Трускавецький вісник № 82 (1817) від 19 червня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 82 (1817) від 19 червня 2019 р.

19.06.2019У номері: Політичний байстрюк Порошенка; Короткі новини регіону.

Короткі новини

Відбулося чергове засідання виконкому

Сьогодні, 19 червня, відбулося чергове засідання виконавчого комітету Трускавецької міської ради. На засідання прибули міський голова Андрій Кульчинський, заступник міського голови Олександр Ткаченко, секретар ради Наталія Пономаренко, керуюча справами міськвиконкому Олена Петранич, члени виконкому Ренат Борсук, Мирослав Гумега, Олександр Грищенко, Микола Онисько, Ігор Михаць, Ігор Пранник та Олег Габриш (всього 11 осіб). Виконком затвердив субвенцію з обласного бюджету на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення якості освіти, за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету на 2019 рік. Мова йде про виділених державою 132 тисячі 323 гривні на закупівлю комп’ютерів для шкіл Трускавця.

Без обговорень та запитань були проголосовані практично всі інші питання порядку денного: про зарахування на квартирний облік, про зняття з квартирного обліку, про присвоєння поштових адрес. Питання без участі преси, які стосуються прав неповнолітніх осіб, традиційно доповідала начальниця Служби у справах дітей Леся Дребот. Засідання виконкому тривало менше години.

Продовжується дослідження джерел мінеральних вод Борислава

Як інформує відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради, в Бориславі триває процес облаштування природних джерел мінеральних вод.  На апаратній нараді в міськраді начальник відділу економіки та торгівлі Лев Попель доповів, що розробляється проектна документація для питтєвих галерей та що до лабораторії було подано на аналіз зразки вод з іще недосліджених джерел.

- Для розробки проектів питтєвих галерей нам було необхідно знайти організацію, яка змогла б розробляти ще й санітарні зони, – пояснив Лев Попель. – Це виявилось непростим завданням, але нещодавно вдалося розпочати співпрацю з однією із таких. Не зважаючи на завантаженість їхніх спеціалістів, робота іде і вже проведено топографічні зйомки.

Окрім того, минулого тижня спільно з депутатом міської ради, головою постійної комісії з питань екології та охорони навколишнього природного середовища Ярославом Струсом та кандидатом хімічних наук, завідувачем лабораторії Бориславського науково-дослідного інституту «Синтез» Геннадієм Щемельовим до лабораторій Львівського державного науково-дослідного контрольного інституту ветеринарних препаратів та кормових добавок було доставлено зразки вод із шести джерел на території м. Борислава, які раніше не досліджувалися.

- Інститут у своєму розпорядженні має відповідне обладнання, яким можна проводити детальні хімічні аналізи різних вод. Оскільки наші зразки мають специфічні запахи, відтінки і присмаки, можливо вони містять корисні елементи і їх можна буде використовувати в лікувальних цілях, – підсумував Лев Попель.

Першу частину аналізів буде проведено швидко і безкоштовно, адже в лабораторії уже є готові деякі реагенти. Для решти досліджень буде укладено відповідну угоду про оплату необхідних препаратів.

Ще двом працівникам Дрогобицького РЕМу повідомили про підозру у загибелі 10-річного хлопчика

За процесуального керівництва Дрогобицької місцевої прокуратури 13 червня цього року повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.272 КК України (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що призвело до загибелі малолітнього) двом працівникам Дрогобицької РЕМ ПрАТ «Львівобленерго». Про це інформує прес-служба прокуратури Львівської області.

Йдеться про трагедію, яка сталась рік тому – 13 червня 2018 року. Того дня, під час спроби перейти річку Серет, хлопчик послизнувся на трубі та наразився на пошкоджений кабель. Дитину вдарило струмом.

Встановлено, що вказані особи залишили відкритим джерело струму, що і призвело до загибелі хлопчика. Усього підозрюваних четверо, серед фігурантів, зокрема, і керівництво підприємства. Двом із них 16.05.2019 вже обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, стосовно двох інших – вирішується питання. За вчинене зловмисникам загрожує до 8 років позбавлення волі.

Львівщина налагоджує багатовекторну співпрацю з Китаєм

Як інформує прес-служба Львівської ОДА, сьогодні, 19 червня, т.в.о. голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський зустрівся із представниками урядової делегації та компаній Китаю, аби узгодити напрями подальшої співпраці. Під час зустрічі обумовили питання кооперації та обміну в сфері освіти, культури, науки та технологій, міжнародної співпраці у сфері бізнесу та інноваційних заходів між Китаєм та Україною.

«Останніми роками Львівщина значно наростила свою зовнішньоекономічну діяльність. В цьому контексті дуже важлива співпраця із Китаєм. Будь-яка співпраця так чи інакше розпочинається з культури, адже це найкращий спосіб пізнати партнера та показати свої традиції.  Ми уже маємо чимало успішно реалізованих проектів у сфері туризму, на Львівщині працюють кілька підприємств із китайським капіталом. Великий потенціал нашого регіону – це, безперечно, сільське господарство. Львівщина зацікавлена у тому, щоб китайські підприємства відкривали виробництво тут. В умовах глобалізації є можливість віддаленого керування та аутсорсингу. Окрім того, давно відомо, що на Львівщині розвивається ІТ-сфера світового рівня. Запорука нашої співпраці – фаховість та спільний інтерес», – зазначив Ростислав Замлинський.

Гості, своєю чергою, відзначили великий потенціал Львівщини у різних сферах та наголосили на важливості багатовекторної співпраці.

«Ми наслухані про Львівщину та її невичерпні можливості. Співпраця у галузі туризму, освітні обміни, розвиток промисловості, рівень ваших фахівців  та усі інші ваші ресурси викликають подив. Наша провінція та країна загалом динамічно розвивається, тому ми відчуваємо нестачу кадрів. У цьому контексті на законодавчому рівні існують пільги для фахівців з-за кордону. Окрім того, у нас дуже багато імпортних споживчих товарів, тому співпраця із агропромисловою Львівщиною для нас цікава та потрібна», – наголосив постійний член міста Шенчжоу, Секретар зони економічного розвитку Ванг Женгджун.

Під час розмови сторони також обмінялися думками щодо розвитку індустріальних парків на Львівщині та можливість відкриття прямого авіасполучення між Львовом та одним із китайських міст.

Власна інформація

Політичний байстрюк Порошенка

Український політикум і суспільство наприкінці минулого тижня дещо ошелешила заява Володимира Гройсмана, що партія Порошенка мусить відійти у минуле, мовляв державу повинне розвивати молоде покоління. Проте тут є кілька «але» – керівник Кабміну – в політиці вже щонайменше п’ять років вважає свою партію новою генерацією. І це говорить найближчий соратник Порошенка, який і прокладав шлях для молодого Гройсмана.

Ніколи не був прихильником політики Петра Порошенка, але зараз мені його відверто шкода. Бо вміти підбирати собі команду – це мистецтво, але в цьому конкретному випадку – йшли не до Президента, а суто до політичного впливового крісла.

І саме Гройсман в результаті став найбільшою помилкою Петра Порошенка. Виплеканий колишнім Президентом нинішній прем’єр-міністр, як юний орел розправляє крила і починає загравати-літати на електоральному полі Петра Порошенка очевидно що віднімаючи рейтинг передовсім у «Європейської Солідарності».

Мер Вінниці, віце-прем’єр-міністр України, спікер Верховної Ради, зрештою глава уряду – усім цим посадам Володимир Гройсман мав би завдячувати Петру Порошенку, але зараз між ними, ніби пробігла чорна кішка. І кожен почав торувати свій шлях до парламенту поодинці. Та чи насправді Володимир Гройсман належить до політиків нового покоління і чи є чим йому похвалитися?

Останні роки його прем’єрства чітко розставили все на свої місця. Владна корупція, монополізація ринків, нестабільне законодавство, залежні та корумповані суди – це частина результату фактично керування уряду Гройсмана-Порошенка.

Якщо ретельно відстежувати «кар’єрне зростання» Гройсмана можна знайти досить багато цікавих речей. Хлопець з «вінницького базару» без жодної стаціонарної вищої освіти нині очолює Кабінет Міністрів України. Ми всі прекрасно розуміємо правило заочної освіти – «завіз, здав, забув». І за таким принципом цей чиновник керує державним механізмом.

А до того, якби не потужності фабрики «Рошен», ми б так і не дізналися про «найуспішнішого мера» Вінниці. Бо саме славнозвісні вінницькі фонтани були збудовані за гроші кондитерської фабрики – й подейкують що ця «фірма» не платила за воду, використовуючи її за гроші містян.

Пам’ятаємо добре – яким смішним і необтесаним був Володимир Гройсман на посаді віце-прем’єр-міністра. Нині він тішиться впровадженням децентралізації в країні, але це здобутки передовсім міських та селищних голів, керівників місцевого самоврядування, які оббивали владні пороги, аби все таки домогтися повернення у бюджет чесно зароблених грошей. Об’єднання громад – ще одне болюче місце Кабміну, бо впродовж останніх років цей процес відбувався без погодження з мешканцями населених пунктів, межі ОТГ, складається враження, просто покреслили навмання у столичних кабінетах.

Добре пам’ятаємо Володимира Гройсмана на посаді спікера Верховної Ради і саме вона стала злітно-посадковою смугою для подальшої прем’єрської посади. Злети чи посадки – це ще питання, відповіді на яке дасть час.

«Я покажу Вам як керувати країною», – розмахуючи руками, мабуть, погрожуючи усім українцям, сказав Гройсман в день свого призначення на посаду. І показав, на жаль…

Так, очільник Уряду тішиться зростанням ВПП на 1,5%, але такими темпами лише через 30 років ми повернемось на економічний рівень 2013 року.

Серед «досягнень» Уряду Гройсмана – скасування понад ста важливих соціальних Законів – матерям при народженні, долати незахищеним верствам населення тощо. Тотальна економія на долях та добробуті пересічних українців.

Чи можна вважати здобутком урядування Гройсмана те, що понад 70% пенсіонерів отримують щомісячні виплати менше прожиткового мінімуму. Саме очільнику Уряду потрібно завдячувати те, що голова «Нафтогазу» й надалі виписує собі мільйонні премії, а «Укртрансгаз», який підпорядковується напряму Кабміну за такого керівництва став збитковим підприємством.

Добре пам’ятаємо – горе-реформи Гройсмана, які не були доведені до логічного завершення. Плачевним залишається стан у медичній сфері нашої країни, а виконувач обов’язків міністра охорони Уляна Супрун побила рекорд незалежної країни – так і не будучи офіційно призначеною на свою посаду. А права рука Гройсмана – міністр соціальної політики Андрій Рева наскільки закерувався, що навіть звинуватив українців в тому, що вони… багато їдять, порівнюючи з німцями. Уряд абсурду – інакше це назвати просто неможливо.

Але лукавство проявляється ще й тому, що саме на так званих «здобутках» урядування Гройсман намагається заробити політичні бали перед достроковими парламентськими виборами. На рекламу його уряду вже витратили понад 35 мільйонів гривень з коштів платників податків…

Складається враження, що економіку країни підтримують лише завдяки фінансовим траншам Міжнародного валютного фонду – міцно наші чиновники підсіли на цю «економічну голку», а в результаті понад 75% мешканців країни перебувають за межею бідності – і це дані світових експертів.

Український уряд нібито займається чимось важливим (принаймні для медіа), але точно не найнеобхіднішим. І це має зрозуміти кожен чиновник Кабміну, який так міцно тримається за своє владне крісло.

Михайло Цимбалюк, голова «Батьківщини» на Львівщині, Leopolis, фото apostrophe.uaСоздан 19 июн 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником