Трускавецький вісник № 156 (1891) від 5 грудня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 156 (1891) від 5 грудня 2019 р.

05.12.2019У номері: Конкурс краси інвалідів «Краса без обмежень»; Короткі новини; Спортивні новини; Про національні меншини в Україні.

Короткі новини

Завтра в окремих будинках Трускавця буде відсутнє водопостачання!

У зв’язку з виконанням робіт з реконструкції мереж водопостачання від вул. Стебницька до вул. Скоропадського, в  рамках обласної програми «Питна вода» у м. Трускавці буде відсутнє водопостачання за адресами:

- вул. Стебницька, 84-104;

- вул. Скоропадського, 9;

- вул. Данилишиних, 49-57;

- вул. Стуса, 13, 15;

- СШ №3;

- садочок «Дзвіночо».

Водопостачання буде відновлено  06.12.2019 р. до кінця доби.

Просимо вибачення за тимчасові незручності.

У «Спортовці» стартував обласний турнір з плавання «Кубок Федерації»

4 грудня у Трускавці в плавальному басейні ДЮСК «Спортовець» стартував обласний турнір з плавання «Кубок Федерації». Це заключний етап серії відкритих дитячих турнірів з плавання «Акваліга Львівщини – 2019».

Змагання проводяться з метою популяризації плавання серед учнів молодших класів закладів освіти Львівської області та залучення до занять плаванням учнів початкової школи для виявлення талановитих спортсменів. Протягом року, з грудня 2018 року, вже було проведено п’ять турів у Дрогобичі, Сокалі, Миколаєві, Червонограді та Львові.

У заключному етапі «Акваліги Львівщини - 2019», в Трускавецькому «Спортовці» зібралась рекордна кількість учасників – 190 юних плавців з Винників, Дрогобича, Миколаєва, Нового Роздолу, Золочева, Сокаля, Червонограда та Трускавця.

Трускавець представляють вихованці відділення плавання дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець».

На урочистому відкритті обласного турніру з плавання «Кубок Ліги» учасників змагань вітали секретар Трускавецької міської ради Наталя Пономаренко та директор ДЮСК «Спортовець» Любомир Мацькович, які побажали юним плавцям вдалих виступів та привітали усіх зі святом Введення в храм Пресвятої Богородиці.

Ініціатором проведення спортивних змагань з плавання «Акваліга Львівщини – 2019» є Львівська обласна федерація морських багатоборств та акватлону (голова федерації – тренер відділення плавання ДЮСК Андрій Жгута), Змагання носять особистий характер і проводяться окремо серед учнів 1, 2, 3 та 4 класів на дистанціях 25 та 50 метрів усіма спортивними способами плавання.

Трускавець взяв участь в Міжнародній конференції «Відродження гідності людей «Золотого віку» в українському суспільстві»

Минулого тижня в Миргородському районі Полтавської області відбулася ІІ Міжнародна конференція «Відродження гідності людей «Золотого віку» в українському суспільстві». Цією Конференцією продовжено проект, що розпочався у Старосамбірському районі на Львівщині у 2016 році – «Шануй Батька і Матір».

Організаторами конференції були Благодійний фонд «Спільнота золотого віку»; Національна академія педагогічних наук України; Комісія УГКЦ у справах родини; Вища школа публічного лідерства НУ «Львівська політехніка»; ДПС «Витанія» (Люблін-Польща);  Інститут психології Люблінського католицького університету Івана Павла ІІ; Полтавський Національний педагогічний Університет; Харківський національний університет внутрішніх справ.

 В конференції взяли участь від Департаменту соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації троє учасників: начальниця управління Тетяна Медвідь, директорка Підбузького геріатричного будинку-інтернату Віра Баброцяк, директорка Трускавецького територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Олена Пилат.

«Схематозників» та корупціонерів усунуть

Як інформує пресслужба Держгеокадастру, у середу, 4 рудня, Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук представив нового Голову Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру Дениса Башлика.

«Ми тут, щоб докорінно змінити ставлення людей до сфери земельних відносин, зокрема до Держгеокадастру як органу, що надає адміністративні послуги», — наголосив Олексій Гончарук.

Водночас Глава Уряду поставив чіткі завдання перед новим очільником Держгеокадастру, серед яких: тотальна перевірка та очищення служби від корупціонерів, оновлення її керівного складу шляхом відкритих та прозорих конкурсів, презентація стратегії розвитку Держгеокадастру, а також завершення ортофотозйомки всієї території України та інвентаризації земель сільськогосподарського призначення до 2020 року.

Денис Башлик пообіцяв усунути «схематозників» і корупціонерів, що лишилися у відомстві, перевести всі адміністративні послуги в онлайн-формат, відкрити дані Державного земельного кадастру, наповнити новими шарами кадастрові карти.

«На мене покладено величезну відповідальність щодо забезпечення прозорості роботи та публічності Держгеокадастру, — наголосив Денис Башлик. — Відомство потребує кадрового оновлення, але це не є розв'язанням усіх проблем. Три основні напрями мають забезпечити якісно новий рівень роботи служби: дерегуляція, децентралізація та діджиталізація».

Він зауважив, що реформування Держгеокадастру стане запорукою ефективного запуску земельної реформи.

«Прозорість, клієнтоорієнтованість і якість послуг - це ті орієнтири, на яких будуватиму роботу відомства», — резюмував Голова Держгеокадастру.

Зазначимо, що раніше Денис Башлик очолював Департамент міжнародної співпраці та ринку земель в Держгеокадастрі. Є ініціатором успішних масштабних міжнародних проєктів зі Світовим банком, USAID, Kartverket, співавтором низки інноваційних ініціатив у сфері ринку земель, зокрема щодо створення системи моніторингу земельних відносин.

Нагадаємо, Голову Держгеокадастру призначено розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1138-р від 27 листопада 2019 року.

Власна інформація

Держархбудінспекція оприлюднила план перевірок на 2020 рік

Державна архітектурно-будівельна інспекція України опублікувала на Інспекційному порталі та власному сайті затверджений річний план здійснення заходів державного нагляду (контролю) на 2020 рік.

Згідно з планом буде проведено більше 3,5 тис. перевірок – як щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності під час виконання підготовчих та будівельних робіт, так і щодо додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів із середніми та значними наслідками.

Таким чином суб’єкти господарювання вже можуть дізнатися, чи включено їх до плану перевірок ДАБІ на наступний рік.

На Інспекційному порталі також можна знайти інформацію про проведені Держархбудінспекцією планові контрольно-інспекційні заходи у поточному році та їх результати.

«Держархбудінспекція почала оприлюднювати інформацію на Інспекційному порталі відповідно до Меморандуму про співпрацю між ДАБІ та Офісом ефективного регулювання. Це необхідний крок до відкритості роботи органу, а також для переходу на ризик-орієнований підхід», - відзначив в.о. Голови Держархбудінспекції Олександр Строкач.

Крім того, із запуском онлайн-платформи «ПРОЗОРА ДАБІ», інформацію про позапланові перевірки ДАБІ почали розміщувати ще й у зазначеній системі. Зокрема, у «ПРОЗОРА ДАБІ» публікуються відомості про заходи контролю щодо об’єктів незначного, середнього та значного класу наслідків, замовниками яких є юридичні особи. За адресою будівництва чи назвою замовника кожен може дізнатися підстави проведення перевірки, дату видачі направлення інспектору та результати контрольно-інспекційного заходу.

Для суб’єктів містобудування така відкритість інформації є додатковим механізмом захисту від можливих зловживань з боку посадових осіб та контролю за правомірністю дій державного органу.

Прес-служба ДАБІ України

Краса без обмежень

Трускавецька міська асоціація інвалідів – це велика дружня родина. Тут вміють підтримувати один одного, надихати, співчувати у будь-яких життєвих ситуаціях.

Трускавецька міська асоціація інвалідів та Народний дім міста-курорту до Міжнародного Дня людей з інвалідністю організували та 4 грудня провели конкурс «Краса без обмежень-2019». Конкурс проводився з метою залучення людей з функціональними обмеженнями до культурних і духовних цінностей, демонстрації суспільству, що люди з інвалідністю мають сили і талант для самореалізації в соціумі, і відчувають себе повноцінними членами суспільства. Пріоритетом кандидаток на учасниць Конкурсу стали активна життєва позиція дівчат та жінок, їх творчі здібності, захоплення співом, танцями, вишиванням, малюванням, спортом.

У конкурсі взяли участь 7 дівчат та жінок. Урочиста частина розпочалася фільмом про діяльність Трускавецької міської асоціації інвалідів та виступами представників влади міста Трускавця. Голова міської асоціації інвалідів Надія Заблоцька розповіла про діяльність громадської організації, участь членів асоціації в комісіях міської ради, про подання пропозицій до міської програми. Внаслідок активної участі та пропозицій Трускавецької МАІ міською радою прийнята комплексна програма правового та соціального захисту людей з інвалідністю на 2019-2021 роки.

Також Надія Заблоцька розповіла про участь в проектах, про заходи, які здійснили та в яких взяли участь члени ТМАІ, про співпрацю з бібліотеками міста, центром правової допомоги, пенсійним фондом, центром зайнятості, релігійними організаціями «Добра новина», «Вістка миру». Проведено 8 міських Спартакіад для людей з інвалідністю, щорічна участь в обласних Спартакіадах, в 2018 р. 2 члени організації взяли участь у Всеукраїнській спартакіаді. Було сказано про участь в семінарах, тренінгах, двічі відвідували учасників АТО в госпіталі. На завершення виступу голова Трускавецької МАІ вручила Подяки від керівництва Львівської асоціації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» за підписом голови Оксани Кіяновської.

Артистично та неперевершено вела Конкурс художній керівник Народного дому м. Трускавця Олена Соляник.

Оцінювало конкурсанток вельмишановне журі в складі:

- голова журі Тетяна Татомир, начальниця відділу культури Трускавецької міської ради,

- члени журі:

- Наталія Шпак (волонтерка, благодійниця, яка багато років поспіль допомагає людям з інвалідністю),

- Людмила Лесишак (директор Народного дому),

- Ганна Брутко (власниця магазину «Шедевр», дизайнерка і модистка, виробник ексклюзивних головних уборів, які прикрашають українських жінок),

- Олег Олексин (голова Спілки художників м. Трускавця, волонтер).

Готували до показу наших красунь майстри перукарі-візажисти Вищого професійного училища № 19 м. Дрогобича (керівник Володимир Маринкевич) Віра Головей, Уляна Бурачок, Мар’яна Андрейко, Галина Думанська, Оксана Кусьо, Марія Гуцало, Тетяна Мацьків. Це професійний навчальний заклад нового типу, який дає можливість отримати сучасну професію, оволодіти новими технологіями, опанувати новітню електронно-обчислювальну техніку. Тут згуртувався авторитетний, професійний колектив однодумців, які дбають про підготовку висококваліфікованих спеціалістів, виховують у молодого покоління любов до обраної професії.

Одяг учасниць – від Ганни Брутко, власниці магазину «Шедевр», модистки та дизайнера.

Майже місяць вчив учасниць звукооператор, у минулому керівник бальної студії Олег Чернявий.

Конкурс почався з дефіле учасниць. Присутні глядачі затамували подих. Пригадався вислів: В Україні нема некрасивих жінок, просто є недоглянуті». Потім кожна учасниця розповіла про себе, свої захоплення та уподобання. А ще було домашнє завдання – дівчата та жінки декламували вірші, танцювали, презентували самостійно вирощені дари природи, оформивши їх в кошику, пригощали всіх присутніх своєю випічкою, демонстрували оздоблені килими ручної роботи.

Мимоволі закрадалася думка: кого ж обрати? Адже всі такі гарні, святкові, сяючі…

Чудовий настрій присутнім додавала лауреатка Міжнародних та Всеукраїнських фестивалів Оксана Чіпак, методист Народного дому. А юна Аня Нєлєпін веселила присутніх українським гумором. Професійні світлини на пам`ятку про конкурс виконала фотомисткиня Ірина Бердаль-Шевчик.

А зараз хочу звернутись до наших благодійників. Президія ТМАІ висловлює Вам щиру подяку за щорічну підтримку і співпрацю в заходах інтеграції людей з інвалідністю.

Сказати, що ви молодці чи просто хороші – замало, бо вам не потрібно нагадувати, що ми є, а саме ви своїми вчинками, турботою говорите, що ви поряд, завжди близько. Тож дякуємо вам за все, в тому числі за передплату на 2020 рік газети «Благовіст» для активних членів асоціації.

Отже, наші благодійники – це:

- міський голова Трускавця Андрій Кульчинський,

- генеральний директор ТзОВ «ГКК «Карпати» Лев Грицак,

- генеральний директор ТзОВ «Санаторій «Шахтар» Юрій Остапчук,

- керівник Міжнародної клініки відновного лікування, Герой України, професор Володимир Козявкін,

- очільниця аптеки Олена Панахида,

- керівник санаторію «Аркада» Микола Пирцус,

- керівниця ринку «Дукан» Ірина Кутельмах,

- керівник санаторію «Молдова» Валерій Бабелюк,

- депутат Трускавецької міської ради Михайло Малащак,

- керівник пансіонату «Пролісок» Юрій Швець,

- очільниця магазину «Сова» Ірина Гузьо

- та всі ті, хто підтримують нас в цей непростий час.

Кошти на подарунки для учасниць, подарунки та солодощі бажаючі з числа благодійників мали можливість вручити особисто під час урочистого фіналу конкурсу.

Спонсорами свята виступили:

- керівництво санаторіїв «Південний», «Парк здоров`я»,

- директор сан. «Перлина Прикарпаття» Сергій Саліженко,

- директор сан. «Батьківщина» Євгеній Боднар,

- директор Центру реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький», депутат Трускавецької міської ради Василь Вовчанський,

- керівник Львівської Майстерні шоколаду Михайло Самбірський,

- директор 17.ТзОВ «Вавілон» Євген Стецишин, з

- асновник піцерії «Дольче Віта» Валентин Самойлов та директор цього ж закладу Роман Москвяк,

- громадський діяч, директор готелю «Клуб рН» Сергій Розора,

Ілля та Ольга Дробчаки (пекарня «Братрура»),

- пані Софія з ресторану «Веранда»,

- Володимир Дражук з ресторану «М’ясник»,

- ресторан «Згадка»,

- Оксана Ільчук («Еники-беники»),

- Галина Павлів (магазин «Овочі-фрукти»),

- Ігор Пранник (кафе «Пельменна»),

- родини Салань та Олексин,

- магазин «Шедевр» (Брутко Ганна),

- магазин «Світоч» на вул. Річки,

- Наталія Шпак («Кам’яна веселка»).

Титули на конкурсі «Краса без обмежень» здобули:

- «Міс Краса без обмежень 2019» та «Міс Глядацьких симпатій» – Анна Мотика,

- Перша «Віце Міс» – Наталія Галелюк,

- Друга «Віце Міс» – Галина Бурмус.

Переможницю обирали присутні в залі глядачі. Але всі погодилися, що не було гірших і кращих, всі гарні! Всі учасниці конкурсу отримали щедрі подарунки.

Надія Заблоцька, голова Трускавецької міської асоціації інвалідів ЛОАІ ВОІ СОІУ

Національним меншинам створено можливості для реалізації своїх прав та не зафіксовано жодного випадку проявів ксенофобії та дискримінації

Російська Федерація продовжує здійснювати інформаційний вплив на зовнішнє оточення сусідніх Європейських держав для розбрату з Україною.

Так, декілька днів тому спікер Держдуми РФ В`ячеслав Володін повідомив, що парламент Угорщини має намір об`єднати зусилля із Держдумою РФ для захисту прав національних меншин в Україні. Не дивно, що вказане заявив російський спікер, по його словам Угорські парламентарі просять допомогти колег відстояти права нацменшин в першу чергу на вивчення мови, який вважає, що після прийняття в Україні нового мовного закону в Україні нацменшини позбавлені такого права.

Візьмемо, для прикладу, Дрогобицький район, в якому діють різні національні меншини (єврейські, польські тощо), та де діють суботні школи для вивчення польської мови, а також для кримських татар, які є вимушеними переселенцями під час російської агресії в Криму. На Дрогобиччині національним меншинам створено можливості для реалізації своїх прав та не зафіксовано жодного випадку проявів ксенофобії та дискримінації. Разом з цим, приділяється велика увага нацменшинам як з боку влади, так і громад в цілому. 

Зокрема, Державні збори Угорщини заявляють, що не звертались до РФ з проханням об’єднати зусилля щодо захисту прав мовних меншин в Україні, Угорщина, є членом ЄС і НАТО та підтримує Україну в протидії російської агресії та не йтиме на жодні провокації.

Разом з цим, Російська Федерація продовжує використовувати різні конфліктні ситуації, які стосуються двох сусідніх країн де намагається створити конфлікт своїм інформаційним впливом.

Петро АнтонюкСоздан 05 дек 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником