Трускавецький вісник № 83 (1818) від 20 червня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 83 (1818) від 20 червня 2019 р.

20.06.2019У номері: Із сесії Трускавецької міської ради; Про «Українську готельну групу»; Християнський табір в СГК «Дніпро-Бескид»; Захід в бібліотеці; Інформує прокуратура.

Короткі новини

Чоловіку, який у Дрогобичі застосував арматуру до громадського активіста, доведеться відсидіти за ґратами 3 роки та 6 місяців

Дрогобицькою місцевою прокуратурою 13.06.2019 доведено вину 34-річного мешканця м. Борислав, який обвинувачувався у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 296 КК України (хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю, вчиненого групою осіб, із застосуванням предмету заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень), вчиненого щодо місцевого громадського активіста у березні 2018 року. Про це інформує прес-служба прокуратури Львівської області.

Встановлено, що інцидент стався 02.03.2018 неподалік ДП «Дрогобицький лісгосп» на вул. Стрийській у Дрогобичі. Так, двоє зловмисників застосували до 43-річного місцевого активіста, районного мисливствознавця, заздалегідь заготовлену арматуру.

Вироком Дрогобицького міськрайонного суду, 13.06.2019, одного із фігурантів визнано винним та призначено покарання у вигляді 3 років 6 місяців позбавлення волі, а стосовно іншого – матеріали досудового розслідування виділені у окреме провадження. Крім цього, на користь потерпілого стягнуто 20 тис грн моральної шкоди.

Зазначимо, що обвинувачений так і не визнавав свої вини.

До набрання вироком законної сили лиходій перебуватиме під вартою.

Власна інформація

Твої права – твій захист

Проблема правового захисту сім’ї і дитинства вже тривалий час перебуває у центрі уваги міжнародної спільноти. Особливого значення надається забезпеченню прав дітей як частини населення, що внаслідок своєї вразливості, потребує особливої охорони і піклування з боку батьків і суспільства.

З метою підвищення правової обізнаності учнівської молоді 19 червня у центральній міській бібліотеці м. Трускавця була проведена вікторина «Твої права – твій захист». На захід були запрошені учні, які відвідують пришкільний табір СШ №1. Дітям було цікаво і корисно довідатись про свої права, обов’язки та відповідальність згідно чинного законодавства України та Конвенції ООН про права дитини. Учні з захопленням та цікавістю відповідали на запитання вікторини. Провідний бібліотекар обслуговування юнацтва Олександра Пфайфер зосередила увагу присутніх на необхідності знати свої права, розуміти свої обов’язки, та не порушувати права інших.

Підготувала Олександра Пфайфер, провідний бібліотекар обслуговування юнацтва Трускавецької ЦБС

Краєзнавчий екскурс «Легенди рідного краю»

Багаті традиції має барвиста, розмаїта народно-поетична творчість нашого краю. В пісенному й казковому фольклорі, в історичних переказах, легендах, в обрядах і повір’ях розкривається і втілюється душа народу. Кожен народ має свої легенди. Легенди виховують почуття патріотизму, любов до рідної Батьківщини, повагу до традицій свого народу.

З метою виховання у молоді дбайливого ставлення до культурної спадщини свого народу 19 червня у центральній міській бібліотеці м. Трускавця відбувся краєзнавчий екскурс «Легенди рідного краю». Провідний бібліотекар обслуговування юнацтва Олександра Пфайфер ознайомила присутніх з легендами краю. Дітям з пришкільного табору СШ №1 припали до душі легенди про наше чарівне місто з глибокою історією, овіяною міфами та легендами. Особливо їм сподобалися легенди, пов’язані з іменами мінеральних джерел Нафтусі та Юзі. По даній тематиці була оформлена книжкова виставка та продемонстровані відеоролики.

Легенди і перекази не тільки допомагають нам краще пізнати минуле, але закликають пам’ятати про нього і передавати з покоління в покоління.

Підготувала Олександра Пфайфер, провідний бібліотекар обслуговування юнацтва Трускавецької ЦБС

Місто змінюється на очах

Чергова LVII сесія Трускавецької міської ради відбулася 20 червня і тривала три години. Більшу половину цього часу зайняли розминка та розгляд першого блоку питань порядку денного, які стосувалися детальних планів територій і які доповідав головний архітектор міста Зіновій Кушнір.

У розминці, тобто в депутатських запитах, піднімалися питання реконструкції очисних споруд (деп. Роман Бучкович), неналежного вшанування загиблих Героїв АТО з Трускавця (деп. Василь Тимчишак та батько загиблого АТОвця Йосиф Дідач), стану каналізаційного колодязя та сушок на Мазепи, 18, 22, 26 (деп. Зоряна Домбровська).

Депутат Андрій Степаненко звернув увагу на те, як місто змінюється на очах, як ростуть новобудови, і як щораз менше стає зелених насаджень, зелених «плям» на карті Трускавця. За приклад він навів ряд багатоповерхівок, котрі збудувалися чи будуються в останні роки, і при будівництві яких думають про висотність, про парковки, про доїзд, але не замислюються над тим, щоб були зелені насадження. За безпосередній приклад Андрій Степаненко навів будови по периметру будівель міської ради. І таких прикладів можна назвати ще чимало.

Ця ж тема знайшла своє відображення і при розгляді першого (архітектурного) блоку питань порядку денного сесії. З п’яти питань розробки детального плану території жодне не покращить ситуацію із озелененням міста. Навпаки – там, де були затишні куточки, постануть високі будівлі. І навіть якщо при їх проектуванні передбачені якісь зелені насадження на терасах, як це передбачено на Торосевича, 8 («Квітка Полонини»), то все одно зрізаних дерев не повернеш.

Детальні плани територій стосувалися: 1) будівлі колишньої центральної курортної поліклініки на вул. Січових Стрільців, 1, яку ПрАТ «Трускавецькурорт» продав і де нові власники внизу розмістять медичний центр, а на верхніх поверхах облаштують готель (буде добудовано мансардний поверх), 2) будівлі на Суховоля, 20 навпроти господарського заїзду до «Кришталевого палацу» (питання не набрало достатньої кількості голосів), 3) території земельних ділянок на Шевченка, 28, 30 (вілла «Під косиніром», питання не пройшло), 4) «Квітки Полонини» (містобудівну документацію затверджено).

Хоча по «Квітці Полонини» обговорення затягнулося, бо на запитання депутатів проектанти давали детальні відповіді, та все ж найдовше обговорювали на сесії ситуацію з будівництвом на Грушевського, 2. Нагадаємо, що мова йде про будівництво на власній приватній земельній ділянці, яке здійснює Кісак Ігор Володимирович. Вкотре на сесію прийшли мешканці сусідніх будинків, чию позицію висловила Вікторія Бебкович, вкотре юрист забудівника Руслана Кісак і сам Ігор Володимирович пробували пояснити людям, що потрібно прийняти дане рішення, адже спір треба врегульовувати цивілізованими методами, та «за» проголосувало тільки 7 осіб. Після голосування сесійний зал покинули обидві «групи підтримки» та ряд журналістів, а решта питань розглядалися майже без обговорень.

Блок земельних питань, які доповідала начальник управління землекористування, архітектури та містобудування Оксана Плахтій, налічував більше 20 позицій, проте депутати «розправилися» з ним досить швидко. Виникли питання щодо поділу земельної ділянки ПрАТ «Трускавецькурорт» на вул. Помірецькій (територія колишньої ГГРЕС), і депутати не підтримали цей проект рішення навіть після роз`яснень юриста ПрАТу Андріана Копинця. Друга спроба проголосувати за це питання теж не була успішною.

Потім депутати проголосували за передачу основних засобів з балансу комунального підприємства «Трускавецьтепло» на баланс управління комунальної власності Трускавецької міської ради. Питання доповідала начальник управління комунальної власності Ольга Сегер. Всі котельні та бойлерні забрано з балансу «Трускавецьтепла», КП залишилося тільки з адмінбудівлею. Це питання вартує окремого штриху хоча б тому, що є інформація про будівництво багатоповерхівок саме там, де зараз розміщені деякі котельні (зокрема, на вул.. Івасюка). Чи так воно буде насправді – побачимо. Якщо дійсно наближені до влади міста забудівники споруджуватимуть на місці котелень нові житлові будинки, то це ще один аргумент, чому нашу статтю названо саме «Місто розвивається на очах».

Інші питання, прийняті на сесії 20 червня: «Про передачу функції замовника з реалізації проекту «Реконструкція мереж водопостачання від вул. Стебницька до вул. Скоропадського в м.Трускавець Львівської області», «Про допущення претендентів до участі в конкурсі з визначення приватного партнера для здійснення державно-приватного партнерства щодо проекту «Створення Центру малоінвазивної хірургії (малоінвазивні оперативні втручання в хірургії, урології, гінекології та проктології)» по вул. Данилишиних, 62 у м. Трускавці», «Про затвердження ліквідаційного балансу ліквідаційної комісії КП «Книги», «Про надання згоди про передачу основних засобів (нерухомого майна) у комунальну власність територіальної громади м. Трускавця».

Останнє з названих питань стосується ряду об’єктів, котрі ПрАТ «Трускавецькурорт» передає місту: надкаптажні споруди «Едварда», «Фердинанда», «Броніслави», «Юзі», колодязі окремих мінвод, літній туалет, музична альтанка, більярдна, скульптура «Дитинство», пам`ятник Адама Міцкевича. Причому ПрАТ передає місту це все багатство безплатно.

Насамкінець депутати виділили 100 тисяч гривень для СБУ на закупівлю квадрокоптера та нової техніки, проголосувавши за затвердження Комплексної програми інформаційно-аналітичної роботи в інтересах органів державної влади та управління, протидії проявам терористичного характеру   на території курортного міста Трускавець на 2019 рік.

Заспівавши чи заслухавши вдруге за день Державний гімн України, депутати Трускавецької міської ради на запрошення мера відправилися на фуршет з нагоди відкриття автостанції на вул. Дрогобицькій.

Володимир Ключак

Християнський табір у трускавецькому санаторії «Дніпро-Бескид»

Із початком російсько-української війни працівники трускавецького санаторно-готельного комплексу «Дніпро-Бескид» регулярно надають фінансову допомогу нашим воїнам, надсилають на фронт ліки, обладнання, військову амуніцію.

Щороку чимало з тих, хто брав участь в бойових операціях, захищаючи Україну, відпочивають і проходять реабілітацію в «Дніпрі» та «Бескиді». Ініціатором цих добрих справ незмінно виступає Олександр Чебаненко, голова Правління ПрАТ СГК «Дніпро-Бескид», Заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор, кавалер ордена князя Ярослава Мудрого ІV та V ступенів, кавалер ордена «За заслуги» І, ІІ, ІІІ ступенів, депутат Львівської обласної Ради, Почесний громадянин Трускавця. Нещодавно на базі санаторію «Дніпро-Бескид» відпочивали і проходили курс лікування сироти і вдови воїнів АТО.

64 жінки і 95 дітей були оточені увагою персоналу і медиків. Співорганізаторка християнського табору Оксана Кобчук каже, що цим людям допомагають не лише матеріально, а й морально, бо інколи добре слово може зцілити. Звичайно, дитині не повернеш тата, а дружині – чоловіка, але треба жити, бо за наше майбутнє ці мужні люди віддали своє життя. Ці люди діляться своїми секретами й бідами з тими, хто ними опікується. Головне, не залишати їх на самоті, вчасно прийти на допомогу, адже їм набагато важче, ніж тим, хто не пережив трагедії втрати рідної людини.

Ще одна співорганізаторка табору Юлія Віткова зазначає, що вдовам і сиротам воїнів АТО вони допомагають вже п’ять років. Це дуже клопітка справа. Не кожний хоче йти на контакт. Доводиться у буквальному розумінні цього слова витягувати їх, вносити позитив у їхнє життя. На жаль, маємо констатувати, що не всі йдуть на співробітництво, замикаються в собі. Велику роль у налагодженні контактів з сиротами і вдовами воїнів АТО відіграють капелани. Ці священики, як ніхто інший, знають, як важливо допомогти людям, не залишати їх віч-на-віч з проблемами. Завжди для них знайдеться тепле слово і щира молитва.

На християнський табір до Трускавця приїхали сироти та вдови зі всієї України. Більшість з них уперше побували у місті-курорті, але перебування тут назавжди залишиться в їхніх серцях. Подібні християнські табори відбуваються щороку в різних куточках України.

Анатолій Власюк, газета «Галицька Зоря»

«Українська готельна група»: в пріоритеті медицина та європейські стандарти

На сьогоднішній день цей санаторно-курортний заклад є одним із найпотужніших оздоровниць в Україні та відомим далеко за межі держави. Хто знає історію Трускавця останніх десятиліть, той без сумнівів погодиться – потужні оздоровниці «Кристал» та «Алмаз», які нині, разом з дієтичною їдальнею «Веселка»  та лікувально-діагностичним відділенням (колишній медичний центр №2), входять до потужної структури, «Українська готельна група» – залишається флагманом на ринку санаторно-курортного оздоровлення  країни.  Півстолітня історія комплексу базується на міцному фундаменті потужної медичної бази, що дозволяє здійснювати лікування і проводити медичну діагностику за кількома напрямками одночасно. А ще дає можливість оздоровлювати 1650 відпочивальників одночасно!

Сьогодні оздоровниця стабільно оновлюється, поступово «обростаючи» новими відділами (до складу компанії долучилися лікувально-діагностичний відділ, другий корпус санаторію «Алмаз» та дієтїдальня «Веселка»), отримує визнання на європейському ринку послуг через акредитацію за новими стандартами (ІСО, НASP та інші медичні ліцензії), розбудовує новий сучасний бювет, відновлює номерний фонд та закуповує сучасне обладнання. Нещодавно відбулися важливі нововведення: попри досить невелику вартість путівки у ній істотно зріс відсоток безкоштовних  медичних послуг (зростання на 12%). Це приваблює до оздоровниці нових гостей, адже вони обирають її саме за якість медичних послуг, яка в свою чергу тут завжди була на вищому рівні.

Про непростий, але впевнений поступ у своїй роботі говорить очільник «Української готельної групи» Анатолій Стародуб. Він з гордістю робить акцент на неперевершеному і дуже дружньому колективі оздоровниці, який нині налічує 593 особи. «Усі вони від слюсаря до начальника медичного відділу  причетні до оздоровлення наших гостей, бо кожен віддано робить свою справу», – зазначає Анатолій Георгійович. А згодом перелічує зроблену за час свого перебування на посаді директора роботу: ремонт номерного фонду та ліфту, створення нового озокерито-лікувального відділення з новим устаткуванням, оновлення відділення бальнеовідділення через закупівлю п’ятьох сучасних ванн, ремонт ліфта, закупівля та встановлення нового обладнання для дієтїдальні і ще безліч технічних робіт, які важко перелічити. У планах – ще більше. І це закономірно, адже застаріла матеріально-технічна база підприємства, яку до цього власникам майна ПрАТ «Трускавецькурорт» вдавалося лише підтримувати у належному стані, нині істотно покращується як зсередини, за рахунок ремонтів номерного фонду, холів та кабінетів, так і ззовні, за рахунок встановлення нових вікон, облаштування вхідної конструкції для входу в бювет тощо.

Маленькими кроками ступає нова компанія у бік західних партнерів та іноземних відпочивальників. Сьогодні один із так званих тисячників, санаторій «Кристал» облюбували польські гості. “Українська готельна група”провела моніторинг відпочивальників з-за кордону і вирішила не співпрацювати з туристичними фірмами, які постачають гостей з республіки Польща місцевим трускавецьким оздоровницям групами, адже це не зовсім вигідно з комерційної точки зору.  Це також не завжди зручно, бо в пік комерційного завантаження від таких групових турів компанія хіба втрачає. Тож сусіди з Польщі часто самі обирають «Українську готельну групу» місцем відпочинку через лояльну цінову політику та великий спектр медичних та оздоровчих послуг. Для цього в компанії вже випустили інформаційну брошуру польською мовою. Та, зі слів керівника «Української готельної групи» Анатолія Стародуба, це не означає, що в найближчому майбутньому такої співпраці не буде, адже усі акредитаційні рівні для сертифікації оздоровниці на міжнародному рівні вже здобуто. Попереду потужна робота над оновленням бази, а там – і над вигідними комерційними пропозиціями від туроператорів.

Той, хто побував у цій незабутній місцині, нагірній частині курорту і мав можливість любуватися карпатськими схилами з висоти красеня «Кристалу» чи його побратима «Алмазу», отримає неперевершені спогади. Незабутими залишаються і дбайливі руки медиків оздоровниці, завдяки яким нині вже сучасна компанія «Українська готельна група» має своїх гостей будь-якої пори року. Сьогодні, після входження до складу компанії лікувально-медичного відділу, на базі якого є потужні клініко-діагностична та бактеріологічна лабораторії та оновлена бальнеологічна база, медичний напрямок оздоровниці підсилився. На теренах компанії вже працює більш як півтори сотні медиків, що вміло роблять свою роботу і пишаються її результатами.

Очевидним є той факт, що вибраний пріоритет оздоровниці – медицина, є саме тим єдино вірним шляхом, який дасть «Українській готельній групі» новий поштовх та стимул для розвитку. Адже він чи не найбільше користується попитом у вітчизняних та іноземних гостей. Він є важливою складовою успіху курорту, адже, як казав один із найвідоміших медиків Трускавця, професор Степан Івасівка: «Ми були, є і залишаємося курортом медиків!». Тож зі святом вас, медики нашого курорту!

Газета “Трускавецькурорт”Создан 20 июн 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником