Трускавецький вісник № 139 (1874) від 22 жовтня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 139 (1874) від 22 жовтня 2019 р.

22.10.2019У номері: Міжнародна премія Івана Франка зазнає змін; Короткі новини.

Короткі новини

У Дрогобичі відзначать День Незалежності Польщі

У неділю, 3 листопада, в Дрогобичі відбудуться урочистості з нагоди Дня Незалежності Польщі. Розпочнуться святкові заходи урочистою Святою Месою в місцевому костелі святого Варфоломія, після чого відбудеться концерт за участі ансамблів «Верховина», «Лісові квіти» та «Барви Карпат». Також в програмі святкувань передбачені дитячі виступи, показ фільму, спільний спів польських пісень та частування. Відзначення Дня незалежності Польщі в Дрогобичі організовує Фундація Святого Антонія.

День Незалежності Польщі відзначається 11 листопада на спомин подій 11 листопада 1918 року, коли була відновлена Польська держава. Після трьох поділів Польщі ІІ половини XVIII століття польські землі на півтори століття опинилися в складі Австро-Угорщини, Росії та Німеччини. Під кінець І світової війни визвольний рух польського народу за право на державність завершився успіхом, а першим керівником ІІ Речі Посполитої Польщі став маршал Юзеф Пілсудський. В 2019 році Польща відзначає 101 річницю відновлення незалежності.

Цього року на вулиці Помірецькій проведуть роботи по заміні каналізаційних колекторів

Мешканці вулиці Помірецької та прилеглих до неї запитують, чому протягом літа не виконувалися роботи з ремонту ділянки цієї дороги між вул. Пристая та вул. Шашкевича.

Як повідомив начальник управління житлово-комунального господарства і будівництва Трускавецької міської ради Сергій Максимич, роботи не вдалося виконати через те, що аж чотири рази проводився тендер на виконання робіт. Першого разу в тендерних процедурах взяв участь тільки один учасник, через що ця пропозиція була відхилена, а на другий тендер пропозиції подали дві компанії, власниками яких є пов’язані між собою особи. Третій тендер теж не визначив переможця через невідповідність та неправильне оформлення поданих документів. І тільки за четвертим разом тендер визначив переможця – ТОВ «Дор-Сервіс».

Як повідомив заступник міського голови Трускавця Олексій Балицький, загальна сума проєкту реконструкції вулиці Помірецької становить біля 13 млн грн. В 2019 році будуть виконані земляні роботи на вул. Помірецькій (на ділянці між вул. Пристая та вул. Шашкевича) по розділенні каналізації та заміні побутового й ливневого колекторів. Кошторис робіт – 2,5 млн. грн. Асфальтування цього відрізку дороги буде здійснено в 2020 році.

Загальний проєкт реконструкції вулиці Помірецької передбачає виконання робіт від вул. Бандери до початку урочища Помярки (біля будівлі колишньої ГГРЕС ПрАТ «Трускавецькурорт»). В 2017-2018 роках були виконані роботи з заміни інженерних мереж та дорожнього полотна на ділянках від вул. Бандери до вул. Шашкевича та від вул. Пристая до вул. Карпатська.

У Трускавці пройдуть шахові «Осінні старти»

У середу, 23 жовтня, у Трускавці в Будинку учнівської творчості відбудеться шаховий турнір «Осінні старти-2019». Організатори турніру: Будинок учнівської творчості м. Трускавця, відділ у справах сім`ї, молоді та спорту Трускавецької міської ради та Федерація шахів і шашок міста Трускавця.

Змагання проводитимуться серед учнів 1-4-х класів загальноосвітніх шкіл міста та гуртківців БУТ. У програмі «Осінніх стартів» окрім шахового турніру передбачено і перегляд фільму «Шахи серед нас». Головний суддя турніру – Володимир Винницький. Початок о 15.00.

Власна інформація

Єдина міжнародна наукова премія України зазнає змін

22 жовтня 2019 року у Львові було презентовано новації Міжнародної премії імені Івана Франка у 2020 році.

П’ятий конкурс на щорічну Премію видатного українського вченого зазнає відчутних змін і з 2020 року вручатиметься лише в одній номінації. Про це повідомили під час пресконференції представники Міжнародного фонду Івана Франка. 

«Це крок до підвищення престижу премії Івана Франка і збільшення конкуренції наукових робіт. І хоча всі нинішні лауреатські роботи мають надзвичайно високий науковий рівень, наступні зміни покликані ще вище підняти якість поданих робіт на Премію», - зазначив доктор Ярослав Гарасим - член Правління Фонду, професор Львівського національного університету імені Івана Франка.

Єдина номінація матиме назву «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі соціально-гуманітарних наук».

Учасники  заходу також звернули увагу на вимоги до поданих на конкурс наукових робіт.

«Ми оновили вимоги до наукових робіт, що претендуватимуть на здобуття Премії. Зокрема, обов’язково має бути міжнародне значення роботи і приналежність її до соціально-гуманітарних дисциплін. Праці-претенденти мають ґрунтуватися на засадах наукового осмислення історичних або сучасних процесів у культурі, політиці та суспільному житті України», - прокоментувала ще одне нововведення докторка Тамара Смовженко – членкиня Правління Фонду, професорка Університету банківської справи.

Директор Міжнародного фонду І. Франка Ігор Курус ознайомив присутніх з інновацією у процесі подання наукових робіт.

«Комітет прийматиме роботи з 15 січня до 1 березня 2020 року. Суб’єкти подання мають заповнити відповідну електронну форму, яка міститься на сайті Фонду. А також надіслати на поштову адресу Комітету три примірники друкованої праці зі своїм підписом», - наголосив Ігор Курус.

За його словами, решта супровідних документів залишаються незмінними, що передбачено Положенням про Премію. Також сталими будуть усі відбіркові процедури: від номінаційних комітетів, експертних рад і до визначення лауреата міжнародним журі.

Організатори конкурсу розпочнуть формувати преміальний фонд ще цього року і вже звернулися до усіх прихильників Івана Франка долучитися до цієї кампанії.

У підсумку, учасники заходу закликали небайдужих українців до підтримки Міжнародної премії імені Івана Франка у ювілейному для Фонду і Премії році, а також висловили подяку від Роланда Франка усім меценатам, які підтримують Фонд.

Нагадаємо, V урочиста церемонія нагородження лауреата Премії відбудеться уже традиційно 27 серпня 2020 року в місті Дрогобичі.

Довідково: Міжнародну премію ім. Івана Франка  заснував у 2015 році його онук – Роланд Франко. У 2016 році премію отримав Любомир Гузар, Верховний Архієпископ-емерит Української Греко-Католицької церкви, кардинал Католицької церкви. У 2017 році лауреатом став професор Віденського університету, президент Міжнародної асоціації україністів – Міхаель Мозер, та  академік, почесний професор Львівського національного університету імені Івана Франка – Олег Шаблій. У 2018 році перемогу здобула  професор Українського католицького університету (Львів) та Українського вільного університету (Мюнхен) Ярослава Мельник, та  доцент кафедри Східноєвропейської історії Гельсінського університету Йоганнес Ремі. У 2019 році нагороду отримала доктор філології Міланського університету Марія Грація Бартоліні (Італія).

Пресслужба Міжнародного фонду Івана ФранкаСоздан 22 окт 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником