Трускавецький вісник № 130 (1865) від 4 жовтня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 130 (1865) від 4 жовтня 2019 р.

04.10.2019У номері: Із сесії міської ради; Короткі новини; Куди вкладає гроші Славська ОТГ.

Короткі новини

Новини Трускавця одним реченням

- Сьогодні за участі міського голови Андрія Кульчинського та голови МЦ «Європейська інтеграція України» Івана Цегенька відбулося чергове засідання Клубу готельєрів та рестораторів Трускавця.

- У Трускавці з робочим візитом перебуває делегація з міста-побратима Дзялдово (Республіка Польща) у складі бургомістра Ґжеґожа Мровінського та представників молодіжного парламенту цього міста на Мазурах: гості побували в міській раді, в школах та садочках міста, в дельфінарії та терцентрі.

- У школах Трускавця пройшли урочистості з нагоди Дня вчителя (Дня працівника освіти), на загальноміському рівні педагогічних працівників міський голова Андрій Кульчинський вітав вчора, 3 жовтня.

- Вчора, 3 жовтня, у приміщенні сесійної зали ТМР Трускавецьке відділення управління Фонду соціального страхування України у Львівській області провело семінар-навчання з спеціалістами з охорони праці підприємств, установ та організацій м. Трускавця на тему безпеки праці.

- На вівторок, 8 жовтня, у Трускавці заплановано проведення чергового виконавчого комітету.

- Вчора відбулася зустріч міського голови Трускавця Андрія Кульчинського та начальниці управління розвитку міста Наталії Скибак з аудиторами зі Львова на тему реалізації проекту «Накопа» (німецький грант).

- В понеділок, 7 жовтня, до Трускавця з робочим візитом завітає делегація з Німеччини (Земля Ватлінґен) щодо першого етапу реалізації проекту «Накопа» в питанні будівництва водоочисних споруд для КП «Трускавецьвода».

Власна інформація

Депутати стурбовані та занепокоєні

Загальнополітична ситуація в Україні навряд чи залишає когось байдужим. Навіть старенькі пенсіонери та безхатченки обговорюють «формулу Штайнмаєра», сперечаючись на рахунок того, зрадою чи перемогою чутно від дій та заяв нового президента. А що вже казати про депутатів всіх рівнів, котрі завжди люблять продемонструвати свою позицію з усіх питань.

Цього тижня Львівська обласна рада як представниця П`ємонту України заявила про свою стурбованість тим, як планується вирішувати питання окупованого Донбасу. А потім зі Львова полетіли вказівки на місця так само виявити проукраїнську позицію і заявити на повен голос, що всі ми стурбовані, обурені, занепокоєні, засмучені та здивовані. Як колись, в важкому для України 2014 році, обурювалася та турбувалася Європа.

Позачергова сесія у Трускавці відбулася сьогодні, 4 жовтня. На ній не було ні депутатських звернень, ні запитів, ні тим паче політичних містечкових баталій. 17 депутатів плюс міський голова, котрі прийшли на сесію, прийняли всього лише одне-єдине рішення – підтримали текст заяви, зачитаної депутатом Богданом Габшієм. Причому одноголосно. Щоправда, перед прийняттям рішення традиційно пройшла дискусія – згадувати чи ні теперішнього та попереднього президента, вимагати щось чи просто рекомендувати, змінювати щось у надісланому згори тексті чи врахувати зміни, які настали, а саме те, що Президент Володимир Зеленський вже звернувся до народу та роз`яснив що й до чого.

Міський голова Трускавця Андрій Кульчинський цілком слушно зауважив, що ніхто з присутнім не є фахівцем щодо так званої «формули Штайнмаєра», щоб її виправдовувати чи засуджувати, критикувати чи захищати. Але ситуація в Україні неспокійна, і кожен прагне її стабілізації, зауважив мер, тож таку заяву приймати потрібно.

Врешті-решт частина зауважень міського голови та депутата Василя Тимчишака були враховані. Текст заяви було передано в редакційну комісію для затвердження остаточного варіанту.

Сесія тривала недовго, і, здавалося, депутатів дужче цікавить свіжа стаття на «Українській правді» про трускавецьку «Шайбу» і секс, аніж формула Штайнмаєра та чому про неї згадали тільки тепер, хоч вона практично погоджена ще в 2014 році.

Нижче публікуємо початковий текст заяви, зачитаний депутатом Богданом Габшієм. Звертаємо увагу, що це не остаточна версія, оскільки в текст вносилися правки. Проте загалом суть заяви від коректур не сильно змінилася – головне, що трускавецькі депутати, подібно як їхні колеги зі Львова, Дрогобича та ряду інших міст, занепокоєні, стурбовані і не допустять капітуляції.

Щоправда, на запитання депутата-АТОвця Василя Тимчишака чого ми хочемо – війни чи капітуляції – чіткої відповіді не дав ніхто. Бо наближався вік-енд, тож навіщо думати над непростими питаннями, особливо якщо відповіді на них не знають на значно вищому рівні.

Володимир Добрий

Додаток. Заява Трускавецької міської ради щодо недопущення капітуляції України в російсько-українській війні (першопочатковий варіант)

Ми, депутати Трускавецької міської ради, заявляємо про те, що анонсовані 1 жовтня 2019 року Президентом України наміри з реалізації так званої «формули Штайнмаєра» є, на нашу думку, здачею національних інтересів і початком капітуляції України в російсько-українській війні.

Збройна агресія Російської Федерації розпочалася з неоголошених і прихованих вторгнень на територію України підрозділів збройних сил та інших силових відомств Російської Федерації, а також шляхом організації та підтримки терористичної діяльності, що призвело до створення окупаційних адміністрацій в окремих районах Донецької і Луганської областей, в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі.

Незважаючи на те, що тимчасова окупація Російською Федерацією частини територій України, не надає Російській Федерації жодних територіальних прав, а діяльність збройних формувань Російської Федерації та окупаційної адміністрації Російської Федерації у Донецькій і Луганській областях суперечить нормам міжнародного права, Російська Федерація як держава-окупант завжди прагнула легітимізувати створені нею в окремих районах Донецької і Луганської областей незаконні органи влади.

Унаслідок реалізації так званої «формули Штайнмаєра» Україна отримає саме легітимізацію та тривале консервування терористичних окупаційних адміністрацій в окремих районах Донецької і Луганської областей через проведені вибори. Пізніше плануватиметься номінальне "повернення" вказаних територій до складу України. Враховуючи поведінку окупаційних військ та дії офіційного Кремля, немає жодних причин вважати, що відбудеться встановлення реального контролю над усією ділянкою українсько-російського кордону.

У подальшому проведення наступних виборів до українського парламенту на цих територіях остаточно закріпить присутність представників терористичних окупаційних адміністрацій у владі на національному рівні.

Усе вищевказане стане можливим опісля імплементації нового законодавства про особливий статус та внесення змін до Конституції України.

У підсумку, разом з паралельним послабленням міжнародних санкцій щодо Російської Федерації, це означатиме перемогу Росії та поразку України.

Ми, депутати Трускавецької міської ради, рішуче заперечуємо спроби через реалізацію так званої «формули Штайнмаєра» розміняти перспективи Української державності на членство в Європейському Союзі та НАТО на примарний мир ціною приниження країною-агресором, що знову зробить Україну частиною Росії.

Закликаємо також інші органи місцевого самоврядування Львівської області висловлювати свої протести проти початку капітуляції. Підтверджуємо готовність Трускавецької міської ради провести позачергову сесію на Майдані Незалежності або під стінами Верховної Ради України. Ми переконані, що місцеві ради інших регіонів України будуть солідарні з нами в позиції, викладеній у цій заяві.

Вимагаємо від Президента України припинити практику прийняття доленосних для держави рішень без урахування думки суспільства та за його спиною.

Пропонуємо керівництву держави та провідним політичним силам організувати Національний круглий стіл для напрацювання спільної загальнодержавної стратегії на перемовинах щодо російської агресії на Сході України та долі тимчасово окупованих територій.

Закликаємо всі патріотичні сили, представлені у Верховній Раді України, заблокувати ухвалення нової редакції та не допустити продовження дії Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», відомий також як Закон про особливий статус Донбасу.

Розвиток державного суверенітету України має розглядатися виключно в рамках Будапештського меморандуму.

Ні капітуляції України!

Слава Україні!

 

Куди вкладає гроші Славська громада

Згідно з даними Міністерства розвитку громад та територій, Славська ОТГ має  найбільший реверс надходжень у Львівській області. Сумарно у 2019 році її доходи заплановані у сумі понад 145 млн.грн. А бюджет розвитку становить 4,75 млн. грн.

Традиційно великі капітальні витрати громад пов’язані із ремонтом та будівництвом інфраструктурних об’єктів. А оскільки Славська громада є такою, що стрімко нарощує туристичний потенціал, то потреба у належному сервісі, соціальних та адміністративних послугах займає чільне місце.

Найбільш відвідуваний центр отримання послуг – Славську селищну раду - ремонтують на 1,5 млн. грн., адже на першому поверсі готуються до відкриття Центру надання адміністративних послуг. Для ЦНАПу вже придбали за 400 тис грн станцію для виготовлення біометричних паспортів, що дозволить не лише наблизити послугу до людей, а й додатково наповнювати бюджет громади.

За 1,45 млн грн придбали приміщення в с. Либохора, у якому планують розмістити дитячий садочок. А на території існуючих садочків у Славську та селах Ялинкувате, Хащованя і Решітка встановили нові дитячі майданчики на суму 198,0 тис грн. Ще майже 2,2 млн грн витратили на капітальні ремонти в школах громади. Для музичної школи придбали інструменти.

Будівництво спортивного майданчика в с. Волосянка впродовж 2018-2019 років обійшлося у 1,5 млн грн із власного бюджету.

На подолання бездоріжжя гірських територій по два млн грн спрямували на поточні ремонти автомобільних доріг Славсько – Вигода та Тухля – Либохора. А на капітальний ремонт доріг комунального значення скерували ще майже 1,6 млн грн.

Впродовж 2019 року у центральній садибі роблять реконструкцію інфраструктури на 5 млн грн: будують підпірну стінку, пішохідні доріжки, облаштовують автобусні зупинки, встановили три нові системи відеоспостереження. Ще 1,5 млн грн власних коштів вклали у реалізацію проектів вуличного освітлення.

У сферу медицини також спрямували значні кошти: здійснюється капітальний ремонт приміщення стаціонару КНП «Славська міська лікарня», лікарської амбулаторії на 398,0 тис грн, в межах співфінансування ще 403,9 тис зі селищного бюджету спрямовано на будівництво амбулаторії монопрактики сімейної медицини в с. Волосянка.

Майже у 200 тис обійшовся капітальний ремонт покрівлі Народного дому в с. Нижня Рожанка. За 200 тис грн придбали сцену для проведення культурно-масових заходів у громаді.

Велику частину становлять витрати, пов’язані із розвитком туристичного потенціалу. Адже нещодавно розпочалися роботи з реалізації проекту “Велокарпатія”, у який сім млн грн вкладає селищна рада, 2,5 млн грн – кошти міжнародної технічної допомоги (МТД) і ще 300 тис грн - із програми розвитку туризму та курортів Львівської ОДА.

У 2019 році завершили будівництво велотраси на горі Погар за 613 тис, із яких 300 тис використано із обласного бюджету.

Гордістю громади є власне комунальне господарство, на потреби якого придбали автомобіль Mitsubishi L-200. 

Дарія ЗубрицькаСоздан 04 окт 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником