Трускавецький вісник № 150 (1885) від 19 листопада 2019 р

 

Трускавецький вісник № 150 (1885) від 19 листопада 2019 р

19.11.2019У номері: Кучмі подарували сухарі; Відповідь на звинувачення; Із засідання виконкому; Рятувальники відшукали заблукалого.

Короткі новини

Ремонт даху школи-гімназії буде завершено до кінця року

З Державного фонду регіонального розвитку України буде додатково виділено 2 мільйони гривень, щоб до кінця 2019 року завершити капітальну реконструкцію даху НВК «СЗШ №2-гімназія» м. Трускавця. Про це 18 листопада на щотижневій апаратній нараді в Трускавецькій міській раді повідомив начальник відділу освіти Орест Лобик.

«В цьому році на дах школи-гімназії пішло 7 мільйонів гривень з ДФРР та 2 мільйони з міського бюджету. Для остаточного завершення робіт потрібно ще 2 мільйони, адже сама конструкція даху досить складна. На об’єкті працюють чотири бригади, тож до кінця року дах буде зроблено», - зазначив міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

Під час свого виступу на нараді Орест Лобик також поінформував, що з державного та обласного бюджетів надійшло 160 тисяч гривень на проведення швидкісного Інтернету для шкіл міста, 200 тисяч – на ремонт підлоги харчоблоку школи №2-гімназії, 200 тисяч – на завершення робіт в д/у «Теремок» по підмостці та сходах, 240 тисяч – для кабінету української мови (буде зроблено ремонт класу та закуплено меблі і техніку). У грудні очікується надходження 200 тис. грн. для реконструкції актового залу СЗШ №3 м. Трускавця.

У Трускавці рятувальники відшукали заблукалого у лісі чоловіка

Як інформує пресслужба ГУ ДСНС України у Львівській області, 18 листопада о 16:24 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що поблизу м. Трускавець пішов в ліс по гриби та заблукав чоловік 1952 року народження. В результаті організованих пошукових робіт пожежно-рятувальним відділенням о 17:15 заблукалого знайдено та передано працівникам медичної допомоги. До пошукових робіт залучили 4 чоловік особового складу та 1 одиницю спецтехніки.

Власна інформація

До зведеного бюджету Трускавця надійшло майже 135 млн. гривень податку на доходи фізичних осіб та майже 11 млн. гривень військового збору

Протягом січня-жовтня 2019 року зведений бюджет країни отримав від мешканців Трускавця 134,6 млн. гривень податку на доходи фізичних осіб, що на 19,4 млн. грн більше надходжень минулого року та 10,9 млн. гривень військового збору, а це на 1,0 млн. гривень більше минулорічних надходжень.

За підсумками роботи 10-ти місяців поточного року Загальний фонд державного бюджету України отримав від трускавчан майже 196,0 млн. гривень, що на 26,5 млн. гривень більше надходжень минулого року. До місцевої скарбниці надходження становлять 177,1 млн. гривень та є більшими за аналогічний період минулого року майже на 15,7 млн. гривень.

Цього року у формуванні місцевих бюджетів, за показником найбільших надходжень плата за землю посідає друге місце, пропустивши вперед податок на доходи фізичних осіб. Загалом власниками та орендарями земельних ділянок Трускавця у січні – жовтні ц.р. сплачено до місцевого бюджету 28,8 млн. гривень (від юридичних осіб надійшло 25,2 млн. грн.), що надає змогу місцевій владі спрямувати ці кошти на покращення соціально-економічних умов та розвиток регіону.

Дрогобицьке управління ГУ ДПС у Львівській області

Кучмі подарували сухарі

Сьогодні, 19 листопада, на сесії Дрогобицької міської ради громадська активістка Лідія Надкернична вручила міському голові Дрогобича Тарасові Кучмі пакет із сухарями. Привід був вагомий – вчора, 18 листопада, меру Дрогобича повідомили про підозру про вчинення злочину за побиття людини. Вручали підозру о 15.00 в кабінеті міського голови Дрогобича керівник Дрогобицької місцевої прокуратури Юрій Малахівський та слідча Дрогобицького відділу поліції. Через це мер Дрогобича запізнився на півгодини на засідання погоджувальної ради, яке розпочалося о 15.00.

Побиття мером Кучмою громадського активіста мало місце півтора року тому, а саме 4 червня 2018 року відразу після завершення щотижневої оперативної ради в Ратуші. Тарас Кучма вдарив мешканця міста Ореста Загродського кулаком в чоло, а потім вдарив другий раз по обличчю. Чоловіка було побито в присутності працівника поліції при чималій кількості свідків. Процес побиття було знято на відеокамеру.

Як інформує Львівська обласна прокуратура на своїй офіційній сторінці в мережі Фейсбук, прокурорка Львівщини Ірина Діденко повідомила Кучму про підозру за побиття людини. Дії чиновника кваліфіковано за ч.1 ст.125 Кримінального кодексу України – легкі тілесні ушкодження. «На даний час йому оголосили підозру. Тепер – справа за судом», - кажуть у прокуратурі.

З власних джерел відомо, що попередній очільник прокуратури Львівщини Юрій Квятківський не давав ходу цій справі, шість разів повертавши її. Таким чином попередній очільник Львівщини Олег Синютка тримав пана Кучму «на гачку».

Нова мітла по-новому мете, тож нова українська влада вирішила не ховати справу з побиттям Кучмою людини під сукно, а дати їй хід. Але чи доведе цю справу до логічного завершення, чи тільки використає, щоб знову тримати мера Дрогобича «на гачку», покаже час.

Іванна Кравчик

Відповідь на звинувачення

Нещодавно на головній сторінці товариства ПрАТ “Трускавецькурорт” з`явився допис, в якому звучить відповідь на численні нападки з боку колишнього мера Трускавця Лева Грицака. Одна зі статей з’явилася одразу після того, як на баланс міста безоплатно було передано історичні надкаптажні споруди у міському парку.

Як пояснили ситуацію і велику кількість негативних публікацій на свою адресу у ПрАТ “Трускавецькурорт”, такі речі відбуваються виключно тому, що ця людина знову будує свій передвиборчий піар на знайомій йому стратегії – звинувачення, перекручування фактів, суцільному негативі, щоб на цьому фоні виглядати “рятівником” і “дбайливим господарником”. Шкода, що у цій передвиборчій агітаційній клоаці, яка виливається на голови опонентів пана Грицака, опинився імідж міста курорту. Відповідь на звинувачення товариства “Трускавецькурорт” у тому, що читайте нижче.

“22 жовтня ПрАТ «Трускавецькурорт» безкоштовно передало на баланс міста, а саме комунального підприємства «Парк Курортний», 15 об’єктів нерухомого майна, частина з яких мають статус пам’яток архітектури місцевого значення. Це знакова для товариства та міста Трускавець подія, що свідчить про ефективність та результативність обраного шляху співпраці між бізнесом та місцевою владою. Але не всім потрібні якісні зміни на курорті. Одним з таких людей є бувший мер Трускавця Лев Грицак. Він одразу з’являється там, де приймаються рішення, що мають на меті вивести місто зі стану пострадянської коми і зробити його курортом європейського рівня. Не став винятком і цей випадок.

Як тільки був підписаний акт передачі майна, Лев Грицак видав черговий пасквіль з критикою міського голови та ПрАТ «Трускавецькурорт». Втім, критики там мало, – має місце суцільне перекручування фактів і тотальна брехня від людини, що перебувала два терміни на посаді міського голови і прекрасно володіє інформацією. Отже, це факт свідомої маніпуляції громадською думкою.

Головним аргументом критики пана Грицака є те, що об’єкти, передані у володіння місту, не мають жодної цінності. І дійсно, для нього – жодної. Це підтверджує факт, коли у 2007 році згідно рішення міської ради за його підписом на баланс міста перейшов ряд об’єктів. У цьому переліку були приміщення більярдної, електромайстерні та альтанка, але аж ніяк не історичні об’єкти і пам’ятники. Зрозуміло, адже землю під ними надто складно використати в комерційних цілях, а витрат на утримання надто багато. Тобто як і в минулому, так і в теперішній час пан Грицак думає про матеріальну вигоду, особистий зиск, а не «непотріб» у вигляді історичних пам’яток.

Все це не дивно, адже для нього не має цінності і найбільше багатство курорту – мінеральна вода «Нафтуся». Санаторій «Карпати», власником якого є пан Грицак, починаючи з червня цього року не постачає для своїх відпочивальників цю воду, і на даний момент невідомо, яку саме воду вже довший час споживають для оздоровлення відвідувачі санаторію. З крану? Зі Східниці? Чи, може, Моршинську? Важко уявити, але це факт: так чинить людина, що на словах представляє себе опікуном курорту.

Його слова – не більше ніж популізм перед черговими виборами мера Трускавця. На омріяну ним посаду, до якої мешканці міста його близько не підпускають вже другі вибори підряд, адже мають гіркий досвід його головування. Отже, давайте повернемося до того, що ж відбувалося зі згаданими об’єктами і парком за ті вісім років, коли на посаді мера був пан Грицак.

З 2002 по 2010 рік міський парк знаходився у власності міста і обслуговувався під керівництвом мера. Коли у 2003 році він своїм рішенням перевів парк до себе у підпорядкування, він врахував всі вигоди, але не думав, що парк потребує таких значних витрат на утримання. До цього часу існувала «Курортна рада», а у парку був штат близько 30 осіб. В парку висаджували квітники три рази на рік, і працювали парники, де вирощували декоративні квіти. Регулярно виділялися кошти на утримання парку, адже вони були у кошторисі усіх витрат «Курортної ради». І ніхто не міг економити на парку, бо «Трускавецькурорт» відповідав за парк, а наглядачами були міська рада, представники якої раз на тиждень ходили і виписували приписи – в стилі «там гілка впала, там ще щось треба прибрати».

До 2003 року парк утримувався дуже добре. Доріжки на «Юзі» були всі заасфальтовані, а саме джерело облаштоване для відпочивальників комплексом з гранітних плит, піалою та краниками подачі води для зручного користування. Все було в ідеальному стані. Але у 2005 року, при повній байдужості місцевої влади, яку очолював у той період пан Грицак, всі ці гранітні плити, з краниками та піалами, були вирвані із землі і вивезені у невідомому напрямку. Огорожа опинилася на металобрухті. До 2003 року, коли Трускавецькурорт володів цим парком, таке уявити було неможливо, адже в парку була організована охорона, яка захищала всі об’єкти від крадіїв та вандалів. А потім почався хаос.

Тільки зараз територію довкола пам’ятника Міцкевичу почали замощувати, але чомусь пан Грицак, не згадує, що до пам’ятника колись йшли два сходові спуски, які брутально розібрали по частинах. А нижче пам’ятника була скульптура, яку просто поламали і здали «на метал». І все це сталося за часів його керівництва містом. При цьому громада аж тепер дізналася, про те що колишній мер, Лев Грицак отримав нагороду за реконструкцію пам’ятника, до якої він ніяким чином не був причетний.

Тому сьогоднішня критика з його боку щодо стану парку і об’єктів в ньому є зухвалим проявом політичного авантюризму. Він користується тим, що не всі можуть знати чи пам’ятати реальний перебіг подій. Але на щастя, такі люди є. І вони не дозволять йому маніпулювати фактами.

До прикладу, пан Грицак говорить, що колодязь «Фердинанд» є виведеним з ладу, а джерело «Едвард» постачає воду для санаторію «Кришталевий Палац»… Це, як мінімум, дивні висновки від людини, що претендує на авторитетну думку. «Едвард» виведено з експлуатації на початку 60-х років у зв’язку з обвалом. Це шахта глибиною 7 метрів з горизонтальною вирубкою в бік «Кришталевого палацу». Але приблизно з 1961-1962 років звідти воду ніхто не бере, бо через обвал в джерелі зник сірководень. А ось саме з «Фердинанду» кілька останніх років велося постачання «Кришталевого палацу» мінеральною водою.

Втім до найбільшої маніпуляції бувший мер вдається, коли говорить про повернення гідромінеральної бази громаді. Не розділяючи поняття Надр та Об’єктів гідромінеральної бази, він навмисне повторює, що все це треба повертати громаді. Насправді, надра завжди належали і належать державі і громаді. Їх не треба нікуди повертати. А от гідромінеральну базу повинна обслуговувати ліцензована організація, яка має відповідні дозволи. І тому свердловини, спеціальні споруди, мережі тощо, в таких випадках є у власності і компетенції експлуатаційних організацій.

Це питання публічно піднімалося ще у 2008 році, і вже тоді пан Грицак свідомо сплутував ці поняття. Треба завжди пам’ятати, якщо під ресурсами розуміється об’єм мінеральних вод, який знаходиться під землею, то це є загальнодержавна власність. Якщо мається на увазі технологія видобування і транспортування, то цим може займатися виключно спеціалізована організація, що має ліцензію і відповідні засоби видобування і транспортування, які є власністю цієї організації. І ніколи не треба змішувати ці поняття.

За словами Грицака, «місто навантажили хворими об’єктами, що не мають комерційної цінності». За такого ставлення до історично важливих для міста споруд і архітектурних пам’яток, якби у той час все це майно перейшло в комунальну власність міста, і відповідно під управління пана Грицака, сьогодні цих об’єктів вже просто би не існувало. На щастя цього не сталося, і ПрАТ «Трускавецькурорт» вдалося зберегти їх для міста.

Останнім часом активізувалися прихильники торпедування розвитку курорту. Вони всіма засобами намагаються зупинити процеси, що зроблять неможливим повернення до минулого, коли в місті його очільник керувався власними інтересами, нехтуючи громадою та самим курортом. Наслідки ми всі бачимо, тому можемо впевнено заявити, – повернення до цього не буде. А будь-яка зухвала брехня буде отримувати спростування і відповідну реакцію тих, проти кого вона спрямована!”

Пресслужба ПрАТ «Трускавецькурорт»

Трускавець на обласний конкурс подає 27 проєктів

Для участі в обласному конкурсі проєктів місцевих ініціатив Львівської обласної ради Трускавець подає 27 проектів. Вичерпний перелік проєктів від Трускавця затверджено на засіданні виконавчого комітету Трускавецької міської ради 19 листопада 2019 р. Питання на виконкомі доповідала начальниця управління розвитку міста ТМР Наталія Скибак.

Кожна заявка на конкурс має бути підкріплена солідарним фінансуванням. Тобто, до запитуваного обласного бюджету додаються гарантії внеску громади: виписки з рахунку, на який внесено зібрані громадою кошти, або документ, що засвідчує спонсорські пожертви.

Незалежні експертні групи виставляють бали кожному належно оформленому мікропроєкту, а конкурсна рада просто підводить риску рейтингового списку.

Пріоритетами конкурсу на 2020 рік визначені: 1) освіта, 2) охорона здоров'я, 3) культура, 4) спорт, 5) безпека, 6) вуличне освітлення, 7) будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, облаштування об’єктів природно-заповідного фонду, а також придбання обладнання, інвентарю та предметів довгострокового користування, 8) обласні заклади та установи, некомерційні комунальні підприємства обласної ради.

Отже, на обласний конкурс проєктів подаються такі проєкти від Трускавця:

1. Капітальний ремонт санітарного вузла та господарського приміщення 4-го поверху поліклінічного корпусу КНП «Трускавецька міська лікарня» ТМР на вул. Данилишиних, 62 м. Трускавця.

2. Капітальний ремонт кімнат для розміщення спортсменів у ДЮСК "Спортовець" на вул. Данилишиних, 11 в м. Трускавець.

3. Придбання музичного інструменту для Будинку учнівської творчості на вул. Стебницька,12 в м. Трускавець.

4. Придбання меблів для забезпечення сучасного підходу до організації навчального та розвивального процесу дошкільників у ДНЗ №4 «Сонечко» на вул. Бориславській, 34 м. Трускавець Львівської області.

5. Капітальний ремонт санвузла в ДНЗ № 6 «Теремок» на вул. Лесі Українки, 21 в м. Трускавець Львівської області.

6. Капітальний ремонт туалетних кімнат у ДНЗ №5 «Зірочка» по вул. Стебницькій, 68 в м. Трускавець Львівської області.

7. Придбання меблів для роздягалень та групових кімнат у ДНЗ № 7 "Дзвіночок" на вул. Стебницькій, 94 у м. Трускавець Львівської області

8. Капітальний ремонт їдальні СЗШ № 1 м. Трускавця з метою якісної організації харчування та обслуговування школярів.

9. Капітальний ремонт електропостачання варочного цеху шкільної їдальні НВК «СЗШ №2-гімназія» на вул. Данилишиних, 19 в м. Трускавець  Львівської області.

10. Придбання технічного обладнання для навчальних кабінетів СЗШ № 3 м. Трускавець, на вул. Стебницькій,98.

11. Музичний сквер: будівництво освітньо-відпочинкового простору на території позашкільного навчального закладу Трускавецької школи мистецтв ім. Р.Савицького на вул. Річки 11 в м. Трускавець.

12. Капітальний ремонт пішохідної доріжки від житлового будинку на вул. Стуса, 4 до житлового будинку на вул. Стебницька, 76 в м. Трускавець Львівської області.

13. Безпечне ОСББ: придбання та монтаж системи відеонагляду в ОСББ "Гошів 38" на вул. Івана Мазепи, 38 в м. Трускавець Львівської області.

14. Придбання та монтаж системи відеонагляду в ОСББ "Зелений дім 72" на вул.Стебницька, 72 в м. Трускавець Львівської області.

15. Придбання та встановлення систем відеонагляду в ОСББ "Будівельник 2016" на вул. Стебницька, 74 в м. Трускавець Львівської області.

16. Безпечне ОСББ: придбання та встановлення системи відеонагляду в ОСББ "Трускавець-комфорт" на вул. Скоропадського, 8 в м. Трускавець Львівської області.

17. Придбання та монтаж системи відеоспостереження в ОСББ "Едельвейс 70" на вул. Стебницька, 70 в м. Трускавець Львівської області.

18. Реконструкція прибудинкової території з облаштуванням підпірної стінки на вул. Стуса,10 м. Трускавець.

19. Капітальний ремонт покрівлі житлового будинку на вул. Стуса,14 в м. Трускавець Львівської області.

20. Капітальний ремонт покрівлі житлового будинку на вул. Івасюка 13 в м. Трускавець Львівської області.

21. «Гуси Трускавця». Придбання скульптур з метою популяризації культурно-історичної спадщини м.Трускавець.

22. URBAN простір ОСББ «Файні газди» на вул. Бориславська, 36 в м. Трускавці (реконструкція).

23. Капітальний ремонт внутрішньо-будинкових мереж водопостачання та водовідведення (стояків) житлового будинку на вул.Івасюка, 1 у м. Трускавець ОСББ "Центральне-2017".

24. Капітальний ремонт дренажної системи житлового будинку на вул. Івасюка, 15 у м. Трускавець, ОСББ "Молодіжне-15".

25. Придбання обладнання (сервер з програмним забезпеченням) для ефективного використання медичної інформаційної системи в КНП «Трускавецька міська лікарня» на Данилишиних, 62 в м. Трускавець.

26. Реконструкція мереж вуличного освітлення на вулиці Дрогобицькій м. Трускавця Львівської області

27. Ландшафтно-просторове облаштування та благоустрій території на вул. Івасюка у м. Трускавці (реконструкція).

Остаточні переможці обласного конкурсу проєктів будуть відомі у березні 2020 року.

Пресслужба Трускавецької міської радиСоздан 19 ноя 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником