Трускавецький вісник № 77 (1812) від 11 червня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 77 (1812) від 11 червня 2019 р.

11.06.2019У номері: Інтерв’ю з Олегом Бачинським; Стронгмени з Києва «розвели» Трускавецьку міську раду на чверть мільйона гривень; Профілактика гострих кишкових інфекцій; Про зміну майнового стану.

Короткі новини

Винесено вирок зловмисникові, який торік побив відпочивальника на Доброгостівському озері

За участі прокурорів Дрогобицької місцевої прокуратури у місцевому суді завершено судовий розгляд стосовно 20-річного зловмисника, який торік навесні поблизу Доброгостівського озера заподіяв тілесні ушкодження середньої тяжкості 33-річному мешканцю Стебника. 28 квітня 2018 року потерпілий відпочивав поблизу озера разом із сім’єю та малолітніми дітьми і був побитий на їхніх очах.

Як інформує прес-служба прокуратури Львівської області, обвинуваченого визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.122 КК України та призначено покарання у вигляді 1 року обмеження волі. При цьому, на підставі ст.75 КК України, фігуранта звільнено від відбування покарання та призначено іспитовий термін 1 рік. Також, суд задоволив позов прокурора щодо відшкодування витрат на лікування потерпілого в інтересах закладу охорони здоров’я, на суму близько 9 тис грн та зобов’язав виплатити постраждалому 50 тис грн.

Михайло Цимбалюк: «Батьківщина» має великий досвід у розбудові держави»

Потужна команда партії ВО «Батьківщина» під час з’їзду оголосила про свою готовність до участі у позачергових парламентських виборах 21 липня і націлена на перемогу та підтримку громадян України.

Про це зазначив голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк під час етеру на телеканалі ZIK, інформує пресслужба регіонального партосередку.

За словами політика, в наступному скликанні Верховної Ради «батьківщинівці» займуть кілька десятків парламентських крісел і разом зі своїми колегами впроваджуватимуть на практиці «Новий Курс України».

«Батьківщина» – єдина партія в Україні з найбільшою політичною історію, чіткою та розгалуженою структурою у кожному населеному пункті країни, а відтак має досвід у розбудові великого державного механізму», – зазначив Михайло Цимбалюк.

Власна інформація

Олег Бачинський: «Діти пам’ятатимуть цей повний зал і ці аплодисменти глядачів»

Сьогодні, 11 червня, у Трускавці в кінотеатрі «Злата» презентували кінострічку «Переполох у Трускавці». Короткометражна дитяча комедія не тільки створює веселий настрій (особливо дотичним до вчительського середовища), але й змушує задуматися над багатьма речами. Зрештою, як і інші твори режисера Олега Бачинського. А ще це неоціненний вклад в промоцію курорту Трускавець. Чому? Подивитеся фільм – зрозумієте.

Переповнена зала кінотеатру «Злата», селфі-бум з кіноактрисою Оленою Куртою (Дарина Петрівна з культового серіалу «Школа» у стрічці «Переполох у Трускавці» виконує роль вчительки Олени Богданівни), квіти від міського голови і непідробна щира радість юних акторів-вихованців трускавецького гуртка «Галицька Кіношкола» - це все було на офіційній презентації «Переполоху…».

Ми ж поговоримо про закулісне – як виник задум такої стрічки, хто профінансував, наскільки важливо робити таку кінопродукцію. Нашим гостем є кінорежисер, засновник та керівник «Галицької Кіношколи», директор кіностудії «Провінція», справжній професіонал своєї справи Олег Бачинський.

- Пане Олеже, з чого все починалося? Як взагалі виникла ідея зняти такий фільм?

- На кінофестиваль «Корона Карпат» в 2016 році приїхала австрійська команда молодих творчих людей, з вигляду школярів, і презентували фільм з французом в головній ролі. І коли я після презентації з ними спілкувався, то вони розповіли, що в Австрії є державна програма, яка виділяє кошти, але є умови: фільм має бути знятий якісною технікою і має бути задіяний відомий кіноактор.

І тоді я подумав, що було б добре, якби і в нас таке було. Проте розуміючи наші реалії, я міг лише мріяти про таке. Але мрії мають властивість матеріалізуватися, втілюватися в життя. «Український культурний фонд» оголосив конкурс проектів, і ми подали свій проект на зйомки фільму з залученням відомого українського кіноактора. Ми перемогли в цьому конкурсі, і так ми реалізували цей проект.

- Зйомки проводила Ваша кіностудія «Провінція»?

- Ні, всі зйомки проводила компанія «Patriot». Наша кіностудія не могла проводити зйомки, бо тоді б був конфлікт інтересів, адже я і власник кіностудії «Провінція», і засновник «Галицької Кіношколи». Тому ми задіяли найкращу компанію в Україні, котра на даний час знімає фільми. Компанія «Patriot» - це всесвітньовідома компанія.

- Хто писав сценарій і підбирав акторів?

- В нас були загальні збори «Галицької Кіношколи», і ми визначили стратегію – на яку тему будемо знімати фільм. Пізніше я виступив автором сценарію. Більшість ролей в фільмі «Переполох у Трускавці» зіграли діти – учасники «Галицької Кіношколи».

- Хоча зал «Злати» був переповнений, але час показу був дещо незручним для багатьох – будній день, 12 година. Для тих, хто не бачив фільму – про що він?

- Діти із якогось провінційного містечка N., яке ми не називаємо, приїжджають до курортного міста Трускавця із вчителькою, котра взагалі перший раз кудись далеко їде з дітьми. І тут з ними відбуваються пригоди, які заставляють головну героїню (її роль грає Олена Курта) поміняти свої погляди на життя.

По сценарію фільму йде зміна характеру героя. На початку фільму вона – типова вчителька, котра все своє життя присвячує школі, не має ні чоловіка, ні дітей, все – для учнів. А в Трускавці вона відчула, що життя складається не тільки з уроків і буденної рутини, що є й відпочинок, є і краса, є і кохання.

Цією зміною характеру героя, цим фільмом ми хотіли показати людям, що багато з нас живуть тільки роботою і вважають, що це основне. Але насправді Бог дав набагато більше різних можливостей – кохати, відпочивати, насолоджуватися красою, насолоджуватися моментом життя, який є неповторним. Вона, ця вчителька, це відчула, і стала зовсім  іншою людиною. Ось про це фільм «Переполох у Трускавці».

- Чи задоволені Ви фільмом? Якби зараз була можливість, то чи поміняли б Ви щось в ньому?

- Звісно, що я, як і кожен режисер, фільмом не задоволений, бо завжди хочеться більшого. Процес зйомки художнього фільму передбачає процес і ресурсних, і людських затрат: скласти план зйомок, домовитися з локація ми, організувати знімальний процес, а команда немала – близько 30 чоловік. Тому щоб досягнути результату, треба було прикласти чимало зусиль.

І ми цю справу зробили, зробили класно. Але якщо порівнювати наш фільм з голлівудськими стандартами, то, звісно, наш фільм поступається, бо в нас не є така фабрика, де все поставлено на потік, на конвеєр. Але ми добилися тої мети, яку ставили перед собою. Ми зняли непоганий дитячий художній фільм, який послужив і промоцією Трускавця, і промоцією готельно-курортного комплексу «Карпати», який нам дуже допоміг у зйомці цього фільму. Бо без нього цього фільму би просто не було.

Так що ми і фільм зняли, і дітей залучили, і головну героїню, а ще прорекламували курорт Трускавець для тих, хто до нас хоче приїжджати.

- Хто долучився до того, аби постав цей фільм?

- Найперше це «Український культурний фонд». Він поставив нам кілька умов в угоді. Ми запросили професійну знімальну групу, котра знімає всі популярні фільми в Україні. Оператором був Дмитро Мислійчук, відомий по фільму «Шляхетні волоцюги», один з кращих операторів України. На головну роль ми запросили Олену Курту. Вона є надзвичайно популярна в соцмережах, і перегляди з нею будуть популярними, оскільки вона сама на піку популярності. Також розглядалася на цю роль кандидатура акторки Катерини Кістень, проте їй не виходило по знімальних днях.

Друге – це локації, де ми знімали, тобто Трускавець. Тут в нас все йшло як по маслу, бо всі, до кого ми зверталися, були настроєні надзвичайно позитивно і надавали нам всіляку підтримку.

Коли я звернувся в ГКК «Карпати» до Лева Ярославовича Грицака, то з перших же слів він сказав, що готовий надати всю допомогу для зйомок фільму. І це була велика допомога, адже ми використали його відпочинкову базу – ми поселили гостей, і він не взяв ні копійки ні за проживання, ні за харчування. А ще надавав транспортні засоби, аеродром «Сокіл», штат аеродрому, які сприяли нам і брали участь у зйомках.

Надав нам допомогу дельфінарій «Оскар». Далі ми знімали на локації Палац культури імені Шевченка – з нас не взяли плату ні за освітлення, ні за оренду залу. Тобто, трускавчани надзвичайно позитивно поставились до того, що діти знімають таку роботу. Ніхто не ставив вимогу «Яка мені з того користь?». Все було гарно організовано, і був такий симбіоз і місцевого бізнесу, і влади.

- Ну і, звичайно, за владу треба сказати кілька добрих слів, бо було сприяння місцевої влади…

- Я вважаю неправильно казати «сприяння влади». Влада просто виконувала свої функції, як би банально це не звучало. Вони добилися того, що наш проект переміг. Начальниця управління розвитку міста Наталія Скибак особисто їздила до Києва, бо було декілька переможців, а в мене тоді дружина лежала в лікарні, і я фізично не міг поїхати. То вона поїхала і виборола для нас цю перемогу.

«Галицька Кіношкола» – це гурток, який об’єднує дітей. Ніхто не очікував якоїсь прямої вигоди від цього фільму. Трускавчани допомогли дітям реалізувати їхню мрію, яка виконувалася на планці високої професійності. Рівень освіченості громадян Трускавця говорить про те, що ми можемо брати такого рівня проекти і реалізовувати їх, що дуже радує.

- Пане Олеже, «Переполох у Трускавці» далеко не перший Ваш фільм і дай Боже не останній. Чи він якийсь особливий для Вас?

- Кожен фільм – як дитина, і особливий, і улюблений. Ми випускаємо його в світ, щоб він жив своїм життям. І він починає жити своїм життям, як і всі інші фільми.

Знаєте, до нас в кіношколу прийшла дівчинка і розповідає, що її мама приїхала з Італії (з заробітків) і подивилася фільм «Історія однієї каблучки». І вона передзвонила в Італію й відмінила подальші поїздки на ті заробітки. Можливо, вона втратила якісь кошти, але зате зберегла свою сім`ю, визначилася з пріоритетами, оцінила ті цінності, котрі є важливішими за фінанси. Ця жінка залишилася в Трускавці розбудовувати свою державу.

Фільм «Переполох у Трускавці інший, він комедійного жанру, і це невипадково. Зараз наша країна переживає війну, і люди, які плавно перейшли від революції до війни, знаходяться в депресії, хоча і посміхаються, і живуть ніби звичайним життям. Тому ми хотіли дещо розбавити цю буденність і подарувати людям хвилини радості – щоб вони посміхнулися.

Звісно, що «Переполох у Трускавці» для мене особливий фільм. Сьогоднішня презентація – це тільки старт, а дальше він поїде по кінофестивалях, дай Бог його показуватимуть на телебаченні, і це буде, по-перше, промоцією курорту, а по-друге, буде показано рівень курорту, тих людей, які нам допомогли, побачили перспективу там, де немає прямої фінансової вигоди.

А в серцях дітей залишиться гордість і частинка патріотизму, які вони пронесуть в доросле життя. Вони пам’ятатимуть цей повний зал, ці аплодисменти глядачів, а це набагато цінніше, ніж просто написати якийсь реферат на тему патріотизму. Тому я думаю, що фільм виконав свою роль на даний момент, і виконуватиме її й надалі.

- Дякую за розмову.

Спілкувався Володимир Ключак

Стронгмени з Києва «розвели» Трускавецьку міськраду на чверть мільйона гривень

Відділ культури Трускавецької міської ради 4 червня підписав договір з підприємцем Сергієм Конюшком на проведення спортивно-розважального свята «Парний чемпіонат України зі стронгмену 2019» за 249 тис. грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

На торгах Сергій Конюшок змагався з ТОВ «Мистецька майстерня». Під час аукціону учасники не змагалися між собою, однак ціна переможця була на тисячу гривень дешевшою.

Фірма «Мистецька майстерня» подала не всі потрібні документи, наприклад, довідки про наявність матеріально-технічної бази та працівників. Засновником та водночас директором «Мистецької майстерні» є киянин Сергій Глухоман.

За даними ютуб-каналу «Strongman» Федерації стронгмену України, Сергій Глухоман працює в організації оператором та режисером. Президентом цієї федерації є переможець торгів Сергій Конюшок.

Конюшок також згадує Сергія Глухомана як очільника творчої команди Федерації стронгмену в своєму інтерв’ю на сайті Sport.

Крім того, у довідці про працівників Конюшок вказує відеооператора Віктора Глухомана, брата Сергія Глухоманом, який водночас оператором ютуб-каналу «Strongman».

Учасники зустрічаються на торгах вперше. Фірма «Мистецька майстерня» зареєстрована 2011 року в Києві. Раніше вона вже співпрацювала з відділом культури Трускавецької міської ради – виготовляла фільм «Богатирі у Трускавці».

Сергій Конюшок зареєстрований як підприємець 2005 року в Києві. За даними фейсбук-сторінки Конюшока, він також є президентом львівського спортивного клубу «Олімп». Протягом 2018-2019 років він отримав замовлень на 1,1 млн грн, не враховуючи поточної угоди.

Наші Гроші. Львів

На фото: Сергій Конюшок та фрагмент з його інтерв’ю журналу Sport.

Профілактика гострих кишкових інфекцій

Літо – пора канікул та активного відпочинку, але слід пам’ятати, що пік кишкових інфекцій зазвичай припадає на спекотну пору року. Підвищена температура навколишнього середовища сприяє поширенню збудників, які викликають захворювання на кишкові інфекції.

Гострі кишкові інфекції (сальмонельози, дизентерія, гострі ентероколіти, вірусний гепатит А) займають особливе місце серед інфекційних хвороб, за своєю розповсюдженістю поступаються місцем лише респіраторним захворюванням. Рівень захворюваності на ГКІ дітей у 2,5-3 рази вищий, ніж у дорослих, при цьому половина зареєстрованих випадків захворювань припадає на дітей раннього віку (до 3-х років). ГКІ можуть викликати як патогенні та умовно-патогенні бактерії, так і віруси.

Джерелом інфекції при ГКІ є хворі люди, бактеріо- та вірусоносії. Фекально-оральний механізм передачі інфекції здійснюється трьома шляхами: харчовим – під час споживання забруднених продуктів, що містять збудник або його токсини; водним – у разі вживання некип’яченої води з неорганізованих джерел водопостачання, або при ковтанні води під час купання у відкритих водоймах; контактно-побутовим – через забруднені руки або предмети побуту.

Основною причиною виникнення гострих кишкових інфекцій є елементарне недотримання правил особистої гігієни, технології приготування страв, умов та термінів зберігання сировини та готових страв, вживання неякісних харчових продуктів, які містять в собі збудників захворювання, тощо.

Для профілактики гострих кишкових інфекцій  необхідно:

- дотримуватися правил особистої гігієни;

- ретельно мити руки з милом перед вживанням їжі, після повернення з вулиці та після кожного відвідування вбиральні;

- мити та тримати у чистоті всі поверхні та кухонні прилади, що використовуються для приготування їжі;

- користуватися індивідуальним посудом;

- запобігати проникненню комах та тварин до приміщень, де відбувається приготування їжі та зберігаються харчові продукти;

- регулярно мити та обдавати окропом дитячий посуд та іграшки;

- окремо готувати і зберігати сирі та готові до вживання харчові продукти (сире м'ясо, птицю, рибу, овочі, фрукти тощо);

- для обробки сирих продуктів використовувати окремі кухонні прилади (ножі, обробні дошки тощо);

- добре прожарювати або проварювати продукти, особливо м'ясо, птицю, яйця і рибу;

- дотримуватись відповідного температурного режиму при зберіганні харчових продуктів (не залишати приготовлені харчові продукти при кімнатній температурі більше, ніж на 2 години);

- використовувати безпечну воду, не пити воду з неперевірених джерел;

- вживати бутильовану воду, у разі неможливості придбання бутильованої води використовувати охолоджену кип’ячену воду;

- використовувати харчові продукти, оброблені з метою підвищення їх безпеки, наприклад, пастеризоване молоко;

- мити та обдавати окропом фрукти і овочі, особливо у разі споживання їх у сирому вигляді;

- не вживати продукти з вичерпаним терміном придатності, використовувати для приготування їжі тільки свіжі харчові продукти;

- при транспортуванні і зберіганні харчових продуктів використовувати чисту упаковку (поліетилен, контейнери для харчових продуктів тощо);

- не купувати харчові продукти у випадкових осіб або в місцях несанкціонованої торгівлі;

- не давати маленьким дітям некип'ячене розливне молоко, сирі яйця тощо;

- не купатися в непроточних водоймах, у місцях несанкціонованих пляжів, уникати заковтування води під час купання;

- уникати контактів з особами, які мають ознаки інфекційного захворювання;

Бережіть своє здоров’я! Ваше здоров’я – у Ваших руках.

Л.В. Янківська, завідувач відділення організації епіддосліджень Дрогобицького міжміського відділу ДУ "Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України»

Особливості подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані

 Сектор з питань запобігання і виявлення корупції (далі – Сектор) є структурним підрозділом Головного територіального управління юстиції у Львівській області (далі – ГТУЮ у Львівській області). В межах своїх повноважень Сектор забезпечує надання методичної та консультаційної допомоги з питань дотримання вимог антикорупційного законодавства працівникам  ГТУЮ у Львівській області та його структурних підрозділів. 

Розглянемо один із прикладів роботи Сектору з питань запобігання і виявлення корупції.

До Сектору звернувся працівник одного із структурних підрозділів ГТУЮ у Львівській області із наступним питанням: він збирається продати свій транспортний засіб, вартість якого становить 65000 грн. За виручені від продажу кошти та отриманий подарунок від батьків у розмірі 45000 грн., державний службовець планує придбати новий автомобіль. Працівник хотів уточнити коли він зобов'язаний подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані. На зазначене питання спеціалістами Сектору подано фахову консультацію та роз’яснено норми антикорупційного законодавства.

Відповідно до частини другої статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон), у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (у відповідності до Закону України «Про державний бюджет на 2019 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1921 грн., тобто 1921 грн.х50 ПМ = 96 050 грн.), зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції.

Враховуючи зазначене, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані від продажу автомобіля суб’єкт декларування не подає, оскільки вартість отриманого доходу становить 65000 грн.

У строк, передбачений Законом з моменту купівлі автомобіля, вартість якого перевищує 96050 грн., працівник зобов’язаний подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Також працівниками Сектору наголошено, що внесення змін у повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування не передбачено.

Прес-служба Головного територіального управління юстиції у Львівській областіСоздан 11 июн 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником