Трускавецький вісник № 76 (1811) від 7 червня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 76 (1811) від 7 червня 2019 р.

07.06.2019У номері: Трускавчани вимагають повернути виступ Віктора Павліка на День міста; Англомовний табір; Короткі новини.

Короткі новини

Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів

Трускавецька міська рада запрошує трускавчан та гостей міста-курорту підтримати українських футболістів у вирішальних матчах національної збірної проти Сербії та Люксембургу. Покази матчів відбудуться сьогодні, 7 червня (Україна – Сербія), та у понеділок, 10 червня (Україна – Люксембург) о 21.45 на центральному екрані міста на Майдані Незалежності.

Міський голова Трускавця привітав журналістів з їхнім професійним святом

Учора, 6 червня, в Україні відзначали День журналіста. З цієї нагоди представники влади, правоохоронних органів та всі небайдужі вітали журналістів з їхнім професійним святом.

«У вас багато талантів. Але один я ціную понад усе: ви не даєте розслабитися. Змушуєте завжди тримати себе в тонусі. За це я вам дякую. Дуже дякую. Прошу одне: продовжуйте так і далі, не давайте спуску нікому – ні теперішнім, ні колишнім, ні майбутнім. Бо за вами має бути правда, лише правда і нічого, крім правди. З днем журналіста!» - звернувся з вітальним словом в цей день Президент України Володимир Зеленський.

Міський голова Трускавця Андрій Кульчинський також привітав працівників пера та мікрофону з професійним святом. На зустрічі з міським головою за символічною чашкою кави побувало 11 представників ЗМІ міста-курорту. Мер побажав журналістам миру, добра, здоров`я та процвітання.

У Східниці пройшли громадські слухання  з питання віднесення селища до категорії міст обласного значення

Як інформує офіційний сайт Східницької селищної ради, у четвер, 6 червня, в селищі відбулися громадські слухання з питання віднесення смт. Східниця Львівської області до категорії міст обласного значення. Ініціатором проведення заходу виступив  виконавчий комітет Східницької селищної ради. Громадське слухання проходило у  сесійній залі селищної ради.

Реєстрація учасників громадського слухання проходила на підставі документа, який посвідчує особу та дає можливість перевірити місце проживання та реєстрації або наявності у юридичної особи нерухомого майна на території смт. Східниця.

Статус міста обласного значення для Східниці дасть можливість курорту вирватися з-під «опіки» Борислава та розпочати формування ОТГ з центром у Східниці. Але процес зміни статусу з селища у складі міста обласного значення Борислава до самостійного міста обласного підпорядкування є непростим та тривалим у часі.

Редактор газети «Нафтовик Борислава» отримав грамоту Львівської обласної ради

Львівська обласна рада відзначила журналістів Львівщини з нагоди професійного свята, яке проходило вчора, 6 червня. Заходи, організовані ЛОР, відбувалися у Львівському палаці мистецтв.

Приємно, що серед нагороджених грамотами є і представник Дрогобиччини – редактор газети «Нафтовик Борислава» Петро Степанович Магур. Він отримав грамоту обласної ради за вагомий внесок у розвиток інформаційного простору Львівщини, високий професіоналізм, особисті творчі здобутки, з нагоди Дня журналіста та 60-річчя від дня заснування Національної спілки журналістів України. Вітаємо!

Веселися, грай і книжки читай

Літо – це улюблена пора року для школярів. Більше не треба прокидатися під ранні звуки будильника, вчити уроки, писати контрольні. Теплі літні місяці – найбільш безтурботна та довгоочікувана пора. Діти мають чудову змогу поринути у світ літератури, познайомитися з творчістю нових для них письменників, відкрити нових героїв, пізнати світ за допомогою книги та отримати насолоду від читання.

У бібліотеку для дітей м. Трускавця завітали учні 1-2 класів табору відпочинку СЗШ №2-гімназії з вчителями Лідією Пуравець та Ларисою Рой. Провідний бібліотекар Віра Лучковська нагадала їм правила поводження з книгою. Всі разом мандрували країною Читландії. Діти залюбки відгадували загадки, малювали казкових героїв, бавились в гру “Приготування кулішу”, танцювали коломийку під музичний супровід бібліотекаря Лесі Цісінської, а також переглянули мультфільми “Як народилася книга. В гостях у Добрячка”, “Писанка. Чарівне яйце”.

Власна інформація

Трускавчани вимагають повернути виступ Віктора Павліка на День міста

Широким резонансом відбилася новина про усунення Народного артиста Віктора Павліка від участі в концертній програмі на День міста Трускавця. Рішення скоротити видаткову частину саме за рахунок гонорару Віктора Павліка (100 тис. грн.), залишивши без змін всі інші витрати в розмірі 800 тис. грн. (в тому числі на театральний фестиваль та 300 тисяч на виступ гурту «ТІК») обурило громадськість міста-курорту.

В зв’язку з цим сьогодні, 7 червня, створено петицію «Про включення виступу Народного артиста України Віктора Павліка в святкову концертну програму до Дня міста Трускавця». Автором петиції є Володимир Ключак. Ось її повний текст.

«У третю неділю червня курорт Трускавець відзначає День міста. З цієї нагоди заплановано ряд заходів, у тому числі і традиційна концертна програма.

Як попередньо повідомлялося, учасником концерту мав бути Народний артист України Віктор Павлік. Його гонорар становить 100 тисяч гривень від загальної видаткової частини в сумі 915 тисяч гривень (на концерт, театральний фестиваль та конкурс ансамблів). Це не є левовою часткою видатків, адже, для прикладу, виступ гурту «ТІК» коштуватиме міському бюджету 300 тисяч гривень.

У травні на сайті електронних петицій було зареєстровано звернення до влади міста з вимогою скоротити видатки на святкування Дня міста з 915 тисяч до 300 тисяч гривень. Петиція набрала необхідні 100 голосів за 4 дні і була розглянута робочою групою, створеною розпорядженням міського голови. Проте рішення групи було цілком несподіваним – концертну програму скоротили тільки на 115 тисяч гривень, у тому числі за рахунок виступу Народного артиста України, популяризатора української пісні, автора та виконавця багатьох відомих хітів та шлягерів Віктора Павліка.

В зв’язку з цим двічі міський голова Трускавця (2002-2010 рр.), Заслужений лікар України, голова МГО «Рада Старійшин» м. Трускавця, в.о. голови Трускавецької міської організації політичної партії «Всеукраїнське об`єднання «Батьківщина», генеральний директор готельно-курортного комплексу «Карпати» (м. Трускавець), лауреат Державної премії України Лев Ярославович Грицак звернувся до міського голови Трускавця Андрія Кульчинського з ініціативою не виключати вступ Віктора Павліка з програми святкування Дня міста Трускавця.

«Творча група артиста підготувала спеціальну програму і понесла фінансові затрати. Готельно-курортний комплекс «Карпати» бере на себе фінансове забезпечення по доїзду, розміщенню і гонорару вказаної групи Віктора Павліка. Людськими надіями не можна нехтувати», - йдеться у зверненні Лева Грицака.

Тому звертаємося з проханням включити виступ Народного артиста України Віктора Павліка в офіційну святкову концертну програму 16 червня 2019 року з нагоди відзначення 192-ї річниці Дня міста-курорту Трускавець».

На даний час петиція перебуває на модерації в Трускавецькій міській раді. Появиться вона в публічному доступі протягом двох днів з часу надсилання. Тоді її можна буде й підписати. Для розгляду петиції потрібно, щоб вона набрала 100 голосів.

З власних джерел стало відомо, що в мерії думки з приводу участі Віктора Павліка в святковій програмі на День міста розділилися. Одні посадовці вбачають позитив у тому, що «Карпати» готові профінансувати виступ талановитого співака. Проте є й такі, котрі не хочуть, щоб Народний артист України Віктор Павлік виступав виключно через його дружні відносини з Левом Грицаком.

Володимир Ключак

У Трускавці стартував англомовний табір «Tutor Camp»

Впродовж літа у Трускавці проходить англомовний табір “Tutor Camp”. Перший заїзд дітей уже кілька днів відпочиває, набирається сил та водночас вивчає англійську мову, спілкуючись з організаторами та волонтером зі США виключно іноземною мовою.

Таких заїздів, як розповідає організатор табору Оксана Мотика, за літо планують організувати дев’ять. За один 6-денний заїзд у таборі перебуває 12 дітей, віком від 12 до 16 років. Проживають вони у приватній садибі міста, однак кожен день учасників табору насичений цікавою програмою. Діти відвідують екскурсії, їздять до сусідніх міст, гуляють по курортному Трускавці, беруть участь у різноманітних конкурсах та квестах, а головне щоденно вправляються у своїх знаннях англійської мови.

Задля цього організатори табору спілкуються з дітьми виключно англійською мовою і дітей спонукають до такого ж живого спілкування та поповнення свого англомовного словникового запасу. Сприяє цьому і перебування в таборі волонтера зі США Метью.

- У мене є далеке українське коріння, тому мені небайдужа Україна. Мені тут дуже подобається і я радий долучитись до проведення такого табору, щоб допомогти дітям у вивченні англійської мови, – розповідає волонтер зі Штатів Метью Марч.

Долучилась до проведення англомовного табору і Юля Кулиняк, знана в нашому регіоні як організатор інтелектуальних розваг, таких як KWEST-кімната та Mind Game. В рамках табору Юля організовує дітям інтелектуально-розважальні квести.

- Це чудовий вид відпочинку для дітей. Я рада долучитись до такого проекту, рада, що я є в команді табору, бо тут дуже атмосферно. Тому бажаю успіху та процвітання цьому проекту. А КВЕСТ-кімната завжди вас чекає, – зазначає Юля Кулиняк.

Перший заїзд дітей відпочиває у Трускавці абсолютно безкоштовно, оскільки ці діти є дітьми учасників АТО. Подальші заїзди будуть платними, однак на найближчі заїзди ще діють знижки.

- Я давно мала ідею започаткувати такий табір і я рада, що цього року мені вдалось це зробити. З викладачами та волонтером діти спілкуються лише англійською мовою. Програма в нас насичена, багато цікавих візитів, – в Дрогобич, в Урич, в навколишні міста, ігри, квести, майстер-класи, майстерки і заняття англійської мови, які проводять вчителі або наш волонтер Метью. Протягом літа до нас приїдуть ще інші волонтери. Зараз ми приймаємо перший заїзд. Виглядає на те, що всім подобається, тому щиро  запрошуємо всіх, хто ще бажає до нас долучитись, – говорить організаторка табору Оксана Мотика.

Всі деталі щодо програми табору та участі в ньому дітей можна дізнатись, перейшовши за посиланням на сайт https://tutorcamps.com/ або ж за телефоном організатора: +38 098 509 37 12 (Оксана)

Ніна Федько, Трускавець-ОнлайнСоздан 07 июн 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником