Трускавецький вісник № 128 (507) від 24 жовтня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 128 (507) від 24 жовтня 2012 р.

24.10.2012 

У номері: Судовий процес, дія третя; Заява Тараса Курчика; Статистика: Трускавець у січні-вересні 2012 р.; Чи варто міняти місцеву владу; ЗАТ стане ПрАТ; Свіжа могила в курортному парку; Інформують податкова та санстанція.

Новини Трускавця та регіону

В курортному парку вчора виросла свіжа могила

У вівторок, 23 жовтня, мешканці Трускавця та відпочивальники побачили в курортному парку незвичайну свіжо висипану могилу із написом, який роз’яснював, що це «Фронт змін» у Трускавці ховає підприємців. На нашу думку, доцільніше було б поховати символічно «Фронт змін», тим більше, що хрест та вінки теж були встановлені на цій символічній могилі. А в цілому наша позиція – з такими речами не жартують, не треба брати приклад з одного кандидата, котрий їздить по селах із труною і каже, що він готовий вмерти за Україну.

Чи варто міняти місцеву владу?

Останнє перед виборами засідання Дискусійного клубу Дрогобича (четвер, 25 жовтня, 15.00) буде присвячено темі місцевої влади. Не таємниця, що обіцяне в 2010 році забулося, як і гасла та лозунги, під якими перемогли керманичі Дрогобича, Трускавця, Борислава, Стебника, селищ та сіл Дрогобиччини. Отже, на Дискусійному столі обговорюватимуть питання, чи варто змістити місцеву владу, а якщо так, то як законними методами це можна зробити. Але найголовніше питання – як знову не потрапити на той же гачок, не наступити на ті ж граблі, тобто, кого обрати замість тих, хто зараз керує нами на місцях?

На Сагайдачного – новий дитячий майданчик

Сьогодні, 24 жовтня, в занедбаному мікрорайоні вулиці Сагайдачного за сприяння кандидата Віктора Конца споруджується новий дитячий майданчик. Здавалося б, мешканці мають тільки вітати таку ініціативу. Тим більше, що дітям там реально нема куди податися – всюди шприци, в тому числі і в поблизькому лісі, всюди сміття та безлад. І більшість мешканців схвально сприйняли таку ініціативу кандидата Віктора Конца. Але не всі. Бо знайшлися такі, хто зателефонував у міліцію та почав вимагати пред’явлення всіх погоджень та згоди всіх мешканців будинку 18 на Сагайдачного, біля якого і постане дитмайданчик. Для вияснення ситуації на місце події прибув безпосередньо кандидат Віктор Конц, котрий поспілкувався з мешканцями. Люди від щирої душі подякували Віктору Ярославовичу за те, що він з розумінням поставився до проблем їхніх дітей, які тепер матимуть де проводити дозвілля.

Нагадаємо, що нещодавно у Трускавці силами ТМО Партії регіонів теж було відновлено дитячий майданчик та спортивний майданчик на Довженка та встановлено новий майданчик біля гуртожитку на Івасюка, 9.

Кандидат допомагає нафтовикам

Минулого четверга, 18 жовтня, в колектив НГВУ «Бориславнафтогаз» відбулася зустріч з кандидатом в депутати ВРУ по Дрогобицькому одномандатному виборчому окрузі .№ 121, заступником голови Львівської облдержадміністрації Михайлом Петровичем Янковським. Про це інформує газета «Нафтовик Борислава». Перед початком розмови декілька добрих слів на адресу кандидата в народні депутати виголосив начальник нафтогазовидобувного управління Ігор Михайлишин. Справа в тому, що Михайло Янковський не раз вирішував складні, болючі для нафтовиків, питання - відведення землі. В тому числі й нещодавно: завдяки сприянню Михайла Петровича виділено землю під буріння на Верхньомасловецькій площі. А далі виступав кандидат у депутати. Він зосередився на ситуації в нашому регіоні, головним чином на бориславських проблемах, висловив думки, як їх можна і треба вирішити.

Персональна виставка живопису

18 жовтня в історико-краєзнавчому музеї міста Борислава відбулась презентація персональної виставки живопису «Наше Прикарпаття» бориславського художника Валерія Євстіфєєва. Про це інформує відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради. В цей день до автора завітало багато гостей. Відкриваючи презентацію, науковий співробітник музею Галина Спас зазначила, що це вже четверта персональна виставка пана Валерія.

Міський голова м. Борислава Володимир Фірман високо оцінив роботи майстра та нагадав присутнім про те, що Валерій Михайлович передав місту безцінний дар – колекцію своїх картин, які виставленні у фойє міського Палацу культури. Завітали до автора і побратими – художники та майстри народного мистецтва :Дмитро Ланяк, Григорій Сухарєв, Галина Станович та Сергій Зав’ялов.

Власна інформація

Діточкам стане тепліше

І саме завдяки допомозі кандидата у депутати Верховної Ради по нашому 121 виборчому округу Михайлові Янковському. Наш садочок № 3 дуже красивий, але приміщення старі й потребують постійної уваги. Зокрема, чимало тепла «тікає» взимку через старі дерев'яні вікна, які потребують заміни.

Тож адміністрація, колектив, батьки дітей щиро вдячні кандидатові в депутати Михайлові Янковському, який допоміг частково вирішити проблему. Завдяки його допомозі ми встановили два сучасні пластикові вікна. А отже, взимку нашим маленьким вихованцям стане тепліше. Дякуємо!

Колектив дитячого закладу № 3 м. Борислава, газета «Нафтовик Борислава»

Не словом, а ділом

У наш час «пустопорожніх» передвиборчих обіцянок, час великої економічної скрути, ми, вчителі, батьки, учні, висловлюємо щиру шану та вдячність кандидату в народні депутати України Михайлові Янковському, до якого звернулися із проханням допомогти нам встановити металопластикові двері, адже їх вартість - 12 тис. грн. Сума дуже велика, а у міському бюджеті такі кошти, на жаль, відсутні. Він з великим розумінням поставився до цієї проблеми, пообіцявши на одній із зустрічей посприяти. Ми щиро вдячні йому за це. Після встановлення вхідних дверей наша школа стане ще ошатнішою, а що найголовніше - теплішою.

Нехай Господь Бог допомагає йому за всі його добрі справи, хай щастить йому в усьому, адже гасло «Не словом, а ділом!» він витримує з гідністю.

Із вдячністю та повагою — батьківський, учнівський та педагогічний колективи ЗОШ № 4 м. Борислава, газета «Нафтовик Борислава»

Не словами, а ділами

18 жовтня кандидат у народні депутати Віктор Конц у Центрі душпастирства молоді СДЄ УГКЦ зустрівся з представниками громадської організації інвалідів. Кандидата, який зголосився допомогти цим людям, представив начальник міського управління праці та соцзахисту населення Іван Терлецький.

Віктор Конц поспілкувався з присутніми, розповів автобіографію, тези виборчої програми, про зроблені ним на окрузі справи (спорудження дитячих майданчиків, надання комп’ютерів шкільним бібліотекам, допомога організаціям інвалідів, видання книг та ін.), уважно вислухав побажання та пропозиції виборців.

А відтак кандидат передав членам Дрогобицької асоціації інвалідів засоби реабілітації (милиці, палички та ін.), а також спеціальні призи вручив спортивній команді асоціації, яка бере активну участь у різноманітних змаганнях. Згодом учасників зібрання запросили за солодкий стіл. Віктор Конц пообіцяв і надалі допомагати соціально незахищеним верствам населення.

Ярослав Грицик, газета «Галицька зоря»

Роман Ілик: «Владі не вдалось ізолювати Юлію Тимошенко від впливу на вибори»

Незважаючи на ув’язнення, Юлія Тимошенко має дуже високий вплив на виборчі настрої суспільства. Про це 24 жовтня заявив узгоджений кандидат від ВО «Батьківщина», партій «УДАР» та «Свобода» у 121 Дрогобицькому виборчому окрузі Роман Ілик під час ефіру на місцевому радіо.

«Виборча кампанія добігає кінця. Зараз ми можемо чітко сказати, що план влади ізолювати Юлію Тимошенко від виборчого процесу провалився. Ці вибори ще раз довели владі – їм не вдасться позбутися найстрашнішого свого опонента. Численні зустрічі з виборцями, проведені мною у Дрогобицькому районі, це засвідчили. Юлія Тимошенко навіть у в’язниці, ізольована від суспільства та політики, залишається найвпливовішим опозиціонером, авторитет якої є і буде визначальним для українців», - підкреслив Роман Ілик.

Принциповість і незламність Юлії Тимошенко, які вона демонструє суспільству, є дуже важливими сьогодні. Це надихає мільйони українців напередодні таких важливих виборів не боятися, йти вперед і відстоювати своє майбутнє, переконаний лідер Львівської «Батьківщини».

Прес-центр Львівського регіонального виборчого штабу Об’єднаної опозиції “Батьківщина”

ЗАТ стане ПрАТ

29 квітня 2009 року набув чинності Закон України «Про акціонерні товариства». Абзацом першим пункту 5 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» цього закону передбачено, що статути та інші внутрішні положення акціонерних товариств, створених до набрання чинності цим законом, підлягають приведенню у відповідність з нормами нового Закону не пізніше ніж протягом двох років з дня набрання чинності.

Виконання вимог цього Закону передбачає, у тому числі, зміну найменування акціонерного товариства на приватне акціонерне товариство.

Згідно цього нормативного документа невдовзі відбудеться відповідне переоформлення ліцензій, дозволів, свідоцтв та інших документів дозвільного характеру, а також документів, що підтверджують права акціонерного товариства на майно. До того ж законом передбачено, що приведення діяльності товариства у відповідність вимогам Закону здійснюється безоплатно. Однак, чіткого механізму та джерел фінансування такої безоплатної зміни згаданих документів не передбачено. Тож на плечі товариства цього разу знову ляже не лише чималий «паперовий» клопіт, а й не менш обтяжливий фінансовий. Тож керівництво ЗАТ «Трускавецькурорт» прийняло рішення не лише здійснити усі підготовчі дії для зміни найменування, визначивши перелік документів, строки їх переоформлення, але й окреслити схему дій стосовно їх переоформлення, визначивши фінансові витрати.

Газета «Трускавецькурорт»

Нагороди здобувають і об’єкти ЗАТ «Трускавецькурорт»

Якщо переглянути списки архітектурних об'єктів, які номінувались в останні роки на присудження премій в галузі архітектури і будівництва, то побачимо, що Трускавець стоїть на першому місці в Західній Україні за кількістю таких об'єктів, серед яких важливе місце посідають об'єкти ЗАТ «Трускавецькурорт»

Окрім санаторію «Карпати» і РЦ «Еліта» відзначені також у різних номінаціях санаторно-готельний комплекс «Ріксос Прикарпаття» по вул. Городище, «Мед-Палас» з новою водолікарнею на бульварі Ю. Дрогобича ЗАТ «Трускавецькурорт», реставрацію пансіонату «Світязянка» по вул. Суховоля, 55-ти квартирний житловий будинок по вул. Данилишиних (забудівник - фірма «Універсал»). Готель «Оскар» у провулку Тихому переміг у конкурсі як краща будівля 2006 р. в Україні. Були відзначені на обласному і державному рівні і ряд інших об'єктів.

Особливо хочеться відзначити здійснену нашим товариством успішну реалізацію проектів з реконструкції існуючих об'єктів, віл і пансіонатів з врахуванням історичної спадщини елементів модерну швейцарського і закопанського стилю по вул. Біласа. Зокрема, вілла «Христина» (вул. Біласа, 9), вілла «Оксана» (вул. Біласа,4), вілла «Марія» (вул. Біласа, 6). Проводяться роботи з реконструкції вілли «Надія» і колишнього адмінкорпусу ЗАТ «Трускавецькурорт».

З реконструкцією спального корпусу санаторію «Каштан», який зараз має назву «Міротель», сформовано унікальний центр бальнеології з санаторно-оздоровчим комплексом європейського рівня. У наступному році «Міротель» має представлятись на присудження державної премії в галузі архітектури.

Ще можна відзначити декілька перспективних споруд. На вул. В. Івасюка за проектом двічі лауреата Державної премії О. Матвієва збудований 40-квар-тирний житловий будинок, архітектурне вирішення фасаду якого відзначено на обласному рівні.

За проектом одного з провідних архітекторів України С. Сєрьогіна в цьому році буде завершено будівництво висотного готелю на перехресті вул. Городище і дороги на Борислав.

На вул. М. Лисенка за програмою енергозбереження і впровадження нетрадиційних джерел енергопостачання реалізований унікальний проект – готель «Соламія» (в перекладі з італійської «сонце моє»). Це один із перших об'єктів у Львівській області, де енергозабезпечення об'єкту (теплопостачання, гаряче водопостачання, електропостачання) здійснюється від сонячних батарей.

Будемо сподіватися, що Трускавець ще не раз буде відзначено державними нагородами в галузі архітектури і будівництва, і в цьому немалу роль відіграватимуть об'єкти нашого товариства.

Орест Лещишин, газет «Трускавецькурорт»

У Дрогобичі оголосять позачерговий конкурс на три автобусні маршрути

У зв’язку з тим, що Головтрансінспекція скасувала ліцензію автоперевізникові, який працював на міських автобусних маршрутах № 5,10,12 у Дрогобичі, на ці маршрути буде оголошено новий конкурс. Про це повідомив кореспондент ІА ZIK з посиланням на першого заступника міського голови Олександра Коростельова. Зі слів посадовця, за цими маршрутами закріплено тимчасових перевізників: ПП «Західтранс» – за маршрутами № 5 та 10 і ПП «Західтранс» – за маршрутом № 12.

Як наголосив О.Коростельов, комісія міськвиконкому постійно моніторитиме роботу пасажирського транспорту, добиватиметься його бездоганної роботи. Разом із тим, отримана під час моніторингу інформація допоможе зробити правильний вибір під час наступного конкурсу серед перевізників на пасажирські перевезення.

www.zik.ua

Судовий процес «Роман Ілик проти Миколи Лагодича та Володимира Ключака». Дія третя.

23 жовтня відбулося чергове судове засідання у справі про захист честі, гідності та ділової репутації п. Ілика. На процес не з’явився (вже втретє) сам позивач Роман Романович Ілик, не з’явилися і його представники Юрій Михасяк, Ольга Зубрицька і Богдан Пукало. Якщо на перше засідання 12 жовтня «Батьківщина» навіть організувала «пікет» проти Миколи Лагодича, котрий є відповідачем у цій справі спільно з Володимиром Ключаком, коли на друге засідання 16 жовтня на суд знову прийшли члени цієї політсили, то цього разу розвідати, що й до чого, «батьківщинівці» послали тільки одну журналістку з прес-служби пана Ілика.

Суддя Роман Григорович Коваль поінформував, що є клопотання сторони позивача, а саме його представника Ольги Микитівни Зубрицької про відкладення цієї справи. Відповідач В. Ключак сказав, що у цьому питанні покладається на думку суду, і нагадав про те, що ним на чотирьох аркушах було подано заперечення проти позову, який він не визнає з причин, викладених у цьому документі. Натомість відповідач Микола Лагодич зауважив, що справа є достатньо резонансною і тому відкладати її недоцільно. Та суддя вирішив все ж відкласти судове засідання – його перенесли на 9 листопада о 10.15, чим клопотання позивача було задоволено.

Таким чином замість однієї крапки в цій справі маємо три.

Оскільки про суд більше писати нема що, то хочемо звернути увагу тих, кого цікавить ця справа, на ряд промовистих фактів.

Перший факт – Роман Ілик на жодній із зустрічей не розповів, звідки у нього стартовий капітал, як починався його бізнес і чим він власне займався у бурхливі 1990-ті. Отже, спростувати інформацію, яку озвучив Микола Лагодич, він або не бажає, або дійсно боїться, що щось випливе на яв. Не хотілося б, щоб це була правда, але невже рильце в ПУХУ, як казав Михайло Сендак?

Другий факт – жодного разу Роман Ілик не провів зустріч із виборцями як самостійна фігура, а завжди був на «підтанцовці» у знаних осіб як-то Кириленко, Парубій, Соболєв, Княжицький та подібних їм. І навіть на цих зустрічах жодного разу тема бандитського угрупування Пуха-Ілика чомусь не була порушена. Навіть невинна тема судових спорів пана Ілика із сусідами, яку хтось підняв під час зустрічі з Миколою Томенком у «Златі» (м. Трускавець), була просто-напросто спущена на гальмах.

Третій факт – пан Ілик не провів жодної прес-конференції для місцевих мас-медіа. Чи не тому, що побоювався незручних запитань, на які йому нелегко було б дати чесну відповідь?

Четвертий факт – на дебати, які організовували різні структури, в тому числі Дискусійний клуб, ряд громадських організацій Трускавця, інші кандидати, окремі ЗМІ тощо, пан Ілик не приходить та ігнорує їх. Невже цей кандидат настільки впевнений у своїй перемозі, що ще до виборів дозволяє собі таке фактично хамське відношення до тих, які хотіли б почути всю правду про цього кандидата з перших вуст, тобто від нього самого?

П’ятий факт – цілком очевидне бажання пана Ілика замнути цей скандал із фактами, озвученими Миколою Лагодичем. Доказом цього є те, що падкі на сенсації та сенсаційки ЗМІ області якось майже зовсім не зауважують факт цього судового процесу. До речі, перед судовим засіданням Микола Лагодич висловив здивування, що місцева преса теж чомусь недостатньо уваги приділяє цій справі. За словами Миколи Лагодича, це шкодить самим виданням, адже, для прикладу, зауважив кандидат, рейтинг та відвідуваність «Трускавецького вісника» після публікацій на цю тему доволі зросла.

Шостий факт – пан Ілик досягнув свого – суд не закінчиться до 28 жовтня. А після виборів він втратить свою актуальність, а якщо хтось з цих двох кандидатів стане нардепом, то сподіватися на об’єктивність суду, на жаль, не можна буде сподіватися. Сподівання розставити всі крапки над «і» до дня виборів не виправдалися. Люди не знатимуть всієї правди і так напевно комусь дуже вигідно.

Як зазначила в коментарі для «ТВ» пані Світлана, підприємець Дрогобича із чвертьвіковим стажем підприємницької діяльності, у неї нема абсолютно жодних сумнівів у причетності пана Ілика до бурхливих подій 1990-х. Вона готова давати свідчення, але каже, що не всі з тих, хто постраждав від цієї страшної банди, погодяться свідчити після виборів, побоюючись за власне життя, адже хто вбив один раз, той не зупиниться перед черговим вбивством. Недарма народне прислів’я каже: «Свідки довго не живуть».

В останній тиждень передвиборчих гонок пана Ілика вже навіть вітають з перемогою. Ми ж бажаємо йому виключно поразки – не тому, що хочемо його особистого програшу, а тому, що хочемо, аби виграла Дрогобиччина. А отримавши такого депутата, котрий вже відтепер ложив на край, забив на нього і на його мешканців, котрий пеленою туману огортає своє минуле, Дрогобиччина вкотре ступить на граблі і вкотре каятиметься. Та кому буде потрібне запізніле каяття? Нікому. Бо запізніле каяття, як і запізніле рішення суду – до одного поважного місця.

А ви, шановні краяни, думайте, якого депутата хочете мати в українському парламенті. І від того, кого ви собі виберете, залежить, чи вкриється Дрогобиччина славою чи ганьбою.

А стосовно судового процесу «Ілик проти Лагодича та Ключака», то гадаємо, що на цій третій дії виставу можна зупиняти. Хоча яка це вистава – не трагедія, не комедія, не драма, не фарс… Нудний сюжет, погано дібрані актори, задрипані декорації, непрофесійний суфлер, відсутній музичний супровід. Ганьба режисеру-постановнику!

Весь світ – театр, а люди в нім – актори. Нехай на цих словах опуститься завіса, а пан безчесний йде до біса, туди, у темінь-глибину, у бруд, з якого вийшов хаос і боса цього сотворив, щоб він народ простий дурив. Хто має вуха, хай слухає, а хто має розум, хай зрозуміє…

Володимир Ключак

Тарас Курчик: «Я підтримую Михайла Задорожного. Підтримайте і Ви!»

/Заява кандидата у народні депутати України в Дрогобицькому одномандатному виборчому окрузі № 121 Тараса Курчика/

Шановні краяни, дорога громадо!

За декілька днів відбудуться вибори до Верховної Ради України. З цього приводу глава Української греко-католицької церкви, Блаженнійший Святослав у нещодавньому зверненні до віруючих наголосив: «Обирати потрібно тих кандидатів, які своєю діяльністю найбільше довели, що дбають про загальне благо. І кожен виборець має моральний обов’язок голосувати чесно, тобто згідно із волею власного сумління».

Я у своїх численних передвиборчих зустрічах постійно відзначав, що обиратись до парламенту моральне право має тільки той кандидат, який своїми справи впродовж не одного року довів, що дбає про свій край і про свою громаду. Як депутат Львівської обласної ради я живу і працюю за цим принципом.

Сьогодні усі ми бачимо, що від Дрогобиччини у списку кандидатів до українського парламенту 20 претендентів. Це робить розгубленими наших виборців, які ставлять споконвічне історичне питання: «Коли ж вони нарешті об’єднаються?!.»

У своїх виступах перед вами я обіцяв, якщо соціологічні дослідження, проведені моєю командою, продемонструють, що в мене менше шансів на перемогу, аніж в одного із опозиційних кандидатів, тоді я звільню дорогу тому з них, в кого цих шансів нині більше. Останні наші соціологічні дослідження показали, що у мене високий рейтинг довіри серед мешканців нашого округу. Проте розумію, що на цей раз перемогти не вдасться. Сьогодні час думати не про власні амбіції, а виключно про перемогу націонал-патріотичних сил в кожному окрузі, тому я виконую свою обіцянку!

Я сходжу з виборчої дистанції, щоб дати можливість перемогти кандидатові від націонал-патріотичних сил. Вважаю, що такою людиною, яка зможе перемогти у 121-му Дрогобицькому мажоритарному окрузі, є депутат обласної ради від фракції «Свобода», кандидат у народні депутати України Михайло Задорожний. Закликаю усіх мешканців Дрогобиччини прийти на вибори 28 жовтня і віддати свій голос за Михайла Задорожного.

Ми повинні обрати людину, яка працюватиме для України, українців і свого округу, в якому є багато проблем і їх потрібно вирішувати на парламентському рівні. Ми, політики, маємо об’єднатись і нарешті спростувати це горезвісне прислів’я: «Де два українці, там три гетьмани». Пам’ятаймо: боротьба не завершується 28 жовтня. Після виборів ми усі разом маємо розбудовувати нашу країну. А це вже залежить від того, які депутати будуть в Українському парламенті.

Тож сьогодні я роблю цей крок, тому що, як людина слова, дотримую свої обіцянки. Бо нині необхідні політики не лише з новим обличчям, але із новим серцем, новими думками та прагненнями, з новими цілями. Для мене найважливішою є довіра моїх краян!

Хочу подякувати всім тим людям, які повсякденно мене підтримують. Ці вибори показали, наскільки великою є ваша довір до мене. Це ще більше зобов’язує мене в подальшому кожного дня працювати на користь рідного краю. І хай нам у цьому допоможе Господь!

З повагою до кожного із Вас, Тарас Курчик

Не треба куль, доки є бюлетені

Свого часу перебуваючи на стажуванні у США, довелося спостерігати, як проходять президентські вибори у країні, що має не таку вже й давню історію. І, мабуть, із найдавнішою історією становлення демократії. Не буду розповідати про те, наскільки коректно та толерантно себе поводили представники опонентів претендентів на президентство, - це нездійсненна мрія наших українських виборців. Нагадаю американських класиків, котрі стверджували: «Ballots, not bullets», що в перекладі означає - допоки є бюлетені, кулі не потрібні.

То чому ж влада терміново додає на оплату праці суддів величезні суми коштів, саме напередодні виборів? Чому закуповується спецтехніка для міліції та спецзагонів, так, ніби завтра має бути громадянська війна? Адже на біл-бордах партії Регіонів панує «стабільність та добробут». Ось тільки на фото тих біл-бордів усміхнена сім'я... американців! Так-так, шановний читачу, це фото розкопали журналісти на американських сімейних сайтах. Мабуть, теперішні владці не змогли знайти в Україні по-справжньому щасливу просту родину. А свої сім'ї сфотографувати на фоні абсурдних статків не ризикнули. Бо навряд чи цю владу налякав Арсеній Яценюк, що проголошує черговий міф про «перший закон», який має бути імпічментом Януковичу. Не буде такого закону, знову опозиція мислить не реаліями, а нездійсненими мріями. Вона, опозиція, ще не визначилася, чи бути їй і надалі в «опозиції» у Верховній Раді чи створювати більшість. І якщо створювати, то з ким? Позаяк дуже багато блудів у «об'єднаної» стосовно власних партійних списків та мажоритарними.

Спостерігаємо це явище й на Львівщині. Від розвалювання КОДу (комітет опору диктатурі) до протистояння партії «УДАР» Віталія Кличка. У радіо та телеефірі, на шпальтах місцевих та регіональних друкованих видань йде постійна ескалація взаємних звинувачень та бруду. Від агресивного озвучення Миколою Лагодичем приналежності у 90-х роках Романа Ілика до злочинного угрупування і до зрадництва Михайла Задорожного ВО «Свобода», у якій він, як виявилося, ніколи не перебував. Кандидат від об'єднаної опозиції пан Ілик чи з образи чи з партійної вказівки у диспутах з іншими кандидатами по 121-му виборчому окрузі участі принципово не бере. Тому, на початку вже традиційних дебатів «У дамки» у ефірі ТРК «Алсет» ведучий програми щоразу оголошує, що його там чекають. А як відомо, у політиці не буває вакууму. Недоброзичливці пана Ілика цю ситуацію використовують на всі сто відсотків. А в штабі пана Романа, як бачимо, немає аналітиків, або й просто незалежних радників, які б могли вказати на те, що така позиція, це прояв не гордості ( бо якраз тут вона не є доречною) а капітулянтства, ще це звуть «страусячим захистом». А може опозиція вже, непомітно для себе, зійшла на політичні манівці і хтось із спритників, що досконало вміють маніпулювати амбіціями партвождів уже запевнив їх у достроковій перемозі. Та виглядає це як похвальба недолугого тренера, що каже футболістам, я, мовляв, домовився із суддею, - матч у нас в кишені. Цей «матч», - вибори, є найголовнішою політичною баталією за всю історію нашої незалежності. Його не можна програвати за жодних обставин.

І не можна виграти, коли лідер опозиції каже львів'янам, що чиновники та посадовці в країні мають бути бідними, тоді всі стануть багатими. Що пан Арсеній забув, як був зовсім небідним високопосадовием? Логіка, як кажуть, за межами довіри. Та й хто сьогодні «судді» теж ані на мить не варто забувати. Влада готова піти на все аби не програти ці вибори. НА ВСЕ.

Тож щоби не доводити ситуацію до «куль» нам усім, і виборцям і тим, що сьогодні прагнуть нашої підтримки, вкрай необхідна взаємна довіра. А вона буде лише тоді, коли кожен крок кандидата буде зрозумілим пересічним громадянам. Тоді й бюлетені спрацюють замість куль і всі ми отримаємо шанс на зміни якості нашого життя. Поки що майже всі кандидати до парламенту від Дрогобиччини живуть і діють так, ніби перебувають у паралельному світі. Чи ж не так само вони житимуть та прийматимуть доленосні рішення та закони, коли всядуться у комфортні иардепівські крісла? А ти як вважаєш, шановний читачу?

Олександр Магльона, газета «Нові горизонти»

Статистика: Трускавець у січні-вересні 2012 р.

Промисловість

Станом на вересень 2012р. промислові підприємства міста реалізували промислової продукції на 64,3 млн. грн. 69,2% у цьому обсязі займала продукція переробної промисловості, з неї: виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів - 62,8%. Підприємствам з виробництва та розподілення електроенергії, газу та води належало 30,8% продукції.

Із загального обсягу реалізованої за січень-серпень 2012р. промислової продукції 44502,8 тис. грн. становила продукція добувної, обробної промисловості, яка розподілилась за групами: сировинна продукція - 615,0 тис. грн. (1,4%), інвестиційна - 3468,5 тис. грн. (7,8%), товари широкого використання - 40419,3 тис. грн (90,8%).

На підприємствах з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів у січні-вересні 2012р. відносно січня-вересня 2011р. збільшився випуск молока обробленого рідкого у 2,4 рази, кисломолочних продуктів на 83,1%, молока і вершків згущених з доданням цукру або без додання цукру на 31,9%, води натуральної мінеральної газованої на 9,7%, води натуральної мінеральної негазованої на 7,9%.

Проте зменшився випуск масла вершкового жирністю до 85% на 68,2%, сиру свіжого неферментованого та сиру кисломолочного на 66,7%, спреду та сумішей жирових на 31,7%. У машинобудуванні у січні-вересні 2012р. обсяг виробництва приладів для вимірювання фізичних та хімічних величин порівняно з січнем-вереснем 2011р. залишився на одному рівні, а виробництво лічильників для рідин, включаючи калібрувальні зменшилося на 48,1%.

На підприємствах з виробництва та розподілення електроенергії, газу, тепла та води обсяг виробленої та відпущеної теплоенергії у січні-вересні 2012р. збільшився порівняно з відповідним періодом 2011р. на 7,2%.

Використання і залишки енергетичних матеріалів та продуктів переробки нафти

На 1 жовтня 2012р. у споживачів і постачальників міста в залишках нараховувалося 11,5 т бензину моторного та 9,8 т газойлів.

Порівняно з 1 вереснем 2012р. залишки газойлів збільшилися на 71,9%, а бензину моторного зменшилися на 8,7%. Порівняно з 1 жовтнем 2011р. залишки газойлів зменшились на 70,3%, бензину моторного - на 56,4%.

За вересень 2012р. підприємства та організації міста використали 749,1 тис.м3 газу природного, 66,5 т газойлів та 52,2 т бензину моторного.

В вересні 2012р. у порівнянні з серпнем 2012 року збільшилося використання газу природного на 4,4%, а використання газойлів зменшилося на 8,3%, бензину моторного - на 1,7%.

У вересні 2012р. порівняно з вереснем 2011р. зменшилося використання газойлів на 77,2%, бензину моторного - на 8,3% та газу природного - на 2,4%.

Нефінансові послуги

За січень-серпень 2012р. підприємства міста та їх структурні підрозділи реалізували послуг на суму 581,1 млн. грн., що становить 6,1% від загального обсягу реалізованих послуг у Львівській області та більше січня-серпня 2011р. у фактичних цінах на 80,8 млн. грн., або на 16,2%. Частка реалізованих послуг становила в сфері охорони здоров'я та надання соціальної допомоги становила 401,0 млн. грн. (69,0%), діяльність готелів та ресторанів - 115,9 млн. грн. (19,9%), операцій з нерухомим майном, оренди, інжинірингу та надання послуг підприємцям - 45,1 млн. грн. (7,8%), діяльності транспорту та зв’язку - 18,7 млн. грн. (3,2%), надання комунальних та індивідуальних послуг;діяльність у сфері культури та спорту - 0,3 млн. грн. (0,1%), торгівля; ремонт автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку - 0,03 млн. грн. (0,01%).

За серпень 2012р. підприємства міста та їх структурні підрозділи реалізували послуг на суму 90,9 млн.грн., що становить 7,0% від загального обсягу реалізованих послуг у Львівській області та більше серпня 2011р. у фактичних цінах на 5,1 млн. грн., або на 5,9%.

В загальному обсязі реалізованих послуг у серпні 2012р. послуги у сфері охорони здоров’я та надання соціальної допомоги становила 65,4 млн. грн. (72,0%), діяльності готелів та ресторанів - 18,3 млн. грн. (20,1%), операцій з нерухомим майном, оренди, інжинірингу та надання послуг підприємцям - 5,2 млн. грн. (5,7%), діяльності транспорту та зв’язку - 1,9 млн. грн. (2,1%), надання комунальних та індивідуальних послуг; діяльності у сфері культури та спорту - 0,04 млн. грн. (0,04%), підприємств торгівлі; ремонту автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку - 0,003 млн. грн. (0,003%).

Реалізація послуг населенню

Населенню реалізовано послуг у січні-серпні 2012 року на суму 239,1 млн. грн., що становить 12,8% від загальнообласного обсягу та більше січня-серпня 2011р. на 18,9 млн. грн. або на 8,6%. Частка послуг реалізованих населенню становила в сфері охорони здоров'я та надання соціальної допомоги становила 150,6 млн. грн. (63,0%), діяльність готелів та ресторанів - 79,1 млн. грн. (33,1%), операцій з нерухомим майном, оренди, інжинірингу та надання послуг підприємцям - 5,6 млн. грн. (2,4%), діяльності транспорту та зв’язку - 3,5 млн. грн. (1,5%), надання комунальних та індивідуальних послуг; діяльність у сфері культури та спорту - 0,2 млн. грн. (0,1%), торгівля; ремонт автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку - 0,03 млн. грн. (0,01%).

Населенню реалізовано послуг у серпні 2012р. на суму 33,8 млн. грн., що становить 12,9% від загальнообласного обсягу та менше серпня 2011р. на 0,7 млн. грн. або на 2,0%. Частка послуг реалізованих населенню становила в сфері охорони здоров'я та надання соціальної допомоги становила 20,9 млн. грн. (61,7%), діяльність готелів та ресторанів - 11,8 млн. грн. (35,0%), операцій з нерухомим майном, оренди, інжинірингу та надання послуг підприємцям - 0,6 млн. грн. (1,9%), діяльності транспорту та зв’язку - 0,5 млн. грн. (1,4%), надання комунальних та індивідуальних послуг; діяльність у сфері культури та спорту - 0,02 млн. грн. (0,1%), підприємств торгівлі; ремонту автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку - 0,003 млн. грн. (0,01%).

Частка міста у загальнообласному обсязі реалізованих послуг у серпні 2012р. становила 7,0%.

Оплата праці

Станом на 1 вересня 2012р. загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати1 склала 923,7тис.грн. Порівняно з 1 січня 2012 року загальна сума боргу в економіці міста збільшилась на 49,3%, а порівняно з 1 серпня зменшилася на 9,2%. Частка боргу міста становить 1,5% по області.

Станом на 1 вересня 2012р. кількість працівників, яким своєчасно не виплачена заробітна плата, становила 356 осіб, що на 11,4% менше, ніж на 1 серпня 2012р.

Середній розмір боргу на одного працівника склав 1443,26грн.

Сума заробітної плати станом на 1 вересня 2012р невиплаченої працівникам підприємств-банкрутів, порівняно з 1 січня 2012р. зменшилась на 50,0тис.грн. і становить 409,9тис.грн.

Ринок праці

За адміністративними даними державної служби зайнятості на 1 жовтня 2012р. кількість незайнятого населення становила 295 осіб.

Кількість громадян, які мали статус безробітного, становила на 1 жовтня 2012р. 279 осіб і збільшилася порівняно з 1 жовтня 2011р. на 20,8%.

Серед громадян, які перебували на обліку в державній службі зайнятості і отримали статус безробітного, жінки становлять 21 особу, які потребують соціального захисту - 13 осіб, молодь у віці до 35 років - 26 осіб.

Збільшення абсолютної чисельності безробітних привело до збільшення рівня зареєстрованого безробіття з 1,7 на 1 жовтня 2011р. до 2,1% працездатного населення працездатного віку на 1 жовтня 2012р.

За повідомленнями підприємств, установ і організацій кількість вільних робочих місць та вакантних посад становила на початок жовтня 2012р. 39 одиниць і збільшилась порівняно з початком вересня 2012р. на 5,4%.

Навантаження на одне вільне робоче місце становило на 1 жовтня 2012р. 8 осіб (на 1 жовтня 2011р. - 5 осіб).

У пошуках роботи до державної служби зайнятості впродовж вересня звернулося 81 незайнятих громадян, що на 11 осіб (12,0%) менше, ніж у вересні 2011р. Серед них 33 особи або 40,7% отримали статус безробітного.

Із усіх безробітних, які перебували на обліку на початок жовтня 2012р., 171 посади службовців, 91 займали робочі місця, решта - особи без професії або такі, які займали місця, що не потребують спеціальної підготовки.

За сприяння державної служби зайнятості у вересні 2012р. було працевлаштовано 64 особи, що на 17,9% менше ніж у серпні 2012р.

З обліку державної служби зайнятості впродовж вересня 2012р. з різних причин (включаючи самостійне працевлаштування) було знято 28 осіб, що на 56,3% менше, ніж працевлаштовано.

З Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на допомогу безробітним у вересні 2012р. було витрачено 160,7 тис. грн. Середньооблікова кількість безробітних, які її отримали становила 185 осіб. Середній розмір допомоги по безробіттю на одного безробітного у вересні 2012р. склав 868,65 грн., що на 21,2% менше від законодавчо встановленого рівня мінімальної заробітної плати (1102,00грн. з 1 липня 2012р.).

Населення

Чисельність населення м. Трускавця станом на 1 вересня 2012р. становила 29600 (постійного 21069 осіб).

Упродовж січня-серпня 2012р. в м. Трускавець народилося 148 дітей, померло 153 особи.

Із загальної кількості померлих 8 осіб від нещасних випадків у побуті, за аналогічний період та ж кількість.

За цей період у місто прибуло 177 і вибуло 195 осіб, міграційне скорочення становило 18 осіб.

У середньому на кожну тисячу осіб народилось 10,5 немовлят, що на 2,9% більше, ніж у січні-серпні 2011р.

На кожну тисячу осіб у середньому померло 10,9 осіб. Порівняно з січнем-серпнем 2011р. коефіцієнт смертності зріс на 22,5%.

Протягом січня-серпня 2012р. в місті зареєстровано 137 шлюбів. Порівняно з аналогічним періодом 2011р. кількість шлюбів збільшилась на 3 одиниці.

Міграційна активність населення в порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилася. Кількість населення, яка прийняла участь у міграційних процесах склала 372 особи, з них зовнішня міграція: прибуло із-за меж області (у т.ч. із-за меж України) 53 особи, вибуло в інші області (у т.ч. за межі України) 52 особи; в межах області у м. Трускавець прибуло 124 особи, вибуло - 143 особи, від’ємне сальдо міграції склало 18 осіб.

Надання населенню субсидій

За серпень 2012р. до служб із надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг звернулося 8 сімей, з яких 8 (100,0%) - повторно. Призначено субсидії 8 сім’ям (100,0% із числа тих, що звернулися). Загальна сума призначених субсидій становила 759 грн.

За січень-серпень 2012р. до служб із надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг звернулося 290 сімей, з яких 275 (94,8%) - повторно. Призначено субсидії 284 сім’ї (97,9% із числа тих, що звернулися). Загальна сума призначених субсидій становила 35118 грн.

Середня cума призначеної субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг та електроенергії за серпень 2012р. становила 94,9 грн., а за січень-серпень 2012р. - 123,7 грн.

Отримали субсидії у серпні 2012р. 8 сімей на загальну суму 759 грн., а за січень-серпень 2012р. - 284 сім’ї на загальну суму 35118 грн.

Організаціям, що надають житлово-комунальні послуги, у серпні 2012р. нараховано 15860 грн. для відшкодування цих послуг, а за січень-серпень 2012р. - 1006942 грн. Сума перерахованих їм коштів, включаючи погашення заборгованості попередніх періодів за серпень 2012р. становила 64052 грн., а за січень-серпень 2012р. - 1291474 грн.

Заборгованість (передплата) бюджетів перед організаціями-надавачами послуг за серпень 2012р. становила -32652 (32652) грн.

Оплата населенням житлово-комунальних послуг

У серпні 2012р. мешканцям м. Трускавця нараховано до оплати за житло і комунальні послуги 1009,9 тис. грн. У той же час, населення сплатило квартирної плати і комунальних платежів 1294,4 тис. грн. (враховуючи погашення боргів минулих періодів). Крім того, одержано за спожиту електроенергію 253,5 тис. грн. Рівень сплати за житлово-комунальні послуги становив 128,2% від нарахованих до сплати сум, а саме: за централізоване водопостачання та водовідведення - 178,4%, газопостачання - 113,6%, утримання будинків і споруд та прибудинкових територій - 99,6%.

На початок вересня 2012р. загальна заборгованість населення становила 4892,6 тис. грн. і зменшилася порівняно з відповідною датою попереднього місяця на 284,5 тис. грн.. У загальній сумі заборгованості найбільшу питому вагу становить заборгованість населення за централізоване опалення та гаряче водопостачання 2321,3 тис. грн. або 47,4%. Середній термін заборгованості населення за житлово-комунальні послуги становив 2,8 місяця.

Сім’ї, які не платили плату більше трьох місяців склали за централізоване опалення та гаряче водопостачання - 56,2%, утримання будинків і споруд та прибудинкових територій - 13,9%, газопостачання - 3,7 всіх квартиронаймачів міста.

Галина Шийка, начальник відділу статистики м. Трускавця

Сприятливі умови для бізнесу – реальне збільшення надходжень до бюджету

Протягом дев’яти місяців 2012 року до бюджетів усіх рівнів завдяки роботі трускавецьких податківців надійшло 91,5 мільйонів гривень. Ця цифра перевищила минулорічні показники більше ніж на 9 млн. гривень. Планові призначення виконано на 104,8%.

На думку податківців, ріст надходжень забезпечується завдяки поліпшенню якості обслуговування платників податків та налагодження із ними партнерських стосунків. Одним із позитивних нововведень є відкриття в ДПІ у м. Трускавці Центру обслуговування платників податків. В центрі можна швидко та якісно отримати консультацію, подати свої звіти. Відкриття сервісного центру направлено на спрощення процедури звернення до податкової. Крім цього в рамках програми перетворення податкової на сервісну службу активно впроваджуються в дію електронні сервіси, що сприяють полегшенню веденню бізнесу.

До Державного бюджету за вказаний період надходження становлять 41,5 млн. грн., що на 0,4 млн. грн. більше, ніж за минулий рік.

 Місцевий бюджет за цей же період поповнився на 49,9 млн. грн., що на 8,7 млн. грн. більше показників минулого року та на 3,7 млн. грн. більше запланованого.

Валову частку надходжень місцевої скарбниці, а саме 57 %, складає податок з доходів фізичних осіб. За 9 місяців 2012 року ПДФО надійшло 28,5 млн. грн., на 0,8 млн. грн. більше від планового показника. Темп росту з минулим роком 13,6%.

Від сплати земельного податку за 9 місяців поточного року до бюджету міста мобілізовано 13,8 млн. грн., на 2,8 млн. грн. більше минулорічних поступлень. Виконання прогнозних показників 106,2%.

Вагому роль у збільшенні надходжень до місцевого бюджету відіграли поступлення по єдиному податку. За період січень – вересень 2012 року надходження склали 2,9 млн. грн., що на 1,2 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема від платників єдиного податку – юридичних осіб надійшло 1,0 млн. грн., від фізичних осіб 1,9 млн. грн. Єдиний податок з фізичних осіб зріс на 1,1 млн. грн. Таке динамічне зростання відбулося завдяки збільшенню кількості платників-“спрощенців”.

Загальна чисельність підприємців, що працюють на спрощеній системі оподаткування станом на 01 жовтня 2012 року складає 1134 особи, на 01 січня 2012 року - 865 осіб. Ріст кількості підприємців-єдинноподатників обумовлений змінами у податковому законодавстві – спрощенням адміністрування єдиного податку, помірними ставками та мораторієм на перевірки суб’єктів господарювання, що знаходяться на спрощеній системі оподаткування.

Сьогодні ми спостерігаємо дієвість принципу, який впроваджується податковою службою – тільки створення сприятливих умов для ведення бізнесу може забезпечувати реальне збільшення надходжень до бюджету.

Наталія Роїк, завідувач сектором взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у м. Трускавці

Захворюванню грипом легше запобігти, ніж потім його лікувати

ДЗ «Трускавецька міська СЕС» інформує, що в Львівській області, починаючи з 35 тижня, відмічається поступове зростання рівня захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції. За підсумками моніторингу на 41-у тижні 2012 року (8.10.12.-14.10.12) у м. Львові захворіло на ГРВІ 3617 осіб, інтенсивний показник на 10 тис. населення склав 49,7 (при епідпорозі 68,2). Відмічається ріст захворюваності на дані нозології в 1,2 рази у порівнянні з попереднім тижнем. Загальний епідемічний поріг не перевищено, проте відмічається перевищення епідемічного порогу в 1,1 рази у вікових групах 3-6 та 7-14 років. Питома вага захворілих дітей до 14 років складає 53,4% (захворіло 1932 дитини).

В області за звітний період захворіло 7972 особи, інт. пок. на 10 тис. населення склав 30,5 при епідемічному порозі 63,4. Питома вага захворілих дітей до 17 років становить 57,9%. Відмічається ріст захворюваності в 1,2 рази в порівнянні з попереднім тижнем. Перевищення загального епідемічного порогу в області на жодній адмінтериторії не зареєстровано. З початку епідсезону, на гострі респіраторні вірусні інфекції захворіло 14689 осіб. З 01.10.2012 в інфекційні стаціонари госпіталізовано 343 особи (2,3%).

За 35 тиждень року з 08.10.2012р. по 14.10.2012р. в порівнянні з попереднім 34-им тижнем зросла захворюваність на дану нозологію у 18,4р. за рахунок дорослого населення, а саме за 35 тиждень захворіло 46 осіб ( 19,76 на 10 тис. нас.), що в 2,4 рази більше аніж за 34-ий тиждень року 19 осіб (8,16 на 10 тис. нас.), для захворюваності серед дитячого населення вікової групи 0 – 14 років спостерігалось зниження захворюваності в 1,3 р.

За повідомленнями ВООЗ в епідсезоні 2012-2013 року на теренах України прогнозується циркуляція наступних штамів вірусів грипу:

- вірус, подібний до вірусу грипу А/Каліфорнія/Н1N1;

- вірус, подібний до вірусу грипу А/Вікторія/ Н3N2;

- вірус, подібний до вірусу грипу В/Вісконсин/.

Кожного року у холодну пору на нас очікує чергова епідемія грипу. Грип та ГРЗ складають 95% всіх інфекційних захворювань у світі. Щороку на грип хворіють до 500 млн. людей, два з яких помирають.

Періодично повторюючись, грип та ГРЗ відбирають у нас сумарно до року повноцінного життя. Людина проводить цей час у безпорадному стані, страждає від високої температури, ознобу, головного болю, отруєння організму вірусними білками. При важкому стані виникають незворотні ураження серцево-судинної системи, які провокують захворювання серця та судин, пневмонію, трахеобронхіт, менінгоенцефаліт. Призупинити цей процес, не дивлячись на всі зусилля лікарів та вчених, поки що не вдається. Тому потрібно готуватися до епідемії грипу вже сьогодні, щоб вона не застала нас зненацька. Кращим засобом протидії захворюванню є його профілактика. Вакцинація – важливий засіб протидії грипу Одним з найбільш ефективних специфічних засобів профілактики грипу являється, безумовно, вакцинація. Вакцинопрофілактику слід проводити не менш ніж за два-три тижні до початку епідемії, щоб у організму був час для формування імунітету.        На сьогодні на території України дозволені до застосування наступні вакцини проти грипу: Флюарикс (Німеччина); Інтанза (Франція); Інфлувак (Нідерланди); Ваксігрип (Франція), Грипол (Росія).

 Грип дуже шкідливий розвитком ускладнень, тому виділені певні групи населення, яким рекомендовано щеплення у першу чергу. Це дорослі і діти, які мають хронічні захворювання або послаблену імунну систему, а також люди старші 65 років. Першочергової вакцинації також потребують особи, які за родом своїх занять кожного дня піддаються підвищеному ризику зараження інфекцією (лікарі, педагоги, робітники транспорту). Слід додати, що щеплення не гарантує стовідсоткового захисту від грипу. Тобто, захворіти можна так само, як і без щеплення, але перебіг хвороби буде значно легший, без ускладнень. Важливе значення має своєчасна ізоляція хворих від цілком здорових людей, використання індивідуальних засобів захисту (марлеві пов’язки), загальнооздоровчі заходи (загартовування організму), вживання великої кількості вітамінів. Не останнє місце у профілактиці грипу посідає такий препарат, як Інтерферон, а також використання оксолінової мазі або ж Віферону у вигляді свічок чи мазі. Достатньо вранці нанести невелику кількість мазі на слизову оболонку носа, щоб захиститися від грипу на цілий день. Дуже корисні при застуді настоянки з рослин: чорної смородини, журавлини, шипшини, жимолості, малини. Ці ягоди краще засушити або заморозити у морозильній камері, а взимку вживати, готуючи з них вітамінний чай.

Потрібно також пам’ятати, що імунітет складається не тільки з фізичної складової, але й психологічної. Депресія, негативні емоції, пригніченість, невдоволеність – перебуваючи у такому стані, людина „притягує” до себе хвороби. Тому важливу роль у боротьбі з недугами відіграє психологічний стан та душевна рівновага – відчуття гармонії та гарний настрій.

Наталія Когут, головний державний санітарний лікар м. Трускавця

 Создан 24 окт 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником