Трускавецький вісник № 114 (1849) від 4 вересня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 114 (1849) від 4 вересня 2019 р.

04.09.2019У номері: Короткі новини; Як повернути кошти на карту в разі неправомірних дій продавця.

Короткі новини

Міський голова Трускавця бере участь в Міжнародному економічному форумі в польській Криниці

Вчора, 3 вересня, у польському місті-курорті Криниця Здруй розпочався XXIX Міжнародний економічний форум, який часто порівнюють з Форумом у швейцарському Давосі. Вже кілька років поспіль учасниками Форуму є також представники Трускавця. Цьогоріч одним з представників нашого курорті на Форумі є міський голова Андрій Кульчинський, але не лише він один.

Цьогорічний Форум в Криниці проходить під гаслом «Європа завтра. Сильна, тобто яка?». Окрім 6 пленарних засідань у програмі Форуму передбачено понад 200 лекцій та дискусійних панелей, майстер-класи, національні та регіональні презентації. Участь у Форумі бере понад 4,5 тисячі гостей з Європи, Азії та Америки. Міжнародний економічний форум в Криниці завершить свою роботу завтра, 5 вересня.

Детальніше про роботу Форуму можна прочитати на його офіційній сторінці http://www.forum-ekonomiczne.pl/?lang=en

Ще є можливість переглянути фільм «Іловайськ 2014»

В кінотеатрах України триває прокат фільму «Іловайськ 2014». Стрічка розповідає про трагічну сторінку української історії першого року українсько-російської війни. Розстріл колони українських воїнів став не лише шоком від звірства та нелюдяності росіян, але й стимулом, який дозволив зупинити ворога. День Іловайської трагедії 29 серпня став чорним в українському календарі і з 2019 року відзначається як День пам`яті загиблих захисників України.

Подивитися фільм «Іловайськ 2014» у Трускавці можна в кінотеатрі «Злата» сьогодні, 4 вересня, на сеансах о 14.45 та 18.45.

«Батьківщина» підтримала реформування дорадчих та консультативних органів парламенту

Фракція ВО «Батьківщина» підтримала проект Закону про внесення зміни до статті 85 Конституції України (щодо консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів Верховної Ради України).

«Наша фракція підтримує спробу Президента України привести у відповідність до Законодавства усі дорадчі та консультативні органи, які діють при Верховній Раді України»,  - зазначив народний депутат від ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк.

Політик наголосив, що важливо, аби до розгляду цього Законопроекту, після оцінки Конституційного суду, побачили чіткий перелік дорадчих та консультативних органів.

«Необхідно, щоб дотримувалася штатна дисципліна і все українське суспільство побачило хто і на яких умовах працюватиме у цих органах – чи це будуть  народні депутати, громадські активісти і, звісно, який бюджет передбачений», – підсумував Михайло Цимбалюк.

Власна інформація

Студенти Дрогобицького педуніверситету підчепили гепатит А під час практики в Одесі

Шестеро студентів Дрогобицького педагогічного університету захворіли на вірусний гепатит А під час перебування на практиці в Одесі. Про це повідомляє  ДСНС у Львівській області.

«4 вересня до ДСНС надійшла інформація, що до лікувальних закладів з попереднім діагнозом вірусний гепатит А госпіталізовано 6 студентів Дрогобицького педагогічного університету, які перебували на практиці в м. Одеса», – йдеться у повідомленні.

Здійснюється комплекс лікувально-діагностичних заходів.

Leopolis.News

Як повернути кошти на карту в разі неправомірних дій продавця

Дуже часто ми стаємо жертвами Інтернет-шахраїв при покупках різного роду товару. А ще частіше нам здається, що вже нічого не вдієш, гроші не повернеш. Проте гроші можливо повернути на карту в разі неправомірних дій продавця чи за інших обставин, - каже начальник Головного територіального управління юстиції у Львівській області Микола Станіщук.

Роз’яснення Міністерства юстиції стосовно дій, які потрібно вчинити для такого роду повернення коштів, читаємо нижче.

Чарджбек (англ. chargeback) – можливість повернення грошей на карту в разі неправомірних дій продавця чи інших обставин.

Як здійснити чарджбек?

Подати заяву в банк на опротестування транзакцій. Деякі банки надають власні шаблони заяв.

У яких випадках можна повернути гроші?

Якщо товар не доставлений, є підробкою або не відповідає тому, що було вказано на сайті.

Інструмент чарджбеку надається тільки платіжними системами Visa або MasterCard, тому для повернення коштів важливо, щоб оплата була здійснена саме з карти Visa або MasterCard.

Інші випадки, коли може здійснюватись чарджбек:

- суму списали два рази;

- списана сума є більшою, ніж заявлена вартість товару;

- з карти списана сума за товар, яку власник не купував;

- банкомат не видав грошей, але списав з карти.

В яких випадках вам відмовлять в чарджбеці?

Якщо оплата здійснена:

1. більш, ніж 540 днів тому;

2. готівкою;

3. прямим переказом або з картки на картку.

Які документи потрібно надати для отримання чарджбеку?

1. заява (українською та англійською мовами);

2. докази (листування з продавцем до виникнення конфліктної ситуації, переписка у соціальних мережах, договір, скріншоти);

3. листування з продавцем після виникнення конфліктної ситуації (докази того, що власник карти намагався вирішити ситуацію із продавцем);

4. банківська виписка.

Прес-служба Головного територіального управління юстиції у Львівській областіСоздан 04 сен 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником