Трускавецький вісник № 133 (512) від 2 листопада 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 133 (512) від 2 листопада 2012 р.

02.11.2012 

У номері: Ода Нафтусі; Кримінальні та спортивні новини; Вшанування річниці ЗУНР; Вибори закінчилися – вибори починаються; На Дрогобиччині - жорстока розправа над прихильниками Партії регіонів; Михайла Сендака звільнено з посади голови Дрогобицької РДА; До уваги профспілок.

Новини Трускавця та регіону

Вшанували пам'ять творців Листопадового Чину

Як інформує офіційний сайт Дрогобицької міської ради, 31 жовтня у Народному домі ім. Івана Франка відбулись урочисті збори та святковий концерт з нагоди 94-ої річниці утворення Західно-Української Народної Республіки. У святі взяли участь представники влади, духовенства, громадськість міста. Присутніх зі знаменною датою привітав секретар міської ради Тарас Метик. У своєму виступі він зазначив: «День 1 листопада 1918 року став могутнім виявом Великого Чину Української нації, засвідчив про волелюбність, прагнення до свободи і бажання українців бути господарями на своїй Богом даній землі. Нині, згадуючи творців ЗУНР, ми повинні усвідомити, що приклад їхнього служіння Богові та Україні має і надалі залишатися взірцем для кожного з нас». Учасники урочистостей хвилиною мовчання вшанували творців Листопадового Чину. Святковий концерт склали виступи талановитої молоді - учасників 13-го Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Сурми звитяги».

 

Повідомляє прокуратура

У середу, 14 листопада 2012 року, з 10.00 год. до 13.00 год. в приміщенні прокуратури м. Трускавця за адресою м. Трускавець, вул. Річки, 31, буде проводити прийом громадян заступник прокурора Львівської області Роман Вікторович Вацьківський.

Власна інформація

 

Зі щотижневої наради у міського голови

31 жовтня міський голова Борислава Володимир Фірман за участі заступників міського голови та секретаря міської ради провів апаратну нараду. Основний лейтмотив наради – підготовка до зими. Так, за інформацією керівників виконавчих органів ради, всі бюджетні установи та житлові будинки, які отримують централізоване теплопостачання, отримали тепло.

Проблемним питанням залишається проходження платежів через казначейство. Так, місто має кошти на ремонт доріг, але неможливо здійснити відповідні проплати. Як коментує ситуацію міський голова: «Досить складно працювати в такій ситуації, адже саме через це ми не змогли вчасно запустити тепло в приміщеннях дитячої поліклініки та хірургічного відділення ЦМЛ, тільки минулого тижня пішло фінансування і ситуація зрушилась з місця».

Окрім того, на нараді прозвучала інформація про можливе відключення ПАТ «Львівобленерго» об’єктів КП «Бориславводоканал» через заборгованість з оплати комунальним підприємством коштів за використану електроенергію. Як повідомив начальник фінансового управління міської ради Юрій Петрів різниця в тарифах по водоканалу складає близько 11 млн. грн., держава відшкодує лише 2,7 млн. грн. і якби підприємство отримало ці кошти, то ситуація на самому підприємстві покращилась.

За результатами наради вирішено зобов’язати міський водоканал пожвавити роботу з боржниками. Бюджетним організаціям бережно відноситись до використання енергоносіїв та здійснити ряд заходів щодо завершального етапу підготовки установ до зими (зокрема, утеплення під’їздів, підвальних приміщень, ущільнення вікон тощо).

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

ЗУНР підтримувала вогонь волі

Тематичний вечір «ЗУНР – провісниця української держави» зібрав 31 жовтня в Народному домі Трускавця не те що повний, переповнений зал. Аншлаг добровільно-примусово забезпечили працівники освіти та культури, учні шкіл.

Захід розпочався з демонстрації короткої історичної довідки про події кінця жовтня-початку листопада 1918 року, коли Львів побачив українську владу. Цього дня згадували подію радісну – утворення Західно-Української Народної Республіки, яка включала українські етнічні землі та охоплювала Галичину, Буковину та Закарпаття. Територія ЗУНР становила 70 тис. кв. км, населення — 6 млн. осіб. 22 січня 1919 року ЗУНР проголосила Акт Злуки з УНР (Наддніпрянською Україною) у єдину соборну Українську державу. Та тоді ще не судилося цій державі зайняти достойне місце серед агресивних сусідів. Польські війська витісняють уряд ЗУНР спершу до Тернополя, пізніше до Станіслава, а згодом в еміграцію до Відня… Та справді якби не було навіть не зовсім вдалих спроб проголошення Української держави 1918, пізніше 1941 року, боротьби УПА та шестидесятників, які чогось та вчили як не учасників, то нащадків, демонстрували, що в складі імперій є потужний народ, який прагне волі, то невідомо, як би розгорталися події в 1991 році.

Тож далі свято продовжилося концертом. Від початку бадьорий настрій задала літературно-музична композиція ансамблю «Дударик» дитячої бібліотеки (керівник Леся Цісінська). Пісню «Там на горі на Маківці» разом з голосистим «Дудариком» та їх невтомним керівником підхопив весь зал. Програму продовжили вихованці Народного дому та дитячої школи мистецтв, переможці міського конкурсу «Сурми звитяги». Були тут запальний танець, українська пісня та авторська поезія.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Середньовічні цукернички у Трускавці

Хто хоч інколи буває у центрі Львова, пригадає одну з чудових живих атракцій старого Львова – дівчата-квітникарки у середньовічних платтях, які на спеціальних підносах розносять і продають невеличкі букетики квітів. Ці юні дами не те, що прекрасно вписуються в атмосферу європейського міста, а впевнено стали її невід’ємною складовою.

І от нещодавно, десь з середини жовтня, можна помітити в курортному парку Трускавця дівчат також у середньовічному вбранні і з підносами. Але на відміну від львівських, Галя і Христина покликані підсолодити життя трускавчан та гостей міста - реалізують солодощі – цукерки Львівської кондитерської фабрики. Розуміючи, що це не зовсім семантично правильно, назвемо їх цукерничками. Попри перше враження така рекламно-промоційна робота не є з легких, Львівська кондитерська фабрика знайшла бажаючих за будь-якої погоди нести солодощі та позитив людям у Дрогобичі, звідки привозять дівчат. Щоправда, не знати, чи довго вони протримаються – адже йде до зими. Жовтневий холод вже не дає змоги показати всю красу стародавнього плаття – Галі та Христині довелося одягнути курточки та ще й капюшони. Та красу і молодість жоден холод не сховає. Не видно, щоб у юних цукерничок дуже йшла торгівля, але дівчата радують око перехожих, що сірого пізньоосіннього дня не так вже й мало…

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

 

Число фізичних осіб суттєво зменшується

За даними відділу статистики Дрогобицької міської ради, за 9 місяців цього року було зареєстровано 51 юридичну особу, а з державної реєстрації було знято лише 17 юридичних осіб. Аналогічно, за такий самий період часу офіційно зареєструвалися 267 фізичних осіб-підприємців, а з державного реєстру було знято 331 фізичну особу.

Можливо, ріст юридичних осіб і потенційне зменшення осіб фізичних пов’язані із економічною ситуацією в державі, або зі зміною системи оподаткування? А, можливотим, каменем спотикання є те, що підприємці на промисловому та продуктових ринках зазнають утисків з боку влади?

Вікторія Лишик

Придбати „Берізку” ніхто не погодився

На засіданні місцевого апарату Дрогобицької міської ради було оприлюднено факт, що бажаючі купити нежитлове приміщення КП „Берізка” не зголосилися. Хоча міська рада повідомила у місцевих ЗМІ про повторний конкурс щодо приватизації цього підприємства, яке знаходиться на вул. Завалля, 5.

Можливо, як відзначив під час виступу перший заступник міського голови Дрогобицької міської ради Олександр Коростильов, ціна на приватизацію приміщення (не кажучи вже про умови купівлі-продажу) – дещо зависока. Але влада, на розсуд п. Коростильова, поставила ринкові ціни. І хоча міськвиконком веде активну роботу щодо залучення у бюджет міста потенційного інвестора, бажаючих пристати на умови влади не виявлено. Хіба, аби влада поступилася клієнтам у своїх амбіціях...

Вікторія Лишик

Збірна команда Дрогобича посіла третє місце

15 жовтня у Львові, в басейні „Міністерства оборони” відбулися обласні змагання з плавання за програмою „Спортивні ігри Львівщини”. Збірна команда Дрогобича на змаганнях завоювала третє призове місце.

Вікторія Лишик

Oda do Naftusi / Ода Нафтусі

 

Oda do Naftusi

Naftusiu, już tęsknię do ciebie!

Wśród szumu drzew słychać twój plusk – dziewczęta w białych fartuszkach całemu światu nalewają cie!

Pilnie obraca się korba od studni, ciągną cię gwałtem za włosy z twoich zimnych pieleszy, zmuszają do przeciskania się przez jakieś rury, aż wyskakujesz z pod kurka, zdziwiona, kryształowa, lodowata, na skwar letni, na widowisko publiczne, rozbryzgując się w setkach podstawionych naczyń.

Pije cię wówczas stary i młody, mężczyzna i kobieta, Polak, Rusin i Żyd, Węgier i Amerykanin, gruby i chudy, chory i zdrowy, minister i paskarz, ksiądz i nauczyciel, piją przyzwyczajeni i nowicjusze, rozchlapując po ziemi twoje mokre dary.

Niech im będzie na zdrowie!

Tylko ja jestem dziś jeszcze zdaleka od ciebie Naftusiu!

Pamiętam moje pierwsze zetknięcie z tobą. Jak wielkie miałem do ciebie uprzedzenie, a ty do mnie!

Brr, pić naftę – nie wytrzymam – świństwo – załatwić – jak najprędzej – jak najdalej ode mnie ty płynie djabelski – przez rurkę, tylko przez rurkę!

A później piłem przez rurkę – aby się rozkoszować każdą kroplą!

Piłem cię rurką i piłem haustem, piłem zimną i grzaną, na czczo i po kolacji, o każdej porze dnia, z szklanki okrągłej i szklanki płaskiej, z karafki, dzbanka, blaszanki, konewki, wreszcie z termosu, ostatni, pożegnalny raz, gdy już byłem zdala od ciebie!

Piłem cię razem z rzeszą twoich wiernych pielgrzymów, która powolnym chodem, niosąc pobożnie szklaneczki przed sobą, sunie aleją ku górze, aby odprawić ceremonję zetknięcia swoich ust i gardła z twojem ziemskiem ciałem, boska naftusiu, - i piłem cię sam, gdy późnym wieczorem zbudzony dziadek – stróż, derząc pocichu, kilkoma obrotami korby fatygował cię jeszcze raz na powierzchnie, abym cię miał zaraz i do łóżka (niehigjenicznie!).

Piłem cię w piękną pogodę i w deszcz, który swoje krople mieszał do twoich – i w czasie burzy, która z drzew strącała liście do szklanki…

Tęsknię za twoim smakiem tajemniczym.

Smakujesz czasem jak obowiązek, czasem jak grzech. Jesteś przymus, który staje się pokusą. Czuje cię język, podniebienie, nos i piersi, - jesteś dymek i czad, las, macierzanka, wakacje, żywica, gleba, deszcz i rusałka, - nie, nic z tego i wszystko razem i coś jeszcze.

Człowiek cię najprzód klnie, potem się przyzwyczaja, potem spoufala, potem nabiera smaku, potem nie może się obejść bez ciebie, potem rozłączony – tęskni.

Odwrotna droga niż z kobietą.

Kiedyż się znowu zetknę z tobą, aby tę drogę znów przebywać, aby się doszukiwać twego smaku, coraz to lepiej!

A potem rozstaniemy się bez żalu – ty sobie i ja sobie. Ja z wakacyj, ty na wakacje…

Warszawa, w lipcu 1926.

Autor – Karol Irzykowski. Zdroje Truskawieckie, Nr.2. 20 lipca 1926 Rok II. Piśmo poświęcone wszelkim przejawom życia Truskawca.1926, R.2, nr.1-3, S.4-5.

 

Ода Нафтусі

Нафтусе, вже тужу за тобою!

Серед шуму дерев чути твій плюскіт – дівчата в білих фартушках цілому світу тебе наливають!

Пильно повертається корба від колодязя, тягнуть тебе силоміць за волосся з твоїх холодних маєтностей, змушують протискатися через якісь труби, аж вискакуєш з-під ковпака, здивована, кришталева, холоднюча, на літню спеку, на загальне видовище, розбризкуючись у сотнях підставлених посудин.

П’є тебе тоді старий і молодий, чоловік та жінка, поляк, русин і єврей, угорець і американець, товстий і худий, хворий і здоровий, міністр і спекулянт, священик і вчитель, п’ють привчені та новачки, розхлюпуючи по землі твої мокрі дари.

Хай їм буде на здоров’я!

Лише я є сьогодні далеко від тебе, Нафтусе!

Пам’ятаю свою першу зустріч з тобою. Яке велике я маю до тебе упередження, а ти до мене!

Бр-р, пити нафту – не витримаю – свинство – залагодити – якнайшвидше – якнайдальше від мене ти, рідино диявольська – через трубку, тільки через трубку!

А пізніше я пив через трубку – щоб насолоджуватися кожною краплиною!

Я пив тебе трубкою і пив ковтками, пив холодну та підігріту, натще і після вечері, кожної пори дня, зі склянки округлої і склянки пласкої, з графина, дзбанка, бляшанки, відеречка, нарешті з термосу, останній, прощальний раз, коли я вже був далеко від тебе.

Я пив тебе разом із почтом твоїх вірних паломників, котрий повільною ходою, побожно несучи скляночки перед собою, суне алеєю догори, щоб відправити церемонію зіткнення своїх вуст та горла з твоїм земним тілом, божественна Нафтусе, - і я пив тебе сам, коли пізнім вечором пробуджений дідусь-сторож, бурмочучи потиху, кількома поворотами корби трудився ще раз витягнути тебе на поверхню, аби я тебе мав зараз – і до ліжка (негігієнічно!).

Я пив тебе в гарну погоду і в дощ, який свої краплі мішав до твоїх – і в часі бурі, що з дерев скидала листя до склянки…

Тужу за твоїм таємничим смаком.

Смакуєш часом як обов’язок, часом як гріх. Ти – це примус, котрий стається спокусою. Чує тебе язик, піднебіння, ніс та груди; ти – це димок і чад, ліс, материнка, канікули, живиця, рілля, дощ і русалка – ні, нічого з того і все разом і щось ще.

Чоловік тебе найперше проклинає, потім звикає, потім довіряє, потім набирає смаку, потім не може обійтися без тебе, потім розлучений – тужить.

Зворотній шлях, ніж із жінкою.

Коли ж я знову зустрінуся з тобою, щоб знов пройти цей шлях, щоб дошукуватися твого смаку, щораз то краще!

А потім розстанемося без жалю – ти собі, а я собі. Я з канікул, ти на канікули…

Варшава, в липні 1926 р.

Автор – Кароль Іжиковскі, надруковано в газеті «Zdroje Truskawieckie», № 2 від 20 липня 1926 р., стор. 4-5.

Переклав з польської Володимир Ключак

Вибори закінчились – вибори починаються

Досвідчені політики знають, що наступні вибори починаються на другий день після закінчення попередніх. Хто нехтує цим золотим правилом, потім дорого розплачується у буквальному розумінні цього слова.

Вибори на Дрогобиччині принесли декілька сюрпризів. Насамперед слід сказати, що Роман Ілик набрав набагато більше голосів, ніж йому пророкували - фактично стільки ж, скільки всі інші кандидати в депутати.

Друга несподіванка, що фаворит перегонів у червні-серпні цього року Ігор Курус набрав так мало голосів. Або перегорів, або не знайшов своєї родзинки у цій виборчій кампанії.

Несподівано високе місце посів Павло Барнацький, на якого, схоже, ніхто не звертав серйозної уваги.

Фіаско очікувало на Михайла Задорожного, якому дехто пророкував перемогу, та Миколу Лагодича. Мабуть, їм самим слід розібратися в тому, що сталося, бо, схоже, до тверезих голосів друзів і опонентів вони не прислуховуються.

Як і прогнозувала “Тустань”, темною конячкою перегонів виявився Віктор Конц. Поки увага була зосереджена на представниках партії влади Михайлові Янковському та Михайлові Сендаку, які прогнозовано потерпіли нищівну поразку, Віктор Конц, скромний представник Державного управління справами Адміністрації президента, набирав очки у довірливих виборців. Врешті-решт з’ясувалося, що насправді він головний від влади на Дрогобицькому окрузі. В останньому номері своєї газети Віктор Конц фа-ктично поставив на коліна місцеве самоврядування Дрогобиччини, коли міські голови Борислава, Дрогобича, Стебника, Трускавця і голова Дрогобицької районної ради уклінно дякували київському гостю за надану матеріальну допомогу. В цивілізованих країнах після такого самобичування йдуть у відставку, але панам Фірману, Радзієвському, Пецюху, Козиру і Сікорі це не загрожує.

Комічним виглядало зняття з виборів на користь Михайла Задорожного кандидатів у депутати Тараса Гентоша, Тараса Курчика і Святослава Грабовського, тим більше, що прізвища цих добродіїв ми побачили у виборчих бюлетенях.

А ще вибори запам’яталися брудними технологіями, використанням брендів партій, до яких фактично не належиш, ведення виборчої кампанії на негативі проти опонента, а не на позитиві за себе.

Кидалась у вічі явна непрохідність окремих кандидатів й одночасно їхня непомірна амбітність. Усіх невдах виборці наказали гривнею, зробивши політичний вибір на користь сильнішого.

Для багатьох було несподіванкою, що “Свобода” на наших теренах набрала більше голосів, ніж “Батьківщина”. Це свідчить не лише про розчарування цією партією на всеукраїнському рівні, а й неякісним керівним складом на місцях. З іншого боку, й керівні кадри “Свободи” на місцях бажають бути кращими, так що нинішню перемогу не слід списувати на свій рахунок, просто зростає радикалізація людей, яким набрид окупаційний режим Януковича.

Хто дивиться в майбутнє, зробить правильні висновки й вчитиметься на чужих помилках. Проте є категорія людей, які вперто йтимуть до влади, і їх ніщо не здатне зупинити.

Можемо сказати, що з цього понеділка вже розпочалася виборча кампанія не лише президентська, якою більше переймаються в Києві, а насамперед до місцевих органів влади. На Дрогобиччині теж засвітилися окремі кандидати в народні депутати, які можуть претендувати на посаду міських голів. Зокрема це Микола Тустановський, який уже був міським головою Борислава, Святослав Грабовський, який і не приховує свого бажання стати міським головою Трускавця. На посаду міського голови Дрогобича можуть претендувати Михайло Задорожний, Микола Лагодич і Віктор Возняк. Останній з таким же успіхом може стати і міським головою Трускавця. Ось тільки чи зупинить їх думка, що вони набрали недостатньо голосів у цій виборчій кампанії, щоби претендувати на успіх в наступній? Втім, ще є час, аби перебудуватися, накопичити достатньо фінансів і підібрати потужні команди, націлені на перемогу.

Хто дійсно може сподіватися на успіх, так це Павло Барнацький, який заручився підтримкою чверті бориславців, тим більше що він уже заявив про оголошення імпічменту бориславському міському голові Володимирові Фірману.

Мабуть, лише Ігореві Курусу та Вікторові Концу нецікавими видаються мерські перегони, тому що вони розраховували на більше.

Тут слід врахувати позицію Романа Ілика. Офіційно ставши народним депутатом України, він захоче мати на Дрогобиччині своїх людей у керівництві містами. Це нормальна практика, якщо врахувати, що можуть піти з державного бюджету чималі кошти, а також інвестиції. Краще розраховувати на порядність своїх, ніж постійно перевіряти чужих. Втім, тут усе залежатиме від громад міст Дрогобиччини. Обрання Романа Ілика народним депутатом України не означатиме автоматичної підтримки людьми кандидатів на міські голови, озвучені ним. Та й ці три роки до наступних виборів йому доведеться працювати з керівниками, з якими, можливо, він би не наважився піти в розвідку. Але такими є суворі реалії життя, бо, як і обіцяв, має стати народним обранцем і для тих, хто голосував проти нього.

Якщо хтось думає, що часу до виборів до місцевих рад ще достатньо, то він глибоко помиляється. Якщо не робити щоденної чорнової роботи, то потім, як бідному студентові, ночі не вистачить для перемоги...

Анатолій Власюк, часопис «Тустань»

 

На Дрогобиччині – жорстока розправа над прихильниками Партії регіонів

Львівський обласний виборчий штаб Партії регіонів обурений безпідставними звинуваченнями з боку так званих опозиційних сил щодо спроби фальсифікувати вибори на Дрогобиччині.

«Звинувачення опозиційного кандидата Романа Ілика, який переміг у 121 одномандатному виборчому округу із рекордним випередженням від свого конкурента – майже у 40 відсотків про якусь фальсифікацію звучать смішно і нелогічно. Адже у Дрогобицькій окружній виборчій комісії є лише один представник від Партії регіонів, та й то не у керівному складі. Відтак вибори на Львівщині, відповідно до моніторингу міжнародних спостерігачів, відбулися чесно та без порушень», - гостро розкритикував заяву пана Ілика керівник виборчого штабу «регіоналів» Роман Редько.

Окрім цього, Роман Васильович зазначив – сьогодні на прихильників Партії регіонів на Львівщині, які відкрито заявляли про її підтримку, чиниться неабиякий тиск з боку місцевої влади та впливових представників так званої об’єднаної опозиції.

Так, наприклад, деяких учасників акцій проти підвищення Дрогобицькою владою житлово-комунальних тарифів, організованих Дрогобицькою міською організацією Партії регіонів, членів виборчих комісій та спостерігачів від Партії регіонів було звільнено з роботи за політичні погляди та активну громадянську позицію. За словами однієї із жертв такої розправи, роботодавець, що є представником так званого «демократичного табору», звільнив її, щоби вона «мала більше вільного часу для відвідування мітингів». 

Крім того, днями до голови Дрогобицької міської організації Партії регіонів Сергія Гориславського звернулася Любомира Станіславівна Жеребецька, яка була офіційним спостерігачем від Партії регіонів на виборчій дільниці № 460252 у тому ж 121-му окрузі, у с. Медвежа Дрогобицького району Львівської області.

Зі слів Любомири Жеребецької та її чоловіка Миколи, після того, як сільська влада дізналася, що вони підтримують Партію регіонів, на стовпах, парканах та дошках оголошень почали з’являтися друковані листівки зі спонуканням їх до самовбивства та нелітературними висловленнями про їх родину. Як стало відомо, виготовленням листівок займалися вчитель фізкультури місцевої школи Юрій Матляк та місцевий землевпорядник.

На Любомиру Жеребецьку чинили психологічний тиск й інші члени ДВК № 460252 під час виконання нею обов’язків, депутат Дрогобицької районної ради від ВО «Батьківщина» Михайло Лужецький (який до того ж перебував протягом дня голосування на дільниці в стані сильного алкогольного сп’яніння), священик парафії с. Медвежа також не залишився осторонь та відкрито в присутності інших мешканців села критикував вибір родини Жеребецьких.

Інша прихильниця Партії регіонів, секретар виборчої комісії Наталія Мроць звернулася до Сергія Гориславського із скаргою на того ж вчителя фізкультури Медвежанської школи Юрія Матляка, який в присутності інших школярів насміхався з її неповнолітнього сина Андрія через те, що його мати підтримує Партію регіонів, розповідаючи школярам, що родина Жеребецьких «продалася Партії регіонів».

 Прихильники «регіоналів» с. Медвежа вважають неприпустимими такі аморальні та протиправні дії опонентів Партії регіонів. «Я громадянка України, і маю право робити свій власний вибір та підтримувати будь-яку партію або політичну силу, яка діє в нашій державі. У нас же демократія?» – питає жінка. Родина Жеребецьких не розуміє, за що їх так очорнили, та хотіла би почути вибачення від винних у цьому неподобстві, адже такі дії тягнуть за собою порушення Конституції України, де чітко вказано, що кожен громадянин має право на вільні політичні погляди, а також Закон України «Про політичні партії в Україні». Відтак люди, котрі сьогодні представляють громаду у органах місцевого самоврядування, і є представниками так званих «демократичних» сил на Львівщині, повинні нести кримінальну відповідальність за свої дії.

В той же час, завдяки зусиллям та пильному контролю з боку представників Партії регіонів, які доклали максимум зусиль для того, аби захистити вибір громадян на цих виборах, результат Партії регіонів суттєво відрізняється від тих, які були на минулих виборах.

 «У порівнянні із попередніми виборами, незважаючи навіть на залякування та сильний тиск, підтримка Партії регіонів у нас зросла у 3,5 рази!», – каже Жеребецька.

Відтак, Партія регіонів переконана – у штабах конкурентів нині істерика. Адже незважаючи на порожні звинувачення, вибори в Україні пройшли чесно та прозоро. Про це свідчать усі міжнародні спостерігачі, котрі працювали у нашій державі упродовж усього виборчого процесу. І поодинокі заяви політиканів-провокаторів до уваги брати не слід.

Зі свого боку, Партія регіонів запевняє, що захистить кожен голос свого прихильника на Львівщині та буде відстоювати інтереси кожного офіційного спостерігача, члена дільничної або окружної виборчої комісії від Партії регіонів усіма можливими способами в рамках діючого законодавства.

За матеріалами прес-служби ЛОО Партії регіонів

 

Матюки стали рідною мовою депутатів

Останнє засідання дискусійного клубу було присвячене глобальному питанню: чи не час би вже сказати владі – досить! І припинити діяльність Дрогобицького міського голови Олексія Радзієвського, висловивши йому недовіру. Щоправда, кандидатуру того, хто достойний скласти йому заміну, так і не було названо.

Згодом прозвучала досить суттєва думка про те, що, припиняючи каденцію Дрогобицького міського голови Олексія Радзієвського, слід би вже було б і відкликати депутатів Дрпогобицької міської ради. Кандидат у народні депутати України Святослав Грабовський заявив, що чесні люди не йдуть у політику. Їм там робити нічого. Бо вони все одно змушені будуть стати людиною команди. Бути таким, як однопартійці: дурити людей, як вони, підтасовувати під себе закони, аби ті слугували наповненню своєї власній кишені.

Депутат Дрогобицької міської ради Михайло Ваврин у своєму виступі відзначив, що нинішня влада Дрогобича обрана однією третьою від тих виборців, які проголосували на дільницях. Якщо порівняти спад виробництва з минулорічним, то він є нижчим за попередній майже на 90 відсотків. І в цьому, як відзначив Михайло Васильович, спостерігається недолугість влади. Бо промислове колись місто Дрогобич за керівництва нинішньої влади згубило свій статус. Руйнується історична спадщина міста. Розбазарювання землі під садівництво та городництво за керівництва нинішньої влади доходить до абсурду. Усі ці факти свідчать про те, що команда Олексія Радзієвського не має майбутнього.

Головний редактор трускавецької газети „Франкова криниця Підгір’я” Володимир Ключак відзначив, що у Трускавці за нинішнього міського голову Руслана Козиря голосувало 2000 трускавчан (з 20-тисячного населення). Де, фактично, було 4 фаворити. Перше місце зайняв Руслан Козир, друге – Євген Юник, третє - Лев Грицак, четверте – Богдан Матолич. Між ними голоси поділилися порівну. Між п. Козирем та п. Юником розрив виник у 100 голосів. Між п. Козирем та п. Грицаком такий розрив складав у 200 голосів.

- Зараз, коли хтось починає критикувати міського голову Трускавця, - звернувся до присутніх п. Володимир, - він оперує тим, що його обрала громада Трускавця. Одного разу п. Руслан заявляє, що його підтримує майже 60 відсотків трускавчан, іншого – каже, що 90 відсотків. Ми можемо довго вести розмову про те, який поганий мер і які продажні депутати. Але суть полягає у тому, що п. Радзієвського обирали дрогобичани у відчаї від того, що наробила у місті нова людина – Микола Гук. А тепер ми не знаємо, як позбутися самого п. Радзієвського? Адже механізму відкликання міського голови та його депутатів-прибічників просто немає. Перше, ніж говорити про те, чи потрібно повертати старих керівників влади, як це зробили у Дрогобичі (і тепер дрогобичани просто кусають собі лікті від того, що наробили), чи обирати нових людей, треба задуматися над тим - а чи не опиняться вони такими, як Руслан Козир у Трускавці, чи колишній дрогобицький мер Микола Гук. Бо скоро відбудуться нові вибори у Дрогобичі. На політичній арені з’являться нові обличчя. Такі, як Микола Лагодич, Віктор Возняк, тощо.

Думку п. Ключака визнали цілком слушною, з урахуванням на майбутнє: не наступити на одні й ті ж граблі. Присутні відзначили також, що і рух „Чесно” їх також вельми розчарував, оскільки виявилося, що це – колонія однієї політичної сили. Він здискредитував себе в останню мить, коли показав своє істинне обличчя – поведінку заангажованих політикою людей.

Окрасою засідання, його емоційною розрядкою став виступ одного з постійних членів дискусійного клубу, відомого на Дрогобиччині барда Ярослава Бігуняка, який виконав під гітару одні з найкращих своїх пісень: „Теперь за мат нельзя привлечь...” та „Я - українофоб”. І справді, матюки сьогодні стали рідною мовою народних обранців. Як депутатів Верховної Ради України, так і депутатів обласних, місцевих та районних рад. Тут п. Бігуняк (нехай у жартівливій формі), але точно помітив, що „теперь за мат нельзя привлечь, ведь это же – родная речь...”.

Вікторія Лишик

Підтвердити або спростувати свої амбіції

 

 

Про важливість цього матчу для обох суперників годі й казати. Футболісти ФК «Юність» (м. Борислав), зрозуміло, приїхали до Трускавця втримати одну з лідируючих позицій у Чемпіонаті Львівської області серед команд ДЮСШ, а для господарів зараз кожен матч - як момент істини. В кожній грі потрібно доводити, що першу сходинку турнірної таблиці вони утримують недаремно. Тому матч із бориславською командою був для «Трускавецькурорт» вирішальним у багатьох моментах, адже саме в таких поєдинках істина стає явною.

На користь «Юності» говорила невпевнена домашня гра курортників та, як наслідок, поразка - 1:2 від дрогобичан у попередньому турі чемпіонату, на користь ФК «Трускавецькурорт» - все ж таки переможна статистика в матчах поточної першості.

Два останніх роки команда з міста Борислава їхала додому «з баранкою», і нинішня ситуація господарів не обіцяла «нафтовикам» легкої прогулянки.

Початок матчу став для трускавчан трохи нервовим. Гравці господарів часто помилялися при передачах, і кілька разів бориславські гравці створювали небезпеку біля воріт «ТК». На дев'ятій хвилині вперше «огризнулися» й господарі. Це Роман Савчин зробив ривок лівим флангом у штрафний майданчик суперника і, хоча його трохи притримували за футболку, він пробився вперед, довівши справу до кутового.

Тим часом гра заспокоїлася, її тихий хід порушив Микола Саранча, який на 17 хвилині під час атаки «ТК» отримав м'яча спиною до воріт, розвернувся і пробив. На жаль для господарів - вище...

Розв'язка настала на 26 хвилині. Після вже котрого чергового кутового Богдан Явір головою «вколотив» м'яча у сітку воріт «Юності». 1:0! Господарі на куражі провели ще кілька атак і після цього зосередилися на грі в центрі поля, а потім «сіли» трохи глибше, в оборону. А завершився перший тайм небезпечним пострілом Віталія Хомина після проходу Михайла Бобоцька: м'яч пірнув поряд зі стійкою.

Подумалося, що Василь Криворучишак зробить корективи у грі своєї команди, і в другому таймі на нас очікує справжня битва. Натомість вже на 47 хвилині Юрій Лудин замкнув черговий навіс з кутового та подвоїв результат у матчі - 2:0, і «запахло», як то кажуть, «смаженим»...

Далі Роман Савчин прорвався лівим флангом і навісив у центр штрафного майданчика «Юності», де, найрозторопнішим виявився нападник «Трускавецькурорт» Михайло Бобоцько, який втретє розпечатав ворота гостей. 3:0 - і «враг повержен»!

Єдиним моментом в нафтовиків став штрафний, який завершився взяттям воріт господарів. Для більшого в «Юності» не вистачило ані часу, ані майстерності.

Правду кажучи, такий розгром над суперником-претендентом за найвищі нагороди - не новина для Трускавця. Згадаємо, як позаминулого та минулого турів тут «згоріли» футболісти ДЮСШ м. Дрогобича (3:0) та ДЮСШ м. Борислава (3:0), і ось зараз... Після «сірої» поразки така перемога. Фантастика, та й тільки!

А от «Юність» дійсно була в цьому матчі незрозумілою. Команда, можна сказати, здалася без бою, створивши лише один гострий момент за всю гру. Ані програючи один м'яч, ані програючи два, не було помітно ні бажання, ні характеру переломити хід матчу. Та висновки - за тренером, а ми лише можемо констатувати, що ФК «Трускавецькурорт» зробив дуже важливий крок для здобуття чемпіонства. І підтвердити або спростувати свої амбіції команди зможуть у найближчих матчах.

Віктор Стецько, газета «Трускавецькурорт»

Кримінальна хроніка Трускавця

Оренда по-свинячому. Таких людей, які не дотримують слова, угоди, хочуть скористатися вашою доброзичливістю, називають у нас по-різному, а найчастіше усім зрозумілим словом – свиня. Ось про таку свиню-орендатора і пише у своїй скарзі до міліції мешканець Трускавця Б. Він від імені свого товариша Л. передав у оренду вантажний автомобіль марки «ІВЕКО» громадянину К. Термін оренди даного автомобіля давно минув, але орендатор К. і в вус не дме, щоб повернути машину. Хіба це по-чесному?

Нахабний друг. Очевидно 23-літній трускавчанин А. добре знав людину на ім’я Василь (назва умовна – А.Г.), бо у своєму зверненні до працівників міліції називає його ім’я і прізвище. Звертається А. до міліції по такій справі. Перебуваючи разом з Василем поблизу залізничного вокзалу, цей побачив у А. гарний мобільний телефон марки «Самсунг» чорного кольору, вартість якого 1600 гривень. Не довго думаючи, він вирвав з його рук телефон і, незважаючи на прохання А., швидко покинув місце злочину. Зараз працівники міліції проводять заходи для встановлення та затримання цієї людини. Стався цей злочин 18 жовтня о 18.40.

Розваги потребують жертв. Звичайно юна стебничанка І., ідучи в Трускавець на розваги, не гадала, не сподівалася, що це буде їй дорого коштувати. Взяла вона з собою гарну жіночу сумочку типу «клатч», в якій зберігала телефон, цифровий фотоапарат та інші речі. Десь біля 2 год. 30 хв. у приміщенні дискотеки відомого розважального комплексу вона помітила, що нема сумочки. Працівники міліції проводять перевірку по даному факту.

Шкідливі збитки. Збитки можуть бути і оригінальні, не шкідливі. А в даному випадку зловмисник зробив людині значну шкоду. Її зазнав громадянин П., який тимчасово проживає у м. Трускавці. 24 жовтня десь опівночі якась невідома особа проколола заднє колесо його автомобіля, який знаходився біля санаторію «Бескид».

Зловживання службовим становищем. З Дрогобицької міжрайонної прокуратури для проведення перевірки та долучення до матеріалів карної справи порушеної щодо громадянина Ф. надійшли матеріали у Трускавецький МВ про те, що в ході розслідування К/С стосовно Ф. встановлено, що посадові особи, зловживаючи службовим становищем, всупереч рішенню суду перереєстрували квартиру у Трускавці на громадянина Ш.

Спостерігала відеокамера. Звичайно, злодій не знав, що за ним спостерігає пильне око відеокамери. Тому, перебуваючи у одному з ресторанів Трускавця, він преспокійно заліз у куртку громадянина Ш. з Києва, і витяг з кишені усі його гроші. З місця події вилучено запис системи відеоспостереження.

Неякісні послуги. Про такі неякісні послуги з ремонту побутової техніки, які надає приватний підприємець мешканцям Трускавця, повідомила трускавчанка М.

Роман Хромяк, лейтенант міліції, Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Місячник добровільної здачі незареєстрованої зброї

Протягом листопада 2012 року на території України органами внутрішніх справ організовується проведення місячника добровільної здачі населенням вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів, спеціальних засобів самооборони та засобів ініціювання, які незаконно зберігаються громадянами та їх реєстрація.

Попереджаємо, що незаконне носіння, виготовлення, зберігання та збут вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухових матеріалів, згідно ст. 263 Кримінального Кодексу України караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років, але особи, які добровільно здадуть зброю в міліцію, звільняються від кримінальної відповідальності. Громадяни, які добровільно здадуть гладкоствольні мисливські рушниці та газову зброю при бажанні зможуть їх у встановленому порядку зареєструвати.

Закликаємо мешканців м. Трускавця бути законослухняними та свідомими громадянами, адже вогнепальна зброя, боєприпаси, вибухівка у ваших оселях - це небезпека для ваших дітей, рідних та близьких.

Для довідок звертайтесь в дозвільну систему Трускавецького МВ ГУМВСУ у Львівській області по телефону 5-13-33, 6-93-61.

До вогнепальної зброї та боєприпасів за носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передачу чи збут яких передбачена кримінальна відповідальність, відноситься нарізна зброя армійських зразків (пістолети, револьвери, гвинтівки, карабіни, автомати, кулемети) та боєприпаси до неї, нарізна спортивна зброя (малокаліберні пістолети, гвинтівки) та боєприпаси до неї, нарізна мисливська та комбінована мисливська зброя(мисливські нарізні карабіни, комбіновані мисливські рушниці в яких один або два стволи гладко ствольні, а один нарізний) та боєприпаси до неї.

До холодної зброї відносяться арбалети, мисливські ножі, катани, шаблі, шашки, мечі, палаші, ятагани, фінські ножі, кортики, штики, штик-ножі, кастети, стилети, нунчаки.

До спеціальних засобів самооборони відносяться газові пістолети та револьвери, пістолети та револьвери призначені для відстрілу патронів, споряджених гумовими кулями та патрони до них.

Іван Малиш, начальник Трускавецького МВ ГУ МВСУ у Львівській області, підполковник міліції

До уваги професійних спілок та об’єднань профспілок!

У зв’язку з численними зверненнями професійних спілок та їх об’єднань щодо поширення дії Закону України «Про громадські об’єднання» на профспілки Державна реєстраційна служба України в межах своєї компетенції роз’яснила:

Відповідно до статті 2 Закону України «Про громадські об’єднання» дія цього Закону поширюється на суспільні відносини у сфері утворення, реєстрації, діяльності та припинення громадських об’єднань в Україні.

Дія цього Закону не поширюється н суспільні відносини у сфері утворення, реєстрації, діяльності та припинення:

1) політичних партій;

2) релігійних організацій;

3) непідприємницьких товариств, що утворюються актами органів державної влади, інших державних органів, органів влади АРК, органів місцевого самоврядування;

4) асоціацій органів місцевого самоврядування та їх добровільних об’єднань;

5) саморегулівних організацій, організацій, які здійснюють професійне самоврядування;

6) непідприємницьких товариств (які не є громадськими об’єднаннями), утворених на підставі інших законів.

Особливості регулювання суспільних відносин у сфері утворення, реєстрації, діяльності та припинення окремих видів громадських об'єднань можуть визначатися іншими законами.

Закон України «Про громадські об’єднання» не містить положень, які б визначали, що сфері його діяльності поширюється на правовідносини у сфері утворення, реєстрації, діяльності та припинення професійних спілок.

З огляду на зазначене, Державна реєстраційна служба України вважає, що ці правовідносини визначаються Законом України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».

Ірина Наконечна, провідний спеціаліст реєстраційної служби Трускавецького міського управління юстиції

 

Розпорядження Президента України № 197/2012-рп «Про звільнення М. Сендака з посади голови Дрогобицької районної державної адміністрації Львівської області»

Звільнити СЕНДАКА Михайла Дмитровича з посади голови Дрогобицької районної державної адміністрації Львівської області.

Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ

2 листопада 2012 року

www.prezident.gov.ua

 Обновлен 05 ноя 2012. Создан 02 ноя 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником