Трускавецький вісник № 112 (1847) від 29 серпня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 112 (1847) від 29 серпня 2019 р.

29.08.2019У номері: Дрогобич у скорботі; Із засідання виконкому; Короткі новини.

Короткі новини

У Дрогобичі відкриють нове приміщення Палацу дитячої та юнацької творчості.

Як інформує наше власне джерело, наступного тижня, а саме у четвер, 5 вересня, в Дрогобичі пройде урочисте відкриття нового приміщення Палацу дитячої та юнацької творчості. Будівля знаходиться за адресою: вул. І.Франка, 27. Початок заходу о 15.00.

У Трускавці не залишилося газетних кіосків

У серпні в Трускавці закрили кіоски ТОВ «Високий Замок». Причина проста – збитковість, адже газети та журнали дуже рідко хто купує, всі новини дізнаються та свою думку формують на основі інформації з Інтернету та телебачення. Кіоски, яких в місті-курорті було близько десяти, ще стоять, але жодна торгівля в них не здійснюється.

Натомість кіоски «Торгпреси» у Трускавці стоять закриті значно давніше – вже близько року. Так що купити пресу (якщо ще є такі бажаючі) можна тільки в деяких супермаркетах.

Власна інформація

Дрогобич у скорботі

Дива не сталося – в ніч з 28 на 29 серпня з-під завалів будинку на Грушевського, 101/1 у Дрогобичі живих не знайшли. Зате кількість смертельних жертв страшної трагедії зросла з двох до восьми. Надзвичайники повідомили про те, що виявлено тіла жінки 1975 р.н., чоловіка 1962 р.н., чоловіка 1977 р.н., жінки 1940 р.н., жінки 1955 р.н., хлопчика (5 років), жінки 1939 р.н. та дівчини 1998 р.н. (21 рік). Пошуково-рятувальні роботи завершено. Тривають роботи з розбору завалу будівельних конструкцій. У ході робіт силами ДСНС врятовано 7 осіб, у тому числі 5 дітей.

Сьогодні в Україні День жалоби, оскільки 29 серпня – День пам`яті захисників України. В Дрогобичі днями жалоби оголошено 29 та 30 серпня, але відгомін страшної трагедії ще довго чорною хмарою затінюватиме життя міста.

На трагедію в місті Котермака оперативно 28 серпня відреагував Президент України Володимир Зеленський. Він зокрема заявив, що доручить новому уряду провести аудит житлових будинків по всій країні, сказавши: "Неможливо будувати нову країну, не будуючи чи хоча б капітально не відновлюючи будинки українців. Тому завданням нового уряду буде проведення аудиту всіх житлових будинків по всій країні та розробка у найкоротший термін програми приведення до належного стану старих і зведення нових".

Не таємниця, що житловий фонд, особливо в невеликих містах, перебуває у незадовільному стані, а про капітальний ремонт там не чули ще з радянських часів. Зате вакханалія з добудовами, переплануваннями, надбудовами, знесенням несучих стін, довбанням дверей та вікон для офісів та іншими незаконними втручаннями в конструкції будинків тривають повним ходом. І не лише в Дрогобичі, а по всій Україні.

Велика кількість експертів та «експертів» роздумують над причинами обвалу будинку в Дрогобичі. Першопочаткову версію про вибух газу на Грушевського, 101/1 відкинули ще вчора. Люди заговорили про те, як їх відфутболювали чиновники – і в КП «ЖЕО», і в Дрогобицькій міській раді. Бо нікому не цікаво займатися аварійними будинками, виділяти кошти на капітальні ремонти житлового фонду, коли з того нічого не заробиш у власну кишеню. Трагедія в Дрогобичі – червоний сигнал, алярм, що таке може статися будь-де і з будь-ким.

Що зробить влада? Можливо, пройдуть перевірки, можливо будуть приписи що необхідно виконати, можливо в бюджетах нарешті почнуть виділяти гроші на капітальний ремонт житлового фонду. Але хто робитиме перевірки і займатиметься цим? «Спеціалісти», котрі впродовж трьох десятиліть закривали очі на порушення чи й спонукали їх робити? Ті, хто «рішав» та «сприяв» добудовам, переплануванням, облаштуванням на перших поверхах просторих офісів на місці тісних квартир? Чи сядуть у в’язницю ті, хто причетний до цих злочинів, а зараз отримують солідні пенсії? Навряд.

Вчора в порядку ст. 208 КПК України поліцейські затримали двох працівників комунального підприємства Дрогобича. За фактом обвалу частини житлового будинку на вулиці Грушевського, 101 у місті Дрогобич відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.270-1 (умисне знищення або пошкодження об'єктів житлово-комунального господарства), ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч.2 ст.367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, передбачене санкцією статей, – від п’яти до дванадцяти років позбавлення волі. Про це повідомило Головне управління Національної поліції у Львівській області. Ален чи тільки цих двоє людей є винними у тому, що сталося в Дрогобичі? Чи буде політична воля верховної влади України на те, щоб відсторонювати від посади міських голів та притягувати до відповідальності і їх, і їхніх посіпак на місцях, котрі дерибанили кошти бюджету, а на нагальні проблеми ЖКГ закривали очі?

Дрогобич в траурі. Дрогобичани в шоці. Обвал старого будинку оголив не лише внутрішні стіни квартир на Грушевського, 101/1, а весь безлад у житловому фонді, комунальному господарстві, дозвільних системах, порушеннях ДБН та інших стандартів. Тож мало тільки шукати відповіді на запитання «Хто винен?», мало буде тільки показових судових процесів над «стрілочниками». Треба ще й дати відповідь на питання «Що робити?». І відповідати на це запитання мають експерти, а не «експерти».

Вісьмох людей вже не повернеш. П’ятирічний хлопчик, який лише розпочинав життя, 21-річна молода дівчина, перед якою стелилася життєва дорога, старенькі пенсіонери, котрі ніколи б не могли подумати якою страшною смертю завершиться їхній життєвий шлях. Ті ж, що залишилися живими, все життя пам’ятатимуть страшну ніч з 27 на 28 серпня 2019-го.

Молімося ж за загиблих і за живих, нехай добрий Господь укріпить всіх в цій страшній біді, котра неждано-негадано звалилася на Дрогобич.

Вічная пам`ять жертвам халатності чиновників. Нехай земля їм буде пухом…

Володимир Ключак

Із засідання виконкому 29 серпня

Засідання виконавчого комітету Трускавецької міської ради 29 серпня розпочалося із півгодинним запізненням. Причина проста – міський голова мав зустріч з освітянами напередодні Свята Знань. Але члени виконкому часу даремно не гаяли, а обговорили актуальне питання стану багатоповерхових житлових будинків, збудованих в 1950-1970-х рр. Хоча перевірки швидше за все проходитимуть згідно спущених згори указів та розпоряджень, але в Трускавці хочуть перестрахуватися і вже зараз розпочати перевірку багатоповерхівок.

Першим питанням, яке розглянули на виконкомі, стало збільшення обсягу субвенції з обласного бюджету на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення якості освіти, за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету на 2019 рік. Питання стосується оплати послуг Інтернету в навчальних закладах міста. Обсяг субвенції збільшено на 165 000 грн.

Виконком погодив зарахування на квартирний облік двох дорослих дітей загиблого учасника АТО з півдня України та дав добро на створення комісій щодо передачі ряду житлових будинків на баланс ОСББ. Однією з «останніх ластівок», котрі стають ОСББ у Трускавці, є будинок на Стуса, 16. Тепер там ОСББ «Ясени». Кілька рішень виконкому стосувалося видачі дублікатів свідоцтв на право власності.

Виконком затвердив акти на списання основних засобів на балансі ТОВ "Трускавецький водоканал" та КП "Трускавецьтепло". Мова йде переважно про морально та матеріально застарілу оргтехніку (телефони, ноутбуки, системні блоки тощо).

Ліричним відступом під час розгляду цих двох питань став монолог міського голови щодо двох ложок дьогтю в бочці трускавецького меду – ситуації з цими підприємствами. Розповідаючи про плановане втілення проекту з будівництва фільтрувальної станції згідно проекту «Nakopa», Андрій Кульчинський обрушився з нещадною критикою на деяких, як він висловився, «експертів», які критикують проект. Це питання недостатньо висвітлюється в пресі, але скоро буде висвітлюватися досить широко. Мова про те, що замість однієї системи очистки води планується запровадити іншу, вкрай дорогу та неефективну. Ця афера може поставити місто на грані колапсу і викрити чимало темних справ. Але на все свій час.

Відносно КП «Трускавецьтепло» Андрій Кульчинський теж не стримався від пускання шпильок. Він згадав про борг підприємства у 6 мільйонів грн. перед «Нафтогазом», проте скромно промовчав про свою роль у доведенні підприємства до банкрутства. Детальніше про це в одному з інтерв’ю на «Трускавецькому віснику» розповідав колишній очільник КП «Трускавецьтепло» Руслан Крамар (дивись тут).

Третьою шпилькою, яку пустив під час виконкому мер, був закид «Дрогобицькому водоканалу», що той свідомо в скрутний час сильних опадів середини серпня, коли озеро було скаламучене і воду з нього брати було неможливо, зменшив обсяги подачі води на Трускавець. «Подавалося 11 тисяч кубів води в день при потребі 13-14», - зазначив Андрій Богданович, пояснивши, що в місті високий сезон, багато відпочивальників і кількість споживання води досить висока. Він як мер прийняв правильне рішення частково обмежити подачу води для населення, щоб врятувати курорт від колапсу. Бо що би було, якби готелі та санаторії залишилися без води? Втім, у чотирьох великих санаторно-оздоровчих закладах, розташованих в гористих частинах міста, невеликі проблеми все ж були, зазначив голова, озвучивши назви цих закладів.

А далі виконком проходив традиційно мляво. Начальник відділу містобудування та архітектури (заступник начальника УМАтаЗ) ТМР Зеновій Кушнір доповів питання «Про надання дозволу на проведення благоустрою та обслуговування прилеглої території до земельної ділянки по вул. С. Бандери, 6». Мова про багатоповерхівку, котра зводиться поруч з Народним домом. Проект названо хорошим, з парадного входу будуть фонтанчики, а заїзд буде з вул. Бориславської. Там, де колись ставили свої машини депутати міськради при приїзді на сесію, буде паркінг для цього будинку.

Виконком 9 голосами «за» надав дозвіл на проведення вуличної торгівлі переселенцю з Донбасу, котрий з дружиною гачкують іграшки (hand made). Міський голова утримався, проте рішення все ж пройшло. Так що на бульварі Юрія Дрогобича стоятиме ще одна ятка.

Також було розглянуто питання організації викладання предмету “Захист Вітчизни” та військово-патріотичного виховання молоді у навчальних закладах Трускавця на 2019-2020 навчальний рік.  Це ініціатива військового комісара Дрогобицько-Бориславського ОРВК Миколи Лисака. На викладання цього предмету буде виділено не менше 140 годин, зазначив доповідач, заступник начальника відділу освіти ТМР Руслан Гуняк.

Перед розглядом «закритих» для преси питань, які стосуються дітей, виконком прийняв рішення «Про створення комісії з питань формування пропозицій щодо спрямування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа».  Доповідала питання начальниця управління праці та соціального захисту населення ТМР Віра Ільницька.

Володимир КлючакСоздан 29 авг 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником