Трускавецький вісник № 79 (1814) від 13 червня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 79 (1814) від 13 червня 2019 р.

13.06.2019У номері: Підписання угоди на Кіпрі; Трускавецькі танцюристи в Греції; Відкриття нового спортивного майданчика у Трускавці; Хто йде до Верховної Ради від Дрогобиччини; Кишкові інфекції; Анонс «Ніч у музеї»; Зелена неділя в бібліотеці.

Короткі новини

У Трускавці відкрили черговий спортивний майданчик зі штучним покриттям

Сьогодні, 13 червня, у Трускавці відбулося урочисте відкриття спортивного майданчика біля НВК «СЗШ №2-гімназія». Участь в заході взяли міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, начальник відділу освіти ТМР Орест Лобик, начальник відділу сім`ї, молоді та спорту ТМР Роман Коваль, директор НВК «СЗШ №2-гімназія» Роман Гудзеляк, директор ДЮСК «Спортовець» Роман Гудзеляк, представник обласної влади, інші офіційні особи, гості, діти, журналісти.

Спочатку майданчик освятив та напутнє слово виголосив отець-декан Петро Івасівка. Після короткої офіційної частини відбувся танцювальний флешмоб учнів пришкільного табору НВК «СЗШ №2-гімназія». А згодом на майданчику відбулися «Веселі старти» – спортивні змагання дітей з пришкільних таборів трьох шкіл Трускавця. Свято довелося трохи скоротити, оскільки на вулиці стоїть страшна спека – орієнтовно +29оС.

Введення в експлуатацію нового майданчика біля другої школи – це лише початок робіт з благоустрою, які проводяться на цій території, зазначив у своєму виступі мер Трускавця. При будівництві майданчика виникали різні труднощі та проблеми, але, слава Богу, їх вдалося подолати.

Зараз територія біля нової спортивної споруди нагадує будівельний майданчик, адже потрібно виконати ще чималенько робіт, щоб у підсумку вийшов чудовий результат.

В рамках святкування Дня міста пройде ніч у музеї, присвячена культурі Буковини

14-17 червня у Трускавці відбуватиметься ряд заходів, присвячених Дню міста. В рамках святкувань у суботу, 15 червня, в музеї міста-курорту Трускавця відбуватиметься традиційне дійство «Ніч у музеї», яке цьогоріч присвячене буковинській культурі. Тема дійства: «… З краю, де квітне черемшина».

Учбово-методичний центр культури Буковини презентуватиме своє безцінне культурне надбання – виставку національних буковинських строїв кінця ХІХ – початку ХХ ст. Цікаво буде послухати і побачити як буковинці бережуть та примножують славні культурні традиції свої предків. Гостей музею також очікує музичний подарунок від буковинського колективу. Запальні звуки музичних композицій не залишать нікого байдужим та надихнуть на нічні прогулянки Трускавцем.

Початок «Ночі у музеї» о 21.30.

На міжнародній конференції в Києві порушили питання розвитку медичного туризму

Як інформує прес-служба Львівської ОДА, представники управління туризму та курортів ЛОДА взяли участь у Міжнародному конгресі медичного туризму, який днями відбувся в Києві.

Міжнародний конгрес медичного туризму вважається унікальною платформою для обміну досвідом лікування багатьох захворювань між закордонними і українськими медичними центрами та клініками. Саме тут зустрічаються та активно взаємодіють гравці ринку медичного туризму з метою нових можливостей розвитку і просування медичних послуг в Україні та за кордоном.

«На Львівщині активно розвивається медичний туризм. Медичні клініки, оздоровчі центри та санаторно-курортні комплекси області вже сьогодні надають якісні послуги як українським, так і іноземним клієнтам. Поєднання відпочинку та оздоровлення все частіше користується популярністю серед туристів. Ми зацікавлені розширювати свої можливості, нарощувати туристичні потоки та використовувати інновації, вивчаючи світові тенденції у сфері медичного туризму», - зазначила начальник управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталя Табака.

У межах Міжнародного конгресу медичного туризму відбулася конференція «Приватна медицина 2019.  Медичний туризм: сьогодення та перспективи», програма якої передбачала виступи спікерів із закордонних клінік та центрів Латвії, Фінляндії, Казахстану, Польщі та Грузії. Учасники заходу ділилися успішними практичними кейсами та інноваційними напрямами лікувального та оздоровчого туризму свої країн, актуальними медичними послугами для українських пацієнтів, а також ознайомили з бізнес-стратегіями із залучення пацієнтів, розглянули «підводні камені» лікування за кордоном та юридично захищене лікування.

Власна інформація

Зелена неділя у батьківській хаті

Зелена неділя у батьківській хаті,

І повно рай-цвіту, і ласки з теплом.

Які ми з правіку любов’ю багаті

Зелена неділя у нас за столом.

День Святої Трійці святкується у день сходження Святого Духа на апостолів: «Коли ж почався день П’ятдесятниці, всі вони однодушно знаходилися вкупі. І нагло зчинився шум із неба, ніби буря раптова зірвалася, і переповнила весь той дім, де сиділи вони. І з’явилися їм язики поділені, немов би огненні, та й на кожному з них по одному осів. Усі ж вони сповнились Духом Святим, і почали говорити іншими мовами, як їм Дух промовляти давав».

12 червня в Трускавецькій центральній міській бібліотеці було проведено годину народознавства «Зелена неділя у батьківській хаті». Бібліотекар читальної зали Ореста Касперська ознайомила присутніх з історією та традиціями відзначення Зеленої неділі. До їх уваги було представлено відеосюжети, з яких вони дізнались безліч цікавих фактів про П’ятидесятницю. Кожен бажаючий міг створити свою неповторну композицію із духмяних трав і квітів. Діти, юнаки і дівчата особливо перейнялись розповіддю про те, чому прийнято квітчати оселі зеленим гіллям і запашними травами. На закінчення переглянули книжкову виставку «Велич Святої Трійці», де були представлені різні літературні жанри, що знайомлять читачів з історією і традиціями святкування Трійці у різних регіонах: з символікою, повір’ям, атрибутикою, легендами та оповідками.

Всі присутні на заході запаслись позитивними емоціями, вдихнули аромати запашних трав і відмінно провели час.

Хай Трійця Свята в любові єднає

А мир мов голубка над нами літає

Зі святом Трійці вас!

Підготувала Ореста Касперська, провідний бібліотекар Трускавецької ЦБС

Хто ощасливить наш край?

Одного разу публіцист, засновник «Тризуба» Василь Іванишин під час чергових відвідин нашої редакції (а це було в період якихось виборів) зазначив: «Приналежність до популярної партії не є еквівалентом порядності людини».

І ми вкотре переконуємося, що як тільки на хвилі суспільних симпатій виникають «партійні проекти», то як метелики на світло «злітаються» амбітні персонажі. Вони хочуть влади, точніше певних привілеїв, які досягаються завдяки мандату депутата. Ця перепустка відкриває двері до багатьох державних благ. Але, щоб нині потрапити до парламенту, особливо по мажоритарних округах, недостатньо залучитися підтримкою прохідної партії, потрібно ще й профінансувати свій марафон кругленькою сумою. Плата спостерігачам, членам комісій виборчих дільниць, ідеологічна агітація через ЗМІ – неповний перелік видатків. Наразі в Україні уже зареєструвалися по мажоритарці понад 120 кандидатів, на Дрогобиччині лише один: невідомий широкому загалу 26-річний працівник ЛОДА Назар Жолобович. Але, за неофіційними даними, уже майже 20 осіб мають намір поборотися за мандат депутата Верховної Ради.

Читачам, мабуть, цікаво знати, хто вирішив «ощасливити» наш край. Назву декілька прізвищ, які мають намір йти під партійними прапорами:

- Іван Піляк, Східницький селищний голова – від «Батьківщини»,

- Дмитро Огньов, аграрний підприємець – від «Голосу»,

- Михайло Задорожний, голова райспоживспілки – від «Європейської солідарності»,

- Євген Кулик, професор – від «Сила і честь»,

- Богдан Матківський, депутат ВР України – від «Громадянської позиції»,

- Олексій Балицький, заступник міського голови Трускавця – від «Свободи»,

- Михайло Сікора, голова Дрогобицької районної ради – від НРУ.

Окремо без партійної підтримки йтимуть на вибори:

- Роман Ілик, заступник міністра охорони здоров’я,

- Павло Барнацький, юрист,

- Василь Дуліб’яник, бізнесмен,

- Тарас Демко, підприємець,

- Ігор Курус, меценат, один із засновників Міжнародної премії І.Франка,

- Йосип Дяків, керівник автоперевізників.

Окрім згаданих осіб, ще буде чималенька група «парашутистів». Словом, веселі суспільно-політичні перипетії очікують на виборців.

Володимир Турмис, газета «Галицька Зоря»

На Кіпрі підписано угоду про співпрацю між клінікою Козявкіна та оздоровчо-реабілітаційним комплексом «Eden Resort»

У середу, 12 червня, в м. Ларнака (Кіпр) було підписано угоду про співпрацю між International clinic of medical rehabilitation ICMR, Cyprus, Kozyavkin Method, що входить в глобальну групу KMG (Kozyavkin Medical Group) та Eden Resort Rehabilitation Wellness Assisted Living для створення сумісного проекту, основною метою якого є забезпечення спеціалізованого лікування пацієнтів з ДЦП та іншими захворюваннями центральної нервової системи. Про це інформують у клініці професора Козявкіна.

Договір підписали професор Володимир Козявкін та генеральний директор Eden Resort Крістос Піттас. На церемонії підписання були присутні міністр охорони здоров'я Кіпру Крістіна Яннакі та Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Кіпр Борис Гуменюк.

Угода передбачає, що EDEN RESORT надаватиме послуги проживання, харчування, медичного обслуговування, догляду за пацієнтами, а також забезпечуватиме всі необхідні умови для перебування та реабілітації пацієнтів за Методом професора Козявкіна (системою СІНР). А це значить, що уже цього року, з початку осінніх курсів реабілітації пацієнти клініки Козявкіна матимуть можливість пройти лікування на базі цього курорту, який обладнаний всім необхідним не тільки для проведення реабілітації, а й для відпочинку та приємного проведення вільного часу.

EDEN RESORT – це оздоровчий та реабілітаційний комплекс, що пропонує своїм пацієнтам комплексний медичний догляд у відповідності до міжнародних стандартів. У розпорядженні пацієнтів 63 просторих та сучасних номери, в яких може розміститись до 114 пацієнтів. Тут також діють ресторан, повністю обладнана кухня, відкриті та закриті зони відпочинку, 2 басейни, гідромасажна ванна, тренажерний зал, сауна та ряд інших послуг, що в сукупності спрямовані на відновлення, оздоровлення та покращення психоемоційного стану пацієнта.

Якість послуг EDEN RESORT відповідає міжнародним стандартам ISO 9001:2015, ISO 22000: 2015 (Системи управління безпекою продуктів харчування), OHSHAS 18001: 2007 (Система управління гігієною та безпекою праці). Все вищеперераховане, а також високий професіоналізм персоналу комплексу викликали інтерес з боку ICMR і було прийнято рішення про застосування Методу професора Козявкіна на базі EDEN RESORT.

Інтернаціональна клініка медичної реабілітації ICMR була створена в 2014 році і ось уже більше 5 років надає послуги медичної реабілітації пацієнтам з різними неврологічними розладами, включаючи церебральний параліч, сколіоз, наслідки цереброваскулярних захворювань, наслідки черепно-мозкових травм, затримку моторного розвитку у дітей тощо.

ICMR є членом міжнародної групи компаній Kozyavkin Medical Group (KMG), що об'єднує медичні та наукові установи, сервісні та консультаційні компанії для просування і розвитку Методу проф. Козявкіна. Команда KMG складається з досвідчених фахівців з великим клінічним досвідом, а також досвідом в галузі стандартизації, управління процесами і навчання персоналу.

KMG володіє і управляє різними медичними установами з головним офісом на Кіпрі. Філії та представники групи знаходяться в Україні, Індії, Росії, Нідерландах, Німеччині, Кувейті та інших країнах.

Основною технологією реабілітації, яка використовується в медичних установах Kozyavkin Medical Group є Метод професора Козявкіна, розроблений українським вченим і фахівцем в області реабілітаційної медицини Володимиром Козявкіним.

За матеріалами Kozyavkin.com

Yuventa Dance” підкорює танцювальний олімп у Греції

На початку червня спортсмени трускавецького клубу спортивного бального танцю “Yuventa Dance” (керівник? тренер, суддя міжнародної категорії Асоціації спортивного танцю України Задорожний Юрій) тріумфально виступили на XXXI Міжнародному танцювальному фестивалі “Hanioti-2019” (Греція). На фестивалі були присутні колективи з 12 країн світу: Болгарії, Хорватії, Туреччини, Ізраїлю, Сербії, Угорщини, Литви, Молдови, Румунії, Вірменії, Латвії та України (КСТ “Ювента Денс)”.

Учасники трускавецького колективу виконали мікс-композицію: ча-ча-ча, рок-н-рол та самбу? а також романтичну “румбу”, енергійний “джайв”.

Танцюристи, які були нагороджені сертифікатами XXXI міжнародного фестивалю у Ханіоті: Ільницький Олександр, Мамай Софія, Марків Віталій, Пристай Оксана, Пристай Марія, Раковська Анастасія, Яворська Віолета і Дарія.

Тримаючи наш жовто-блакитний прапор і вигукуючи “Слава Україні! Героям слава!”, наші юні артисти гідно представили місто Трускавець на європейському рівні.

Це вже не перша поїздка наших юних танцюристів за кордон. У планах колективу, розповідає його наставник Юрій Задорожний, поїздки на фестивалі та семінари до Франції та Польщі, участь у всеукраїнських змаганнях, постановка нових композицій європейських і латиноамериканських танців.

- Та головне, – каже пан Юрій, - розвивати спортивний бальний танець на теренах Трускавця та залучити до співпраці задля популяризації красивого та здорового способу життя якомога більше дітей і дорослих.

Вл. інф.

Літо, кишкові інфекції атакують…

Літо – пора канікул та активного відпочинку, але слід пам’ятати, що пік кишкових інфекцій зазвичай припадає на спекотну пору року. Підвищена температура навколишнього середовища, дощі, забруднення довкілля сприяють поширенню збудників, які викликають захворювання на кишкові інфекції.

Дрогобицький міжміський відділ ДУ "Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України", враховуючи ускладнення епідситуації з кишкових інфекцій в основному за рахунок інфекцій вірусної етіології, частково сальмонельозної інфекції серед населення у 2018-2019 роках, а також зростання вірусного гепатиту А, ускладнення які виникають у зв'язку з погодними умовами (дощі, повені, як наслідок – підтоплення джерел водопостачання, підвалів, житлових приміщень), щоб уберегти себе та близьких Вам людей, нагадує, що слід пам’ятати і виконувати наступне.

Використовуйте для харчування лише продукти та консервацію, що зберігалися у захищених від підтоплень приміщеннях. Заборонено вживати продукти, які були замочені водою під час повені. Позбавтеся від них та від консервації, що була затоплена водою і отримала ушкодження.

Не пийте воду з відкритих джерел та з джерел водопостачання, якщо вони були затоплені і забруднені. Колодязі необхідно почистити та продезінфікувати, при цьому це слід робити раз на рік у будь-якому випадку. Доцільно також зробити лабораторний аналіз води, щоб упевниться у її безпеці для здоров’я. На час підтоплення та очищення джерел водопостачання використовуйте бутильовану воду.

Обов'язково кип'ятіть питну воду 15-20 хвилин, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені, це звільняє її від більшості хвороботворних мікроорганізмів.

Просушіть будинок та регулярно його провітрюйте, проведіть ретельне очищення та дезінфекцію забруднених приміщень, посуду і домашніх речей, прилеглої до будинку території, дворових туалетів.

Дотримуйтесь правил особистої та гігієни житла: часто мийте руки та тіло з використанням миючих засобів; регулярно прибирайте вологим методом приміщення, у першу чергу житлові; мийте посуд з використанням знежирювальних засобів та гарячої води, систематично виносіть сміття та харчові відходи у відведені для них місця. Виконуйте вимоги гігієни самі та навчайте цьому своїх дітей і знайомих.

Не допускайте розмноження у садибах та допоміжних приміщеннях гризунів, тарганів, мух; переповнення нечистотами гноєзбірників, дворових туалетів.

Перелічених заходів необхідно дотримуватись щоденно, а не тільки під час та після підтоплень.

Попередити хворобу завжди простіше і дешевше, ніж потім її лікувати. Коли ж виникли ознаки кишкової інфекції (болі у животі, нудота, пронос, температура, інше) негайно зверніться за медичною допомогою, не займайтеся самолікуванням.

Доцільно провести вірусологічний контроль питної води, як основного ймовірного чинника передачі інфекцій, особливо у період повеневої ситуації.

До речі, якісно провести на договірних засадах аналіз питної води; дезінфекцію приміщень, колодязів та води у них, знищити гризунів, тарганів і шкідливих комах можуть фахівці державної установи Дрогобицького ММВ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

Л.Д. Янківська, завідувач відділення організації епіддосліджень Дрогобицького міжміського відділу ДУ "Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України"Создан 13 июн 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником