Трускавецький вісник № 143 (522) від 21 листопада 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 143 (522) від 21 листопада 2012 р.

21.11.2012 

У номері: Свято Михайла у Трускавці; Кадрові зміни в Бориславі; Чи потрібен у Трускавці музей шоколаду; Український аспект хвороби Путіна; Про ремонт доріг; Кримінальні новини.

Новини Трускавця та регіону

«Карпати» запрошують на святкування Нового року

Готельно-курортний комплекс «Карпати» один з перших у Трускавці оприлюднив свою новорічну програму, ціни та меню до неї. В ніч з 31 грудня 2012 на 1 січня 2013 гостей бавитимуть ілюзіоніст Віталій Лузкар, зірка українського шоу-бізнесу Наталія Валевська, знаменита група КВН «Дівчата із Житомира», будуть і сюрпризи. Вартість участі в новорічній програмі для дорослих – 996 гривень. Меню та іншу додаткову інформацію можна знайти на офіційному сайті ГКК «Карпати» www.san-karpaty.com або довідатися за телефонами у Трускавці (03247) 62 000, 62 849.

Керівник міської організації Партії регіонів очолив комунальне підприємство

Як інформує офіційний сайт Бориславської міської ради, мер Борислава Володимир Фірман своїм розпорядженням призначив нового керівника комунального підприємства «Бориславсвітло». Очолив підприємство Настенко Валерій Федорович, 1964 р.н., військовий пенсіонер. Пан Настенко донедавна був заступником голови БМО Партії регіонів, а напередодні виборів очолив міську парторганізацію регіоналів, замінивши на цьому посту Івана Васильовича Удовенка, екс-мера Борислава, а тепер начальника Бориславського відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань, а також радника чинного міського голови Борислава.

Як наголошує Володимир Фірман, «з призначенням нового керівника, колишнього військового, ми сподіваємось на значну активізацію у діяльності цього підприємства. В першу чергу, ми будемо вимагати провести заміну енергоємних ламп на енергоощадні, що дасть змогу суттєво поліпшити освітлення вулиць міста».

Завтра – концерт до 60-річчя БУТ

У четвер, 22 листопада, о 15.30 в актовій залі Будинку учнівської творчості міста Трускавця відбудеться урочиста академія та концерт, присвячені 60-літтю від дня заснування Будинку школяра в місті-курорті.

 

Про корупціогенні фактори в рішенні міськвиконкому

Завтра, у четвер, 22 листопада, о 12.00 в приміщенні Дрогобицького коледжу нафти і газу (колишній нафтовий технікум) відбудеться прес-конференція за результатами громадської антикорупційної експертизи ГО «Спілка Безпеки Управління «Антикорупція» на тему «Корупціогенні фактори в рішенні Дрогобицького міськвиконкому «Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій». Про це «Трускавецький вісник» повідомила прес-служба ГО «Спілка Безпеки Управління «Антикорупція».

Протягом жовтня 2012 року громадська організація «Спілка Безпеки Управління «Антикорупція» здійснила громадську антикорупційну експертизу рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 16.08.2012 року №340 «Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій».

Проаналізувавши дане рішення на наявність у ньому корупціогенних чинників, які в подальшому сприятимуть вчиненню корупційних правопорушень, було знайдено низку порушень та невідповідність чинному законодавству України у житлово-комунальній сфері.

Результати експертизи будуть оприлюднені на прес-конференції та надані журналістам. Акредитуватися можна за тел. 067 89 76 302 (Руслан Солонець).

Чи потрібен у Трускавці музей шоколаду?

 

Під час засідання виконавчого комітету Трускавецької міської ради 14 листопада прозвучала інформація про плани відкриття у цокольному приміщенні Художнього музею Михайла Біласа музею шоколаду. Це буцімто повинно б привабити відпочивальників до Трускавця і є показником роботи відділу культури та управління розвитку та промоції Трускавця.

На нашу думку, така пропозиція є дещо дивною, адже яке відношення має Трускавець до шоколаду? Хіба, можливо, гідом поставлять там жіночку, котра ходить по площі Незалежності та біля музею історії міста і повторює, наче мантру: «Шоколад-шоколад, шокола-ад, шоколад-шоколад, кому шокола-ад? Недорого…».

 

Завдяки Партії регіонів проблему вирішено

«ТВ» в №  142 (521) від 19 листопада 2012 р. інформував, з якими проблемами зустрілася мешканка Трускавця (вулиця Мазепи, 2) пані Євгенія, котра повелася на гачок «плюсів» встановлення індивідуального опалення. Нагадаємо, що вже другу зиму поспіль жінка мерзла у власному помешканні. Перебуваючи у відчаї, пенсіонерка звернулася за допомогою до голови ЛОО Партії регіонів, народного депутата України Петра Писарчука.

Сьогодні, 21 листопада, нам вдалося зв’язатися з пані Євгенією і довивчити ситуацію. Після виходу нашої публікації всі проблеми, які існували до того, були усунуті. Приємно, що справа завершилася добре і нарешті проблему вирішено. Цього б не було без втручання ТМО Партії регіонів, доброї волі Бориславського УЕГГ, розуміння зі сторони сусідів пані Євгенії та підтримки Трускавецької міської ради і її профільного комунального підприємства.

Капітальний ремонт вулиць планують пришвидшити

 

Одне з основних завдань, яке поставив на оперативній нараді у Ратуші перед комунальними службами міський голова Олексій Радзієвський - пришвидшення ремонту доріг та тротуарів міста Дрогобича, а також замощення бруківкою площі Ринок, оскільки через тиждень-два погодні умови можуть не дозволити проводити відповідні роботи. Про це інформує офіційний сайт Дрогобицької міської ради.

Олексій Радзієвський наказав мобілізувати увесь фізичний та людський ресурс на виконання згаданої програми. А саме пришвидшити капітальні ремонти вулиць Спортивної, Сахарова, Козловського та Івана Франка. Керівник міста при цьому наголосив, що роботи необхідно виконувати не тільки швидко, але й якісно. Всі служби мають працювати чітко і злагоджено. Питання, що виникають, необхідно вирішувати оперативно.

Дороги ремонтуються за кошти обласного та державного бюджету

Цьогоріч у Борислав на ремонт доріг надійшло 1 731 031 грн. Як поінформував керівник фінансового управління Бориславської міської ради Юрій Петрів, це кошти державного та обласного бюджетів. З загальної суми вже профінансовано 1, 645 тис. грн., а освоєно лише 1, 272 тис. грн. Ще потрібно освоїти близько 500 тисяч гривень.

В. о. міського голови, секретар міської ради Ігор Мельник зобов’язав керівника ЖКГ міської ради Олега Левицького пожвавити роботу з освоєння коштів, адже погода дозволяє і буде прикро наприкінці року повертати невикористані кошти у бюджети вищих рівнів. Окрім того, освоєння коштів на ремонт доріг ускладнюється через погане проходження коштів у відділенні державного казначейства.

Кращі студенти нагороджені грамотами міського голови

Як інформує офіційний сайт Дрогобицької міської ради, 19 листопада у сесійній залі Дрогобицької Ратуші відбулась зустріч секретаря міської ради Тараса Метика зі студентами навчальних закладів міста Дрогобича з нагоди Дня студента. За ініціативність, наполегливість, високі досягнення в навчанні понад тридцять кращих студентів нашого міста нагороджені грамотами міського голови.

Власна інформація

Дрогобицька РДА хоче співпраці з містами обласного значення на території району задля його комплексного розвитку

 На оперативній нараді з керівниками структурних підрозділів Дрогобицького району в.о. голови райдержадміністрації Михайло Винницький поставив завдання налагодження взаємовигідної конструктивної співпраці з містами Дрогобичем, Бориславом і Трускавцем задля розвитку Дрогобиччини.

«Дрогобицький район – унікальний, - каже районний очільник. – В Україні нема ще одного такого району, на території якого було б 3 міста обласного значення. На сьогодні їх адміністрації діють кожна сама по собі, ми самі по собі, що не дає змоги вирішувати назрілі проблеми, які лежать в площині території Дрогобиччини. Якщо скоординувати наші зусилля, то можна буде отримати хороший результат у комплексному розвитку регіону». Щоб приступити до розробки спільної програми співпраці трьох міст і району, наразі вирішено вивчити і систематизувати основні регіональні проблем. Над цим будуть працювати відділи і управління. Керівник району, його заступники тим часом будуть брати участь в нарадах у міських радах,  на яких планують і координують діяльність на перспективу, а очільники міст у таких нарадах в районі.

Це, на думку керівника району, дасть змогу оперативно вирішувати ряд проблемних питань, зокрема, зайнятості населення, поліпшення забезпечення міст продукцією аграрного сектору, охорони здоров’я, екологічного благополуччя регіону, його доріг, транспортного обслуговування населення та інших.

«Особливо хороші перспективи має взаємовигідна співпраця з курортами Трускавцем і Східницею, - каже Михайло Винницький. – Зокрема, ми можемо забезпечити виробництво екологічно чистих продуктів рослинництва і тваринництва для санаторіїв і пансіонатів. Через відпочивальників будемо вести пошук інвесторів у розвиток сфери туризму і рекреації в гірській частині Дрогобиччини».

Нагадаємо, що споконвіку адміністрації Дрогобицького району і міст обласного значення на його території працюють за принципом: рак, лебідь і щука. У  той же час проблеми, розв’язання яких вимагає спільних дій,  накопичувались. Від цього потерпають насамперед люди, які тут живуть.

«Необхідно скоординувати зусилля, об’єднати власні ресурси і можливості інвестування ззовні у цей благодатний регіон, щоб отримати його потужний прискорений розвиток», - наголосив Михайло Винницький.

Прес-служба Дрогобицької РДА

У Дрогобичі інспектори ДАІ оперативно встановили водія, який збив 17-річну дівчину та втік

До чергової частини Дрогобицького міськвідділу міліції надійшло повідомлення від медиків – щойно до приймального відділення лікарні було доставлено 17-річну дівчину. Близько 23-ї години вечора вона поверталася додому та потрапила у ДТП. Це сталося на вулиці Мазепи у місті Дрогобичі.

Водій-порушник не пропустив дівчину на пішохідному переході та втік із місця автопригоди.

Внаслідок наїзду постраждала травмувала голову та ногу. Медики діагностували у неї закритий перелом гомілки та струс головного мозку. Зараз дівчина знаходиться у лікарні.  

Працівники Державтоінспекції оперативно встановили, що постраждала травмувалася під колесами автомобіля «ВАЗ-2109». За кермом цієї машини був 21-річний мешканець Дрогобича. Молодика вже затримали та доставили до міліції. За цим фактом правоохоронці наразі проводять дослідчу перевірку.

Прес-служба управління ДАІ у Львівській області

Шахрайка, підробляючи документи, понабирала кредитів на суму понад 20 000 гривень

У Дрогобичі винахідлива жінка за допомогою комп’ютерної техніки виготовляла бланки довідок про доходи, повідомляючи неправдиві відомості про своє місце роботи. Такі «липові» документи жінка подавала до фінансових установ.  Чотири роки тому зловмисниця розпочала злочинну «кар’єру». У 2008 році жінка власноруч виготовила довідку про доходи з метою отримання кредиту в банку на суму 10 000 гривень. Тоді жінка «працювала» кравчинею, так вона зазначила собі у довідці. Після цього фантазія лиходійки розгулялась – залежно від настрою вона була продавцем, підприємцем і навіть менеджером.

Щоб узяти наступний кредит і залишатися не помітною в інших відділеннях фінансових установ, жіночка навмисне змінювала прізвище, вигадувала іншу посаду. З документами та довірливими поручителями не виникало жодних проблем. Останні засвідчували відповідальність «добродійки». 

У липні 2012 році скориставшись тимчасовою відсутністю працівників приватного підприємства жінка поставила печатки у три попередньо підробленні довідки про доходи та ксерокопію трудової книжки. Підготувавши документи для отримання наступного кредиту в розмірі 10 000 гривень лиходійка зайнялася пошуками нових двох поручителів, оскільки цього вимагав розмір кредиту.

Дві наступні подруги стали жертвами підступної шахрайки. Державний банк надав «добродійці» у розпорядження гроші на суму 10 000 гривень одразу після укладення кредитного договору.

За умовами договору, жінка повинна була сплатити попередній кредит не пізніше липня 2011 року. Погашенням суми позики лиходійка не переймалася, і продовжувала брати наступні кредити. 

На постійні вимоги служби безпеки банку належним чином виконувати зобов’язання кредитного договору позичальниця не реагувала. Такими темпами її заборгованість зросла до 21 тис. 798 гривень. Тоді керівництво ощадного банку звернулося за допомогою в Дрогобицький міський відділ міліції з проханням притягнути шахрайку до відповідальності.

Проти 42-річної шахрайки порушено кримінальну справу за статтею 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів) КК України. Санкція цієї статті передбачає арешт строком до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

ВЗГ ГУМВС України у Львівській області

Посил на Михайла: жити, трудитися та не рабитися

Тематична духовно-мистецька програма «Від серця до серця» з нагоди свята Архистратига Михаїла зібрала у неділю, 18 листопада, повний зал Народного дому. І вся численна громада стала учасником свіжого за задумом і настроєм та сімейного та теплого за атмосферою дійства - вшанування поважних Михайлів та Михайлин Трускавця, які 21 листопада в День Архистратига Михаїла та всіх Безтілесних Сил, мають чудовий День Ангела.

Першим почесним громадянином Трускавця став народний художник Михайло Білас. В 1992 році в нашому місті було відкрито перший в Україні персональний музей Михайла Біласа. Маестро цього року виповнилося 88 років, тож він не прийшов на свято та передав свої вітання всім присутнім. В аудіозапису прозвучало щире побажання здоров’я, на рАбитися, дякувати Богові за життя та завжди надіятися.

Зі сцени вітав всіх Михайлів та Михайлин священик та іменинник отець Михайло Бучинський. Проникливо та щиро про батька Михайла та отця Михайла говорила Галина Михайлівна Шиманська.

Ангелом-хоронителем у білому халаті назвала ведуча програми Олена Білас-Березова завідуючого терапевтичним відділенням міської лікарні Михайла Петріва. Більш сучасним визначенням - топовим лікарем, який лікує і без ліків, якого й до рани можна прикладати, назвав Михайла Миколайовича головний лікар міської лікарні Андрій Кульчинський та подякував цій скромній роботящій людині за те, що вона є.

Про Михайлину Петрушак, якій цього року виповнилося 90 років з любов’ю розповідала невістка Галина Петрушак: «Наша мама дуже релігійна людина, гарна господиня і талановита вишивальниця. Кожен з трьох синів має вишитий мамою (без окулярів!) «Заповіт» Шевченка. Пече паску та струдлі на всі сім’ї великої родини Петрушаків. При цьому наша мама, яка має вже шість внуків та шість правнуків, встигає дивитися телевізор, любити футбол та вболівати за київське «Динамо».

І ще багато добрих слів звучало цього дня про Михайлів та Михайлин. З музичним номером виступила юна скрипалька Михайліна-Аліна Лепак (викладач Ольга Зубрицька, концертмейстер Галина Татомир), інструментальний ансамбль школи мистецтв «Квінтове коло»  та інші.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Хвороба Путіна: український аспект

Останнім часом засоби масової інформації повідомили про хворобу Путіна. Спочатку писали про біль у спині, а потім заговорили навіть про онкологічне захворювання.

Що ж, усі ми смертні. Навіть Путін, який має намір керувати Росією ще мінімум 12 років. Зважаючи на після-пенсійний вік російського президента, на стреси, з якими йому доводиться зіштовхуватися мало не щодня, на думи про те, як зберегти і примножити своє багатомільярдне доларове багатство, - все може бути.

Мас-медіа поспішили оголосити правонаступника Володимира Путіна. За їхньою версією, це може бути Сергій Шойгу, вічний міністр з надзвичайних ситуацій, який донедавна був губернатором Московської області, а тепер став міністром оборони Російської Федерації. Про Дмитра Медведєва, як бачимо, поки що ніхто не згадує.

З іншого боку, чутки про хворобу Путіна можуть бути занадто перебільшеними й, врешті-решт, виявляться звичайнісіньким блефом. Таким чином російський президент має чудову нагоду поспостерігати, хто ділитиме шкуру ще не вбитого ведмедя. Чисто тобі сталінський хід. І тут саме Дмитру Медведєву не слід зробити фальстарт. У цій ситуації нам важливо поглянути на український аспект хвороби Путіна. Навіть якщо ця хвороба дійсно є, то марно сподіватися, що Путін зменшить оберти щодо втягування України в Митний союз, а потім у союз Євразійський. З іншого боку, він матиме прекрасну нагоду спостерігати за поведінкою Януковича та провідних членів його команди, які шукатимуть виходу на ймовірного наступника Путіна. У будь-якому разі українській владі не слід розслаблюватись, а якщо вона зробить хибний крок ще за живого царя, то наслідки можуть бути непередбачуваними.

Незважаючи на хворобу – явну чи уявну, - Путін витискатиме з України все що можна. Зробити з України другу Білорусь та ще й з більш слухняним президентом, ніж Лукашенко, йому навряд чи вдасться. Але однозначно він прагнутиме відтягнути Україну якомога далі від Європейського союзу.

Хвороблива уява Путіна, який методично й систематично впроваджує в Росії власну авторитарну владу, вже породила низку законодавчих актів, неприпустимих у цивілізованих країнах. Як приклад, можна навести закон про державну зраду чи закон, за яким в Інтернеті ліквідовують неугодні сайти. Останній крок – прийняття документу, за яким багато громадських організацій потрапляють у буквальному розумінні цього слова в розряд іноземних агентів. Сталінські формулювання!

Хвороблива боязнь Путіна за власне життя, гіпертрофована за своєю суттю, знаходить поживний ґрунт у спецслужбах, які таким чином доводять свою унікальність і затребуваність у захисті Системи.

Аналогічні процеси щодо драконівського законодавства і підвищення заходів безпеки щодо Януковича спостерігаємо в Україні. Здається, лаври депутатів Держдуми Росії не дають спокою Журавському чи Хомутиннику, а кількість охоронців українського президента аж зашкалює. Проте як у випадку з Росією, тут радше мова не про фізичне нездоров’я перших осіб держав, а про те, що делікатно і не зовсім натякали провідні вчені світу щодо Гітлера і Сталіна. Можливо, не ті масштаби, але тут – як у випадку з вагітністю: вона або є, або її нема. Встановлюючи політичний діагноз, слід насамперед говорити про атрофоване відчуття моралі за свої вчинки.

Проте все списати на фізичні чи інші хвороби перших керівників держав було би профанацією. Їм вдалося створити Системи, налаштовані, власне, під них, задіюючи на різних рівнях сотні тисяч і мільйони людей, які виступають своєрідними гвинтиками цього складного механізму, як у сталінські часи. Кожний, несучи персональну відповідальність, підпитує Систему, продовжуючи життя режимам Путіна і Януковича. Метастази цих режимів уже захопили все суспільство і без хірургічного втручання навряд чи обійдеться. Звичайно, демократичні тенденції вносять свої корективи, тому здебільшого все зводиться до перемоги чи поразки на президентських виборах, але очікувати, власне, чесної демократичної поразки нинішніх лідерів Росії та України не доводиться, тому не слід виключати румунського, лівійського чи єгипетського варіантів.

Можна багато дискутувати про відмінність режимів Путіна і Януковича, про їхнє взаємозбагачення, якщо це доречно в даному випадку, про ступінь ефективності чи вдаваного менеджменту для російського чи українського диктатора. Суть не в цьому. Проблема в тому, що демократичні процеси зазнають чимало випробовувань, а для нас важливо, чи стануть вони незворотними, коли про демократію за великим рахунком можна буде забути.

Україна ніяк не може вирватися з зачарованого кола, окресленого Росією. Ось і тепер біль у спині російського президента загрожує нам вступом до Євразійського союзу.

Анатолій Власюк, часопис «Тустань»

 

Запрошуємо на навчання

Львівський державний університет внутрішніх справ, Національна академія внутрішніх справ, Харківський національний університет внутрішніх справ, Одеський державний університет внутрішніх справ та ін. оголошують набір на навчання з числа цивільної молоді на 2013 навчальний рік.

Вимоги до кандидатів:

- у Львівський державний університет внутрішніх справ приймаються юнаки у віці від 17 років до 25 років (вік обчислюється станом на 31 грудня року вступу) на факультет денної форми навчання «бакалавр» «правоохоронна діяльність», слідчий факультет, факультет кримінальної міліції, факультет міліції громадської безпеки та інші.

За довідками звертатись за адресою: м. Трускавець, вул. Мазепи,19а, каб. № 202 (відділ кадрів).

Трускавецький МВ ГУ МВС України у Львівській області

 Создан 21 ноя 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником