Трускавецький вісник № 132 (1867) від 9 жовтня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 132 (1867) від 9 жовтня 2019 р.

09.10.2019У номері: Премія імені отця Олекси Пристая; Програма «Трускавецького ЛітФесту-2019»; Анонси; Трафунки; У Трускавці перебуває делегація з Німеччини.

Короткі новини

Завтра в частині Трускавця не буде води

У четвер, 10 жовтня, у зв’язку з проведенням робіт по заміні засувки на водопроводі на вул. Івасюка буде відсутнє водопостачання з 9.00 до 17.00 на вул. Івасюка, вул. Стебницькій (парна сторона, з 62 по 80 будинок) і вул. Стуса (парна сторона, з 2 по 10 будинок). Про це повідомляє ТОВ «Трускавецький водоканал» і просить вибачення за тимчасові незручності.

На Буковиці пройде «Перший Гірський Кубок Карпат» зі скандинавської ходьби

У неділю, 27 жовтня, відбудеться «Перший Гірський Кубок Карпат» зі скандинавської ходьби. Змагання відбуватимуться на гірськолижному комплексі «Буковиця» (м. Борислав), за 2 км від Трускавця. У змаганнях можуть брати участь дорослі і діти (пільгова реєстрація), а також люди з обмеженими можливостями (пільгова реєстрація).

Дистанції змагань - 2,5 км (діти та категорія людей з обмеженими можливостями); 5,2 км; 10,4 км по чудовій гірській місцевості. Змагання обслуговуватимуть сертифіковані судді Української Федерації скандинавської ходьби. Для популяризації скандинавської ходьби пройде «Флешмоб 1,25 км - Живи великими кроками!» (безкоштовно).

Організатори змагань: ВГО «Українська Федерація скандинавської ходьби», ГК «Буковиця», ГО «Спорт для всіх», Клуб «Карпатія», «Школа оздоровчої скандинавської ходьби». Захід проходить за підтримки Трускавецької міської ради.

З Трускавця до місця проведення змагань будуть організовані автобуси (від міської ради). Початок змагань о 10.00. Реєстрація та подробиці тут.

У Дрогобичі горіла квартира

Як інформує пресслужба ГУ ДСНС України у Львівській області, у понеділок, 7 жовтня, о 18:15 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу в м. Дрогобич на вул. Грушевського, 117. Пожежа виникла в квартирі на першому поверсі трьохповерхового житлового будинку.

До місця події негайно виїхали рятувальники 5-ої державної пожежно-рятувальної частини м. Дрогобич. Через сильне задимлення рятувальникам довелось працювати в апаратах на стисненому повітрі. О 18:33 пожежу локалізували, та о 18:36 ліквідували в складі ланки газодимозахисної служби. Внаслідок пожежі вогнем знищено речі домашнього вжитку на площі 4 кв.м.

До ліквідації пожежі залучили 8 чоловік особового складу та 2одиниці спецтехніки. Внаслідок події ніхто не постраждав. Обставини та причина виникнення займання встановлюється.

Власна інформація

На засіданні українсько-німецької групи обговорено реалізацію спільних проєктів, які реалізовуються у Трускавці в 2019 році

Сьогодні, 9 жовтня, в Трускавецькій міській раді відбулося спільне засідання представників органів місцевого самоврядування Трускавця (Львівщина, Україна) та землі Ватлінґен (Нижня Саксонія, Федеративна Республіка Німеччина).

Українську делегацію очолив міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, а німецьку – бургомістр об`єднаної землі Ватлінґен Вольфґанґ Ґрубе. Від Трускавця в зустрічі взяли участь начальниця управління розвитку міста Трускавецької міської ради Наталія Скибак, керуюча справами міськвиконкому Олена Петранич, секретар Трускавецької міської ради Наталія Пономаренко, начальник фінансового управління ТМР Микола Федоричак, начальник УЖКГіБ ТМР Сергій Максимич, директор КП «Трускавецьвода» Михайло Пушак. Делегація з Німеччини складалася з 10 осіб, серед них 3 бургомістрів, представники пожежної служби, працівники адміністрації, експерти.

Основне питання, яке було обговорено на зустрічі – будівництво нової насосної станції та очисних споруд (фільтраційної станції) в рамках реалізації проекту «Nakopa». Реалізація цього проєкту дозволить покращити якість питної води у Трускавці. 

Перший етап співпраці по програмі «Nakopa», яка фінансується з коштів федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини, буде завершено до кінця 2019 року. Він включає виготовлення проєктно-кошторисної документації на будівництво фільтраційної станції, заміну водопроводів від озера до фільтраційної станції і заміну насосу.

Фінансування відбувається за принципом 90/10, де основну частину витрат покриває грант, а 10% дофінансовуває місто. Загальна сума проєкту – 208 807,10 Євро, з них 20 880 Євро – співфінансування з місцевого бюджету, а 187 927,10 Євро – грант.

Власне на спільному засіданні українсько-німецької групи і було обговорено всі фінансові, технічні, організаційні та юридичні питання реалізації проєкту «Nakopa».

Участь Трускавця у програмі «Nakopa» стала можливою завдяки співпраці Трускавця та німецької землі Ватлінґен (угоду про партнерство міський голова Трускавця Андрій Кульчинський та бургомістр Ватлінґену Вольфґанґ Ґрубе підписали у червні 2018 року). Маючи міжнародного партнера, Трускавець отримав право брати участь у іноземних грантових програмах. Відтак управління розвитку міста подало спільно з німецькими партнерами заявку на програму «Nakopa».

Другим питанням, яке було обговорено на спільному засіданні українсько-німецької групи, став наступний спільний проєкт, який стосується створення у Трускавці (а в перспективі на території Трускавецької ОТГ) добровільної пожежної частини. Фінансування заходів з німецької сторони здійснюють ТЗоВ «Engagement Global» та програма німецького уряду «Партнерство між містами. Швидкий запуск. Україна». Сума цього проєкту – 55 555 Євро. 10% проєкту співфінансує Трускавець, а 90% - сума гранту.

В рамках цього проєкту у Трускавці (а в перспективі на території Трускавецької ОТГ) має бути створена добровільна пожежна частина, а місто має отримати від наших німецьких партнерів пожежну машину. Цей проєкт передбачає навчання, обмін досвідом в цій сфері та підтримку партнерських стосунків між нашими громадами.

- Ця зустріч, яка тривала понад дві години, була дуже результативною, - зазначає начальниця управління розвитку міста Наталія Скибак. – Адже нам вдалося конкретизувати терміни початку робіт, узгодити найдрібніші деталі щодо документації, довести нашим німецьким колегам, що ці проєкти дійсно дуже важливий елемент в історії успіху нашого міста-курорту. Спільне засідання за круглим столом в Трускавецькій міській раді – це плідний початок робочого візиту наших партнерів з німецької землі Ватлінґен. Їхній візит до Трускавця триватиме до п’ятниці, 11 жовтня, і на ці три дні їх очікує вкрай насичена, і, сподіваюся, результативна програма. Проєкт «Nakopa» є першим великим проєктом і для нас, і для німецької сторони в плані партнерства. Трускавець ще жодного разу не вигравав такого великого гранту (187 927,10 Євро) в рамках одного проєкту.

- Хочу наголосити, що реалізація проєкту «Nakopa» є лише частинкою великомасштабної співпраці між нашими містами-партнерами. Це і розробка Стратегії розвитку Трускавецького субрегіону, і співпраця в сфері ефективного реагування при пожежах та інших форс-мажорних обставинах, і освітні, культурні та соціальні проєкти. Особливо тішить те, що маємо в землі Ватлінґен друзів, котрі допомагають нам рекламувати Трускавець в Німеччині. І така багатовекторна співпраця обов’язково дасть свої плоди в майбутньому, - зазначила Наталія Скибак.

Прес-служба Трускавецької міської ради

Трускавець прийме письменників з усієї України!

18-20 жовтня у Трускавці відбудеться ІІ літературно-мистецький фестиваль «Трускавецький ЛітФест», найпотужніша літературно-мистецька подія регіону.

Склад учасників цьогорічного фестивалю вражає. Серед спікерів – лауреати Шевченківської премії, літературні критики, літературознавці, письменники, поети, заслужені артисти, мистецькі та музичні колективи.

Цьогоріч фокусна тема «ЛітФесту» – СпівТворення&СпівІснування.

У сучасному світі, де практично відсутні беззаперечні авторитети та панує насильство, важливою місією людства є утримати парадигму людської моралі і гідного співІснування.

Зрозуміло, що життя індивідуума у суспільстві без контакту з іншими світоглядами та конституціями, які забезпечують життєдіяльність соціуму – неможливе. СпівТворення є невід’ємним атрибутом буття.

Галина Пагутяк, письменниця, лауреат Шевченківської премії, у своїй книзі «Жорстокість існування» зауважила, що «люди більше не відають, що таке свобода, бо вони забули найважливіший принцип життя у Всесвіті: живи і давай жити іншим… люди навчились розпізнавати протилежності й узаконили боротьбу між ними, забувши про гармонію».

Пошук гармонії – фундаментальний лейтмотив цьогорічної теми фестивалю. Спікери «ЛітФесту» візьмуть участь у інформаційних, дискусійних та освітницьких тематичних кластерах. Це буде виняткове середовище, у якому відображення Світу, від сивої давнини до майбуття, транслюватиметься через мистецькі форми: літературу, театр, музику.

Кожен відвідувач фестивалю знайде для себе цікаве дозвілля, тому, що «ЛітФест» – не просто фестиваль, це особливий майданчик, що дає ґрунт для співПереживання, співПізнання, співТворення; це простір переосмислення й набуття нових змісту, форми та виміру.

За анонсами, програмою та новинами фестивалю слідкуйте на офіційній сторінці «Трускавецького ЛітФесту» у соціальній сторінці Facebook та на офіційному сайті Трускавецької міської ради.

Програма «Трускавецького ЛітФесту-2019»

18 жовтня, п’ятниця

Локація: готель «Трускавець 365», вул.Дрогобицька, 7.

12.00 – 19.00. Книжковий ярмарок, фотосесії з письменниками. Куратор книжкового ярмарку Любов Хомчак (ГО «Книжкова толока»).

12.30. Офіційне відкриття фестивалю.

13.00 – 14.00. Володимир Лис, Надія Гуменюк «Мережива людських доль, на тлі історії, в романах письменників». Модерує Оксана Каспрук.

14.00 – 14.45. Артур Сіренко: «Те, що не написане, того не було». Презентація нової книги «Петрогліфи».

15.00 – 15.45. Василь Трубай. Презентація книг «Життя-Ріка» і «Високі береги». Викладач письменник і сценарист багатьох фільмів. Його новели і оповідання образні як кінокадри.

16.00 – 16.45. Галина Вдовиченко «Чоловік і жінка. Парадокси стосунків і пошуки гармонії співіснування» (за романами «Пів'яблука», «Інші пів'яблука» та «Найцікавіше – наприкінці»).

Локація: готель «Трускавець 365», малий зал, вул.Дрогобицька, 7.

15.00 – 16.00. «Як модерувати зустрічі з письменниками?». Кава з Анастасією Левковою для тих, хто хоче навчитися вести літературні зустрічі.

17.00 – 18.00. Сергій Сингаївський. «Віск і золото. Симулякри і справжність 1984 року і сьогодні в романі «Дорога на Асмару». Розмова про голод, як інструмент в руках жорстоких політиків проти народу Еритреї, про історичні і символічні паралелі з українською боротьбою. Модерує Галина Плачинда.

Локація: вілла «Клюберг», вул.Шевченка, 1.

18.30 – 20.00. «Рецитації» (виголошення поетичного твору самим автором) сувора чоловіча компанія і поезія: Олександр Ірванець, Ігор Жук, Василь Трубай, Артур Сіренко, Василь Кузан.

Зустрічі в школах Трускавця

Локація: СЗШ №1

11.20 – 12.30. Письменниця Галина Вдовиченко «36 і 6 котів» і «Ліга непарних шкарпеток».

12.30. Письменник, сценарист, викладач Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого Василь Трубай.

Локація: НВК «СЗШ №2-гімназія».  

12.00 – 13.00. Анастасія Левкова – «Країно, прочитай мій щоденник.Чи можуть особисті щоденники підлітка стати літературою?» – розмова довкола книжки «Старшокласниця. Першокурсниця».

Локація: СЗШ №3.

13.25 – 14.30. «Море. Вітер. Завірюха. Три стихії Анастасії Нікуліної» шоу-презентація трьох книг авторки.

19 жовтня, субота

Локація: готель «Трускавець 365», вул. Дрогобицька, 7.

10.00 – 19.00. Книжковий ярмарок, фотосесії з письменниками.

11.00 – 12.00. Мирослав Дочинець «Мудрість СпівТворення і СоТворення». Модерує Анна Герилів.

12.00 – 13.00. Леся Коковська-Романчук і Тарас Коковський «Благословен, хто йде».

13.00 – 14.00. Розмова філософа, математика та видавця – Андрій Содомора, Михайло Зарічний, Василь Ґабор – «Людина серед речей і в інтернеті».

14.30 – 15.15. Ольга Лілік «Шлях до гармонії: чому важливо будувати мости, а не стіни». Модерує Сергій Сингаївський.

15.30 – 17.15. Любов Бурак (Дзвінка Торохтушко) «Ніби немає війни». Презентація книг: «Молитва», «Родинне», «Фотограф». Модерує Оксана Рудавська.

16.30 – 17.15. Ірен Роздобудько «Творчість, як спосіб співіснування». Модерує Галина Вдовиченко.

17.30 – 18.15. «Альтернативна історія» від Олександра Ірванця. Модерує Діна Уайлд.

18.30. Література і джаз: Назарій Заноз, Тарас Коковський, Тетяна П'янкова, Любов Буряк. Акомпанують Ігор Нич (скрипка) та Оксана Кіселичник(фортепіано).

Локація: готель «Трускавець 365», малий зал, вул.Дрогобицька, 7.  

12.00 – 13.00. Надія Гуменюк «Фантастичні подорожі за веселку та пригоди з Яринчиного саду». Діти і розмова про дитячі книги.

13.00 – 14.00. Кому потрібні мої сум і радість?». Як підліткові записи перетворюються на книжку. Зустріч із Анастасією Левковою, розмова довкола книжки «Старшокласниця. Першокурсниця».

Локація: художній музей Михайла Біласа, майдан Кобзаря, 3.

14.30. Презентація альбому «Дотик золотого руна» та короткочасна виставка робіт Оксани Литвин та Ярослава Сахро. Укладач альбому: Катерина Каркадим. Куратор: Зеновія Шульга.

Локація: релігійно-просвітницький центр ім. о. Івана Валюха, вул. Стебницька, 3.

12.00 – 13.30 (ІІ поверх). Технологія створення коміксу: майстер-клас «Троє проти зла». Ярослав Світ і Тарас Ярмусь розкажуть, як вони, хлопці з Сихова придумали комікс, намалювали його і спільним коштом видали.

12.00 – 13.00 (ІІ поверх). СпівТворення з Галиною Вдовиченко: з книги – на сцену: «Чорна-чорна курка» і «Мишкові миші». Імпровізація за участі читачів (аудиторія: діти 7–10 років).

13.00 – 14.00 (ІІІ поверх). Творимо казку разом. «Казка про десять тисяч літер». Майстер-клас «Як проілюструвати книгу» від автора Дзвінки Торохтушко (Любов Бурак) та художника-ілюстратора Олександра Курило. Під час майстер-класу відбудеться конкурсний відбір робіт-ілюстрацій для книги, що готується в друк.

14.00 (ІІ поверх). «Як створити та розвинути свій книжковий YouTube канал» Єва Уайлд. Єва Уайлд, в свої 14 років, веде власний книжковий канал і стала популярним оглядачем книг. Вона покаже, як це робити і розкаже, що все – можливе, тільки потрібно хотіти і, звичайно, читати!

15.00 (ІІІ поверх). «Море. Вітер. Завірюха. Три стихії Анастасії Нікуліної». Шоу-презентація трьох книг авторки.

20 жовтня, неділя

Локація: готель «Трускавець 365», вул. Дрогобицька, 7.

10.00 – 17.00. Книжковий ярмарок, фотосесії з письменниками.

12.00 – 13.00. Презентація журналу «Локальна історія». Головний редактор журналу Віталій Ляска та засновник проекту «Локальна історія» Тарас Чолій. Модерує Галина Коваль.

13.00 – 13.45. Назарій Заноз, Єва Райська: « Про малі міста в контексті літератури».

13.45 – 14.30. Назарій Вівчарик «Містичні історії як відображення темного боку суспільства. На основі книги «Те, що серед нас».

15.30. Закриття фестивалю. Мар'яна Савка і гурт «Мар'яничі», «Говори зі мною» – пісні на вірші Мар'яни Савки та Юрка Іздрика.

На локації готель «Трускавець 365» відбуватиметься виставка «Портрет з Цікавою» від спільноти «Цікавий Трускавець» Народного дому, автор Ірина Шевчик.

Протягом трьох фестивальних днів триватиме благодійний марафон зі збору коштів на лікування відомої іконописці та волонтерки Тетяни Думан.

Стежити за новинами фестивалю та познайомитись з його учасниками-персоналіями можна на сторінці «Трускавецького ЛітФесту» у соціальній мережі Facebook.

«Трускавецький ЛітФест-2019» стартує за 10 днів! Не пропустіть!

Оргкомітет фестивалю

Премія імені отця Олекси Пристая

Інтернет-видання «Трускавецький вісник» в жовтні 2011 року повідомило про заснування премії імені отця Олекси Пристая та подало на розгляд громади Положення про премію. Нагадуємо умови присудження Премії імені отця Олекси Пристая та публікуємо рішення про присудження цієї нагороди в 2019 році.

Положення про премію імені отця Олекси Пристая

1. Премія імені отця Олекси Пристая (далі – Премія) присуджується щорічно в першу неділю жовтня.

2. Засновником Премії є Інтернет-видання «Трускавецький вісник», редакція якого визначає дванадцятьох переможців у шести номінаціях. Ініціатива заснування Премії належить журналістові Володимирові Ключаку.

3. Номінації, в яких присуджується Премія – «Політика», «Культура», «Духовність», «Благодійність», «Журналістика» та «Громадська діяльність»; по кожній номінації щороку нагороджуються дві особи.

4. Премія не має грошового еквіваленту і є почесною відзнакою заслужених для громади осіб.

5. Премія не надається посмертно.

6. Премія не може присуджуватися двічі одній і тій же особі протягом різних років чи по різних номінаціях.

7. Підставою присудження Премії є не лише діяльність в період поточного року, а й у попередні періоди.

8. Лауреатами Премії можуть бути особи не молодше 21 року, чия діяльність носить конструктивний та корисний для громади міста і регіону характер, а саме:

а) в номінації «Політика»: боротьба за справедливість, протидія корупції в органах влади, використання свого посадового становища не лише в особистих цілях, а і з метою контролю влади та гуртування трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая;

б) в номінації «Культура»: діяльність на розвиток культури мешканців міста Трускавця та його гостей, естетичне виховання молодого покоління, позиціонування культури як об’єднуючого фактору для трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая;

в) в номінації «Духовність»: відзнака для духовних та світських осіб, які є моральними авторитетами для громади, духовними провідниками, котрі власним прикладом навчають бути справжнім християнином, патріотом та Людиною – за прикладом отця Олекси Пристая;

г) в номінації «Благодійність»: нагороджуються особи, котрі спричинилися до підтримки книговидання, допомоги малозахищеним верствам населення, внесли вагомий вклад у творення обличчя Трускавця та регіону, відомі своє доброчинною діяльністю – за прикладом отця Олекси Пристая;

ґ) в номінації «Журналістика»: всебічне, оперативне та об’єктивне висвітлення життя міста та/чи регіону, доведення до громади правди про події, факти, імена, явища, процеси, аналітична та синтетична робота, діяльність на творення позитивного образу Трускавця, сміливість піднімати і гострі та «незручні» питання – за прикладом отця Олекси Пристая;

д) в номінації «Громадська діяльність»: за небайдужість до процесів, які відбуваються у місті та регіоні, за стійку громадянську позицію, порушення перед владою важливих для міста та регіону проблем, творення ініціативних груп мешканців, гуртування громади – за прикладом отця Олекси Пристая.

9. Рішення про присвоєння Премії публікується щороку в першій половині жовтня та містить мотивуючу та резолютивну частину.

10. Засновник Премії залишає за собою право змінювати дане Положення у випадку виявлення такої потреби (наприклад, збільшення кількості номінацій, зміна Засновника шляхом долучення додаткових суб’єктів при присудженні премії, можливість запровадження символічних грошових нагород, грамот чи дипломів, інше).

2 жовтня 2011 р.

Рішення про присудження Премії імені отця Олекси Пристая

6 жовтня 2019 року

Редакція Інтернет-видання «Трускавецький вісник» оголошує лауреатами Премії імені отця Олекси Пристая в 2019 році наступних осіб:

1. За гуртування трускавецької громади, сумлінне виконання обов’язків, активну громадянську позицію, протидію корупції, захист інтересів громади в різних сферах та відстоювання інтересів виборців свого округу – нагороджуються Зоряна Домбровська та Леся Дідик (номінація «Політика»).

Зоряна Домбровська, депутат Трускавецької міської ради VII демократичного скликання, активна учасниця Помаранчевої Революції та Революції Гідності, активно відстоює інтереси мешканців свого виборчого округу та міста-курорту Трускавець, патріотка.

Леся Дідик, голова ГО «Рада міста», активна громадська діячка, волонтер, соціально та національно орієнтований підприємець, власниця магазинів вишиваного одягу та гончарних виробів «Свитка» та «Макітра», співзасновниця «Твоєї трускавецької газети», людина з загостреним почуттям справедливості, патріотка.

2. За діяльність на розвиток культури, естетичне виховання молодого покоління, позиціонування культури як об’єднуючого фактору – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Стефанія Шумило та Євгенія Домбровська (номінація «Культура»).

Стефанія Шумило, трускавецька поетеса, авторка ряду поетичних збірок, учасник багатьох культурно-мистецьких подій, творча особистість, популяризатор героїчної історії міста та краю.

Євгенія Домбровська, викладачка Трускавецької школи мистецтв імені Романа Савицького (45 років стажу на одному місці), голова Польського Культурно-просвітницького центру імені Раймунда Яроша, творча особистість, організатор та співорганізатор багатьох культурних подій у місті, естет та надзвичайно скромна людина, популяризатор культури та мистецтва серед дітей та молоді міста і краю.

3. Відзнака для духовних та світських осіб, які є моральними авторитетами, духовними провідниками, котрі власним прикладом навчають бути справжнім християнином, патріотом та Людиною – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються о. Петро Потоцький та Віра Парфьонова (номінація «Духовність»).

О. Петро Потоцький, настоятель православної парафії святого Агапіта Печерського (ПЦУ) у Трускавці, авторитет для вірних парафії та православних всього міста, вмілий адміністратор, будівничий храму, котрий постав з нуля, духовний опікун вірних.

Віра Парфьонова, керівниця Школи християнських аніматорів при Центрі душпастирства молоді Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, авторитетна та поважана особа в молодіжному та церковному середовищі, палка прихильниця втілення в щоденне життя ідей святого Івана Боско, хороший адміністратор, організатор роботи з дітьми та молоддю, популяризатор духовності та благочестивості.

4. За благодійну підтримку промоції та популяризації Трускавця, участь у соціальних проектах, відомі своє доброчинною діяльністю, за підтримку громадських організацій – нагороджуються Павло Гурба та Володимир Ільчук (номінація «Благодійність»).

Павло Гурба, директор трускавецького поліграфічного підприємства «Плеяда», меценат ряду соціальних проектів, роботодавець, творча особистість, представник бізнесу з людяним обличчям.

Володимир Ільчук, директор кінотеатру «Злата», меценат ряду соціальних та соціально значущих загальноміських і регіональних проектів, промоутор Трускавця як курорту, хороший управлінець.

5. За всебічне та об’єктивне висвітлення життя регіону, доведення до громади правди про події, факти, імена, явища, процеси, аналітичну та синтетичну роботу, діяльність на творення позитивного образу нашого Франкового краю – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Тарас Метик та Тетяна Ільницька (номінація «Журналістика»).

Тарас Метик, журналіст, митець, сценарист, драматург, громадський та політичний діяч, засновник та перший редактор регіональної газети «Вільне слово», зараз керівник інформаційного відділу Трускавецького ГКК «Карпати», автор культових драм «Дрогобицька Голгофа» та «Нескорені», популяризатор героїчного минулого та культурної спадщини Франкової землі.

Тетяна Ільницька, вільний журналіст, співавторка та співорганізаторка літературного фестивалю «Трускавецький ЛітФест», блоґерка та книжкова оглядачка, творча особистість, учасниця ряду соціальних, благодійних та недійних проектів, авторка виставки про багатодітних матерів Трускавця, генератор багатьох цікавих та потрібних ідей.

6. За небайдужість до процесів, які відбуваються у місті та регіоні, за стійку громадянську позицію, порушення перед владою важливих для міста проблем, творення ініціативних груп мешканців, гуртування громади – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Іван Цегенько та Оксана Мотика (номінація «Громадська діяльність»).

Іван Цегенько, голова Міжнародного Центру «Європейська інтеграція України», ініціатор налагодження хороших партнерських стосунків Трускавця з містами Польщі, Словаччини та Угорщини, популяризатор Трускавця на міжнародній арені, засновник Клубу готельєрів та рестораторів Трускавця, засновник премій і відзнак «Гордість Трускавця» та «Кришталевий Лотос», активна та творча людина з потужним потенціалом, котра прагне служити своєму краю та народові.

Оксана Мотика – активна громадська діячка, засновниця англомовного табору «Tutor Camp», ініціаторка та організаторка ряду соціальних проектів з вивчення англійської мови у Трускавці, докладає багатьох зусиль у сфері демократизації суспільства, вмілий організатор.

Повний перелік осіб, відзначений Премією отця Олекси Пристая в 2019 році (в алфавітному порядку):

Павло Гурба («Благодійність»),

Леся Дідик («Політика»),

Євгенія Домбровська («Культура»),

Зоряна Домбровська («Політика»),

Тетяна Ільницька («Журналістика»),

Володимир Ільчук («Благодійність»),

Тарас Метик («Журналістика»),

Оксана Мотика («Громадська діяльність»),

Віра Парфьонова («Духовність»),

о. Петро Потоцький («Духовність»),

Іван Цегенько («Громадська діяльність»),

Стефанія Шумило («Культура»).

Вітаємо лауреатів Премії імені отця Олекси Пристая та бажаємо їм надалі трудитися на благо Трускавця і регіону.

Редакція Інтернет-видання «Трускавецький вісник»

P.S. Нагадуємо, що в 2011-2018 роках лауреатами Премії імені отця Олекси Пристая стали:

Баб`як Леся («Культура», 2014 рік),

Балицький Олексій («Політика», 2011 рік),

Бердаль-Шевчик Ірина («Культура», 2017 рік),

Білас Михайло («Культура», 2012 рік),

Білас-Березова Олена («Культура», 2018 рік),

Богуцький Олександр («Громадська діяльність», 2017 рік),

о. Бондарчук Володимир («Духовність», 2012 рік),

Британ Богдан («Журналістика», 2015 рік),

Бродзінський Євген («Громадська діяльність», 2012 рік),

Буртовий Роман («Громадська діяльність», 2015 рік),

Бучацький Мирон («Громадська діяльність», 2011 рік),

о. Бучинський Михайло («Духовність», 2011 рік),

Бучкович Роман («Громадська діяльність», 2014 рік),

Власюк Анатолій («Журналістика», 2012 рік),

Возняк Олександра («Благодійність», 2016 рік),

Габшій Богдан («Політика», 2017 рік),

Гарасимів Леся («Благодійність», 2016 рік),

Говіщак Андрій («Журналістика», 2011 рік),

Головкевич Марія («Благодійність», 2017 рік),

Грабовський Святослав («Громадська діяльність», 2011 рік),

Грицак Лев («Благодійність», 2011 рік),

Грицик Ярослав («Журналістика», 2014 рік),

Грищенко Олександр («Політика», 2017 рік),

Данилишин Михайло («Громадська діяльність», 2018 рік),

Дикало Олег («Благодійність», 2018 рік),

Добровольський Микола («Культура», 2013 рік),

Дорофтей Олексій («Журналістика», 2013 рік),

Заблоцька Надія («Громадська діяльність», 2013 рік),

Заміщак Марія («Духовність», 2014 рік),

Іваник Микола («Громадська діяльність», 2013 рік),

Іванишин Петро («Політика», 2011 рік),

о. Івасівка Петро («Духовність», 2011 рік),

Карпин Олег («Культура», 2016 рік),

Ківацька Катерина («Культура», 2011 рік),

Кісак Ігор («Благодійність», 2014 рік),

Кіт Ярослав («Журналістика», 2011 рік),

Кобільник Лілія («Благодійність», 2017 рік),

Коваль Галина («Культура», 2018 рік),

Когут Юстина («Благодійність», 2015 рік),

Козир Руслан («Благодійність», 2011 рік),

о. Козанкевич Ігор («Благодійність», 2013 рік),

Козявкін Володимир («Благодійність», 2012 рік),

о. Комарницький Михайло («Духовність», 2013 рік),

Копчак Юрій («Культура», 2012 рік),

Крамар Руслан («Благодійність», 2015 рік),

паст. Кузьмич Анатолій («Духовність», 2015 рік),

Кульчинський Андрій («Благодійність», 2013 рік),

Кульчицька Марія («Журналістика», 2016 рік),

Куртяк Олена («Громадська діяльність», 2016 рік),

Кушнір Володимир («Культура», 2015 рік),

Ластовецький Ігор («Політика», 2013 рік),

Лещишин Орест («Журналістика», 2013 рік),

Литвин Анна («Культура», 2017 рік),

Лоїк Людмила («Культура», 2015 рік),

Лужецький Тарас («Благодійність», 2014 рік),

Мартинюк Роксолана («Духовність», 2017 рік),

Матолич Богдан («Політика», 2015 рік),

Мойсеєнко Олександр («Культура», 2014 рік),

о. Нестер Василь («Духовність», 2013 рік),

Нич Ігор («Культура», 2011 рік),

Носова Галина («Журналістика», 2014 рік),

Петранич Олена («Політика», 2016 рік),

Петровський Болеслав («Політика», 2018 рік),

Пилипів Микола («Громадська діяльність», 2014 рік),

Пиців Віктор («Громадська діяльність», 2016 рік),

Пілько Ігор («Політика», 2012 рік),

Пономаренко Наталія («Політика», 2015 рік),

о. Пулик Ігор («Духовність», 2018 рік),

Розора Сергій («Політика», 2014 рік),

Рой Лариса («Духовність», 2015 рік),

Савка Віра («Громадська діяльність», 2015 рік),

Скоп Лев («Культура», 2016 рік),

Солонець Руслан («Громадська діяльність», 2012 рік),

Стародуб Георгій («Політика», 2018 рік),

Стецюк Олег («Журналістика», 2018 рік),

о. Федак Петро («Духовність», 2018 рік),

Федчак Юрій («Журналістика», 2017 рік),

Федько Ніна («Журналістика», 2017 рік),

Фиштик Йосип («Журналістика», 2018 рік),

Халак Василь («Культура», 2013 рік),

Цехмейстер Руслан («Політика», 2016 рік),

о. Цмоканич Ігор («Духовність», 2016 рік),

Чапля Станіслав («Духовність», 2014 рік),

Чебаненко Олександр («Благодійність», 2012 рік),

Чурбанов Сергій («Благодійність», 2018 рік),

о. Шафран Ярослав («Духовність», 2012 рік),

Швадчак Світлана («Журналістика», 2012 рік),

Швед Іван («Журналістика», 2016 рік),

Швець Павло («Політика», 2013 рік),

Шиманська-Карп`юк Галина («Політика», 2014 рік),

Шиманський Володимир («Громадська діяльність», 2017 рік),

Шимко Василь («Громадська діяльність», 2018 рік),

Шиналь Юстина («Духовність», 2017 рік),

о. Щигло Христофор («Духовність», 2016 рік),

Юник Євген («Політика», 2012 рік),

Юринець Ігор («Журналістика», 2015 рік).

Примітка. В 2019 році Премія імені отця Олекси Пристая присуджується востаннє.Создан 09 окт 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником