Трускавецький вісник № 123 (1858) від 20 вересня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 123 (1858) від 20 вересня 2019 р.

20.09.2019У номері: «Рада Старійшин» подає позов до суду; Чи потрібен конкурс пам`яті Мусліма Магомаєва; Відкриється виставка творів Андрія Копчака; Українська земля продаватиметься лише українцям.

Короткі новини

Запрошуємо на відкриття виставки творів Андрія Копчака

У неділю, 22 вересня, в Трускавецькому музеї історії міста-курорту відбудеться виставка творів відомого художника, уродженця Трускавця Андрія Копчака.

Андрій Копчак – син відомих митців Юрія та Віри Копчаків, представник мистецької студії «SevenArt», чиї художні твори відзначають глибиною, новизною та багатогранністю таланту. Початок відкриття виставки о 16.00, вхід вільний.

Власна інформація

«Рада Старійшин» в суді відстоюватиме інтереси громади Трускавця

20 вересня відбулося чергове засідання Президії МГО «Рада Старійшин».м. Трускавця. На ньому було розглянуто питання подання організацією судового позову в інтересах територіальної громади м. Трускавця. Справа стосується сумнозвісного рішення ТМР № 1290 «Про участь у Товаристві з обмеженою діяльністю «Трускавецькі лікувальні води» від 25 квітня 2019 р.

Перед присутніми виступив голова «Ради Старійшин» Лев Грицак, який нагадав, що міська громадська організація „Рада Старійшин” згідно затвердженого Статуту є добровільною неприбутковою громадською організацією міста Трускавця, яка створена на основі спільних інтересів громадян України для спільної реалізації ними своїх прав і свобод. Згідно пункту 2 Статуту організації, метою «Ради Старійшин» є здійснення діяльності, спрямованої на захист конституційних прав і свобод громадян старшого та пенсійного віку міста-курорту Трускавець; сприяння створенню відкритого громадянського суспільства в місті, передача найціннішого життєвого і професійного досвіду старшого покоління сучасній молоді, сприяння та підготовка молодого покоління в умовах реформування економіки України, організація дозвілля пенсіонерів і старшого покоління трускавчан.

Одним з основних завдань Ради Старійшин м. Трускавець є сприяння реалізації громадянами права на участь в місцевому самоврядуванні та забезпечення врахування громадської думки у процесі підготовки та організації виконання рішень Трускавецької міської ради та її виконавчих органів;

Оскільки найбільшим та найціннішим багатством Трускавецької громади є «Нафтуся» та інші лікувальні джерела, то одним з пріоритетів Трускавця як міста, влади та громади є збереження унікального родовища «Нафтуся» в курортній балці Трускавця. І питання збереження родовища було завжди першим на порядку денному діяльності МГО «Рада Старійшин» з моменту її створення, тобто з 2010 року.

Тільки впродовж останніх трьох років (2017-2019) питання стану родовища «Нафтусі» розглядалося «Радою Старійшин» 6 (шість) разів.

І. 17 жовтня 2017 року на засіданні Президії МГО «Рада Старійшин» за участі заступника міського голови Олексія Балицького було розглянуто питання «Про існуючий стан і перспективи гідромінеральної бази курорту». Ґрунтовну доповідь з цього питання підготував заступник голови Президії МГО «Рада Старійшин», колишній головний архітектор Трускавця Олександр Павлович Грищенко. В обговоренні питання взяли участь Лев Грицак, Олексій Балицький, Борис Кривко, Віктор Бессарабов, Володимир Саратовський, що зафіксовано протоколом №2/2017.

Доповідь на 10 аркушах (довідка як додаток №2 до рішення «Ради Старійшин») була роздана всім без винятку депутатам Трускавецької міської ради та скерована офіційним листом міському голові Андрію Кульчинському.

ІІ. 28 грудня 2017 р. на засіданні Президії МГО «Рада Старійшин» одним з питань порядку денного було «Про розгляд звернення до Генерального прокурора України Юрія Луценка щодо кримінального переслідування громадських активістів та повернення у державну власність незаконно приватизованого майна ЗАТ «Трускавецькурорт», яке має безпосередній стосунок до боротьби громади Трускавця за родовище мінеральних вод

ІІІ. 08 червня 2018 року Президія «Ради Старійшин» засідала щодо розгляду пропозицій до Стратегії розвитку Трускавця. І теж одним з пріоритетів Стратегії розвитку Трускавця було названо розробку програми розвитку мінерально-сировинної бази, раціонального використання та охорони мінеральних джерел – згідно ст. 42 ЗУ «Про курорти» і ст. 10 Кодексу України «Про надра». Всі пропозиції було надано в письмовій формі офіційним листом міському голові Трускавця Андрію Кульчинському (на 5 аркушах). Також пропозиції до Стратегії були повністю опубліковані в газеті «Франкова криниця Підгір`я».

IV. На засіданні Президії МГО «Рада Старійшин» 09.01.2019 р. окрім питання щодо ситуації з проваллям Стебницького рудника також було заслухано інформацію по наукових дослідженнях гідромінеральної бази курорту Трускавець. Слухали виступ голови Асоціації учених Трускавця к.м.н Ігоря Поповича про лікувальні властивості мінеральної води «Нафтуся».

V. 25 березня 2019 р. в газеті «Воля громади» (№ 3 (163) був опублікований Відкритий лист голови МГО «Рада Старійшин» Лева Грицака міському голові Андрію Кульчинському як реакція на так звані «громадські слухання» 14.03.2019 р., які організували в Народному Домі Трускавця ПрАТ «Трускавецькурорт» та ТОВ «Трускавецькі лікувальні води». В листі було надано конкретні пропозиції та бачення збереження і подальшого розвитку гідромінеральної бази Трускавця.

VI. 19 квітня 2019 року було розглянуто Звернення МГО «Рада Старійшин» до громади Трускавця, міського голови Трускавця та депутатів Трускавецької міської ради. Слухали доповідь голови МГО «Рада Старійшин» Лева Грицака про стан та ризики процесу входження Трускавецької міської ради в ТОВ «Трускавецькі лікувальні води» та підготовлений текст звернення до громади Трускавця, міського голови та депутатів міської ради. Виступили депутати Юрій Яворський, Мирослав Мицько, голова ТМО «ВО «Батьківщина» Руслан Крамар, член Ініціативної групи Віктор Пиців, члени Президії «Ради Старійшин» Олександр Грищенко, Володимир Саратовський, Мирослав Савчин, які висловили свою позицію з даного питання та внесли пропозиції щодо змін в тексті звернення.

 «Рада Старійшин» брала активну участь у загальноміських обговореннях питання збереження гідромінеральної бази курорту – участь у засіданнях робочих груп по розробці Стратегії розвитку, участь в громадських слухання, участь в сесіях міської ради, публікація відкритих листів тощо.

Також неодноразово у інтерв’ю, які публікувалися в друкованих ЗМІ та мережі Інтернет голова організації Лев Ярославович Грицак чітко роз`яснював позицію громади Трускавця з цього питання.

Окрім того «Рада Старійшин» підтримувала позицію з цього питання інших організацій, зокрема Ініціативної групи збереження курорту Трускавець (голова Віра Стецик), ГО «Трускавецький Автомайдан» (голова Олександр Богуцький), ГО «Асоціація підприємств та підприємців м. Трускавця (голова Сергій Кнюх), ТМО ПП «ВО «Батьківщина» (голова Руслан Крамар), ГО «Довіра» (голова Ігор Кісак) та інших.

На жаль, влада міста в особі чинного мера Андрія Кульчинського не просто ігнорувала всі пропозиції МГО «Рада Старійшин», а й порушувала чинне законодавство України, не надаючи письмових відповідей на надіслані звернення та листи. Окрім того діяльність КП «Трускавецька міська ГГРЕС» так і не була відновлена, а попри позицію Трускавецької громади міська рада під тиском Андрія Кульчинського прийняла (протягнула) рішення про участь у сумнівному проекті спільного підприємства з ПРАТ «Трускавецькурорт» (ТОВ «Трускавецькі лікувальні води»), зазначив Лев Грицак.

Зважаючи на вище викладене, Президія МГО «Рада Старійшин» м. Трускавця вважає за необхідне:

1. Заявити про свою категоричну незгоду з деструктивними, недалекоглядними, сумнівними та непродуманими діями Трускавецької міської ради і особисто міського голови Трускавця Андрія Кульчинського щодо співпраці з ПрАТ «Трускавецькурорт» та ТОВ «Трускавецькі лікувальні води».

2. Розпочати судовий процес на захист інтересів Трускавецької громади у справі збереження гідромінеральної бази курорту Трускавець, подавши відповідний судовий позов.

3. Тримати ситуацію з аферою навколо ТОВ «ТЛВ» і здачі інтересів громади міста чинними посадовцями органу місцевого самоврядування на постійному контролі аж до остаточного її вирішення.

Лев Грицак також ознайомив присутніх із текстом підготовленої юристами позовної заяви. «Рада Старійшин» звертається до суду з проханням визнати протиправними та скасувати пункти 1, 2 та 3 рішення Трускавецької міської ради № 1290 від 25 квітня 2019 р. «Про участь у Товаристві з обмеженою діяльністю «Трускавецькі лікувальні води».

Як було зазначено під час одного з виступів, якщо позов «Ради Старійшин» буде задоволений, то міський голова буде врятований від в’язниці, куди може потрапити відразу ж, як тільки хоч одна копійка з міського бюджету перекочує у ТОВ «ТЛВ». Адже міська рада як орган місцевого самоврядування, а тим більше міський голова як обраний представник громади не має жодного права брати участь у комерційних підприємствах. Робити це можуть комунальні підприємства, але аж ніяк не міська рада.

Голова Трускавецької міської організації ветеранів України Віктор Бессарабок заявив, що очолювана ним організація повністю підтримує цей судовий позов і готова долучитися до процесу як третя сторона. А Лев Грицак додав, що й інші громадські організації міста, зокрема Асоціація підприємців Трускавця та ГО «Довіра» розглядають варіант підтримати цей судовий позов, поданий «Радою Старійшин» з турботою про майбутнє Трускавця.

В обговоренні питання активну участь взяли також заступник голови Президії МГО «Рада Старійшин» Олександр Грищенко, Почесний голова «Ради Старійшин» Борис Кривко, голова ТМО партії «Батьківщина» Руслан Крамар та інші учасники засідання.

Володимир Ключак

 «Ефективніше дати гроші на конкурс, ніж видати мільйони гривень для реклами Трускавця в Азербайджані»

/Напередодні проведення конкурсу «Пам’яті Мусліма Магомаєва» у курортному містечку вибухнув скандал/

Торік у курортному Трускавці вперше відбувся Міжнародний конкурс вокалістів «Пам'яті Мусліма Магомаєва». Напередодні конкурсу голова його журі, народний артист України, голова Азербайджанського культурного центру імені Мусліма Магомаєва Гурбан Аббасов сказав: «Магомаєв співав українські пісні і дуже любив Україну». Тоді вперше до Трускавця приїхав Надзвичайний та Повноважний Посол Азербайджану в Україні Азер Худієв.

Мені тоді було незрозуміло, чому конкурс такого високого рівня вирішили провести не у Києві чи Львові, а у Трускавці.

— В Україні немає негарних міст, — сказав журналіс­ту «ВЗ» голова журі і головний організатор конкурсу Гурбан Аббасов. — У світі є хороша традиція — популяризувати курорти і виводити їх у ранг культурних центрів. Це дає змогу підвищити імідж країни на світовій арені та привабити додаткові інвестиції. Усім відомі такі курортно-фестивальні міста, як Сопот, Канн, Карлові Вари, Юрмала тощо. Трускавець має можливості стати не лише курортною столицею України, а й міжнародним культурним центром.

У цьому конкурсі відсутній вступний внесок для учасників. Не треба їм платити і за проживання-харчування під час його проведення. Усі витрати беруть на себе організатори на чолі з Азербайджанським культурним центром імені Мусліма Магомаєва та Трускавецькою міською радою.

Цього року ІІ конкурс «Пам'яті Мусліма Магомаєва» призначили на початок грудня. Коли вже було проведено велику роботу з його підготовки і до початку залишилося неповні три місяці, вибухнув скандал. На офі­ційному сайті Трускавецької міської ради з’явилася пе­тиція, у якій її автор, Андрій Пфайфер, вимагає скасувати бюджетне фінансуван­ня для проведення конкурсу «Пам'яті Мусліма Магомаєва». Пан Пфайфер наголошує, що торік на проведення свята пісні було використано з бюджету Трускавця понад 140 тисяч гривень, і цього року такий захід також планують провести за бюджетні кошти. Натомість автор петиції пропонує вшанувати творчість Василя Сліпака, львів’янина, всесвітньо відомого українського оперного співака, який загинув на Донбасі.

Аби петицію, подану паном Пфайфером, розглянула місцева влада, під нею повинні підписатися 100 жителів міста. Лише за добу вона зібрала 26 голосів. До кінця збору підписів залишилося 89 днів.

Я запитала Андрія Пфайфера, чи знає він, що конкурс пам’яті львів’янина Василя Сліпака торік проводили у Львові? Отримала таку відповідь: «Я у Львові майже не буваю, і мені цікаво, що відбувається в Трускавці за мої податки, то чого ви у мене про Львів питаєте?». Тоді я запропонувала пану Пфайферу організувати фестиваль пам’яті Василя Сліпа­ка у Трускавці паралельно з фестивалем пам’яті Мусліма Магомаєва, думаю, мерія підтримала би такий фестиваль. Але чоловік відповів: «Я пропоную організувати це відділу культури м. Трускавця, їм за це зарплату платять. Якщо я буду це організовувати, то за що їм тоді платити? Нам не обов’язково конкурс, хоча б якийсь захід із вшанування нашого героя».

Як на таку петицію реагують у міській раді, я поцікавилася у мера Трускавця Андрія Кульчинського.

- Ініціатива, яка відобразилася у формі петиції і збору підписів щодо скасування конкурсу, — не що інше, як меркантильний, політичний інтерес окремих осіб за принципом «чим гірше — тим краще», — вважає пан Кульчинський. — Міжнародний конкурс українських оперних співаків пам’яті Мусліма Магомаєва має відбутися з кількох причин. Насамперед, цим конкурсом підтримуємо нашу талановиту молодь, бо жодного подібного конкурсу в Україні не­має. Участь у цьому конкурсі й перемога дають можливість піднятися на ще одну сходин­ку у професійному рості. Чому конкурс Мусліма Магомаєва? Трускавець — бальнеологіч­ний курорт, куди запрошуємо якомога більше гостей, у тому числі з-за кордону. Одними з найчисленніших є гості з Азербайджану. Ми знаємо, що Магомаєв — відомий азербайджанський співак, похований у Баку. Таким чином намагаємося «вбити двох зайців», бо конкурс отримав підтримку у вищих ешелонах влади Азербайджану, його особисто підтримала перша леді цієї країни. Торік на конкурс приїжджав Посол Азербайджану в Україні, обіцяв і цього року приїхати. Для нас проведення конкурсу — серйозний інформаційний привід на всю дружню державу, яка позитивно ставиться до України. Загалом, конкурс пам’яті Мусліма Магомаєва — хороша промоційна основа для розвитку курорту в цілому. Значно ефективніше витратити певну суму на прийом учасників конкурсу, ніж у тому ж Азербайджані видати мільйони гривень на рекламу Трускавця.

Роз’яснення стосовно проведення конкурсу пам’яті оперного співака, львів’янина Василя Сліпака, внесла професор Львівської музичної академії імені Миколи Лисенка, народна артистка України Людмила Божко.

- Конкурс пам’яті Василя Сліпака ще торік був організований Міністерством культури України і минулого року відбувся у Львівській національній філармонії. Не розумію ажіотажу довкола конкурсу пам’яті Мусліма Магомаєва, бо конкурс пам’яті Василя Сліпака вдруге відбудеться у грудні цього року у Львові. А ще у Львові оголошено конкурс імені Соломії Крушельницької, що має відбутися у листопаді цього року. Тобто видатних українців ми не забуваємо, тому не можу зрозуміти, для чого хтось поставив собі за мету зірвати конкурс у Трускавці.

Галина Ярема, Високий Замок

Тимофій Милованов: «Українська земля буде продаватися тільки для українців!»

 Українська земля буде продаватися тільки для українців. Про це заявив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

 «Землю зможуть купити тільки українські фізичні особи та українські компанії. Це робиться для того, щоб ми контролювали, хто є власником землі. Для цього ми створюємо окрему систему моніторингу — будемо особисто відслідковувати, хто є справжнім власником землі», — сказав Милованов.

Він додав, що у малих фермерів буде можливість купувати землю з підтримкою держави. Спеціально для них ми створюємо Програму підтримки дешевих кредитів на купівлю землі — конкретно для купівлі земельної ділянки, обладнання чи трактора. Програма запрацює з 2020 року.

 «Це перший раз, коли допомога адресована тому, хто хоче працювати на землі. Але це діятиме для людей, які хочуть купити не більше 500 га землі», — анонсував Міністр.

 Тимофій Милованов пояснив, що це реформа насамперед для людей, які вже сьогодні є власниками землі і не отримують справедливу за неї ціну: «У нас є 7 млн пайовиків, з них мільйон вже померли. Більше 25% з тих, хто померли навіть не змогли передати цю землю в спадщину дітям — вона просто повернулась у фонд держави. На 6 млн пайовиків, які залишились, у нас всього декілька тисяч компаній, які орендують землю. Питання — на кого саме ми працюємо? На людей чи на крупні агрохолдинги?».

 На його думку, тільки українець має право обирати — чи він хоче продати, чи орендувати свою землю.

Якщо людина не буде продавати цю землю, то зможе здавати її в оренду за вищою ціною. Виросте ціна — збільшаться надходження в місцеві бюджети за землю, а значить буде більше грошей в селян. Ці гроші вони зможуть використати на розвиток свого села.

 Щоб розвіяти всі міфи навколо земельної реформи, Уряд створив безкоштовну гарячу лінію – 1545. Це головний центр комунікації між Урядом та населенням! Сюди може подзвонити будь-який громадянин України та отримати відповідь на всі запитання  стосовно земельної реформи.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів УкраїниСоздан 20 сен 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником