Трускавецький вісник № 148 (527) від 29 листопада 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 148 (527) від 29 листопада 2012 р.

29.11.2012 

У номері: Інваліди та суспільство; З 1 грудня – підвищення пенсій; Перший крок до сільради у Трускавці зроблено; Спортивні новини; Трускавець має шанс потрапити у Книгу рекордів Гінесса.

Новини Трускавця та регіону

Успіх наших спортсменів на кубку України з кікбоксингу

15-16 листопада 2012 р. в м. Бровари (Київська обл.) проходив Кубок України з кікбоксингу серед дорослих юнаків та молоді. Збірну Львівщини представляли спортсмени бійцівського клубу «Женева» (м. Трускавець). Турнір зібрав найкращих спортсменів зі всієї України. Адже мета змагань - виконання найвищих нормативів єдиної спортивної класифікації України та формування збірної команди України в різних вікових категоріях.

Результат наших спортсменів вражає. Серед 10 учасників вони вибороли 8 золотих, 1 срібну та 1 бронзову нагороду. Якщо перемоги майстрів спорту України Івана Цицика, Василя Мушинського та Оксани Городинської майже ні в кого не викликали сумнівів, то золота та срібна нагороди Мар’яна Гуржія та Каріни Спариняк заслуговують на найвищу похвалу, адже ці юніори виступали в дорослій віковій категорії.

За результатами турніру перші троє переможців зараховані до складу національної збірної команди України, яка в 2013р. візьме участь у Чемпіонаті Європи та Кубку Світу.

Не відстали від своїх дорослих товаришів і наші юніори. На найвищу сходинку п’єдесталу піднялись Юрій Федечко, Катерина Мушинська, Ірина Мороз, бронзу здобув Владислав Багрій. Але особливо хочеться відмітити 12-річного Олега Польового. Цей спортсмен 4 роки тому після трагічного випадку втратив руку, але не замкнувся в собі і на перекір долі активно займається спортом. І ось результат - в розділі «демонстрація техніки зі спортивною зброєю» йому не було рівних. За словами його тренера майстра спорту України міжнародного класу Андрія Шевчука, Олег Польовий дуже талановитий і старанний спортсмен. Побажаємо йому та іншим спортсменам клубу «Женева» подальших успіхів у національних та міжнародних змаганнях.

Спортсмени, їхні батьки та тренери висловлюють подяку тим, хто фінансово підтримав участь наших спортсменів у цьому престижному турнірі: керівництву готельного комплексу «Женева» Андрію Юрківу та Валентині Зануді, та керівнику ресторану «Козацький хутір» Ярославу Середницькому.

Власна інформація

Інваліди та суспільство

Всякі люди є, всякі й треба – кажуть у народі. А чи це справді так? Красивих – люблять, багатих – поважають, сильних – бояться. А бідні, до того ж з фізичними вадами, як до них ставляться?

На календарі початок грудня. Не за горами зима з її лютими морозами і снігопадами. То чому ж саме цю пору року вибрано для відзначення в календарі Міжнародного Дня інвалідів?

Історія його виникнення почалася у 80-ті роки минулого століття, коли Організація Об’єднаних Націй оголосила 1983-1992 роки десятиліттям інвалідів.

В цей період проводилась робота по прийняттю дій з метою покращення становища інвалідів та забезпечення для них рівних прав для подальшої їх інтеграції в суспільство.

Хвороба – найлютіший ворог людини. Її поява завжди приносить невимовне страждання, страх, відчай. Особливо коли поруч немає надійного плеча, на яке можна опертися, і взагалі - ні на кого розраховувати. Вони опинилися на обочині життя. Їх доля цікавить хіба що рідних, а владне суспільство збайдужіло. Це люди, про яких держава згадує лише один раз - в день їхньої скорботи, а не свята - в День інвалідів.

Як часто, переймаючись щоденними клопотами і проблемами, ми не звертаємо уваги на тих, хто живе поруч з нами. І навіть не здогадуємося, скільки навколо людей, яких доля безжалісно прирекла на каліцтво та інвалідність. Ми іноді стогнемо під тягарем житейських труднощів, але їм справлятися зі своїми проблемами у сто разів складніше.

Офіційна статистика свідчить про те, що у світі з року в рік збільшується кількість інвалідів із проблемами розумового і фізичного розвитку.

Щоб уникнути ганебних проявів щодо цих людей, всі держави світу прагнуть піклуватися про них, створювати належні умови для задоволення їхніх потреб. Прийнявши основний міжнародний документ, Конвенцію про права інвалідів, держави-учасниці визнають, що неповноцінна у розумовому і фізичному відношенні людина має вести повноцінне і достойне життя в умовах, що забезпечують її гідність, сприяють почуттю впевненості в собі і полегшують її активну участь у житті суспільства.

Третє грудня - це День підбиття підсумків, що зроблено для цієї категорії громадян, аналізу реального становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів з покращення їх життєвого рівня. Це День підвищеної уваги суспільства до проблем осіб з інвалідністю, аби ніхто не почувався забутим чи полишеним наодинці зі своїми проблемами.

Хто такі ці люди, яких ми називаємо так обережно «інваліди»? Чому ми губимося при зустрічі з такою людиною? Чого відчуваємо якусь незграбність в їх присутності?

Тому, що розуміємо, що їм необхідна допомога. Наша з вами допомога! Про те, як живеться їм, які насущні проблеми потребують негайного вирішення, про це ми можемо тільки здогадуватись. Але ми також знаємо, що щоденна боротьба з цими проблемами і є їхнє життя.

 Проведення Міжнародного Дня інвалідів має велику місію – ще раз нагадати спільноті, владі, громаді, що поруч з нами живуть ті, хто з різних причин має непоправні проблеми зі здоров’ям. Ці люди поруч, вони частинка нашого суспільства. Вони працюють, беруть участь у громадському житті, одружуються, народжують дітей, створюють художні колективи, вишивають, малюють, танцюють. Вони здобувають кращі результати на спеціальних спартакіадах, аніж професійні спортсмени. Вони живуть повноцінно, радісно, бо більше, як здорова людина, цінують та шанують кожен прожитий день. На жаль, нині держава не дає того належного соціального захисту, який мала б здійснювати, адже саме ставлення до найбільш уразливих громадян держави говорить про рівень цивілізованості суспільства.

Низький уклін Вам, люди з фізичними недоліками, але з відкритими, щирими серцями і добрими, світлими душами! Ми - з Вами!!!

Милосердя притаманне будь якому народу на землі. Але найбільше воно притаманне нашим слов’янським народам. Любити ближнього свого, турбуватися про немічного, потребуючого – це вже у нас в крові, бо ми релігійний народ. І от сьогодні з великою повагою хочу назвати тих, хто допомагав неповносправним в цьому році. Велика подяка владі міста, зокрема за надану можливість для Трускавецької МАІ провести Спартакіаду інвалідів міста, яка проводилась вперше у Трускавці і в якій взяли участь 34 учасника від ТМАІ, а переможці мали змогу взяти участь в обласній XXV Спартакіаді інвалідів Львівщини. І незважаючи на те, що в Спартакіаді приймали участь і параолімпійці, трускавчани привезли три золоті медалі та одну бронзову!

Велика подяка і меценатам: релігійним організаціям «Добра новина», «Вістка миру», Благодійному фонду, який очолює п. Левицький А. Б., волонтерам Трускавецької МАІ та волонтерам –старшокласникам Трускавецької СШ № 1. Меценати, які допомогли коштами до Міжнародного Дня інвалідів 2012 р., на діяльність Трускавецької МАІ та для передплати 118 інвалідам на перше півріччя часопису для інвалідів «Благовіст»: Лев Грицак, Володимир Козявкін, Юрій Остапчук, Володимир Наконечний, Сергій Мойсеєв, Михайло Малащак, Мирослав Гумега, Микола Ляхоцький, Валерій Бабелюк, Микола Пирцус, Тетяна Саліженко, керівники підприємств «Одеко-захід», «Дукан», «Говерла», «Галич-444», ТзОВ «Святий Грааль» та інші.

З нагоди Міжнародного Дня інвалідів висловлюю вдячність всім людям доброї волі, які допомагають долати труднощі людям, які мають проблеми зі здоров’ям! Висловлюю найтепліші слова нашим громадянам, на долю яких випали нелегкі випробування. Бажаю вам міцного здоров’я, родинного затишку, життєвого оптимізму, добробуту, щастя та витримки у всіх життєвих обставинах.

Надія Заблоцька, голова Трускавецької міської асоціації інвалідів

Перший крок до сільради у Трускавці зроблено

У четвер, 29 листопада, розпочала свою роботу ХХІІІ сесія Трускавецької міської ради. На неї прийшов добрий десяток підприємців з курортного парку, які зазнають утисків від чинної влади міста, але пробувши годину часу, вони покинули сесійну залу. Свої зауваження та пропозиції щодо порядку денного внесли депутати Богдан Стасишин, Юрій Беднарчук, Андрій Кульчинський та Богдан Процишин. Стосувалися вони прийняття до комунальної власності газопроводу на Симоненка, затвердження міської програми утримання та охорони курортного парку на 2013-2015 роки, перестановки у розгляді питань, інших доповнень та уточнень.

Було також повідомлено про входження депутата Іванни Спурзи до фракції «За зміни», а депутата Олега Яреми до фракції «Батьківщина».

Секретар ради Петро Шумин повідомив, що десятеро депутатів написали запит до генерального директора ЗАТ «Трускавецькурорт» Віктора Жданова. Вони хочуть інформації про стан експлуатації родовища трускавецьких мінеральних вод. За часів попередньої каденції, зауважив секретар ради, міська рада володіла такою інформацію, але її треба поновити, тим більше, що є звернення від керівників санаторіїв, відпочивальників, мешканців. Рада підтримала даний запит.

Депутат Євген Юник озвучив проблему репресованої мешканки вулиці Франка, в якої відрізали воду та засипали криницю, депутат Ігор Гарванко озвучив біль проблемного гуртожитку на Івасюка, 9, а депутат Михайло Малащак обурився відпискою про зрізані біля універмагу дерева. Також цей депутат-мажоритарщик нагадав про дашки над будинками 32 та 34 на Мазепи. А керівник міської «Свободи» депутат Павло Швець запросив трускавчан на зустріч з Іриною Фаріон – відбудеться ця зустріч 5 грудня о 18.00, швидше за все в кінотеатрі «Злата».

Першим питанням порядку денного депутати розглянули передачу чотирьох трускавецьких машин швидкої медичної допомоги, 500 літрів бензину, медичних інструментів та медикаментів на баланс Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги. З 1 січня трускавецькою швидкою керуватимуть у Дрогобичі і наші машини їздитимуть до Доброгостова, Уличного, Сільця, Модрич, якщо буде треба. Депутати робили вигляд, що все нормально, що це навіть добре, бо буде економія бюджету аж 2 мільйони гривень на рік, дискутували, чи варто передавати паливо, а може ліпше його використати для трускавецьких комунальних підприємств, сперечалися, чи приміщення нашої лікарні передавати в оренду на рік, три чи десять. Голу правду озвучив депутат Ігор Пілько. Ось виклад його думки.

«Маємо справу з небезпечним явищем. Нічого нас не питаючи, в міської ради забирають важливі функції. Нас просто нагнули і що ми можемо зробити? Ні одна реформа в медицині не закінчилася добре. Наступним кроком може бути переведення стаціонару нашої лікарні в Дрогобич. Ніякої економії тут немає. Немає і дієвої асоціації місцевих рад в Україні. То що, йдемо до перетворення у Трускавецьку сільську чи селищну раду?».

Нагадаємо читачам «Трускавецького вісника», що наше видання ще рік тому, в 2011 році, било на сполох, алярмувало, що Трускавець сильно втратить від медичної реформи та утворення єдиного Дрогобицького госпітального округу. Трускавецька влада тішила себе ілюзіями, самозаспокоювалася та вдавала, що нічого не відбувається. Протестував Борислав, сперечалися Дрогобич-місто та Дрогобич-район, а ми зайняли позицію кролика, який просто та спокійно йшов у пащу удава.

Сесія продовжила свою роботу, депутати ще розглянули питання про створення Центру первинної медичної допомоги, послухали, як виконано бюджет за дев’ять місяців цього року, поговорили про правила утримання тварин у Трускавці, подивилися відеоролик про те, як же ж гарно промує Трускавець управління розвитку курорту.

Кролик, широко розплющивши очі, дивиться в пащу удава та із задоволенням іде далі, крок за кроком наближаючи своє щасливе майбутнє. А в те, що Трускавецька рада буде сільською чи селищною – не віримо. Бо назва «міська» все ж залишиться за нами, нащадками славних козаків та воїнів УПА. А зміст - на жаль… На це «не маємо жодного впливу» – вкотре зацитуємо місцевого одіозного «класика».

Володимир Ключак

Сенсація! Трускавець має шанс потрапити у Книгу рекордів Гінесса

Наші краяни час від часу дізнаються, що в славетному граді Трускавці чиняться усілякі негаразди із пам'ятником... Ні-ні, борони Боже, не Степану Бандері, у якого одна рука така загребуща, як ківш у бульдозера! Якось зруйнували пам'ятник нашому славетному Каменяру Івану Франку. Щось там вигадували про його, буцімто, перенесення і таке інше. Зрештою, небайдужі трускавчани пам'ятник відновили. Та за цей час ще одна ініціативна група власним коштом виготовила коштовний, з бронзи, пам'ятник І. Франку. Встановили його поблизу церкви. Та як стало відомо із джерел, що не викликають сумнівів, у «пам'ятникову гонку» включився ще один змагун.

Хто б ви подумали, шановні читачі? Трускавецька міська рада! Невідомо яким коштом, на підставі якого рішення у місті Львові «знайшовся» ще один замовлений міськрадою Трускавця, пам'ятник Франку, який влада збирається офіційно встановити десь у визначному місці .Кажуть, владу на оте «пам'ятникове» рішення підштовхнула чутка, що отого коштовного пам'ятника споруджено людьми, котрі мають стосунок до Партії регіонів. То й що, запитає, читач, не все рівно, хто зробив добру справу? Видать, для трускавецьких «опозиційних» владців це дуже сильний подразник. А що невідомо, чи за бюджетні кошти посадовці терміново організували ще один пам'ятник, то це вже усталена практика нинішньої трускавецької влади. Мовляв, тра зробити щось, наперекір опонентам, - зробимо. Будь-яким коштом. Можна й бюджетним. Тобто за наш з вами кошт, шановні трускавчани. Але як бути із рекордом Гінесса, - запитає читач. Відповідаємо: на території міста Трускавець є щее два пам'ятники Іванові Франку. А саме, - у санаторії «Карпати» (знову цей пан Грицак випередив спритників від влади! - Л.У.) та в ЗАТ «Трускавецькурорт», через що той перетворився на недруга нинішній команді мера пана Козира. Однак все вийде якнайкраще. Якщо після нашої публікації влада Трускавця привезе зі Львова до міста «свого» Каменяра», то можна буде звертатися із офіційною заявою до представників фонду Гінесса, аби внести Трускавець до книги рекордів. Із формулюванням «найбільша кількість пам'ятників одній особі на душу населення малого міста». Не забуваймо, шановні, що це не лише владний рекорд, але й 5 штук «зелених». А на них з підручних недорогих матеріалів можна зліпити ще 20 пам'ятників. А це ще 5 штук за рекорд. А там ще 50 пам'ятників... Ще 5 штук... І так, аж допоки не наповниться місто пам'ятниками у кожній квартирі. А міський бюджет зазнає великих інвестицій. Від тих, хто ще при життю собі захоче замовити пам'ятники. У кожну домівку. А ви кажете, панове, що трускавепькі посадовці не креатнвні хлопакн. Чого лише вартує їх гасло «Фронт змін». Все змінять. Ось тільки достеменно не відомо, чи будуть ті креації змінами на краше. Є сумніви і небезпідставні. А так все починалося романтично. З пам'ятника Бандері. А що вже одна рука па тому пам'ятникові великозагребуща, то видно творчий намір такий. Може й ліпили з «натури» - з теперішніх загребущих владців? Хто зна, хто зна... А ще є пам'ятник Іванові Франку в Нагуєвичах (на світлині). То його на момент встановлення рекорду можна позичити...

Лесик Ушиця, газета «Нові Горизонти»

З 1 грудня 2012 року – підвищення пенсій

Відповідно до статті 28 Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування,” мінімальний розмір пенсії за віком і доплату за понаднормовий стаж визначають з урахуванням прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, що втратили працездатність. З 1 грудня 2012 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, підвищиться до 884 грн. Відповідно, як передбачено в чинному законодавстві, збільшаться й розміри виплат, котрі визначають з урахуванням прожиткового мінімуму.

У Законі України “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи,” передбачено, що розмір пенсії обчислений відповідно до статті 28 Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування,” перераховують у разі збільшення розміру визначеного законом прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, тим громадянам, які не працюють (не здійснюють діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного соціального внеску). Однак у разі звільнення з роботи та звернення пенсіонера в управління ПФУ за місцем проживання з відповідною заявою пенсію буде перераховано.

Якщо пенсію було призначено до 1 жовтня 2011 року і особа після цієї дати не здійснювала перерахунку пенсії з урахуванням страхового стажу та заробітку, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, то з 1 грудня мінімальний розмір її пенсії та доплату за понаднормативний стаж буде визначено за (понад) 20 і 25 років страхового стажу для жінок і чоловіків відповідно.

Якщо ж пенсію було призначено після жовтня 2011 року або раніше, але після цієї дати перераховано відповідно до стажу та заробітку, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, та її мінімальний розмір і доплату за понаднормативний стаж було встановлено з урахуванням 30 та 35 років страхового стажу, то перерахунок у грудні буде здійснено на підставі цих показників.

Відповідно до постанови КМУ від 26.03.2008 року № 265, якщо щомісячний розмір пенсійних виплат особи ( з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, установлених законодавством, окрім пенсій за особливі заслуги перед Україною та щомісячної доплати до пенсії у зв‘язку з втратою годувальника членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання) не досягає прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, таким особам надають щомісячну державну адресну допомогу до пенсії в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, обчислено розміри підвищення ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань; пенсію за особливі заслуги перед Україною; додаткові пенсії особам, постраждалим унаслідок Чорнобильської катастрофи; щомісячну доплату до пенсії непрацюючим пенсіонерам, звільненим у зв‘язку із закриттям ЧАЕС; державну соціальну допомогу на догляд; мінімальну пенсію для інвалідів – військовослужбовців строкової військової служби та пенсії у зв‘язку з втратою годувальника, призначені членам їхніх сімей; надбавки на утриманців відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”. Слід зазначити, що дані доплати перераховано всім пенсіонерам, до пенсій яких їх нараховано, незалежно від того, чи працює пенсіонер, чи ні.

 Н. Шуляк, начальник відділу пенсійного забезпечення Управління Пенсійного фонду України в м. Трускавці

 Обновлен 01 дек 2012. Создан 29 ноя 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником