Трускавецький вісник № 115 (1850) від 5 вересня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 115 (1850) від 5 вересня 2019 р.

05.09.2019У номері: Американський джаз у Дрогобичі; Анонси подій; Як вижити небанківським фінансовим установам.

Короткі новини

Депутат від Дрогобиччини очолив підкомітет з питань місцевих бюджетів та бюджетної підтримки регіонального розвитку

Народний депутат України від Дрогобиччини Орест Саламаха (фракція «Слуга народу») очолив підкомітет з питань місцевих бюджетів та бюджетної підтримки регіонального розвитку Комітету Верховної Ради України з питань бюджету. Про це народний обранець поінформував на своїй офіційній сторінці в мережі Фейсбук.

За словами Ореста Саламахи, сьогодні, 5 вересня, він взяв участь у роботі Комітету з питань бюджету, зокрема щодо розгляду питання розподілу субвенцій між регіонами для ветеранів війни з числа внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь у проведенні антитерористичної операції, забезпеченні її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпечуючи їх здійснення, перебуваючи безпосередньо у районах та у період здійснення зазначених заходів та визнані особами з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи відповідно до пунктів 11-14 частини другої статті 7 або учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19-20 частини першої статті 6 «Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та потребують поліпшення житлових умов.

За результатами засідання Комітетом попередньо схвалено рішення надати грошову допомогу 35 нашим захисникам. Остаточне схвалення планується здійснити завтра, коли питання буде виставлене на голосування в Комітеті.

З Австралії через Венецію – до Трускавця

Сьогодні, 5 вересня, в Художньому музеї Михайла Біласа відбудеться відкриття виставки графічних робіт мисткині з Австралії Вікторії Білоган. Про це інформує директорка музею Олена Білас-Березова. Виставка «Лінія життя» їде до Трускавця з Венеції, де австралійська мисткиня українського походження експонувала свої роботи. Початок заходу – о 17.00.

50 екіпажів змагатимуться у ралі “Ворота України”

Як інформує прес-служба Львівської ОДА, сьогодні, 5 вересня, на Дрогобиччині стартує VII етап чемпіонату України з гірських автоперегонів, V етап чемпіонату України з ралі «Ворота України» 2019. Унікальність цієї події в тому, що в один вікенд в одному місці відбудуться одразу два чемпіонати.

У змаганнях загалом очікується 50 екіпажів, а це 100 осіб з різних областей України. Учасники змагань з гірських автоперегонів мають подолати 6 підйомів на 3-х кілометрах гірської траси.

Загальна довжина дистанції ралі «Ворота України» – 260 кілометрів гравійної траси, 112 км з яких підуть у залік змагань, дві суперспецділянки.

Програма змагань:

5 – 6 вересня

Змагання з гірських автоперегонів у рамках VII етапу чемпіонату України

6 вересня

18:00 – підведення підсумків та відзначення переможців/призерів VII етапу чемпіонату України з гірських автоперегонів.

7 вересня

16. 30 – 20.30 – ознайомлення з трасою V етапу чемпіонату України з ралі «Ворота України» 2019, заїзди на суперспецділянках у смт.Східниця;

21:00 – 22.00 – урочисте відкриття ралі «Ворота України» в амфітеатрі смт.Східниця

8 вересня

09.00 – 18.30 – швидкісні змагання з автоперегонів;

20:30 – 21.30 – визначення переможців V етапу чемпіонату України з ралі «Ворота України» 2019.

Власна інформація

 Американський джаз у Дрогобичі

Посольство США в Україні організовує у Дрогобичі 1 жовтня концерт джазової співачки Лорін Таліз (Laurin Talese) та джазового гурту «A Novel Idea» (Джуліус Родріґез, барабани; Ерік Вортем II, рояль; Джон Мішель, контрабас). У програмі – американські джазові стандарти й авторська музика.

Американська джазова співачка Лорін Таліз народилась у Клівленді, штат Огайо, і співати почала з самого дитинства. Маючи природний талант, вона отримала блискучу музичну освіту, спочатку в Клівлендській школі мистецтв, а згодом – в Університеті мистецтв у Філадельфії.

Хоча Лорін найбільше захоплюється джазовою музикою, вона працює в різних вокальних жанрах. Крім виступів з найбільшими сучасними зірками – такими, як Роберт Ґласпер і Ґреґорі Портер, вона співала з багатьма класичними та джазовими колективами, зокрема з Клівлендським оркестром, Клівлендським оркестром джазової спадщини та всесвітньо відомим оркестром «Моцартеум» з Австрії.

У 2016 році Лорін в партнерстві з володарем премії Греммі, продюсером та барабанщиком Уліссом Оуеном молодшим і відомим продюсером Адамом Блекстоуном випустила дебютний альбом під назвою “Gorgeous Chaos”, який прихильно зустріли критики та слухачі. У 2018 році Лорін перемогла у найпрестижнішому конкурсі джазових вокалістів імені Сари Вон.

Музиканти, які супроводжуватимуть Лорін Таліз в цьому турі країнами Європи – барабанщик Джуліус Родріґез, піаніст Ерік Вортем II і басист Джон Мішель. Вони виступають з багатьма найвідомішими американськими джазменами і створюють власну музику.

Виступ вокалістки Лорін Таліз та джазового гурту «A Novel Idea» називають проектом, що відкриває Америку по-новому. Окрім Дрогобича в Україні концерти відбудуться ще у Львові (26 вересня) та Ужгороді (30 вересня).

Європейський тур Лорін Таліз і гурту «A Novel Idea» окрім України передбачає концерти в Польщі та Чорногорії. Концерти проходять за сприяння Посольств США в Україні, Польщі та Чорногорії.

Концерт в Дрогобичі відбудеться в рамках культурної програми Державного Департаменту США «Американська музика за кордоном», інформують організатори події. Концерт Laurin Talese & A Novel Idea проходитиме у Львівському обласному музично-драматичному театрі імені Юрія Дрогобича у вівторок, 1 жовтня, о 18.00, і триватиме дві години. Вхід за безкоштовними квитками, які можна буде отримати за годину до початку концерту. Більше інформації на https://www.laurintalese.com/ та https://www.facebook.com/events/365160371044219/

Підготував Володимир Ключак

Як вижити небанківським фінансовим установам?

3 вересня 2019 р. у Верховній Раді зареєстрований проект Закону про консолідацію повноважень нагляду над небанківськими фінансовими установами №1069-1, який є альтернативним до законопроекту №1069 «спліт».

Законопроект №1069-1 розроблений за участю експертів небанківського фінансового сектору в особі «Об’єднання учасників фінансового ринку» (до ОУФР входить 14 громадських організацій та асоціацій, які працюють у галузі, в тому числі, об’єднань споживачів). Проект закону внесений народним депутатом України Костянтином Бондарєвим (фракція «Батьківщина»).

Основні положення законопроекту:

1. Створюється новий консолідований орган нагляду за ринками небанківських фінансових послуг, до повноважень якого будуть віднесені наглядові функції, які зараз виконують Нацкомфінпослуг та Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

2. Забезпечується інституційна спроможність нового наглядового органу, при цьому зберігається система стримувань і противаг, які запобігають необґрунтованому тиску на бізнес та можливим проявам корупції.

3. Наглядовий орган наділяється також функціями в сфері захисту прав споживачів фінансових послуг, як це і прийнято в країнах ЄС.

При цьому Національний банк не навантажується непрямими завданнями до його основної конституційної функції – збереження стабільності гривні та проведення монетарної політики, як у випадку ухвалення тих законопроектів про консолідацію нагляду за небанківським фінансовим ринком, де він передається до НБУ (1069 та 0965/колишній скандально відомий 2413а).

Нагадаємо, що 29 серпня учасники небанківського фінансового ринку у відкритому листі закликали Президента України Володимира Зеленського заблокувати ухвалення законопроектів 2413а/1069, які передбачають передачу наглядових функцій НБУ, оскільки вони несуть суттєві ризики тиску на бізнес, корупції, ставлять під загрозу економічну безпеку країни та соціальну стабільність.

Зокрема експерти ринку підрахували, що внаслідок передачі нагляду НБУ з ринку підуть сотні небанківських фінансових установ, переважно – національний бізнес, який працює в регіонах. В результаті країна недорахується 40-70 тисяч робочих місць для кваліфікованих працівників, скоротяться надходження до місцевих бюджетів, що дасть поштовх зростанню соціальної напруги.

При цьому споживачі фінансових послуг втратять у легкості та зручності доступу до них, якість послуг впаде, а ціни зростуть через зниження рівня конкуренції в галузі.

В’ячеслав Черняховський, генеральний директор Асоціації «Страховий бізнес» (член ОУФР) заявив: «Ухвалення альтернативного законопроекту (№1069-1) стало б простим та ефективним рішенням, яке наближає нашу країну до європейських практик регулювання бізнесу. Створення окремої Комісії замість передачі функцій нагляду НБУ відповідатиме позиції президента та уряду стосовно необхідності дерегуляції бізнес-середовища та викорінення корупції, а також не суперечитиме нормам Конституції».

Сергій Герасименко, Національний прес-клуб «Українська перспектива»Создан 05 сен 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником