Трускавецький вісник № 145 (524) від 23 листопада 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 145 (524) від 23 листопада 2012 р.

23.11.2012 

У номері: Вшануймо пам’ять жертв Голодомору; Церква святого Юра обділена увагою влади; Про крадіжки мобільних телефонів; У Дрогобичі відзначили День Свободи.

Новини Трускавця та регіону

Вшануймо пам’ять жертв Голодомору

В останню суботу листопада Україна вшановує жертв страшної трагедії – геноциду українського народу, відомого як Голодомор 1932-1933 років. Мільйони українців загинули з вини тогочасної сталінської влади, тож забути про них ми, українці, не маємо права.

Окрім символічних свічок, котрі вдома щороку запалюють українці ввечері в останню суботу листопада, проходять і масові акції вшанування загиблих від голоду. В бібліотеках всіх міст нашого регіону (Дрогобич, Борислав, Трускавець, Стебник) розгорнуті виставки книг на тематику Голодомору та проходять години скорботи. В бориславських школах сьогодні проходить акція «Незабудки пам’яті», в Дрогобичі та Трускавці проходять «уроки пам’яті» до цієї трагічної дати.

Сьогодні відбудеться скорботне віче о 15.30 в Стебнику на майдані Шевченка, а завтра – у Дрогобичі о 16.00 у церквах міста пролунають поминальні дзвони. Відтак розпочнеться скорботна хода від церкви Пресвятої Трійці до Меморіалу «Тюрма на Стрийській», де відбудеться панахида та віче-реквієм «Великі твої жертви, Україно». В Бориславі у суботу о 16.00 на площі перед міською радою відбудеться спільна поминальна молитва, покладання квітів до меморіальної таблиці жертвам політичних репресій та до пам’ятного знаку біля колишньої пересильної тюрми. Пізніше всі присутні викладуть із запалених лампадок символічний хрест. У Трускавці поминальні заходи відбудуться біля церкви святого Миколая у суботу, о 16.00, тут освятять мозаїку на старій дзвіниці, котра нагадуватиме мешканцям та гостям міста-курорту про трагедію. Обмежено розважальні заходи в цей день пам’яті.

В Дрогобицькому районі сьогодні відбудеться вечір-реквієм "Великі жертви твої, Україно" (початок о 14.30, в районному Народному домі), а 24 листопада о 16.00 год. біля Колони Свободи на вул. 22 Січня відбудеться панахида та запалення свічок у рамках Всеукраїнської акції "Запали свічку".

26 листопада о 16.30 у Центрі Душпастирства молоді відбудеться вечір-реквієм до 80-ї річниці Голодомору, відтак – скорботна хода з лампадками вулицями Дрогобича.

Трускавець прийматиме турнір з вільної боротьби «Трускавецькі джерела – 2012»

Як інформує прес-служба Львівської облдержадміністрації, в період з 23 до 25 листопада 2012 року у м. Трускавці на базі спортивного комплексу дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» (вул. Данилишиних, 11) відбудеться 9-й відкритий Всеукраїнський дитячо-юнацький турнір з вільної боротьби «Трускавецькі джерела-2012».

Змагання відбуватимуться серед дівчат 1997-99 р.н. та юнаків 1997-98 р.н. й 1999-2001 р.н. В турнірі планують взяти участь спортсмени із Донецької, Київської, Житомирської, Черкаської, Полтавської, Чернівецької, Закарпатської, Тернопільської, Рівненської, Івано-Франківської, Львівської областей, м. Києва, а також зарубіжні гості – команди з Словаччини та Польщі. Загалом очікується понад 250 учасників.

Власна інформація

У податковій відбулася зустріч за круглим столом

За круглим столом радилися трускавецькі податківці з підприємцями щодо лібералізації державної податкової політики на 2012-2013 роки. Зустріч відбулася за ініціативою Державної податкової інспекції у Трускавці 16 листопада, у п’ятницю. Діалог з боку сторін вели представники місцевих підприємців Неля Опольська, Сергій Мицик, Леся Дідик, а також працівники сектору взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю Трускавецької ДПІ Наталя Роїк та Дарія Петричкович. Головував на зібранні перший заступник начальника трускавецької податкової Ярослав Лотоцький, задавши її тон невеличким вступним словом. Далі заступник податкової вислухав пропозиції представників малого бізнесу у Трускавці щодо удосконалення законодавства та поліпшення роботи податківців. Йшлося, зокрема, про загальне оподаткування, а також податок на додану вартість. Серед іншого присутні торкнулися й проблеми приховування податків.

Зазначимо, що Програма лібералізації державної податкової політики на 2012-2013 роки розробляється за ініціативою Президента України Віктора Януковича. В її основу закладаються побажання представників бізнесу щодо оподаткування. Для вивчення їх думки стосовно цього питання й ініціюються такі зустрічі, яку провели трускавецькі податківці.

Василь Кирилич, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Для відпочинку сім’ями у «Карпатах» є всі умови

Трускавецькі відпочивальники приїжджають на оздоровлення до нашого міста-курорту як одноосібно, так і сім’ями – їх приблизно порівно. Спілкуючись з приїжджими людьми у парковій зоні Трускавця, кореспондент газети «Франкова криниця Підгір’я» з’ясував у результаті розмови, що здебільшого відпочинок з дітьми поєднується з додатковими клопотами, тому велика частина відпочивальників їде на курорт поодинці, залишаючи малих удома. Попри все, є категорія відпочивальників, котрі не уявляють проведення свого вільного часу без сім’ї. Приїжджаючи до Трускавця з дітьми, «сімейні» відпочивальники здебільшого обирають приватний сектор, орієнтуючись, насамперед, на ціни. Крім того, далеко не в усіх санаторіях є затишок для сімейного відпочинку. Серед трускавецьких закладів, що мають для цього належні умови, люди називають, зокрема, готельно-курортний комплекс «Карпати» - ця оздоровниця є цілком доступною й за вартістю путівок.

Спеціальна кімната для дітей – це не все, що є у «Карпатах» для створення домашнього затишку. Є тут також два вихователі, котрі не лише проводять з малечею ігрові програми, але й допомагають у навчально-пізнавальному розвитку дітей. У готельно-відпочинковому комплексі «Карпати» є відпочивальники з різних куточків України, але найбільше їх з-поза меж нашої держави. Значна кількість курортників приїхала сюди відпочивати сім’ями. Вони вибрали одну з найбільших оздоровниць Трускавця тому, що тут належні умови для відпочинку – як тих, хто любить одноосібно відірватися від буденних клопотів, так і людей, котрі без сім’ї проведення вільного часу не уявляють.

Василь Кирилич, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Діти про права з емоціями та без них

Щойно минули вибори до Верховної Ради, під час яких доводилося чути: нема з кого вибирати, а повинні туди йти юристи, управлінці. А де їх взяти? Виховувати зі шкільної лави. Так в рамках місячника правових знань відділ освіти провів в школах міста ряд цікавих та розвиваючих заходів. В багатій на несподіванки правовій вікторині перемогу здобула команда середньої школи №3, друге місце виборола НВК «середня школа №2-гімназія», ІІІ місце - команда СЗШ №1. Винагородою за працю та старанність для всіх учасників стала екскурсія в Збараж та Зарваницю, яку організував міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

В конкурсі шкільних газет на правову тематику перше місце за творчою та яскравою газетою з назвою «Країна дитячих прав» НВК «середня школа №2-гімназія». Друге місце розділили між собою шкільні видання СЗШ №1 та СЗШ №3. А от кращою заміткою на правову тематику до міської газети визнано роботу учениці 11-А класу середньої школи №3 Юлії Губич. Друге місце здобула стаття Соломії Кульчинської (НВК «середня школа №2-гімназія»), третьою стала ще одна вихованка СЗШ №3 Ірина Волощак.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Складне проходження коштів через міське казначейство

20 листопада в залі засідань виконавчого комітету Бориславської міської ради відбулась апаратна нарада та нарада з керівниками комунальних служб міста. Головуючим, в.о. міського голови, секретарем міської ради Ігорем Мельником, були озвучені найболючіші проблеми, основною з яких для органів місцевого самоврядування залишається проходження коштів через міське казначейство. На сьогодні склалася доволі складна ситуація: навіть ті кошти, які є в міській казні та яких явно недостатньо, тижнями лежать на рахунках Державного казначейства. Суцільне безгрошів’я паралізувало роботу не тільки комунальних служб, а й бюджетних організацій. Є загроза припинення харчування дітей в установах та закладах освіти, не проводяться розрахунки за виконані роботи з комунальними підприємствами. Звідси випливає заборгованість з виплати заробітної плати комунальникам.

Найяскравішим прикладом є ситуація з ПАТ «Львівобленерго», яке зранку 20 листопада припинило постачання електроенергії КП «Бориславводоканалу», хоч кошти в сумі близько 100 тисяч гривень були на рахунках Підприємства. Як пояснює керівник відділення Державного казначейства Алла Русенька, «проводиться оплата тільки захищених статей бюджету».

Керівництво міста змушено було просити допомоги в області для проходження власних коштів. І тільки завдяки втручанню високопосадовців обласного рівня вдалося провести відповідне фінансування, завдяки чому бориславців не залишились без водопостачання.

Як коментує міський голова Володимир Фірман: «Ми є заручниками ситуації, яка склалася в державі. Нещодавно мери міст України зустрічались з Президентом України і звернулись до нього за допомогою. Була прийнята резолюція зустрічі на найвищому рівні. Але ситуація тільки погіршується. Це проблема всіх міст України, хоч даний факт нас не тішить».

Складається безвихідна ситуація: в складний період року потрібно пальне для швидких, пісок для доріг, зарплата для комунальників, але навіть маючи кошти на рахунках міська влада безсильна в цій ситуації. Проте і з патової ситуації потрібно шукати вихід. Тому прийнято рішення звернутись до Львівської обласної державної адміністрації та Державного казначейства України.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

У Дрогобичі відзначили День Свободи молебнем за Україну

У Дрогобичі 22 листопада біля пам’ятника Колона Свободи відбулися урочистості з нагоди 8-их роковин Помаранчевої революції, організовані місцевим осередком партії «Наша Україна» і міськрайонною організацією «Просвіта». Про це передає з місця події кореспондент ДЗ.

Розпочався святковий захід Молебнем за Україну, який відправив о. Софрон Яциків, ЧСВВ. Відтак розпочалося урочисте віче, на якому виступили голова міської організації Партії «Наша Україна» Богдан Іванців, голова міськрайонної організації Товариства «Просвіта» Микола Садоха, депутат районної ради Ярослав Радевич-Винницький, член Національної спілки письменників України Роман Пастух.

Вони, зокрема, наголошували, що Помаранчева революція була найбільшою революцією останніх часів як в Україні, так і в Європі. Українці показали приклад, як цивілізований народ може добиватися зміни свого становища.

Іван Тихий, «Дрогобицьке земляцтво»

Дрогобицький район виконав бюджет 10 місяців на 112%

У Дрогобицькому районі виконали завдання 10 місяців з наповнення бюджету на 112%. Про це повідомив кореспондент ДЗ з посиланням на керівника фінансового управління райдержадміністрації Віталія Перхуна.

Зі слів посадовця, за січень - жовтень 2012 року до загального фонду місцевих бюджетів Дрогобицького району надійшло податків та платежів 15 167,6 тис. грн., що становить 88,3 % до уточнених річних призначень і на 18,0 % більше, ніж надійшло протягом відповідного періоду минулого року.

До бюджетів району надійшло 11 516,8 тис. грн. доходів, які враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів (закріплених доходів), що становить 101,7 відсотка до уточненого плану січня - жовтня. Виконання забезпечене за всіма видами доходів. Не виконали дохідної частини загального фонду Довжанська (гірська), Михайлевицька та Опарівська сільські ради.

Іван Тихий, «Дрогобицьке земляцтво»

Церква святого Юра знову обділена увагою влади

Нещодавно місто Котермака з приватним візитом відвідав посол США в Україні Джон Теффт. Вивчаючи життя нашого регіону, він ознайомився з національною пам’яткою дерев’яної архітектури – Церквою святого Юра. Як повідомив під час понеділкової наради Дрогобицької міської ради мер Дрогобича Олексій Радзієвський, оглянувши нашу „перлину” старовинної архітектури, Джон Теффт був у захопленні. Довершеність форм, багатий декоративний орнамент, майстерна різьба, та й сама дерев’яна споруда, яка є одухотвореним витвором мистецтва, просто шокували його. За словами Олексія Васильовича, п. Теффт разом з дружиною професійно займаються вивченням каталогу дерев’яної архітектурної спадщини пам’яток Європи.

Найперше, що привернуло увагу нашої влади – це спроба, завдяки можливостям п. Теффта, вийти на „конкретику” американського гранту щодо реставрації церкви святого Юра за кошти американців. Така розмова між владою та Джоном Теффтом вже велася. Каменем спотикання у цій ситуації, за словами п. мера, є бюрократія державних чиновників. Аби домовленість залишалася в силі, необхідно „вибити” в Міністерстві культури дозвільний документ – лист, який засвідчує, що Міністерство Культури, і, зокрема, Кабінет Міністрів України не заперечують проти цього.

Ну що ж, слова п. мера наводить на роздуми. Церква дійсно вимагає реставрації. Але чому за кошти американців? Невже важко закласти ці кошти у бюджет розвитку міста? Не вірю, що наші обласні депутати (ну хоча б Михайло Задорожний) та нинішній депутат Верховної ради України Роман Ілик залишаться осторонь цього питання. Аби лише ці кошти правильно освоїли... Невже п. мер не розуміє, що той, хто платить гроші – замовляє музику? А якщо у того п. Теффта після виконаних реставраційних робіт апетит так зашкалюватиме, що він захоче перевезти церкву до Америки? Так, як свого часу, згідно прадавніх оповідей, її перевезли на волах чумаки до нашого рідного міста? Бо ж відомо, що Америка так просто нічого не робить!

А чи не спадало п. меру на думку зробити усе можливе, аби завершити розпочату роботу соціально-свідомих дрогобичан щодо збору документів для внесення церкви у Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО? Я жодного натяку Олексія Васильовича щодо вищезгаданого питання не чула. Невже влада стоїть осторонь цього питання? Тим більше, що за відбором польсько-української комісії, дрогобицька церква святого Юра увійшла до переліку старовинних храмів спадщини ЮНЕСКО. А на утримання усіх об’єктів, внесених до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, виділяються усі необхідні кошти.

16 листопада виповнилося 40 років з часу прийняття Конвенції про охорону Всесвітньої культурної і природної спадщини ЮНЕСКО, яку підписали 185 країн світу. В Україні конвенція набрала чинності 12 січня 1989 року.

 До переліку Всесвітньої спадщини зараз включено 962 об’єкти (742 культурних, 191 природний та 29 змішаних) у 157 країнах Європи. В Україні до цього списку входять Софійський собор з архітектурним ансамблем та Києво­Печерська лавра в Києві, історичний центр Львова, пункти геодезичної дуги Струве, резиденція буковинських митрополитів та єдиний природний об’єкт — букові праліси Карпат. Як би хотілося, щоб і церква Святого Юра зайняла там гідну позицію...

Чи будуть знайдені гроші на реставрацію церкви Святого Юра та наведення порядку довкола святині, не відомо, бо влада у цьому не зацікавлена... Влада знову буде намагатися робити все за кошти меценатів, а потім „вішати” собі медалі за труди, до яких вона жодного відношення не мала.

Вікторія Лишик

Про крадіжки мобільних телефонів

Із початку року на Львівщині 4 236 осіб звернулись до правоохоронців із заявами про викрадення чи втрату мобільних телефонів. На подальший розгляд до суду передано 2 677 кримінальних справ, порушених проти кишенькових злодіїв, які «спеціалізуються» на крадіжках мобільних телефонів.

Мобільний телефон давно і міцно «прописався» у житті сучасних людей. Адже вигідно і зручно у будь який час, незважаючи на місцеперебування, не втрачати зв’язок із оточуючими. Кишенькові злодії намагаються крокувати у ногу з часом, і окрім гаманців «полюбляють» цупити і мобільні телефони.

Щодня, поспішаючи на роботу чи з роботи у громадському транспорті , громадяни позбуваються засобів зв’язку, здебільшого через власну необережність та неуважність. Доки пересічний пасажир маршрутного таксі , трамваю чи тролейбусу обдумує робочі чи домашні питання, кишенькові злодії «на роботі». «Працюють» злодюжки за заздалегідь визначеною схемою – вибрав жертву, непомітно вкрав, на зупинці вийшов, телефон продав і кінці у воду.

Протягом року 4 236 мешканців Львівщини звернулись до правоохоронних органів із заявами про зникнення телефонів. За фактом крадіжок засобів зв’язку порушено 2 677 кримінальних справ. Ще по 1559 заявах відмовлено у порушенні кримінальних справ, у зв’язку із відсутністю складу чи події злочину.

Аналізуючи час та місця скоєння крадіжок мобільних телефонів, можна дійти висновку, що вони «зникають» у громадському транспорті, переважно у маршрутних таксі. Менше вчиняється крадіжок під час проїзду в трамваях чи тролейбусах. Крім цього крадіжки та факти втрат мобільних телефонів мають місце на ринках, залізничних та автобусних станціях, в торгових центрах, в кафе, барах та в інших місцях масового скупчення людей, а особливо в центральній частині міста Львова.

Період доби в який громадянам слід бути особливо пильними це ранок, а саме з 07 до 10 години, обідній час та з 16 до 19 години. Серед днів тижня слід бути уважним під час проїзду у громадському транспорті у п’ятницю коли багато громадян (в основному студенти) виїжджають за межі Львова, та понеділок, коли повертаються. У цей час створюються сприятливі умови для кишенькових злодіїв, такі як перевантаженість транспортних засобів та скупчення людей.

ВЗГ ГУМВС України у Львівській області

 Создан 23 ноя 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником