Трускавецький вісник № 128 (1863) від 2 жовтня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 128 (1863) від 2 жовтня 2019 р.

02.10.2019У номері: Державно-приватне партнерство у Трускавці; В БУТі розпочали новий навчальний рік; Про концерт пам`яті Мусліма Магомаєва.

Економимо міські кошти, отримуємо якісні медичні послуги, рекламуємо курорт

2 жовтня в залі засідань Трускавецької міської ради відбулася непомітна широкому загалу подія. Було підписано угоду про державно-приватне партнерство між Трускавецькою міською радою, КНП «Трускавецька міська лікарня» та ТОВ «Медичний Центр «Консиліум».

За цим скромним папірцем (угодою) криється копітка і надважлива робота, котра є взаємовигідною для всіх сторін і значення якої важко переоцінити. Адже:

1) міська громада залишає за собою комунальне майно, котре передає на певний час в руки доброму господарю,

2) міська лікарня на час оренди позбувається тягаря у вигляді забутих і непотрібних приміщень, котрі потрібно опалювати, за котрими потрібно доглядати, в котрі треба вкладати кошти,

3) приватний партнер МЦ «Консиліум» на базі одного з поверхів хірургічного корпусу лікарні має можливість робити надсучасні якісні лапароскопічні операції.

У виграші залишаються всі – і пацієнти, котрим безболісно та швидко роблять якісні майже не-хірургічні втручання, і лікарі, котрі отримують непогані зарплати та мають можливість вдосконалити свої вміння та навички, і міський бюджет, котрий не лише економить, але й поповнюється. І, що найголовніше, виграє курорт! Бо окрім «Нафтусі», потужної діагностичної бази санаторіїв, дельфінарію, Клініки Козявкіна, СПА-осередку, розважальних закладів та нічних клубів, перлин архітектури та надзвичайно релаксуючої аури тут появляється ще одна фішка – ефективні лапароскопічні операції по урології, гінекології та інших видах медицини, а відповідно і нові можливості для медичного туризму.

В події підписання угоди взяли участь міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, головний лікар КНП «Трускавецька міська лікарня» Ігор Стасик, голова правління ТОВ «Медичний Центр «Консиліум» Роман Войтків, головний лікар «МЦ «Консиліум» Петро Скурчанський, начальниця управління комунальної власності Трускавецької міської ради Ольга Сегер.

Угода, підписана 2 жовтня, дає приватному партнерові право розпочати роботи з облаштування третього поверху хірургічного відділення Трускавецької лікарні під операційні. Сума інвестицій обчислюється мільйонами. Вже наступного року мешканці нашого регіону матимуть змогу проходити тут операції, які їм потрібні. Центр малоінвазивної хірургії на Данилишиних, 62 – це ще один успішний проект, який запрацює у Трускавці саме тому, що в місті міський голова на своєму місці. Про це завуальовано сказав Роман Войтків. Адже хто як не медик зрозуміє важливість розвитку нових медичних технологій в наш час та ще в наших умовах! І це воістину чудо – розвиватися та процвітати на фоні занепаду, спричиненого недолугістю та непродуманістю окремих елементів так званої медреформи.

І ще один важливий аспект, власне для Трускавця та трускавчан: жителі міста матимуть пільги при оплаті за лікування плюс у Трускавці будуть створені нові високооплачувані робочі місця.

Володимир Добрий

Запрошує БУТ: тут гуртки на всі смаки!

Хоча навчальний рік в Україні традиційно розпочинається 1 вересня, але заклади позашкільної освіти розпочинають заняття десь на пів місяця пізніше. А свято відкриття навчального року стараються приурочити до Дня працівників освіти, тож і проводять його або в кінці вересня, або на початку жовтня.

Тож і в Трускавці, в Будинку учнівської творчості, свято початку навчального року провели в погожий перший день жовтня, причому на свіжому повітрі.

Будинок учнівської творчості Трускавця – установа з багатою історією, адже функціонує з 1952 року – спочатку як Будинок піонерів, а потім як Будинок школяра та Будинок творчості школярів. БУТом заклад став з січня 1992 року, і від того часу процвітає, переживши погрози закриття в 2011-2012 роках та наміри тодішньої влади міста передати приміщення інвестору або ж під суд.

Зараз в 36 гуртках трускавецького БУТу займається 729 вихованців. Гуртки працюють за такими напрямками: художньо-естетичний, декоративно-ужитковий, туристично-краєзнавчий, фізкультурно-спортивний, військово-патріотичний, еколого-натуралістичний, соціально-реабілітаційний, гуманітарний та науково-технічний. Є 63 групи, в кожній з них займається певна кількість дітей.

Кожен з гуртків потрібний, переконує у вітальному слові директор закладу Василь Петранівський, адже дає можливість всесторонньо розвиватися різним категоріям дітей, розвивати їхні нахили та вподобання. Хтось з Олександром Бляхарським мандрує в гори, хтось з Володимиром Винницьким розв’язує складні шахові композиції, інший вдосконалює англійську, пробує себе в журналістиці чи моделює літаки й кораблі. Другі вихованці на чолі з Ніною Федько чи Олегом Бачинським створюють повноцінні фільми чи випускають повноцінні журнали. Треті вишивають, ліплять, вчаться акторської майстерності, стрільби, їздять на роверах, співають, танцюють, малюють, словом, кожен знаходить собі заняття до душі.

В 2018/2019 навчальному році вихованці трускавецького БУТу взяли участь у 25 конкурсах, змаганнях, фестивалях, виставках різних рівнів, здобуто 48 призових місць. А загалом вихованці Будинку учнівської творчості взяли участь у 110 масових заходах. Дітей-переможців міжнародних та всеукраїнських конкурсів підготували педагоги Олег Бачинський, Олег Осійчук, Олександр Бляхарський, Тетяна Осійчук, Володимир Винницький, Лідія Маландій, Микола Добровольський, Роксоляна Мартинюк, Любов Гривняк, Христина Мінчак, Іван Піцко, Анна Герлях, Лідія Зубрицька. Всього в БУТі працює 29 педагогічних працівників, з них 5 за сумісництвом.

Презентація гуртків відбувалася на зеленій галявині, на свіжому повітрі, на фоні спеціально обладнаної фотозони. А перед тим в актовій залі пройшла нетривала в часі урочиста частина, яку модерувала педагог Лідія Зубрицька. Вихованці БУТу співали пісні, декламували вірші, надавали слово представникам влади та освітянського середовища.

- За останні чотири роки в освіту міста вкладено більше коштів, ніж за попередні десять-п'ятнадцять років, - зупинився на підтримці владою позашкільної освіти міський голова Трускавця Андрій Кульчинський. – Ми хочемо, щоб наші діти навчалися та проводили дозвілля в комфортних умовах, і це видно на прикладі наших трускавецькій шкіл та садочків. Позашкільна освіта – як ДЮСК «Спортовець», так і БУТ – теж не залишаються поза нашою увагою. Чи багато таких закладів на такому високому рівні знайдеться на рівні області? – риторично запитував мер.

Директор БУТу Василь Петранівський щиро подякував міській владі Трускавця і особисто міському голові Андрієві Кульчинському за підтримку в повному значенні цього слова.

До виступу був запрошений також директор НВК «СЗШ №2-гімназія» Роман Гудзеляк, котрий зупинився на темі тісної співпраці між школами міста та позашкільними закладами. Адже тільки тоді може бути позитивний результат у вихованні молодої людини, впевнений директор.

Свято нового навчального року в БУТі завершилося, задоволені діти, батьки та викладачі гуртків розійшлися по домівках. Вечірнє сонечко пускало свої останні промені на цей красивий ошатний будинок, до якого після уроків поспішають дітлахи, щоб в іграх та практичних заняттях вдосконалювати свої вміння та навички, щоб спілкуючись та виконуючи улюблені справи, ставати Людиною. Людиною з великої літери.

Запис в гуртки завершується, проте кожен бажаючий школяр може підійти і знайти для себе щось прийнятне, цікаве, потрібне. Адже БУТ – це не звичайне навчання, не нудьга, не безглузде вбивання часу за планшетом чи смартфоном. БУТ – це гуртки, на які йдеш з радістю.

Володимир Добрий

Свято високої культури у Трускавці

28 вересня у Трускавці сталася безпрецедентна подія для міста – відкрите свято високої культури. Вперше за багато десятиліть на відкритій сцені у супроводі симфонічного оркестру виступили солісти провідних національних оперних театрів України.

Трускавчанам та відпочиваючим була подарована у живому виконанні популярна класика та загальновідомі шлягери – пісні Мусліма Магомаєва.

Мало хто знає, що Муслім Магомаєв популяризував українську музику у світі. Співав українські пісні на світових сценах, в той час коли на них був заборонений доступ українським співакам.

Саме тому концертна програма і була розпочата із українського твору "Дивлюсь я на небо". Глядачам продемонстрували на відеоекрані архівний запис 70-х років на яких власне сам Муслім Магомаєв виконує цю українську пісню. Після цього соліст національної опери України, Народний артист України Олександр Дяченко її виконав у супроводі оркестру.

Також у програмі були твори класика української музики Микола Лисенка. Ними, як у віночку, розпочинався та закінчувався концерт.

Весь концерт відбувався у супроводі відео на великому екрані. Глядачі із захопленням сприймали програму концерту і підспівували виконавцям на різних мовах.

У програмі були українські, азербайджанські, італійські, французькі та іспанські пісні. У Трускавець приїжджають відпочивальники різних національностей і такий інтернаціональний репертуар був сприйнятий ними гучними оплесками.

Цей концерт показав, що Україна висококультурна та мультикультурна держава, у якій цінують власну культуру та поважають усі культури світу.

На сцені також виступали лауреати Першого Міжнародного Конкурсу вокалістів Пам'яті Мусліма Магомаєва, який проходив у Трускавці у 2018 році:

- Софія Анісімова, Харківська консерваторія,

- Станіслав Зубар, соліст Національного академічного естрадно-симфонічного оркестру,

- Анна Зарецька, солістка Київської опери та Національної академічної капели ім.Л.Ревуцького,

- Дмитро Воронов, соліст Національної оперети України та Національної академічної капели ім.Л.Ревуцького,

- Денис-Даниїл Богачов, Одеська консерваторія, Одеський театр опери та балету,

- Захарій Палій, Київська консерваторія,

- Тарас Король, Львівська консерваторія,

- Ельнара Алієва, Харківський театр опери та балету.

Також у концерті брали участь і члени журі конкурсу: Народний артист України, завідувач кафедри сольного співу Національної музичної академії імені П.І.Чайковського, соліст Національної опери України, професор, повний кавалер ордену "За заслуги" перед Україною, лауреат міжнародних конкурсів Олександр Дяченко, Народний артист України, голова Азербайджанського культурного центру імені Мусліма Магомаєва, Посол Миру Гурбан Аббасов, концертмейстер Наталія Королько, ведуча та співорганізатор Наталія Кудряшова, симфонічний оркестр SINFONIETTA Дрогобицького музичного коледжу ім.В.Барвінського, диригент Роман Багрій, директор Юрій Чумак.

На концерті відбувалася відеозйомка 5 камерами - її очолював директор Галицької кіношколи Олег Бачинський. Отож незабаром побачимо гарний відеофільм про цю подію.

Фотозйомку проводила Ірина Бердаль-Шевчик

А після концерту настав час для інтерв'ю, яке брали телеканали, друковані та електронні ЗМІ Трускавця та Львівщини.

Велика подяка звукорежисерові заходу Олегу Чернявому.

Щиро дякуємо за допомогу в організації свята – Трускавецькій міській раді, міському голові Трускавця Андрію Богдановичу Кульчинському, начальнику відділу культури Трускавецької міської ради Тетяні Татомир, начальнику управління розвитку міста Трускавця Наталії Скибак, директору Трускавецького Міжнародного кінофестивалю "Корона Карпат" Олегу Карпину. За комфортне розміщення артистів - подяка готелю "Трускавець 365", директор Сергій Чурбанов.

Організатори концерту – Гурбан Аббасов та Наталія Кудряшова (Азербайджанський культурний центр імені Мусліма Магомаєва) за підтримки Трускавецької міської ради.

Наталія КудряшоваСоздан 02 окт 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником