Трускавецький вісник № 153 (532) від 10 грудня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 153 (532) від 10 грудня 2012 р.

10.12.2012 

У номері: Дикий кабан у Трускавці; Із сесії Трускавецької міської ради; Інтерв’ю з Ігорем Михайлишиним; Зимові клопоти; Про голову ОУН Андрія Мельника; Кримінальні новини.

Новини Трускавця та регіону

Прийшла зима – додалося роботи

Як повідомив 10 грудня під час понеділкової наради в трускавецькій мерії представник міського відділу МНС, минулого тижня у Трускавці надзвичайними виїжджали на вулицю Стуса, 5, де зачинилися двері і в помешканні залишилася сама лише півторарічна дитинка. Довелося лізти драбиною на балкон, вибивати скло і так проникати в квартиру. Все обійшлося благополучно.

Інший випадок мав місце у четвер, 6 грудня. На Стебницькій, 88 сталося загоряння електрощитової. Пожежу мешканці ліквідували ще до приїзду пожежників, хоча ті прибули досить оперативно.

Сталося минулого тижня і ДТП при виїзді на Борислав – перекинувся БМВ. Жінка-водій сама вибралася з автомобіля. А сьогодні, 10 грудня, сталося ДТП при виїзді із Трускавця, неподалік «Козацького хутора». Сталася ще одна ДТП сьогодні – без жертв. Як повідомив головний лікар Трускавецької міської лікарні, швидка з Трускавця виїжджала на одну аварію, а швидка з району – на іншу.

Однозначно, що збільшиться кількість травмованих. Незважаючи на всі потуги комунальників, все ж є окремі ділянки в місті, де сніг варто почистити краще – як на дорогах, так і на тротуарах, а подекуди варто додати й піщано-сольової суміші. Але збільшення кількості травмованих – сезонне явище в цей період року.

Мер Трускавця ретельно готується до звіту

Як інформує наше власне джерело в Трускавецькій міській раді, міський голова Трускавця Руслан Козир ретельно готується до звіту за пророблену роботу в 2012 році. Орієнтовна дата проведення звіту – 20 грудня, орієнтовне місце – «Злата», оскільки Народний дім вміщає мало людей.

У Трускавці розпочалося встановлення ялинки

У Трускавці розпочалися роботи по встановленні ялинки, яку планують урочисто відкрити 19 грудня, в День святого Миколая, покровителя міста. Ялинку буде встановлено силами КП «Парк курортний», проте наразі всі сили кинуті на розчищення від снігу вулиць та тротуарів. Поки що розчищено на центральній площі Незалежності місце під ялинку та встановлено елементи металевого каркасу.

А людей хтось питав?

Мешканці ряду будинків на вулиці Данилишиних (47, 49, 51) незадоволені тим, що процес від’єднання споживачів від централізованого опалення не був погоджений із ними чи принаймні на зборах ОСББ. Про це інформують самі мешканці, котрі завтра, 11 грудня, збираються власне з цього приводу йти на прийом до міського голови Трускавця. Інша проблема, з якою стикнулися мешканці – всупереч запевненням компенсації витрат на придбання електропанелей чи газових котлів відшкодування проведені не були і навряд чи кошти на це знайдуться (хоча ніби й закладені в бюджеті). Обурюються люди і тим, що їх спонукають купувати електропанелі чи котли в певних фірмах, причому за дорожчими цінами.

Власна інформація

Розпочалась щорічна канонічна візитація Самбірсько-Дрогобицької єпархії

10 грудня розпочалась канонічна візитація деканатів Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Щорічну візитацію очолює єпархіальний єпископ - владика Ярослав (Приріз). Йому в цьому допомагає протосинкел о. Григорій Комар та працівники єпархіальної курії.

Зазначимо, що під час щорічних візитацій архієрей приймає звіти священиків за проведену роботу впродовж року, що минув, а також обговорює плани на наступний рік. Під час візитації парохій здійснюється перевірка пастирської діяльності, що провадиться на парохії, ведення документації, прогнозування та виконання парохіяльного бюджету. Під час візитацій єпископ відвідує представників місцевої влади, з якими обговорює питання, що стосуються життя Церкви на даній території.

о. Олег Чупа, прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, www.sde.org.ua

Із сесії Трускавецької міської ради: жінки мужчин вітали і демаршували

Друге засідання ХХІІІ сесії Трускавецької міської ради відбулося в четвер, 6 грудня. Цього дня Україна відзначала День Збройних Сил – ще не надто «розкручену» альтернативу 23 лютого. Тож Олена Пилат привітала всіх мужчин-депутатів з цим святом від імені депутатів-жінок.

А от нестандартно приготувалася «привітати» колег депутат Галина Шиманська-Карп’юк. В запитах Галина Михайлівна підійшла до мікрофону і зачитала свого відкритого листа, в якому закликала депутатів зняти з розгляду земельні питання, які йдуть в розріз з інтересами громади міста, провести інвентаризацію вільних земельних ділянок та визначити перелік земельних ділянок на аукціон. Мовляв «перед виборами всі обіцяли служити громаді, ніхто ж не говорив, що йде лобіювати власні земельні інтереси та займатися круговою порукою. З приходом нової влади була надія, що зміниться на краще ситуація з дерибаном землі. Та й тепер земельною комісією на сесію виносяться рішення про передачу землі практично безоплатно. Безсистемна забудова, нищення зелених насаджень набули загрозливого характеру!» Галина Шиманська також закликала вжити адекватних заходів до порушників правил забудови та розробити програми озеленення міста та розвитку інфраструктури.

Все це відбувалося в присутності прокурора міста Трускавця Лонгіна Мігоцького, тож голова постійної депутатської комісії з земельних питань Анатолій Стародуб поспішив нагадати, що земельна комісія не готує жодних рішень – все подає управління земельних ресурсів. А якщо депутати-підприємці звертаються про виділення земельних ділянок, то ці питання розглядаються в робочому порядку – «депутати теж люди».

«Ні! Депутат – не людина, це краща людина, дотична до прийняття рішень!» - Галина Шиманська була цього дня непохитна у своїй рішучості. І під час розгляду власне земельних питань – відведення земельної ділянки підприємцю і депутату Михайлу Гладкому, за яке проголосувало 25 депутатів, Галина Михайлівна заявила, що «в цій міській раді більше не працюватиме, щоб не витрачати даремно часу, бо тут нема що робити! Її треба розпускати! Бідне місто!» та покинула зал засідань.

Депутати якось зовсім спокійно відреагували на цей демарш, та наступним питанням флегматично надали земельну ділянку підприємцю та депутату Олександру Біліченку. Невідомо також, чи був це самостійний виступ Галини Шиманської, чи «надоумив хто» і чи писатиме жінка заяву про складання депутатських повноважень, щоб дати можливість спробувати попрацювати в цій міській раді наступному по списку нашоукраїнцю…

Депутат Євген Юник знову підняв питання відновлення поїздів Трускавець-Дніпропетровськ та Трускавець-Харків, відміна яких підриває економіку Трускавця. Міський голова Руслан Козир зазначив, що вже писали, зверталися, просили, та прийшла відповідь з Міністерства інфраструктури на кшталт: «в умовах дефіциту рухомого складу та його зношеності, проводиться оптимізація руху поїздів…Середньодобова наповненість потяга 40-50 чоловік явно недостатня для його рентабельності. Добратися до Трускавця при бажанні все одно можна через Львів, Київ та інші пересадочні пункти.»

Євген Юник закликав таки ще раз звернутися до Укрзалізниці та вищого керівництва держави про відновлення поїздів зі східних теренів на курорт Трускавець: підготувати ще одного листа, що все таки просимо переглянути, адже прийде нова Верховна Рада та новий Кабмін.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Дикий кабан – топ-тема в Трускавці

Надзвичайна подія сталася у курортному Трускавці в неділю, 9 грудня. Дикий кабан-самець, ймовірно хворий або підстрелений, забіг у місто-курорт зі сторони питного озера, пробіг неподалік водоканалу та спустився вниз вулицею Франка аж до однієї з рекламних фірм на вулиці Бандери. Про це на понеділковій нараді в трускавецькій мерії 10 грудня повідомив заступник начальника міліції м. Трускавця Віталій Малицький.

Першим про дику тварину, яка гуляє містом, повідомив на номер «102» о 10.15 невідомий, якого кабан буквально збив з ніг. На жаль, поки кабана знешкодили, він ще встиг травмувати двох відпочивальниць – із Києва та з Білої Церкви. Це 30-ти та 68-річні мати й донька, одна має поранення правого стегна, інша – рвану рану спини під правою лопаткою. Як повідомив головний лікар міської лікарні Андрій Кульчинський, стан потерпілих задовільний, їм проведено первинну вакцинацію проти сказу та правця, надано і психологічну допомогу. Напевно, цей випадок жінки запам’ятають на все життя як яскраву сторінку свого відпочинку.

На щастя, кабан не добіг до центрального курортного парку, де міг би наробити великий переполох. Пильні правоохоронці помітили його на території біля вулиці Степана Бандери. Саме тут кабана й настигли кулі правоохоронців Трускавецького МВ ГУ МВС України у Львівській області. Тушу відвезли на експертизу.

Своє бажання провідати потерпілих висловив під час наради мер Трускавця Руслан Козир.

Цей, здавалося б, прикрий інцидент, має в собі великий плюс. По-перше, оперативно спрацювали місцеві правоохоронці, а по-друге, поява дикої тварини в місті свідчить про екологічну привабливість курорту, чистоту нашого еко-середовища. І те, що Бог вберіг людей та не допустив жертв, теж є показовим. Тому цю прикру подію можна потрактувати і як доказ, що наш курорт Трускавець є екологічно чистим, а водночас безпечним містом.

Підготував Володимир Ключак

У нафтовиків Борислава появилася надія на реальні перспективи

І в цьому, на думку начальника НГВУ « Бориславнафтогаз» Ігоря Михайлишина, чимало посприяла передвиборна кампанія. І хоч кандидатів на Дрогобиччині було поза два десятки, бориславським нафтовикам багато в чому посприяв хіба один із них – заступник голови Львівської облдержадміністрації Михайло Янковський. І навіть тепер цей високопоставлений посадовець тримає слово – він і надалі сприяє розвиткові нафтової промисловості Борислава, розуміючи, що це стратегічний для області напрямок.

Ми й вирішили поспілкуватися з першим керівником півторатисячного колективу, аби з'ясувати питання, що турбують не тільки нафтовиків, а й усіх небайдужих бориславців.

- Ігоре Богдановичу, останнім часом, та й взагалі не один рік, спливають розмови про те, що над нашим нафтовидобувним колективом нависла загроза приєднання до іншого підприємства в сусідній області. Наскільки ці чутки відповідають дійсності?

- По-перше, такі чутки є явним перебільшенням, вони викривлюють істину. Навпаки – тепер появилися надії, бо керівництво ПАТ «Укрнафта» вирішило скерувати значні кошти на буріння не тільки неглибоких, та продуктивних експлуатаційних свердловин на Верхньомасловецькій площі, а й розвідувальних на Старосамбірському родовищі. Верхньомасловецька площа сама по собі досить приваблива, бо тут уже пробурено близька десятка продуктивних свердловин, які вже себе окупили. В тому числі гарним подарунком для нас цього року стала свердловина «Верхньомасловецька-31». Саме родовище в Бориславському реґіоні вийшло за продуктивністю на перше місце. Тому вже на наступний рік тут заплановано пробурити дві свердловини - №№ 100 і 101. Це питання у принципі можна було вирішити і раніше. Але в нас не все так просто - багато перепон...

- А що стало на заваді? Адже на Верхньомасловецькій площі нема особливих проблем із перевезенням вежі, встановленням верстата: тут свердловини іноді за декілька десятків метрів одна від одної...

- В тім то справа, що особливої проблеми тут нема, її може створити звичайна сільрада, не даючи дозволу на відведення землі. Відповідні документи з погодженнями, дозволами, рішеннями, розпорядженнями могли по півроку, а навіть до двох років лежати в шухлядах обласних чиновників. І їм просто не давали ходу. Бо нерідко все було так що хтось один не давав згоди - і все стопорилося.

Цю ситуацію поламав заступник голови облдержадміністрації Михайло Янковський. Коли я звернувся в ОДА, він прийняв мене, вислухав, занотував прохання бориславських нафтовиків і пообіцяв допомогти. На прикладі вирішення нашого питання видно, що Михайло Петрович - людина слова і дії. Я доповідаю бориславським нафтовикам (і буровикам так само, бо вони надіються на швидкий початок робіт на «Вер-хньомасловецькій-100», а відтак на 101-й свердловині): це питання вирішено остаточно.

До цього додам ще один факт. Ми зіткнулися із неординарною ситуацією на Добромиль-Стрільбицькій площі, де заплановано буріння чотирьох глибоких розвідувальних свердловин: місцевий люд збунтувався, хтось пустив чутку, що нафта принесе в цю місцину радіоактивне забруднення. І тут так само втрутився Михайло Петрович Янковський і дипломатичними методами переконав людей, що буріння потрібно вести, що екологічного! забруднення не буде - тепер буровики працюють професійно і чисто, і наш край тільки виграє від розвитку нафтогазовидобувної галузі. Будуть нові робочі місця, будуть кращі дороги, будуть кошти на розвиток інфраструктури всього реґіону.

- Що Ви, Ігоре Богдановичу, і весь Ваш колектив очікуєте від перших кроків повернення влади обличчям до нашого багатого на нафту регіону? Адже хтось розумний сказав, що видобута в Бориславі нафта за півтори сотні літ - то лише ручка від валізи. Чи доберемося колись до тієї валізи?

- Власне, нафта є на значних глибинах. Це підтверджує сейсмічна розвідка. Ситуація в нашій державі складається так, що рано чи пізно буде навернення до пошуку власних енергоносіїв. Очевидно, час той не за горами. У цій ситуації добре, що не лише ми, нафтовики, маємо майбутнє, а й наші партнери - бориславські буровики. Там - високопрофесійні кадри, які бурять нині головним чином на східних теренах України. Тепер же потроху роботи додасться й на Карпатських схилах.

- Чим запам'ятався Вам теперішній рік? Як спрацював колектив НГВУ «Бориславнафтогаз»? Як перенесли випробування, що їх підкинула нам минула зима?

- Рік, що минає, був непростим. Особливо нам дошкулили перші два зимові місяці, коли через аномальні морози в місті й у Карпатах позамерзали не тільки труби водогонні, а й нафтовидобувні об'єкти. Ті морози справді стали для нас випробуванням. Тож із початку року ми не змогли наздогнати втрачене, відстаємо й донині, не перекривши втраченого. Не допомогли навіть сучасні й ефективні геолого-технічні заходи, зокрема, гідророзривів нафтових пластів. Не допомогло і введення нових свердловин. Бо надто довготривалим було оте замерзання. А до цього додалася значна аварія на одній зі свердловин Старо-самбірського родовища. Ми вже от-от ліквідуємо оту аварію, але втрачене не так просто надолужити. Поправити наші справи можна тільки, за рахунок буріння нових свердловин. Але все це - звичайні виробничі труднощі, з якими конче дамо собі раду.

Та повернуся до початку нашої розмови щодо наших перспектив. Слава Богу, що вони появилися. Бо, повірте, нафтовики від усіляких розмов переймаються болем за майбутнє. Адже це праця, перспектива для нас, наших дітей, які ще навчаються у школах чи спеціальних навчальних закладах і завтра стануть до праці. Як ми дивитимемося їм в очі, якщо втратимо перспективу? У що тоді перетвориться наше місто, яке багате трудовими традиціями і так само - земними скарбами?

Господь добрий: врешті-решт на краще змінюється політика в державі. І ще на нашій життєвій і трудовій дорозі трапляються небайдужі особистості. Такі, як Михайло Янковський. За що ми йому безмежно вдячні.

Розмовляв Роман Соловчук, газета «Нафтовик Борислава»

Голова ОУН Андрій Мельник: початок

Полковник Андрій Мельник назавжди залишиться у вітчизняній історії як один із визначних державних і політичних провідників нації у ХХ сторіччі. Для широкого українського загалу, він передусім - Голова ОУН, Провідник Організації, яка у всі часи асоціюватиметься із безкомпромісною боротьбою українського народу за свою державу.

А. Мельнику судилося очолити ОУН після того, як у 1938 році в Роттердамі з безпосереднього наказу Сталіна було ліквідовано першого Голову ОУН Євгена Коновальця. На цей час минуло вже десять років, як відбувся Перший Конгрес Українських Націоналістів на якому, власне, постала ОУН на чолі з Є.Коновальцем. Відтак ОУН стала важливим фактором внутрішньої і зовнішньої політики. Без ОУН, а точніше її впливу не можливо було уявити політичне і громадське життя не тільки на теренах, де проживали українці, а й у Європі, яка з появою ОУН була змушена враховувати «українське питання».

Схвалений на Першому Конгресі Устрій ОУН постановив, що кожних два роки буде скликатися Великий Збір Українських Націоналістів. Однак з року в рік проведення Великого Збору відкладалося. І тільки в січні 1938 року Голова ОУН Євген Коновалець видав комунікат про невідкладне скликання ІІ Великого Збору Українських Націоналістів. Збір ОУН мав відбутися осінню цього ж року. Відповідальним за його проведення було призначено Ярослава Стецька. Однак уже в травні 1938 року Євген Коновалець трагічно загинув, а отже довелося відкласти дату проведення Великого Збору.

Ситуація ускладнювалася ще й тим, що Євген Коновалець не призначив з числа членів Проводу Українських Націоналістів (ПУН) свого заступника, як це передбачалося Устроєм ОУН. Крім того, полковник Є. Коновалець суміщав посаду Начального Комданта Української Військової Організації (УВО). І хоч члени УВО влилися в ОУН, структура УВО формально продовжувала існувати. На чолі УВО автоматично опинився полковник Андрій Мельник як заступник Євгена Коновальця. Очевидно, що цей факт мав велике, а можливо й вирішальне значення для обрання нового Голови ОУН. До того ж А. Мельника в’язала давня, ще з часів Першої світової війни, дружба з Є.Коновальцем. Разом з Є.Коновальцем він стояв біля витоків Української Народної Республіки, був активним її захисником, а після його трагічної смерті залишався одним із небагатьох авторитетних діячів національно-визвольного руху.

Тим часом керівництво ОУН взяв на себе так заний «Вужчий ПУН» у складі Омеляна Сеника-Грибівського, Ярослава Барановського та Ріхарда Карпат-Ярого. На своєму засіданні 12 жовтня 1938 року він ухвалив рішення про призначення Головою Проводу ОУН полковника Андрія Мельника, на плечі якого одразу ж впав обов’язок підготовки ІІ Великого Збору Українських Націоналістів.

Передбачалося, що Великий Збір ОУН відбудеться ще у листопаді 1938 року, однак низка подій у Європі, зокрема загострення політичної ситуації на Карпатській Україні, а згодом постання Карпато-Української Держави, до творення якої безпосередньо була причетна ОУН, вплинули на те, що ІІ Великий Збір ОУН було відкладено на серпень 1939 року.

Його підготовкою зайнявся уже згадуваний Ярослав Стецько, до якого долучилися Микола Сціборський та О.Ольжич. ІІ Великий Збір Українських Націоналістів відбувся у Римі 26-27 серпня 1939 року на вулиці Корзо д'Італія, в пансіоні професора Євгена Онацького.

В Архіві ОУН зберігся протокол ІІ Великого Збору, який дуже добре передає атмосферу цього зібрання. Ось його фрагмент: «...Збір відкрив Голова ПУН вступною промовою, в якій вказав на завдання ОУН, II ВЗУН та на вагу часу, який переживаємо. Вождь зголосив перед образом упавшого Вождя приявність 22 учасників II ВЗУН та свою і ОУН готовість іти за геройським прикладом Євгена Коновальця. Промова Вождя, яку присутні вислухали стоячи, зворушила до глибини душі всіх і зосередила їх думки біля Роттердамської Могили та довкола Особи, що перейняла по Євгенові Коновальцеві керму боротьби народу за визволення. Могутній образ сл. п. Вождя побіч націоналістичного Тризуба пригадував героїку революційного життя та його трагічну велич, що їх Вождь підкреслив сильними словами. Коли, звернений до образу Покійного, Вождь складав свій глибоко передуманий і пориваючий душу звіт, приявні переживали одну з найбільш урочистих хвилин свойого життя.

Вождь з'ясував історичну ролю УВО-ОУН у боротьбі за визволення та епохальне значення Євгена Коновальця в розгортанні цієї боротьби. Вождь подав перспективи розвитку Руху та видвигнув ті принципи, на яких базується Рух, підкресливши зокрема вимоги щодо характеру членства. Наприкінці Вождь висловив признання бійцям за свободу і поклін упавшим героям...

Слідує апель поляглих. Зачитуються імена Поляглих упродовж останніх десяти років, при чому учасники ВЗУН, стоячи, повторяють при кожному прізвищі: «Живе вічно!».

Головуючий відчитав передане йому усно завіщання Вождя Євгена Коновальця про призначення Ним своїм Наступником Андрія Мельника. Приявні, повставши з місць, окликують Андрія Мельника Головою ПУН і Вождем Націоналістичного Руху трикратним: «Слава Вождеві Андрієві Мельникові!..».

Характерно, що всі учасники Великого Збору склали присягу Андрію Мельнику: «Присягаю Богові і Україні честю моєю, честю поляглих у бою героїв на кров славної пам’яті Вождя всіма силами і ціною життя мойого боротися за Українську державність і здійсняти ідеї Українського націоналізму, зберігати таємниці організації, вірність, хоробрість та послух Вождеві й Організації Українських Націоналістів».

Проте ІІ Великий Збір увійшов в історію не тільки тому, що на ньому було обрано Андрія Мельника Головою ОУН. Так, ОУН отримала гідного лідера. Але й означила нові ідейно-політичні орієнтири у боротьбі за визволення української нації. Великий Збір у Римі передусім дав відповіді на виклики перед якими опинилася нація напередодні Другої світової війни. Зокрема, у документах Великого Збору відзначалося, що змагання за повне визволення та створення Самостійної Соборної Української Держави – це питання життя або смерті української нації. При цьому наголошувалося, що українські визвольні змагання всеціло підметні в своїй основі і незалежні від кожночасного укладу міжнародних сил. Іншими словами, проголошувалася засада «опори на власні сили». Виключався будь-який компроміс з окупантами. Врешті, ОУН взяла на себе відповідальність за долю української нації.

Коли учасники Великого Збору роз'їжджалися, почалася Друга світова війна. Але, як образно висловився відомий історик ОУН Зиновій Книш, за «п'ять хвилин перед дванадцятою ОУН під проводом Андрія Мельника стала готова до нового бою».

Богдан Червак, Голова ОУН

Служба «102» Борислава повідомляє

У період із двадцять першого по тридцяте листопада у Бориславі скоєно сім крадіжок. Маємо також вісім випадків погроз фізичною розправою, одне шахрайство, сім випадків нанесення громадянам міста тілесних ушкоджень, три хуліганства, шість випадків настання смерті, один факт підробки документів, п'ять випадків пошкодження майна, одне вилучення зброї, один факт втрати документів і печаток та ще сім порушень закону, які віднесені до категорії інших злочинів.

Дві болгарки та дві дрилі, генератор, компресор, зварювальний апарат, бензопилу, шліфувальну машинку, електроножиці, заточувальний верстат, електроциркулярку, електрогибель, електродвигун від циркулярки, набір головок викрали невідомі зловмисники із приватного гаража по вул. Тустановицькій у період з 8 по 11 листопада. Невідомі злодії проникли у приміщення гаража, підібравши ключі і, скориставшись відсутністю господаря, винесли електроінструменти на загальну суму 15 тисяч гривень. За фактом крадіжки порушено кримінальну справу. Проводяться оперативно-розшукові заходи.

Оперативно-розшукові заходи проводяться і за фактом крадіжки господарського реманенту із підсобного приміщення на вул. Луговій. Невідомі зловмисники у період з 20 жовтня по 20 листопада проникли в окремо споруджене неподалік приватного будинку підсобне приміщення гр. А., звідки викрали мотокосарку «Stihl FS-55», електродвигун, електродвигун з наждачним пристроєм та електродриль. Злодії без зайвого клопоту проникли у незачинену господарську будівлю, де й викрали господарський інструмент на загальну суму 3900 грн. Здійсненню крадіжки сприяла надмірна безпечність господаря приватного будинковолодіння на вул. Луговій, який не тільки не вжив запобіжних заходів, які б унеможливили крадіжку, але й більше місяця не заглядав у незачинене підсобне приміщення, де зберігалися господарські інструменти, через що не міг назвати працівникам міліції конкретну дату здійснення крадіжки.

П'ятдесят літрів бензину викрали невідомі злодії з автомобіля «Опель-Кадет» близько першої години 40 хвилин 30 листопада. Необачний власник залишив свого «сталевого коня» без догляду біля будинку № 30 вул. Шкільної. Коли зібрався їхати, з'ясувалося, що бак автомобіля за час його відсутності раптово спорожнів. Куди зникло 50 літрів високоякісного бензину, працівники міліції з'ясують у ході розслідування кримінальної справи.

Дванадцять тисяч гривень викрали невідомі зловмисники із приміщення абонентського відділу ТзОВ «Ком-Еко-Борислав» на вул. В. Івасюка у ніч на 28 листопада. Невідомі особи проникли у приміщення абонентського відділу зірвавши металеву решітку та метало-пластикове вікно. За фактом крадіжки порушено кримінальну справу. Триває слідство.

Під час поверхневого огляду на вул. Т. Шевченка раніше не судимого непрацюючого мешканця міста гр. Г. працівники міліції виявили та вилучили ніж, якого передали в Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр ГУ МВС України у Львівській області на експертизу. Якщо висновком експертів вилучений у громадянина ніж буде кваліфіковано, як холодну зброю, чоловікові доведеться відповідати за його носіння перед законом.

Газета «Нафтовик Борислава»

Ірина Фаріон: "Наше наступне завдання – не змагатися з тими зміями, які живуть у парламенті, а йти до їхніх виборців"

"Те, що понад 12% українців віддали нам свої голоси, засвідчило, що за всі роки буття "Свободи" у політичному просторі ми зробили найважливіше – вплинула на свідомість людей. У свідомості українців почали стрімко відбуватися процеси деколонізації. І ми матеріалізуємо їхні думки". Про це під час виступу на ХХVI З‘їзді Всеукраїнського об‘єднання "Свобода" заявила член Політради, знаний мовознавець Ірина Фаріон.

"Націоналізм – це класична ідеологія. І я би дуже хотіла, щоби ми, будучи депутатами Верховної Ради, місцевих органів влади, про це пам‘ятали і працювали над своїм класичним образом. Адже немає нічого потужнішого у світі, ніж класицизм, який стоїть на засадах суворості, вимогливості, аристократизму. Пам‘ятаймо: націоналізм – це ідеологія аристократів.

Найважніше, що ми маємо зараз пам‘ятати – у жодному разі не пристосовуватися, не ставати м‘якшими. Бо добре, коли м‘яка перина чи подушка, а все інше, що може давати життя – є тверде! Немає сенсу ставити нам завдання, яких ми не можемо втілити у життя. Ми не політичні попелюшки, що вискочили з казки. Ми вийшли з дуже жорсткої і складної, кримінальної української реальності.

Мені як людині, що живе в інтелектуальному середовищі, дуже відразливо і огидно заходити в стіни цього "верховного тераріуму". Але якщо цей "верховний тераріум" так не хоче, щоби ми туди зайшли, власне, тому ми там маємо бути! Смішно вимірювати цей світ почуттям, яке розслабляє, – почуттям любови. Є ще інші дуже серйозні конструктивні почуття – протистояння, прямостояння, ненависть до зла. Ненависть до тих змій, які, можливо, матимуть більшість у парламенті. Тому, говорячи про негайну побудову українського світу, про термінове ухвалення цілої низки законів треба усвідомлювати, скільки нас є у парламенті – 37. Так, ми активно будемо співпрацювати з нашими колегами по опозиції. Але ми ще не виграли президентські вибори, ми ще не маємо свого Прем‘єр-міністра, у нас нема свого Голови Верховної Ради.

Найважливіше – втілити законопроекти, озвучити їх з трибуни "верховного тераріуму" або через ЗМІ. Тому не треба робити з нас політичних чи соціальних попелюшок. Треба ставити перед собою реальні завдання і серйозно зважати на той страшний розклад сил, який є у парламенті.

Те, що понад 12% українців віддали нам свої голоси, засвідчило, що за всі роки буття "Свободи" у політичному просторі ми зробили найважливіше – вплинула на свідомість людей. У свідомості українців почали стрімко відбуватися процеси деколонізації. І ми матеріалізуємо їхні думки.

Наше наступне завдання – не змагатися з тими зміями, які живуть у парламенті, а йти до їхніх виборців. Чи може мене обходити оце що калєснєчєнко, оце що сімонєнко? Але нас можуть обходити їхні виборці, до яких ми маємо прийти на живу розмову. Бо саме найживіші зустрічі дають найефектніший результат. Я після виборів вже мала 4 зустрічі; вони були ініційовані не осередками "Свободи", а самими громадами – для того, щоби поспілкуватися, почути матеріалізацію їхніх думок. Тому одне із головних завдань нашої політичної сили – це зміна політичної свідомости українців і кінцеве переорієнтування її у націєцентричне мислення. Ми маємо величезний націоналістичний запас у суспільстві – 25%. Саме через те такий переляк у тому так званому "політичному істеблішменті", і не тільки України… Спочатку вони нас не зауважували, пізніше вони з нас насміхалися, тепер вони з нами борються. Але ми їх переможемо!

Хочу зацитувати слова Вольтера: "Свобода – це не те, що тобі дали. Це те, що в тебе не можна забрати". І насправді, оце правило – "те, що в тебе не можна забрати" – не обов‘язково зреалізовуватиметься у стінах Верховної Ради чи у стінах обласних рад. А це зреалізовуватиметься на кожному кроці, де ви є і де зневажують ваше право, а ви на це не реагуєте.

Закінчую словами Канта: "Свобода – моральний закон у кожному нас". А мораль у перекладі з грецької – "традиція". А традиція – це панцир нації. Пам'ятаймо про ці засадничі речі!", – зазначила свободівка.

Прес-служба ВО «Свобода»

 Создан 10 дек 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником