Трускавецький вісник № 162 (1897) від 21 грудня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 162 (1897) від 21 грудня 2019 р.

21.12.2019У номері: Миколай у Трускавці; Невиплата зарплати медикам у Дрогобичі; Іронічні прогнози на Рік Щура; Короткі новини.

Короткі новини

На фестиваль юних піаністів прибуло понад 70 учасників

Сьогодні, 21 грудня, у Трускавецькій школі мистецтв стартував Х Фестиваль юних піаністів імені Романа Савицького. Фестиваль триватиме два дні. Заявки на участь в ньому подало 74 учасники, щоправда двоє не приїхало через хворобу. Своїх вихованців до Трускавця на фестиваль юних піаністів відрядили понад 40 мистецьких шкіл Львівщини.

Учасників фестивалю привітав директор Трускавецької школи мистецтв імені Романа Савицького Ігор Нич. Він зауважив, що цьогоріч організатори повністю відмовилися від визначення місць, тому захід і називається фестиваль, а не конкурс. Участь в ньому має запам’ятатися кожному учасникові як яскрава мить дитинства незалежно від того чи розвиватимуть учасники свою музичну кар’єру надалі, зазначив Ігор Ярославович.

Х Фестиваль юних піаністів імені Романа Савицького окрім фестивальних прослуховувань учасників передбачає проведення методичного семінару на тему «Мистецька школа: виклики і перспективи» та концерт фортепіанної музики. Закриття фестивалю – у неділю, 22 грудня, о 16.00.

Трускавець рекламується в Києві

Управління розвитку міста Трускавецької міської ради здійснює системну та цілеспрямовану рекламну та промоційну кампанію міста-курорту Трускавець. Цьому сприяють як івенти (події) типу фестивалів, конкурсів чи форумів, так і безпосередня реклама курорту.

Так, в грудні реклама «На Різдво у Трускавець» була розміщена на трьох вузлових станціях метро у Києві: 1) Виставковий центр, 2) Театральна, 3) Палац Спорту. Про це інформує пресслужба Трускавецької міської ради.

Андрій Кульчинський провів зустріч з учнівською молоддю

Напередодні Різдвяно-Новорічних свят в розважальному комплексі «Soho Terra» відбулась зустріч міського голови Трускавця Андрія Кульчинського з учнівською молоддю. На свято була запрошена талановита молодь міста, яка протягом року відзначилась у навчанні, спортивних та мистецьких заходах, а також брала активну участь у житті шкіл та міста.

Міський голова у вітальному слові побажав усім здоров’я, наснаги та нових звершень у 2020 році та вручив грамоти лідерам шкільних самоврядувань, а саме: Андрущук Софії, Коваль Роксолані, Спас Вікторії, Сегер Христині, Федині Софії, Кімак Ірині, Криворучишаку Олегу, Ткаченко Ірині, Регушу Назару, Більо Ользі, Струбіцькій Анастасії, Кріль Олені, Губицькій Софії, Петраковій Лілії, Печіль Ірині, Чернянській Вероніці, Манюк Олені, Табачинській Альбіні.

У програмі були і конкурси, переможці яких отримали приємні подарунки від відділу у справах сім'ї, молоді та спорту. Протягом усього заходу учасники могли поласувати солодощами та фруктами на святковому столі. Завершилась зустріч святковою дискотекою.

Діти з багатодітних сімей Трускавця на Миколая їздили до цирку

19 грудня в День святого Миколая відділом у справах сім’ї, молоді та спорту за підтримки департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА  організована поїздка для 30 дітей з багатодітних сімей м. Трускавця на циркову виставу «Новорічні забави» у Львівському державному цирку. Про це інформує пресслужба Трускавецької міської ради.

Діти із захопленням спостерігали за неперевершеними виступами повітряних гімнастів, жонглерів, акробатів, веселих клоунів, за комічними дресурами собак та котів,  неймовірний танцями на канаті.

Після перегляду вистави діти отримали солодкі подарунки.

Діти з інвалідністю зустріли свято Миколая разом із дельфінами

Для особливих дітей – особливі подарунки до Дня Святого Миколая. 19 грудня став по справжньому казковим днем для вихованців Обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю «Сонечко», що у місті Стебник. Адже «миколайчик» прийшов до цих дітей у вигляді запрошення на святкову виставу з чорноморськими дельфінами та морськими котиками. Про це інформує пресслужба дельфінарію.

Поїздка у дельфінарій для дітей з різними вадами стала сюрпризом. Коли вони потрапили у стіни дельфінарію «Оскар», то одразу з порогу поринули у святковий настрій. Адже крім святкових інсталяцій на вході їх зустрічав справжній Святий Миколай. Він привітав інтернат-вихованців, поспілкувався з ними та сфотографувався з дітьми на пам'ять. У піднесеному настрої діти у супроводі вихователів пішли дивитися шоу із дельфінами та морськими котиками. Вони із захопленням спостерігали за трюками тренерів та морських тварин, адже більшість з них вперше побачили ссавців на власні очі.

«Потрібно бачити очі цих дітей. Вони щасливі. Їм дуже сподобалася вистава за участі котиків та дельфінів, особливо як вони високо вистрибували над водою. Але найбільше - як дельфіни відбивали своїми хвостами великі м’ячі і вони летіли у глядацький зал. Їхній радості не було меж. Дякуємо «Оскару» за такий гарний подарунок на Миколая для цих особливих дітей», - поділилися своїми враженням вихователі реабілітаційного центру. 

Орів визначився: його майбутнє з Трускавцем

Вчора, 20 грудня, відбулася сесія Орівської сільської ради. На ній було прийнято рішення про добровільне об’єднання сіл Орів та Зимівки Орівської сільської ради з містом Трускавець Трускавецької міської ради в рамках однієї об’єднаної територіальної громади з центром у м. Трускавець. З 11 депутатів 8 проголосувало за (в тому числі сільська голова Тетяна Сухроменда), 2 проти, 1 утримався.

Незгідна з цим рішенням частина присутніх у залі людей пообіцяла ініціювати процедуру розпуску сільської ради. Вони виступають за приєднання Орова до маловідомого села Грабовець біля Стрия. Аргументація «залізна»: в Грабовецькій ОТГ інтереси Орова відстоюватимуть ще й депутати Верхньої та Нижньої Стинави і Любинців.

Обговорення в Орові майбутньої конфігурації ОТГ, до якої мало б приєднатися село, триває більше року.

Завдяки Розі Фонтані вся Італія довідалася про Трускавець

22 статті з сотнями передруків! І в кожній з них згадано про Трускавець як найкращий бальнеологічний курорт Європи. Таку титанічну роботу проробила італійська журналістка Розі Фонтана, котра відвідувала Трускавець з робочим візитом у жовтні цього року. Вона приїжджала на запрошення управління розвитку міста Трускавецької міської ради, а її публікації – це фактично спільна праця Розі Фонтани та начальниці управління розвитку міста Наталії Скибак, котра надала майстрині пера всі необхідні матеріали та всіляко сприяла тому, щоб ці статті були написані. Зрештою, завдяки вдало сформованій програмі перебування та душевному спілкуванню Наталія Скибак змогла закохати Розі Фонтану в Україну та Трускавець. Про це інформує пресслужба Трускавецької міської ради.

 «Truskavets terme, la citta della salute e del benessere». «Трускавець – місто здоров`я і хорошого самопочуття». Так можна перекласти одну з чисельних статей Розі Фонтани, присвячених виключно Трускавцю. А ще ж вона зробила чимало промоційних статей про Львівщину та Україну в цілому. І, що цікаво, Трускавець так запав їй у душу, що про наш курорт вона згадала в кожній із них. В кожній за винятком циклу статей про Голодомор, які не входять до 22 вищезазначених. Але ці статті теж важливі в плані донесення Європі правди про справжню українську історію та про страшний геноцид українців 1932-1933 років.

Розі Фонтана є засновницею корпорації «Rosi Fontana Press & Public Relations». Журналістка займається комунікацією і промоцією заходів в галузі культури та мистецтва. Своєрідною фішкою Розі Фонтани стало об’єднання в одне ціле пресслужби, зовнішніх зв’язків, спілкування, промоції, іміджу та маркетингу. Розі Фонтана є брендовим іменем, добре знаним в найавторитетніших світових газетах та журналах. Тож її статті про Трускавець в італійській пресі – це справжній прорив, хороша промоція нашого курорту в Італійській Республіці. Тепер діло за санаторно-курортними закладами Трускавця – наскільки вони готові вдосконалити сервіс під потенційних гостей з Апеннінського півострова.

Нижче – посилання на публікації Розі Фонтани:

https://www.turismo.it/benessere/articolo/art/divtruskavets-la-citt-della-saluteediv-id-21628/?fbclid=IwAR1v0YWlA4xcJoq_aHIgEy410nwH8JWibNI2tFEQYZL6hnSa_J9zzO6mrec  

https://video.virgilio.it/guarda-video/con-leopoli-lucraina-intensifica-la-sua-attrazione-turistica_bc6116237068001  

https://tv.iltempo.it/tv-news/2019/12/16/video/con-leopoli-l-ucraina-intensifica-la-sua-attrazione-turistica-1256633/  

https://timgate.it/video/topvideo/con-leopoli-l-ucraina-intensifica-la-sua-attrazione-turistica.vum  

https://www.quotidiano.net/esteri/video/con-leopoli-l-ucraina-intensifica-la-sua-attrazione-turistica-1.4941584  

http://www.le-ultime-notizie.eu/articulo/con-leopoli-l-8217-ucraina-intensifica-la-sua-attrazione-turistica/5501593  

http://www.askanews.it/video/2019/12/16/con-leopoli-lucraina-intensifica-la-sua-attrazione-turistica-20191216_video_18173397/  

https://corrieredellumbria.corr.it/video/tv-news/1354345/con-leopoli-l-ucraina-intensifica-la-sua-attrazione-turistica.html  

https://notizie.tiscali.it/esteri/articoli/con-leopoli-ucraina-intensifica-sua-attrazione-turistica-00001/  

https://www.glonaabot.it/articoli-correlati/con-leopoli-l-ucraina-intensifica-la-sua-attrazione-turistica-0  

https://www.today.it/video/con-leopoli-l_ucraina-intensifica-la-sua-attrazione-turistica-atiol.askanews.html  

https://stream24.ilsole24ore.com/video/mondo/con-leopoli-ucraina-intensifica-sua-attrazione-turistica/ACbkZh6  

https://corrieredisiena.corr.it/video/tv-news/1354347/con-leopoli-l-ucraina-intensifica-la-sua-attrazione-turistica.html  

https://corrierediarezzo.corr.it/video/tv-news/1354349/con-leopoli-l-ucraina-intensifica-la-sua-attrazione-turistica.html  

https://tv.liberoquotidiano.it/video/tv-news/13545074/con-leopoli-l-ucraina-intensifica-la-sua-attrazione-turistica.html  

https://corrieredirieti.corr.it/video/tv-news/1354351/con-leopoli-l-ucraina-intensifica-la-sua-attrazione-turistica.html  

https://corrierediarezzo.corr.it/video/tv-news/1354349/con-leopoli-l-ucraina-intensifica-la-sua-attrazione-turistica.html   

https://corrierediviterbo.corr.it/video/tv-news/1354353/con-leopoli-l-ucraina-intensifica-la-sua-attrazione-turistica.html  

https://www.notizie.it/video/2019/12/16/con-leopoli-lucraina-intensifica-la-sua-attrazione-turistica/   

https://www.ilgiornaledelturismo.com/ucraina-alla-scoperta-della-regione-di-leopoli/  

http://www.meteoweb.eu/2019/12/ucraina-scoprire-leopoli-regione-4mila-monumenti-storici-siti-unesco-castelli-medievali/1361463/  

https://www.italiaatavola.net/turismo/tendenze-e-servizi/2019/12/17/vacanza-alle-terme-in-ucraina-tra-storia-secolare-benessere/64454/

Власна інформація 

Благодійники Трускавця зібрали понад 10 тисяч гривень

Свято Миколая – це не лише отримування подарунків, а й обдаровування ними інших. Акція «Пробуди в собі святого Миколая – стань благодійником», започаткована цьогоріч у Трускавці, мала на меті виявити справжніх доброчинців, які готові жертвувати анонімно, а не для преси чи на відеокамеру. На щастя, таких благодійників виявилося немало, і це радує, що ще не такі зіпсовані люди, як дехто говорить.

Готівкових коштів було зібрано 10 тисяч 71 гривню. Гроші збирали в скриньки, під час реалізації так званих «золотих запрошень» на відвідини Головної Резиденції святого Миколая у Трускавці, а також під час благодійного аукціону, на якому виставлялися роботи вихованців Трускавецької школи мистецтв імені Романа Савицького. Тобто як мінімум впродовж трьох днів надходили «живі гроші», а порахували їх Святі Миколаї колегіально – під завершення «миколаївської тріади», котра тривала в курортній столиці України до 20 грудня.

Але гроші – це не єдина форма подарунків чи благодійності. Слід зазначити, що цьогоріч Миколай був дуже щедрим для трускавецьких діточок, в тому числі пільгових категорій. До акції «Подаруй дитині мрію!» долучилися депутати міської ради (щоправда, далеко не всі), і нехай Бог винагородить кожного благодійника. Всі соціальні служби, які опікуються сім`ями з дітьми (міський центр соціальних служб, відділ у справах сім`ї, молоді та спорту, служба у справах дітей) внесли свою лепту в загальне свято. Одні діти отримували подарунки в Головній Резиденції Миколая, інші безпосередньо в центрі соцслужб, треті їздили на циркову виставу до Львова, четвертим Святий Миколай передав подарунки під подушку, п’яті були залучені до веселощів, солодких частувань, гарного проведення часу.

День 19 грудня став чудовою нагодою побувати на святі відкриття міської ялинки. Красуня вже декілька років поспіль не викидається, бо зроблена зі штучних матеріалів. Таким чином Трускавець вносить свій внесок в розвиток екологічної свідомості, щоб поменше вирубувати живих дерев. А фішкою цьогорічної Різдвяної ялинки у Трускавці стала диво-ілюмінація. «Один, два, три, ялинонько, світи!» - і за третім магічним закликом-заклинанням красуня засяяла міріадами жовтояскравих вогників. А супровід салютів запевнив, що свято вже ось-ось, на порозі.

Центральним пунктом дня 20 грудня стало караоке на майдані Незалежності Трускавця – запис програми «Караоке на всі боки» телеканалом «Перший Західний». Поки гості курорту виспівували «Несе Галя воду» та інші чудові пісні, Миколаї в музеї Михайла Біласа рахували гроші. Пожертвовані 10 071 грн. розділили на три купочки (по 3357 грн.), щоб і обдаровані діти, і потребуючі на лікування, і діти-інваліди отримали частку доброго серця жертводавців. Кошти були вручені на площі Незалежності, куди біля десятка Миколаїв у супроводі ангелів пройшли ходою-парадом. Відповідно біля Миколаїв зразу утворилася фотозона, і довго ще вони мусіли позувати перед об’єктивами камер та смартфонів.

Свято Миколая завершилося, ялинка відкрита, Трускавець ввійшов у цикл Різдвяно-Новорічних свят. Попереду ще багато цікавого. Так, сьогодні в школі мистецтв стартує фестиваль піаністів імені Романа Савицького, а в готелі «Трускавець 365» започатковує свою роботу «Клуб творчих людей «Creative HuB». На католицьке Різдво центром святкування стане місцевий костел Внебовзяття Найсвятішої Діви Марії, де Святі Літургії відправлятимуться українською та польською мовами. 27 грудня свій ювілей відзначать наші «Золоті діти» – хореографічний колектив Трускавецької школи мистецтв.

Але найбільше коляди, вертепів, радощів та дитячого сміху і пісень буде вже після Різдва 7 січня. Бо піст, а особливо останній тиждень Пилипівки, ніхто не відміняв. Тож після новорічних корпоративів та простих зустрічей Нового 2020 року в ніч з 31 грудня на 1 січня потрібно трошки відпочити і набратися сил. Щоб на повні груди вдихнути енергію українських традицій на Різдвяні свята і колядувати аж до Стрітення!

Володимир Ключак, фото Лесі Боднар

Про невиплачену зарплату медиків

Завершується 2019 рік – 4-й рік правління усіх місцевих влад по всій Україні. У місті Дрогобичі міський голова Тарас Кучма під завершення року перебуває у піднесеному настрої, адже є підстави. Ударними темпами закінчується реконструкція площі Ринок, родзинкою якої буде фонтан. Тротуари на вул. Грушевського вимощуються. Бруківкою. Уряд України виділив необхідні кошти для мешканців будинку на вулиці Грушевського, 101/1, який обвалився у кінці серпня. Земельні ділянки під садівництво та городництво виділяються у турборежимі, та одразу перепрофільовуються під будівництво, що приносить велике задоволення і достаток місцевим можновладцям, причетним до таких оборудок. Є й інші менш значущі позитивні речі (події, аспекти тощо).

Отже, буде чим хизуватися і вихвалятися на своєму звіті міському голові через 2–3 місяці. І все би було добре, якби не окремі соціальні групи населення, які чимось незадоволені і псують загальну картину “благоденствія”.

В останні тижні головний біль владі спричиняють бюджетники – працівники медичних установ, лікарень, перед якими є велика заборгованість по заробітній платі. Т. Кучма та інші керманичі міста і медичної галузі знають про це і дуже “стурбовані” цим. Вони “денно і нощно” працюють над вирішенням цієї проблеми. Але коли на засідання сесії міської ради приходить сотня знедолених та обурених діями міської влади медпрацівників і вимагають виплати заробленої платні та ще й свистять і кричать “Ганьба! Ганьба!” меру міста, то це вже, на його думку, занадто. Бо це порушує спокій і добрий настрій влади.

Саме так було  5 грудня перед засіданням сесії Дрогобицької міської ради.  А для “нашого Тарася” головне знайти “зовнішнього ворога”, який винен у всіх бідах і негараздах у Дрогобичі. І мер чітко заявив своїм колишнім друзям, “братам і сестрам” по професійному медичному цеху, що їм не в міську раду треба йти, а в райраду, де того ж дня також проходила сесія. Це вони, мовляв, заборгували вам, бо не перечисляють  кошти за лікування у міських лікарнях мешканців району.

На 5 грудня заборгованість міста по зарплаті перед медиками становила три місяці! Про те як бідують медики, особливо молодший медичний персонал, тобто медсестри і санітарки, чітко заявила з трибуни сесії Катерина Шмигельська, голова профспілки медиків Дрогобича. 

Панам Качмару і Чубі якось вдалося втихомирити і вивести із сесійної зали протестуючий натовп. Того дня медики “пару випустили” і втихомирились, частину з них повели в райраду на сесію.

Проблема заборгованостей по заробітних платах в медичних установах м. Дрогобича існує давно. Але якщо попередня  влада міста якось вирішувала її у різний спосіб, в тому числі беручи короткотермінові кредити у банках, то теперішня “кучмівська” влада завжди шукає зовнішніх ворогів. Це чисто совєтско-кагебешний або більш по-сучасному московсько-феесбешний метод. Мовляв, нас оточують лишень одні вороги, а всередині громади діють «ушльопки», терористи, диверсанти і «врєдітєлі». Це є основний лейтмотив виступів дрогобицького мера Кучми. Так було і під час сміттєвої кризи у Дрогобичі у 2018-19 роках. І переважно у всьому, за логікою Кучми, винен Дрогобицький район, його мешканці та його влада.

Тарас Кучма стверджує, що район заборгував перед містом Дрогобичем за надані медичні послуги у 2019 році 28 млн. грн. За 2018 рік, за його словами, цей борг становив 25 млн. грн., за 2017 р.– 20 млн. грн. Коли ж районні медики і влада просили надати розшифровку або калькуляцію цих “наданих медичних послуг” на 25 млн. у 2018 р., або 20 млн. грн. у 2017 р., то з великими труднощами одержали лише список пролікованих мешканців району, тобто ПІБ і рік народження. Про якість медпослуг, які надаються у медзакладах міста Дрогобича, не доводиться й говорити. І “наш Тарасьо” як колишній лікар про це добре знає.

Через 12 днів сесія Дрогобицької міської ради продовжила свою роботу у пленарному режимі. За цей час зарплату дрогобицьким медикам за вересень виплатили, а за жовтень дали лише по 200–300 грн. (це зі слів самих медиків станом на 17 грудня). На другому пленарному засіданні про виплати заборгованих зарплат  медпрацівникам міста взагалі нічого не говорилося! Кучмівська влада не хоче озвучувати цих проблем, бо це не вкладається у їхню пропагандистську парадигму, яку створюють Стас, Зеник та Маруська і великий інтернет-загін кучмоботів, які вихваляють“нашого Тарася” у соціальних мережах.

Але зате легко виділяються сотнями тисяч, а то й мільйонами гривень кошти платників податків, тобто наші з вами, на висвітлення у пресі роботи міського голови, депутатів і виконавчого комітету (799 тисяч грн. на 2020 рік), на туризм ТІЦу Ігора Чави (1,6 млн. грн. на 2020 р.), на Муніципальну варту (1,8 млн. грн. на 2020 р.), апетити якої зростають і яка обіцяла, що буде заробляти на себе (це при тому, що майже половину муніципалів переводять на роботу у департамент міського господарства), на Інститут міста “імені Кондзьолки”, який теж обіцяв величезну прибутковість (виділяють 1,7 млн. грн. на 2020 рік), на стоматполіклініку (1,2 млн. грн. на 2020 рік), це при тому, що стоматологи вже давно самоокупні.

На пропозицію депутатки Олени Жуковської зменшити витрати на 200 тис. гривень на пропагандистську статтю видатків щодо висвітлення у пресі роботи міського голови, депутатів і виконавчого комітету “наш Тарасьо” бурхливо заперечив, мовляв, влада не може у рік виборів зменшувати ці видатки! Його активно у цьому підтримав депутат Б. Пристай, але коли обговорювалося питання надання Національній скаутській організації “Пласт” в довгострокову оренду приміщення колишнього статистичного технікуму на вул. Шашкевича, то пан Пристай, який є найголовнішим спеціалістом з питань національно-патріотичного виховання молоді у Дрогобичі навіть “пари з уст не пустив”, змовчав, мабуть тому, що “за зраду одержав теплу посаду”. Ось так кучмівська влада легко розтринькує наші гроші!

 Терпець у медиків урвався 17 грудня, коли, як вони стверджували, подзвонивши зранку до Т. Кучми і нагадавши про тримісячний борг по зарплаті почули у відповідь, що грошей не буде і можете жалітись будь-куди – до суду, до Львова, до Києва. І тоді вони вирішили щодня починаючи з 13-ї години на знак протесту перекривати міські вулиці, де найбільший рух автомобілів – на нерегульованих пішохідних переходах. Це одразу створило автомобільні затори.

19 грудня на свято Миколая на площі Ринок  мер відкривав Різдвяну ялинку під масове скандування десятків медиків “Ганьба! Ганьба!”. А опісля “опричники” Кучми накинулися на протестантів, вириваючи і шматуючи їхні плакати. Як стверджують самі медики, серед нападників були працівники Дрогобицької міської ради Квасній, Федак, Юзв’як і загальновідомий “Банан”. У результаті таких хуліганських дій міських чиновників і підручних бандитів принаймні одна людина постраждала – лікар-терапевт приймального відділення міської лікарні №1 п. Світлана, в якої пошкоджений палець руки і тепер накладений гіпс (складено відповідний акт).

Тепер прошу задуматись над таким. Коли чиновникам “зрізають” місячну премію на 50-70%, але виплачують зарплату та всі інші надбавки, то вони ремствують, обурюються і банують. А коли медикам, багато з яких працюють майже на мінімальній оплаті праці, не платять по 2–3 місяці цієї мізерної зарплати, то як вони мають поводитися?? Очевидно, що міський голова Т. Кучма не розуміє, що це його повна відповідальність, бо він є розпорядником бюджетних коштів. А за невиплату зарплати наступає кримінальна відповідальність! Зрештою, невиплата заробленої платні в належні терміни є одним з п’яти найважчих гріхів, які кличуть до неба о пімсту!

До якого ж блюзнірства і фарисейства треба дійти, щоби тримати перед собою на столі цілий сесійний день Вифлеємський вогонь, який принесли пластуни і милуватися ним, та одночасно не виплачувати заробленої платні сотням і сотням своїм підлеглим, колишнім колегам по лікарській професії! Так може вчиняти лише зайда, окупант, ворог і москаль!

Богдан  Гринчишин, фото та відео автора

Лірично-іронічні прогнози на 2020 рік – Рік Щура

/Якщо щури побіжать з українського корабля, - мінятимуть кухаря, або капітана/

Соціально-політичний прогноз

Істина – дочка часу. Ілюзії і надії, як і ліки, мають термін придатності. Проте Рік Щура дає щедрі надії на врожай. Чому? Люди відкривають нові землі, а щури їх заселяють. Число щурів на планеті вдвічі перевершує кількість людей. Тіло щура, як це не дивно, дуже схоже на людське. Щури, як і люди, бачать сни. Капітан знає багато, але щури знають ще більше. Якщо вони біжать з корабля, - пора міняти кухаря, або капітана... Ті політики і боти, які волають, що «тікати треба з цієї країни, вона загинається», чимось нагадуватимуть щурів...

Капітальний прогноз

Як кажуть американці: без грошей не можна бути леді. Гроші роздягають одних жінок і одягають інших... Чарівність і талант, краса і наснага можуть стати "стартовим капіталом" в рік Щура. Головне багатство 2020 року – здоров'я. У Стародавньому Китаї наставляли: «Забудь свій вік. Не оцінюй себе по рокам. Лікуй себе фізичними вправами, словом, травою і масажем, теплом і холодом. Вдихай аромат дерев і трав. Їж рис, пий чай, м'ясо ховай в овочах. Стеж за теплом нирок і холодом голови. Більше смійся. Забудь про погане. Ти захищений, якщо м'який. Ти м'який тоді, коли спокійний. Ти спокійний тоді, коли здоровий. Люби людей. Тих, кого любити не виходить – не помічай».

Торгівельний прогноз

У крутих супермаркетах навіть щури будуть бігати з повними візками. До речі, щури мають почуття насичення. Вони ніколи не переїдають і не наїдаються про запас. Щури-торговці нагадують:

Вчіться, братці, торгувати й торгуватись -

В весняні роки і в засніжені часи...

Вчіться, братці, нахилятись й підніматись -

І посміхнеться доля вам в усій красі!

Сексуальний прогноз

 Щури живуть сім'ями і мають своєрідне домоволодіння, радіус якого складає близько 150 метрів. Щури дуже плідні. Одна пара цих тварин за рік може привести на світ сотні собі подібних. За одну годину щур може злучитися з партнером 120 раз. Люди і кабани в сеансах любові значно відстають!

Інтернет-прогноз

Щури спілкуються з родичами за допомогою свисту в ультразвуковому діапазоні і можуть постійно змінювати звукову частоту, що дозволяє їм не привертати увагу хижаків. Кількість "щурячого свисту" в Інтернеті виросте на 20%. Особливо на чатах знайомств, на чатах знаменитих політиків, депутатів, журналістів, актрис і моделей ...

Святковий прогноз

 «Робота – найкращий спосіб насолоджуватися життям», - говорив філософ Кант. Прислів'я говорить: «Праця, праця і праця – ось три вічних скарби». Життя – це книга ... У деяких жителів України і її світових околиць 2020 рік буде схожий на детектив, у когось – на роман, у обраних – схилиться до фантастики...

Свято потрібно завжди носити з собою! Щоб жити і радіти, треба всього дві речі: по-перше, жити, а по-друге, радіти.

Михайло Арошенко, поет-щурознавець, головний редактор журналу "Горілка +", м. Дніпро, спеціально для «Трускавецького вісника»Создан 21 дек 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником