Трускавецький вісник № 89 (1824) від 4 липня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 89 (1824) від 4 липня 2019 р.

04.07.2019У номері: Рахунки «Трускавецького водоканалу» заблоковано; Прес-конференція Юлії Тимошенко у Львові; Кандидати Іван Піляк та Михайло Сікора; Фестиваль «ЛеоКульт-2019».

Короткі новини

За три місяці ціна на борошно зросла втричі

Малий бізнес, та клопотів вистачає. І все через недолугі закони. В цеху хлібобулочних та кондитерських виробів «Альфа», що у місті Бориславі, занепокоєні різким стрибком цін на житнє борошно. Всього за 3 місяці ціна зросла з 5 грн. до 16,50 грн. за 1 кг! Власник цеху Ігор Михаць каже, що причина – скорочення посівів зернових. Та якби тільки це дошкуляло. Виникла потреба збільшити потужність електромережі на виробництві – теж зіткнулися з захмарними тарифами. А ще підприємців дуже обтяжує оподаткування виробничих площ. І це тоді, коли великий бізнес, тобто олігархи, звільнені від цього! Загублена ланка профтехосвіти відгукнулася проблемою кадрів: не вистачає пекарів, кондитерів, електриків.

Висновок: держава має полегшити навантаження на малий бізнес. Регулювання кількості посівів зернових, спрощення під’єднання до електромережі для всіх форм власності, звільнення від оподаткування виробничих приміщень, регулювати держзамовлення в профтехосвіті – якщо цього не зробити, то малий бізнес вимиратиме, а ціни на продукцію зростатимуть.

На фото: власник пекарні Ігор Михаць (справа) та кандидат в народні депутати Іван Піляк.

Власна інформація

Через заборгованість на рахунки “Трускавецького водоканалу” наклали арешт

Відносини Трускавецького та Дрогобицького водоканалів дійшли до апогею. Через чималу заборгованість, в результаті тривалої судової тяганини 1 липня на майно та рахунки ТзОВ “Трускавецький водоканал” було накладено арешт. З цього приводу вчора, 3 липня, директор “Дрогобицького водоканалу” Роман Шагала зібрав прес-конференцію.

За словами посадовця, тривалі переговори між підприємствами міст-сусідів не дійшли до спільного знаменника, заборговані кошти їм не повертають, тому рахунки Трускавецького водоканалу заблокували. Водопостачання для Трускавця поки не припиняли, однак, у випадку неоплати поточних платежів за спожиту воду, зробити це можуть.

Втрачати оптового споживача в особі ТзОВ “Трускавецький водоканал” Дрогобич не хоче, але, за словами Романа Шагали, вони зацікавлені в першу чергу у платоспроможності партнера.

Наразі, відповідно до останнього рішення суду, мова йде про повернення 5 мільйонів 151 тисячі гривень. Разом з послугами приватного виконавця, ця сума сягає 5, 6 мільйона гривень.

Оскільки трускавецький водоканал таких коштів не має, єдиним виходом з ситуації могло б бути поповнення статутного фонду підприємства його власниками. А це, нагадаю, фірма “Альфа-плюс” та Трускавецька міська рада.

Загалом, за словами очільника Дрогобицького водоканалу, борг Трускавецького водоканалу становить 12,3 мільйони гривень, без врахування пені та штрафних санкцій.

З 1 липня робота “Трускавецького водоканалу” заблокована, через неможливість здійснення будь-яких фінансових операцій.

Питання непросте, та вирішувати його таки доведеться. Або місто рятуватиме напівприватне підприємство вливанням коштів до статутного фонду і те ж саме мала б зробити фірма-інвестор “Альфа-плюс”, яка м’яко кажучи, майже не бере участі у діяльності структури. Або ж “Трускавецький водоканал” просто-на-просто збанкрутує.

Заборгованість на “Трускавецькому водоканалі” почала з’являлись ще з кінця 2013 року, коли Дрогобич підвищив оптовий тариф для Трускавця, а місто-курорт не затвердило вчасно роздрібний для мешканців. Очевидно таке непопулярне рішення не хотіли затверджувати наприкінці каденції влади.

З новим тарифом у Трускавці погоджуватись не хотіли. Згодом добивались внесення ТзОВ “Трускавецький водоканал” до числа підприємств-ліцензіатів, – тих, кому тариф затверджує не постачальник, а НКРЕ КП (національна комісія з питань регулювання економіки та комунальних послуг).

Це на якийсь час вдалось зробити, однак згодом Трускавець, як місто з замалою кількістю населення, з ліцензіатів виключили. Місто увесь час платило за старими рахунками, а борг тим часом наростав.

З того часу були періоди, коли Трускавецький водоканал був винен Дрогобичу понад 13 мільйонів. Увесь цей час відбувалась і судова тяганина.

Впродовж останнього року після зміни керівництва водоканалу, вдалось дещо стабілізувати ситуацію, в частині ненарощування боргу. Рахунки за спожиту воду щомісячно закривали в повному обсязі. Однак старі борги, на жаль, нікуди не ділись.

Чи не опиняться мешканці заручниками ситуації, що склалась – тепер головне завдання, яке стоїть не лише перед керівництвом водоканалу, але й перед місцевою владою. Адже людям, в принципі, важливо не так те, хто, чому та скільки винен, а те, що б в їхніх домівках продовжувалось цілодобове водопостачання.

Ніна Федько, Трускавець-Онлайн

Юлія Тимошенко про злочини в сфері охорони здоров`я, розвиток малих міст та загрозу реваншу в особі Медведчука

В середу, 3 липня, у львівському Прес-клубі відбулася прес-конференція лідерки партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко. Під час годинної зустрічі з журналістами Юлія Володимирівна відповіла на ряд актуальних питань, які стосуються кожного. Це зокрема теми медичної псевдо-реформи, можливого реваншу старих сил, енергетичної незалежності України, розвитку малих міст. Вашій увазі пропонуємо матеріали з цієї прес-конференції.

Про нищення медичної галузі України

- Перед прес-конференцією до мене підійшли два наших славні герої, два добровольці, які боронили Україну на фронтах, - сказала у вступному слові Юлія Тимошенко. - Вони мене зустріли, щоб передати мені звернення як знищується медична галузь і в Україні, і конкретно у Львівській області…

Як зупинити зміну організаційно-правових форм бюджетних закладів, які перетворюють в КНП, де обходять статтю 49 Конституції України, і ці заклади фактично опиняються перед загрозою ліквідації? Це питання було одним із найгостріших на прес-конференції, адже торкнулося так званої «медичної реформи», про яку більшість медичних працівників відгукується вкрай негативно.

- Медична реформа, яка була оголошена в Україні і проводиться зараз, насправді нічого спільного з медичною реформою не має, - категорично заявила Юлія Тимошенко. – Я хочу, щоб всі українці це усвідомлювали. Ця так звана «реформа» є інструментом мінімізації українців на своїй землі. Після війни найбільша біда і найбільша проблема України – це те, що в нас смертність вдвічі переважає над народжуваністю. Це депопуляція, це колосальна демографічна катастрофа. І повірте, я не згущую фарби.

Через те, що смертність удвічі перевищує народжуваність, у нас кожен рік стає мінус 250 тисяч людей. Це зникає два середніх міста в Україні – щороку! І ця так звана «медична реформа» сприяє цьому.

Чому я так вважаю? Коли обрали форму медицини, яка застосовується у Великобританії і яка передбачає повне стовідсоткове фінансування медичної галузі з бюджету, то від нас багато що приховали. Нам не розповіли, що навіть в дуже заможній Великобританії людина до фахових лікарів може чекати в черзі до 18 місяців. А що Україна, яка в бюджеті взагалі грошей не має?

Але у Великобританії є ще й приватна медицина, і люди мають гроші на цю приватну медицину і можуть піти лікуватися в приватну клініку. А українці цього не можуть.

Нам запропонували сімейного лікаря, за яким закріплюють 1,5-2 тисячі пацієнтів. Тож тепер у сімейних лікарів немає ні дня, ні ночі, ні вихідних, тому що зараз пацієнти в режимі нон-стоп, адже вони без права виклику лікаря додому та без можливості виклику швидкої медичної допомоги. Лікарям пообіцяли великі гроші, але насправді ці гроші закріпили, як і було раніше, за поліклініками та лікарнями.

Щоб людину обстежити, зробити аналізи, поставити діагноз, дали норматив 47 гривень в місяць. Це абсурд! Про те, що відмінили право викликати лікаря додому, я вже сказала.

До чого це призвело? Хворі люди, без встановленого діагнозу пішли в черги. І вони по 2-3 години сидять в чергах на прийом до сімейного лікаря. З якою хворобою вони сидять в чергах? Вв нас почалися епідемії, яких в Україні не було останніх 50 років. Люди помирають, так і не отримавши належну медичну допомогу.

Професійні лікарі – онкологи, хірурги, урологи, дерматологи, словом, всі – їм сказали, що коли закінчиться перший етап цієї «медичної реформи», то послуги лікарів вузької спеціалізації люди будуть оплачувати згідно європейських протоколів по європейських цінах. Як думаєте, скільки людей в нас може оплатити послуги онколога зі своєї власної кишені? Можливо, 1-2% в країні. А лікарі-фахівці просто покинуть країну, виїдуть. І це вже відбувається, професійні медики масово виїжджають з України. Ось така «реформа».

В Україні за останніх 5 років закрито 500 повноцінних лікувальних закладів – лікарень і поліклінік. І 1633 ФАПи. В нас просто ліквідують медицину і виганяють лікарів. За 5 років звільнено 32 тисячі лікарів, - оприлюднила сумну статистику та «досягнення» «медичної реформи» Юлія Тимошенко.

Лідерка «Батьківщини» зазначила, що в світі ніде люди не лікуються за свій кошт, а за рахунок страхових внесків або ж за рахунок держави. Тому в нас вибору немає – потрібно негайно зупиняти цю так звану «медичну реформу» і переходити разом з податковою реформою на нормальне загальнообов’язкове медичне страхування. Роботодавці за рахунок зниження податків сплачуватимуть медичну страховку працівникам, а непрацездатним (пенсіонери, студенти тощо) її оплачуватиме держава. І тоді охорона здоров`я стане на ноги, зазначила Юлія Тимошенко.

Та й самі заклади охорони здоров`я потребують модернізації, бо часто умови в них жахливі. «Середньовіччя», - одним словом охарактеризувала плачевний стан більшості лікарень в плані обладнання та можливості застосування новітніх медичних технологій Юлія Тимошенко. Тож вона висловила подив, що в Уляни Супрун (теперішня міністр охорони здоров`я України) та в «медреформи» ще є якісь захисники, які заявляють про необхідність «продовження реформи». Нагадаємо, що такі заяви на захист «медреформи» робили дві політичні сили – партія Зеленського «Слуга народу» та партія Вакарчука «Голос».

Про економіку, фінансові махінації та знецінення гривні

На запитання про наживання попередньої влади на знецінені української гривні в 2014 році Юлія Тимошенка відповіла так:

- Я говорила про це публічно багато разів, тож зараз просто повторю. Все, що робилося в Національному банку України за останніх п’ять років – це махінації дуже великого масштабу. Гривня була технологічно опущена в три рази. Це був великий злочин перед українським народом. Не було ніяких підстав – ні фінансових, ні економічних – в три рази здешевлювати гривню.

Я вважаю, що тоді була запущена технологія побудови в Національному банку великої фінансової піраміди, яка називається «депозитні сертифікати». Гривню опустили для того, щоб на 5 років запустити процес інфляції і щоб на базі цієї інфляції давати запозичення на депозитні сертифікати, величезні відсотки на валюту, яких в світі зараз просто немає. Це 18-22% річних на валюту.

Наслідком цієї афери стало те, що в нас за 5 років вимито золотовалютного резерву приблизно 13 млрд. доларів. У бідної знекровленої та зневіреної країни шляхом фінансових махінацій (через депозитні сертифікати) забрали 13 млрд. доларів.

Національний банк зробили раковою пухлиною на фінансовому ринку України. І вони ще більше примножують свої доходи коливаннями курсу, коли вони купують депозитні сертифікати, а потім продають їх.

Я мрію про те, щоб новий президент скористався своїм правом заміни голови Національного банку і щоб там було проведене фахове неупереджене розслідування – що робили з Україною 5 років.

Економіка наша ніколи не підніметься, якщо ставка по кредитах буде більше 20%. А цю ставку не знижують тому, що вона є основою великих фінансових спекуляцій в Національному банку.

За п’ять років наша економіка в валютному вимірі впала на 36%. Це без Автономної Республіки Крим і без окупованих територій на Донбасі, куди прийшов ворог. Це тільки в співставних показниках.

Опустити економіку на 36% - це означає ліквідувати як мінімум 20 років життя. Тому хочеться це виправити якомога швидше. Хочеться якомога швидше запустити економіку так, як вона має жити і працювати. І отримати від цього результат – і для кожної людини, і для України як європейської держави.

Наша команда, маючи досвід роботи, розуміє, що маємо унікальний шанс об`єднати наші зусилля навколо нового президента і зробити так, щоб знову не втратити наступних п’ять років, як це було з попередніми десятьма, і не відстати від цивілізованого світу ще років на 25.

Зараз кожен місяць в світі багато чого вартий. Наприклад, 50 років тому час ішов повільніше. Зараз прискорилося все. Втратили місяць – а в глобальному вимірі ми вже втратили роки, якщо не зробили правильних ефективних кроків.

Так, ми були конкурентами з Володимиром Зеленським на президентських виборах, так, нам не подобається багато з того, що він робить зараз. Але ми вважаємо: або ми єднаємося і бажаємо допомогти всіма силами, щоб запобігти подальшій деградації, і робимо справу всі разом, всі проєвропейські, проукраїнські, демократичні сили країни, або ж треба скаржитись вже на себе.

І Господь дає нам можливості після президентських виборів, щоб ми не змарнували наш черговий шанс – парламентські вибори. На цих виборах потрібно зробити все, щоб нові сили поєднати з досвідом, професійністю, відповідальністю та відданістю Україні. На прапор ми ставимо слова «Треба діяти!», бо зараз дійсно треба діяти. Пропущений час нам ніхто не поверне, - каже Юлія Тимошенко.

Унікальність малих міст – це капітал для їхнього розвитку

Держава має стимулювати розвиток малих міст, розширюючи їхні можливості для громадян і громад. Про це Юлія Тимошенко сказала, порушуючи тему своїх відвідин історико-архітектурного заповідника у Жовкві. Лідерка «Батьківщини» зауважила, що якщо держава фінансуватиме розвиток малих міст з цікавими історичними пам’ятками, то це дасть можливість розвивати туризм, і як наслідок – поповнювати дохідну частину бюджету. Адже у світі достатньо прикладів, коли міста живуть і квітнуть за рахунок туризму, зауважила політик.

- Розвиток туризму може привести до того, що не держава фінансуватиме місто, а місто саме зможе давати кошти у дохідну частину бюджету. Весь світ бореться за туристів. Якщо держава оцінить скарб і вкладеться, це може віддатися доходами громаді, – сказала голова партії «Батьківщина».

Юлія Тимошенко також зауважила, що перед цим держава повинна вкладати гроші в реконструкцію міст, зокрема історичних пам’яток, у модернізацію інфраструктури і в рекламу, щоб туристи з інших країн знали про те, які скарби насправді є в Україні.

Енергетична незалежність – справедливі тарифи

Розбудова нових енергетичних комплексів, таких як Любельська шахта на Жовківщині, допоможе Україні здобути енергетичну незалежність, а відтак розв’язати тарифну проблему.

- Цей прекрасний комплекс шахт разом із тепловими електростанціями може видобувати по 8 млн тонн коксівного вугілля на рік. Це означає, що не потрібне буде постачання з Росії і ми зміцнимо свою енергетичну незалежність, – переконана лідерка «Батьківщини».

За її підрахунками, місцеві бюджети отримуватимуть від підприємства щонайменше 350 млн дол. на рік додатково.

Юлія Тимошенко висловила жаль з приводу того, що вже 10 років Любельська шахта стоїть без підтримки держави, без розвитку, хоча цей комплекс міг бути побудований вже 5 років тому і розв’язав би низку енергетичних проблем всієї країни.

Голова партії закликала діяти, не гаючи часу. Зокрема, й у розв’язанні проблем заборгованості із зарплат перед шахтарями.

- До мене звернулися шахтарі з Червонограда. Заборгованість залишається. Проблема в тому, що наші ключові електростанції, такі як Центренерго, не купують українське вугілля у своїх рідних шахт, а натомість привозять паливо з окупованих територій. І тому наші шахти без розвитку, а шахтарі без зарплат, – підсумувала вона.

Лідерка «Батьківщини» зазначила, що сьогодні треба якомога швидше запустити економіку та отримати від цього результат для України та людей.

Для цього політик закликала єднатись, щоб допомогти запобігти подальшій деградації країни: «Після парламентських виборів треба поєднати новизну з досвідом, професійністю, відповідальністю, зі знанням, що робити, щоб країна ставала сильнішою, відроджувалась і люди це відчували».

Про загрози реваншу, Медведчука, нову коаліцію, телеканали і європейський вибір «Батьківщини»

- Всі люди, які займали високі державні посади в силових структурах і які так чи інакше були афільовані або зв’язані з розвідками країни-агресора, на жаль, продовжують працювати. Це треба припиняти негайно. Я думаю, що якраз після парламентських виборів треба буде реально і жорстко на це впливати, - сказала Юлія Тимошенко.

Оцінюючи прогнози про можливу більшість в парламенті у партії «Слуга народу», Юлія Тимошенко пригадала часи Януковича, котрий теж мав у парламенті абсолютну більшість і до чого це призвело. Тож монополізація влади в одних руках – це небезпека для України, каже лідерка «Батьківщини». Це не було б проблемою, якщо б у нас існувала дієва система противаг та незалежне правосуддя. А наразі такого в нас ще немає.

Сильна армія та сильна дипломатія – ще одна тема, котру Юлія Тимошенко детально висвітлила під час прес-конференції, відповідаючи на запитання львівського журналіста Володимира Перегінця.

Окремо торкнулася Юлія Володимирівна теми українських телеканалів. Всі вони – у власності олігархів, тож і висвітлюють їхню думку. Показовим є факт, що «ЗІК», який донедавна належав олігархові Петрові Димінському, теж перейшов у ворожі руки, у власність Медведчука. Тож питання чи можна довіряти тому, що ми бачимо на «українському» телебаченні – риторичне.

- Дуже важливо, що партія Зеленського заявила, що вона не буде створювати коаліцію з Опозиційною платформою «За життя», - каже Юлія Тимошенко. – Скоріше, вони і з Блоком Петра Порошенка, якщо він пройде в парламент, теж не зможуть створити коаліцію, бо це нереально. Якщо ж ми ввійдемо в коаліцію, то ми ніколи не допустимо жодного реваншу.

А такий реванш цілком реальний, адже згідно оприлюднених рейтингів Опозиційна платформа «За життя», на жаль, має вищі рейтинги, ніж партія «Батьківщина». І може статися так, що колишні регіонали та комуністи, інакше кажучи проросійські сили, заведуть в український парламент більше «штиків», ніж проукраїнська «Батьківщина». Як ми зможемо виправдатися перед Небесною Сотнею та тисячами загиблих Героїв АТО, коли Медведчук претендуватиме на посаду голови Верховної ради?

Тож Юлія Тимошенко попросила журналістів, а відтак і всіх виборців бути розсудливими і зробити 21 липня правильний усвідомлений вибір.

Юлія Тимошенко готова взяти на себе відповідальність і очолити новий коаліційний уряд. Вона прогнозує, що в нову коаліцію можуть ввійти три партії: «Слуга народу», «Батьківщина» та «Голос».

- Ми бійці, ми завжди стояли за Україну, на всіх революціях боролися за Україну і завжди були тією командою, яка завжди бачила Україну частиною європейської західної спільноти, частиною західної цивілізації, - підсумувала Юлія Тимошенко.

Підготував Володимир Ключак

Іван Піляк: «Якщо стукати, то можна всі двері відкрити!»

Дострокова виборча кампанія до Верховної Ради України, що не день, то набирає стрімкіших обертів. Менше трьох тижнів відділяє українців від дня голосування. Майбутні претенденти на мандат депутата ВР намагаються донести до людей програми, з якими йдуть на вибори та залучитися підтримкою широкого кола електорату. Як бачить розвиток Дрогобиччини Іван Піляк, кандидат у 121 виборчому окрузі, та чому вирішив балотуватися до ВР України – пан Піляк особисто розповів під час прес-конференції, на яку запросив з десяток журналістів.

Івана Євгеновича представляти широкому загалу не має змісту – він особистість знана. Пану Піляку 50 років, освіта вища, перебуває на другому терміні селищним головою Східниці, безпартійний, суб’єкт висування – політична партія Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина». Свій діалог із журналістами Іван Піляк розпочав з того, що поспішив повідомити, чому пристав на пропозицію «Батьківщини» бути делегованим до ВР України від цієї політичної сили.

- Я не є і не був членом жодної партії. Та от «Батьківщина» запропонувала мені разом з нею йти на вибори. Я поділяю чимало постулатів цієї політсили, особливо в тих питаннях, які стосуються поетапного підвищення заробітних плат населенню, які Юлія Тимошенко має намір за 5 років довести до рівня європейських. Також солідарний у питанні створення «банку землі», вирішенні низки соціальних проблем тощо. З іншої сторони я чітко усвідомлюю – потрапивши до ВР та не будучи в жодній із фракції, до думки та дій такого депутата мало хто прислухається. Тому, заручившись підтримкою цієї фракції, впевнений – вдасться зреалізувати набагато більше, ніж самому. Тим паче лідер «Батьківщини» має амбітні плани на крісло прем’єр-міністра, тож, думаю, спільними зусиллями ми зуміємо зробити чимало корисного для нашого краю, - наголосив пан Піляк.

Увійти у велику політику Іван Піляк вирішив не випадково. Жартома каже: виріс із штанів мера, оскільки обіймає найвище посадове крісло в Східниці другий термін, а ще за цей час виробив імунітет до «політичного бруду» та неприязні з боку конкурентів. А якщо відверто, то кандидат зізнається – у ВР йде, щоб добиватися якісних змін у державі та допомогти Дрогобиччині розв’язати низку болючих проблем.

- Я відкритий до співпраці. Якщо б я став депутатом ВР України, то свою роботу розпочав би з того, що в кожному місті зібрав би активістів і ми б напрацювали так звану дорожню карту. По ній я б звітував щорічно, що вдалося із запланованого зробити. Я чітко переконаний, якщо наполегливо стукати, то можна відкрити чимало дверей. А ще добре знаю проблеми, якими болить наш регіон – це і екологічні питання, проблеми працевлаштування, закриття заводів-гігантів, нарощення економічних темпів та обертів, тощо - одне слово, працювати є над чим, - запевняє Іван Піляк.

Цікавою є думка кандидата стосовно болючих точок Дрогобиччини - проблеми утилізації сміття в регіоні та створення ОТГ. Що стосується сміттєвої теми, то ту Іван Піляк категоричний та рішучий – підтримує думку, що в регіоні має функціонувати сміттєпереробний завод. Відтак кожен населений пункт має прийти до розділення та сортування сміття – тоді сміттєвої кризи нам вдасться уникнути.

Що стосується питання ОТГ, яке особливо гостро стоїть у Трускавці та Східниці, бо це курорти – то тут кандидати каже: «Стосовно чинного законодавства Трускавець може не створювати ОТГ, бо є містом обласного значення, тож приєднувати до себе сусідні села чи ні – його особисте рішення. Хоча я вітаю погляд Трускавця в сторону гірських сіл (Орів, Зимівки), бо вважаю, що курорт має розвиватися не тільки в плані лікування , але й рекреації. Що стосується Східниці – то Борислав не хоче відпускати нас, хоча нашому курортному селищу теж було б краще із селами, де можна розвинути нові туристичні маршрути та рекреацію, - переконує пан Піляк.

Загалом про рішучі дії та наполегливість майбутнього кандидата в праці більше говорять його вчинки – у період перебування Івана Піляка на посаді мера Східниці курортному селищу вдалося зреалізувати не один цікавий проект: відкрити літній амфітеатр, побудувати очисні споруди, підлагодити школу, відкрити питну галерею та туристично-інформаційний цент, тощо. При цьому більшість коштів на ці проекти взяті або із місцевого бюджету, або ж здобуті європейські гранти. Тож як вирішувати болючі питання та де знаходити фінанси для цього, пан Піляк точно знає.

Наталя Зелена, «Джерела Трускавця»,

фото Вадима Малишева

Михайло Сікора: «Чому в моїй багатій Україні народ живе за межею бідності?»

Серед 21 кандидата в народні депутати по 121 Дрогобицькому виборчому округу є і голова Дрогобицької районної ради Сікора Михайло Миколайович. Як і інші кандидати, Михайло Миколайович проводить зустрічі з виборцями, на яких розповідає про себе та про те, з чим іде до ВРУ.

Нижче подаємо запис фрагменту виступу Михайла Сікори в одній з оздоровниць Трускавця (ГКК «Карпати»). Зустріч відбулася 4 липня. Стаття публікується в рамках висвітлення виборчої кампанії в нашому окрузі.

- Слава Ісусу Христу! Я йду в депутати як висуванець від Народного Руху України. Моя співпраця з Рухом почалася з 1989 року, тоді я працював на Дрогобицькому заводі автомобільних кранів, і саме на цьому заводі народжувався Народний Рух України на Дрогобиччині. Як ви знаєте, НРУ очолював В`ячеслав Чорновіл, і вклад його та вклад нашої партії в проголошення незалежності України величезний та просто неоціненний. На жаль, після трагічної загибелі Чорновола Рух розділився на різні партії, які зараз поборюють одні одних. Робилося це свідомо – щоб ми не були єдиними, щоб не мали єдиної думки.

Працюючи в сільському господарстві, я зрозумів, чому не стало сільськогосподарських підприємств – бо люди, які заробили багато грошей, хотіли би викупити українську землю і усунути з неї народ. Чи може сьогодні простий селянин купити землю? Не може. Чи народила Україна фермера? Ні, не народила, бо не надали фермерам ті безпроцентні кредити, які могли б розвинути фермерство в нашій державі. Тож є чимало проблем в сільському господарстві, які треба вирішувати. Україна повністю може забезпечити наших жителів екологічно чистою продукцією, але над цим треба працювати і підтримувати нашого виробника.

Я сім скликань обирався депутатом районної ради, в тому числі один раз був заступником голови райради, а два останні скликання головою Дрогобицької районної ради. Тож що таке місцеве самоврядування я знаю добре. Люди підходять з різними справами – як вирішити земельні питання, як отримати допомогу на лікування. Останнє питання надзвичайно актуальне, адже хворіє дуже багато людей. І так собі думаєш – чому до сьогодні не створений державний резервний фонд, який міг би надати людям можливість полікуватися?

В нашій країні триває війна, чимало відданих синів та дочок пішли захищати Україну, тож треба створювати реабілітаційні центри, щоб вони могли відійти від того, повернутися до нормального життя в звичайному середовищі.

Коли ми мали президента Порошенка, то він мав повноту влади – президентська гілка, голова Верховної ради та прем`єр-міністр. Люди довірили йому владу, щоб закінчилася війна, щоб ми розвивалися в економічному плані, щоб ми рухалися в напрямку Європи. Але так сталося, що ми топчемось на місці. Люди полягали спати, а прокинулись – і долар став втричі дорожчим. Тож виникає логічне запитання: ми збагатіли чи ми збідніли? Відповідь ви знаєте самі.

Є чимало проблем, з якими ми, прості українці, стикаємося постійно. Є проблеми заробітної плати, є проблеми пенсії, є проблеми комунальних послуг. Точаться дискусії чи можуть українці отримувати газ за нижчу ціну. Можуть, просто треба надра використовувати правильно.

Ті, хто мають заводи та фабрики, хто обікрав Україну та повиводив гроші в офшори, мав би повернути гроші в Україну, певний процент (3-5%) віддати на розвиток України і хай ці гроші працюють на Україну! Бо зараз ці люди вивели гроші в офшори, мають подвійне громадянство, їхні діти навчаються за кордоном, а вони засідають в українському парламенті. То на кого вони працюють, на Україну? Ні! Потрібно, щоб в парламенті були патріоти, котрі працюватимуть на Україну, а не виводити гроші в офшори.

Міжнародний валютний фонд дає гроші Україні, але не створюються ні заводи, ні фабрики, ні нові робочі місця, щоб люди мали роботу, могли отримувати заробітну плату, поповнювати Пенсійний фонд, платити податки, розвивати економіку. І держава з цих податків має виділяти кошти на потреби людей – на освіту, медицину, на дороги і так далі.

Ось зараз ніби роблять медичну реформу. І який результат? Національна служба охорони здоров`я мала виділити на первинну медичну допомогу (ФАПи, амбулаторії) кошти. Пройшло вже півроку – коштів немає. І що з того, що Дрогобиччина має «свого» заступника міністра? Коли ми дзвонили, щоб він прийняв нашого головного лікаря з району, то три дні той головний лікар чекав, і в результаті питання так і не було вирішене.

Є ще в нас один обласний депутат, який під вибори привів до мене людей, чому ми не платимо гроші «первинці». Ми з нашого районного бюджету виділили 2,6 мільйона гривень, щоб люди отримали зарплату, але куди ж поділися ті гроші, які мали надійти з Києва чи Львова?

Я народився в селі Гаї Нижні, тут живу, тут ходжу в магазини, як і ви, і часто собі думаю – чому в моїй багатій Україні, де є такі багатства, де є ліси, надра, де є працьовиті і розумні люди, народ живе за межею бідності?

На президентських виборах українці проголосували за «Слугу народу», бо подивилися фільм про Голобородька. Чи правильно ми зробили? Час покаже. Чому зараз проходять позачергової парламентські вибори? Бо вони хочуть отримати у Верховній раді свою більшість в більше ніж 226 голосів і приймати рішення. Рішення які? Щоб добратися до закону про мову, щоб полізти до Церкви…

У владі по всій вертикалі – від Президента до прибиральниці – мають бути відповідальні люди. І друге – треба бути патріотом своєї держави, любити свій народ, свій край і щось робити. Якщо кожен добре виконуватиме свою роботу – тоді й буде добрий результат!

***

Подивитися відео виступу Михайла Сікори можна в мережі Фейсбук в групі «Трускавецька політика» за посиланням https://www.facebook.com/volodymyr.kluczak/videos/2319486691421342/

Записав Володимир Ключак

Автотюніг та дрифт у Карпатах: ювілейний фестиваль «Leocult-2019» розширює межі

Вже невдовзі Львівщина п’ятий рік поспіль прийматиме найбільший фестиваль автомобільної культури у західній Україні - «LeoCult-2019». Упродовж двох днів, 26-27 липня, гості та учасники зможуть насолодитися дорогими тюнінгованими автівками, переглянути захоплююче DriftShow, покататися на DriftTaxi та ще й відпочити у Карпатах.

Щороку «LeoCult» збирає автоентузіастів у різних сферах тюнінгу, але його візитною карткою незмінно залишається напрямок «Stance» - максимально занижені автомобілі. До ювілейної дати організатори підготували дуже насичену та цікаву програму і оновили формат фестивалю. Які ж новинки очікують на гостей та учасників?

По-перше, це значно більше номінацій: обиратимуть кращі автомобільні диски, автівки на пневматичній та статичній підвісках, кращий фітмент (положення колеса в арці), найгучніший автомобіль (вихлоп), а ще ТОПову шістнадцятку. Загалом буде аж 17 номінацій, та більше 100 учасників зі всієї України та навіть закордону.

- Тут можна буде побачити автомобілі різних класів: від стареньких ВАЗів та запорожців до дорогих Лексусів, Мерседесів та Порше. Часто коштовність тюнінгу може перевищувати втричі або навіть більше варіть самого авто, - розповідає співорганізатор та суддя фестивалю Андрій Гаєвський.

Фішкою «LeoCult-2019» стане фантастичне DriftShow від багаторазового чемпіона України із слалому та професійного дрифтера Олексія Виговського.

- Шалені «дрифтові» заїзди чекатимуть на глядачів у перервах між номінаціями упродовж двох днів. А для любителів справжнього екстриму на фестивалі також працюватиме DriftTaxi. Тож можна буде випробувати власні сили та проїхатись «з вітерцем» поруч із професійним пілотом, - говорить Андрій Гаєвський.

Приємно здивує гостей та учасників і місце проведення – гірськолижний комплекс «Плай» з розвиненою інфраструктурою. Тому на фестивалі можна буде не тільки отримати задоволення від приголомшливого тюнінгу, а й насолодитись гірськими пейзажами, прогулятись карпатськими лісами. Підкріпитися і поділитися враженнями з друзями також можна буде завдяки організованим зонам відпочинку.

- Цьогорічний фестиваль дуже особливий для нас, адже він ювілейний. Тому ми вирішили додати родзинку та поєднати круті занижені авто, дрифт-шоу та відпочинок у мальовничих Карпатах. Цей «вибуховий» коктейль точно прийдеться до душі нашим гостям та учасникам, - розповідає співорганізатор Олександр Бондарчук.

Упродовж двох днів, 26-27 липня, на глядачів ще чекатимуть розіграші подарунків від партнерів та гучне афтепаті.

Офіційне відкриття «LeoCult-2019» відбудеться 26 липня о 13:00 на території гірськолижного комплексу «Плай» (с. Плав’є, Сколівський р-н, Львівська область).

Деталі – на сторінці фестивалю https://www.facebook.com/LeoCultEvent/

Не пропустіть свято тюнінгу та драйву!

Вл. інф.Создан 04 июл 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником