Трускавецький вісник № 98 (1833) від 23 липня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 98 (1833) від 23 липня 2019 р.

23.07.2019У номері: На Дрогобиччині перемогла партія «Слуга народу» та її висуванець Орест Саламаха; Анонс зустрічі з поетесою; Гірка правда про маковий рай.

Короткі новини

У Трускавці пройде зустріч з поетесою та артисткою Галиною Міколяш

У п’ятницю, 26 липня, у Трускавці відбудеться зустріч з Заслуженою артисткою естрадного мистецтва України, поетесою Галиною Міколяш. Зустріч пройде в залі ресторану «Оскар» (пров. Тихий, 7), початок – о 16.00. Вхід вільний.

Галина Міколяш є авторкою збірки поезій «Одна доля». Вона також випустила однойменний диск, в якому вміщено пісні в авторському виконанні.

Власна інформація

Гірка правда про маковий рай

Людина, що здоров’ям сяє 

Немов весна квітуча виглядає,

Відомо всім – життю потрібні сили, -

Щоб досягти мети, щоб біди не скосили!

Проблема наркоманії в Україні, на жаль, є актуальною. Впродовж останніх п’яти років в нашій країні значно зросла залежність від наркоманії. А вживання наркотиків підлітками на сьогоднішній день є загрозливим викликом української нації і держави. Глибока віра в Бога, чистота та затишок в оселях, гарний настрій, щира народна пісня, бажання бути здоровими і красивими завжди було притаманне українцям.

18 липня в центральній міській бібліотеці Трускавця відбувся диспут «Гірка правда про маковий рай». Провідний бібліотекар Ореста Касперська розповіла підліткам про основні види наркотичних речовин і пов’язані з ними небезпеки. До цієї теми демонструвався фрагмент відео-фільму «Правда про наркотики». Після перегляду фільму молоді люди ділились своїми враженнями, розповідали про своїх ровесників, які на жаль вже мають залежність. Учасникам було запропоновано оцінити страшну хворобу сучасності за допомогою анкети. На закінчення заходу були розповсюджені буклети.

Життя таке коротке для того, щоб його марнувати. Отже ми повинні застерігати знайомих та близьких, розповідати про страшні наслідки наркотиків. Це справа нас усіх. Обираймо щасливе та здорове життя без наркотиків!

Підготувала Ореста Касперська

Понад 6,6 млн грн щорічно отримуватимуть місцеві ради Львівщини за результатами земельних торгів

За результатами земельних аукціонів, які були організовані Головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області, та відбулися цього року, продано право оренди 119 земельних ділянок державної власності (за межами населених пунктів) загальною площею 1 719 га, терміном на 7-10 років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та фермерського господарства.

Розмір річної плати за користування ділянками, визначений за результатами торгів, становить 6,67 млн грн, який орендарі сплачуватимуть щорічно до бюджетів місцевих рад Львівщини (ціна продажу перевищила стартову у 3,8 рази, стартова ціна лотів – 1,71 млн грн).

Найбільше коштів за результатами цьогорічних аукціонів надходитиме щорічно до бюджетів місцевих рад Жидачівського району Львівської області, на території якого продано право оренди 359 га земель сільськогосподарського призначення державної власності за 2,5 млн гривень.

Довідково:

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площ та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні аукціони».

Прес-служба Держгеокадастру

Дрогобиччина стала на коліна перед Зеленським

8 липня під час своєї прес-конференції кандидат в депутати ВРУ від Дрогобиччини Михайло Задорожний чітко спрогнозував результати виборів: виграє або він, або Саламаха. Автор цих рядків мав необережність посперечатися, висловивши думку, що Орест Саламаха навряд чи навіть ввійде в першу трійку. На що Михайло Задорожний відповів: «Ви не знаєте виборців. За кого проголосують комуністи, соціалісти, регіонали? А молодь? Вони не висловлюють свою думку в Фейсбуці, вони не читають газет. А при зустрічі один з одним вітаються словами «Зе!команда».

Визнаю свій програш – я помилився. Михайло Задорожний був правий, і Орест Саламаха, висуванець партії «Слуга народу», переміг на Дрогобиччині. Як перед другим туром президентських виборів Володимир Зеленський став на коліна перед всім українським народом, так тепер народ став на коліна перед ним і вірнопіддано вручив новообраному президентові всю повноту влади у вигляді більшості в парламенті. Дрогобиччина – в тому числі. Перемога кандидата від «Слуги народу» на Франковій землі виглядає неймовірною та фантастичною, але це сталося. Це факт.

Чому переміг Орест Саламаха? В людей були три причини голосувати за нього: 1) красиве личко, 2) нова людина в політиці, 3) немісцевий. Ну і, звісно, те, що він – представник Зе!команди.

Хто сприяв перемозі Ореста Саламахи? Звісно, його виборчий штаб. У Трускавці та Бориславі «засвітилися» такі прихильники Зе!команди як Сергій Чурбанов, Іван та Василь Герльовські, Олег Дергун, Наталія Бегін, Ренат Борсук, Вадим Беляк, Степан Вовків, декілька АТОвців… Але сказати, що перемога Ореста Саламахи – це заслуга його та його штабу, було б неправильно. Перемога Зе!кандидата – це заслуга тих тисяч виборців Дрогобиччини, які втомилися від старих політичних еліт, які втомилися від війни, які є нащадками тих, хто в 1990-ті казав: «Яка різниця якого кольору прапор? Хоч в горошок. Головне, щоб ковбаса була…».

Перемозі Ореста Саламахи сприяла роздрібленість та взаємна поборюваність місцевих кандидатів – колишніх та діючих депутатів, голів рад різних рівнів, чиїхось кумів, сватів, босів, бізнес-партнерів, друзів. Топлячи один одного, тягнучи один одного вниз немов ті павуки в банці, вони сприяли тому, щоб ніхто з павуків не виліз догори. Вилізла комаха іншого виду, для прикладу, тарган.

Зе!команда на Дрогобиччині не організувала жодної прес-конференції кандидата, не слала прес-релізів, видала лише одну газету, а на місцевих сайтах були розміщені хіба два матеріали від штабу – про результати соцопитування (http://protruskavets.org.ua/sluha-narodu-orest-salamaha-lider-peredvyborchyh-perehoniv-po-121-okruhu/) та інтерв’ю з кандидатом (http://protruskavets.org.ua/orest-salamaha-novi-oblychchya-shans-na-zminy/) – це якщо не рахувати розміщення офіційної програми Ореста Саламахи. Ставка була зроблена на особисті зустрічі, на молодь, на протестні настрої в суспільстві. І Дрогобиччина зробила свій вибір.

Чи виграє Дрогобиччина від перемоги Ореста Саламахи? І так, і ні. Так, бо відтепер Франковий край в парламенті представлений як лояльний до Президента та його партії, тож час від часу отримуватиме кісточку для облизування. Так, бо Орест Саламаха не є представником жодної групи впливу на Дрогобиччині, а відтак маніпулювати ним місцевим «елітам» буде вкрай важко. Тут на гадку приходить попередній депутат Богдан Матківський, який при кожному загостренні справ мера Дрогобича був тут як тут і разом зі своїм другом Антонищаком пробували «строїти» неугодних, захищаючи Кучму.

Але водночас Дрогобиччина і програє. Перемога Саламахи – це удар по патріотичному, націоналістичному, волонтерському, старорухівському, журналістському, старопартійному, традиційному середовищах. Проявляться найгидкіші людські якості, коли на місцевих виборах до штабів «Слуги народу» повзтимуть негідники різної масті, які захочуть вкотре перефарбуватися. А місцеві вибори не за горами – відразу після завершення голосування 21 липня президент Зеленський натякнув: «Не розслабляйтесь!».

Дрогобиччина програє і з іншої причини. Відносно велика кількість голосів за такі політичні сили як «Опозиційна платформа «За життя», Партія Шарія чи «Опоблок» є показником, що не все гаразд у нашому домі, що реваншисти та промосковські сили піднімають голову. Взаємні поборювання національно-демократичних сил призвели до неймовірного, але реального – у Франковому краї щораз більше людей голосує за «русскій мір».

Відходять в минуле такі політичні сили як «Самопоміч», «Свобода», КУН, «Європейська солідарність», «Батьківщина», «Громадянська позиція», «Народний контроль», Розпочався сезон моди на нові обличчя – красиві, не обтяжені інтелектом, бажано незнані досі. Приємний з хрипинкою голос стає важливішим за сказане слово. Люди переситилися від складних страв, їм хочеться чогось простого у приготуванні, легко стравного, пісного. До речі, саламаха – це назва страви: простої, легкої, пісної. Але це так, до слова.

 Після 21 липня настає 22. Орест Саламаха готується до своєї нової ролі народного депутата. Можемо побажати йому успіхів та добрих результатів на ниві служіння українському народові та Дрогобицькій землі. Вибір зроблено, і після битви руками не махають. Потрібно об`єднатися всім навколо чогось доброго, позитивного, навколо ідеї вирішення проблем Франкового краю та його процвітання. Хочеться вірити, що Орест Саламаха буде хорошим представником нас, виборців 121 округу. Якщо ж ні, то нарікати можемо тільки на себе. Як той циган, котрий, купивши хрону, примовляв: «Плачте, плачте, дурні очі, щоб повилізали, бачили ж ви, препогані, що ви купували».

Вітаю Зе!команду Дрогобиччини з перемогою! Не розчаруйте тих, хто віддав за вас голос. У вас два шляхи – або зробити прорив і стати героями, або ж стати ненависними для людей настільки, що про комуністів та Партію регіонів і згадувати вже не будуть. Кожен крок нового парламенту, його більшості «Слуги народу», і в тому числі Ореста Саламахи – це крок по мінному полі. Хто помилиться – тому можна лише поспівчувати.

Удачі, пане Оресте! Пам’ятайте, що за Ваші помилки відповідатимуть Ваші представники на місцях. Не підведіть їх. Не підведіть нас, простих виборців – і тих, хто голосував за «Слугу народу», і тих, хто підтримав інші політичні сили та інших кандидатів.

Володимир Ключак

Як голосували у Трускавці, Бориславі та Східниці

/Чверть всіх голосів віддано за «Слугу народу»/

Офіційний сайт Центральної виборчої комісії інформує про попередні результати парламентських виборів. Станом на ранок 23 липня підраховано вже 93% голосів.

По 121 Дрогобицькому округу поки що підраховано менше 70%. Причиною цьому є рішення окружної комісії взяти тайм-аут до 14.00 23 липня, оскільки завис сервер.

Згідно попередніх даних, перемогу на Дрогобиччині здобув висуванець партії «Слуга народу» Орест Саламаха. За опрацьованими 69,23% протоколів він набрав 19,38% голосів. На другому місці – безпартійний Михайло Задорожний (16,97%), якого висунула партія «Європейська солідарність» Порошенка. На третьому – Роман Ілик (9,70%). Четвертим йде Іван Піляк (8,56%), п’ятим Богдан Матківський (7,94%). Нагадаємо, що це не остаточні дані, адже ще не враховано трохи більше 30% голосів.

Як проголосував Трускавець? Подаємо дані по п’яти з восьми виборчих дільниць, оприлюднені на сайті ЦВК. Подаємо по п’ять переможців на кожній дільниці.

Дільниця № 461808 (сан. «Дніпро»). Орест Саламаха – 287 голосів (28,19%), Михайло Задорожний – 131 (12,86%), Роман Ілик – 115 (11,29%), Богдан Матківський – 92 (9,03%), Іван Піляк – 69 (6,77%). Шостим йде Євген Кулик з 54 голосами (5,30%), далі Михайло Алексєєв.

Партійні вподобання на цій дільниці такі: «Слуга народу» - 288 голосів (25,30%), «Голос» - 267 (23,46%), «Європейська солідарність» - 193 (16,95%), «Батьківщина» - 110 (9,66%), «Свобода» - 85 (7,46%). Шостою йде «Сила і честь» з 36 голосами (3,16%), далі «Самопоміч».

Дільниця № 461810 (центральна бібліотека). Орест Саламаха – 196 (26,34%), Михайло Задорожний – 99 (13,30%), Богдан Матківський – 81 (10,88%), Роман Ілик – 73 (9,81%), Іван Піляк – 46 (6,18%). Шостим йде Павло Малихін зі 42 голосами (5,64%), далі Любов Голубіцька.

Політичні симпатії на цій дільниці є такими: «Голос» - 217 (26,49%), «Слуга народу» - 185 (22,58%), «ЄС» - 140 (17,09%), «Батьківщина» - 72 (8,79%), «Свобода» - 56 (6,83%). Шостою йде «Сила і честь» зі 38 голосами (4,63%), далі … «Опозиційна платформа «За життя».

Дільниця № 461811 (ПК ім. Шевченка). Орест Саламаха – 116 голосів (19,66%), Михайло Задорожний – 114 (19,30%),  Богдан Матківський – 67 (11,35%), Роман Ілик – 53 (8,98%), Іван Піляк – 44 (6,75%). Шостим йде Михайло Алексєєв зі 38 голосами (6,44%), далі Євген Кулик.

На цій дільниці підтримка партій розподілилася таким чином: «Слуга народу» - 300 голосів (25,12%), «ЄС» – 298 (24,95%), «Голос» - 195 (16,33%), «Батьківщина» - 107 (8,96%), «Сила і честь» - 67 (5,61%). На шостому місці йде … «Опозиційна платформа «За життя» зі 60 голосами (5,02%), далі – «Свобода».

Дільниця № 461812 (СШ №3). Орест Саламаха – 282 (25,91%), Михайло Задорожний – 182 (16,72%), Богдан Матківський та Роман Гарасим`як – по 94 голоси (по 8,63%), Роман Ілик – 92 голоси (9,09%). Шостим на цій дільниці йде Іван Піляк (65 голосів, 5,97%), сьомою Любов Голубіцька.

За партії на цій дільниці проголосували так: «Слуга народу» - 294 (25,65%), «Голос» - 279 (24,34%),  «ЄС» - 202 (17,62%), «Батьківщина» - 113 (9,86%), «Свобода» - 72 (6,28%). Шостою йде «Громадянська позиція» (72 голоси, 6,28%), далі «Сила і честь».

Дільниця № 461814 (НВК «СЗШ №2-гімназія»). Мажоритарники: Орест Саламаха – 286 (25,51%), Михайло Задорожний – 221 (19,71%), Богдан Матківський – 121 (10,79%), Роман Ілик – 104 (9,67%), Іван Піляк – 64 (5,70%). Шостим йде Євген Кулик з 50 голосами (4,46%), далі Михайло Алексєєв.

За партії на цій дільниці проголосували так: «Голос» - 277 (23,65%), «Слуга народу» - 252 (21,52%), «ЄС» - 215 (18,36%), «Свобода» - 116 (9,90%), «Батьківщина» - 94 (8,02%). Шосте місце в  партії «Сила і честь» (50 голосів, 4,26%), сьоме в «Громадянської позиції».

В цілому Трускавець, як і вся Дрогобиччина, підтримав Ореста Саламаху, віддавши за нього чверть всіх голосів (близько 25%). П’ятірка партійних симпатій трускавчан є такою: «Слуга народу», «Голос», «Європейська Солідарність», «Батьківщина», «Свобода».

Всі дані по Трускавці, наведені у цьому дописі – з офіційного сайту ЦВК.

Як інформує відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради з посиланням на відділ державного реєстру виборців Бориславської міської ради, за попередніми даними по м. Бориславі та смт. Східниця голоси за кандидатів в народні депутати по одномандатному мажоритарному виборчому округу розділились наступним чином:

- Саламаха Орест Ігорович, політична партія «Слуга народу» (2547 голосів – 19,57%),

- Піляк Іван Євгенович, політична партія Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” (2520 голосів – 19,36%),

- Голубіцька Любов Михайлівна, Політична партія “Об’єднання “Самопоміч” (2322 голосів – 17,84%),

- Матківський Богдан Миронович, політична партія “Громадянська позиція” (905 голосів – 6,95%),

- Ілик Роман Романович, самовисування (600 голосів – 4,61%).

Як бачимо, Михайло Задорожний у Бориславі навіть не ввійшов у першу п’ятірку симпатій виборців.

За партійними вподобаннями жителів Борислава та Східниці результати наступні:

- політична партія “Слуга народу” 3 594 (26,81%),

- політична партія “Голос” 2 561 (19,11%),

- Політична партія “Європейська Солідарність” 1 946 (14,52%),

- політична партія Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” 1 819 (13,57%),

- політична партія Всеукраїнське об’єднання “Свобода” 1 020 (7,61%).

Позачергові парламентські вибори 22 липня на території повноважень Бориславської міської ради відбулися спокійно, без суттєвих порушень виборчого законодавства. З 28 316 виборців, які були включені до списків на дільницях Борислава та Східниці, взяли участь у голосуванні 13 532 особи (47,79 %).

Підготував Володимир КлючакСоздан 23 июл 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником