Трускавецький вісник № 87 (1822) від 1 липня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 87 (1822) від 1 липня 2019 р.

01.07.2019У номері: Презентація буклету «Світло казкового міста»; Анонси; Італійка стала лауреаткою Міжнародної премії імені Франка; Міжмуніципальна співпраця; Юлія Тимошенко та зміни на краще; Кримінальні новини.

Короткі новини

У Трускавці пройде ІІ Міжнародний конкурс вокалістів пам'яті Мусліма Магомаєва

5-8 грудня у м. Трускавець відбудеться ІІ Міжнародний Конкурс вокалістів пам'яті Мусліма Магомаєва. Про це повідомляє оргкомітет конкурсу. Організатори конкурсу: Трускавецька міська рада, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, Азербайджанський культурний центр імені Мусліма Магомаєва (Гурбан Аббасов та Наталія Кудряшова).

Цього року фінал пройде у супроводі симфонічного оркестру. Також відбудеться круглий стіл за участі дипломатичних делегацій багатьох країн світу, що означає, що в дні конкурсу Трускавець стане центром міжнародної та культурної дипломатії.

Вступні внески на участь в конкурсі відсутні, конкурсанти забезпечуються проживанням та харчуванням. Переможці отримають грошові премії, кошти на це передбачені в бюджеті Трускавця. Умови участі, Положення, реєстрація на прослуховування на https://www.facebook.com/KonkursM/

У Дрогобичі до синагоги внесуть сувій Тори

У середу, 3 липня, в Дрогобицькій хоральній синагозі відбудеться урочистість внесення сувою Тори. Про це інформує Дрогобицька громада іудейського віросповідання. Свято розпочнеться о 12.00.

Трускавець отримав перемогу в номінації "Зрада тижня" від Міністерства економічного розвитку України

Відділ освіти Трускавецької міської ради отримав перемогу в номінації «Зрада тижня» від Міністерства економічного розвитку України. Про це на своїй сторінці в мережі Фейсбук повідомив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов. Як зазначає пан Нефьодов, відділ освіти Трускавецької міської ради не публікує звіти про укладені договори до Prozorro, хоча мав би це робити. Тобто закупівля відбувається, йде проплата, це все видно на Є-Data, але чомусь деякі звіти проходять повз Prozorro.

Наприклад, у березні замовник уклав угоду на капітальний ремонт приміщень з ТОВ «ТКО «Комфорт-сервіс» на 300 тис. грн. Уже через 5 днів було підписано акти виконаних робіт. Оплату фірма отримала 9 квітня. Інформація про трансакцію бюджетних коштів зафіксована на Edata, проте не зафіксована на Prozorro.

Інший приклад, який наводить перший заступник міністра: було підписано договір з ФОП Сергій Танцюра для ремонту системи опалення у дошкільному закладі «Теремок» на 160 тис. грн. Ситуація аналогічна: акти виконаних робіт укладені 3 квітня. Натомість ProZorro не містить інформації, що цей ФОП отримував замовлення в поточному році.

Чому замовник не публікує звіти про укладені договори? Максим Нефьодов вважає, що цим має зацікавитися Державна аудиторська служба.

Власна інформація

У Дрогобичі поліцейські затримали причетного до заподіяння ножових поранень

В Дрогобицький відділ поліції 29 червня надійшло повідомлення про травмування чоловіка в будинку на вулиці Івана Франка. На місці події працювала слідчо-оперативна група. Поліцейські попередньо встановили, що між 52-річним мешканцем Дрогобича та його 62-річним сусідом  виник конфлікт, під час якого старший з чоловіків заподіяв ножові поранення молодшому. Потерпілого доставили у лікарню з діагнозом: «проникаючі поранення живота, різана рана губи».

Зловмисника затримано в порядку ст.208 КПК України та оголошено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.121 (умисне тяжке тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України. Санкція статті – від п’яти до восьми  років позбавлення волі. Невдовзі суд обере йому міру запобіжного заходу. Проводиться досудове розслідування.

Відділ комунікації поліції Львівської області

Його роботи прославляють та популяризують Трускавець

Уродженець Меденич, 47-річний Степан Пісьо – архітектор за фахом і художник за покликанням. А ще він закоханий у Трускавець, якому присвятив значну частину свого творчого доробку. Споглядаючи його картини, отримуєш естетичне задоволення, гордість за можливість жити в прекрасному курорті Трускавець, теплі відчуття спокою, затишку, комфорту, благодаті.

Художник малює те, що не може не подобатися. Він не бунтар і не символіст, він не провокатор і не експериментатор. Степан Пісьо – архітектор художнього образу, тож кожна його картина – немов міцний добротний будинок, в якому хочеться жити і який хочеться залишати у спадок прийдешнім поколінням.

У неділю, 30 червня, в музеї історії Трускавця (директор Галина Коваль) відбулася презентація буклету «Світло казкового міста», присвяченого трускавецьким мотивам живопису художника. Як зазначив на презентації голова Спілки художників Трускавця Олег Олексин, небагато з художників-трускавчан малює рідний Трускавець, темою їх картин більше є Львів, Карпати, інші місцевості. А от Степан Пісьо малює, та ще й як! Пан Олег запропонував видати листівки з зображенням картин митця, щоб ті, хто не має можливості купити картину, могли повезти з відпочинку додому частинку Трускавця як згадку про наш курорт і як стимул повертатися сюди і за здоров`ям, і за спогляданням красот.

На презентації виступили начальниця відділу культури ТМР Тетяна Татомир, трускавецький поет Мар`ян Олексин, гості зі Львова. Пісенні подарунки художникові та всім присутнім подарували співаки Оксана Сопілка-Чіпак та Ярослав Музика. Привітав художника і мер Трускавця Андрій Кульчинський. До слова, йому так подобаються роботи саме цього митця, що на день народження співробітники подарували мерові власне картину з підписом «Степан Пісьо». А тепер з рук художника Андрій Кульчинський отримав ще один подарунок – нову картину (звісно ж, на трускавецьку тематику).

Сам Степан Пісьо – дуже скромна людина. Він не оратор, котрий може годинами розводитися про творчість та мистецтво, йому легше просто зробити якісний твір. Ромашки на підвіконні, а за вікном – Трускавець, церква святого Миколая, а на передньому плані горнятко з логотипом міста-курорту, вілли «Сонячна», «Старий Відень», «Pod Matką Boską», «Saryusz», «Goplana», «Jagusia», «Olimpia», алея в парку, грона калини і недобудована висотка за вікном – таким бачить Трускавець Степан Пісьо. Бачить сам і показує його іншим.

Буклет «Світло казкового міста» видано за фінансової підтримки Трускавецької міської ради. Маленька дівчинка Катруся під час презентації роздавала буклети гостям, і кожен ніс додому цю світлу частинку Трускавця як крихту гордості за рідний край і за те, що є люди, які його возвеличують. Степан Пісьо – один з небагатьох, хто замість критикувати робить, хто замість бачити погане бачить добре, хто замість темного поширює світло. Світло його картин осяює дійсність і виправляє її недоліки.

Дякуємо, пане Степане, що саме таким бачите і передаєте наш Трускавець в різні сторони і в прийдешні покоління!

Володимир Ключак

Лауреатом Міжнародної премії ім. Івана Франка 2019 року стала італійка

28-29 червня в Інституті Славістики Віденського університету (Австрія) відбулося засідання журі Міжнародної премії ім. Івана Франка, на якому було визначено лауреата.

У номінації “За вагомі досягнення у галузі україністики” перемогу здобула монографія авторства Марії Грації Бартоліні «Пізнай самого себе. Неоплатонічні джерела в творчості Г.С. Сковороди», Київ, 2017 рік.

Рецензент монографії, професор Інституту філософії НАН України Євген Бистрицький зазначив: «Праця Бартоліні завершує двовікову історію наполегливих українських і міжнародних досліджень про національні особливості європейських джерел філософської спадщини Григорія Сковороди. Спираючись на досвід попередників, у тому числі Л. Ушкалова, лауреатка змогла побудувати цілісне та логічно впорядковане розуміння філософії Сковороди. Перший український філософ постає як оригінальний мислитель, який створив завершений образ людини і світу, набагато раціональніший у своїй основі, ніж вбачали до цього. Монографія відкриває новий етап у розумінні інтерпретації спадщини Сковороди для України і світу».

У номінації «За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук» жодна з робіт-номінантів на Міжнародну премію ім. Івана Франка не набрала необхідну кількість балів, які визначені Положенням про премію.

Як зазначив голова журі професор Міхаель Мозер: «Всі роботи є достойними, проте важко було дійти згоди, яка саме праця однозначно заслуговує на премію».

У підсумковому слові директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус висловив своє захоплення глибиною наукової дискусії, подякував членам міжнародного журі за роботу та привітав з обранням лауреата.

Зазначимо, що до складу міжнародного журі увійшло 12 вчених з університетів України, США, Австрії, Італії, Словаччини та Польщі.

Лауреат Міжнародної премії ім. Івана Франка отримає грошову винагороду та золотий знак лауреата. Церемонія нагородження переможця Міжнародної премії ім. Івана Франка відбудеться 27 серпня 2019 року на батьківщині Івана Франка – у місті Дрогобич.

Засідання міжнародного журі Премії організував Міжнародний фонд Івана Франка за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Нагадаємо, Міжнародну премію ім. Івана Франка заснував у 2015 році його онук – Роланд Франко. Основною метою Премії є сприяння всеосяжному вивченню творчої, наукової, громадської діяльності Івана Франка, заохочення вчених з різних країн світу до проведення актуальних досліджень у галузі соціально-гуманітарних наук та україністики. Премія є щорічною і вручається 27 серпня – у день народження Івана Франка. Лауреатів Премії нагороджують грошовою винагородою та золотим знаком лауреата.

Лауреати премії попередніх років:

У 2016 році – Любомир Гузар, Верховний Архієпископ-емерит Української Греко-Католицької церкви, кардинал Католицької церкви.

У 2017 році у номінації “За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики” лауреатом став професор Віденського університету, президент Міжнародної асоціації україністів – Міхаель Мозер, а в номінації “За вагомі здобутки (досягнення) у галузі соціально-гуманітарних наук” нагороду здобув академік, почесний професор Львівського національного університету імені Івана Франка – Олег Шаблій.

У 2018 році у номінації “За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики” лауреатом стала професор Українського католицького університету (Львів) та Українського вільного університету (Мюнхен) Ярослава Мельник, а в номінації “За вагомі здобутки (досягнення) у галузі соціально-гуманітарних наук” переміг доцент кафедри Східноєвропейської історії Гельсінського університету Йоганнес Ремі.

Ольга Нижник

Міжмуніципальна співпраця як стимул до розвитку

70 місцевих рад із 12 районів області, у тому числі 18 ОТГ, заявили про готовність до міжмуніципальної співпраці. Такі результати укладення договорів презентували на Форумі місцевого розвитку, який пройшов 25-27 червня у Трускавці, під час панельної дискусії «Міжмуніципальна співпраця: нові інструменти партнерства громад». Партнером проведення дискусійної панелі став Львівський Центр розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

- Окрім фінансової підтримки громад, завдання цього конкурсу полягало ще і в тому, аби подружити між собою місцеві ради, які би мали бути частиною ОТГ і не зайшли туди, сільські ради, які знаходяться навколо міст обласного значення, оскільки наразі жодне із восьми цих міст і обласний центр не утворили об’єднаної територіальної громади. Це хороший інструмент налагодження співробітництва, - розповіла директорка Львівського ЦРМС Програми «U-LEAD з Європою» Галина Гречин.

Ще чотири роки тому на Львівщині було укладено два договори міжмуніципальної співпраці, які, до того ж, залишилися нереалізованими. Завдяки цьому конкурсу впродовж кількох місяців 15 громад зареєстрували у Міністерстві регіонального розвитку договори міжмуніципального співробітництва, адже це було однією з обов’язкових умов конкурсу.

У результаті на конкурс було подано 14 проектів. Серед найцікавіших -- створення інсультного центру на базі КНП "Стрийська центральна районна лікарня" та відділення реабілітації на базі КНП Стрийської міської ради "Стрийська центральна міська лікарня", заради якого угоду уклали 20 місцевих рад, та «Безпека Самбірщини», який передбачає розвиток мережі відеонагляду на дорогах. Також є проекти щодо створення ЦНАПу, придбання обладнання до закладу охорони здоров’я, створення радіо-інформаційної мережі, заходи спрямовані на вирішення проблем із твердими побутовими відходами в Дрогобицькому районі.

Голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов поділився з учасниками дискусії практиками проектів, які реалізують у рамках міжмуніципального співробітництва громади Дніпропетровщини. Зокрема, одна з перших утворених в Україні Новопсковська об’єднана територіальна громада придбала асфальтний завод на своє комунальне підприємство і тепер не лише має власні потужності для ремонту доріг, а й заробляє гроші.

Участь у засіданні панелі взяли: директорка Львівського ЦРМС Галина Гречин, голова Дніпропетровської облради Гліб Пригунов, голова Самбірської райради Віталій Кімак, керівник аналітичної групи ГО «Європейський діалог» Олександр Софій. Модерував дискусію виконавчий директор Асоціації місцевих рад «Ради Львівщини» Василь Лозинський.

Дарія Зубрицька

Юлія Тимошенко: зміни на краще вже зараз

Нестабільне нині літо: десь небувала спека, десь зливи з повенями. То в Закарпатті вода знесла в річку лісовоз і загинули люди, то Херсонщину підтопило, внаслідок чого постраждало кілька тисяч дворів. Звісно, можна говорити про стихійне лихо, можна звинувачувати підприємців у незаконних вирубках лісів. Але ж і робити щось треба!

А тут — проходять дні, тижні — люди залишаються сам на сам із своєю бідою. Урядові до цих проблем байдуже — переймаються виборами, намагаються хоча би кілька тижнів потриматися на посадах, переобратися на наступних виборах. Гадаю, із таким підходом у нинішніх високопосадовців шансів небагато, бо люди ще пам’ятають, як повинна у подібних випадках діяти влада.

Наприклад, десять років тому на Прикарпатті сталася подібна біда. Уряд Тимошенко тоді негайно прийняв урядову програму, — із резервного фонду виділяли кошти на відновлення мостів і шляхів, ремонт людського житла, були створені районні штаби для допомоги постраждалим. Тимошенко, пам’ятаю, на вертольоті облетіла підтоплені райони, зустрічалася із жителями постраждалих регіонів. Люди дійсно отримали гроші на ремонт житла.

Не можу поручитися, можливо, не всі залишилися задоволеними, як вирішувалися проблеми: десь занизили суму збитків, десь не вчасно виплатили гроші... Але було головне: люди відчули турботу про них, розуміли, що вони не сам на сам перед природною стихією чи екологічною катастрофою.

Тоді Юлію Тимошенко недоброзичливці дружно звинуватили в популізмі. Та називайте як хочете, аби тільки допомога була реальною. Я впевнена, на місці нинішньої влади Юлія Тимошенко з її діяльною натурою вже би мобілізувала всі ресурси, примусила би визначити обсяги лиха і виділила би необхідні кошти на зменшення отриманої шкоди. І можливо, були би прийняті рішення, які потенційно зменшують подібні катастрофи. Тому не бачу нічого дивному в тому, що згідно із останніми опитуваннями, люди хочуть бачити на посту фахового прем’єра Юлію Тимошенко. Яка не раз засвідчила, що громадяни мають відчувати турботу про себе і зміни на краще «сьогодні і зараз». Я — за такий принцип і такий вибір.

Ольга Мориквас, м. Трускавець, газета «Франкова криниця Підгір`я»Создан 01 июл 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником