Трускавецький вісник № 130 (509) від 26 жовтня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 130 (509) від 26 жовтня 2012 р.

26.10.2012 

У номері: Передвиборче звернення Володимира Ключака; На Дискусійному клубі обговорили ситуацію з місцевим самоврядуванням; Звернення Віктора Конца; Рух «Чесно» в Дрогобичі себе дискредитував; КП «Трускавецьтепло» стало виборчим штабом; Про останні дебати на телеканалі «Алсет»; Цінність – це шлях, який ми обираємо.

Новини Трускавця та регіону

У 121 окрузі знищено бігборди кандидата Ігоря Куруса

Як інформує наше джерело, в ніч на 26 жовтня у 121 Дрогобицькому виборчому окрузі були пошкоджені бігборди кандидата в народні депутати Ігоря Куруса, які знаходилися на вулицях Володимира Великого та Лесі Українки. «Мені не вперше доводиться стикатися з нечесними методами ведення передвиборчої боротьби, - коментує ситуацію Ігор Курус. – На жаль, прогнози політологів стосовно того, що ці вибори будуть найбруднішими – справдилися. Впродовж останніх тижнів про мене поширили багато неравдивої інформації . Але я переконаний, що у такий спосіб моїм опонентам не вдасться вплинути на думку людей. Я щодня зустрічаюся із громадськістю Дрогобиччини і впевнений – люди мене підтримають».

На думку кандидата у депутати, правоохоронні органи на фініші виборчої кампанії повинні ретельніше спостерігати за дотриманням законодавства та в межах своєї компетенції сприяти у проведенні прозорих і демократичних виборів.

КП «Трускавецьтепло» стало виборчим штабом?

Як інформує наше джерело, сьогодні, 26 жовтня, в останній день передвиборчої агітації, завезено величезну кількість агітаційних матеріалів у приміщення комунального підприємства «Трускавецьтепло». Нашому кореспонденту не вдалося з’ясувати, що це за агітаційні матеріали, окремі експерти не виключають, що поряд з матеріалами агітації за ОО «Батьківщина» та кандидата від цієї політичної сили Романа Ілика, можуть бути й інші. Нагадаємо, що завтра, 27 жовтня – день тиші. У штабах багатьох кандидатів та політичних партій побоюються, що проти них можуть бути використані в цей день провокації з метою зняття з передвиборчих перегонів.

Журналістам Трускавецького Інтернет-телебачення, які побували на місці події, заступник керівника КП «Трускавецьтепло» Наталія Пономаренко сказала, що це все макулатура для розпалки печей, та скерувала до Юрія Кіліяна. Розкрити, що за матеріали знаходяться в цих пачках, Юрій Кіліян навідріз відмовився.

Рух «Чесно» повністю себе дискредитував, ставши філією однієї політичної сили

Під час засідання Дискусійного клубу Дрогобича 25 жовтня було виявлено ряд фактів, які підтверджують факт фінансування руху «Чесно» та те, що ця структура в Дрогобичі працювала на одну політичну силу. Нагадаємо, що на початках рух «Чесно» активно пропагував Володимир Кондзьолка, який був його активним учасником. Згодом він перейшов працювати у штаб кандидата від ОО «Батьківщина» Романа Ілика, ставши його довіреною особою. Координатором руху «Чесно» став знаний на Дрогобиччині громадський діяч Святослав Сурма, проте більше тижня тому він вийшов зі складу руху. Пан Святослав на Дискусійному клубі поінформував, що на засіданнях «Чесно» в Дрогобичі були «грубощі, тиск, скандали та неймовірні речі, а навіть закривання в приміщенні». Святослав Сурма зауважив, що ще три місяці тому ніхто не міг і передбачити, що такі речі відбуватимуться. Натомість інший представник цього руху в Дрогобичі Богдан Гринчишин звернувся до Святослава Сурми з вимогою прозвітувати за кошти, надані Львовом та Києвом, що підтверджує факт фінансування кимось цього руху.

Про непрозорість «Чесно» розповів і кандидат Святослав Грабовський. За словами кандидата, на одному з засідань він хотів знімати процес спілкування на камеру, та йому заборонили це робити. «Я зрозумів, що прозорості там нема», - зауважив Святослав Грабовський.

Нагадаємо, що нещодавно цей рух «Чесно» оприлюднив свої висновки, в яких звинуватив у корупції та нечесності більшість кандидатів по 121 Дрогобицькому виборчому округу – всіх, хто міг становити суперництво для кандидата від ОО «Батьківщина» Романа Ілика, до якого у «Чесно» не виявилося жодних претензій. Так, не відповідають «критеріям» цього «руху» Святослав Грабовський, Віктор Возняк, Михайло Задорожний, Ігор Курус, Михайло Янковський, Михайло Сендак. «Чесно» не мав претензій до Романа Ілика та до кандидатів, які не називаються фаворитами цих перегонів (Олександр Старовойт, Валентина Старовойтова, Тарас Курчик). На даний момент координатором руху «Чесно» є Тарас Демко, до об’єктивності якого теж є багато запитань.

Останні дебати: толерантно, конструктивно, цікаво

У четвер, 25 жовтня, на телеканалі «Алсет» пройшли останні планові дебати за участю кандидата-самовисуванця Віктора Возняка та кандидата від Партії регіонів Михайла Янковського. Під вмілим керівництвом ведучого Богдана Процишина дебати пройшли досить цікаво, адже, на відміну від багатьох попередніх передач, не перетворилися на самовихваляння кандидатів, а були присвячені обговоренню багатьох важливих проблем України в цілому та Дрогобиччини зокрема. Актуальними були теми відновлення роботи промислових підприємств краю, турботи про українську мову, обороноздатності рідної держави, відповідальності обраного депутата за свої передвиборчі обіцянки. Віктор Возняк та Михайло Янковський відповіли на запитання як багатьох пересічних громадян, так і знаних громадських активістів Ігоря Пілька, Святослава Грабовського, Богдана Гринчишина, Анни Волошин та інших.

Експерт передачі «В дамки» Олександр Магльона зауважив, що його приємно вразила дискусія між кандидатами, котра проходила надзвичайно толерантно та конструктивно. І ведучий, і кандидати звернулися до виборців з проханням прийти 28 жовтня на виборчі дільниці та проголосувати, адже вирішується майбутнє краю і майбутнє нашої держави.

У країні дитинства

Як інформує відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради, 21 жовтня на площі Івана Франка м. Борислава відбулось Дитяче свято радості, усмішок та позитиву. Проходило це дійство під патронатом кандидата у народні депутати України Віктора Конца. До уваги малечі - конкурси, ігри, призи. Всі бажаючі дітлахи змогли фотографуватись на фоні велетенських героїв популярних дитячих мультфільмів - Панди, Губки Боба та інших. Веселі клоуни, музичне оформлення, повітряні кульки, хороша погода – все це сприяло гарному відпочинку дітей та батьків. Свято для найменших мешканців міста нафтовиків тривало більше чотирьох годин.

Влада Борислава налагоджує контакти з «Укрнафтою»

Як інформує відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради, досягнуто домовленість мера міста Володимира Фірмана з ПАТ «Укрнафта» щодо виділення коштів на ремонт доріг міста. Як зазначив міський голова: «Борислав – єдине місто, яке розташоване на діючому нафтопроводі. Внаслідок цього, НГВУ «Бориславнафтогаз», обслуговуючи діючі та законсервовані нафтові свердловини використовує міські автомобільні шляхи, це, як самі розумієте, надважка техніка. Міська влада неодноразово зверталась до ПАТ «Укрнафта» щодо участі в капітальних та поточних ремонтів автомобільних доріг. Результат перемовин нас дуже втішив. Починаючи з 2013 року, ПАТ «Укрнафта» буде інвестувати у місто близько 1,5 млн. грн. І ці кошти буде скеровано на відновлення асфальтобетонного покриття доріг».

Власна інформація

Нехай Господь дасть нам усім мудрості

Шановні краяни! Ось і настав останній день передвиборчої агітації, останній день перед тишею, якої нам так бракувало останніх три місяці. А Бог говорить до людей у тиші. Тож сьогодні хочемо звернутися до Вас із проханням замислитися, що у Вашому житті змінять ці вибори-2012. А також із проханням звернутися до Господа, щоб дав нам мудрості зробити дійсно правильний вибір.

Для більшості із нас це далеко не перші вибори. Хтось пам’ятає ще комуністичну епоху, коли вибори були звичайнісіньким фарсом, хтось пам’ятає перший референдум, коли ми сказали «Ні!» новому союзному договору. Навряд чи можна забути референдум 1 грудня 1991 року, коли ми сказали «Так!» незалежній Україні. А далі пішло-поїхало. Кожні вибори проходили щораз за іншими правилами гри і ці – не виняток. Нас позбавили права сказати «не підтримую жодного», але повернули нам можливість обрати свого депутата, який представлятиме інтереси краю, а не тільки інтереси партії. І нема жодного сумніву, що наступні вибори теж проходитимуть за новим виборчим законодавством.

Але якими б не були правила гри, залишається стержень – наша совість, наша особиста позиція, наш імунітет проти намагань вплинути на нашу волю. І хай Вас не обходить, що Вас обзивають нікчемами, якщо Ви проігноруєте ці вибори. Хай Вас не тривожить, що до сьогоднішнього дня Ви не визначилися з партією, бо в жодній із них не бачите виразника своїх прагнень та інтересів. Хай Вас не обурює, що з двадцяти кандидатів округу Вам доводиться обирати менше зло. Бо все це – суєта суєт. З нами Бог, розумійте, народи, і покоряйтеся, яко з нами Бог! Тож на Нього покладімо надію і в день тиші присвятімо час на молитву та розмову з Ним, нашим Творцем, люблячим Батьком, Другом, Котрий не зрадить і не обмане, нашим Спасителем. І в цій тиші ми почуємо правильну відповідь на всі запитання, які нас тривожать – йти, чи не йти на вибори, за яку партію чи за якого кандидата голосувати, а головне – що ми можемо зробити для нашої родини, нашого міста, нашого краю, нашої славної неньки-України. Не серед гамору передвиборчого Вавілону шукаймо Істину, не в лозунгах та програмах кандидатів та партій, не з явної та прихованої реклами, а у глибині свого серця, у сумлінні, яке дарував нам Бог, щоб ми могли вибрати правильну дорогу.

Партій багато – Україна одна. Кандидатів багато, але депутатом стане один. І на все є воля Божа і допуст Божий. Бо ми маємо дар волі, дар робити вільний вибір між Добром та Злом чи просто дар робити вибір шляху. Яким буде цей шлях – залежить не від однієї людини, тому не переоцінюймо надто вагу свого голосу. Але й недооцінювати не варто, адже як великі океани складаються з маленьких краплинок води, а величні бархани з маленьких піщинок, так і майбутнє України та рідного краю може залежати від одного голосу. Трускавчани можуть собі пригадати, що на виборах 2010 року один депутат-мажоритарник отримав перевагу над суперником власне тільки в один голос.

«По ділах їхніх пізнаєте їх». Ці слова Мудрості особливо актуальні в час виборів. Бо маємо оцінювати кандидатів та партії не тільки за подіями та ділами останніх трьох місяців чи навіть року, а варто подивитися в корінь, глянути на вектор розвитку. Де стан – там сила, де позиція чітка та зрозуміла – там не повинно бути місця викрутасам та демагогії.

Не можемо погодитися з словами «вірю у мудрість наших людей». Ми віримо у Божу Мудрість, а мудрість людей – дуже оманливе поняття. Люди люблять, щоб їх обманювали, люблять, коли їм розказують казки, люблять, коли їм щось дають, люблять співчувати скривдженим, не розрізняючи, чи дійсно це кривда, чи просто фальш. Люди легко піддаються на провокації, потрапляють на гачок політтехнологій, збиваються з вірного шляху на манівці. На жаль, такою є гірка правда і двадцять останніх років Дрогобиччина підтверджує її актуальність. Чи порозумнішали виборці нашого краю і чи розірветься в 2012 році це закляте коло упадку Дрогобиччини, покажуть результати виборів. А ми мусимо прийняти їх такими, якими вони будуть, незалежно від того, подобається нам вибір наших краян, чи ні.

Інтернет-видання «Трускавецький вісник» весь передвиборчий час намагалося бути з Вами, шановні краяни. Ви мали можливість знайомитися з інформацією прес-служб всіх тих кандидатів, які виявили бажання з нами співпрацювати, мали можливість читати дуже різноманітні матеріали як щодо партій, так і щодо конкретних кандидатів. Ми нікому не нав’язували думку, що голосувати потрібно тільки за таку політичну силу чи тільки за такого-то кандидата, ми не агітували і не збираємося це робити в останній день виборчої кампанії. Як писав Тарас Шевченко у своєму вірші «Доля», «ми просто йшли – у нас нема зерна неправди за собою». А за можливий суб’єктивізм у авторських публікаціях чи несвідому образу будь-кого – вибачте, будь ласка. Бо не помиляється той, хто не діє. А хто вміє мислити, той зумів відрізнити зерно від полови, той знайшов те, що шукав. Інтернет-видання не є суб’єктом виборчого процесу, а тільки інструментом побудови громадянського суспільства, причому одним з багатьох таких інструментів.

Кожен повинен робити свою справу. Кожен повинен займатися тим, що вміє і що любить робити. Кожен повинен бути відповідальним за свої слова, свої діла і навіть свою громадянську позицію. Тож якщо вона, ця Ваша позиція, різко відрізняється від позиції більшості – не бійтеся! Бути нонконформістом непросто, ще важче бути християнином, справжнім християнином у псевдохристиянському світі. Історію вершили не маси, а індивідуальності і робили вони це з волі Божої чи Божого допусту, пам’ятаймо про це. Тож не старайтеся бути «як всі» і не бійтеся голосувати так, як велить Ваша совість. Не дозвольте собою маніпулювати, пам’ятайте, що Ви – частинка народу, котра має власну позицію, а не частинка маси, котра сліпо йде у невідомість. Не будьмо натовпом, а станьмо громадою, народом, котрий не боїться сам творити власне майбутнє – без підказок замовних проплачених радників та зрадників.

Дорогі краяни! Дорогі мешканці Дрогобича, Борислава, Трускавця, Стебника, Східниці, селищ та сіл Дрогобицького району! Нехай Господь дасть нам усім мудрості в цей непростий час непростих виборів до українського парламенту. Після 28 жовтня життя продовжуватиметься і хто б не став нашим депутатом, ми повинні допомагати йому, слідкувати за його діями, уболівати за нього і водночас критикувати, якщо буде за що. Ніхто не змінить наше життя на краще, якщо ми самі не візьмемося до цієї справи та не наведемо лад у своїй домівці як в прямому, так і в переносному значенні. Тож не покладаймо марну надію на синів людських, а покладімо надію в Господі, Богу нашому. І нехай Він нас благословить та дасть дари Свого Духа Святого, котрий просвітлить наш розум та очистить серце від усілякої скверни. І тоді вибір наш ми зробимо легко та з чистим серцем, а сумніви не мучитимуть нас впродовж наступних років. Нехай не наша рука поставить позначку на виборчому бюлетені, а Рука Господня. Бо коли Бог на першому місці, тоді все буде на своєму місці.

Вдалого вибору всім нам, шановні краяни!

Володимир Ключак, редактор Інтернет-видання «Трускавецький вісник»

До теми. Пролог до поеми «Мойсей»

Народе мій, замучений, розбитий,

Мов паралітик той на роздорожжу,

Людським презирством, ніби струпом, вкритий!

Твоїм будущим душу я тривожу,

Від сорому яких нащадків пізних

Палитиме, заснути я не можу.

Невже тобі на таблицях залізних

Записано в сусідів бути гноєм,

Тяглом у поїздах їх бистроїздних?

Невже повік уділом буде твоїм

Укрита злість, облудлива покірність

Усякому, хто зрадою й розбоєм

Тебе скував і заприсяг на вірність?

Невже тобі лиш не судилось діло,

Що б виявило твоїх сил безмірність?

Невже задармо стільки серць горіло

До тебе иайсвятішою любов'ю,

Тобі офіруючи душу й тіло?

Задармо край твій весь политий кров'ю

Твоїх борців? Йому вже не пишаться

У красоті, свободі і здоров'ю?

Задармо в слові твойому іскряться.

І сила, й м'якість, дотеп, і потуга,

І все, чим може вгору дух підняться?

Задармо в пісні твоїй ллється туга,

І сміх дзвінкий, і жалощі кохання,

Надій і втіхи світляная смуга?

О ні! Не самі сльози і зітхання

Тобі судились! Вірю в силу духа

І вдень воскресний твойого повстання.

О, якби хвилю вдать, що слова слуха,

І слово вдать, що в хвилю ту блаженну

Вздоровлює й огнем живущим буха!

О, якби пісню вдать палку, вітхненну,

Що міліони порива з собою.

Окрилює, веде на путь спасенну!

Якби!.. Та нам, знесиленим журбою,

Роздертим сумнівами, битим стидом,—

Не нам тебе провадити до бою!

Та прийде час, і ти огнистим видом

Засяєш у народів вольних колі,

Труснеш Кавказ, впережешся Бескидом,

Покотиш Чорним морем гомін волі

І глянеш, як хазяїн домовитий,

По своїй хаті і по своїм полі.

Прийми ж сей спів, хоч тугою повитий.

Та повний віри; хоч гіркий, та вільний;

Твоїй будущині задаток слізьми злитий,

Твойому генію мій скромний дар весільний.

Іван Франко, 20 липня 1905 р.

Звернення кандидата в народні депутати Віктора Конца

Шановні краяни!

28 жовтня нам із вами належить зробити вибір, і від нашої громадянської свідомості буде залежати, в якій Україні ми житимемо. Я знаю, що інституція виборів за час незалежності нашої держави розчарувала багатьох із вас, посіяла зневіру і породила апатію. Однак я вірю в мудрість і виваженість кожного виборця, я переконаний: обираючи свого представника у Верховній Раді, ви керуватиметесь не кількістю гарних промов, а кількістю конкретних справ.

Свою передвиборчу кампанію я будував на основному принципі мого життя: не обіцяти, а працювати. Тому, йдучи до Верховної Ради і маючи конкретну програму розвитку нашого краю, я почав її реалізовувати вже тепер. Все те, що я зробив, незалежно від результатів виборів, залишиться для потреб громади: для дітей, освітянських та медичних колективів, для людей з особливими потребами, для мешканців міст і сіл мого округу. Ці конкретні справи були реалізовані і завдяки Вам, дорогі краяни. Дослухаючись до ваших порад під час зустрічей, я бачив проблеми Дрогобиччини зсередини і намагався їх вирішити не колись потім, а сьогодні і зараз. Поряд з регіональним аспектом моя програма передбачає і загальнодержавний, бо стратегічні проблеми слід вирішувати на державному рівні.

Політичну боротьбу я веду прозоро, чесно, на позитиві, з повагою ставлюся до своїх опонентів. Я не став ініціатором жодної брудної технології проти жодного кандидата. Підвищувати свій рейтинг, обливаючи брудом опонентів, - не мій шлях. Я за чесну політичну дискусію, а абсурдні провокації - вибір слабкодухих, невпевнених у собі або кимось керованих людей. На жаль, проти мене було застосовано такі технології, і саме тоді, коли на прес-конференції президента українського фонду «Громадська думка» Володимира Подгорнова було озвучено, що я є одним з лідерів виборчих перегонів по 121 виборчому окрузі.

Сьогодні у свідомості людей настав переломний момент. Виборець Дрогобиччини вже не довіряє бренду, бо вкотре переконався, що, обираючи партійного функціонера, блокує прихід до Верховної Ради нових людей. Окрім того, партійна приналежність не є запорукою турботи про свій округ. Лише дійсно усвідомлений вибір, що спирається на аналіз реальних справ кандидатів, змінить життя нашої держави і Дрогобиччини зокрема. На зустрічах з виборцями я відкрито заявляв, що симпатизую політичній партії «УДАР» Віталія Кличка, бо переконаний, що тільки прихід до парламенту нових, незаангажованих минулим, молодих політиків зможе здійснити поступ українського суспільства.

Я зі свого боку гарантую, що не зраджу вашої довіри, що прийматиму рішення, лише дослухаючись до думки громад, що постійно звітуватиму про пророблену роботу. Я не вступлю до жодної партії, але підтримуватиму проукраїнські сили, виступатиму за те, щоб в Україні була лише одна державна мова – українська, і наша славетна історія не переписувалась під конкретних політиків чи політичну ситуацію. Повинні прийматись закони, які будуть сприяти домінуванню в Україні української мови в усіх сферах життя країни. Ми не маємо права забувати своїх героїв – людей, які пожертвували собою заради незалежності України. Такі героїчні постаті як Степан Бандера, Євген Коновалець, Роман Шухевич повинні бути вшановані нами та нашими нащадками, сьогодні вся Україна повинна визнати вагомий внесок воїнів ОУН-УПА у здобуття незалежності українською державою.

Гарантом моїх слів є моя сім’я, яка живе у Дрогобичі, яка підтримала мене у моєму рішенні, і я не можу допустити того, щоб їм за мене було соромно. Мій батько, працюючи керівником будівельного управління, долучився до спорудження не одного будинку у Бориславі. Світлу пам’ять про нього я не можу затьмарити. Моя мама, очільник спільноти матерів за дітей при церкві святого Іллі у Трускавці, не дасть мені схибити. А дружина і син Сашко, учень Дрогобицької школи, не дадуть забути про те, що я пообіцяв своїм краянам.

Але і від вас, шановні краяни, багато залежить. Чи ми вкотре оберемо депутата за вказівкою монополістів на опозицію, чи продамо свій голос за кілька гривень, а потім нарікатимемо, що нас знову зрадили?

Оберемо того, хто спільно з громадою визначатиме вектор розвитку краю.

Настав час змінити все.

Нехай допоможе Господь!

З повагою, Ваш Віктор Конц

На Дискусійному клубі обговорили ситуацію з місцевим самоврядуванням

ХХІ засідання Дискусійного клубу Дрогобича «Дрогобиччина проти, Дрогобиччина за» відбулося у четвер, 25 жовтня. В ньому взяли участь журналісти Анатолій Власюк (ведучий Дискусійного клубу), Вікторія Лишик та Володимир Ключак, громадські діячі краю Олександр Магльона, Святослав Сурма, Ярослав Бігуняк, Микола Сов’як, Ігор Щербак, Богдан Волощук, В’ячеслав Умнов, Володимир Кондзьолка, Богдан Юзефів, Ярослав Янишин, Анна Волошин, Василь Лялюк, Богдан Гринчишин, депутат Дрогобицької міської ради Михайло Ваврин, кандидати в депутати Верховної ради України Святослав Грабовський та Микола Тустановський. Фактично всі присутні висловилися відносно діяльності органів місцевого самоврядування на Дрогобиччині, конкретно по Дрогобичі, Бориславі, Трускавці, Дрогобицькому районі.

Так, зокрема Михайло Ваврин зауважив, що міського голову Дрогобича обрала тільки третина з тих, що голосували, а Володимир Ключак, що мера Трускавця – одна четверта виборців. Якщо врахувати, що у Трускавці мешкає понад 20 тисяч громадян, а за Руслана Козира проголосувало тільки трохи більше 2 тисяч виборців, то це свідчить про потребу змін у виборчому законодавстві, як і змін у законодавстві про місцеве самоврядування в цілому. На загал більшість присутніх погодилися з цією думкою.

Анатолій Власюк навів факти занепаду краю – спад промислового виробництва, проблеми у виплатах зарплат бюджетникам, зростає дотаційність району і це ще далеко не всі проблеми. У цивілізованій країні така влада подала б у відставку, в нас натомість кожен тримається за крісло. Святослав Грабовський зауважив, що навіть нові люди, коли потрапляють до влади, не можуть переламати систему, адже опиняються перед непростим вибором – служити громаді чи служити корпоративним чи особистим інтересам. Знаний у Трускавці громадський діяч вкотре закликав до контролю за прозорістю дій влади. Один з таких механізмів – щоб поіменне голосування здійснювалося на вимогу навіть одного депутата. У Трускавці таку пропозицію депутати в цьому році не підтримали. Натомість у Дрогобичі закликають до впровадження електронної системи голосування, що дало б можливість побачити, хто є хто і перейти від колективної безвідповідальності до відповідальності конкретних депутатів за свою позицію. Ця тема викликала дискусію, адже електронна система голосування – річ досить дорога, також лунали зауваження, чи не буде так, як у Верховній раді, що одні депутати голосуватимуть карточками інших. Втім, присутні погодилися, що іншого способу досягнути прозорості дрогобицької влади наразі немає.

Палку та змістовну промову виголосив Святослав Сурма. «Чиновники – хороші професійні люди, але все залежить від політичних керівників. Ми як громада спимо – від 2004 року. Як вернулися додому з Майдану, так лягли спати і спимо дотепер. Ми навіть не можемо сформулювати запитання, чого ж ми хочемо. І під час цих виборів ніхто не вів змістовної розмови. Потрібно висловити недовіру всім партійним лідерам, котрі на цих виборах показали своє обличчя, коли повністю лягли під своїх зверхників». Святослав Сурма назвав партійних лідерів на місцях безрукими та безголовими і висунув ідею проведення Форуму громадських сил. А яка роль партійних осередків на місцях? – запитував риторично інший учасник Дискусійного клубу. Невже 2% членів партій акумулюють ті кошти, які партії витрачають на виборах? – цікавило третього небайдужого дрогобичанина.

Володимир Кондзьолка зауважив, що потрібно змінити владу, але потрібно змінити і підходи до влади. Бо справа не в особах, а у правилах гри, які потрібно чітко виробити та всім їх дотримуватися.

Також під час засідання Дискусійного клубу була висунута ідея повернення до повної мажоритарки на місцевому та обласному рівні, яку ми гаряче підтримуємо. Бо, як зауважив один з учасників дискусії, «яке відношення мають політичні сили до латання ям на дорогах»?

Про дивну ситуацію, коли ПАТ «Укрнафта» готова виділити гроші для району, але район не поспішає з укладенням відповідної угоди, розповів Микола Тустановський. Він також висловив здивування з позиції мера Борислава, який замість сприяти збереженню НГВУ «Бориславнафтогаз» мало не спричинився до ліквідації цієї структури і лише втручання міністра Юрія Бойка врятувало на певний час ситуацію.

«Влада в нашому суспільстві – це годівниця, - зауважив інший диспутант Богдан Гринчишин, - і в багатьох людей аж розбігаються очі, коли вони потрапляють у владу. Друге завдання влади – привчити народ до злиднів, тоді він не буде відчувати, що по два-три дні нема води. Третє – влада діє так, як їй дозволяє народ. Так було і так є. Влада діє з позиції сили, але водночас боїться сили, боїться народного вибуху». Натомість Василь Лялюк висловився ще простіше: «Нас ведуть і розводять».

Михайло Ваврин нагадав, що в середині листопада минає два роки з того часу, як ми обрали нову владу. Дійсно, у Дрогобичі це 12 числа, а в Трускавці – 17 листопада, коли нові мери приступили до виконання своїх обов’язків. Як зауважив Анатолій Власюк, з цією місцевою владою нема сенсу налагоджувати якусь співпрацю, бо на неї вона ці два роки не йшла і не піде. Два роки показали, якими можуть бути наступні три роки, якщо таку владу не змести. Щоправда, до таких радикальних закликів справа поки що не дійшла, але зрозуміло, що потрібно не тільки думати про те, що цю владу варто усунути, а й про те, хто прийде на її місце. У Дрогобичі Олексій Радзієвський виграв виключно завдяки бездарному керівництву Миколи Гука. У Трускавці та Бориславі до влади прийшли ніби зовсім нові обличчя. Але Микола Гук теж був новим обличчям порівняно з Радзієвським чи Лужецьким. У Бориславі Микола Тустановський вже був мером, але чи виберуть його знову, коли робитимуть аналогію з Дрогобичем, що «перший» Радзієвський був кращим від «другого», який фактично бездіяльний, на думку багатьох дрогобичан. І відповіді на всі ці непрості запитання на засідання ДК 25 жовтня знайти так і не вдалося. Вирішили до цього питання повернутися ще раз – вже після виборів 28 жовтня. Бо, як казали древні, «король помер, хай живе король», так і в нашому випадку: «вибори закінчилися – вибори розпочинаються!». Бо цілком очевидно, що боротьба за владу на місцях помаленьку розгортатиметься вже одразу після утворення нового парламенту.

Небайдужі краяни не повинні бути пасивними учасниками цього процесу. Зміни до законодавства, які лунали 25 жовтня, вартують того, щоб їх серйозно обговорювати в суспільстві. А це і скорочення кількості депутатського корпусу (для прикладу, в Перемишлі кількість депутатів – 21, повідомив Володимир Кондзьолка), і вибори мера в два тури (пропозиція Володимира Ключака), і чіткий та простий механізм відкликання як депутата, так міського голови, і повернення до мажоритарної системи, щоб не виходило так, що на окрузі кандидат набирає 3% голосів, але проходить до ради за партійним списком (озвучив Ярослав Янишин), і щорічний публічний звіт мера та депутатів, і персональне поіменне голосування, і недопущення перетворення офіційних ЗМІ у засоби геббельсівської пропаганди, і багато-багато інших речей. Якщо ми цього доб’ємося, то не будемо кожен раз розводити руками та повторювати слова першого українського президента «маємо те, що маємо».

Володимир Ключак

Цінність – це шлях, який ми вибираємо

В житті кожної людини існує певна система цінностей. Цінності в житті християнина по своїй суті відрізняються від цінностей інших людей, які не є християнами. У нашому житті постійно йде боротьба за перше місце у нашому серці. Наше серце - це поле бою, на якому борються дві різні сили: добро та зло. І від нас залежить, кого ми підтримаємо, на чий бік ми станемо, кого ми хочемо бачити на «престолі» нашого серця, кому ми хочемо вклонятись та служити. Бог чи диявол? Той, хто дає життя, чи той, хто вмертвляє? Це наш вибір, свідомий чи не свідомий, але за нього ми несемо відповідь.

 Ісус Христос говорив: «Ніхто двом панам служити не може, бо або одного зненавидить, а другого буде любити, або буде триматись одного, а другого знехтує. Не можете Богові служити й мамоні» (Мт. 6:24). Людина не може розірватись навпіл, вона є цілісною особистістю. Ми можемо побачити, що коли людина працює на декількох роботах одразу, вона не може бути високо ефективною і там, і там, тому що буде робити краще те, що їй більше до вподоби. В нашій країні люди звикли працювати навіть на трьох та чотирьох роботах одразу, і все це тільки по одній причині - гроші. Часто люди втрачають цінності та стають рабами грошей. Заробляючи гроші, люди навіть не помічають, як втрачають сім’ї, як діти стають наркоманами та алкоголіками, як гублять власне здоров’я та сили. А потім розводять руками і ніяковіючи питають: «За Що?» Цінності. Питання швидше не в самих цінностях, а у їх ієрархії. Адже, що ми цінуємо, те ми і маємо. Кому ми поклоняємось, на того ми і стаємо схожими. Фанати деяких естрадних зірок є точнісінькими копіями своїх кумирів і не тільки ззовні, а й внутрішньо. Вони починають так само мислити та жити, вживати навіть ту саму їжу та носити той самий одяг. І там, де є кумир, там зберуться його фанати. І той, про кого ми думаємо, тому будемо пісні співати. Христу чи Вельзевулу служить людина? Ми самі вибираємо, з ким нам спілкуватися, що дивитися, що робити. Бог дав людині вільний вибір, але за цей вибір людина несе відповідальність перед Богом. Як би це фатально не звучало, людина тут на землі обирає пекло або рай. З ким проведеш життя до смерті, з тим і будеш жити після смерті. Неможливо попасти в рай, провівши усе своє життя з дияволом, творячи його волю. Пан якого ми обираємо при житті, буде нашим паном і після смерті. Цінності, які ми обираємо в житті, приведуть нас або до вічного життя, або до пекельного вогню. Ісус Христос говорив у нагірній проповіді: «Не складайте скарбів собі на землі, де нищить їх міль та іржа, і де злодії підкопуються й викрадають. Складайте ж собі скарби на небі, де ні міль, ні іржа їх не нищить, і де злодії до них не підкопуються та не крадуть. Бо де скарб твій, там буде й серце твоє!» (Мт. 6:19-21).

Зі слів Ісуса ми бачимо, що скарби ми складаємо собі при житті. Те, що є для нас скарбом, до того ми прикладаємо своє серце, у те ми вкладаємо гроші та свій дорогоцінний час. Ми проводимо своє життя в пошуку змісту життя та шукаємо своє покликання, або цього не робимо. Ми можемо аналізувати своє життя або не робити цього. Завжди, як би ми не хотіли, перед нами стоїть вибір, і навіть тоді, коли ми нічого не вибираємо, - це також вибір. Нуль - це також результат, питання в тому, чи він позитивний.

Є вічні цінності і цінності, які не мають нічого спільного з вічністю. Матеріальні цінності ніколи не принесуть задоволення людині, у якої в душі порожнеча. Порожнеча у душі говорить про глибоку убогість. Незаповнена Богом душа - це велике прокляття, з яким люди живуть. Це найбільша бідність – не мати Ісуса Христа у своєму серці. Людина, яка не має своїм Господом Ісуса Христа, найнещасніша людина у світі. Господь – це найбільша цінність у житті людини. Трапляється так, що людина може втратити цю цінність, загубити, розточити, обміняти. Чомусь ми, маючи удома золото чи діаманти, кладемо їх у якусь скриньку і ховаємо, щоб ніхто їх не поцупив. То чому ж те, що дає нам Бог, ми просто розкидаємо та втрачаємо, не цінуючи дарів Божих у своєму житті? За подарунок людині буває дякуємо роки, а Богу, який дав нове життя та прощення гріхів, забуваємо дякувати та шанувати Його. Ми, люди, матеріальні особи, але справжня цінність - це не є матеріальне. Цінним є те, що ми маємо у своєму серці. Апостол Павло писав: «Бо Бог, що звелів був світлу засяяти з темряви, у серцях наших засяяв, щоб просвітити нам знання слави Божої в Особі Христовій. А ми маємо скарб цей у посудинах глиняних, щоб велич сили була Божа, а не від нас» (2 Кор. 4:6,7). Апостол Павло, коли говорить про глиняну посудину, має на увазі нашу плоть. Щастя з Ісусом Христом є всередині нас. Ми щасливі, коли знаємо Того, Хто віддав себе за нас та наші гріхи простив. Де можна знайти більше щастя, як не в Ісусі Христі?! Щастя та цінностей немає без Бога.

Щоби знайти цінність у Господі, потрібно відвернутися від тлінних цінностей, потрібно залишити земні цінності, щоби прийняти ті цінності, про які говорить Ісус Христос: «Отож, не журіться, кажучи: Що ми будемо їсти, чи: Що будемо пити, або: У що ми зодягнемось? Бож усього того погани шукають; але знає Отець ваш Небесний, що всього того вам потрібно. Шукайте ж найперш Царства Божого й правди Його, а все це вам додасться» (Мт. 6:31-33). Бог знає, чого ми потребуємо, і Він піклується про нас. Нам у свою чергу слід піклуватись про те, щоб не втратити того, що Бог дав у Ісусі Христі. Тому, у кого немає в серці Ісуса, слід запросити Його у своє серце, а тому, хто має Христа у собі, потрібно не залишити Його. Можна дуже легко втратити свою сутність християнина. Можна дуже легко, не пильнуючи, відвернутися від Божих цінностей та почати цінувати та захоплюватись «іншим паном». За свою свободу у Ісусі Христі потрібно вести боротьбу, кожного дня відстоюючи вічні цінності, які Бог так старанно та лагідно вкладає у наше серце. Слід не забувати про поле бою.

Цінність - ось що буде визначати нашу долю у вічності. Бог є цінним і ціннішого за Нього немає. «Надійся на Господа й добре чини, землю замешкуй та правди дотримуй! Хай Господь буде розкіш твоя, і Він сповнить тобі твого серця бажання! На Господа здай дорогу свою, і на Нього надію клади, і Він зробить» (Пс.36:3-5)

Руслан Цехмейстер

«Львівщина має показати вищий клас організації виборів», - Михайло Костюк

/Голова ЛОДА застеріг від фальсифікацій і провокацій у день виборів/

Голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Костюк провів нараду з керівництвом силових структур, головами районних державних адміністрацій та міст обласного значення, а також з керівництвом районів міста Львова щодо організації виборчого процесу.

На початку наради Михайло Костюк подякував присутнім за проведену роботу та наголосив на безкомпромісності та безапеляційності проведення чесних і прозорих виборів.

«Ми зробили все для проведення вільного волевиявлення громадян. Мешканцям Львівщини підготовлені усі умови для того, аби вибори відбулися на належному рівні. Також ми спільно створили максимально комфортні умови для усіх політичних партій і кандидатів (державне телебачення усім однаково надавало час і можливість для ведення агітації). Сьогодні країна потребує чесних, прозорих і демократичних виборів. Ціни порушення – не складено», - наголосив Михайло Костюк.

За словами голови ЛОДА, на цих виборах кількість незалежних спостерігачів буде удвічі більшою, ніж звичайно. «Для прикладу, на цих виборах ми матимемо іноземних спостерігачів із 30 держав світу», - додав керівник області. Михайло Костюк також акцентував на вільному доступі представників засобів масової інформації до отримання інформації в ході виборчого процесу.

Голова Львівської ОДА зазначив, що проведення виборів на належному організаційному рівні – легітимно і прозоро – є важливим чинником на шляху України до Європи.

«Звісно, багато політичних сил чи груп хотіли б бачити негатив. Але українському народу потрібно визнання того, що вибори відбулися чесно і демократично – і це визнання мають озвучити міжнародні спостерігачі. Тому я застерігаю усіх, щоб ніхто не думав братись до нечесних підрахунків і не переходив межу законності, піддаючись спокусі прислужитись тій чи іншій політичній силі. Я категорично застерігаю усіх від так званих «каруселей» і прошу про навіть найменші порушення чи спроби фальсифікацій – негайно інформувати в оперативний штаб, який цілодобово працюватиме у Львівській ОДА», - наголосив Михайло Костюк. Керівник області повідомив, що посадовці ОДА і РДА закріплені за виборчими округами. «Завдання цих людей – виключно забезпечення виборчого процесу в контексті матеріально-технічної частини. Ці люди проголосують у себе в дома і будуть постійно на зв’язку (не на дільницях безпосередньо – а недалеко від них) для належного реагування у випадку виникнення проблем , пов’язаних із електроенергією, зв’язком тощо», - повідомив голова ЛОДА.

«Ми віримо і знаємо, що Львівщина черговий раз покаже вищий клас організації виборів. На цих виборах немає «своїх» і «чужих», а тільки закон», - резюмував Михайло Костюк.

Прес-служба Львівської ОДА

 Создан 26 окт 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником