Трускавецький вісник № 120 (499) від 9 жовтня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 120 (499) від 9 жовтня 2012 р.

09.10.2012 

У номері: Премія імені отця Олекси Пристая; Микола Лагодич: «Роман Ілик виступав у ролі «шестьорки»… У нього психіка злочинця»; З понеділкової наради; Спортивні новини; Святковий уікенд.

Новини Трускавця та регіону

Прес-анонс

9 жовтня (вівторок) о 11.00 год. в приміщенні редакції тижневика «Каменярі» (м. Дрогобич, вул. Гончарська, 11) відбудеться прес-конференція кандидата в народні депутати України Ігоря Куруса.

Контактна особа – Ольга Куц. Телефон 096-406-82-18.

Власна інформація

Ілик і Янковський знову не з’явилися на дебати

В п’ятницю, 5 жовтня, у Дрогобичі мали відбутися публічні дебати, проведення яких було зініційоване кандидатом у народні депутати в одномандатному окрузі №121 Ігорем Курусом. До участі у дискусії щодо перспектив розвитку регіону були запрошені претенденти на депутатський мандат у цьому ж окрузі: представник ВО «Батьківщина» Роман Ілик та висуванець Партії регіонів Михайло Янковський. Однак опозиційний та провладний кандидати не з’явилися на дебати у Дрогобичі. Днем раніше вони також проігнорували запрошення Ігоря Куруса, і він був єдиним, хто відповідав у на запитання людей, які прийшли до стебницького Народного дому.

- Мені незрозуміла позиція Романа Ілика та Миихайла Янковського, - говорить Ігор Курус. – адже загальновідомим є вислів, що у суперечках народжується істина. Все ж я сподіваюся, що мої «товариші по нещастю», так я жартома називаю кандидатів у народні депутати, зголосяться до участі у дискусії. Тому проведення дебатів у Дрогобичі переноситься на 11 жовтня, вони відбудуться о 18.30 год. у Народному домі.

Дебати між кандидатами у народні депутати Ігорем Курусом, Романом Іликом та Михайлом Янковським не відбулися і в Бориславі. Причина відміни дебатів у Бориславі та сама, що й в Стебнику: Роман Ілик та Михайло Янковський на зустріч не з’явилися.

Від стебницької ситуації збір на дебати відрізнявся тим, що і глядачів у суботу, 6 жовтня, у Бориславський міський Палац культури, де мав проходити захід, прийшло дуже мало – не більше 20 осіб. Тож дискувати не було ні з ким, ні для кого. А тому зустріч кандидата у народні депутати України Ігора Куруса мимоволі перетворилася на особисту розмову з тими небагатьма бориславцями, котрі прийшли у зал.

Цього разу мова йшла про можливості відновлення роботи великих підприємств або створення нових. Ігор Курус пояснив людям, що кожного інвестора в першу чергу цікавлять три фактори: земельна ділянка, інфраструктура та підведення комунікацій, а також кадровий потенціал. І якщо всі ці фактори є, то інвестор на базі будь-якого підприємства в принципі зможе облаштувати виробництво того товару, який користуватиметься попитом. Для міста така співпраця з інвестором теж корисна. Адже це - нові робочі місця та додаткові кошти для міського бюджету. Проте, як каже Ігор Курус, якраз питання щодо наповнення міських бюджетів треба вирішувати у Верховній раді, зараз вкрай потрібен закон про те, щоб податки у більші мірі залишалися на місцях. Підсумовуючи таку розмову з бориславцями Ігор Курус зазначив: «Якщо у місті є люди, котрі думають про цю проблему, це вже добре, це вже поступ у правильному напрямку».

Прес-служба Ігоря Куруса

Вислужений священик передав свою духовно-релігійну літературу майбутнім душпастирям

Нещодавно Бібліотека Дрогобицької Духовної Семінарії отримала щедрий подарунок. 4 жовтня 2012 р.Б. протоієрей Михайло Мельник, священик-емерит Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ, подарував семінарії частину своєї власної домашньої бібліотеки. Передана колекція налічує більше 700 найменувань, серед яких переважає духовна література, зокрема рідкісні видання кінця ХІХ – початку ХХ ст. Ректорат, викладацький склад та семінаристи вдячні о. Михайлу Мельнику за його гарний жест, який серед всього іншого є ще й глибоко символічним, бо є промовистим свідченням зв’язку священичих поколінь. Це значить, що старше покоління духовенства дбає про духовно-інтелектуальний рівень майбутніх душпастирів і готове пожертвувати для цього дорогими для себе речами. Отець Михайло, напевне, збирав свою бібліотеку не одне десятиліття, хоч як не легко було це йому робити за часів панування в Україні атеїстичного режиму, а тому його подарунок Дрогобицькій Духовній Семінарії є справді надзвичайно цінним.

Біографічна довідка. Отець Михайло Мельник народився 21.09.1934 р. в с. Подвиш Городоцького р-ну Львівської обл. В 1958 р. закінчив Волинську Духовну семінарію і в цьому ж році прийняв свячення. Якийсь час душпастирював у с. Нижанковичі, Добромильського р-ну Львівської обл. З 17 липня 1961 р парох в м. Борислав-Тустановичі. В кінці 80-их - на початку 90-их рр. ХХ ст. активно сприяв відродженню Української Греко-Католицької Церкви на Львівщині. Зараз – емеритований священик.

Прес-служба Дрогобицької духовної семінарії блаженних священномучеників Северина, Віталія та Якима

Параолімпійці Львівщини оздоровлюються у санаторіях Східниці

З ініціативи та дієвого сприяння Львівського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів (голова Галина Мисаковець) та активної підтримки Львівської обласної державної адміністрації для усіх параолімпійців Львівщини, які змагалися на XIV літніх Параолімпійських Іграх в Лондоні, організовано безкоштовний відпочинок та оздоровлення на базі санаторіїв смт. Східниці.

Зокрема, для срібного призера Параолімпіади-2012 Антона Дацка та учасника цих змагань Андрія Демчука вже розпочався 18-денний оздоровчий збір в гірській екологічно чистій зоні на базі санаторію «Східницькі Карпати». В цей же санаторій прибуде й володар чотирьох нагород Лондонської Параолімпіади легкоатлет Роман Павлик та його друзі по параолімпійській збірній: майстер спорту України міжнародного класу зі стрільби з лука, інвалід з ураженням опорно-рухового апарату Назар Павло та майстри спорту з цього ж виду спорту, інваліди опорно-рухового апарату Тарас Чопик та Роман Чайка.

Інші представники «Інваспорту» Львівщини – учасники XIV літніх Параолімпійських Ігор Орися Ільчина, Антон Стабровський, Мар’ян Квасниця, Ігор Засядкович, Роксолана Дзьоба-Балян та Юрій Копій залежно від графіків реабілітації та тренувальних зборів, зможуть оздоровитися в Східниці ще до кінця цього року.

Прес-служба Львівської ОДА

Премія імені отця Олекси Пристая

Інтернет-видання "Трускавецький вісник" повідомило в жовтні 2011 року про заснування премії імені отця Олекси Пристая та подало на розгляд громади Положення про премію. Нагадуємо умови присудження Премії імені отця Олекси Пристая та публікуємо рішення про присудження цієї нагороди в 2012 році.

Положення про премію імені отця Олекси Пристая

1. Премія імені отця Олекси Пристая (далі – Премія) присуджується щорічно в першу неділю жовтня.

2. Засновником Премії є Інтернет-видання "Трускавецький вісник", редакція якого визначає дванадцятьох переможців у шести номінаціях. Ініціатива заснування Премії належить головному редактору "Трускавецького вісника" Володимиру Ключаку.

3. Номінації, в яких присуджується Премія – "Політика", "Культура", "Духовність", "Благодійність", "Журналістика" та "Громадська діяльність"; по кожній номінації щороку нагороджуються дві особи.

4. Премія не має грошового еквіваленту і є почесною відзнакою заслужених для громади осіб.

5. Премія не надається посмертно.

6. Премія не може присуджуватися двічі одній і тій же особі протягом різних років чи по різних номінаціях.

7. Підставою присудження Премії є не лише діяльність в період поточного року, а й у попередні періоди.

8. Лауреатами Премії можуть бути особи не молодше 21 року, чия діяльність носить конструктивний та корисний для громади характер, а саме:

а) в номінації "Політика": боротьба за справедливість, протидія корупції в органах влади, використання свого посадового становища не лише в особистих цілях, а і з метою контролю влади та гуртування трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая;

б) в номінації "Культура": діяльність на розвиток культури мешканців міста Трускавця та його гостей, естетичне виховання молодого покоління, позиціонування культури як об’єднуючого фактору для трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая;

в) в номінації "Духовність": відзнака для духовних та світських осіб, які є моральними авторитетами для громади, духовними провідниками, котрі власним прикладом навчають бути справжнім християнином, патріотом та Людиною – за прикладом отця Олекси Пристая;

г) в номінації "Благодійність": нагороджуються особи, котрі спричинилися до підтримки книговидання, допомоги малозахищеним верствам населення, внесли вагомий вклад у творення обличчя Трускавця, відомі своє доброчинною діяльністю – за прикладом отця Олекси Пристая;

ґ) в номінації "Журналістика": всебічне, оперативне та об’єктивне висвітлення життя міста, доведення до громади правди про події, факти, імена, явища, процеси, аналітична та синтетична робота, діяльність на творення позитивного образу Трускавця, сміливість піднімати і гострі та "незручні" питання – за прикладом отця Олекси Пристая;

д) в номінації "Громадська діяльність": за небайдужість до процесів, які відбуваються у місті, за стійку громадянську позицію, порушення перед владою важливих для міста проблем, творення ініціативних груп мешканців, гуртування громади – за прикладом отця Олекси Пристая.

9. Рішення про присвоєння Премії публікується щороку в першій половини жовтня та містить мотивуючу та резолютивну частину.

10. Засновник Премії залишає за собою право змінювати дане Положення у випадку виявлення такої потреби (наприклад, збільшення кількості номінацій, зміна Засновника шляхом долучення додаткових суб’єктів при присудженні премії, можливість запровадження символічних грошових нагород, грамот чи дипломів, інше).

2 жовтня 2011 р.

Рішення про присудження Премії імені отця Олекси Пристая

7 жовтня 2012 року

Редакція Інтернет-видання "Трускавецький вісник" оголошує лауреатами Премії імені отця Олекси Пристая в 2012 році наступних осіб:

1. За боротьбу за справедливість, за протидію корупції в органах влади, використання свого становища не в особистих цілях, а з метою контролю влади та гуртування трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Ігор Пілько та Євген Юник (номінація "Політика").

Ігор Пілько, депутат Трускавецької міської ради І, V та VІ демократичного скликання, лідер опозиційної фракції «Наша Україна» в Трускавецькій міській раді в 2006 – 2010 роках, неодноразово піднімав важливі для міста питання недопущення відкатів та незаконного використання коштів, лобіював питання розвитку культури у місті Трускавці, відстоював інтереси виборців свого округу відносно порушень при будівництві комплексу «Лісова пісня», автор та ведучий політичного ток-шоу на телеканалі «Алсет» «Час місцевий з Ігорем Пільком».

Євген Юник, депутат Трускавецької міської ради кількох демократичних скликань, засновник та керівник благодійного фонду «Трускавчани», керівник ТМО Європейської партії України, постійно піднімає важливі для простих мешканців міста питання, закликає до творення позитивного іміджу Трускавця та розвитку курорту зі світовим іменем, автор ряду статей про головний продукт, який виробляє Трускавець – здоров’я.

2. За діяльність на розвиток культури мешканців міста Трускавця та його гостей, естетичне виховання молодого покоління, позиціонування культури як об’єднуючого фактору для трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Михайло Білас та Юрій Копчак (номінація "Культура").

Михайло Білас, Народний художник України, чиє ім’я присвоєно першому та єдиному в Україні прижиттєвому музеї, автор винятково цінних робіт ужиткового та декоративно-прикладного мистецтва, популяризатор Трускавця, популяризатор народної культури та мистецтва нашого краю.

Юрій Копчак, засновник славетної творчої династії Копчаків, Вчитель та Художник, до чиєї думки прислухаються митці із Трускавця, Львівщини, України та іноземних держав, людина із заслуженим авторитетом.

3. Відзнака для духовних та світських осіб, які є моральними авторитетами для громади, духовними провідниками, котрі власним прикладом навчають бути справжнім християнином, патріотом та Людиною – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Володимир Бондарчук та Ярослав Шафран (номінація "Духовність").

Отець Володимир Бондарчук, настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ в м. Трускавці, відомий своїми патріотичними поглядами, виховник трускавецької молоді, опікун «Пласту» та товариства «Українська молодь – Христові», євангелізатор не тільки в своїй парафії, але і у Всесвітній мережі Інтернет.

Отець Ярослав Шафран, настоятель парафії пророка Іллі УГКЦ в м. Трускавці, невтомний проповідник Слова Божого, великий моральний авторитет, відомий своєю відстороненістю від політичних ігор, патріот, координатор ряду мирянських спільнот, які діють у Трускавці.

4. За допомогу малозахищеним верствам населення, за вагомий вклад у творення обличчя Трускавця, підтримку церков та громадських організацій, відомі своє доброчинною діяльністю – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Володимир Козявкін та Олександр Чебаненко (номінація "Благодійність").

Володимир Козявкін, професор, Герой України, знаний меценат, очолює Міжнародну клініку відновного лікування «Еліт», повернув здоров’я багатьом дітям, хворим на ДЦП. Автор унікальний наукових розробок в галузі медицини, переважно допомагає різноманітним організаціям, не афішуючи своєї доброчинності.

Олександр Чебаненко, генеральний директор СГК «Дніпро-Бескид», Заслужений лікар України, кавалер ряду орденів та лауреат багатьох державних та церковних нагород, Почесний громадянин міста Трускавець, спричинився до відновлення церкви Покрови Богородиці в Трускавці, встановив дзвін святого Олександра на дзвіниці біля церкви святого Миколая, котру теж побудовано його коштом, здійснив багато благодійних акцій для підтримки потребуючим, зокрема і постраждалим від повені, знаний доброчинець та меценат.

5. За всебічне, оперативне та об’єктивне висвітлення життя міста, доведення до громади правди про події, факти, імена, явища, процеси, аналітичну та синтетичну роботу, діяльність на творення позитивного образу Трускавця, сміливість піднімати і гострі та "незручні" питання – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Світлана Швадчак та Анатолій Власюк (номінація "Журналістика").

Світлана Швадчак, ветеран трускавецької журналістики, довголітній працівник трускавецького міського радіомовлення, у витоках якого і стояла, автор багатьох публікацій у газеті «Трускавецкая злравница» («Франкова криниця»), автор радіоінтерв’ю з багатьма цікавими людьми, котрі відвідували Трускавець, високопрофесійний та досвідчений журналіст.

Анатолій Власюк, засновник та незмінний редактор часопису «Тустань», співпрацює з багатьма дрогобицькими міськими та регіональними виданнями, неодноразово публікував гострі матеріали на трускавецьку тематику, поет та письменник, знаменитий політичний оглядач, чиє гостре перо змушує шаленіти політичних пройдисвітів, ведучий політичного проекту «Дискусійний клуб Дрогобича», талановитий та досвідчений журналіст.

6. За небайдужість до процесів, які відбуваються у місті, за стійку громадянську позицію, порушення перед владою важливих для міста проблем, творення ініціативних груп мешканців, гуртування громади – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Євген Бродзінський та Руслан Солонець (номінація "Громадська діяльність").

Євген Бродзінський, координатор Громадянської мережі «Опора» в м. Трускавець, активний учасник Помаранчевої революції, співтворець газети «Територія слова», організатор протестних акцій громадян проти незаконного підвищення тарифів за часів мерів Лева Грицака та Руслана Козира, активно висловлює позицію щодо знакових подій у місті, співтворець громадянського суспільства у Трускавці.

Руслан Солонець, засновник та редактор «Трускавецької ґазети», відомий своїми радикальними виступами словом та ділом на захист трускавецької громади, організатор захисту інтересів мешканців ряду будинків з вулиці Сагайдачного, організатор зустрічей трускавчан із відомими радикальними політиками з УНА-УНСО, відомий своїми викривальними статтями про нечесних політиків місцевого рівня, борець з корупцією у всіх її проявах.

Повний перелік осіб, відзначений Премією отця Олекси Пристая в 2012 році (в алфавітному порядку):

Білас Михайло («Культура»),

о. Бондарчук Володимир («Духовність»),

Бродзінський Євген («Громадська діяльність»),

Власюк Анатолій («Журналістика»),

Козявкін Володимир («Благодійність»),

Копчак Юрій («Культура»),

Пілько Ігор («Політика»),

Солонець Руслан («Громадська діяльність»),

Чебаненко Олександр («Благодійність»),

о. Шафран Ярослав («Духовність»),

Швадчак Світлана («Журналістика»).

Вітаємо лауреатів Премії імені отця Олекси Пристая та бажаємо їм надалі трудитися на благо Трускавця.

Головний редактор Інтернет-видання "Трускавецький вісник" Володимир Ключак

P.S. Нагадуємо, що в 2011 році лауреатами Премії імені отця Олекси Пристая стали: Балицький Олексій ("Політика"), Бучацький Мирон ("Громадська діяльність"), о. Бучинський Михайло ("Духовність"), Говіщак Андрій ("Журналістика"), Грабовський Святослав ("Громадська діяльність"), Грицак Лев ("Благодійність"), Іванишин Петро ("Політика"), о. Івасівка Петро ("Духовність"), Ківацька Катерина ("Культура"), Кіт Ярослав ("Журналістика"), Козир Руслан ("Благодійність"), Нич Ігор ("Культура").

 

Микола Лагодич: «Роман Ілик виступав у ролі «шестьорки»… У нього психіка злочинця»

У понеділок, 8 жовтня, прес-конференцію провів кандидат у народні депутати по 121 Дрогобицькому виборчому округу Микола Лагодич. Оскільки захід припав на День юриста, то через мас-медіа пан Микола привітав юристів із їхнім професійним святом. «Будьте правдивими і тоді суспільство в нас буде громадянським, демократичним і ми зможемо рухатись вперед», - зазначив між іншим Микола Лагодич.

Ми невипадково закцентували увагу на юристах, адже за результатами прес-конференції кандидат Микола Лагодич напевно неодноразово змушений буде користуватися їхніми послугами. Його заяви, як він підкреслив, «офіційні заяви», озвучені на цій прес-конференції, без перебільшення є найбільшою сенсацією виборів-2012 на Дрогобиччині.

А почалося все з того, що на одному із засідань Дискусійного клубу (28 вересня) Микола Лагодич розповів про банду Пуха-Ілика, котра діяла в Дрогобичі в 1990-х і представники якої вкрали у нього машину (ця машина належала сестрі Миколи Лагодича). «Трускавецький вісник» перший розмістив інформацію про це і стаття «Микола Лагодич: «У 1990-х банда Пуха-Ілика вкрала в мене машину» стала початком кінця Романа Ілика, кандидата в депутати ВРУ від ОО «Батьківщина». Бо хоча в статті не вказувалося ні ім`я Ілика, ні інші дані, в прес-службі ЛОО “Батьківщина» одразу заметушилися і почали сипати один прес-реліз за іншим. Дійшли до того, що навіть «Трускавецький вісник» обізвали «провладним сайтом». Ви спитайте у мера Трускавця Руслана Козира, чи провладний цей сайт, панове…

Та повернемося до наших баранів. Кандидат Роман Ілик вимагав спростування недостовірної, на його думку, інформації, але якось дуже мляво і фактично якими були рішення суду чи такі суди відбувалися – це все залишалося таємницею. Причому таємницею не тільки для журналістів, але і для відповідача – Миколи Лагодича, котрого на суд чомусь викликали за 50 хвилин до його початку і то не офіційно, а … через окружну виборчу комісію. Тож про всі ці перипетії і розповів кандидат Микола Лагодич, додавши такі факти, від яких стало зрозуміло, що Роман Ілик не є такий білий та пухнастий, як себе показує.

Отже, подаємо факти, озвучені Миколою Лагодичем. Оскільки на прес-конференції була присутня прес-секретар штабу Романа Ілика пані Ірина, то вона не дасть збрехати, що ці факти дійсно були озвучені.

По-перше, виборчий штаб львівської «Батьківщини» знаходиться у приміщенні, яке належить братам Дубневичам. Оскільки братів Дубневичів та теперішнього губернатора Львівщини Михайла Костюка пов`язують давні зв’язки, то стає зрозуміло, яку роль відводить так званій «об’єднаній опозиції» Партія регіонів. Ця роль полягає в тому, що «Батьківщина» повинна забезпечити для ПР 7-8% голосів на Львівщині, а кандидатами від цієї політичної сили повинні стати лояльні до влади люди. Так воно і є. Роман Ілик – ставленик братів Дубневичів та чинної влади, ніякий він не опозиціонер.

По-друге, Роман Ілик в 1990-х роках був членом злочинного бандитського угрупування на чолі з Валерієм Пухом (вже покійний), до якого входили Язловський (єдиний окрім Пуха, хто ще живий з цієї банди і який може розповісти чимало цікавого про бурхливу молодість Романа Ілика), покійні Кардаш, Боцман. За словами Миколи Лагодича, Роман Ілик не доріс до кримінального авторитета, а залишався «шісткою». Він як той песик бігав за Пухом, кланявся йому та улесливо подавав руку для привітання. Микола Лагодич каже, що має достатньо свідків, які готові у суді розповісти про факти злочинної діяльності в 1990-х роках теперішнього кандидата в нардепи від «Батьківщини».

По-третє, були озвучені факти корупційної діяльності і чинної влади Дрогобицького району, зокрема, першого заступника голови ДРДА (тепер є в.о. голови ДРДА) Михайла Винницького, головного державного санітарного лікаря району п. Ясеницького, екс-мера Дрогобича Лужецького, були названі і інші прізвища посадових осіб, розказано про тепличні умови для аптеки «36,6» щодо закупівлі ліків для району, про пільгову оренду на території району, наведені інші факти корупції, зокрема і про земельні махінації часів голови ДРДА Михайла Кравця, фігурантом цих земельних махінаціях (в Модричах) є і тодішній заступник голови Львівської обласної ради Роман Ілик.

По-четверте, 1990-ті можуть повернутися і вже повертаються. Приклади – зухвалі напади невідомих у масках на цілі родини в Бориславі, селах Дрогобицького району (зокрема, в Опаці) і нещодавній зухвалий напад на вулиці Франка в Дрогобичі. Микола Лагодич навіть пообіцяв грошову винагороду за виявлення цих бандитів – нагорода досить солідна, 100 тисяч гривень.

По-п`яте, проти Миколи Лагодича після озвучення фактів про справжню суть Романа Ілика почалися провокації. Невідомі почали шкодити біл-борди, вирізали сіті-лайти із зображенням кандидата. Кандидат не виключає, що це робиться спеціально, щоб у суботу напередодні виборів розвісити цю агітацію та звинуватити його в порушенні виборчого законодавства. Микола Лагодич нагадав, як в 2006 році його зняли з виборчих перегонів і тоді переміг на виборах мера Дрогобича пан Гук – той самий, котрий тепер їздить із труною по сільських весіллях. Він не виключає, що опоненти мають намір і тепер, на виборах-2012, теж позбутися його, використавши судову систему.

Це не повний перелік тих фактів, які озвучив Микола Лагодич, та давайте послухаємо його самого. Подаємо уривки промови Миколи Лагодича та його відповідей на запитання журналістів.

- Сьогодні на Дрогобиччині йдуть виборчі баталії. Нашим краянам треба вибрати свого кандидата. Серед великої кількості кандидатів, двадцяти одного, треба зробити непростий вибір. Яким буде цей вибір, таким буде і наше майбутнє.

Одного разу, знявши мене з виборів, судова влада привела до влади Миколу Гука. Зараз мене теж дивує позиція судової влади. Проти мене подав позов Роман Ілик. Цей позов розглядався у Львові в суботу, 6 жовтня, о 12.00. Мені зателефонували з ОВК в цей же день о 11.04 та повідомили про цей суд. Маємо інформацію, що справу суд залишив без розгляду. Та по сьогодні не можемо отримати ні позовну заяву, ні ухвалу суду. Тому ми готуємо зустрічний позов. Про Романа Ілика повинні знати правду всі. Після появи статті на «Трускавецькому віснику» до нас почали телефонувати, почали приходити постраждалі від банди Пуха-Ілика. Багатьох постраждалих вже нема в живих, не кожен міг пережити знущання та трагедію. Люди вмирали від страху та безпомічності. Але є сотні осіб, які готові прийти і розповісти всю правду. Це не тільки мешканці Дрогобича, це також люди із Стебника, Борислава, Трускавця, Дрогобицького району, а навіть ми знайшли таких постраждалих на Івано-Франківщині. Ви бачили б реакцію цих людей, коли ми їм показали передвиборчі листівки Романа Ілика. Я закликаю зголошуватися й інших потерпілих, бо ми ініціюємо судовий процес «Народ Дрогобиччини проти Романа Ілика». Якщо Язловський розкаже правду про діяльність банди, то ого-го-го-го, їм вистачить на кілька пожиттєвих.

Банда Пуха-Ілика діяла в 1990-х роках, коли був повний безпрєдєл. Тоді вкрали в моєї сестри машину, вимагали викуп 2 тисячі 700 доларів. В людей крали побутову техніку, відеомагнітофони, цінності. Цікаво, що серед постраждалих було багато стоматологів, думаю, розумієте, як починався бізнес Ілика. На вулиці Володимира Великого знаходився спортзал, це або 42, або 44 номер будинку. Там я займався зі своїми товаришами. Туди часто приходила і банда Пуха, приводили туди бізнесменів, але найчастіше бізнесменів вивозили в ліс і там катували, били по голові. Дуже часто цих людей рідні вже не бачили, вони зникли безвісти. В спортзалі бандити збиралися в іншому відділенні, ніж ми, але їхні вихваляння я чув.

Та свідками того, що відбувалося і що говорилося в спортзалі, є не тільки я – окрім мене там займалися і деякі теперішні судді, високі чини обласного СБУ. Інколи банда Пуха проводила п`янки і Ілик виступав у ролі «шестьорки», або ж посилали його то за пивом побігти, то каструлю з бульбою принести. А про їхні розповіді, як вони і кого вони «кидали» можна б взагалі розповідати дуже багато. У своєму бахвальстві всіх перевершував Роман Ілик. Територія діяльності цієї банди (бо діяла в Дрогобичі ще одна банда – Урала – В.К.) не обмежувалася Дрогобиччиною – на Івано-Франківщині вони застосовували «кукли», «ляльки» (коли за товар платили спочатку грішми, а потім ці гроші замінювали на папір – В.К.). Ми знайшли цих людей, які готові свідчити про все це в суді.

Я як ніхто інший зацікавлений у тому, щоб відбувся судовий процес. Не дивлячись на спроби замнути справу, ми будемо домагатися відкритого суду за участю ЗМІ. І хоча з тих часів пройшло майже двадцять років, та сьогодні я закликаю всіх, хто постраждав від банди Пуха-Ілика, зголоситися. Ми повинні поставити в цьому крапку та розставити всі крапки над «і». Звичайно, що Ілик як кандидат дуже вигідний владі, тому їй невигідно, щоб люди почули правду про цю людину. Тим більше, коли відомо, що Ілик підписав заяву у Льовочкіна, що він співпрацюватиме з Партією регіонів.

В об`єднаній опозиції на всіх зустрічах кричать, що самовисуванці є зрадниками і тушками Партії регіонів. Класичнішої тушки, ніж Ілик, немає. У нього психіка злочинця. Як ви думаєте, якими будуть його дії у Верховній раді? Тому ми не лише будемо вимагати повторного судового слухання, а й готуємо новий позов «Народ Дрогобиччини проти Романа Ілика, кандидата від опозиції». Хоча його опозиційність викликає багато запитань. В Бориславі кортеж Ілика супроводжувало ДАІ, а рух вулицями було перекрито на півгодини. І це при тому, що він ще не депутат, а тільки кандидат. Чому ж влада для цих «опозиціонерів» створює зелений транспортний коридор?

Знаю, що Костюк (губернатор Львівщини – В.К.) буде робити все, щоб зняти мене з виборів. У офісі Дубневичів обговорюють, як поділити регіон, щоб Партія регіонів взяла 7-8% голосів, бо є відповідні зобов’язання.

Зрозумійте – якщо злодій прийде до влади, то в нас майбутнього нема. Зараз кожен розповідає, як буде боротися з корупцією – після виборів. Я ж почав боротьбу з корупцією зараз. Всі борються з корупцією, але ніхто не каже правду. Хіба в нас в районі нема корупції? Як ви думаєте, чи є в нас корупціонери, хабарники?

Вся опозиція зараз при державній роботі. Чим більше беруть хабарів, чим більше крадуть грошей, тим більші опозиціонери. Один такий «патріот»-опозиціонер коли долар впав, то брав хабарі тільки в національній валюті. Якщо ми хочемо громадянського суспільства, то не можемо мовчати. Партія регіонів дала БЮТ право називатися опозицією, такі в них домовленості. «Опозиціонери» позбирали гроші за партійні списки, за представництво в округах – все дісталось їм, а могло дістатись Юлії Володимирівні. Тому вона в тюрмі, а вони на свободі.

А Ілик їздить і говорить по селах, що всіх тих кандидатів, які їздять на чорних джипах, ми посадимо по тюрмах. Тут я собі згадав, як Ромко їздив за маком до Волощі. Так, він хотів бути кримінальним авторитетом, але далі «шестьорки» не вибився. Тепер він йде у Верховну раду і його кандидатура вигідна владі – такими найлегше маніпулювати. Якщо вони роблять крок вліво чи вправо – їх садять. Бо нема терміну давності по злочинах такої важкості.

Я і сам не святий, всі ми грішні. Хто не грішний, хай кине в мене камінь. Але найважливіше – це виправитися і рухатися далі. Зараз я роблю конкретний крок по боротьбі з корупцією.

Вночі мені дзвонять по кілька разів з прихованого номера. В гіршому випадку вони зможуть мене розстріляти. Ілик зробив мені виклик і я його з гідністю прийняв. Чекати залишилося недовго…

… Додамо від «Трускавецького вісника», що пряма мова Миколи Лагодича зазнала певної стилізованої обробки. Частина його виступу не була записана нами, частину ми вилучили, щоб не акцентувати уваги на дрібницях, деталях корупції в Дрогобицькому районі чи відповіді на уточнюючі запитання журналістів. Відео з прес-конференції можна буде подивитися на Трускавецькому Інтернет-телебаченні.

Володимир Ключак

Руслан Козир: «У вас все підприємство на виборах чи тільки керівники?»

Під час понеділкової наради 8 жовтня мер Трускавця Руслан Козир звернувся із таким запитанням до представника КП «Трускавецьжитло» Ореста Бачинського: «У вас все підприємство на виборах чи тільки керівники?». «В нас підприємство працює», - відповів той. Орест Бачинський навів факти справжньої, а не показової роботи комунального підприємства «Трускавецьжитло», а це відремонтований ліфт в будинку № 1 на вулиці Василя Стуса, обрізані кущі та дерева поблизу будинків 1 та 5 на Стуса, 15 та 17 на Івасюка, на Дрогобицькій тощо. Також минулого тижня комісія в складі представників КП «Трускавецьжитло» та міської міліції здійснила рейдовий обхід підвалів житлових будинків. Проведено ремонтні роботи у Стебницькій, 72, підприємство реально працює, тому невгамовні «жарти» очільника міста не дуже доречні. Тим більше, якщо він хоче якимось чином зберегти поки що існуючу козирну коаліцію в Трускавецькій міській раді, якам розвалюється по швах.

Цим жарти на понеділковій нараді 8 жовтня не завершилися. Руслан Козир із притаманним йому сарказмом запропонував перейменувати вулицю Тараса Шевченка у вулицю імені ЗАТ «Трускавецькурорт». Хтось чхнув і мер одразу вхопився за цей забобон: «Бачите, правда!». Деколи здається, що підлабузники спеціально чхають для підтвердження слів мера – переважно це ті особи, які чхати хотіли на місто.

За цим жартом послідувала пряма погроза ЗАТу, що виконком зобов’яже демонтувати технічні конструкції на тротуарі, які нібито шкодять. Кому шкодять і де була влада дотепер – запитання риторичне.

На понеділковій нараді теж було озвучено інформацію, як Трускавець готується до відзначення 70-ліття УПА, як відзначили День людей похилого віку, що розпочато ремонт зупинки біля міської лікарні. Заступник міського голови Юрій Яворський повідомив, що в місті триває Міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат. Свою продукцію на трускавецькому кінофестивалі представило 25 країн-учасниць.

Міський голова дав доручення Юрію Терлецькому (УЖКГіБ) та Володимиру Возняку (водоканал) не припиняти роботи по очистці дощеприймальних решіток, повідомив, що наступного року потрібно зробити порядок із Стебницьким кільцем – це найнижча точка в місті і під час сильних дощів все тут плаває. Місто готується до зими та опалювального сезону, під особливою увагою – заклади освіти. Є надія, що опалювальний сезон у Трускавці розпочнеться вчасно та без зривів. Здійснюється пробивка каналізаційного колектора, ця робота важка, але потрібна. Потрібно теж щось робити з «лежачим поліцейським» навпроти санаторію «Дніпро», оскільки він прогнувся – мер пропонує цю ділянку замостити бруківкою. Звичайно, що для цього потрібно буде брати дозвіл у власника території Олександра Чебаненка.

Керівник відділу ведення Державного реєстру виборців Роман Білецький поінформував, що вже тиждень як працюють дільничні виборчі комісії, вони отримали попередні списки виборців і можна зробити уточнення своїх даних. Посадовець зазначив, що ДВК працюють і в суботу, і в неділю, а не лише в будні, тож щоб в день голосування не виникало якихось непорозумінь, краще перевірити свої дані. У Трускавці є вісім виборчих дільниць, детальна інформація по них розміщена на офіційному сайті ТМР.

Головний лікар трускавецької лікарні Андрій Кульчинський розповів про проведення минулої суботи операцій на простаті та сечовому міхурі, якім раніше робилися тільки у Львові. Детальніше про новації у трускавецькій медицині – в окремому матеріалі, який будемо готувати найближчим часом.

Завершилася понеділкова нарада зауваженнями міського голови щодо потреби окремого збору елементів живлення та незадоволення ним роботою громадського транспорту. І не тільки громадського – за словами Руслана Козира, у Трускавці кількість таксистів скоро може перевищити кількість відпочивальників і потрібне впорядкування їхньої діяльності.

Володимир Ключак

 

У Трускавці презентували другий том книги-альбому «Дрогобиччина: свідки епох»

7 жовтня у художньому музеї народного художника України Михайла Біласа відбулася презентація другого тому енциклопедичного видання. Книгу видано за сприяння кандидата в народні депутати Ігоря Куруса.

Авторським колективом унікального для України творчого проекту є відомі краєзнавці: художник, директор Дрогобицької художньої школи Ігор Шимко, історик, заслужений вчитель України Петро Сов’як, член Національних Спілок письменників, журналістів, краєзнавців України Роман Пастух.

Головною метою авторів було зафіксувати пером і фотооб’єктивом передусім старожитну Дрогобиччину, котра, умовно кажучи, зникає на наших очах. Ідеться про численні пам’ятки історії та культури минулого – давні дерев’яні церкви з високохудожніми іконостасами, іконами, каплиці, дзвіниці інколи з рідкісної цінності дзвонами, пам’ятні хрести, оборонні укріплення, мости, палаци, хати, комори, кузні, стодоли, криниці, промислові споруди, цікаві в архітектурно-скульптурному плані надгробки, могили відомих людей, пам’ятники, пам’ятні знаки, пам’ятні таблиці видатним і відомим особам, символічні могили, реліктові дерева тощо.

У книзі-альбомі «Дрогобиччина: свідки епох» вперше за історію західної частини Прикарпаття вміщено документальну інформацію з різних галузей у вигляді статей енциклопедичного змісту про всі 113 міст, селищ, сіл і хуторів Дрогобицького району; вказано історично-традиційні наголоси в кожному топонімі; подано історичні та варіантні назви; зроблено спробу на основі праць сучасних істориків і топонімістів пояснити походження назв населених пунктів і через них та, почасти, мікротопонію встановити приблизний час їх виникнення.

- Перший том «Дрогобиччини» побачив світ влітку, за короткий проміжок часу вдалося видати другу книгу, яка є не продовженням, а доповненням першої, - сказав на презентації Ігор Шимко, - тобто вона ширше дає огляд міст та сіл, більш масштабнішу оцінку того чи іншого об’єкту, детальніше розповідає про особистостей, події, які вже призабулися.

Ігор Шимко подякував присутньому на презентації кандидату в народні депутати Ігорю Курусу за сприяння у видавництві книги -альбому. «Ми тривалий час шукали кошти для видання, - зазначив пан Ігор, - обійшли десятки меценатів, бізнесменів, і ні один не відгукнувся. Нас підтримав лише Ігор Курус, за що ми йому надзвичайно вдячні».

- Дивна річ: виглядає на те, що ми, українці, більше цікавимося єгипетськими пірамідами, аніж вивчаємо свої пам’ятки архітектури, які є не менш вартісними, та власну історію, - зазначив Ігор Курус. – Я переконаний: якщо ми любитимемо краєзнавство і знатимемо, що відбувається на нашій землі - матимемо майбутнє.

- Народ, який не знає своєї історії, легко завоювати і легко ним керувати, - звернувся до присутніх професор, викладач Дрогобицького педуніверситету Ярослав Радевич-Винницький, який редагував книгу «Дрогобиччина: свідки епох». – Знаннями про свою країну треба вважати і знання про свою маленьку батьківщину, де ти народився, виріс, маєш друзів. Оця книжка – це зразок видання, яке працює на малу батьківщину.

Ольга ДЕРКАЧ

Для найменших трускавчан від Віктора Конца

Дитяче свято радості, усмішок та позитиву відбулося в неділю на площі Незалежності у Трускавці. Проходило це дійство під патронатом кандидата у народні депутати України Віктора Конца. Конкурси, ігри, призи, велетенські м’які іграшки – Панда, Губка Боб, герої дитячих мультфільмів і веселі клоуни, музичне оформлення, повітряні кульки, фотографії з улюбленими героями на згадку від кандидата – все це створювало атмосферу грандіозного свята, якого трускавецька малеча чекала давно. Свято для найменших мешканців міста курорту тривало більше чотирьох годин. Перші дві години дітлахи мали так звану культурну програму – проводились ігри, конкурси, забави з клоунами та інше.. Решта часу дітлахи мали можливість безкоштовно покататись на машинках та поласувати солодку вату. Отож досхочу натішились і діти, і дорослі.

Зазначимо, що зазвичай у Трускавці відбувається чимало різноманітних цікавих імпрез для дорослих і молоді, а от яскравого дитячого свята давно не вистачало. Це, зокрема, підтверджують численні позитивні відгуки батьків тих діточок, котрі були учасниками свята. "Подібних свят для дітей не пам'ятаю. Свято організовано на високому рівні. Найбільше сподобалась програма для дітей. В мене двоє хлопчиків-двійнят. Призів, конкурсів дуже багато і я бачу всі діти дуже задоволені", – каже мати двох хлопчиків-двійнят п. Віра.

"Дуже рідко проводиться такі свята в нашому місті. Досить цікава організація. Батькам подобається і діти із захопленням беруть участь у всіх заходах. За участь в іграх дітям дають призи", - ділиться враженнями Віталій, якому 37 років.

Ростислав ОНИСЬКО

Святковий уікенд (фоторепортаж)

 

Вихідні субота та неділя 6-7 жовтня були сповнені для трускавчан приємними несподіванками. У суботу відбулося відкриття відремонтованого стадіону на вулиці Довженка. Оскільки стадіон відремонтовано силами ТМО Партії регіонів, то на відкритті виступили голова ТМО ПР Лев Грицак та кандидат у депутати Верховної Ради України від цієї політичної сили Михайло Янковський. Лев Ярославович, зокрема, зазначив, що ініціатива відновлення стадіону походить від самих мешканців цього мікрорайону і йому приємно, що на свято зібралося так багато людей. Коротко Лев Грицак розповів і про те, як міська влад Трускавця в особі голови ТМО «Батьківщина» Руслана Крамара перешкоджала в проведенні ремонтних робіт. Але головний акцент було покладено на тому, що до думки людей в Партії регіонів прислухаються і що відновлення спортивного майданчику – не перша і не остання добра справа цієї політичної сили.

Видовищними були виступи спортсменів зі школи рукопашного бою Віталія Плеханова, вони показували високий клас у різноманітних бойових мистецтвах, в тому числі східних. А згодом стадіон «випробовували» баскетболісти та волейболісти. Гостей відкриття стадіону очікували і приємні подарунки.

В неділю ж, 7 жовтня, свято для дітей організував кандидат Віктор Конц. Для малечі трускавчан та гостей міста-курорту працювали дитячі атракціони, батути, можна було поласувати безкоштовно солодкою ватою, покататися на дитячих авто, сфотографуватися із Губкою Бобом Квадратні Шатни, Вічно Голодною Пандою По, Білим Ведмедем, Королем Левом та іншими казковими персонажами. Веселі клоуни не тільки смішили дітлахів, але й роздавали безкоштовні подарунки, зокрема альбоми для малювання, олівці та повітряні кульки. Задоволеними були не тільки діти, але й їхні батьки.

Текст: Володимир Ключак, фото: Мар’яна Ключак

 

Політичні вірші

На 121 окружі

На 121 першім окружі, двайціть оден кандидат,

Вші такі моцні хлопаки, але на оден лиш мандат.

Хто з них пройде, а хто ні – ми то зобачимо скоро,

«У мене краща програма!» - вші так кричать вони хором.

Єден бригадов шугає своїх ушіх опонентів,

Другий та третий в програму залучає студентів.

Йой, шо ші робиться, люде, на тім виборчім окружі,

Хто проти кого і хто йде за кого, а може вони любі дружі.

Понаставлєли намети, шось у рупер векрикают,

Що вони хочуть, що вони роблять, самі навіть не знают.

На вуличі повно прапорів, газети шя валяют,

Забили людям голови, так шо ніц не думають.

Каже оден депутатик, що такий бідний, як миша,

Каже, нічого не маю, і тече вдома криша.

Якошь мовляв той нардепик, лиш копійки заробляю,

А сам зі свитов своєю на джіпаку роз’їзджає.

Брешут вже більше, ніж Бровко, вже ніц не мають сказати,

Ну то але ж щось треба люду тому брехати.

Треба собі голосів чим побільше набрати,

Щоби потім у раді бабки собі відбивати.

Висять тії біг-морди, вже й на паркан почепили

І до баби Рузі вже у город залазили.

Стали, як ті окупанти, як комуністи червоні

І біжать вші до ради, мов у милі ті коні.

Шош там будете робити, шош будете думати,

Тож перед Богом уші будете відповідати.

Брехні й лукавство то гріх, вічне життє хто з вас має?

Тож відкрийте ви очі, бо судний день повиймає

Буде видно діла всі, що ви чинили з людьми,

Все наверхи повилазит, будемо свідки всі ми.

Тож покайтесь, покайтесь, до Ісуса ви прийдіть,

Від гріхів відрікайтесь, може Він вас і простить.

Меч справедливості

Треба всім нам конче

Голосувати за Конца –

Тоді засвітить сонце

У наше віконце.

Богдан Британ

Інформує Трускавецький ДЮСК «Спортовець»

 

З 24 по 29 вересня 2012 року у м. Іллічівськ вихованці ДЮСК «Спортовець» взяли участь у всеукраїнському юнацькому турнірі з тенісу «Marfin Bank Cup». Разом з юними трускавчанами у турнірі змагались тенісисти з Одеси, Дніпропетровська, Сум, Донецька та Іллічівська. Найкращих результатів добилась учениця ДЮСК «Спортовець» Василина Бєлова, яка дійшла до ¼ фіналу у одиночному розряді, отримавши поразку від своєї ровесниці з Донецька. У парному розряді Василина виборола 4 місце.

З 25 по 27 вересня 2012 року у м. Бровари вихованка ДЮСК «Спортовець» Мар’яна Колос виборола І місце на міжнародному юнацькому турнірі з вільної боротьби, отримавши блискавичну перемогу над львів’янкою Юлією Соло у ваговій категорії до 49 кг, у якій брали участь 18 борців з Білорусії, Молдови, Азербайджану та України. Мар’яна Колос, як і Юлія Соло, представляли Львівщину і тренуються у Львівському державному училищі фізичної культури і спорту.

З 28 по 29 вересня 2012 року у плавальному басейні ДЮСК «Спортовець» на першості Львівської області з плавання «Діти – олімпійська надія України» серед учнів 1999-2001 р.н. ДЮСШ Львівщини команда Трускавецького «Спортовця» виборола ІІ місце, обійшовши 3 команди з м. Львова. У командному заліку перемогу отримала команда ДЮСШ №2 м. Червонограда, а в особистому заліку призерами змагань стали трускавчани: Анастасія Мацюрак - три перших місця на дистанціях 50, 100 м. вільним стилем та 50 м на спині; Богдан Савка – І місце 50 м брас та ІІ місце 100 м. брас; Марта Веклюк – І місце 100 м батерфляй та ІІ місце 50 м батерфляй; Лілія Уєчко – ІІ місце 100 м вільним стилем; Яна Скрипка – ІІ місце 100 м брас; Дмитро       Воляр – ІІІ місце 100 м батерфляй.

16-18 жовтня 2012 р. у м. Біла Церква Богдан Савка та Анастасія Мацюрак представлятимуть Львівщину на Всеукраїнських змаганнях з плавання «Діти – олімпійська надія України».

6 жовтня 2012 року у м. Сколе п’ять вихованців ДЮСК «Спортовець» брали участь у ІІ регіональному турнірі з боксу серед команд Львівської області з Меденич, Стебника, Стрия, Львова (3 команди), Сколе (2 команди), Самбору, Старого Самбору, Судової Вишні та Трускавця. Всього – 74 учасники 1999-2000 р.н.

Переможцями регіонального турніру з боксу та володарями золотих медалей стали Микола Чуба та Микола Білас. Срібні медалі та ІІ місця вибороли Василь Коваль, Андрій Гнатів та Юрій Салань.

Анонс. 11 - 12 жовтня 2012 року у плавальному басейні ДЮСК «Спортовець» проводитимуться два відкритих чемпіонати області з плавання серед учнів дитячо-юнацьких спортивних шкіл Львівщини і Кишинева ( Молдова ) (молодша група - юнаки 1997-1998, дівчата 1999-2000 р.н.; середня група - юнаки 1995-1996, дівчата 1997-1998 р.н.) та Кубок Львівщини серед дорослих (юнаки 1994, дівчата 1996 р.н.). Початок змагань 11 жовтня о 12.00 год.

12 - 13 жовтня 2012 року у спортивно-оздоровчому комплексі ДЮСК «Спортовець» відбудеться регіональний міжобласний турнір з боксу серед юнаків 1997- 2000 р.н. провідних шкіл боксу Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької, Рівненської та Львівської областей України «На Покрову», за сприянням Трускавецького осередку партії «УДАР» Віталія Кличка. Початок змагань : 12.10.12 р. – 17.00 год., 13.10.12 р. – 12.00 год., 14.10.12 р. – 10.00 год. Вхід вільний.

Ігор Гургула, заступник директора ДЮСК «Спортовець»

 Создан 09 окт 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником