Трускавецький вісник № 95 (1830) від 17 липня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 95 (1830) від 17 липня 2019 р.

17.07.2019У номері: Виборчі матеріали партії «Батьківщина»; Роман Ілик про важливі речі; Анонси; Оголошення; Співчуття; Короткі новини.

Короткі новини

Завтра у Трускавці та Станилі не буде газу

Як інформує адміністрація Дрогобицького відділення ПАТ «Львівгаз», у зв’язку з проведенням щорічних планових ремонтно-профілактичних робіт на газових комунікаціях і обладнанні ГРС буде припинено газопостачання на місто Трускавець і с. Станиля з 8.00 18 липня 2019 р. до 8.00 19 липня. Подача газу буде відновлена без попередження. Не залишайте без нагляду ввімкнені газові прилади.

Сьогодні у Трускавці свою творчість презентуватиме Левко Скоп

Сьогодні, 17 липня, в Художньому музеї Михайла Біласа (м. Трускавець) свою творчість представлятиме відомий мистецтвознавець Левко Скоп. Мистецька акція «Пізнаємо світ» передбачає презентацію наукових та поетичних книжок пана Левка, у тому числі його найсвіжішу збірку «Дрогобич. Цвинтар». Початок зустрічі – о 17.00. Вхід вільний.

Відійшла у Вічність професор Тетяна Біленко

12 липня 2019 року на 90-му році життя відійшла у вічність багатолітній професор кафедри філософії Дрогобицького педагогічного університету, доктор філософських наук, головний редактор ВАКівських наукових збірників “Проблеми гуманітарних наук” і “Людинознавчі студії”, шеф-філософ аспірантів, відома в Україні та за кордоном учена-філософ Тетяна Біленко. Світлий, добрий спомин про Тетяну Іванівну назавжди залишиться в серцях тих, хто її знав, любив і поважав, хто жив та працював поруч із нею, кого вона навчала, адже завжди була прикладом людської гідності, добропорядності та професійності.

Вічная їй пам`ять…

Студент-магістр Дрогобицького університету – арбітр Чемпіонату Європи з футзалу

З 15 по 23 липня у португальському місті Брага проходить Чемпіонат Європи з футзалу серед закладів вищої освіти, в якому беруть участь і команди з України. На Чемпіонаті нашу країну також представляють троє рефері, серед яких магістр інституту фізичної культури і здоров’я Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Орест Дуцяк, інформує прес-служба університету.

Boryslav – Smart city

У Бориславі розпочато роботу над впровадженням проекту з електронного врядування. Про це інформує відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради з посиланням на відділ розвитку міста. Бориславська міська рада розпочала роботу над впровадженням проекту «Борислав – Розумне місто» («Boryslav – Smart city») в напрямку електронної демократії та електронного врядування задля побудови діалогу між владою та громадою.

Ідея проекту полягає в зборі інформації в режимі реального часу, що дасть можливість продуктивно використовувати ресурсний потенціал нашого міста. Це дозволить економити кошти, раціональніше діяти та підняти рівень життя населення. Щоб зробити місто максимально комфортним для його мешканців, необхідно створити певні умови для цього.

Основною рушійною силою у створенні розумного міста є збір та обробка великої кількості даних. Саме управління даними дозволяє муніципальним службам підвищувати якість життя населення. Суть проекту полягає у відкритті порталу відкритих даних, де можна буде побачити інформацію щодо діяльності всіх структурних підрозділів міської ради, комунальних служб (звіти, боргові зобов’язання, кількість відряджень), скільки отримано субсидій громадянами міста, допомоги, земельних ділянок, пайової участі; відслідкувати он-лайн рух міського транспорту та багато іншого. Також мешканці міста будуть залучені до процесу формування Громадського бюджету м.Борислава, кошти якого будуть спрямовані на реалізацію кращих проектів розвитку міста, запропонованих мешканцями на конкурсній основі.

Першим кроком до впровадження проекту «Борислав – Розумне місто» («Boryslav – Smart city») є створення робочої групи з його розробки. Тому міська влада Борислава запрошує небайдужих, активних представників громадських організацій міста долучатися до розробки проекту.

Власна інформація

Правоохоронці не виявили вибухонебезпечних предметів у трускавецьких санаторіях

У понеділок, 15 липня, близько 8.15 на електронні скриньки кількох санаторіїв Трускавця надійшли анонімні повідомлення про замінування. На місці події працювали експерти-вибухотехніки, кінолог, слідчо-оперативна група та фахівці інших служб. Із санаторіїв було евакуйовано 1600 відпочивальників та персоналу. Правоохоронці обстежили приміщення санаторіїв та прилеглі території, вибухонебезпечних предметів не виявлено.

За цими фактами відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає від двох до шести років позбавлення волі. Поліцейські встановлюють особу зловмисника, який надав неправдиві повідомлення про замінування.

Відділ комунікації поліції Львівської області 

Міст в майбутнє від Юлії Тимошенко: 10 ресурсів + 10 дій

Політичні партії не звикли балувати виборців конкретними програмами. Зазвичай в них багато обіцянок, але ні слова про те, як вони будуть виконані, і хто саме за них буде відповідати. Яскравим контрастом стала програма “Треба діяти”, презентована Юлією Тимошенко та партією “Батьківщина”. Вперше українцям пропонують не красиву картинку, а реалістичний і швидкий план-графік дій, розрахований по дням та навіть годинам. В ньому є все необхідне для того, щоб надія втілилась в реальність.

Не секрет, що навіть у фаворита передвиборчих перегонів — партії президента “Слуга народа” — програма аж занадто неконкретна. А українці стомились від красивих картинок, їм нарешті хочеться побачити результат. Або хоча б місток між майбутнім та сьогоденням, по якому можна реально пройти.

У більшості партій такого містка або зовсім немає, або він занадто хиткий, навіть вітру не витримає. А на Україну насувається шторм — економічна криза.

Програма “Треба діяти”, яку презентувала Юлія Тимошенко та її команда, міцно стоїть на десяти потужних опорах — ресурсах, які має Україна. Це не лише унікальна земля — 33% світових чорноземів. Це надра — 20 тисяч родовищ із 97 видами копалин. Це нафта та газ, за покладами яких ми займаємо четверте місце в Европі. Це промисловий потенціал - авіаційна та ракетна промисловість. Унікальні інженерні споруди — як наша газотранспортна система. Цілих 13 можливих транзитних шляхів.

Туристам та іноземним мандрівникам є куди у нас завітати — і це теж ресурс.

На ці опори Юлія Тимошенко кладе надійні рейки — 10 негайних дій, які забезпечать громадянам України достойне життя. Адже країна сильна перш за все своїми людьми — креативними та працьовитими.

Зниження тарифів зніме з українців непосильний тягар.

Будуть підвищені зарплати та пенсії.

Зупиниться страшна медреформа, яка залишає українців без медичної допомоги.

Молодь отримає мікрокредити та довгу іпотеку.

Знову повернеться допомога на народження дитини.

Економіка почне виходити з тіні — офшорні схеми та контрабанду надійно закриють.

Податкова система стане не душити, а допомагати підприємцям.

Гривня знову стане сильною і надійною.

Щоб все це відбувалось швидше, буде проведена інвентаризація всього, що є в нашій країні. І до відповідальності будуть притягнені всі, хто грабував українців.

Такому мосту шторми не перепона. Він приведе українців в заможне майбутнє.

Запорукою тому — сама Юлія Тимошенко та її команда, які уже не раз доказували своє служіння країні реальними справами.

Микола Прокопів

Кожен голос за «Батьківщину» – це голос за зниження тарифів

Шостий апеляційний адміністративний суд залишив в силі рішення Окружного адміністративного суду за позовом Юлії Тимошенко до Кабінету міністрів і "Нафтогазу", яким визначається порядок формування ціни на природний газ для потреб населення і теплокомуненерго.

Суд підтвердив незаконність постанови Кабінету міністрів №315 від 27 квітня 2016 року.

«Ціна на газ, яка діяла 2,5 роки за постановою КМУ №315, визнана незаконною. Як зазначає юридична спільнота, правові наслідки будуть потужними: теплокомуненерго можуть вимагати перерахунку, споживачі отримали підстави для перерахунку за газ і тепло», - йдеться в повідомленні. Суд відмовив у задоволенні апеляційних скарг Мінекономрозвитку і торгівлі, Кабміну, НКРЕКП, ВАТ "НАК "Нафтогаз України", Щербань Тамари Миколаївни.

Основним аргументом протиправності постанови для суду стала необґрунтованість і незаконність тарифів на газ. Крім того, суд встановив порушення процедури прийняття зазначеної постанови.

«Президент має врахувати рішення Шостого апеляційного суду про визнання постанов уряду Порошенка-Гройсмана щодо підвищення цін на газ незаконними і накласти на них вето. Це дозволить нарешті знизити тарифи для населення», - зазначила лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

За її словами, це вже друга інстанція про визнання постанов уряду Порошенка-Гройсмана незаконними щодо підвищення цін на газ. «Судді набралися мужності ухвалити це рішення тільки тоді, коли Порошенко пішов в небуття», - наголосила Ю. Тимошенко.

Голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк розповів, що зараз усі громадяни мають право оскаржити незаконність встановлення їм тарифів.

«Після рішення суду кожен отримав право взяти відшкодування за те, що з людей незаконно знімали гроші. Стало очевидним, що 5 років над людьми жорстоко знущались, забираючи мільярди на офшорні рахунки. І це лобіювали Порошенко та його уряд. Коли буде переформатована в Україні влада, то за незаконне ухвалення рішень про підвищення ціни на газ винні відповідатимуть за Кримінальним кодексом перед народом України», - зауважив Михайло Цимбалюк.

Руслан Заєць

Роман Ілик: «У мене був вибір: стати художником чи лікарем»

Українців цементує мова, рідна земля і національна ідентичність. Роман Ілик у відвертому інтерв’ю розповів про свої життєві цінності, поділився своїм рецептом виховання доньок, емоціями під час двох революцій на Майдані і чим найбільше пишається. Якби не фах лікаря, який обрав, – він був би художником.

Про мову

«Я спілкуюся винятково українською. Знаю кілька мов. Добре говорю німецькою, тому що нею захищав кандидатську і докторську дисертації. Я вчив її у школі, в медичному коледжі та медичному університеті, здавав кандидатський мінімум німецькою мовою. Останні три роки я вивчаю англійську мову. Сьогодні знання англійської є необхідністю, на цьому я завжди наголошую, спілкуючись із молоддю».

Про молодь

«У нас дуже гарна молодь! Вона – енергійна, творча і цілеспрямована. Їй тільки треба допомогти в тому ентузіазмі, який вона має, і скерувати його в потрібне русло. Контакт і спілкування зі студентами дає мені можливість тримати руку на пульсі подій і розуміти: чим живе молодь, як вона живе, що для неї є важливим. Важливо, отримавши зворотній зв’язок від молодого покоління, скерувати ці знання у правильне русло».

Про виховання дітей

«Дар свободи для кожної людини, для кожної дитини зокрема – це велика цінність. Кожна наша дитина, зростаючи, повинна відчувати себе в Україні вільною. Мої доньки змалечку відчували себе вільними дітьми. Вони вільні у виборі своєї професії, вільні у своїх діях і, водночас, вони виховуються у кращих українських традиціях. Це і є найпростіший рецепт виховання дитини у нашій українській сім’ї».

Про національну ідентичність

«Національна ідентичність – це не порожні гасла чи слова. Це те, що проходить крізь душу кожного з нас. ЇЇ не можна створити штучно чи створити ілюзію того, що вона існує. Це фундаментальні речі, які або є, або їх немає».

Про Помаранчеву Революцію

«Революції – це ціла епоха мого життя. Спочатку був 2004 рік – Помаранчева революція і перші враження від того, як відбуваються такі події. Для багатьох із молоді – ці речі ще не до кінця зрозумілі, вони, можливо, бачили її по телевізору, або в кінохроніці. Але Помаранчева революція перейшла крізь моє серце, душу, і я просто пережив це».

Про Революцію Гідності

«Я пам’ятаю, як ми відразу ж 1 грудня 2013 року облаштували навпроти сцени Майдану, у дерев’яному будиночку, громадську приймальню 121 виборчого округу. Вона, практично від першого і до останнього дня, була штабом для тих, хто приїжджав з округу. Для тих, з ким можна було поспілкуватися, кому треба було допомогти. Ці люди, які постійно жили у цьому будиночку, які пліч-о-пліч були з нами в команді – склали кістяк тих надійних дрогобичан, які і сьогодні є поруч. На них можна чітко розраховувати, вони, як у розвідці, ніколи не підведуть. Це є ті люди, які формують фундамент нації».

Про професію

«Коли обирав професію, у мене був вибір: стати художником чи лікарем. Довго вагаючись, я обрав фах лікаря. Тому спочатку був медичний коледж, який я закінчив з відзнакою у Бориславі, згодом Івано-Франківський медичний університет. Пізніше – аспірантура в Київській національній академії післядипломної освіти імені Шупика. Там я захищав кандидатську, там же ж захистив докторську дисертацію. Звання професора отримав у Львівському національному медичному університеті, в якому викладаю і до сьогодні».

Про викладання

«Лектор повинен завжди давати якийсь цікавий, креативний матеріал, те, чого не можна прочитати у підручнику і що супроводжує кожного з нас у житті. Викладання матеріалу повинне базуватися не тільки на прикладі власних успіхів, а й передусім на невдачах, які були. Якщо в тебе були невдачі – ти повинен ділитися ними, щоб ці помилки не робили молоді спеціалісти».

Про спорт

«Спорт супроводжує мене все життя. Навчаючись у медичному коледжі у Бориславі, я кожного понеділка, середи та п’ятниці ходив на баскетбол, а у вівторок, четвер і суботу – на волейбол. Це такий цікавий фрагмент мого життя, який дисциплінував мене до багатьох інших справ, які супроводжували в житті. Коли я навчався в Івано-Франківську університеті, мені більше до вподоби була важка атлетика. Це також загартувало характер. Спорт виховує у нас твердість духу, впертість, у доброму розумінні цього слова, і самоорганізованість».

Про проект, яким найбільше пишається

«Один із найцікавіших проектів, автором якого я є, – це наша Національна програма «Доступні ліки». Це той проект, який я створював від самої назви. Назва несе ідею того, що ти хочеш зробити для кожного українця. Незалежно від того, скільки тобі років, якої ти статі, де ти живеш – ти маєш можливість скористатися програмою. Ти маєш змогу піти до лікаря, отримати рецепт, піти з ним до аптеки й отримати лікарські засоби від найбільш поширених недуг в Україні – серцево-судинних захворювань, діабету чи бронхіальної астми. Я пишаюся тим, що нам з командою вдалося реалізувати цей проект. Сьогодні, в яке б місто чи район ти не приїхав, – програма працює, причому, що важливо, не під примусом, а на добровільних засадах. Вже понад 37 мільйонів рецептів таких ліків відшкодовано державою і більше 10 мільйонів людей постійно користуються цією програмою, не витрачаючи кошти зі свого сімейного бюджету, тому що держава щороку виділяє на це 1 млрд грн».

Валерія Ворончук

Оголошення

Козацька слобода «Раковець» у с. Воля Якубова Дрогобицького району запрошує на риболовлю коропа, карася, лина, білого амура, товстолобика. Можливе приготування страв з риби на замовлення. Бар працює з 9 до 21 години щоденно. Телефон для довідок +38-067-657-22-24. Доїзд через Дрогобич-Рихтичі-Добрівляни.Создан 17 июл 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником