Трускавецький вісник № 165 (1900) від 28 грудня 2019 р.

 

Трускавецький вісник № 165 (1900) від 28 грудня 2019 р.

28.12.2019У номері: Останні в цьому році засідання виконкому та Клубу готельєрів та рестораторів Трускавця; Футбольна школа «КМС» підбила підсумки року; Гральних закладів стало менше; Добра книжка від Юрія Макарова.

Короткі новини

Відбулося останнє в цьому році засідання виконавчого комітету

Як інформує пресслужба Трускавецької міської ради, вчора, 27 грудня, пройшло чергове, останнє в 2019 році, засідання виконавчого комітету. На ньому було розглянуто близько 40 питань, щодо більшості з них прийнято позитивні рішення.

Так, рішенням виконкому внесено зміни до обсягу субвенції з державного бюджету на програми соціального захисту населення на 2019 рік, погоджено благоустрій та обслуговування прилеглої території до житлового будинку № 38 на вул. Мазепи з влаштуванням гостьової стоянки автотранспорту, погоджено дозвіл на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії для ТОВ «Рава-Руська теплостанція» (надають послугу для сан. «Перлина Прикарпаття»), затверджено план санації КП «Трускавецьтепло». Було повідомлено, що колишнім працівникам комунального підприємства нарешті виплачено заробітну плату, якої вони чекали місяцями. Санацію потрібно здійснювати, щоб розрахуватися з боргами КП «Трускавецьтепло» перед НАК «Нафтогаз України», а сума боргу сягає близько 7 млн. грн.

Ряд рішень стосувалися зняття з квартирного обліку чи зарахування на нього, внесення змін до облікової квартирної справи та затвердження списків черговиків.

Було затверджено перелік проєктів переможців конкурсу «Бюджет Громадських ініціатив м. Трускавця», реалізація яких здійснюватиметься у 2020 році. Це чотири проєкти: 1) будівництво дитячого майданчика «Невтрачений шанс» на вул. Стуса, 14, 2) «Спорт для населення» (Стуса, 14), 3) видання книги-путівника «Спацер старими вулицями Трускавця», 4) «Креативний Трускавець 3» (вул. Сагайдачного, 26).

Кілька питань стосувалися упорядкування розміщення зовнішньої реклами в місті та питань техногенно-екологічної безпеки. Окрім того було прийнято важливі рішення «Про розмір допомоги на поховання деяких категорій громадян на 2020 рік» (встановлено суму допомоги у розмірі 2 000 грн.) та «Про організацію громадських робіт на підприємствах, організаціях та установах м. Трускавця на 2020 рік» (фінансуються з Фонду соціального страхування на випадок безробіття та з місцевого бюджету). Внесено персональні зміни у склад деяких комісій виконавчого комітету у зв`язку з кадровими змінами в міському центрі соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді та планово-економічному відділі.

З усіма прийнятими рішеннями виконкому можна буде ознайомитися найближчим часом на офіційному веб-сайті Трускавецької міської ради в розділі «Документи ТМР» – «Рішення виконкому».

В Орові на сході села подумають чи є альтернатива входженню в Трускавецьку ОТГ

На неділю, 29 грудня, в с. Орів заплановано проведення сходу села, під час якого в черговий раз обговорять чи є альтернатива входженню села в Трускавецьку ОТГ. Село не є одностайним чи варто входити Орову до Трускавецької ОТГ, противники цього рішення просувають ідею входження Орова до Грабовецької ОТГ, центром якого є село Грабовець під Стриєм, а в майбутньому може стати село Гірне при трасі Київ-Чоп. Щоправда, ні Грабовець, ні Гірне не в захваті від можливості входження Орова до цієї ОТГ, цілком слушно вважаючи, що Орів стане для них непотрібним баластом, таким собі апендиксом, чемоданом без ручки, який і нести незручно, і викинути не можна буде. Ярими противниками входження Орова до Трускавецької ОТГ та промоутерами приліпки Орова до Грабовецької ОТГ є прихильники екс-війта Орова Михайла Костище та особисті недруги чинної сільської голови Орова Тетяни Сухроменди. Верховодою в середовищі «грабівчан в Орові» є Олег Колос, житель Стрия, який хоча і прописаний в селі Орів, але фактично майже не появляється в батьківській домівці. Антитрускавецькі настрої в Орові підігрівають «активісти» з групи екс-мера Трускавця Р. Козира.

Нагадаємо, що нещодавно, а саме 20 грудня, сесія Орівської сільської ради ухвалила рішення про об`єднання з Трускавецькою ОТГ. З 11 депутатів 8 проголосувало за (в тому числі сільська голова Тетяна Сухроменда), 2 проти, 1 утримався. Це рішення легітимного органу влади викликало обурення самозванців, які колотять в селі і погрожують розпустити сільську раду, щоб в майбутньому самим стати депутатами.

Схід села відбудеться в приміщенні Народного дому Орова. Початок о 12.00.

Власна інформація 

Слідчі повідомили про підозру трускавчанину, організатору мережі гральних закладів

Зловмисника, котрий організував групу для надання клієнтам незаконних послуг, а саме – доступу до азартних ігор, викрили слідчі відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління (відділу детективів) Головного управління Нацполіції Львівщини спільно з оперативниками Управління стратегічних розслідувань у Львівській області та за процесуального керівництва прокуратури області.

Діяльність мережі, до складу якої входило три підпільних ігрових заклади, припинена.

Як встановили поліцейські, заклади були розташовані у містах Трускавець і Стебник та працювали під вивісками операторів лотерей. Однак, фактично, в них у порушення вимог Закону України "Про заборону грального бізнесу в Україні" за допомогою комп'ютерної техніки клієнтам надавались послуги у сфері грального бізнесу із виплатою виграшних коштів.

Усі учасники злочинної групи мали чітко розподілені ролі та обов’язки. Під час санкціонованих обшуків правоохоронці вилучили комп’ютерне обладнання, яке зловмисники використовували для надання клієнтам незаконних послуг, флеш-накопичувачі, «чорнові» бухгалтерські записи, мережеве та інше обладнання, а також грошові кошти, виручені від злочинної діяльності.

Організатору групи, 27-річному мешканцю міста Трускавець та вісьмом учасникам, слідчі повідомили про підозру в скоєнні  злочину, передбаченого ч.3 ст.28 (Вчинення злочину організованою групою) КК України - ч.1 ст.203 зн.2 (Зайняття гральним бізнесом) КК України. Санкція статті передбачає покарання – штраф   від   десяти   тисяч  до  сорока  тисяч неоподатковуваних   мінімумів   доходів  громадян.

П’ятьом учасникам групи суд, за клопотанням слідчих, обрав міру запобіжного заходу – заставу у сумі 150 тисяч гривень кожному. Невдовзі буде обрано міру запобіжного заходу іншим учасникам групи та організатору роботи гральних закладів.

Досудове розслідування триває.

Відділ комунікації поліції Львівської області

Держгеокадастр надає доступ до електронного Державного фонду документації із землеустрою

Від сьогодні Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру надає доступ до електронного Державного фонду документації  із  землеустрою. Посилання: https://land.gov.ua/fond_dokumentatsiyi/.

Наразі у фонді перебуває понад 8,7 млн паперових даних. Впродовж 2019 року оцифровано 1 338 417 матеріалів, які увійшли до Державного фонду документації із землеустрою, з переліком яких можна ознайомитися на офіційному сайті Держгеокадастру.

До складу зазначених документацій входять персональні дані, зокрема, серія та номер паспорта громадянина, ідентифікаційний номер фізичної особи, копії паспорту та ідентифікаційного номеру фізичної особи.

Окрім цього, вже розпочато технічні заходи щодо деперсоналізації даних та зміни правил користування задля забезпечення громадянам можливості у реальному часі за допомогою технічних засобів здійснювати пошук, перегляд та копії матеріалів Державного фонду документації із землеустрою.

Водночас хочемо повідомити, що даний функціонал є тестовою версією, надалі його опції доопрацьовуватимуться та вдосконалюватимуться. У найближчій перспективі громадянам буде надано повний доступ до усіх даних.

Прес-служба Держгеокадастру

Готельєри і ресторатори Трускавця підвели підсумки року

В останні дні грудня, в Різдвяний вечір, учасники Клубу готельєрів і рестораторів Трускавця в черговий раз зібрались, щоб поспілкуватись та в дружній і невимушеній обстановці підвести підсумки року. Традиційно зустріч відбувалась за чашкою чаю з міським головою Андрієм Кульчинським. Але цього разу чай був приготовлений за східним рецептом, тому що зібрались всі в чудовому ресторані «Султан» на запрошення керівника цього закладу Валєха Валієва, котрий за короткий час зумів зробити свій ресторан популярним серед мешканців Трускавця та гостей міста завдяки хорошій кухні, гарному обслуговуванню і креативній шоу-програмі. Господар постарався на славу і вразив всіх кавказькою гостинністю, вишуканими східними солодощами та натуральним гранатовим фрешем. На запрошення готельєрів і рестораторів участь в засіданні в цей вечір взяла дружина міського голови Наталія Кульчинська, котра також безпосередньо дотична до туристично-оздоровчої сфери, адже працює лікарем у військовому санаторії.

Засідання розпочав ініціатор створення Клубу, голова правління МЦ «Європейська інтеграція України» Іван Цегенько, котрий привітав всіх та подякував за активність та регулярну участь у заходах протягом року. До вітального слова долучився керівник ресторану «Султан» Валєх Валієв, котрий подякував всім присутнім за те, що прийняли запрошення провести чергову зустріч в його ресторані, а також виявив сподівання на подальшу плідну та взаємовигідну співпрацю.

Продовжив засідання міський голова Андрій Кульчинський, котрий коротко розповів про діяльність міської влади та життя міста, після чого всі присутні мали змогу поспілкуватись, пригадати позитивні моменти за рік, розповісти про свої проблеми та поміркувати про шляхи їх вирішення. Насамкінець кожен з учасників розповів про своє бачення діяльності Клубу в наступному році, але всі одностайно висловили бажання продовжувати й дальше збиратись в такому ж форматі.

Отож, наступна зустріч готельєрів і рестораторів Трускавця однозначно відбудеться вже в наступному році і скоріш за все локацією зустрічі буде один з гірськолижних осередків.

- Хочу сказати, що основною метою створення Клубу готельєрів і рестораторів було започаткувати комунікаційну платформу для всіх керівників і власників, котрі займаються діяльністю в сфері гостинності, розваг, оздоровлення і реабілітації в Трускавці, - розповідає Іван Цегенько. - Це можливість зібратись всім разом з міським головою та поспілкуватись в неофіційній та позаробочій обстановці. Вісім засідань, що вже відбулись, показали доцільність таких зібрань та бажання більшості саме такої форми спілкування. За півтора року діяльності Клубу покинули його одиниці, зате долучились нові учасники. Приємно, що є розуміння того, що нам потрібно більше спілкуватись і шукати нові та нестандартні шляхи спільного розвитку. Отож запрошуємо до нас! При нагоді від імені Клубу хочу привітати трускавчан і гостей міста з прийдешнім Новим роком і Різдвяними святами! Нехай новий 2020 рік стане роком початку процвітання нашої країни і Трускавця. Щастя, успіху всім, добробуту, миру і взаємоповаги!

Степан Гнатків

Футбольна школа «КМС» підбила підсумки 2019 року

Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) щиро вітає всіх з прийдешнім Новим 2020 Роком і Різдвом Христовим!

Рік, що минає, був досить успішним для нашої школи. У Трускавці ми займаємося футболом з 2016 року, проте саме 2019 рік став переломним у плані дієвості Футбольної школи «КМС». Збільшується кількість наших вихованців, ми показуємо хороші результати, здійснюємо виїзди на ігри в різні міста України та за кордон. Поїздки, які найдужче запам’яталися нам і нашим юним футболістам – турнір в Ужгороді, поїздка до Кросно (Польща).

Серед наших досягнень є підписання угоди з польськими партнерами, участь у Футбольному Форумі в Києві, організація форуму тренерів у Трускавці та багато інших цікавих заходів.

Приємно, що нас підтримують благодійники, люди, які мріють, щоб Трускавець був не лише містом здоров`я, але й містом спорту, містом футболу! Окрім фінансової підтримки від меценатів ми отримали також спортивні подарунки (м’ячі та форму) від відомого футболіста Даріо Срни та ще один комплект форми від народного депутата України від Дрогобичини Ореста Саламахи. Дякуємо також за сприяння нашим ініціативам міській владі, а саме міському голові Андрієві Кульчинському та відділу у справах сім`ї, молоді та спорту (начальник Роман Коваль). Велика подяка Кирилу Ігоровичу, а також голові правління ГО "Європейська інтеграція України" Івану Цегенько. За підтримку велике спасибі начальнику ДЮФЛ України Валерію Золотухіну. Дякуємо готелю "Трускавець 365" та його керівнику Сергію Чурбанову.

Проте найдужче хочемо подякувати Богові за Його благословення у нашій діяльності, та нашій команді – тренерам, батькам, дітям, котрі підтримують віру у потрібність нашої справи та надію, що кожного разу більше людей розумітиме наскільки спорт та здоровий спосіб життя важливі для розвитку особистості, процвітання міста та нашої держави! Низький поклін кожному, хто простягає нам руку допомоги і дбає про майбутнє дитячого спорту та дозвілля у Трускавці!

Напередодні Нового Року прийнято не тільки робити підсумки, а й складати плани. Футбольна школа «КМС» і надалі планує розвиватися, а для цього потрібно збільшувати штат тренерів, віднаходити нові майданчики для занять футболом у літній та зимовий час, накопичувати кошти для виїздів на різноманітні змагання та турніри, заявляти про себе в області, Україні, серед дитячих та юнацьких команд в сусідніх державах. Сподіваємося, що влада Трускавця буде інвестуватиме в майбутнє своїх дітей – у дитячий футбол!! Маємо надію і на покращення спортивної інфраструктури в місті-курорті, адже Трускавець може стати не лише оздоровчим, а й спортивним центром Львівщини та України!! Просто треба повірити в це і захотіти робити! Боятися помилок – ніколи не бачити успіху, бо до мети доходить не той, хто стоїть на місці, а той, хто йде, біжить, падає, піднімається і зрештою досягає свого.

Новий Рік та Різдво Христове – це час відпочинку, час радості та час відновлення сил. Бажаємо всім друзям Футбольної школи «КМС» та всім людям доброї волі благословенних свят Різдва Христового, успішного Нового Року та звершення всіх добрих задумів!

З Новим 2020 Роком! З Різдвом Христовим!

З повагою, Роман Матис, засновник та голова Футбольної школи «КМС», м. Трускавець

Добра книжка на вихідні

Геній місця – саме так перекладається «Genius loci». Роман журналіста, телеведучого, письменника Юрія Макарова належить до тих книг, якими добре насолоджуватися у вихідний день. Береш в руки, відкриваєш, починаєш читати і … не зчуєшся, що вже й розв`язка. Бо «Genius loci» належить до книг, котрі легкостравні, з захопливим сюжетом, а головне – дозволяють відволіктися від буденщини і водночас пригадати не дуже давні події з історії України.

Щодо автора. Напевно кожен з нас пам’ятає Юрія Макарова насамперед як телеведучого на «1+1», особливо з «Імперії кіно», коли він своїм добре поставленим спокійним голосом розповідав про стрічку, яку за мить зможуть переглянути телеглядачі. Це були 1990-ті, коли добрі фільми на телебаченні можна було подивитися фактично лише на «1+1». Були ще «Телеманія», «Документ» та інші програми, де Юрій Макаров грав першу скрипку. А потім ведучий перейшов на інші канали, менш популярні, а далі якось начебто зник з інформаційного простору. Ну, не зовсім так щоб повністю, але якось щораз менше глядач почав перетинатися з ним як із ведучим.

І от перед нами Юрій Макаров постає не лише як успішний телеведучий, а й як успішний письменник, і доказом цьому – книжка «Genius loci». Сюжет начебто й простий – розповідь про художника Матвія Тараненка, батька-одинака, котрий раптово потрапляє в детективну історію з будинком, в якому є таємниця, пов’язана з історією царської родини. Виявляється, що і власна сім`я Матвія теж має дотичність до цієї історії, а проблеми, які виникли, дають новий поштовх для кар’єри та змін в особистому і творчому житті. А ще ж шанс для нових знайомств і самореалізації. Сімейні таємниці розгадуються, невпорядковані пазли складаються в одну мозаїку, відбувається розсортування проблем як перший крок до їхнього вирішення.

Цю книжку добре читати в затишній обстановці, знаючи, що ніхто тебе не потривожить, і що все описане – приємне чтиво, авторський вимисел. Насправді ж Юрій Макаров в сюжеті використовує і певні біографічні нотки, адже походить з роду Долгополових, до якого належить дружина царя Олександра ІІ. Невипадковим є і виток пошуку щастя головним героєм, адже сам Юрій Макаров аж за четвертим разом знайшов жінку своєї мрії. А зрештою кожен письменник так чи інакше поміщає у свої твори щось сокровенне та автобіографічне, тож і «Genius loci» не виняток. Так що читайте і насолоджуйтесь.

Володимир ДобрийСоздан 28 дек 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником