Трускавецький вісник № 161 (1896) від 19 грудня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 161 (1896) від 19 грудня 2019 р.

19.12.2019У номері: День святого Миколая; Короткі новини.

Короткі новини

Надзвичайники Трускавця отримали нову потужну машину

Як інформує пресслужба Трускавецької міської ради, напередодні Дня святого Миколая Державна пожежно-рятувальна частина №7 м. Трускавця отримала новий потужний автомобіль МАЗ. Машина обладнана власною електростанцією потужністю 5 кВт, бензорізом та бензопилою, висувними ліхтарями, які добре освітлюють місце надзвичайної події. Авто може одночасно везти 4 тонни води. Це дев`ятий автомобіль на озброєнні трускавецьких надзвичайників і він є найпотужнішим з-поміж усіх. Куплено машину за державні кошти – 5 мільйонів 300 тисяч гривень. Це 15-та машина такої потужності на Львівщині.

Оглянули нову техніку начальник Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Львівській області генерал Юрій Кагітін та міський голова Трускавця Андрій Кульчинський. Вони залишилися задоволені побаченим.

А до кінця 2019 року трускавецьких пожежників чекає нове поповнення. Німецькі партнери Трускавця з Землі Ватлінґен в Нижній Саксонії подарують пожежний автомобіль для Трускавецької ОТГ, котра має бути створена наступного року.

В 2019 році у Трускавці виплачено майже 700 тисяч гривень одноразових допомог

Як інформує пресслужба Трускавецької міської ради, згідно Програми соціальної підтримки окремих категорій мешканців м. Трускавця на 2018-2020 роки тільки в 2019 році управлінням праці та соціального захисту населення було надано допомогу для 1348 осіб. І хоча суми цієї допомоги можливо декого не надто вражають (від 200 до 1200 гривень кожному), та загальна цифра видатків міського бюджету для цих виплат достатньо висока – 688 тисяч 250 гривень.

Виплати здійснюються згідно розпоряджень міського голови і переважно приурочені до певних дат. Так, для прикладу, нещодавно в Україні відзначили День вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС (14 грудня), тож 24 ліквідаторам, які проживають у Трускавці, було виплачено по 600 гривень кожному (загальна сума – 14 тисяч 400 грн.). Цьогоріч це друга виплата, яку отримали ліквідатори та постраждалі від аварії на ЧАЕС – першу було виплачено до річниці трагедії 26 квітня, її отримало 49 осіб, а загальна сума виплат становила 35 тисяч 150 грн.).

Найменший розмір виплат (по 200 гривень з нагоди Великодніх свят) отримали одинокі непрацездатні громадяни та особи з інвалідністю, які знаходяться на обслуговуванні в Трускавецькому територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Таких осіб у Трускавці є 300.

Також одноразові допомоги в рамках Програми соціальної підтримки окремих категорій мешканців м. Трускавця на 2018-2020 роки отримали «афганці» (84 особи по 600 гривень = 50 тисяч 400 гривень), учасники національно-визвольних змагань, в тому числі репресовані, ветерани УПА, вдови політв’язнів (144 особи по 500 гривень = 72 тисячі), воїни АТО (ООС) та члени сімей загиблих учасників АТО (154 особи по 1 200 гривень = 184 тисячі 800 грн.).

290 осіб (143 соціально незахищені мешканці міста та 147 осіб з інвалідністю) отримали соціальні допомоги після звернення до міської влади. Таку допомогу їм було надано відповідно до рішення комісії. На це було витрачено 153 тисячі 500 гривень коштів міського бюджету.

Окрім грошової підтримки потребуючі соціально незахищені категорії населення отримують і інші види допомог. Так, впродовж 2019 року 9 учасників ліквідації аварії на ЧАЕС І категорії забезпечено санаторно-курортним лікуванням (за рахунок коштів державного та місцевого бюджету на загальну суму 65 тисяч 700 грн.), аналогічно на оздоровлення були відправлені і воїни АТО (ООС).

Діти з багатодітних сімей поїхали на циркову виставу

Сьогодні, 19 грудня – День святого Миколая. З нагоди свята 27 дітей з багатодітних сімей Трускавця поїхало на циркову виставу до Львова. Про це інформує пресслужба Трускавецької міської ради. Захід організовано відділом у справах сім`ї, молоді та спорту Трускавецької міської ради. Перед поїздкою з дітьми та їхніми батьками поспілкувався міський голова Андрій Кульчинський.

Власна інформація

Потрійне свято в музеї

18 грудня у музеї історії Трускавця відчинила свої двері Головна Резиденція Святого Миколая у Трускавці. Помічники Миколая у резиденції приймають діток з трускавецьких шкіл. В очікуванні Миколая дітей розважали аніматори. Школярів залучали до ігор та майстеркласів. Вони також записували свої добрі справи в Книгу Миколая. Оригінальну ідею Резиденції Св. Миколая втілили в життя працівники відділу культури міськради. Працюватиме Резиденція до 20 грудня.

Але початок роботи Резиденції – лише одна з трьох подій, які мали місце 18 грудня в музеї міста. Також тут відкрилася виставка живопису «До витоків» митця Левка Микитича з Дрогобича.

Уродженець села Нагуєвичі Левко Микитич малює надзвичайно теплі живі барвисті картини, від яких немов струменить позитивна енергетика. Та й сам митець немов притягує до себе своїм внутрішнім світлом та спокоєм. Тож на відкриття виставки прибуло чимало поціновувачів творчості Левка Микитича та мистецтва взагалі. Серед гостей були міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, відомий дисидент, правозахисник, публіцист, віцеректор Українського Католицького Університету Мирослав Маринович, невтомний громадський діяч Хосе Турчик,  численні друзі-художники Левка Микитича, зокрема Віра Копчак та Олександр Ніколаєвський.

Донечка митця задекламувала вірш Василя Стуса, а юні трускавецькі таланти виконали  ряд пісенних композицій. Відкриття виставки живопису «До витоків» пройшло у душевній затишній атмосфері.

А відразу після відкриття виставки творів Левка Микитича проходив благодійний аукціон. Роботи талановитих трускавецьких дітей виставили на торги, щоб за виручені кошти можна було зробити для дітей добрі справи.

Малюнки та керамічні вироби мали різну долю. Одні з них так і залишилися на поличках, зате за деякі точилися баталії в стилі трилерів. Одна з таких баталій закінчилися слізьми: маленька дівчинка так і не отримала вподобану намальовану мишку, бо лот був перехоплений іншою людиною, котра запропонувала вищу ціну. Що ж, нехай діти знають, який цей світ жорстокий!

28 робіт юних вихованців Трускавецької школи мистецтв імені Романа Савицького були виставлені на благодійний аукціон, котрий вів директор школи мистецтв Ігор Нич. Стартова ціна розпочиналася з 50 гривень, і інколи сягала навіть 250.

Міський голова Трускавця Андрій Кульчинський придбав кілька малюнків, переважно з зображенням тваринок. Як сказав Ігор Нич, ці роботи можуть прикрасити кабінет міського голови, а їхня ціна зростатиме з часом. Для прикладу, на аукціон були виставлені роботи донечки художниці Наталії Поліщук з відомого митецького роду Копчаків.

Сьогодні, 19 грудня, музей теж не пустуватиме. Окрім того що тут і далі діятиме Головна Резиденція Святого Миколая у Трускавці і подарунки отримуватимуть діти пільгових категорій, сюди завітають і депутати, котрих на аукціоні не було жодного. Депутати взяли участь в акції «Подаруй дитині мрію!», прочитавши листи до Святого Миколая та долучившись до благодійності. Початок заходу о 14.30.

А о 16.30 новою ілюмінацією засяє головна Різдвяна ялинка Трускавця. Адже Різдво вже так близько – в наступну середу.

Володимир Добрий

Святий Миколай з помічниками завітав до діток з особливими потребами

Щороку напередодні Дня Святого Миколая люди очікують на подарунки та дива. І завдяки добрим людям – помічникам Святого Миколая – у багатьох людей на очах появляються сльози радості, на обличчі задоволена посмішка, а в серці віра у Добро та Любов.

Так сталося і з дітками з особливими потребами, яких у Трускавці є 66. Близько половини з них завітало ввечері 18 грудня в готель «Трускавець 365», щоб не лише поспілкуватися за солодким столом, але й зустріти Святого Миколая та отримати від нього подаруночки. До тих же, хто не зміг прибути на свято, подарунки прибули додому. Захід було організовано з ініціативи народного депутата України від Дрогобиччини Ореста Саламахи, його помічників-консультантів у Трускавці Івана Герльовського та Сергія Чурбанова, членів команди Ореста Саламахи та партії «Слуга народу».

Орест Саламаха особисто не зміг прибути на свято, адже зараз у столиці нашої держави вирішуються надважливі для країни питання. Проте він не забув привітати всіх виборців, а особливо найменших жителів Дрогобиччини, з цим радісним та прекрасним святом.

- Наближається мить, яку дуже любить і очікує українська малеча – ніч Святого Миколая! Передчуття дива наповнює також і душі дорослих, ми із трепетом у серці зустрічаємо це свято, як одне із найдобріших, наймилосердніших у році. В ці дні ми самі стаємо помічниками Святого і долучаємося, по можливості, до добрих вчинків та приносимо дари потребуючим. У цю чарівну ніч бажаю усім – і діткам, і дорослим – нехай Святий Миколай завітає у кожну домівку, достукається до кожного серця, навчить нас не тільки приймати дарунки, але й самим творити та ділитися добром! Нехай збудуться всі Ваші мрії! – привітав всіх зі святом св. Миколая народний депутат Орест Саламаха.

В готелі «Трускавець 365» вітав гостей помічник-консультант Ореста Саламахи, депутат Трускавецької міської ради, заступник головного лікаря з економічних питань КНП «Трускавецька міська лікарня» Іван Герльовський.

- Кожне добро, яке ми даруємо людям, повертається сторицею. Не треба очікувати на вдячність людей, не треба надіятися на те, що за добро тобі платитимуть добром, бо такий вже наш світ. Потрібно просто робити добро завжди і всюди, щоб цей світ став кращим, добрішим, щоб у ньому було більше посмішок, радості та любові. Тоді буде менше болю та сліз, менше воєн та смутку, менше ненависті та заздрості. Я вітаю всіх вас зі святом Святого Миколая і давайте покличемо Його, може він десь тут близько, - зазначив у своєму вітальному слові до діток з особливими потребами та їхніх батьків Іван Герльовський.

І дійсно, Святий Миколай був неподалік, та не сам, а з помічниками та великим мішком подарунків. Потрібно було бачити, як світилися дитячі оченята, як палали їхні щічки, як голосно вони декламували віршики, як завзято виспівували «Ой хто, хто Миколая любить»…

- Ідея не просто роздати подарунки, а організувати свято, посидіти за спільним столом, поспілкуватися, подарувати діткам та їхнім батькам цей вечір в залі готелю «Трускавець 365» виникла у нас спонтанно. Ми втілили цю ідею в життя, і бачимо, що наш задум був правильним. Адже люди, а особливо дітки, хочуть не так подарунків-солодощів, як уваги до себе, спілкування, товариських стосунків. Під час нашого благодійного заходу діти, батьки та члени нашої команди Ореста Саламахи і партії «Слуга народу» перезнайомилися між собою, зав’язали дружні стосунки, гарно провели час. А посприяв нам у цьому Святий Миколай, - розповів після завершення заходу помічник-консультант нардепа Ореста Саламахи Іван Герльовський.

День Святого Миколая готує ще чимало інших сюрпризів для чемних діток та дорослих. Тож бажаємо, щоб Святий Чудотворець не оминув нікого і порадував всіх нас приємними несподіванками. Зі святом, друзі!

Володимир Ключак, фото автораСоздан 19 дек 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником