Трускавецький вісник № 94 (1829) від 16 липня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 94 (1829) від 16 липня 2019 р.

16.07.2019У номері: Передвиборчі матеріали різних кандидатів.

Короткі новини

Вшануймо Олега Ольжича

21 липня – річниця (112 років) від дня народження відомого українського діяча Олега Ольжича (Кандиби).

Видатний політичний діяч, український поет та археолог, член ОУН Олег (Кандиба) Ольжич народився в Житомирі 21 липня 1907 року. Свою діяльність в лавах ОУН провадив як керівник референтури Проводу Українських Націоналістів та очолював Революційний Трибунал ОУН. Пізніше був Заступником Голови проводу ОУН, а з січня по червень 1944 року був головою проводу українських націоналістів ОУН. Загинув у віці 36-ти років під час чергового допиту в концтаборі Заксенгаузен, м. Бранденбург.

Пам’ятаймо видатних українців, які ціною власного життя виборювали волю та незалежність України.

Більше інформації про Олега Ольжича можна знайти на сайті Українського інституту національної пам’яті http://www.memory.gov.ua/news/21-lipnya-110-richnitsya-z-dnya-narodzhennya-olega-olzhicha

Посмішки, слова підтримки, теплі обійми: у Підбужі відбувся концерт на підтримку кандидата у депутати Романа Ілика

Концерт на підтримку кандидата в народні депутати від Дрогобиччини Романа Ілика відбувся у п’ятницю, 12 липня, у селищі міського типу Підбуж. На центральній площі селища для земляків співали учасники гурту «Соколи» і неперевершені Михайло Мацялко та Марія Шалайкевич, яка родом з Підбужа. Атмосфера була особливою ще й тому, що день припав на свято Петра і Павла.

«Щирі посмішки, слова підтримки від жителів, моїх земляків свідчать про те, що ми обрали правильний напрямок», - каже Роман Ілик.

Село – важлива частина успішної економіки України. Роман Ілик зазначив, що потенціал розвитку сіл Дрогобицького району дуже великий. Для успіху потрібно залучати в сільську місцевість туристичний бізнес, розвивати фермерські господарства, підтримувати підприємців інших галузей. Ці компанії не лише розвивають власний бізнес, а й забезпечують робочі місця, дають можливість мешканцям села започатковувати власні справи.

«Кого залучати знаю, Як це робити – також! Тут головне ваша підтримка, мандат довіри з яким працюватиму на громаду», - звернувся до Підбузької громади Роман Ілик, кандидат в народні депутати від Дрогобиччини.

Дрогобиччина без сміття: «Питання будівництва заводу з переробки сміття назріло і потребує комплексного вирішення», – Роман Ілик

В Європі заробляють на смітті, переробляючи його, тоді як Україна завалена відходами. У розвинутих країнах перероблені відходи давно стали повноцінним продуктом міжнародної торгівлі. З вторинної сировини отримують теплову та електроенергію. Про це на зустрічі з мешканцями смт. Меденичі Дрогобицького району розповів Роман Ілик.

«У 2014 році ми обговорювали проект заводу із переробки сміття з міськими головами: Борислава, Дрогобича, Стебника та Трускавця. Проект повинен був втілюватись з допомогою уряду Канади, на цікавих умовах – 10% співфінансування громади та 90% – фінансування з боку Уряду Канади. Через 6 років, після того, як окупились інвестиції, завод мав перейти у власність громади. Мова йшла про великий завод, оскільки математика проста: чим більше сміття переробляється тим швидше він окупається», – розповідає Роман Ілик.

За словами Романа Ілика, перемовини про будівництво заводу так і не дійшли до реалізації. Чому так вийшло, можна лише здогадуватись. На жаль, тоді місцеві органи влади, щодо цього питання, не знайшли шляхів подолання певних складових, не виключено, що і корупційних.

«Проблему зі сміттям треба вирішувати негайно. Інвестиційних проектів є багато, однак, реалізувати їх реально, коли всі ланки влади будуть співпрацювати. Це входить в блок моїх пріоритетів, як кандидата в депутати. Проблема сміття дуже болюча, особливо для сіл і невеликих містечок. Зрозумілим є те, що сміття, яке залишається лежати в містах створює величезні проблеми для мешканців», – зауважив Роман Ілик.

Власна інформація

Іван Піляк: «Багато проблем Дрогобиччини можна вирішити, якщо стукати у всі двері»

Виборцям Дрогобиччини чомусь завше не фортунило із кандидатом-мажоритарником у Верховній Раді. Як правило, кандидат, щойно отримавши посвідчення народного обранця, відразу забував багатопроблемний 121 округ . Певні висновки мешканці Франкового краю вже зробили, тож тепер придивляються до тих кандидатів, які живуть та працюють на окрузі. Люди хочуть знати, які конкретні справи має в своєму доробку той чи інший претендент на мандат.

Одним з кандидатів, який має в своїй біографії історію успіху, є висуванець ВО «Батьківщина» Іван Піляк. Ось уже другу каденцію Іван Піляк є селищним головою курортної Східниці і за 9 років зробив тут великий поступ. Селищному голові вдалося підняти занедбаний курорт до рівня європейської оздоровниці. Завдяки Східниці не скотилися до стадії депресивного регіону всі довколишні гірські села. Сюди люди їздять на роботу, тут продають сільськогосподарську і сувенірну продукції, дари лісу. Також тут ціле літо тривають різноманітні фестивалі та святкові дійства, сюди приїжджає молодь на відпочинок. Якщо раніше подивитися на повітряну кулю або естрадну зірку вибігало пів села, то зараз східничан важко чимось здивувати. Тут є все: від кінних екіпажів до сучасного аквапарку.

Так, за останні 9 років Східниця стала серцем і окрасою гірської Дрогобиччини. Сюди їдуть відпочивальники з усієї України і далеко з-за її меж. Іван Піляк радіє,що скуштувавши заробітчанського хліба, потроху повертаються у рідні домівки земляки. Тепер і вдома можна непогано заробляти на життя. Такі факти є в рази красномовніші, аніж тисячі слів.

Слова обіцянок Іван Піляк не роздає просто так – він їх завжди дотримується. Тож, перш, ніж іти до виборця, добре вивчив проблематику округу, поспілкувався із фахівцями, щоб знати, що і як можна вирішити. «Якщо стукати у всі двері, то котрісь неодмінно відчитнять», – каже Іван Піляк. І це теж небезпідставно, бо саме завдяки такому «стуканню» східницькому селищному голові вдалося залучити в курорт сотні тисяч євро європейських грандів. Наймасштабніші з них – вже збудований амфітеатр (380 тис. євро) та будівництво очисних споруд (840 тисяч євро), яке стартує незабаром і розв’яже чи не найбільшу проблему Східниці – каналізування. Інвестиції, які надійшли за 9 років у курортне селище, годі й підрахувати, бо тільки готельно-житлового фонду за цей час збудовано 54 000 кв.м.!

Варто наголосити, що вся інфраструктура, облагородження, розвиток курорту відбуваються виключно за кошти власного бюджету, який тут давно перевиконують. Місцеві дороги будували теж, не чекаючи допомоги від держави, а за рахунок пайової участі бізнесу.

Коли Іван Піляк став селищним головою, бюджет Східниці становив близько 400 тисяч гривень, а зараз – понад 16 мільйонів (!) грн. Тобто зріс у 40(!) раз. Навіть врахувавши девальвацію гривні за ці роки, цифра вражає. «На одного мешканця, (а їх тут 2700 чоловік), припадає десь так само, як в маленькій гміні Польщі», – каже селищний голова. Ось реальний приклад, як створювати європейський рівень життя у себе вдома.

Але не хлібом єдиним… Іван Піляк не забуває про культуру, духовність, освіту, спорт. Ще в перший рік своєї каденції селищний голова запровадив у Східниці всі можливі гуртки для дітей. Підтримує Іван Піляк також книговидавництво, яке поляризує бойківський край. Дитячі танцювальні колективи Східниці їздять в Польщу та Литву, а на щорічний фестиваль «Східницьке літо» з’їжджаються юні таланти із цілого підгір’я. І естрадні зірки, що виступають тут, виключно з проукраїнською позицією та українською піснею.

Тож, набувши значного управлінського досвіду в органі місцевого самоврядування, Іван Піляк вирішив балотуватися у Верховну Раду. Каже, вже виріс «із цих штанів» і розуміє, що будучи депутатом, міг би зробити набагато більше не лише для східничан, а й для всієї Дрогобиччини. І хоч кандидат не був у жодній партії, на вибори вирішив іти в команді. Бо тільки так можна буде втілювати задумане. ВО «Батьківщина» вибрав не спроста – кандидат часто буває у Польщі і бачить, що там уже давно ефективно працюють певні пункти Нового курсу України. Це і страхова медицина, і банк землі, і перехід до економіки інноваційного розвитку.

Що стосується розвитку регіону, то Іван Піляк наголошує: без економіки поступу не буде. Потрібно зайнятися пошуком інвесторі в, створити сприятливий інвестиційний клімат. Варто вивчити проблематику підприємств, роботу яких ще можна відновити, і сприяти цьому на законодавчому рівні, полегшувати їм податкове навантаження. Залучення інвестицій – ключове питання, над яким спільно має працювати громада, місцева влада і депутат-мажоритарник.

Влада повинна працювати так, щоб мешканці кожного населеного пункту знали, що і коли в них буде зроблено , – переконаний Іван Піляк. Візьмемо ремонт доріг: якщо минулого року провели дорогу у Опаку, то мешканці сусіднього Залокотя, які й досі потерпають від бездоріжжя, мають знати коли дорога буде і в них. Якщо дитячий садочок будують в однім селі, то в сусіднім теж має бути така перспектива із прописаними термінами.

Але і участь громади в житті регіону – обов’язкова. Кандидат обіцяє регулярні зустрічі із виборцями : раз у рік відвідати кожне село і місто. Бо депутат має знати, що болить людей, аби виносити це на вищі щаблі влади. Депутат-мажоритарник – це не тільки законотворень, це передусім посередник між регіоном та столицею, координатор місцевих громад та лідерів.

Чітке планування, розробка алгоритму дій, дорожня карта з кожної проблеми за участі фахівців, контроль за виконанням, ну і, як вже було сказано «стукання у всі двері», – ось рецепт успіху від Івана Піляка. Тільки людина, яка має досвід успішної роботи в органах місцевого самоврядування, знає всі недоліки законодавства, знає що, де і як гальмує розвиток, може стати ефективною на вищих щаблях влади. В той час, як більшість претендентів на депутатський мандат в на зустрічах із виборцями роздають обіцянки, то Іван Піляк ділиться досвідом і розповідає про те, що вже зробив.

Тож, дорогі мешканці Дрогобиччини, шукайте інформацію про всіх кандидатів, аналізуйте, порівнюйте і думайте, за кого віддати голос. Бо, цитуючи Оксану Забужко, виборець теж має докласти зусиль, аби зробити правильний вибір. Як мінімум, знайти і перечитати всі програми та доступну інформацію про кандидатів. Довідатися, що реальне зробив той чи інший кандидат для своїх земляків, свого краю. І тоді вибір буде безпомилковий, а від цього виграє весь округ.

Віра Чопик, газета «Твоя Фортуна»

Роман Гарасим`як: «Депутат – це ключик, яким можна відкрити певний кабінет і «закрити» певну проблему»

Роман Гарасим`як – кандидат в депутати Верховної ради України по 121 Дрогобицькому виборчому окрузі. Безпартійний, самовисуванець. Інтерв’ю з кандидатом публікується в рамках висвітлення виборчої кампанії в нашому окрузі.

- Пане Романе, як взагалі у Вас виникла ідея йти у Верховну раду України?

- Десять років я був членом партії «Батьківщина», тож брав участь у багатьох виборчих процесах – місцевих, до Верховної ради, президентських. Я бачив плюси і мінуси виборчих кампаній, бачив, що відбувається в політикумі.

Тобто, десять років я брав безпосередню участь у виборчих кампаніях, а ще до того багато часу цікавився політикою. Я вчив політику, бо вона мені була цікавою. Для себе я робив аналіз, як можна вирішити ту чи іншу проблему, маючи мандат депутата.

Я завжди себе ставлю на місце іншої людини, тож у випадку політики я так само думав – як би я поступав, як би я вирішував проблему, якби був депутатом місцевого рівня чи народним депутатом. Що я міг би зробити, як би поступав в тій чи іншій ситуації?

Скажу чесно – я не думав брати участі в цих позачергових парламентських виборах. Якби я хоча б рік тому знав, що йтиму в 2019 році на вибори, то я б зовсім по-іншому працював. А так я ніколи не розповідав що конкретно я зробив і планую робити, не був активний у Фейсбуці.

Можливо, це мінус, але мені притаманна скромність, я не люблю розповідати що я зробив це чи те. Але тепер я бачу, що треба було говорити про свої конкретні справи, щоб не виглядало, що ти якийсь вискочка.

Як я вирішив брати участь у виборах? Я є членом громадської організації «Золоті Леви Чорної Сотні», котра об’єднує воїнів АТО. Організація вирішила, що не можна залишатися осторонь тих процесів державотворення, які зараз відбуваються в Україні. Є правильні кроки керівництва держави, є неправильні кроки, є бачення тих процесів, які робляться в державі, тож «Золоті Леви Чорної Сотні» вирішили зайти в ті процеси, щоб бути їхнім учасником і мати змогу реалізовувати потрібні для держави справи чи проекти.

В наших планах було створення партії, адже планувалося, що вибори пройдуть восени. Але сталося як сталося, тож партія вчасно створена не була. Але все попереду. Мене окрім ГО «Золоті Леви Чорної Сотні» підтримує ще ГО «Міцна країна», яка трансформується в загальноукраїнську партійну політичну силу.

Тож коли мені запропонували взяти участь у виборах, я погодився. Це наше спільне рішення, наша командна робота.

Дуже довго я думав над цим, адже коли ставиш ціль, то треба її досягати. І коли вибори закінчаться, тоді переможець, новий народний депутат повинен засукати рукави і взятися за роботу. Бо що ти будеш робити, коли ти займеш цю посаду? Тому я довго про це думав.

Головне, щоб в тебе була команда, на яку ти можеш опертися і яка дивиться в ту ж сторону, що і ти.

- Ви згадали, що були в партії «Батьківщина» і пам’ятаю, що Ви балотувалися від неї на місцевих виборах 2015 року. Але зараз йдете як самовисуванець…

- Чому я вийшов з «Батьківщини»? Зізнаюся чесно – після місцевих виборів 2015 року я взагалі не брав активної участі в житті ні партії, ні місцевого осередку.. А це вже чотири роки. Я ніколи в житті за тих людей, з якими колись працював, був в одній партії, не скажу нічого поганого. Просто в силу певних обставин наші шляхи розійшлися. І я пішов своїм власним шляхом. Тим більше, що як я вже сказав, у наших планах було створити політичну силу, партію «Міцна країна». Але оскільки не встигли, то йдемо за підтримки двох ГО.

Я не люблю дволичності, лицемірства. Звичайно, можна було добиватися аудієнції в Юлії Володимирівни, щоб партія «Батьківщина» висунула мене, тим більше що я завжди був активним членом партії. Але я вирішив піти іншим шляхом, за підтримки побратимів та громадських організацій.

- Чи можете назвати хто є в Вашій команді?

- В нашій команді є люди публічні, а є менш публічні, є АТОвці і є цивільні люди.

Наприклад, я чітко працюю зі спортивним клубом «Еней» в Дрогобичі, і там є тренер Андрій Шевчук, котрий виховав багатьох чемпіонів України, Європи та світу. Тож я його бачу як людину, котра куруватиме роботу по бойових мистецтвах. Є проблеми, є питання, є прохання допомогти в організації турнірів – він зможе допомогти, вирішити. Так само по футболі, волейболі, інших видах спорту – будуть люди, які зможуть координувати це все. Бо важливість спорту та молодіжної політики не можна недооцінювати. Молодь має бути задіяна, не вештатися по вулицях, а вести здоровий спосіб життя, тоді буде менше шкідливих звичок, тоді буде здорова нація та міцна країна.

Помічником по АТО я бачу Василя Хруня, по військово-патріотичному вишколі та вихованні – Олега Мулярчука. Організаційними моментами займатиметься мій товариш Володимир Наконечний, який і зараз багато мені допомагає. В мене є багато задумів, зокрема щодо фестивалів на Дрогобиччині, і я вірю, що ми зможемо ці задуми втілювати в життя.

Звісно, я назвав хіба кількох помічників, насправді ж по кожному напрямку роботи буде конкретна людина, яка відповідатиме за свою ділянку роботи. Я не хочу, щоб мене просили – візьми мене помічником. Я хочу сам звертатися до людей, які вміють робити роботу, які знають свою справу.

Помічники повинні бути чітко розподілені за певними функціями – хтось відповідає за молодіжну політику та спорт, хтось за бізнес, хтось за соціальну сферу, хтось за інвестиції. І помічник має сприяти тій комунікації, щоб допомагати людям, які потребують допомоги. Тобто, постійний зв'язок і питання на контролі аж до його вирішення.

- Знаю, що Ви проводите багато зустрічей, у тому числі на підприємствах Трускавця. Які проблеми люди озвучують найчастіше?

- Зустрічі бувають різні – є монологи, а є гарячі дискусії. Люди трохи втомилися від політики, вони вже перенасичені нею.

Чого хочуть люди? Вони хочуть того ж спілкування, але вже після виборів. Хочуть, щоб їх чули. Найголовніша проблема – коли депутат отримавши мандат і значок, пропадає. Він з`являється як ясне сонечко в сльоту – коли щось зробив, щоб показати «який я класний чувак, зробимо селфі», або коли дійсно велика проблема і він приїхав, помахав руками, попарився і … поїхав геть. А люди хочуть живого спілкування, хочуть реального вирішення проблем.

Сьогодні на зустрічі я говорив з людьми про простий механізм роботи депутата-мажоритарника. Біда діючих депутатів в тому, що вони уявили себе законотворцями і їх не хвилюють ні господарка, ні інші насущні проблеми. Так, ти твориш правила гри, за якими живе держава, але додай до цього ще й відповідальність, вмій ставити питання на контроль!

Я, наприклад, маю бажання створити мобільний додаток. І людина завантажить його і має безпосередній зв'язок зі своїм депутатом. Йдеш по місту, бачиш – вода тече, впав стовп вуличного освітлення, зробилося провалля, інша проблема – раз, сфотографував і відправив. Твій сигнал попадає в розділ до того помічника, який відповідає за цю ділянку роботи. Тобто, є речі, які можна робити вже. Вони не вимагають великих затрат, але будуть стовідсотково ефективні.

Кандидат перед виборами тратить великі кошти, а після виборів каже, що в нього обмежений ресурс, що він не може виконати ту чи іншу обіцянку, не має можливості допомогти. Але ж ти щось думав, коли йшов у депутати?

Хто після виборів об`їжджає округ так само, як до виборів? Ніхто не їздив. А я поїду. По селах, по мікрорайонах міст, щоб сказати: «Тепер моя задача працювати на вас, для вас, для нашого округу, для України». Так, я поїду і скажу це людям.

- Як мав би, на Вашу думку, виглядати виборчий кодекс?

- Для всіх мали б бути однакові правила гри. Ми як правило говоримо про виборчий закон – чи це буде змішана пропорційно-мажоритарна система як зараз, чи пропорційна система за відкритими списками, чи мажоритарна система. Я прихильник змішаної системи, коли і представники конкретних українських територій мають можливість зайти в парламент і відстоювати інтереси краю.

Я противник відкритих списків, бо ця система показала свою неефективність на місцевих виборах 2015 року. На одних округах пройшли по два депутати, а є округи, які взагалі не представлені в раді. Це неправильно, отже, ця система не для простих виборців, вона не є справедливою.

Часто доводиться чути, що прийдуть «грубі гроші», «гаманці» і куплять виборців округу. Я ж відповім – створіть належні умови, однакові для всіх. Має бути виключно живе спілкування з виборцями – в зручних для людей локаціях. І кожному кандидату мала б виділятися певна площа під біг-борди – однакова для всіх. Тоді не буде загроза, що прийдуть «гаманці» і всіх куплять.

- Від Дрогобиччини з 21 кандидата на вибори йде четверо воїнів АТО, і таким чином розпорошуються голоси АТОвців. Чи не було думки про єднання зусиль?

- Йдучи на вибори, для мене не була головна моя участь в АТО. Головне для мене – це людина! І так залишається в мене дотепер. Це добре, якщо ти окрім того, що ти хороша людина, є ще й патріотом, котрий не побоявся взяти в руки зброю і пішов воювати.

Я з великою шаною та повагою ставлюся до всіх хлопців, незалежно де хто воював, в яких умовах, доброволець чи призваний. Бо кожен зробив те, що міг зробити, не знаючи на що йде.

Війна – це така річ, яку не можна прорахувати, передбачити. Були випадки і в моєму досвіді, коли говориш з товаришем, а через п’ять хвилин його вже немає в живих. Це життя на війні. Буває, що людина знаходиться в тилу, але кудись поїхав, а там «закладка», так що ситуації бувають різні.

Коли оновлювали мою сторінку на Фейсбуці, то поставили мою фотографію у військовій формі. Я попросив забрати її геть. Чому? Бо почав литися бруд, переважно зі сторони ботів, і б`ючи по мені, вони били по решті хлопців. Мені це було боляче, я не хотів цього. Тож я вирішив прибрати цю світлину. І взагалі моя виборча кампанія не побудована на тому, що я АТОвець.

Щоб сісти разом і консолідовано прийняти рішення на користь якогось одного кандидата? Я думаю, що вже пізно. Кожен має якісь свої амбіції. Тим більше коли людина входить в цей процес виборів, то це можна порівняти з бігом. Коли ти біжиш на певну дистанцію, то ти ж раптом не зупинишся і не відійдеш, бо ти маєш мету – добігти до фінішу. Коли ти став на старт, то маєш бігти.

І ще чому складно домовитись? Бо кожен вважає себе в якійсь мірі переможцем. А от про що треба домовлятися, в чому є доцільність, так це чиста гра. Чиста, відкрита, прозора.

Я хотів би звернутися до всіх кандидатів на нашому окрузі – хлопці, у мене складається враження, що нас тут 21 супергерой. Маємо якісь надможливості, маємо чарівні палички? Та ні, ми ж прості люди. Говорімо про реальні речі, які можна втілити в життя. І завжди будьмо людьми. Залишаймося людьми! Бо вибори пройдуть, а нам один одному в очі дивитися, нам тут жити, працювати, розвивати наш край.

Треба обіцяти те, що ти можеш зробити. А не говорити несусвітні речі. Он президент вже наговорив такого, якби небіжка ногами наплела…

Навіщо обіцяти те, що ти зробити не зможеш?

- Ловлю на слові. От закінчуються вибори, і у випадку проходження до парламенту що Ви робите в першу чергу? Які законопроекти вносите?

- Законопроекти – це рутинна повсякденна робота котра має приносити позитивний результат.

Для мене надважливим є факт децентралізації. Кошти мають залишатися на місцях. Якщо бізнес працює, то сплачуються податки, тут залишаються гроші, робляться ремонти, ми маємо можливість жити та розвиватися. Законодавча база повинна бути такою, щоб інвестори вкладали гроші, щоб гроші не виводилися в офшори. Щоб інвестор не будував у Польщі, Чехії, Іспанії чи іншій країні, а залишав гроші в нас, в Україні.

Тому створення сприятливого інвестиційного клімату – це одне з найважливіших завдань. Пам’ятаєте, колись була вільна економічна зона «Курортополіс Трускавець»? Щось такого плану треба зробити, але з чіткими правилами гри для інвесторів.

Наступне – потрібно максимально спростити життя підприємця, позбутися непотрібної бюрократії. Бо в нас на один дозвіл треба ще два дозволи, на один папірець треба ще два папірця. Це породжує корупцію, а коли є корупційна складова, то вона закладається в ціну товару чи послуги. Це треба розуміти.

Так що потрібно не ускладнювати людині життя, а полегшувати його. Хочеш займатися бізнесом – держава сприятиме тобі в цьому, а не зв’язуватиме руки. Чиновники мають розуміти, що бізнесмен, інвестор – це будівничий держави, це годувальник і його, і багатьох українців, котрі потребують соціального захисту. Так що чиновник має бути не паном, який ставить свої умови, а представником держави, який сприяє підприємництву в Україні.

Що ще дуже важливе? Закон не має регіонального характеру. Один депутат закон не приймає, приймає Верховна рада більшістю як мінімум в 226 голосів. І цей закон має бути цікавим не тільки мені, бо в мене якась там проблема. Цей закон має бути цікавим та корисним для всієї України. Так що потрібно мислити масштабно, глобально.

- Ви сказали про вільні економічні зони, але в нас є не тільки добре розвинуті, але й депресивні території…

- Так, Борислав і Стебник. Щодо Дрогобича, то він має дуже крутий потенціал, і якщо цей потенціал використати, то ми за 5 років матимемо другий Львів. І Трускавець ще більше відродиться, бо крім лікувальної бази, крім водички, крім відпочинкового сервісу зможе отримати біля себе туристично привабливий, історично багатий, архітектурно значимий комплекс. Але на жаль, Дрогобич цього не робить, ставки неправильні, пріоритети розставляються неправильні. І це є проблема.

Пріоритети потрібно розставляти за значимістю проблеми. Бо є проблеми надважливі, є важливі, а є менш важливі. І завжди треба дивитися на реальність, а не на те, що я хочу.

От говорять – ми відновимо нафтопереробний завод, крановий завод, ми зробимо реприватизацію калійного заводу! Хлопці, там що, черга стоїть, щоб взяти цей калійний завод? Черги немає. А може перше зробити аудит, перевірити чи виконані інвестиційні зобов’язання? Якщо виконані, то чи тільки на паперах, чи наяву?

Можна робити реприватизацію там, де перша приватизація пройшла сумнівним шляхом, де інвестор заплатив копійки, а має надприбутки. Тут по повній відповідай, друже. А нам говорять про крановий завод, який в стані ліквідації, де власники міняються. Який нафтопереробний, куди ти лізеш, друже? Чи ти хочеш, щоб тебе пробували купити?

Скажу більше – я навіть не депутат Дрогобицької міської ради, я всього лише позаштатний радник міського голови Дрогобича з питань взаємодії з ветеранами та учасниками АТО. Але я завів інвестора в Дрогобич! У Дрогобичі буде Дрогобицький бетонний завод! Це популяризація Дрогобича? Це правильні кроки? Це ж податки і робочі місця. І це завод з перспективою розвитку.

- А де він буде?

- Як їхати в сторону долотного, на виїзді з Дрогобича. Логістика там дуже хороша…

Але я веду до того, що є деякі депутати міської ради, які вміють хіба багато говорити, але жодному бізнесу не допомогли, навпаки, ставлять палки в колеса.

- І наостанок, в якому комітеті плануєте працювати?

- На даний час у ВРУ немає такого комітету як Комітет з залучення інвестицій. Але мені були б цікавими такі теми як економіка, залучення інвестицій. Бо це дуже цікавий і потрібний процес, коли ти людину не нагинаєш, а переконуєш, що їй створять хороші умови для інвестування.

Коли мене питають, чи працював би я в коаліції, я завжди відповідаю, що я в коаліції з народом. Якщо приймається закон, який матиме позитивний результат, то наплювати чи подає його більшість чи меншість, коаліція чи не коаліція. Працювати треба для людей! Бо всі ми люди, всі ми однакові, всі ми під Богом ходимо, і з собою після смерті нічого не заберемо. Тільки наші добрі діла!

Чому я ввійшов у виборчий процес? Бо зробив для себе такий висновок: депутат – це ключик, яким можна відкрити певний кабінет і «закрити» певну проблему. Депутат – це інструмент, яким повинен користуватися виборець.

- Дякую за розмову.

Спілкувався Володимир Ключак

Роман Ілик: «Парламенту потрібні досвідчені проукраїнські політики, бо є загроза реваншу»

/Про небезпеку реваншу, чітку особисту позицію, похід на вибори самовисуванцем і можливість знову повернутися на роботу у МОЗ/

Кандидат у народні депутати у 121 виборчому окрузі, заступник міністра охорони здоров’я з 2016 року Роман Ілик дав інтерв’ю Остапу Дроздову напередодні парламентських виборів.

- На дочасних парламентських виборах Ви балотуєтеся як самовисуванець. Чому?

- У 2012 році я був узгодженим кандидатом від опозиції. Мені добре відомо, що може у парламенті опозиціонер. Зазвичай, жорстке протистояння дуже звужує можливості мажоритарника. Партійні приналежності також. Бо, якщо ти належиш до якоїсь партії, передовсім, виконуєш її завдання і тоді обмежений у маневрі, що стосується округу. Тому на сьогоднішніх виборах, щоб вирішити питання місцевого характеру, найкраще – іти самовисуванцем.

- Як гадаєте, наступний парламент працюватиме всю каденцію чи і його робота може завершитися дочасно?

- Ймовірність того, що він може не пропрацювати повну каденцію – велика, адже конфігурація майбутньої коаліції, а ми вже можемо це оцінити, – доволі хитка. Тому важливо, наскільки сильною буде опозиція як всередині парламенту, так і під його стінами. Треба чітко зрозуміти – вектор руху країни до ЄС та НАТО змінюється чи ні. Якщо він змінюється, то на це буде різка реакція.

- А Ви бачите загрози, що вектор може змінитися?

- Це очевидно. Є речі чи дії, які не те що натякають, а відверто б’ють по українцях. Звісно, це насторожує і підводить до того, що такий сценарій не виключений. Тому, якщо буде спроба реваншу – нам до того треба бути готовими. Червоні лінії – це те, що потрібно для кожного політика, який пройшов вже ці випробування і має у цьому досвід.

- Гадаю, галичани в цьому питанні є одностайними і результати виборів це мали би підтвердити.

- Ви переоцінюєте можливості Галичини. Я переконаний, що на цих виборах Галичина різко «позеленіє». Гадаю, десь на 1/3. І це, можливо, тому, що незабаром будуть ще й місцеві вибори, бо владу потрібно ще закріпити на місцях. Ще один момент: кинувши країну в дочасні вибори влітку жоден із соціологів чи політологів не може спрогнозувати результату. По-друге, це відбулося раптово і за скороченою програмою. Навіть політики, які хотіли би перемогти у тому чи іншому окрузі, не мають реально часу, щоб дійти до кожного виборця і донести свою позицію. Розрахунок на що? На бренд, на етикетку партії, яка реально має за собою привести кандидата і створення однопартійної більшості.

- Про запит на нових і молодих. Вони потрібні українській політиці чи ні?

- Навчитися можна всьому, потрібні лише бажання і час. Але політиків треба готувати системно, а не шукати в той період, коли розпочинаються вибори. Ми багато чули про відкриті списки, але знову ж таки відкриті списки зі старими політиками не дають в підсумку того результату, на який ми очікуємо. Це буде перетасовка в межах партійної приналежності практично тих самих людей, які більше розкручені. Тому якщо ми хочемо нових, молодих, а їх потрібно брати в політику для того, щоб реально змінювати життя, – їх до цього потрібно готувати. Їм треба поступово передавати досвід, їх треба поступово перевіряти конкретними справами і тільки після цього допускати до законотворчої роботи.

- Тоді чому виборці готові дати зелене світло молодим і недосвідченим? Як ці молоді політики протистоятимуть у парламенті, до прикладу, «Опозиційній платформі – «За життя»?

- Коли ми обираємо політиків, то щоразу намагаємося шукати щось нове, молоде, нічим не заплямоване. Мовляв, прийде і зробить для нас щось таке особливе, а ми в той час стоїмо осторонь і намагаємося не змінювати ні свої правила, ні свої стереотипи життя. Але чудес не буває. Для прикладу, коли ми шукаємо лікаря, в якого хочемо полікуватися, то ми шукаємо перевіреного, досвідченого, а коли політика – давайте щоразу будемо обирати нового. Але коли до парламенту йде Медведчук зі всією компанією, яка буде і це очевидно, – то мають бути люди, які можуть чинити відповідний опір. Якщо цього опору не буде, то буде реванш. І цей реванш може бути зроблений дуже хитро, гібридно, нашими руками.

- У яку фракцію у майбутньому парламенті ви могли би увійти?

- Як мінімум «Голос» – це одна із ключових політичних фракцій, які є цікаві. Мені симпатичні ті цінності, які сповідує ця партія, і 10 критеріїв, які вони задекларували. Можливо, й інші депутатські фракції, але не з числа старих політиків, яких ми вже бачили у минулому. В жорстку опозицію змісту йти немає, це закриті можливості для округу. Хіба, коли це протистояння, від якого ми втрачаємо Україну, тоді це робити потрібно. Якщо ні, то це – конструктивна опозиція, яка формується у складі депутатських груп чи фракцій, які засновані на християнських цінностях, економічній складовій, що дають можливість динамічного розвитку.

- Ви для себе розглядаєте варіант співпраці із партією президента?

- До того часу, поки не будуть чітко артикульовані цінності, в якому контексті ми рухаємося, – ні. Бо те, що сьогодні ми бачимо – насторожує. Якщо рух країни відбуватиметься у протилежному напрямку від того, яким ми йшли останні роки, то категорично ні.

- А якщо Вас після виборів знову запросять у Міністерство охорони здоров’я, Ви погодитеся?

- Для мене передусім важливо, хто очільник, яка команда і в якому напрямку ми йдемо. Якщо це спроба відмотування до минулого, незрозумілої моделі охорони здоров’я радянських часів Семашко, – то мені це не цікаво. Якщо це конструктивний діалог і ми рухаємося вперед, закриваємо ті прогалини, які ще є, і виходимо на цікаву модель для України – тоді так.

Спілкувався Остап Дроздов

«Слуга народу» Орест Саламаха – лідер передвиборчих перегонів по 121 округу

Про це інформує Науково-дослідний інститут Місцевого самоврядування та Громадської думки. За результатами останнього опитування громадян, за Ореста Саламаху готові віддати свій голос 24% виборців міста Дрогобича та Дрогобицького району.

«Ми передбачали такий перебіг подій, оскільки мешканці регіону від початку нашої передвиборчої кампанії беруть активну участь у співпраці задля вирішення низки важливих проблем Дрогобиччини. За вкрай короткий термін нашою командою проведено близько 200 зустрічей в містах та селах Дрогобицького району. Складається конструктивний діалог, визначаємо перші кроки спільної роботи. Це лише початок, запевняю, попереду – нові можливості й нові досягнення. Тішить те, що ледь не півтисячі молодого покоління вже приєдналось до Зе!команди на Дрогобиччині. Коли до нас масово прийшла молодь, ми зрозуміли, що перемога в наших руках, адже молодь – це індикатор змін, нових починань і нових звершень. Дякую всім прихильникам за підтримку. Змінити країну зможемо тільки разом!», - прокоментував ситуацію Орест Саламаха.

Очевидно, зовсім небезпідставно в соціальних мережах інші кандидати в нардепи згуртувались задля очорнення імені «слуги народу». Однак, схоже опоненти не знаходять компромату, бо його просто не існує. Тому, єдине, що залишається – публікувати лише вигадані історії, приховуючись за «ботами».

 «Наша ж поведінка зовсім інша, - кажуть у штабі партії «Слуга Народу», - люди втомились від пустих обіцянок, вони хочуть бачити реальні вчинки. Закликаємо громаду співпрацювати з владою і вказувати на її помилки. Тоді спільно вдасться покласти край корупції і відбудувати сильну, успішну країну».

Прес-служба Ореста Саламахи

Як і очікувалось, проти Романа Ілика як одного із головних лідерів перегонів, застосовують чорні політичні технології

Кандидат у народні депутати у 121 окрузі Роман Ілик подавав до суду через наклепи, які активно поширюють у медіа. Брудна кампанія, про яку вже попереджав штаб кандидата, набирає обертів. Йдеться про серію замовних статей на місцевих та регіональних сайтах і в соціальних мережах.

Зокрема, такі замовні матеріали раптово з’явились та поширювались в інформаційних виданнях «Варіанти», «Дрогобич Інфо» та «Фарм Мафія», де йдеться про те, що начебто Нацполіція розслідує факти корупційних зловживань Романа Ілика, коли він працював на посаді Заступника Міністра охорони здоров'я України.

Ця неправдива інформація – вигадка, адже працюючи у Міністерстві охорони здоров’я Роман Ілик, згідно зі своїми посадовими і функціональними обов’язками, ніколи не мав жодного відношення до будь-яких тендерів, які проводилися у Міністерстві, зокрема і у сфері будівництва. У його компетенції був напрямок трансформації ринку лікарських засобів та національної програми «Доступні ліки».

Більше того, саме Міністерство охорони здоров’я ініціювало звернення до правоохоронців дізнавшись про порушення, що мали місце в діяльності одного з державних підприємств МОЗ.

 «Що цікаво, до мене ніхто з журналістів жодного разу навіть не звернувся за коментарем. Ось так попав в історію, до якої не маю жодного відношення. Маловідомі інтернет-видання розмістили неправдиві, замовні статті. Завершаться виборчі перегони і цей наклеп так само миттєво зникне, як і з‘явився», – зазначає Роман Ілик.

Інші закиди опонентів стосуються нібито завищення ціни при закупівлі Міністерством ліків та вакцин за кордоном.

Нагадаємо, що Роман Ілик за ці напрямки роботи Міністерства взагалі ніколи не відповідав. «Ми є свідками того, як напередодні виборів раптово оживають наче привиди «мертві», маловідомі сайти, які роками не оновлювалися та починають цілеспрямовано працювати проти рейтингового кандидата», – додав Роман Ілик.

Відтак кандидат у народні депутати України Роман Ілик звернувся до суду та правоохоронців для захисту своїх порушених прав.

Валерія Ворончук

«Стебник має шанс отримати нове життя завдяки технопарку», – Роман Ілик

У м. Стебник є калійний завод, який зараз перебуває у приватних руках. Ним зацікавився інвестор з Канади, який не проти розвивати на цій території технопарк. Завдяки цьому проекту містечко могло б отримати нові робочі місця, нові інфраструктурні об’єкти та нове дихання. Про це розповів кандидат у народні депутати у 121-му окрузі (Дрогобич, Борислав, Трускавець та Дрогобицький район), Заступник Міністра охорони здоров’я у 2016-2019 роках Роман Ілик.

«Якщо нинішній власник матиме намір передати цей завод у власність іншої компанії, що сьогодні має зацікавленість з Канади, то на цій території можна було б розвивати технопарк. Це дало б можливість працевлаштувати чимало людей, а найголовніше – надати для Стебника нове життя, бо місто нині в доволі депресивному стані», – розповідає Роман Ілик. З його слів, без створення ОТГ досягнути результату буде дуже складно. «Такі містечка повинні гарно і динамічно розвиватися. Підсиливши цю справу технопарком чи розвитком такого індустріального комплексу тут, поряд зі Стебником, місто та люди, які тут проживають, отримали би друге дихання», – переконаний Роман Ілик.

Індустріальні парки – це проекти, які реалізовуються передусім за підтримки держави, Кабінету Міністрів та Міністерства економіки. «Я дуже добре знаю і розумію, як це зробити, бо працював у виконавчій гілці влади і доволі часто були подібні ініціативи щодо входження в Україну різних інвестпроектів, в т.ч в рамках державно-приватного партнерства. За цей напрямок у Міністерстві відповідав я. Ми створили потужну робочу групу, яку власне й очолював, яка давала можливість приватним інвесторам, які мають намір працювати за правилами державно-приватного партнерства інвестувати в Україну під певні державні гарантії», – розповідає він.

Роман Ілик зауважує, що індустріальні парки – це нова, цікава і непроста справа, але якщо є конкретний проект, пропозиція та інвестор, тоді це абсолютно реально.«На сьогодні є зацікавленість інвесторів із Туреччини, Китаю, Південної Кореї та Канади, які готові розмовляти в рамках нашого округу і мають зацікавленість реалізовувати проекти, в тому числі у форматі технопарку», – розповідає Роман Ілик. І хоча це тривалий процес, чітко контрольований державою, державною гарантією. Можна розвивати все, що стосується не лише системи охорони здоров’я, а й освіти, економічно-технологічних питань і т. п. Водночас, все має бути сформоване на рівні міжсекторальної співпраці. Залучаються як мінімум 4-5 міністерств, які консолідують зусилля у форматі спільної роботи задля реалізації проекту на конкретній території. «Створюється міжвідомча комісія та міжвідомча група, яка спільно реалізовує такий проект, такий технопарк, який на виході дає хороший результат», – підсумовує він.

Валерія Ворончук

Роман Ілик: «Багаті повинні платити за комуналку більше, у кого низькі зарплати та пенсії – менше»

Нинішні платіжки за комуналку для багатьох українців – непосильні і часто шокуючі, особливо під час опалювального сезону. Сьогодні комунальні послуги – непосильний тягар навіть для тих, у кого середній рівень доходу. Тому це складне питання має бути негайно врегульоване. На цьому наголосив кандидат у народні депутати у 121 окрузі (Дрогобич, Борислав, Трускавець та Дрогобицький район), заступник міністра охорони здоров’я у 2016-2019 роках Роман Ілик.

«Це складне питання має бути вирішене через жорсткий контроль держави, щоб монопольні компанії, які постачають до наших осель газ, світло не мали надприбутків. Також у парламенті слід вирішувати питання комунальних послуг», – зауважує Роман Ілик.

Принцип ціноутворення на його думку має бути простим: «Чим вищий дохід – тим вища оплата комунальних послуг, чим нижчий – тим менше ти за це оплачуєш. А якщо в тебе взагалі низький дохід, то держава повністю субсидіює і оплачує за тебе всю комуналку, яка є», – наголосив він.

Довідка про кандидата:

Роман Ілик народився 1963 року в Бориславі. Його мати походить з Сільця, а батько – з Борислава. Сьогодні працює у Києві заступником Міністра охорони здоров’я України. Він - наш земляк, який проживає у Дрогобичі та присвятив себе професійній роботі на лікарській ниві і став справжнім державником.

Після навчання у Бориславському медучилищі, Роман Ілик закінчив Івано-Франківський державний медичний інститут. Зробив успішну наукову кар'єру: здобув науковий ступінь доктора медичних наук.

У 2012 році, коли Україні загрожував режим Януковича, Романа Ілика було обрано народним депутатом від Дрогобиччини. У ті складні часи він зберіг відданість своєму виборцю і разом із тисячами українців відстояв Українську державу на Майдані Гідності.

Роман Ілик один із тих, кого називають справжнім державником. Його головним здобутком в уряді є програма “Доступні ліки”, що дозволила знизити вартість медикаментів, включених до програми, зокрема імпортних. За окремими позиціями ціна знизилася на 70%. Ліки стали доступнішими для українців.

Роман Ілик ніколи не забуває про свій рідний край. Він залучив до наших лікарень чимало вартісного обладнання, зокрема для передчасного виявлення онко- і серцево-судинних захворювань.

Валерія Ворончук

«Корупціонер повинен сидіти у в’язниці», – Роман Ілик

Корупцію в Україні потрібно системно побороти. Таку думку висловив Роман Ілик, який іде у народні депутати від Дрогобича, Борислава, Трускавця, Стебника та Дрогобицького району. Отримавши мандат довіри від виборців, політик ініціюватиме у Парламенті посилення відповідальності за такі злочини.

«Для подолання корупції, перш за все, варто розуміти як і де вона виникає. Ми активно боролися у Міністерстві з усіма корупційними процесами в охороні здоров’я і зокрема у фармацевтичній галузі. У 2017 році в рейтингу найбільш корумпованих установ лідерами були саме медичні заклади. Нам вдалося досягти великого поступу в боротьбі з такою побутовою корупцією», – розповідає Роман Ілик. Наприклад, це створення Національної служби здоров’я України. «Реалізація принципу «гроші йдуть за пацієнтом», дали хороші симптоми лікування цієї хвороби – корупції в державі», додав кандидат в депутати.

Роман Ілик переконаний, що корупціонер повинен сидіти у в’язниці. Задля цього ініціюватиме посилення відповідальності за злочин. «Головним рішенням у боротьбі з корупцією також має бути посилення кримінальної відповідальності. Коли будемо мати жорстку кримінальну відповідальність для багатьох чиновників чи службовців просто зникне бажання так діяти. Це буде правильно і дасть хороший результат для динамічного розвитку України», – додає Роман Ілик.

Довідка про кандидата:

Роман Ілик народився 1963 року в Бориславі. Його мати походить з Сільця, а батько – з Борислава. Сьогодні працює у Києві заступником Міністра охорони здоров’я України. Він - наш земляк, який проживає у Дрогобичі та присвятив себе професійній роботі на лікарській ниві і став справжнім державником.

Після навчання у Бориславському медучилищі, Роман Ілик закінчив Івано-Франківський державний медичний інститут. Зробив успішну наукову кар'єру: здобув науковий ступінь доктора медичних наук.

У 2012 році, коли Україні загрожував режим Януковича, Романа Ілика було обрано народним депутатом від Дрогобиччини. У ті складні часи він зберіг відданість своєму виборцю і разом із тисячами українців відстояв Українську державу на Майдані Гідності.

Роман Ілик один із тих, кого називають справжнім державником. Його головним здобутком в уряді є програма “Доступні ліки”, що дозволила знизити вартість медикаментів, включених до програми, зокрема імпортних. За окремими позиціями ціна знизилася на 70%. Ліки стали доступнішими для українців.

Роман Ілик ніколи не забуває про свій рідний край. Він залучив до наших лікарень чимало вартісного обладнання, зокрема для передчасного виявлення онко- і серцево-судинних захворювань.

Валерія Ворончук

Новий електронний сервіс: відтепер зареєструвати ТОВ можна онлайн

 Головне територіальне управління юстиції у Львівській області інформує про нову електронну послугу, яка має на меті максимальне спрощення умов ведення бізнесу.

Сьогодні вже є можливість в ОНЛАЙН зареєструвати ТОВ.

Який алгоритм дій особи?

Крок 1. Увійдіть в особистий кабінет в Онлайн будинку юстиції online.minjust.gov.ua за допомогою електронного підпису.

Крок 2. Заповніть опитувальник, який автоматично згенерує заяву, статут та рішення зборів відповідно до вибраних вами опцій.

Крок 3. Підпишіть згенеровані документи електронним підписом та подайте заяву.

Онлайн-послуга забезпечить:

- онлайн-реєстрацію ТОВ з можливістю формування необхідної редакції модельного статуту шляхом вибору відповідних пунктів або використання редакції за замовчуванням.

- можливість одночасного подання заяви на застосування спрощеної системи оподаткування.

- можливість одночасної реєстрації платником податку на додану вартість.

- а також для чинних ТОВ, що працюють на підставі власної редакції установчих документів, – можливість переходу на роботу на підставі нового модельного статуту.

Така Е-послуга реалізована у вигляді покрокової анкети з детальними підказками та не потребує сканування документів, оскільки для проведення реєстрації вони створюються автоматично на порталі та мають бути завірені електронними підписами всіх засновників.

Таким чином, зареєструвати товариство з обмеженою відповідальністю, що діє на підставі модельного статуту, тепер можна за кілька хвилин в режимі онлайн та без складних бюрократичних процедур.

Прес-служба Головного територіального управління юстиції у Львівській областіСоздан 16 июл 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником