СЗШ №2-гімназія» м. Трускавця пройшов урочистий загальношкільний захід, інформує сайт школи-гімназії. В актовій залі школи зібралися молодші школярі і старшокласники, вчителі і батьки, а також запрошені гості. Цього року для представлення вибрали країну, яка є сусідкою нашої держави – Польщу. Учасники дійства у яскравих костюмах, що відтворювали настрій і дух різних історичних епох, вражали глядачів різноманітними образами: Папи Римського Івана Павла ІІ, письменника Адама Міцкевича, видатних учених Миколи Коперника та Марії Склодовської-Кюрі. Були тут і казкові персонажі: смурфики і варенички. Глядачі потрапили на прогулянку затишними польськими вуличками, побували на міській площі Кракова, побачили славнозвісний Краківський замок тощо.

Наполеглива підготовка, старанність дітей, майстерність педагогів, учителів іноземної мови, – все це дало відповідний результат. До організації та проведення цього свята долучилися вчителі Леся Дукас, Марія Кісилевич, Оксана Прокопішак, Галина Тріщук, Ніна Дербаба, Леся Терлецька, Віта Бутенко, Людмила Залевська, Галина Ключник, Роман Риб’як та завуч Руслана Болюк.

Невідомі поширюють анонімні листівки проти міської влади

У Трускавці невідомі масово розповсюджують анонімні листівки, в яких критиці піддаються міський голова Андрій Кульчинський, заступник міського голови Олексій Балицький та 15 депутатів Трускавецької міської ради, котрі 25 квітня проголосували за рішення про входження в ТОВ «Трускавецькі лікувальні води».

Анонімка під назвою «Афера під виглядом благих намірів» в цілому досить об’єктивно аналізує загрози та ризики для міста, проте непокоїть те, що її виготовили в незаконний спосіб, тобто без вказування вихідних даних.

Поряд з роз`яснювальним текстом розповсюджуються також зображення тих депутатів, котрі голосували за сумнівне рішення проти інтересів громади. Біля зображень вказано прізвища депутатів та яку політичну силу вони представляють. Зображення поширюються під назвою «Ці депутати на чолі з міським головою працюють проти громади на користь ПрАТу!».

Є різні версії хто міг би стояти за випуском цих листівок. Але одне зрозуміло стовідсотково – дискредитація діючих депутатів в першу чергу вигідна тим, хто хотів би зайняти їхнє місце на чергових місцевих виборах 2020 року.

Власна інформація

Землі, що були в оренді “Трускавецькурорту”, передали “Трускавецьким лікувальним водам”

Сесія Трускавецької міської ради 16 травня підтримала рішення про розірвання договору оренди земель з ПрАТ “Трускавецькурортом” та надати ці самі землі в оренду новоствореному підприємству “Трускавецькі лікувальні води”. Таким чином триває процес підготовки до входження міста в спільне підприємство “Трускавецькі лікувальні води”.

На попередній сесії міської ради депутатським корпусом було підтримане рішення про наміри міста вступити в спільне підприємство з “Трускавецькими лікувальними водами”. Щоб в подальшому вести видобуток та реалізацію вод трускавецьких мінеральних родовищ, обслуговувати гідромінеральну базу та утримувати надкаптажні споруди в належному стані.

Створення спільного підприємства поки – лише в планах. Офіційно місто входитиме в спільне підприємство після того, як уся гідромінеральна база та усі споруди, які досі перебували у власності ПрАТ “Трускавецькурорту” буде передано “Трускавецьким лікувальним водам”.

Наразі “Трускавецькі лікувальні води” уже мають ліцензія на видобуток міневальних вод до 2035 року Процес передачі бюветів та гідромінеральної бази, яку досі обслуговував ГГРЕС триває. Гідромінеральна база, спільно з бюветами мінеральних вод, була попередньо оцінена “Трускавецькурортом” у 18 мільйонів гривень. Ці кошти новостворене підприємство матиме виплатити “Трускавецькурорту” в процесі подальшої своєї діяльності.

Ніна Федько, Трускавець-Онлайн

У Трускавці депутати розпочали процес електронного голосування

Зазвичай, для того, щоб проголосувати кілька десятків питань депутатам потрібні два пленарних засідання. Однак вчора майже сотня питань була розглянута та проголосована депутатським корпусом усього за 3 години, – завдяки системі електронного голосування “Рада Голос”, яку нещодавно встановили та вперше використали в Трускавці.

Вчорашню сесію Трускавецької міської ради можна впевнено назвати рекордною для міста. Депутати вперше голосували за допомогою планшетів і завдяки цьому їм вдалось дуже швидко розглянути понад 80 земельних питань та більше десятка інших бюджетних та господарських рішень.

Подекуди траплялись випадки “зависання” системи, але загалом депутати дуже задоволені тим, що час проведений на сесійному засідання скорочений практично удвічі.

До того ж, завдяки системі електронного голосування результати голосування підраховуються автоматично та автоматично публікуються на сайті через кілька хвилин після прийняття рішення. А окрім цього в системі є чимало інформації про кожного з депутатів, про їхнє голосування та час перебування на сесіях міської ради.

Ніна Федько, Трускавець-Онлайн

Рівненський депутат позмагався за 30 млн грн на сміттєсортувальну лінію в Дрогобичі з тернопільською фірмою зі сумнівною репутацією

Комунальне підприємство «Комбінат міського господарства» Дрогобицької міської ради уклало угоду на будівництво сміттєсортувальної лінії з рівненським приватним підприємством «ІБК «Дедал» за 30,23 млн грн. Про це повідомляється на сайті електронних закупівель Prozorro.

Згідно з угодою, сміттєсортувальну лінію встановлять на вулиці Гайдамацькій на території міста Дрогобич. Для неї побудують приміщення, де встановлять всі необхідні інженерні комунікації та автомобільні ваги. Всі роботи повинні завершити до кінця 2019 року.

Нагадаємо, раніше Дрогобицька міська рада підписала «Договір про спільну діяльність з метою реалізації проекту з будівництва заводу по переробці ТПВ» з ТОВ «Еко Стандарт 10» та ТОВ «ЕКО Вейст Рісайклінг-Дрогобич».

Участь в торгах, крім переможця, взяло лише одне підприємство – тернопільське ТОВ «Теркомбуд», яке запропонувало ціну лише на 33,5 тис. грн вищу. При цьому конкурент переможця завантажив дуже незначну кількість з необхідних документів і протягом торгів не змінював ціну початкової пропозиції.

«Теркомбуд» не є новачком в Дрогобичі – минулого року фірма отримала підряд на капітальний ремонт вулиці Грушевського за понад 27 млн грн. При цьому вже на момент проведення тендеру було відомо, що фірма є фігурантом кримінального провадження, а її керівника підозрюють у вчиненні службового підроблення під час ремонтних робіт в Тернопільській області. З того часу підприємство, яке склало конкуренцію на тендері вартістю понад 30 млн грн, стало фігурантом ще одного кримінального провадження, вже у Львівській області. Тут «Теркомбуд», на думку правоохоронців, є учасником схеми привласнення бюджетних коштів.

Для переможця торгів ІБК «Дедал» це перший контракт в Дрогобичі та й у Львівській області. Підприємство, що було засновано у 2011 році вело основну діяльність у Рівненській області. Власником фірми офіційно є Валентина Семенчук, дружина депутата Рівненської обласної ради Богдана Файфури.

Минулого 2018 року фірма отримала державних підрядів на суму 88,63 млн грн. Цього року контракт від дрогобицького «Комбінату міського господарства» для неї перший укладений з бюджетниками.

Наші Гроші. Львів

Офіційне повідомлення церковної влади щодо подій, які сталися у храмі УГКЦ у Славську

З приводу повідомлень про події навколо храму Успення Пресвятої Богородиці в смт. Славське, Сколівського району, Львівської області, які поширюються засобами масової інформації та соцмережами, прес-служба єпархії повідомляє.

Як тільки стало відомо про конфліктну ситуацію у цьому населеному пункті, Управління Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ уважно її відслідковувало, стараючись вирішити це питання у тісній співпраці з компетентними посадовими особами Львівської облдержадміністрації, жителями Славська та активістами.

До Славська, зокрема, був відряджений голова Комісії у справах церковного мистецтва та архітектури, який вивчав стан храму та вислухав аргументи сторін – представників місцевої громади та мистецтвознавців. Під час спілкування з головою комісії жителі Славська наголошували на тому, що згаданий храм є їхньою власністю і потребує термінового ремонту, бо перебуває в аварійному стані, чим загрожує життю парафіян, які в ньому моляться. Мистецтвознавці підкреслювали виняткову цінність храмових розписів, які вони вважали одним з небагатьох збережених зразків української сецесії. Місцева громада стверджувала, що оригінальних розписів у храмі, за винятком іконостасу, не збереглося, бо вони були знищені через бомбардування в часи Другої світової війни; тоді, в 1944 році, було зруйновано купол церкви, і храм чотири роки нищився під впливом атмосферних опадів. Згодом, в 1960-80-х рр. (в період Радянського Союзу, коли храм був переданий владою у користування Російській Православній Церкві), його кількаразово перемальовували аматори-іконописці, чим суттєво змінили його первинний вигляд.

Управління Самбірсько-Дрогобицької єпархії різними способами намагалося переконати громаду відкласти заплановані роботи до моменту висновків компетентної спільної комісії, створеної у Львівській обласній адміністрації і делегувало до неї спеціалістів. На жаль, змушені констатувати, що до позиції Єпархіального управління не прислухалися, оскільки громада прийняла рішення зняти нашарування тиньку по всьому периметру церкви. Комісія, створена для вирішення цієї проблеми, сьогодні з великою прикрістю документально зафіксувала цей факт.

Це поспішне рішення громади Славська, як пояснили її представники, не в останню чергу було спровоковане принизливими висловлюваннями та образами, які в цьому конфліктному контексті лунали на адресу мешканців селища, і деякими відверто помилковими і некомпетентними заявами різних активістів. При цьому парафіяни в присутності представників спільної Комісії сьогодні висловили готовність запросити для реставрації іконостасу авторства Модеста Сосенка кваліфікованих спеціалістів-реставраторів, а майбутній розпис храму виконати, зберігаючи попередній стиль.

З жалем заявляємо, що в цій прикрій та непоправній ситуації повторився черговий приклад необдуманого та неприпустимого ставлення до сакральних пам’яток минулого. Водночас нагадуємо, що завдяки належній співпраці місцевих громад та Комісії у справах церковного мистецтва нашої Єпархії та архітектури в минулому вдалося зберегти та передати майбутнім поколінням чимало сакральних пам’яток. Вкотре наголошуємо вірним на необхідності неухильно дотримуватись «Інструкції про порядок планування будівництва, розпису, облаштування і збереження храмів та інших сакральних споруд богослужбового призначення», яка діє в Самбірсько-Дрогобицькій єпархії УГКЦ від 26 березня 2012 р.

Відповідально запевняємо, що Єпархіальне управління уважно вивчить дії місцевого греко-католицького священика та дасть їм оцінку у світлі діючого церковного законодавства. Також вважаємо несправедливим на підставі події в Славську звинувачувати у недобросовісному ставленні до сакральних пам’яток цілу УГКЦ та ображати усіх її священнослужителів.

Прес-служба Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ,

фото з мережі Фейсбук

Поетичні акварелі Трускавця

Таке природа диво сотворила

На цій землі серед лісів і квіт.

Що в батьківських місцях якась незламна сила

Що рве нам душу, тягне, як магніт…

У кожної людини в житті є щось таке сокровенне, найрідніше, без чого вона не може навіть уявити свого життя. Це рідний батьківський край, де вперше дитиною побачила світ, ясне сонечко. І де б людина не жила потім, а зі своїм краєм пов’язана невидимою пуповиною.

Краєзнавчу зустріч «Поетичні акварелі нашого краю», яка відбулась 16 травня в центральній міській бібліотеці м. Трускавця, було присвячено спогадам про пам’ятне і незабутнє, про творчих людей, які шанують свій рідний край, вивчають його історію, оспівують нашу землю і змальовують її неповторну красу.

Гостям заходу випала нагода поспілкуватися з людиною, яка надихнула на створення фільму вулицями старого Трускавця, відомим краєзнавцем, дослідником, засновником клубу «Сива давнина» Миколою Іваником та переглянути документальний фільм «Спацер по старому Трускавцю».

Поет, історик, художник, людина, яка робить великий вклад в мистецьке та культурне життя Трускавця п. В’ячеслав, крім цього є ще й професійним художником. Ним створено низку високохудожніх живописних полотен. А його вірш про матіоли викликав у присутніх хвилю емоцій.

Не залишають байдужим жодного читача поезії Стефанії Шумило. Коротке відео про поетесу, яка розкриває непідробні почуття любові до рідного краю, його природи запалили душі вдячністю і гордістю за творчих людей нашого краю.

Почуття у фарбах… Відеопрезентація виставки картин Наталі Поліщук милувала око. На її полотна є великий попит, мисткиня також зачаровує своїм поетичним словом..

Атмосфера заходу була дуже теплою. Щире слово вдячності бібліотекарі висловлюють гостям, які завітали на краєзнавчу зустріч. Наприкінці було зроблено спільне фото на згадку.

Ореста Касперська

У Львові відбулась Всеукраїнська тренінг-програма для лікарів «Мистецтво лікування»

16 травня у Львівському Будинку вчених за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Управління охорони здоров’я Львівської міської ради та Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, а також Світової федерації українських лікарських товариств відбулась  Всеукраїнська тренінг-програма для лікарів  «Мистецтво лікування: післядипломний курс професійного вдосконалення».

Наукову програму відвідало більше 1 тисячі лікарів Львова та Львівської області. Вчені топ-рівня зі Львова та Києва провели курс докладних лекцій, серед тем: предіабет, хронічна хвороба нирок, атеросклероз, менеджмент подагри, лікування кашлю та пневмонії, енурез, особливості фармакотерапії а також сучасні тренди в організації взаємин між лікарем та пацієнтом. Зміст наукової програми передбачав ознайомлення учасників із факторами ризику розвитку хронічних захворювань у пацієнтів та поширення знань про їх виявлення і застосування заходів для їх своєчасної нейтралізації. Доповіді в режимі діалогу дозволили учасникам тренінгу не тільки отримати важливу інформацію від науковців, а й поспілкуватися з ними. Практична частина заходу проходила у вигляді безкоштовного кабінету вимірювання для всіх бажаючих, серед аналізів: ліпідограма, глюкометрія, денситометрія та УЗД колінних суглобів.

Поза науковою програмою, кожен учасник мав можливість прийняти участь у розіграші призів, відвідати кава-брейк,  зробити фото та потрапити на сторінки журналу «Мистецтво Лікування».

Організатори тренінг-програми – Всеукраїнська громадська організація «Асоціація превентивної та антиейджинг медицини» та ГО «Академія розвитку медичної освіти» вбачають на меті привернути увагу лікарів та громадськості в цілому до власного здоров’я через здоровий спосіб життя, акцентувати увагу суспільства на важливості виявлення хвороб на початкових стадіях, запобігання їх розвитку та контролю вже наявних хвороб, а також поліпшення якості життя пацієнтів з хронічними захворюваннями.

За останні чотири роки освітня програма «Мистецтво Лікування», охопила тисячі лікарів у 19 обласних центрах України. У 2018 році пройшло 17 тренінгів, які відвідали більше ніж 10 000 лікарів.

Андрій Шоленінов, помічник керівника проектів ВГО "Асоціація превентивної та антиейджинг медицини"Создан 17 мая 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником