Трускавецький вісник № 146 (525) від 26 листопада 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 146 (525) від 26 листопада 2012 р.

26.11.2012 

У номері: Що варто відвідати у Трускавці (десятка від "Трускавецького вісника"); Святкування 60 років Будинку учнівської творчості; Не треба собі вішати медалі за бойові заслуги; Ситуацію на заводі мінвод вивчатиме тимчасова контрольна комісія; Про відкриття Дому молитви в Бориславі; Анонс турніру зі спортивної акробатики; Кримінальні новини.

Новини Трускавця та регіону

В день пам’яті жертв Голодомору у Трускавці «гопца-дрицали»

Незважаючи на те, що у суботу, 24 листопада, вся Україна вшановувала пам’ять жертв Голодомору, у Трускавці ряд закладів центральної частини міста-курорту вирішили проігнорувати траур. Так, зокрема, «гопца-дрица» та запальні коломийки в день вшанування мільйонів жертв геноциду українського народу лунали з динаміків магазину «Файна пані» навпроти нижнього бювету та кафе «Корчма» неподалік площі Незалежності. З динаміків лунали теж запрошення прийти в цей день до Палацу культури на вечір пам’яті Міхаіла Круґа. Весела музика линула і з рекламної конструкції на площі Незалежності. А вихованці однієї з приватних танцювальних шкіл, котра за сприяння відділу культури займається в тепличних умовах центральної бібліотеки Трускавця, вирушили в цей день до Львова на змагання з танців, де незважаючи на скорботні дзвони пам’яті, танцювали джайв, ча-ча-ча, румбу та інші танці. Детальніше про ці змагання напише провладна преса, вихваляючи успіхи юних трускавчан в танцях, які проходили в День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр.

Втім, більшість закладів Трускавця та пересічних трускавчан гідно вшанували пам’ять жертв тоталітарного режиму. У вікнах палахкотіли свічки, пройшов і масовий захід біля церкви святого Миколая. На площі Незалежності акцію вшанування пам`яті жертв провела і ТМО партії "Наша Україна".

Олексій Балицький вивчатиме ситуацію на заводі мінеральних вод

Як інформує прес-служба Львівської обласної ради, 23 листопада створено тимчасову контрольну комісію з вивчення ситуації на заводі мінеральних вод «Оскар» у місті Моршині. До складу комісії, яку очолив депутат Тарас Вервега, увійшли депутати Олександр Старовойт, Роман Дудич, Богдан Сидорак, Олег Баляш, Оксана Юринець, Іван Груник, а також депутат від Трускавця Олексій Балицький. Також 23 листопада на сесії Львівської обласної ради депутати прийняли Звернення до Президента України, Генерального прокурора України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради юстиції, Комітету Верховної ради з питань правосуддя щодо вжиття невідкладних заходів проти рейдерської атаки на Моршинський завод мінеральних вод «Оскар», свавілля правоохоронних і контролюючих структур та винесення завідомо неправосудних рішень Сихівським районним судом. Окремими пунктами рішення депутати доручили Львівській облдержадміністрації утворити міжвідомчу робочу групу для напрацювання пропозицій з недопущення продовження рейдерської атаки на Моршинський завод мінеральних вод «Оскар», свавілля правоохоронних та контролюючих структур, винесення завідомо неправосудних рішень Сихівським районним судом та подати результати її роботи на розгляд чергової сесії обласної ради.

До теми. Звернення Львівської обласної ради до Президента України, Генерального прокурора України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради юстиції, Комітету Верховної ради з питань правосуддя щодо вжиття певідкладних заходів проти рейдерської атаки на Моршинський завод мінеральних вод «Оскар», свавілля правоохоронних та контролюючих структур та винесення завідомо неправосудних рішень Сихівським районним судом

Моршинський завод мінеральних завод «Оскар», що входить до складу до IDS Borjomilnternational є провідним національним виробником та сумлінний платник податків на території Львівщини. На цьому бюджетоутворюючому підприємстві працює понад 700 працівників, котрі годують свої сім'ї та випускають продукцію високої якості. Марку «Моршинської» знають і цінують не тільки в Україні а й у світі.

Блискавична рейдерська атака на холдинг IDS Group Ukraine, котра здійснена на прохання російської сторони українськими правоохоронними та контролюючими структурами із ухваленням судових рішень про арешт акцій майна та рахунків є наміром знищити працюючий бізнес та вчинити черговий перерозподіл власності, котрий кілька років триває в Україні. Такі дії є надзвичайно поганим сигналом для всіх інвесторів, котрі сьогодні розглядають Львівщину та усю нашу державу як об'єкт для інвестицій.

Відсутність у складі злочину, позбавлена доказів кримінальна справа, юридично необґрунтовані дії судді є свідченням відсутності закону та правового порядку в Україні.

Безкарність за порушення права мусить хоча б якось бути подолана з боку керівників держави та структур, покликаних забезпечувати нагляд за правосуддям та законністю.

Львівська обласна рада вимагає від Президента України негайно втрутитися у ситуацію зі знищення однієї з провідних кампаній ринку України IDS Group Ukraine та її складовою Моршинським заводом мінеральних вод «Оскар». Як найвищий представницький орган у Львівській області ми вимагаємо від Генерального прокурора України об'єктивних і незаангажованих дій з нагляду за законністю та притягнення до відповідальності за порушення та неприкрите свавілля працівників прокурорської ланки та структур державної податкової служби.

Львівська обласна рада наполягає на неупередженому та невідкладному розгляді Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Вищою радою юстиції та комітетом Верховної ради України з питань правосуддя дій судді Сихівського райсуду Борейко С.В., котрий виніс очевидно завідомо неправомірні рішення в частині арешту майна, активів та акцій IDS Group Ukraine.

Ми, депутати Львівської обласної ради, закликаємо громадськість, активістів громадських організацій долучатися до акцій протесту на захист національного виробника. Лише спільно ми можемо змусити рейдерів відступити та дати по руках тим нечесним правоохоронцям, прокурорам та суддям котрі чинять неправомірні та незаконні дії. Не будьмо байдужими, коли нищать підприємства, що працюють на Львівщині!

Прийнято на ХХІІ сесії Львівської обласної ради VI скликання 23 листопада 2012 року

Запрошуємо на турнір зі спортивної акробатики

1 грудня у Бориславі відбудеться турнір зі спортивної акробатики пам'яті Олени Шутяк, інформує наше власне джерело. Проводять турнір федерація спортивної гімнастики та акробатики Львівської області та Бориславська ДЮСШ. Учасники змагань: Львів, Дрогобич, Борислав. Головний суддя Г. Чопик. Головний секретар С. Асланіді. Спонсори турніру: ПП І. Михаць, друкарня «РІК» (директор Р. Мисюк). Запрошуємо всіх шанувальників акробатики! Початок о 12-й годині в ДЮСШ м. Борислава.

Податкову культуру формуємо з дитинства

Сумлінних платників податків потрібно виховувати змалку. У цьому переконані трускавецькі податківці. Тому і приділяють постійну увагу роз’яснювальній роботі серед підростаючого покоління.

Нещодавно завідуюча сектором взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у м. Трускавці Наталя Роїк відвідала НВК середню загальноосвітню школу – гімназію № 2. Вона розповіла учням одинадцятих класів, що таке податки і для чого вони потрібні, про їх роль в житті міста та країни. Школярі мали змогу дізнатися як працює податкова служба, зрозуміти важливість податків для суспільства в цілому.

Навчання податковій грамоті є не тільки засобом виховання майбутніх платників податків, а й джерелом необхідних знань, позаяк від їх якості залежить подальша путівка у доросле життя. Адже нинішні школярі – це майбутні бізнесмени, керівники підприємств, а можливо, і податківці. Інформацію надано у секторі взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у м. Трускавці.

Власна інформація

У маршрутку Львів –Трускавець врізався легковий автомобіль: п'ятеро загиблих

ДТП сталося у суботу, 24 листопада, близько 11.20 недалеко від виїзду з Дрогобича (біля «Катюші»). Про це повідомили очевидці ДТП. Як розповідають очевидці, легковий автомобіль «Шкода Фабія», здійснюючи обгін, не вписався в поворот і на швидкості врізався в маршрутний автобус «VANHOOL». П’ятеро пасажирів легкового автомобіля, серед яких малолітня дитина, загинули. Одна жінка в маршрутці травмована.

За повідомлення прес-служби МНС України, пасажирку маршрутного автобусу «VANHOOL», з діагнозом закритий перелом правої гомілки доправлено до хірургічного відділення Дрогобицької районної лікарні. Начальник ВЗГ ГУ МВСУ у Львівській області Світлана Добровольська в коментарі ІА ZIK підтвердила факт ДТП.

www.zik.ua

У Дрогобичі на понад два роки засудили мисливця за металом

До 2 років і 3 місяців засудили мешканця м. Дрогобич Львівської області за те, що він впродовж тривалого часу викрадав металеві речі.  У 2011 році чоловік звільнився із місць позбавлення волі. 29-річний зловмисник відбував покарання за скоєння крадіжок, вживання наркотиків, зберігання зброї, а також ухилення від адміністративного нагляду. Одразу після звільнення чоловік вирішив узятись за старе. У березні 2012 року зловмисник накрав каналізаційних люків на 2 328 гривень.

Почекавши місяць, чоловік вирішив викрасти металеві вироби у місцевої мешканки. Він пробрався до неї на подвір’я і викрав металеві труби, арматуру, завдавши матеріальної шкоди на суму 435 гривень. Через декілька днів чоловік знову викрав металу більш як на 1000 гривень.

На початку червня злодій поцупив алюмінієву драбину, а вже у серпні вирішив серйозно приступити до «роботи». На деякий час зловмисник залишив у спокої чужі подвір’я, і пішов обкрадати супермаркети.

Одного разу він викрав товарів на 245 гривень, а іншого - на понад 400 гривень. Однак коли чоловік вирішив викрасти велосипед, його затримали правоохоронці.

Проти зловмисника порушили кримінальну справу за ознаками злочину передбаченого ч. 2 ст. 185 (крадіжка) Кримінального кодексу України. Суд призначив покарання – 2 роки і 3 місяці позбавлення волі.

ВЗГ ГУМВС України у Львівській області

Злочин розкрито

17.06.2012 року близько 10.00 на автобусній зупинці на вул. С. Бандери у Бориславі біля пам'ятного знаку С. Бандери, до жителя Борислава підійшли двоє невідомих чоловіків віком близько 25-30 років. Один із них наніс руками гр. В. кілька ударів по тілу і викрав з кишені сорочки гроші в сумі 130 гривень та мобільний телефон марки «НОКІА-1811» вартістю 258 грн.

7 листопада 2012 року за фактом пограбування гр. В. проведеним ОРЗ встановлено, що цей злочин скоїв гр. С., раніше суджений за ст. 185 ч. 1. 186 ч. 2, КК України. Гр. С. дав правдиві покази, речові докази вилучено і зараз перебувають у Бориславському МВ ВС.

Газета «Нафтовик Борислава»

 

 

Що варто відвідати у Трускавці

/Десятка від «Трускавецького вісника»/

Бути у Римі і не побачити папу римського! Всі ми чули цей вигук, котрий означає, що побувавши в якомусь знаному місці, обов’язково варто відвідати якусь родзинку, яка це місце характеризує, є його обличчям, візитною карткою. Для Парижа це знаменита Ейфелева вежа, для Лондона – Тауерський міст та Букінгемський палац, для Єгипту піраміди, для Києва Лавра та Хрещатик, для Львова ратуша, церква святого  Юра, Домініканський та латинський Катедральний собори.

Місто Трускавець з його 20 тисячами населення зараз намагається відновити славу європейського курорту часів Яроша чи всесоюзної оздоровниці. З цією метою робиться якась промоція, постійно лунають заклики об’єднати зусилля, збираються кошти, знімаються проморолики, словом, є бажання залучити якомога більше відпочивальників та туристів. І якщо із відпочивальниками зрозуміло, вони їдуть завдяки «Нафтусі», аналогу якої на нашому континенті немає, то з туристами складніше. Адже, правду кажучи, у Трускавці немає якоїсь такої дивовижі, яка б змусила зірватися з місця та й їхати сюди, щоб на неї глянути. Але якщо вже відпочивальник вирішив приїхати до Трускавця на оздоровлення та відпочинок, то йому, напевно, цікаво буде відвідати місця, про які мова піде нижче.

Бювет

Серцем курорту є бювет мінеральних вод. У Трускавці є кілька бюветів, зокрема і в окремих санаторіях, але основним є все ж перший, чи нижній, розміщений в центральній частині міста. Вода з лікувальними властивостями подається безкоштовно, бювет працює з 7 до 10, з 12 до 15 і з 17 до 20 год., тож варто прийти і подивитися, як сюди йдуть на водопій, як відбувається цей процес знайомства з «Нафтусею». Королева трускавецьких лікувальних вод «Нафтуся» формується в глибинах і побачити, як функціонує механізм її підняття на поверхню, вкрай важко, для цього потрібні спеціальні дозволи та перепустки. А от подивитися, скільки людей приходить з надією повернути втрачене здоров’я, цікаво. В нижньому бюветі зосереджується левова частка відпочивальників, хоча частина все ж користується послугами верхнього бювету, який розміщений ближче до санаторіїв-тисячників.

Курортний парк

Закладений з ініціативи Раймунда Яроша, власника курорту Трускавець у 1920-1930-х рр., курортний парк є без перебільшення найбільшою туристичною перлиною курорту. Він займає солідну територію і не всі його закапелки є доступними для відпочивальників, проте дух захоплює і від доступного. Центральна алея парку веде від нижнього бювету мінеральних вод до верхнього, від «Нафтусі» до джерела «Юзя», якому приписують властивість омолоджувати шкіру людини. Лавочки, альтанки, скульптурні композиції, стежки, сходи, інформаційні покажчики – все сприяє цивілізованим прогулянкам. Саме  в парку ви натрапите на дивне для вуха слово «теренкур» і довго намагатиметеся зрозуміти його значення. Атмосфера відпочинку та єднання з природою є тут доброю як в часи «пік», тобто при максимальній кількості відпочивальників, котрі поспішають на водопій чи вже повертаються додому, так і в тиші при мінімумі відвідувачів парку.

Музеї

У Трускавці є всього три музеї, проте настільки різні та оригінальні, що варто відвідати всі три, не оминаючи жодного. Найдавнішим є музей історії міста-курорту, в якому вся історія краю розкладена «по поличках». Знаходиться цей музей у давній віллі «Саріуш» нижче центрального храму Трускавця – церкви святого Миколая. Мистецька атмосфера панує в Художньому музеї Михайла Біласа, який розміщений на вулиці Бандери навпроти приміщення міської ради. Музей теж знаходиться в будівлі давньої вілли, яка носила ймення «Ґопляна» і є пам’яткою архітектури, як і «Саріуш». А Єпархіальний музей Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ теж знаходиться на вулиці Бандери, трохи вище церкви св. Миколая, в приміщенні колишнього Управління єпархії.

Концерт органної музики

Рекомендується не тільки любителям класичної музики, а й усім, хто хоче послухати оригінальну розповідь про історію Трускавця від організатора та незмінного ведучого вечорів органної музики п. Станіслава Чаплі. Вечори органної музики відбуваються у приміщенні римо-католицького храму на вулиці Суховоля, 1, кожного вівторка, п’ятниці та неділі о 20.00.

Ландшафтний парк «Підгір’я»

На території готельно-курортного комплексу «Карпати» знаходиться ландшафтний парк «Підгір’я», удостоєний багатьох нагород та відзнак. Місцина вважається однією з кращих у Трускавці, про що свідчить хоча б факт, що саме сюди приїжджають на фотозйомки молодята не тільки Трускавця, а й сусідніх міст. В парку є дитячі майданчики, вольєри з дикими тваринами (далекосхідний леопард, рисі, благородні олені, фазани, пави тощо), ставки, а також поруч розташований етно-ресторан «Гражда». Вхід на територію парку «Підгір’я» є безкоштовний, що немаловажно у Трускавці, де, для прикладу, не так просто потрапити на територію окремих оздоровниць.

Ресторани

В місті є досить багато ресторанів, починаючи від в’їзду зі сторони Дрогобича і закінчуючи розкиданими обабіч об’їзної дороги. Фактично всюди можна наткнутися на заклади харчування, які суттєво відрізняються цінами, асортиментом, якістю страв та сервісом. Окремі гості міста-курорту намагаються протягом двох-трьох тижнів відпочинку відвідати всі заклади харчування у Трускавці, але це не так просто. Окремі ресторани знаходяться в закритих зонах, інші мало рекламуються, треті розраховані виключно на гостей, котрі проживають в готельно-ресторанному комплексі. Втім, завжди знайдуться добрі люди, які порекомендують той чи інший трускавецький ресторан. Окрім ресторанів є у Трускавці і нічні клуби та розважальні заклади, так що відпочити в значенні «відірватися» у місті-курорті є де.

Гошівська гора

Це узвишшя дає можливість побачити Трускавець по максимуму – не повністю, але більшу його частину. Гошівська гора знаходиться одразу над залізничним вокзалом і добратися до неї не становить великих труднощів. Зате саме звідси можна зробити собі найкращу фотографію на фоні Трускавця, котрий розкинувся біля підніжжя цієї гори.

Пам’ятки та пам’ятники

Пам’яток архітектури у Трускавці небагато. Більшість із них – це будівлі давніх вілл, побудованих в XIX та на початку ХХ століття. Любителі довершених архітектурних форм та старовинних церков мають можливість поїхати на екскурсію до сусіднього Дрогобича, де таких пам’яток більше в рази. Але в Трускавці можна помилуватися пам’ятками модернової архітектури – на прикладі комплексів «Ріксос-Прикарпаття», «Оскар», «Карпати», Міжнародна клініка відновного лікування професора Володимира Козявкіна, «Міротель» та ін. Окрім того, в місті фактично один неподалік іншого знаходяться два пам’ятники Шевченку, два пам’ятники Франку, пам’ятники Степану Бандері, Роману Різняку-Макомацькому, митрополиту Андрею Шептицькому, трускавчанам Василю Біласу та Дмитру Данилишину. Для того, щоб побачити всі ці пам’ятники Трускавця, знадобиться не більше години часу. Також в місті-курорті  неподалік СГК «Дніпро-Бескид» знаходиться Меморіал Слави радянських воїнів.

Діагностика

Кількість лікарів і то лікарів високопрофесійних, висококласних спеціалістів, у Трускавці найбільша на душу населення. Так само в місті-курорті знаходяться надсучасні медичні прилади, зокрема діагностичні, які дають можливість встановити чіткий діагноз та призначити курс лікування. Єдиним недоліком є те, що не всі вони знаходяться в одному закладі, але плюсом є той факт, що все-таки вони є в межах одного міста. Діагностичний центр «МедПалас», готельно-санаторні комплекси «Шахтар», «Дніпро-Бескид», «Ріксос-Прикарпаття», «Карпати», «Молдова», «Перлина Прикарпаття» та інші оздоровниці, а також міська лікарня – всі разом вони мають таку потужну діагностичну базу, якій може позаздрити не лише столиця України, а й столиці багатьох європейських держав. І це не перебільшення. Так що побувати у Трускавці і не скористатися шансом повноцінної діагностики свого організму було б просто гріхом.

Від редакції «Трускавецького вісника». Десяток місць, які варто відвідати у Трускавці, подані з позиції автора публікації. Зрозуміло, що ця позиція є дещо суб’єктивною і навряд чи збігається з позицією, для прикладу, екскурсоводів, працівників міськвиконкому чи керівників оздоровниць. Якщо ви уважно прочитали цю публікацію, то зауважили, що автор подає не десять місць, а тільки дев’ять. Варіант десятого кращого місця у Трускавці можна додати в коментарях до цієї публікації.

Володимир Ключак

БУТ-60: в кожній казці є доля казки

 

27 вересня 1952 року на базі середньої школи відкрив свої двері для дітей міста Трускавця Будинок піонерів. Почали працювати три гуртки, в яких займалося 35 дітей: танцювальний, драматичний і хоровий.

До свого 60-ти річчя Будинок піонерів прийшов як Будинок учнівської творчості – великий комплекс в окремому приміщенні на вулиці Стебницькій, в якому працюють 44 гуртки та 29 педагогів-керівників гуртків. У групах займаються понад 800 дітей. Радістю і маленькою перемогою колективу БУТу, вихованців та всієї громади міста є те, що на ювілейну імпрезу ювіляри змогли запросити гостей до себе додому – в не надто великий, але свій, затишний актовий зал Будинку учнівської творчості, а не, наче повернувши колесо історії назад, знову тулитися десь по школах. Адже минулого року приблизно в такий самий осінній час саме «чесна трускавецька влада», а не жодні антиукраїнські сили, які вона (влада) любить згадувати проти ночі і прикривати всі свої помилки та невдачі, заговорили про можливість перенесення гуртків Будинку учнівської творчості в приміщення середньої школи №3, які пустують. Минулого року наданням такій фактично рейдерській пропозиції широкого розголосу та резонансу, обуренням батьків та громади Будинок учнівської творчості вдалося відстояти. Та, вибачте, осад залишився, і це відчувалося протягом всього загалом веселого святкування 60-річчя БУТу.

Найперше непрямо згадав про ці минулорічні спроби міський голова Руслан Козир, який у вітальному слові зазначив:

- Незалежно від влади, її змін, та політичної ситуації Будинок учнівської творчості був, є і буде! Бо я роблю для себе висновок, що БУТ - це щось стале, що дає духовну поживу молоді та забирає дітей після школи з вулиці.

Воістину, на злодієві шапка горить. та краще пізно, ніж ніколи (якщо про висновок). А стратегічне бачення міським головою ролі влади у сприянні розвитку позашкільної освіти проявилося в обіцянці … замінити лампочки на енергозберігаючі … на другий рік.

Та якщо спробувати охарактеризувати одним словом урочистості з нагоди 60-річчя БУТу, то мені йде на думку таки одне слово: весело. Можливо, це суб’єктивні відчуття, але, як на мене, творчі люди святкували весело, часом з легкою іронією, часом навіть з відчайдушним сміхом. В ударі була і ведуча вечорі Лідія Зубрицька, яка, представляючи,  назвала теперішнього директора БУТу Василя Петранівського, десятим, ювілейним керівником Будинку учнівської творчості. Василь Левкович дружню «підколку» вловив та парирував: десятий директор є, ще б десяток нових гуртків відкрити… Чомусь впевнена, що такому талановитому самовідданому альтруїстичній праці з дітьми колективу таке завдання по силі. Адже вже сьогодні в БУТі діють гуртки художньо-естетичного та науково-технічного напрямів, туристично-краєзнавчі, військово-патріотичні та фізкультурно-спортивні. В ногу з часом йдуть еколого-натуралістичний та соціально-реабілітаційний напрями, а також гуртки англійської, німецької, французької мови.

Нагадав притчу про талани та побажав Божого благословення всім працівникам Будинку учнівської творчості та вихованцям отець Василь Нестер. Звичайно, цього дня не могло обійтися без подарунків та грамот всім – і педагогічним, і технічним працівникам БУТу: від головного управління освіти Львівської облдержадміністрації, від міської ради, від відділу освіти та власне від Будинку учнівської творчості. Міський голова Руслани Козир разом з заступником Валентиною Бодак подарували ювілярам велику ікону Божої Матері. З вітальними словами та лазерною друкарською машиною прийшов на День народження завідуючий відділом освіти Михайло Шубак. Тренажер для зміцнення постави – подарунок від підприємця Сергія Розори та «Клубу щасливих людей». З великим святковим тортом прийшла на свято голова міської організації профспілки працівників освіти Марія Заміщак. Привітати ювілярів також прийшов колишній працівник БУТу валеолог-реабілітолог та козак Володимир Саратовський, який вручив ювілярам Грамоту Українського реєстрового козацтва. Вже п’ятий рік Будинок учнівської творчості плідно співпрацює з музеєм історії міста. Тож на сцену зі словами вітань та подарунками вийшла  і директор музею Галина Коваль.

Теплими словами згадали ветеранів позашкілля. Від ветеранів привітала ювілярів Ольга Марківська. Півроку не дожив до 60-ти річного ювілею Будинку учнівської творчості його багатолітній директор Тимофій Бойко. Тож пам’ять Тимофія Михайловича та всіх працівників БУТу, яких уже немає поруч, згадали хвилиною мовчання зі сльозами на очах.

Духовно-піднесене обрамлення урочистості забезпечив хор духовного співу «Хвиля» Будинку учнівської творчості (керівник Роксолана Мартинюк), пісенні привітання подарувала присутнім Наталія Бегін, хореографічну композицію «Вчителька, мікрорайону нашого жителька» під жартівливу пісню «ТіК» - вихованці Зоряни Денисюк.

Та фінальним акордом свята стала демонстрація фільму «Трускавецькі казки» гуртка - кіношколи, яка віднедавна діє при Будинку учнівської творчості під керівництвом Олега Бачинського. В алегорії про ляльку Оксану та «людей в чорному», які хотіли забрати Будинок, в якому народжуються мрії, кожен зміг побачити щось своє – хтось побачив в ляльці Оксані всю освіту, культуру, мову в державі, хтось українську нікому не потрібну дитину, хтось - саму Україну, хтось ще щось інше. Та представники влади не дочекалися фільму, тож тепер губляться у здогадках, що ж мали на увазі автори…

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

 

Для досягнення спільних для громади цілей потрібно об’єднувати зусилля

22 листопада ГО «Спілка безпеки управління «Антикорупція» провела прес-конференцію на тему «Громадська антикорупційна експертиза рішення Дрогобицького міськвиконкому».

Захід відбувся в конференц-залі Дрогобицького коледжу нафти і газу (колишній нафтовий технікум). Були присутні міські ЗМІ та громадські діячі Дрогобича. Приємним сюрпризом став прихід на прес-конференцію і звичайних мешканців міста, яких стурбувало незаконне рішення міськвиконкому про підняття тарифів.

На прес-конференції в якості експертів виступили керівник проекту антикорупційної експертизи, юрист, голова ГО «Спілка безпеки управління «Антикорупція» Олег Балог та координатор проекту, юрисконсульт ГО «Спілка безпеки управління «Антикорупція» Світлана Швед.

Експерти представили присутнім проведену Громадську антикорупційну експертизу та розповіли про хід її виконання.

Олег Балог як керівник проекту подякував Творчому об’єднанню «Торо» за надану підтримку і розповів, що таке Громадська антикорупційна експертиза, для чого її потрібно проводити і які наслідки експертиза повинна викликати. Він зазначив, що один із факторів, який створює підґрунтя для поширення корупції – це недоліки законодавства. А Громадська антикорупційна експертиза – це захід, підтверджений міжнародним досвідом, який можна втілювати у нашій державі, зокрема і в нашому регіоні, аби покращити ситуацію.

Голова ГО «Спілка безпеки управління «Антикорупція» зауважив, що в Дрогобичі щороку приймають сотні нормативно правових актів, але іноді в цих документах присутні чинники, які сприяють розвитку корупції в даних державних органах. І ефективний засіб попередження таких ризиків – це громадська антикорупційна експертиза. Яка призначена для усунення корупційних факторів, що містяться в нашому законодавстві в підзаконних нормативних правових актах.

Олег Балог: «Проаналізувавши нормативно правові акти ми зауважили, що в Рішеннях міської ради є заздалегідь закладені корупційні чинники на які і в подальшому посилаються чиновники.

Перед нами постала задача відстояти права мешканців Дрогобича. А для цього необхідно провести моніторинг нормативно правових актів, які видають наші можновладці на предмет корупційних чинників, що зумовлюють в подальшому винесення незаконних рішень та зобов’язань мешканців Дрогобича перед ними».

Координатор проекту Світлана Швед розповіла присутнім, які законодавчі акти порушує Дрогобицький міськвиконком своїм рішенням та якої шкоди суспільним відносинам завдається.

Юристконсульт ГО «Спілка безпеки управління «Антикорупція» уже більш детально проаналізувала Рішення Дрогобицького міськвиконкому на наявність корупціогенних факторів і зупинилася на висновках, до яких дійшла громадська антикорупційна експертиза. Також Світлана Швед оприлюднила експертні рекомендації для міської ради щодо усунення зі своїх рішень чинників, що сприяють і можуть призводити до корупції.

Світлана Швед: «Проаналізувавши корупціогенні чинники, наявні у рішенні виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 16.08.2012 р. № 340 «Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій», слід визнати такий нормативно-правовий акт незаконним та скасувати його дію. На основі вищевикладених рекомендацій з урахуванням громадської думки та інтересів споживачів, провівши громадські слухання, розробити нове рішення».

Акордом прес-конференції стало повідомлення, що міськвиконком, як того вимагає чинне законодавство, рівно через 10 днів після надсилання до міської ради експертних висновків громадської антикорупційної експертизи, прийняв зміни до свого рішення №340, чим визнав свою неправоту і засвідчив готовність до діалогу із громадським суспільством.

Присутні висловили з цього приводу свої думки і зійшлися на тому, що надалі треба об’єднувати зусилля різних громадських організацій міста для досягнення спільних для усієї громади цілей.

Прес-служба ГО «Спілка безпеки управління «Антикорупція»

„Не треба собі вішати медалі за бойові заслуги...”

 

 

22 листопада у Дрогобичі за фінансування підтримки ТО „ТОРО” в межах проекту „Запровадження громадської антикорупційної експертизи як інструменту підвищення прозорості та доброчесності публічної влади України” підтриманого Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні відбулася прес-конференція за участю громадських та політичних діячів.

Координатор проекту Світлана Швед розповіла про діяльність організації, яка полягає у наданні консультативно-методичної допомоги у галузі права щодо дотримання прав людини, організація також здійснює громадський контроль за дотриманням прав людини, виявляє можливі ознаки корупційних діянь, створює експертні групи за актуальними напрямками та залучає фахівців для участі в опрацюванні важливих питань забезпечення прав людини в діяльності правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування та ін.

На конференції експерти Олег Балог та Світлана Швед повідомили, що організацією була проведена громадська антикорупційна експертиза Рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 16.08.2012р. 340 „Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та при будинкових територій”, яка дозволила виявити ряд чинників, що носять собою корупційний характер. Серед них дискреційні повноваження, що дають змогу органу місцевого самоврядування повністю чи частково встановлювати механізм здійснення правових дій, їх послідовність, строки реалізації; порушення балансу інтересів та встановлення надмірних обтяжень для отримувачів публічних послуг; хибні цілі та пріоритети; надмірна свобода нормотворчості; порушення процедури прийняття та набуття актом чинності; інформаційна закритість.

Уважно вислухавши озвучене депутат Дрогобицької міської ради Михайло Ваврин заявив, що організація вішає на себе ордени та медалі за бойові заслуги своїх попередників. Річ у тім, що більше місяця тому на звернення Народного депутата України Юрія Кармазіна до голови Антимонопольного комітету України Василя Цушка щодо махінацій виконкому з приводу незаконного підняття цін на утримання та прибирання при будинкових територій, Антимонопольний комітет, провівши ретельну перевірку, прийняв рішення, в якому, зокрема, сказано:

 - “КП “ЖЕО” визнано таким, що вчинило порушення законодавства про захист економічної конкуренції, що передбачене пунктом 2 статті 50 та частиною першою статті 13 Закону України “Про захист економічної конкуренції”;

- КП “ЖЕО” зобов’язано розрахувати тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у місті Дрогобичі у відповідності до вимог чинного Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 року N 869, та подати тарифи на вказані послуги до органу місцевого самоврядування у місті Дрогобичі для прийняття відповідного рішення. Термін виконання – 31 березня 2012 року.

Про те, що вищезгадане Рішення виконкому Дрогобича щодо підвищення тарифів у Дрогобичі є незаконним, повідомляв на сайтах Дрогобича голова Дрогобицької партійної організації Партії регіонів, депутат Дрогобицької міської ради Сергій Гориславський. Депутати добивалися скасування міськвиконкомівського рішення ще й тому, що влада Дрогобича не врахувала ані думку людей, які і без того не отримують якісних послуг від комунальних служб, ані позиції керівництва держави.

Про корупцію у міськвиконкомі щодо вищезгаданого питання обговорювалося на дискусійному клубі, писалося у місцевих ЗМІ. Так що ця тема не є новою для журналістів.

Вікторія Лишик

 

Олег Левицький: «Не все залежить від нас...»

На минулу сесію Бориславської міської ради, як ми вже писали, прийшла і делегація від трудового колективу КП «ЕКО-місто». Найперша проблема - не виплачується вже кілька місяців зарплата. Попереду - зима, місто мас бути чистим. Проте ці люди роблять дуже важливу справу, бо ж власне від них залежить, чи всі ми, мешканці Борислава та й гості, які заїжджають вряди-годи сюди, пройдуться чистими тротуарами та чистими вулицями. При нинішніх бюджетних негараздах це доволі складно, адже коли люди не отримують вчасно зарплату, то до роботи «душа не лежить». Тож ми й звернулися до начальника відділу житлово-комунального господарства та будівництва Бориславської міської ради Олега Левицького із проханням висвітлити цю ситуацію.

- Пане Олеже, ми знаємо, що на сесії міської ради ледь не півтори години тривали дискусії з приводу роботи КП «ЕКО-місто». Чи могли б Ви трохи чіткіше роз'яснити цю ситуацію?

- Давайте розставимо усі крапки над «і». Зараз наше місто не має тієї потужної економіки, що мало раніше. А беручи до уваги оті кошти, що йдуть на утримання медицини й освіти, - адже вони залишилися на такому ж рівні, як у часи, коли Борислав був справді потужним промисловим центром, - на житлово-комунальне господарство коштів виділяється дуже мало, порівняно з тим, що необхідно. Місто має понад сто кілометрів доріг асфальтобетонного покриття. І для обслуговування цих доріг кошти, що їх виділяють, - це навіть не половина потреб, необхідних щороку. Я вже неодноразово пояснював керівникам комунальних підприємств: коли ті кошти виділяють із міського бюджету і вони підписують угоду, то повинні фонд заробітної плати по підприємству довести до того рівня, згідно якого ця угода підписана. Щоб не виникало отих питань щодо скорочення робочого часу чи відпусток за власний рахунок.

- А що їм заважає діяти саме так?

- Заважає те, що це рішення непопулярне, бо або доводиться зменшувати рівень зарплати, або ж -звільняти людей чи скорочувати тривалість робочого дня. Тобто, люди повинні працювати не вісім годин, а, скажімо, шість або й чотири. Відповідно і зарплата буде меншою. Тому, думаю, попередні керівники не хотіли приймати таких непопулярних рішень.

Інший шлях, щоб зберегти фонд заробітної плати, - є. Адже у Статуті комунального підприємства записано, що воно має право займатися комерційною діяльністю. Тобто, щоб забезпечити своїх людей роботою, керівник може укласти інші угоди. Наприклад, з підприємцями, котрі мають якусь прибудинкову територію, щодо її прибирання. Можна виготовляти і якусь продукцію. Ту ж бруківку, бордюри та навіть надмогильні пам'ятники, адже саме «ЕКО-місто» обслуговує наші кладовища. Але керівники цим не займаються, бо це не їхнє приватне підприємство.

- А все ж, що змінилося, коли зараз у «ЕКО-місто» є новий керівник?

- Скажу свою думку. Це людина енергійна. Він, наскільки знаю, вишукуватиме усі можливості, щоб забезпечити людей роботою. І зробить усе, щоб фонд заробітної плати довести до рівня, встановленого нашим бюджетом на наступний рік. Це людина діла.

- Пане Олеже, відбулася сесія. Прийшли працівники КП «ЕКО-місто» зі своїми проблемами. Ці проблеми обговорювалися достатньо довго і в результаті наші вулиці чисті. Значить, у людей появилася надія?

- Ну, вони працюють не кожен день. Ми обговорювали ці проблеми з керівником підприємства. Аналізували нинішній фінансовий стан. Перевиконання бюджетних призначень іде із санітарного очищення міста, тобто, прибирання доріг. Є недовиконання щодо утримання та ремонту доріг. У нас там є залишки коштів. Так оті залишки хочемо спрямувати на зимове утримання доріг. Це 146 тисяч 680 гривень. Ці кошти ми хотіли спрямувати саме на зимове утримання доріг. Але у зв'язку з тим, що було перевиконання робіт щодо санітарного очищення міста, мабуть, спрямуємо їх на те, щоб заплатити людям. Але тоді на зимове утримання доріг у нас нічого не залишиться. Тому сподіваємося на гарну погоду і якщо до кінця року в нас не буде суттєвих погодніх проблем, то ці гроші зекономимо і дамо людям. У цьому випадку все залежить від погоди. Якщо ж буде сніг, то, зрозуміло, частину коштів скеруємо на зимове утримання доріг і тільки залишок зможемо дати на погашення небюджетної заборгованості.

Щоб було зрозуміло, відділ не може підписувати акти виконаних робіт і брати на себе гарантії фінансування підприємству, якщо нема призначень у бюджеті міста. Іншими словами, ми не можемо гарантувати оплату людям, якщо нам не гарантує виконком. Додати можу тільки те, що погашення боргу, як і говорилося на сесії, залежить від стану виконання міського бюджету. Будемо сподіватися.

- Дякую за розмову, пане Олеже. І справді, будемо сподіватися на краще.

Розмову вів Ігор Юринець, газета «Нафтовик Борислава»

На урочистому відкритті Дому молитви були гості з Німеччини, Америки, Польщі та Східної України

 

Нещодавно в Бориславі, на Рогачці, освятили Дім молитви. На свято зібралося більше 500 осіб. Привітати братів і сестер з цією радісною новиною приїхали гості зі США, Німеччини, Польщі, різних куточків України. Запросили й представників місцевої влади, котрі не вважали за потрібне бути присутнім на цьому грандіозному заході, де багатоголоса молитва прославляли Величні Діла Господні.

Розпочалося свято урочистою відправою, де керівник громади, а нині – повноправний господар Святині Господньої Михайло Піряник, Голова Північно-Західного об’єднання Слов’янських церков Північної Америки Олександр Сіпко, Голова Всеукраїнського Союзу церков Євангельських християн баптистів В’ячеслав Нестерук, знаний у Бориславі пастор церкви Ярослав Борсук, пастор Генріх (Польща) та гості з-за кордону розповідали присутнім змістовні проповіді, на основі біблійних сюжетів, які були зрозумілими кожному і вражали своєю простотою та доступністю викладу. Для того, щоб разом з присутніми прославити Господа своїм співом в новоосвячений Храм Господній приїхав хор з Німеччини, який вже більше 20 років служить на ниві Божій і складається із 25 німецьких Церков.

У своїй проповіді служитель Церкви у Польщі акцентував увагу на словах Ісуса Христа про те, що ми є сіллю землі. Постає питання, що значить таке поняття, як сіль землі? Виступаючий наголосив на тому, що він є вихідцем із села. Батьки його не були платоспроможними придбати холодильник, чи морозильну камеру. Тому для того, щоб зберігати м’ясо, батько змушений був засолювати його у бочці. Аби не псувалося. Тож ми, за словами гостя з Польщі, повинні своїм прикладом, своїми добрими ділами служити Господові, наслідувати його вчинки, аби не піддаватися спокусі гріха. І тим самим стати сіллю землі, яка не дозволяє гнилому гріхопадінню псувати наші тіла і душі. І подавати гідний приклад до наслідування.

Передати вітання зі Східної України від Церков Донбасу приїхав один із їхніх служителів. Він наголосив на тому, що відкриття Храму у Бориславі – це свято не тільки для цього міста. Це празник для всієї України. Бо ніхто з влади не зможе нічого путнього зробити без Церкви, яка є гарантом успіху держави. На рівні села, міста, області, всієї держави.

У своєму звернення до громади Церкви Михайло Піряник зізнався, що спочатку не хотів спочатку зносити бульдозером столітню будову старого приміщення, за яку у свій час йому добряче довелося повоювати з можновладцями та депутатами. Бо ці останні хотіли переобладнати приміщення під магазин електропобутових товарів. Але згодом зрозумів, що на руїні нічого путнього не побудуєш і послухав поради німецьких братів. І, як бачимо – не даремно. Після кропіткої 20-річної праці щодо спорудження та обладнання нового Дому молитви, досягли омріяного результату. Хоча будували Церкву власними силами. На пожертвуваннях громади та без втручання влади. Про те, як нелегко було споруджувати Дім молитви, розповіла присутнім кінострічка „Історія та життя Церкви”, яку після гостинного обіду транслювали усім бажаючим. Опісля дійства усім спраглим до Слова Божого було подаровано спеціально віддрукований Новий Заповіт, а діточкам – Дитячу Біблію.

Можна по-різному ставитися до тих, хто звертається до Бога не так, як вчила нас наша Церква. Але правду істинну нам говорить біблійна мудрість: „Пізнаймо їх за ділами їхніми”. Якщо слова служителів Церкви є одними, а діла їх – зовсім протилежними, то хіба гідні вони для наслідування? І хіба гідна слова „розумна” та влада, яку маємо зараз у державі на усіх рівнях правління? Хіба вона є справедливою для всіх? Хіба відстоює інтереси звичайних людей? Ні, лише обраних.

Вікторія Лишик

 Обновлен 27 ноя 2012. Создан 26 ноя 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником