Трускавецький вісник № 99 (1834) від 29 липня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 99 (1834) від 29 липня 2019 р.

29.07.2019У номері: «Слуги народу» вчаться бути депутатами; Аналіз ринку курортних та туристичних послуг у Трускавці; Права працівників на охорону праці.

Короткі новини

«Слуги народу» вчаться бути депутатами

Сьогодні, 29 липня, у Трускавці розпочалися тижневі навчання для новобраних народних депутатів від партії «Слуга народу». Навчання проводить Київська школа економіки. У програмі передбачені як лекційні заняття, так і робота в групах (за зразком комітетів ВРУ). Одним із практичних завдань є підготовка та захист законопроекту.

Заняття для нардепів від партії «Слуга народу» проходять в ДЛРКК «Ріксос-Прикарпаття» і є досить насиченими (з 8.30 до 21.00). Проживають народні обранці в «Ріксосі» та сан. «Женева». Вибір Трускавця на місце проведення практичних занять для майбутніх нардепів здійснено з причини браку можливості розміщення такої великої кількості осіб десь під Києвом.

Нагадаємо, до парламенту на виборах 21 липня 2019 р. обрано 254 народні депутати від партії «Слуга народу».

Власна інформація

Туристи та курортники у Трускавці: хто, звідки і скільки?

/Літо-2019: аналіз  ринку туристичних та курортних послуг/

Трускавець – столиця курортів України. Місто, що розвиває туризм. Ці гасла продукує своєю «промоційною політикою» міська влада.

Але насправді Трускавець й надалі де-юре не є курортом ні місцевого, ні державного значення. І знаходиться в стадії пошуку імпульсу свого розвитку.

Санаторно-курортні заклади, приватний сектор та організований туристичний сектор, що займається прийомом туристичних груп – ці три сегменти формують обличчя курорту.

Медичний, діловий та екскурсійний туризм – ці три напрямки пробує розвивати місто. Зупинимось на кожному з них.

В загальному місто заповнене більше, ніж на 80%. Зараз в Трускавці на відпочинку близько 15 тисяч осіб, які приїхали на 12-14 днів. Відпочивальники з України найчастіше обирають для себе невеликі готелі, садиби, приватний сектор та зрідка санаторно-курортні заклади. Їхня кількість складає більше 60%. Географія міст, звідкіля вони прибули, виглядає приблизно так: Суми, Одеса, Миколаїв, Харків, Запоріжжя, Дніпро, Черкаси, Чернігів і Київ. Це люди середнього достатку, які прибули в основному на лікування та відпочинок. Приїжджають сім’ями чи компаніями по 3-5 чоловік. Традиційно за час перебування відвідують 1-2 екскурсії. Це і є так звані «курортники».

Серед іноземців велику частку складають азербайджанці, молдовани,  гості з Ізраїлю, Білорусі, Казахстану, Узбекистану. Рідко можна зустріти іноземців з Німеччини, Голландії та Англії, які приїхали в Трускавець на лікування та оздоровлення. Назвати їх туристами не можна.

Але треба визнати, що сьогодні наш курорт не готовий зустрічати іноземного туриста через недосконалу інфраструктуру, сервіс і брак англомовних і навіть польськомовних перекладачів.

Окрему частку так званих «курортників» становлять «дикуни», або ті, що приїхали в Трускавець просто попити «Нафтусі». На них трускавчани кажуть «здихлі». Для них Трускавець найбільш доступний. Вони розміщуються в приватному секторі. Зняти однокімнатну квартиру у Трускавці можна за 250-300 гривень в день. Доступна велика кількість закладів харчування, де можна пообідати за 50 гривень.

Великі готельні комплекси, такі як «Карпати», «Шахтар», «Молдова», відомчі санаторії «Трускавець», «Перлина Прикарпаття», а також санаторії «Української готельної групи»  в літній сезон заповнені майже на 100%, бо надають комплекс усіх послуг (проживання, лікування, харчування і дозвілля).

Так виглядає Трускавець як курорт. А окремий сектор – це туризм. З поміж усіх закладів, що працюють на ринку туристичних послуг, хотілось би виділити менеджмент готелю «Трускавець 365», який приймає організовані туристичні групи. Після завершення ремонту приміщення колись закинутого готелю «Трускавець» ними відпрацьована добра схема: «7 днів – 6 ночей – все включено». Вартість туру помірна: від 3-ох тисяч гривень, в ціну входять цікаві походи в гори, екскурсії, шведський стіл та перевезення. Ці послуги є привабливою туристичною пропозицією. Але на ринку туристичних послуг Трускавця вони складають 25-30%.

Екскурсійний бізнес в Трускавці (10%) вже декілька років підряд переживає не найкращі часи. Керівники туристичних фірм не можуть і не хочуть запропонувати нічого нового, окрім поїздок у Львів, Закарпаття на термальні води, риболовлю і вечорниці. Взагалі екскурсійний бізнес потребує змін. Екскурсійні фірми повинні навчитися не вивозити туристів з Трускавця, а привозити їх сюди і надавати їм інформацію про знамениті місця та якісні послуги.

Більше 60% в сфері туризму у Трускавці (не курорту, а туризму!) займає пропозиція польських туристичних операторів. Туристичні компанії з Польщі «Golden Tour», «Janina» та інші привозять в Трускавець польського туриста на 10-12 днів з чітко розписаною програмою перебування туриста, в основу якої покладені медичні процедури і відпочинок. Вони їздять на екскурсії до Львова, Самбора, Дрогобича, на «Карпатський трамвайчик» - на вихідні. Польськими туристами заповнені санаторії «Дніпро-Бескид», «Південний», «Шахтар», є частина в «Карпатах» і «Лісовій пісні».

У Трускавці присутній і медичний туризм. На базі доброго медично-діагностичного центру «МедПалас» можна пройти «діагностику одного дня». Добра діагностика також в ГКК «Карпати», ДП «Санаторій «Кришталевий палац», сан. «Шахтар», сан. «Перлина Прикарпаття», ДЛРКК «Ріксос-Прикарпаття». Але ці заклади чомусь не сповна використовують свою діагностично-лікувальну базу для розвитку так званого дуже популярного зараз в Європі медичного туризму.

Туристичні оператори України й надалі відвідують Трускавець транзитом, і то, в основному, заради дельфінарію і СПА-центрів. В більшості випадків – невеличка екскурсія містом, і все. Хоча невелика група готельєрів та рестораторів намагаються змінити таку ситуацію. У місті з’являються тематичні кафе: музей-ресторація «Гендель пляц», «Клюберг» та ін. Також у Трускавці вже  з’явились місця, де можна смачно і дешево поїсти, всюди є добра кава та місцева випічка.

В деякій мірі Трускавець і надалі залишається радянським курортом, який не хоче змінюватись.

Так виглядає Трускавець в сезон «Літо 2019 року». Місто несповна використовує свій потенціал і наявні можливості для того, щоб голосно про себе заявити як столиця курортів України.

Віктор Пиців

Наша команда зробить все, щоб втілити «Новий курс»

 «Праця – це одне з найчистіших і найшляхетніших джерел емоційного стану, радості діяння, творення. Думка, що народжена, витончена в праці, стає радісною, оптимістичною», – стверджував відомий український педагог, письменник Василь Сухомлинський.

Його слова залишаються актуальними крізь роки, а особливо тоді, коли рутинність щоденних справ і боротьби потрібно перетворювати у досягнення конкретної мети.

Саме завдяки сумлінній та натхненній праці команда ВО «Батьківщина» на Львівщині отримала чергову велику перемогу – за політичну силу під час дострокових парламентських виборів у нашій області проголосувало майже сто тисяч виборців – і це найбільше в Україні. За кожним голосом стоїть віра людей, викликана важкою, цілодобовою роботою наших партійців та прихильників в цілому.

Дякую мешканцям Львівщини за підтримку й усвідомлюю, що результат виборів – це величезний кредит довіри від Вас, а на ВО «Батьківщина» покладена велика відповідальність. Юлія Тимошенко добре знає проблеми Львівщини і ми разом у парламенті обстоюватимемо інтереси нашого регіону та кожного українця загалом.

Дякую волонтерам та агітаторам, які спілкувалися з виборцями, членам дільничних та окружних виборчих комісій, які обстоювали чесний результат, громадським активістам, спостерігачам та представникам ЗМІ, які слідкували, щоб вибори пройшли прозоро.

Переконаний, що наша команда зробить усе, щоб втілити «Новий курс», скасувати корупційні рішення старої влади, ухвалити справедливий бюджет, знизити тарифи та забезпечити зростання економіки. Ми в силах це зробити, а тому закликаю мешканців Львівщини до подальшої консолідації зусиль та діалогу у процесі досягнення спільної цілі – розбудові нашої держави.

Разом ми зможемо зробити більше!

Михайло Цимбалюк, голова «Батьківщини» на Львівщині

Дещо про права працівників на охорону праці

Консультує директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марія Николаїшин.

- Законодавство України з охорони праці, зокрема, передбачає пільги та компенсації працівникам за шкідливі умови праці, забезпечення працівників засобами індивідуального захисту. Про це ми і поговоримо. Передовсім хочу зазначити, що працівник має право відмовитися від дорученої роботи, якщо створилася виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров'я або для людей, які його оточують, або для виробничого середовища чи довкілля. У такому випадку працівник зобов'язаний невідкладно проінформувати про це свого керівника або працедавця.

- Хто має визначити, що наявна така загроза життю чи здоров’ю працівникові?

- Факт наявності такої ситуації за необхідності підтверджується спеціалістами з охорони праці підприємства за участю представника профспілки, членом якої він є, або уповноваженої працівниками особи з питань охорони праці (якщо професійна спілка на підприємстві не створювалася), а також страхового експерта з охорони праці.

Важливо й те, що працівник має право розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо роботодавець не виконує законодавства про охорону праці, не додержується умов колективного договору з цих питань. У цьому разі працівникові виплачується вихідна допомога в розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше тримісячного заробітку. Звичайно, якщо розірвання трудового договору відбуватиметься у судовому порядку, тоді працівник повинен надати відповідні докази, які би підтверджували це.

Працівника, який за станом здоров'я відповідно до медичного висновку потребує надання легшої роботи, керівник підприємства чи працедавець повинен перевести за згодою працівника на таку роботу на термін, зазначений у медичному висновку, і у разі потреби встановити скорочений робочий день та організувати проведення навчання працівника з набуття іншої професії відповідно до законодавства.

- Які пільги мають працівники за важкі та шкідливі умови праці?

- Працівники, зайняті на роботах з важкими та шкідливими умовами праці, безоплатно забезпечуються лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними харчовими продуктами, газованою солоною водою, мають право на оплачувані перерви санітарно-оздоровчого призначення, скорочення тривалості робочого часу, додаткову оплачувану відпустку, пільгову пенсію, оплату праці у підвищеному розмірі та інші пільги і компенсації, що надаються в порядку, визначеному законодавством.

- А якщо такий працівник постійно перебуває у відрядженні і там виконує шкідливу роботу, як відбувається забезпечення його харчовими продуктами?

- У разі роз'їзного характеру роботи працівникові виплачується грошова компенсація на придбання лікувально-профілактичного харчування, молока або рівноцінних йому харчових продуктів на умовах, передбачених колективним договором. Зауважу, що працедавець може за свої кошти додатково встановлювати за колективним договором (угодою, трудовим договором) працівникові пільги і компенсації, не передбачені законодавством. У разі, якщо змінюються виробничі умови праці та розміри пільг й компенсацій, тоді працедавець повинен, не пізніш як за 2 місяці письмово інформувати про це працівника.

- Хто здійснює забезпечення працівників спецодягом, іншими засобами індивідуального захисту, мийними та знешкоджувальними засобами?

- Керівник підприємства зобов'язаний забезпечити за рахунок підприємства придбання, комплектування, видачу та утримання засобів індивідуального захисту відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору. На роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також роботах, пов'язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами, працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту, а також мийні та знешкоджувальні засоби. Працівники, які залучаються до разових робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварій, стихійного лиха тощо, що не передбачені трудовим договором, повинні бути забезпечені зазначеними засобами. У разі передчасного зношення цих засобів не з вини працівника роботодавець зобов'язаний замінити їх за свій рахунок. У разі придбання працівником спецодягу, інших засобів індивідуального захисту, мийних та знешкоджувальних засобів за свої кошти роботодавець зобов'язаний компенсувати всі витрати на умовах, передбачених колективним договором.

Нагадуємо нашим читачам, що консультація надана у рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО». Мета проекту: підвищення рівня правової культури та правової свідомості громадян. Ми і надалі продовжимо нашу розмову із директором Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марією Николаїшин. А наразі нагадуємо нашим читачам, що з 2016 року на Дрогобиччині діють 3 бюро правової допомоги – відділи цього центру. Фахівці бюро приймають за адресами: м. Дрогобич, вул. Лесі Українки, 70,м. Борислав, вул. Адама Міцкевича, 64, м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62. Центр знаходиться за адресою: м. Стрий, вул. О. Бачинської, 1а. Прийом громадян здійснюється з 8.00 до 17.00. Отримати детальну індивідуальну консультацію Ви можете, звернувшись працівників бюро правової допомоги.

Марія БойкоОбновлен 30 июл 2019. Создан 29 июл 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником