Трускавецький вісник № 127 (506) від 22 жовтня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 127 (506) від 22 жовтня 2012 р.

22.10.2012 

У номері: Із засідання виконкому та понеділкової наради; Передвиборчі матеріали; Кримінальні новини; Заява Руслана Козира та відповідь на неї Віктора Конца; Звернення до кандидатів.

Новини Трускавця та регіону

Історія Східниці з наукової точки зору

Як інформує відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради, нещодавно в ЗОШ № 2, яка розташована в Східниці, відбулась науково-практична конференція «Історія Східниці протягом століть. Проблеми дослідження та викладання у школі». Конференція відбулась за участі професорів, доцентів та викладачів Дрогобицького ДПУ імені Івана Франка. На конференції були присутні старшокласники та жителі Східниці. Учасників конференції привітав селищний голова Іван Піляк.

Декан історичного факультету Леонід Тимошенко ознайомив усіх присутніх із програмою конференції та презентував доповідь про історію костелу Східниці. «Археологічні пам’ятки Східниці», Василь Менько виголосив доповідь «Археологічні пам’ятки Східниці», а Богдан Лазорак розповів присутнім про нафтовидобувний промисел Східниці у XIX – на початку ХХ – на початку століть. Завершуючи конференцію, Леонід Тимошенко, проінформував присутніх про те, що завдяки підтримці селищного голови та меценатів група істориків ДДПУ планує провести повноцінні розкопки на території Східниці, дослідити достовірні історичні факти, які потім ляжуть в ілюстроване друковане видання.

Власна інформація

Заява міського голови м. Трускавця Руслана Козира

Шановні трускавчани! Напередодні виборів деякі кандидати в народні депутати у своїх виборчих політтехнологіях використовують незаконні методи агітації. Зокрема у газеті кандидата у народні депутати Віктора Конца наведено від мого імені коментар, дозволу на публікацію якого я не давав. Текст цього коментаря зі мною не узгоджувався.

Розповсюдження такої інформації є некоректною у час передвиборчої агітації і неетичною по відношенню до виборців, оскільки може розцінюватися як адміністративний тиск. Подібні агітаційні методи є нечесними.

Прошу керівництво штабу зазначеного кандидата припинити розповсюдження цього агітаційного матеріалу. А трускавчан закликаю мудро й виважено ставитися до подібних брудних піар-технологій.

Руслан Козир, міський голова Трускавця

 

 

 

Міський голова Трускавця відмовляється від власних слів

Міський голова Трускавця Руслан Козир у своєму зверненні до трускавчан від 22 жовтня 2012 року звинуватив кандидата в депутати до Верховної Ради Віктора Конца у використанні брудних технологій. Пан Козир зазначив, що «у газеті кандидата у народні депутати Віктора Конца наведено від мого імені коментар, дозволу на публікацію якого я не давав. Текст цього коментаря зі мною не узгоджувався». Позиція міського голови виглядає доволі дивною з огляду на те, що коментар, який записаний на диктофон, Руслан Козир давав. Прохання пана Козира ознайомити його з текстом публікації було виконане: розшифрований з диктофона і надрукований текст його інтерв’ю передано наступного дня до приймальні міського голови. Не дочекавшись дзвінка від міського голови із зауваженнями стосовно неточностей у змісті відповідей, його коментар було надруковано. Наводимо текст коментаря Руслана Козира.

Руслан Козир, міський голова Трускавця: «Будь-яка громада, як і громада Трускавця, очікує від народного депутата після обрання, гідного представлення інтересів регіону у найвищому законодавчому органі. Така людина має розуміти проблематику краю, відстоювати національні інтереси в парламенті - бути державним мужем. Кандидат від нашого регіону має окреслити 4-5пріоритетних напрямків для нашої агломерації. Це проблеми транспортного сполучення, водозабезпечення, екологія, питання працевлаштування. Коло цих проблем дотичне до всіх населених пунктів.

Я мало знаю Віктора Конца, але я думаю, що він має достатньо потенціалу, щоб як народний обранець змогти вирішити ці проблеми.

Вже сьогодні пан Віктор починає діяти - подарував шкільним бібліотекам міста та дошкільним установам комп’ютери. Збирається облаштувати кілька дитячих майданчиків.

Як на мене, партійна приналежність депутата-мажоритарника немає значення, важливою є ідеологія самого кандидата. В Україні зареєстровано багато політичних представництв, багато партій, простому громадянину важко зорієнтуватися, до якого берега пристати. Люди не знають партійних програм, а орієнтуються на ідеологічні засади та пріоритети. Тому визначальним у виборі кандидата-мажоритарника мають бути національні цінності, його світоглядні погляди та життєвий досвід».

На нашу думку, запізніло відмовлятися від своїх слів і є маніпулюванням думкою виборців. Заклик Руслана Козира припинити розповсюдження агітаційних матеріалів Віктора Конца з його коментарем характеризує міського голову Трускавця як слабкодуху людину, котра відмовляється від власних слів, і засвідчує, що, будучи ставлеником певної політичної сили, міський голова Трускавця безвольний самостійно давати коментарі, як і самостійно приймати рішення. А «некоректною у час передвиборчої агітації і неетичною по відношенню до виборців» є безпринципна зміна думки Руслана Козира.

Прес-служба Віктора Конца

Відкритий лист кандидатам у народні депутати України від демократичних сил, які балотуються по 121 виборчому окрузі: Тарасу Гентошу, Тарасу Курчику, Миколі Одрехівському, Миколі Тустанівському, Михайлові Задорожному, Миколі Гуку, Павлу Барнацькому, Віктору Возняку, Святославу Грабовському, Наталії Зубицькій

 

Передвиборча ситуація на Дрогобиччині - складна. До Верховної Ради рветься людина з темним, бандитським минулим. Так виглядає, що його ж підтримує і влада. Цього не можна допустити!

Єдиним кандидатом, який може перемогти псевдопатріота, або, як казав Іван Франко, "патентованого патріота", та не допустити до перемоги прихованих зрадників може лише Ігор Курус. Просимо Вас об’єднатися! Зніміть свої кандидатури на підтримку Ігоря Куруса, котрий не заплямував себе зв’язками з криміналітетом, є чесним, порядним, моральним і фаховим. Ігор Курус протягом 20 років доказав, що він є справжнім патріотом України. Такі люди потрібні Україні, Галичині та Дрогобиччині.

Об’єднайтеся заради майбутнього краю! Підтримайте Ігоря Куруса!

Роланд ФРАНКО, онук Івана Франка.

Наталія ОСЬМАК, донька голови Української Головної Визвольної Ради Кирила Осьмака.

Віталій ШЕВЧЕНКО, народний депутат України 2-го, 3-го, 4-го скликань, засновник Народного Руху України.

Олег ЧОРНОГУЗ, екс-головний редактор журналу "Перець", громадський діяч, публіцист.

 

Не припиняється потужна атака на сайти "Свободи"

 

Із 17 жовтня 2012 року по сьогодні триває потужна хакерська ddos-атака на сервери, де розміщені сайти ВО "Свобода" та її представників. Потужність атаки з кожним днем збільшується. Станом на теперішній час Службі інформаційних технологій ВО "Свобода" вдалося частково відновити роботу головного сайту партії (http://www.svoboda.org.ua). Він, окрім кількох сервісів, працює в нормальному режимі.

Оскільки атака не припиняється, а її інтенсивність лише збільшується, вважаємо за необхідне попередити наших відвідувачів про можливість повторення блокування ресурсів ВО "Свобода" в мережі Інтернет. У разі, якщо зловмисники досягнуть мети і сайти "Свободи" знову буде заблоковано, радимо слідкувати за офіційною інформацією від партії на фейсбук-сторінках ВО "Свобода" (http://www.facebook.com/svoboda.ua), Олега Тягнибока (http://www.facebook.com/oleh.tyahnybok), Юрія Сиротюка (http://www.facebook.com/yuriy.syrotyuk) та на блогах голови ВО "Свобода" Олега Тягнибока та члена Політради ВО "Свобода" Ігоря Мірошниченка на "Українській правді".

Просимо наших симпатиків допомогти "Свободі" здолати злочинну інформаційну блокаду, організовану антинародною владою – дублюйте, поширюйте в блогах, соціальних мережах, на форумах та ваших сайтах інформаційні повідомлення прес-служби ВО "Свобода".

Тільки разом, спільними зусиллями ми переможемо українофобські сили!

Прес-служба ВО «Свобода»

На Дрогобиччині є нова об’єднана опозиція і новий узгоджений кандидат!

 

Принаймні, таке враження склалося після відвідин прес-конференції, котра пройшла 22 жовтня у приміщенні дрогобицької райспоживспілки. Четверо кандидатів у депутати по 121 Дрогобицькому виборчому округу говорили в один голос про координацію дій, про підтримку ідеалів «Свободи» та і взагалі про підтримку на виборах цієї політичної сили, яка втілюватиме в життя і те, чого прагнуть КУН та НРУ. Ці четверо – кандидати Михайло Задорожний, Тарас Гентош, Тарас Курчик та Святослав Грабовський. Перші троє виступили із заявою, текст якої і пропонуємо вашій увазі.

«Ми – представники національно-патріотичних сил Дрогобиччини, заявляємо про об'єднання наших сил задля консолідації усіх зусиль у боротьбі із антиукраїнським режимом. Ми чітко усвідомлюємо загрози, перед якими опинилась Держава Україна, чітко усвідомлюємо необхідність формування якісно нового проукраїнського парламенту, і відтак маніфестуємо: ми об'єднуємось заради захисту результатів волевиявлення наших громадян і недопущення фальсифікацій як під час виборів, так і під час підрахунку голосів. Закликаємо усі долучитись до цього процесу і забезпечити право кожного громадянина бути почутим.

Поряд з тим, закликаємо усіх краян взяти участь у виборах і проголосувати так, як підказує ваше серце.

Голова Проводу Львівської обласного Конгресу українських націоналістів, кандидат у народні депутати України по 121 виборчому округу Тарас Гентош,

депутат Львівської обласної ради, член фракції Народного Руху України у облраді, кандидат у народні депутати України по 121 виборчому округу Тарас Курчик,

депутат Львівської обласної ради, член фракції ВО «Свобода» в облраді, кандидат у народні депутати України по 121 виборчому округу Михайло Задорожний»

Іншу заяву, яку розповсюдили під час цієї прес-конференції, підписало тільки двоє кандидатів. Суть її зводиться до того, що кандидат Тарас Курчик знімає свою кандидатуру на користь Михайла Задорожного. А якщо хочете текст заяви повністю, то будь ласка.

«Ми – представники національно-патріотичних сил Дрогобиччини прийняли рішення йти на вибори єдиною колоною. Колоною, завдання якої – не допустити проходження до влади людей, які своєю діяльністю дискредитують національно-демократичні сили та ставлять під загрозу існування Української Держави як Держави для людей, а не для чинного олігархічного режиму. Колоною, яка підтримує на цьогорічних парламентських виборах партію ВО «Свобода» та найбільш рейтингового за останніми соціологічними опитуваннями кандидата у народні депутати по 121 виборчому округу – Михайла Задорожного. Колоною, яка, віримо, дасть новий поштовх для консолідації істинних опозиціонерів і патріотів.

Ми розуміємо, що жителі Дрогобиччини у Верховній раді України хочуть мати свого правдивого представника, людину, яка у парламенті реально відстоюватиме інтереси жителів цього округу - жителів Дрогобиччини, людину, яка є щирим патріотом своєї Держави. Ми переконані, що до парламенту має пройти політик, у якого не здригнеться рука проголосувати за денонсацію зрадницьких «Харківських угод», відміну закону про регіональні мови, надання статусу борців за незалежну державу Україна воїнам ОУН-УПА, повернення статусу Героя України Степанові Бандері, Роману Шухевичу та генералові Тарасу Чупринці, виведення російських військ (російського флоту) за межі України, проведення люстрації над усіма державними службовцями. Такою людиною, віримо, є Михайло Задорожний. Саме тому депутат Львівської облради Тарас Курчик знімає свою кандидатуру із виборчих перегонів на підтримку кандидата Михайла Задорожного. Закликаємо усіх жителів регіону на виборах народних депутатів України, які відбудуться уже у найближчу неділю, віддати свій голос за партію ВО «Свобода» та за «свободівця» Михайла Задорожного як представника національно-патріотичних сил Дрогобиччини.

Депутат Львівської обласної ради, член фракції Народного Руху України у облраді Тарас Курчик,

депутат Львівської обласної ради, член фракції ВО «Свобода» в облраді, кандидат у народні депутати України по 121 виборчому округу Михайло Задорожний».

Таким чином, на Дрогобиччині сталося те, чого всі так давно чекали – кандидати об’єдналися навколо знаної в краї фігури, навколо людини, котра реально працювала і працює на користь краю, навколо кандидата, котрого не нав’язали нам зверху, а який є звідси і якого болить душа за Дрогобиччину. Може, це надто пафосно сказано, та нарешті появився хтось, хто не лише сповідує радикальну ідеологію «Свободи», але хто вже довів, чи вартує він того, аби представляти інтереси Дрогобиччини в парламенті.

Спільне ведення виборчої кампанії цими кандидатами, уникання будь-яких брудних методів агітації, відсутність розбіжностей у виборчих програмах, спільні ідеологічні засади, намагання донести людям правду про «підсадних качок» незалежно від прапорів, якими ті прикриваються – все це зблизило цих чотирьох кандидатів, об’єднало навколо однієї святої мети – України. І хоча є ще багато запитань і не на всі з них кандидати зуміли дати вичерпну та переконливу відповідь, та головне – процес пішов і люди знатимуть, що є нова об’єднана опозиція на Дрогобиччині і є новий єдиний та узгоджений кандидат – Михайло Задорожний, який має шанс перемогти ставленика Партії регіонів. І навіть те, що Тарас Гентош не знімається з виборів, бо на це потрібно рішення Великого Збору КУНу, а Святослав Грабовський не знімається, бо не хоче, аби ним маніпулювали політики, котрі заявляють «всі решта МУСЯТЬ знятися заради Романа Романовича», не змінює ситуації. Мусимо пам’ятати як «Отче наш»: тільки Задорожний і тільки «Свобода», яка, до речі, не виставляла свого кандидата на нашому окрузі, а отже, тихцем підтримує саме Михайла Задорожного.

До кінця цього тижня очікується, що ще один кандидат виступить із заявою, в  якій підтримає ідею чесних виборів та намагань відстояти вибір народу, з якою виступила нова об’єднана дрогобицька опозиція. Але хто цей кандидат – озвучено не було.

Шкода, звичайно, що ця нова об’єднана опозиція не сформувалася хоча б два-три тижні тому, адже не всі знатимуть про єдиного кандидата Михайла Задорожного. Але тішить, що вона все-таки витворилася, на противагу підкилимним іграм у Києві, коли нас поставили перед фактом – голосуйте за такого-то і вам нема чого думати ні про його минуле, ні про те, що чхати він хотів на інтереси краю. Але давайте не будемо про погане, коли є можливість поговорити про добре, про об’єднання національно-патріотичних сил Дрогобиччини. Як кажуть, звершилося! Нарешті!

Під час прес-конференції піднімалося багато інших цікавих тем. Так, наприклад, Святослав Грабовський різко розкритикував «Нашу Україну», представників якої він назвав колаборантами, які вже себе показали, бо були при владі. Пан Святослав зауважив, що не був він і членом «Свободи», бо партійного квитка не мав, а від УНКП йде як безпартійний, яким він на даний момент і являється. Михайло Задорожний звернув увагу присутніх, що в нас чомусь бояться критикувати опозицію, навіть якщо в неї «гниле» нутро «підсадної качки». Тарас Курчик розповів про свої високі рейтинги (за даними окремих опитувань, він четвертий у списку симпатій виборців), але все ж він вирішив знятися на користь сильнішого Михайла Задорожного. Тарас Гентош звернув увагу присутніх на той факт, що КУН участі в виборах за партійними списками не бере, тепер в.о. голови партії є Євген Лопаков (перепрошуємо, якщо прізвище подано неправильно), а Івченко та Брацюнь, які балотуються до парламенту за списками «Нашої України», вже не є членами цієї політичної сили. Тривала прес-конференція годину часу, а завершилася фуршетом.

Володимир Ключак

Михайло Янковський: «Чи не пора перейти від політиканства до конкретних справ?»

Останні дні перед виборами для кандидатів у народні депутати насичені та важкі. Зустрічі з виборцями на площах, у колективах, прес-конференції, дебати, роз’яснення своєї позиції, спростування брехливих чи і правдивих закидів, напружений робочий графік. Та прийде день виборів і все стане на свої місця. Тільки для абсолютної більшості кандидатів не буде вже цих частих зустрічей, поїздок, запевнень у вирішенні проблем. Для більшості, та не для всіх. Бо, як запевняє заступник голови Львівської ОДА, кандидат у нардепи від Партії регіонів по 121 Дрогобицькому виборчому округу Михайло Янковський, вирішувати ці проблеми йому доведеться в будь-якому випадку – чи то як нардепу, чи як чиновнику високого рангу. І звісно ж, хотілося б, аби Дрогобиччину представляла в українському парламенті дійсно солідна людина, а не якийсь аферист чи пройдисвіт. Та тут все залежить від мудрості наших людей.

Зустрічаючись із людьми культури чи із робітниками заводу, із медичними працівниками чи освітянами, кожен кандидат в першу чергу акцентує увагу на проблеми, які хвилюють цю категорію населення. Тож під час зустрічі з викладачами та студентами Дрогобицького державного музичного училища імені Василя Барвінського Михайло Янковський значну увагу приділив власне питанням культури. Це могло б здатися дивним, адже генерал Янковський, силовик, дипломатична робота і тут – культура, музика, мистецтво. Та хто знає Михайла Петровича, цю всесторонньо обдаровану людину, той не здивується, що йому було про що поговорити і в цій залі, яка, до речі, була переповненою вщерть, і з працівниками Львівського академічного драматичного театру імені Юрія Дрогобича, Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні і танцю «Верховина», творчими колективами Дрогобицького педагогічного університету імені Івана Франка, викладачами музичних шкіл, коледжів Дрогобича, музейними працівниками. До речі, під час зустрічі в училищі імені Барвінського пролунало дуже актуальне для Дрогобича питання, яке підняла директор музею «Дрогобиччина» Алла Гладун. Як врятувати Шпихлір, нашу славетну житницю, єдину таку споруду сільськогосподарського призначення на всій території України? Як врятувати від знищення часом та байдужістю наші духовні та митецькі перлини – церкву святого Юра та церкву Воздвиження Чесного та Животворящого Хреста Господнього? Якщо ви думаєте, що Михайло Петрович відмахнувся від цього питання відповіддю типу «обіцяю», «врятуємо», то це не так. Бо відповів він так, як відповідав робітникам долотного: «Давайте будемо разом, спільно вирішувати це питання». Так він сказав 17 серпня цього року на долотному, а  вже 17 жовтня завод відновив свою діяльність. І якщо Михайло Янковський, що питання збереження цих трьох пам’яток він візьме на свій особистий контроль, то так воно і буде.

Не будемо повторювати тези програми цього кандидата стосовно відродження промислового та сільськогосподарського потенціалу регіону, його поглядів на реформи місцевого самоврядування, судово-правової системи, в освітній та медичній галузях. За один день чи навіть один рік все впровадити в життя реально складно, а то й неможливо. Але є речі першочергові і одне з перших завдань, яке ставить перед собою кандидат у випадку перемоги на виборах – подолання безробіття.

«Беру зобов’язання створити перше робоче місце для кожного випускника, – каже Михайло Петрович, - бо сьогодні на часі не політиканство, а питання виробництва, створення робочих місць, відновлення життя в регіоні. Чи не пора перейти від політиканства до конкретних справ? На місцях, для прикладу у Трускавці чи Бориславі, владу має «Фронт змін». То кого треба зупинити, щоб змінилося наше життя?»

А дійсно, коли говоримо «влада», то чомусь маємо на увазі виключно президента, уряд, Верховну Раду, думаємо про столицю, про міністрів, але забуваємо, що влада теж поруч. Це ті депутати, яких ми обирали, це міський голова, це партії, яким ми віддали наші голоси, свою симпатію. Тож за відсутність води в кранах, за холодні батареї в квартирах, за те, що діти в садочках сидять у шапках та светрах і синіють від холоду, за погані дороги, за утиски підприємців, за відсутність роботи, за високі тарифи на квартплату, воду, опалення, вивезення сміття та інші послуги, за дерибан землі, маємо дякувати самі собі і тим, кого ми обрали чи кого призначив той, кого ми обрали. Тобто, подякуймо за це, трускавчани, Руслану Козиру, Валентині Бодак, Руслану Крамару, Юрію Яворському, Петру Іванишину, Юрію Терлецькому, Володимиру Возняку, Петру Шумину, подякуймо своєму депутату-мажоритарщику, який, можливо, не спішить допомагати нам, бо поспішає вирішити питання свої та своєї родини. І не забудьмо повторно проголосувати за ту ж політичну силу, яка ставить громаду в ту позу, на яку та громада, вочевидь, і заслуговує.

Але це ліричний відступ, а перед виборами треба не лірики, а конкретики. Чим імпонує виборцям Михайло Янковський, так це своєю чіткістю та лаконічністю. Він ніколи не розповідає про надто високі матерії, не філософствує «я готовий вмерти за Україну, лиш оберіть мене», не рве сорочку на своїх грудях, не закликає до революції чи брати вила і сокири, а закликає до … праці. Спільної праці на благо того регіону, який вже двадцять років підряд не має нормального представника в українському парламенті і щось з цим треба робити. «Не може наш край тупцювати на місці, треба рухатися вперед разом із всією державою», - каже кандидат і з ним не можна не погодитися. Як і з тим, що від соціалізму ми відмовилися, капіталізм не створили, а живемо в так званому «дикому капіталізмі», що теж є чималою проблемою у розвитку громадянського суспільства.

Час минає досить швидко і ось ще кілька коротких слів до студентів та викладачів музучилища говорить заступник начальника управління культури Львівської ОДА Юрій Корчинський, а директор закладу Микола Ластовецький дякує високому гостю за цікаву та змістовну зустріч. Дні минають швидко і час виборів наближається невпинно. Який буде вибір Дрогобиччини, залежить і від того, як бачить своє майбутнє молодь. Чи у політиканстві, вічних інтригах та розмовах про все і про ніщо, а чи у конкретних справах на благо рідного краю та всієї України?

… «Спільно творімо добро». Чи стануть ці слова Михайла Янковського тим зерном, яке проросте у юних душах студентів?

Володимир Ключак

З понеділкової наради 22 жовтня

Понеділкова нарада 22 жовтня у трускавецькій мерії розпочалася з приємного – міський голова Руслан Козир та секретар ТМР Петро Шумин привітали із ювілеєм начальника управління праці та соціального захисту Юстину Когут. Наступна новина теж була приємною – нарешті в дитячі установи міста Трускавця подано тепло. Щоправда, температура в садочках ще не всюди відповідає нормам через проблеми з експлуатацією внутрішніх теплових мереж, але це вже інше питання. А от населенню на тепло доведеться зачекати – ліміти на газ досі не отримано. Складається враження, що в Трускавці комусь дуже вигідно, щоб опалювальний сезон розпочався якомога пізніше – по-перше, цим людей стимулюють до встановлення автономного газового чи електричного опалення в наступному році, а по-друге, легко невміння місцевої влади урядувати перекладати на плечі уряду чи правлячої політичної сили. Як би там не було, та наразі погода сприяє тому, що можна ще потерпіти, але що буде, як розпочнуться заморозки? А Руслан Крамар, голова міської «Батьківщини» та керівник КП «Трускавецьтепло» ще не так давно браво рапортував: «Ми до зими готові». А виходить, що ця зима прийде знову «несподівано».

Зростає кількість захворювань на ГРВІ, про це в один голос говорили і головний лікар міської лікарні Андрій Кульчинський, і головний державний санітарний лікар Трускавця Наталія Когут. Тепер якраз час пройти вакцинацію проти грипу, три штами якого лютуватимуть на території України вже найближчим часом – «Каліфорнія», «Вісконсент» і «Вікторія». Ці штами вже п’ять років не появлялися в Європі, тож хто не пройде вакцинацію, того можуть чекати серйозні ускладнення – аж до грипозної пневмонії, котра може закінчитися летально. А вартість вакцини всього 75 – 100 гривень, МОЗ України затвердило французький, російський та нідерландський варіанти цих прививок. У Трускавці тільки за минулий тиждень зареєстровано 85 випадків захворювань на ГРВІ, в тому числі 56 з них – діти. Так що про своє здоров’я треба подбати заздалегідь. До речі, з тих, хто у Трускавці пройшов минулого року вакцинацію – жодна людина не захворіла!

Трускавець взяв участь у туристичній виставці у Львові «Тур-Експо», про це повідомив заступник міського голови Юрій Яворський. Він також розповів про співпрацю з польською ґміною Заклікув, війт якої пообіцяв надати підручники для вивчення польської мови в СШ № 3 м. Трускавця. Якось повз увагу міської влади проходить факт відсутності згоди Міністерства освіти та науки України на використання підручників, виготовлених за межами нашої держави, нікого не цікавить і контент цих підручників, а беруть ці книги, бо «на халяву і оцет солодкий».

У Трускавці побував Посол Республіки Казахстан, він мав зустріч з керівниками санаторно-оздоровчих закладів нашого міста-курорту. Казахи готові їхати на відпочинок до Трускавця навіть у так званий «низький» сезон, але є одна проблемка – транспортне сполучення. Видно, що над її вирішенням б’ється, наче риба об лід, або як головою об стінку, наш міський голова, але наразі результатів нема. Вірніше, результат негативний – за час перебування Руслана Козира на посаді міського голови Трускавця ситуація з транспортним сполученням погіршилася і безпосередній приклад – відміна поїздів на Харків та Дніпропетровськ.

Цікавий факт розповів керівник міських еменесників Микола Лучковський. Мешканці самовільно підпалили споруду біля Бориславської, 36, яка давно там муляє очі. Коли ж приїхали пожежники та міліція, то четверо бабусь забороняли їм виконувати службові обов’язки та перешкоджали в гасінні пожежі. Відео з цієї пригоди М. Лучковський обіцяв передати на Трускавецьке Інтернет-телебачення.

На нараді піднімалися і інші теми – що 99% відпочивальників не хочуть бачити «торгашів» у парку, що туристичні компанії не залучають нових туристів та відпочивальників, що не вироблений чіткий алгоритм відносин влади центральної та місцевої. Стріли критики полетіли і в далекий 1996 рік, коли Львівська обласна рада передала водогін «Гірне – Дрогобич» дрогобицькому водоканалу і тепер Трускавець залежить від цього суб’єкта господарювання. «Ми не можемо залежати від монополіста, тим більше, коли монополіст ще й плато неспроможний», - зауважив мер Руслан Козир, натякаючи на нещодавні перебої з водопостачанням у регіоні, які виникли через борги КП «Дрогобичводоканал» перед ПАТ «Львівобленерго». Далі нарада продовжилася без участі ЗМІ, яких традиційно просять «покинути залу», коли починається обговорення серйозних проблем Трускавця, котрих, на жаль, не меншає. Бо ж мешканці не повинні знати те все, що знає наша трускавецька влада…

Володимир Ключак

Виконком. Безлімітні бідолахи, або Важка шапка Мономаха

Засідання виконавчого комітету Трускавецької міської ради в четвер, 18 жовтня, розпочалося з розгляду питання про стан готовності міста до зимового періоду. Начальник управління житлово-комунального господарства і будівництва Юрій Терлецький доповів, що по лінії КП «Трускавецьжитло» та КП «Трускавецьтепло» місто повністю готове до зими та початку опалювального сезону. В 124 житлових будинках, де потрібно, здійснено заміну дверей в підвали, засклено вікна, прибрано горища. Готові до запуску газу міські тепломагістралі та котельні. Але газ КП «Трускавецьтепло» включити не може, оскільки НАК «Нафтогаз України» не виділило комунальному підприємству лімітів. Тому місто попри розпорядження глави облдержадміністрації розпочати опалювальний сезон не може реально і законно це зробити. В цьому замкненому колі приватні постачальні організації диктують умови державним установам…

Така ситуація дуже обурила міського голову Руслана Козира: «Це не проблема місцевого самоврядування!!! Котельні готові, магістральні труби готові, гроші є, а ми не можемо включити газ!!! Для чого тоді міська влада?!»,- обурювався міський голова та запропонував підготувати листа від виконавчого комітету, в якому повідомити про ситуацію, в правоохоронні органи та Генеральну прокуратуру.

«У нас є договір купівлі-продажу газу з НАК «Нафтогаз України», але посередник – ПАТ «Львівгаз»  повідомив, що сама держава газу не має і не має що роздавати»,- пояснював ситуацію міському голові та запрошеним керівник КП «Трускавецьтепло» Руслан Крамар. «І який механізм вирішення? І що робити? Де взяти газ? Що, дрова на наступний рік заготовляти?» - вже майже істерично запитував один Руслан Ярославович (той, що міський голова Трускавця, керівник органу місцевого самоврядування міста-курорту обласного підпорядкування) другого Руслана Ярославовича (того, що депутат Трускавецької міської ради і керівник КП «Трускавецьтепло»). І в цей момент реально стало страшно, відчутно, що ці двоє справді НЕ ЗНАЮТЬ, ЩО РОБИТИ, що доля міста, тепла в оселях, школах, садках в руках таких некомпетентних людей. Адже місто з усіма його взаємопов’язаними механізмами та системами – це не приватний будівельний бізнес, і керувати ним - це не лише виступати на урочистостях та відкриттях і спілкуватися з закордонними партнерами. Це щоденна нервова і копітка, енерго і часозатратна робота з вищестоячими керівниками та представниками газопостачальних організацій…

«Така ж ситуація в Самборі, Бориславі», - запевняв присутніх Руслан Крамар. Та пам’ятаю, що друзі з Борислава розповіли, що в них в місті включили тепло, і оскільки не дуже холодно на вулиці, то тепер в оселях і на роботі навіть спекотно. Погода справді нас ніжить і тішить сонечком, а владу Трускавця рятує від негайного вибуху обурення замерзлої громади. Та опалювальний сезон потрібно починати вчасно! Телефоную в Дрогобич, керівництво теплопостачальної організації слухавки не бере, але працівниці виробничого відділу просто і надійно відповідають: «Та палимо. Не знаю, чи є у нас ліміти, телефонуйте до начальства»… Все більше стає зрозуміло, що має місце не диверсія приватних структур, постачальників газу проти державних структур, а диверсія керівництва міста та теплопостачального підприємства проти громади Трускавця.

Ситуацію коментує депутат міської ради Юрій Алієв: «Є певна послідовність, алгоритм дій, якого повинні дотримуватись комунальне підприємство та керівник міста, щоб виділили ліміти на газ та вчасно розпочати опалювальний сезон. Коли голова облдержадміністрації видає розпорядження про початок опалювальногго сезону – це є догма, закон до виконання. Аналогічне розпорядження має видати міський голова. А з газопостачальними організаціями потрібно працювати цілий рік, вести переговори, діалог, проводити звірки, надати або гарантійні листи про оплату або гроші. Натомість міський голова з заступниками і керівник КП «Трускавецьтепло» прогуляли все літо! Крамар їздив голодував до Києва! А в господарці у нього було далеко не все добре. Він прийшов в КП «Трускавецьтепло» на борг у 5 мільйонів гривень, який зробили Капко і Вацко за опалювальний сезон 2010-2011 років. Міський голова Руслан Козир виступив поручителем перед ДК «Газ України» за Руслана Крамара, щоб розпочати опалювальний сезон 2011-2012 років. Ці гроші «висять» досі, і Крамар наробив до мільйона гривень своїх боргів… І вони хочуть, щоб їм виділили ліміти?

Гроші не заплачені – ліміти не виділені. І блокування платіжок казначейством тут ні до чого! Ви мали рухатися задовго до початку цього блокування та початку опалювального сезону! Ліміти не «вибиваються» 15 жовтня, працювати, їздити, вирішувати проблему, якщо ви влада, потрібно було задовго до того. Де були Козир, Нестерівський, Крамар? На голодуванні, на полюванні? А тепер розказуєте батькам, діти яких мерзнуть в школах і садочках, про диверсію приватних газопостачальних структур?»

Сміття більше – вивіз дорожче

Виконком також прийняв рішення про затвердження норм вивезення твердих побутових відходів. Їх, тобто норми вивезення сміття, збільшено з 1 листопада на одного мешканця, а, значить зросла ціна на цю послугу на 30% (з 5 грн. 63 коп. до 7 грн.32 коп.)  для мешканців багатоквартирних будинків і на 37% ( з 6 грн. 01 до 8.26 грн.) для приватного сектору відповідно. Це закономірний процес, людина з кожним роком продукує все більше і більше сміття. І підняти ціну необхідно, щоб підприємство вийшло на рівень рентабельності – обґрунтовував здорожчання керівник «КомЕкоБорислав», яке займається вивозом сміття.

На запитання члена виконавчого комітету, генерального директора санаторію «Шахтар» Юрія Остапчука, чи це останнє підвищення тарифів, керівник «КомЕкоБорислав» відповів, що відповідно до Постанови Кабміну підвищувати норми вивозу сміття можна раз на п’ять років. Тобто з цього боку ми ніби маємо спокій до 2017 року. Але залишається ще можливість підвищувати не норму вивезення, а сам тариф на вивіз сміття…

А якість послуг від подорожчання покращиться? Часто доводиться бачити переповнені смітники, - запитували і констатували члени виконкому. «Для того і є смітники, щоб їх наповнювати» - майже філософськи відповів керівник сміттєвивозного підприємства…

Рішенням про організацію руху на вул. Шевченка цю вулицю знову зроблено пішохідною. Загороджувальні конструкції буде встановлено з боку вулицю Річки  з одного боку та Дрогобицька з іншого.

А от серйозному підприємству з вулиці Шевченка – ЗАТ «Трускавецькурорт» - не оформлено права власності на водний спортивно-оздоровчий комплекс. Звинувачення тут звучали взаємні з обох боків: з боку влади – від ЗАТу за об’єкт немає внеску в інфраструктуру міста, вулиця Шевченка досі не зроблена, найнижча зарплата і податкові відрахування  на підприємстві. Гендиректор ЗАТ «Трускавецькурорт» з добрих справ товариства згадав передану ще Богданом Аксентійчуком на баланс міської ради будівлю корпусу санаторію «Берізка», де тепер другий корпус міської ради, 110% заповнюваності санаторіїв та й, мабуть, все. А об’єкт, мовляв, водно-оздоровчий, і по закону внеску в інфраструктуру не передбачає. Обіцяв зробити для міста більше, якби влада посприяла з судом за 4 сотки на вулиці Шевченка – територія літнього майданчику кафе «Згадка» наче більмо в оці ЗАТ «Трускавецькурорт», яке заважає розвиватися віллам «Оксані» та «Христині». Але приватний підприємець, у власності якого ці 4 сотки, виграв усі суди…

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Проти Михайла Задорожного прес-центр «Батьківщини» використовує брудні технології

Інформація, розповсюджена нещодавно прес-центром Львівського регіонального виборчого штабу Об’єднаної опозиції “Батьківщина” в розрізі ситуації на 121 виборчому окрузі, не відповідає дійсності.

Неправдивими зокрема є такі висловлювання: «16 жовтня працівники Дрогобицького районного штабу ВО “Батьківщина” виявили фальшивку у продуктовому магазині в селі Лішня. Фальшива друкована продукція була вкладена в офіційну газету ВО “Свобода”. Магазин, у якому розповсюджують фальшиву газету, за словами продавця, належить самовисуванцю М.Задорожному» та «Дії самовисуванця М.Задорожного, який у своїй агітації до сьогодні незаконно використовує логотипи і “Свободи”, і “Батьківщини”, розцінюємо як такі, що свідомо підривають домовленості між опозиційними партіями і конкретно працюють на користь діючому нині режиму.»

Хочемо наголосити, що жодного приватного магазину кандидат у народні депутати України по 121 виборчому округу Михайло Задорожний на території с. Лішня не має. Також кандидат у народні депутати жодним чином не використовує логотипи «Батьківщини». Щодо логотипів «Свободи», зазначаємо: Михайло Задорожний є членом фракції ВО «Свобода» у обласній раді, і відтак має право на використання цього логотипу. Тож інформація, подана прес-центром «Батьківщини», вже вкотре не відповідає дійсності, несе наклепницький неправдивий характер і є нічим іншим, ніж застосуванням брудних технологій проти рейтингового кандидата у народні депутати України по 121 виборчому округу Михайла Задорожного.

Понад те, ця наклепницька інформація, основна мета якої – дискредитація імені одного із лідерів виборчих перегонів у 121 виборчому окрузі, була розтиражована у різних регіональних, обласних та загальноукраїнських ЗМІ. Там же було подано фото магазину у с. Лішня, який начебто належить Михайлові Задорожному. Насправді ж підприємницьку діяльність тут веде підприємець Павліна Федорович. Наші журналісти поцікавились «фактом» інциденту, який нібито мав місце 16 жовтня, і з’ясували наступне: продавець магазину Галина Томчак стверджує, що за час її присутності жодні представники чи працівники Дрогобицького районного штабу ВО «Батьківщина» у магазині не з’являлися. Зустрілася із ними не подавець магазину, а невістка підприємця Павліни Федорович – Наталя Федорович. Вона розповідає: «В цей час в магазині знаходилась лише я. Зайшов мужчина. Я його знаю – його ім’я Микола, прізвище Андріїв. Він покрутився трохи, хоча не розповів, з чим і для чого приїхав. Лише запитав як справи, подивився що де і як. Відтак кудись зателефонував - і в приміщення зайшли жінка і мужчина, які щось між собою прошепотіли, тримаючи в руках якусь газету, і згодом вийшли. Я кажу до нього: пане Миколо, що ви якісь стурбовані? А він мені: тут є одна газета наша, але стаття у ній є яка нам не підходить. На тім все. Ми поговорили, і він вийшов. Схоже, ця людина сама прийшла з тою газетою. Їм, видно, треба було того скандалу, тож самі усе й зорганізували»

- Погоджуюсь з позицією голови Львівського регіонального виборчого штабу ВО «Батьківщина» Степана Кубіва, який стверджує, що на використання брудних технологій для маніпулювання думкою виборця здатні лише ниці люди, які втратили власну честь і гідність, продались за грош задля тимчасової власної вигоди, зрадили власний народ, - каже кандидат у народні депутати України по 121 виборчому округу Михайло Задорожний. – Я свою кампанію веду чесно. Відтак не хочу, аби моїм іменем спекулювали, мені присвоювали використання брудних технологій. Інформація, розповсюджена прес-центром “Батьківщини” в розрізі ситуації на 121 виборчому окрузі, не відповідає дійсності. Принаймні в тих питаннях, які стосуються мене, моєї діяльності і мого імені. На жаль, прес-центр «Батьківщини» вже вкотре використовує брудні технології та займається оббріхуванням. Бо якщо зазначений ними факт мав місце – треба було його зафіксувати, задокументувати, і відтак подавати до суду й шукати справжнього власника магазину та тих, хто до цього усього причетний. А позаяк факту такого не було – той організували «фальшивку», та ще й приплели до неї моє ім’я. Це – абсолютна нечесна боротьба, яка аж ніяк не додає балів тим, хто займається такими справами. Якщо ті, хто на місцях провокує прес-службу поширювати брехливу інформацію у ЗМІ, пройдуть до влади, то невідомо, якими їхні дії будуть завтра, що вони, в разі перемоги, доброго і правдивого зроблять для України і українців. Маємо над чим задуматись.

Прес-служба кандидата у народні депутати України по 121 виборчому округу Михайла Задорожного

Свято на підтримку української мови відбулося у Дрогобичі

Справжнім святом стало у Дрогобичі підведення підсумків пісенно-поетичного конкурсу «Ні, не зникнеш ти безслідно в німім безславії своїм". Впродовж двох місяців десятки талановитих школярів та студентів з усього Дрогобицького району надсилали свої творчі доробки на розгляд впливового журі.

20 жовтня в актовій залі Дрогобицького педуніверситету вісімнадцять найталановитіших  авторів презентували свої поетичні твори численним глядачам.

Ініціатором конкурсу та головою оргкомітету став узгоджений кандидат у народні депутати від Об’єднаної опозиції, партії “Свобода” та «Удар» у 121 виборчому окрузі Роман Ілик. “Мені приємно, що таке чудове свято української мови відбулося тут, на Батьківщині Івана Франка, - зазначив голова оргкомітету Роман Ілик. – Саме зараз такі конкурси стають все більш актуальними, адже наші діти демонструють усьому суспільству: українська мова потрібна кожному, хто хоче досягнути успіху. Для когось ця проба пера стала першим цінним досвідом, який я впевнений переросте у нові досягнення. Наші діти змусили усіх нас ще раз замислитися над тими проблемами, які відбуваються в державі, адже в кожному їхньому віршованому рядку було справжнє, щире співпереживання за долю України, за майбутнє рідної мови».

Статусності конкурсу додало впливове журі, у яке увійшли такі знані на Дрогобиччині науковці, як професор, завідувач кафедри германських мов і перекладознавства, академік АН  Вищої школи України, член Національної спілки письменників України Микола Зимомря; Михайло Шалата – професор Дрогобицького державного педагогічного університету, член НСПУ; Омелян Вишневський – професор кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Дрогобицького державного педагогічного університету та інші.

Із трьох вікових категорій – молодшої, середньої, старшої – поважні члени оргкомітету відібрали по шість кращих віршів, які зачитували самі автори.

Цікавим та демократичним був формат визначення переможців: 50% балів надавали учасникам члени журі, ще 50%  - самі ж глядачі. За оцінками глядачів та журі у наймолодшій віковій групі (учні 3 - 6 класів) перемогла Марія Костецька. У середній групі (учні 7- 9 класів) перше місце завоювала Марія Криванчик, а в старшій категорії (учні старших класів, технікумів, коледжів та студенти) - десятикласник Святослав Федитник із села Модричі. “Я дізнався про конкурс від вчителя української мови, вона настановлювала мене, - розповів Святослав. - Це не перша моя поезія, я часто пишу вірші. На цей конкурс я писав від щирої душі про нинішній стан української мови, про те, наскільки вона зараз в небезпеці, і що її потрібно рятувати і підтримувати, у тому числі і віршами”.

Щиро, безпосередньо і дуже патріотично у своїх віршах молоді поети говорили про рідну мову, про силу слова, про Кобзаря, про краще майбутнє для свого народу. З болем та розумінням школярі та студенти висловлювалися про свідоме нищення української культури нинішньою владою. Кожне слово йшло з глибини душі і достукувалося до сердець глядачів.

Треба зазначити, що всі поетичні твори, надіслані учасниками, були опубліковані в спеціально виданій книжечці. Переможці ж та призери конкурсу отримали цінні призи.

Прес-центр Львівського регіонального виборчого штабу Об’єднаної опозиції “Батьківщина”

Служба «102» Борислава повідомляє

За першу декаду жовтня Бориславський міський відділ внутрішніх справ зареєстрував 42 заяви і повідомлення про злочини, які були скоєні у місті або готувалися. У період із першого по десяте жовтня 2012 року у місті скоєно чотири крадіжки. Маємо також сім випадків погроз фізичною розправою, дві дорожньо-транспортні пригоди, сім випадків нанесення громадянам тілесних ушкоджень, одне самогубство, два факти незаконного зберігання наркотичної речовини, два шахрайства, одне хуліганство, п'ять випадків пошкодження майна, один факт порушення правил адміністративного нагляду, один випадок підробки документів та ще два порушення закону, які віднесені до категорії інших злочинів.

Завдяки проведеним оперативно-розшуковим заходам розкрито два злочини за фактами крадіжки. Встановлені також особи зловмисників, які погрожували громадянам міста фізичною розправою, та нанесли тілесні ушкодження, а також причетні до вчинення хуліганських дій. Працівники міського відділу міліції розкрили злочини за фактами шахрайства та незаконного зберігання наркотичної речовини. За двома фактами ДТП, одним самогубством, чотирма випадками пошкодження майна та ще двома порушеннями закону, які віднесені до категорії інших злочинів, проводяться дослідчі перевірки.

Рулон руберойду та дві лопати викрав зловмисник із подвір'я одного із приватних будинковолодінь по вул. І. Франка. Господарі садиби не надто переймалися збереженням власних речей, тож, коли виявили крадіжку, не могли конкретно вказати час її здійснення. Проте цей факт не врятував злодія від покарання. Завдяки вміло проведеним оперативно-розшуковим заходам виявилося, що цю крадіжку здійснив гр. П., який дав правдиві покази і був відпущений за місцем проживання. Питання про притягнення до відповідальності та міру покарання за вчинене для любителя чужих речей визначить Бориславський міський суд.

Металеві рейки довжиною 14 м кожна викрали невідомі зловмисники із під'їзної колії ВАТ «БЕЛМЗ». Про це чергову частину повідомив начальник охорони підприємства. У ніч на 9 жовтня невідомі злодії у провулку Губицькому демонтували металеві рейки із під'їзної колії підприємства. За цим фактом проводиться перевірка. Дослідча перевірка проводиться також за фактом демонтажу невідомими особами металевих конструкцій із виробничих приміщень колишнього «Фарфорового заводу» по вул. В. Сосюри. Повідомлення про це надійшло від гр. ПІ.

Пострілом із мисливської рушниці звів порахунки із життям мешканець вул. Раточинської гр. Я. Близько 15-ої години 6 жовтня чоловік на власному подвір'ї здійснив смертельний постріл у груди, від якого помер. За цим фактом проводиться перевірка.

У чергову частину надійшло повідомлення, що 5 жовтня у травматологічне відділення ЦМЛ із забійними ушкодженнями правого стегна і ліктьового суглобу звернулася гр. Г., яка стверджувала, що вказані ушкодження вона отримала у результаті наїзду на неї по вул. Дрогобицькій невідомого автомобіля марки ВАЗ. Водій згаданого автомобіля із місця події втік, не надавши допомоги потерпілій. За цим фактом проводиться перевірка.

Перевірка проводиться також за фактом отримання тілесних ушкоджень у ДТП гр. Ч., яка сталася на відтинку дороги Борислав - Трускавець в районі Тустановицького озера 8 жовтня близько 5-ої години ранку. Зі струсом головного мозку та забоєм нижнього і верхнього відділу хребта потерпілий доставлений у травматологічне відділення ЦМЛ. Працівники міліції будуть вдячні громадянам за будь-яку інформацію, яка дасть можливість встановити автомобілі та затримати водіїв, які скоїли наїзд на громадян міста. Якщо Вам що-не-будь відомо про обставини скоєння вказаних наїздів, телефонуйте у чергову частину за телефонами: 102, 5-09-02 або у міське відділення ДАІ за телефоном 5-02-82. Пам'ятайте, у наступному випадку на місці потерпілих можете опинитися Ви або Ваші рідні.

Газета «Нафтовик Борислава»

 Обновлен 23 окт 2012. Создан 22 окт 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником