Трускавецький вісник № 154 (533) від 11 грудня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 154 (533) від 11 грудня 2012 р.

11.12.2012 

У номері: На День інваліда замість солодкого столу зробили круглий нуль; Ігор Курус – не регіонал; Презентація фотоальбому про раду І демократичного скликання; У Дрогобичі почали виварювати сіль дровами; Прокуратура вимагає анулювати ліцензії окремим приватним охоронним структурам.

Новини Трускавця та регіону

Презентація фотоальбому про раду першого демократичного скликання

Як інформує відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради, 25 грудня о 16.00 в читальній залі Центральної міської бібліотеки для дорослих м. Борислава відбудеться презентація фотоальбому «Вони були першими». Автори – Володимир та Роман Кописі.

В новій книзі, зокрема, розповідається про першу сесію демократичного скликання та про діяльність депутатів першого скликання Бориславської міської ради.

 

Які взаємини Церкви та громади на Дрогобиччині?

У четвер, 13 грудня, відбудеться чергове, двадцять шосте, засідання Дискусійного клубу. Розгляду підлягатиме тема «Проблеми взаємин Церкви і громади на Дрогобиччині». Чому зростає кількість храмів і падає мораль у суспільстві? Якщо Церква відповідає за громаду, то чи громада несе відповідальність за Церкву? На ці та інші запитання намагатимуться знайти відповідь священики, політики, громадські діячі, журналісти. Початок засідання Дискусійного клубу – о 15.00 в офісі партії «Пора» на вул. Шкільній, 7 у Дрогобичі.

Власна інформація

 

Ігор Курус – не регіонал

19 серпня 2012 року на телевізійному каналі «ЗІК» відбувся показ телепередачі «Чесно - Фільтруй Раду!». Під час трансляції даної телепередачі М.Задорожний, виступаючи в дебатах, поширив негативну недостовірну інформацію про І.Куруса як про особу, громадянина, публічного політика, державного діяча, а також кандидата в народні депутати України по 121-му одномандатному виборчому округу на виборах народних депутатів України 28 жовтня 2012 року.

10 грудня 2012 року в Дрогобицькому міськрайонному суді відбулося судове засідання за позовом І.Куруса до М.Задорожного за висловлювання в ході передвиборних дебатів у передачі «Чесно - фільтруй раду».

 І.Курус оскаржив розповсюджену М.Задорожним інформацію щодо нього, в тому числі і щодо причетності І.Куруса до Партії регіонів та позбавлення І. Курусом ліцензії телеканалі ТВі. І.Курус просив суд визнати поширені М.Задорожним відомості неправдивими і такими що завдали шкоди честі і гідності.

М.Задорожний погодився з документальними спростуваннями фактів, що розглядалися в судовому засіданні. У зв’язку з тим, що відомості, які були поширені в програмі телеканалу «ЗІК» «Чесно - фільтруй раду» не відповідають дійсності й сторони досягнули про це порозуміння, І.Курус заявив клопотання про залишення судового позову без розгляду.

Прес-служба Ігоря Куруса

У Дрогобичі після конфлікту з газовиками почали виварювати сіль дровами

ЗАТ «Галка-Дрогобич» після тривалої перерви, спричиненої конфліктом з газовою службою, відновило виварювання солі з використанням дров. Про це повідомив кореспондент ІА ZIK з посиланням на першого заступника міського голови Олександра Коростельова.

З його слів, це негативно вплине на обсяги виробництва солі і позначиться на економічних показниках підприємства. Тепер завод вироблятиме лише 400 кг солі на добу. Її собівартість зросте у 9 разів, а відпускна ціна збільшиться з 2,6 грн. за пачку солі до 5,4 грн.

Нагадаємо, що підприємство виробляло за добу до 10 т солі.

www.zik.ua

Безробітний викрав автомобіль, який належить санаторію

До працівників Дрогобицького райвідділу міліції 8 грудня близько 1.00 години звернувся 50-річний житель міста Стебник. Чоловік, який працює водієм в одному зі санаторіїв, повідомив про викрадення автомобіля «Газель». Заявник зазначив, що 8 грудня в період часу від 1.00 до 1.15 години у місті Стебник на вулиці Кравченка невідома який належить санаторію.

За скоєння даного злочину встановлений 20-річний житель Сколівського району. Тривають слідчі дії.

Відділ зв’язків з громадськістю ГУ МВС України у Львівській області

Прокуратура Львівської області вимагає анулювати ліцензії окремим приватним охоронним структурам

На території Львівської області, на даний час, фактично займаються охоронною діяльністю 143 суб’єкти господарювання, які відносяться до приватної форми власності і мають чинні ліцензії на її провадження.

Водночас, 18 жовтня 2012 року набрав чинності Закон України ”Про охоронну діяльність” і не всі приватні охоронні структури дотримуються його вимог.

Зокрема, проведені органами прокуратури Львівської області перевірки виявили невідповідність персоналу охорони кваліфікаційним вимогам, які встановлені ст.11 зазначеного закону.

До прикладу, із охоронцями укладено цивільно-правові угоди, а не трудові договори, що надає можливість керівникам цих структур уникати відповідальності за дії своїх працівників.

З’ясовано, що при прийомі на роботу не перевіряється стан здоров’я охоронців, наявність чи відсутність у них судимостей за скоєння умисних злочинів, наявність спеціальної професійної підготовки та проходження відповідного навчання.

Крім того, у договорах не зазначається розмір майнової відповідальності охоронців. Водночас, охорона майна здійснюється без наявності відповідних документів, які підтверджують повноваження замовника щодо володіння, користування або розпорядження цим майном.

З огляду на вказані порушення, прокурорами внесено 7 подань у приватні охоронні структури.

Також, прокуратурою Львівської області в ГУ МВС у Львівській області внесено подання з вимогою анулювати ліцензії суб’єктам господарювання, у яких виявлено порушення, на здійснення охоронної діяльності.

Крім того, прокуратура вимагає притягнути до дисциплінарної відповідальності посадових осіб відділу дозвільної системи, ліцензування та державного охоронного нагляду УГБ ГУ МВС України у Львівській області, які не забезпечили належний контроль за дотриманням законодавства на вказаному напрямку.

Прес-служба прокуратури Львівської області

Школа англійської мови при БФ «Карітас СДЄ УГКЦ»

Нещодавно стартувала інтерактивна школа англійської мови при дитячо-молодіжному центрі ,,Разом сильніші”. Заняття проходять два рази на тиждень і спрямовані на розвиток розмовних навичок та подолання мовного бар’єру. Інноваційність навчання полягає в тому, що діти у ненав’язливій формі гри оволодівають знаннями. Учні працюють на уроках із задоволенням, так як навчання проходять цікаво і без домашнього завдання.

www.caritas-sde.org

 

«Стежки Каменяра» ведуть до вершин літературного Олімпу

Цьогорічний літературний конкурс для дітей шкіл Дрогобиччини «Стежками Каменяра» підходить до розв’язки. Ось-ось журі винесе вердикт і оголосить переможців та лауреатів. Та зробити йому це буде непросто, бо визначати кращого доводиться з-поміж шести-семи явних лідерів у кожній із номінацій. До того ж кожен із них заслуговує на перемогу.

Нагадаємо: до участі в конкурсі зголосилося 256 учасників, які запропонували на суд журі 279 поетичних творів, 98 прозових, 40 казок та 103 ілюстрації. Найбільш представницьким став Дрогобицький район, який делегував на конкурс 104 учасники, мало відстав Дрогобич (94), Борислав (45) і Стебник (16). На жаль, нема серед конкурсантів трускавчан, хоча поза всяким сумнівом у курортному місті є достатньо талановитих дітей.

Загалом на конкурс надійшло 520 робіт, і ця цифра вражає. Та ще більше вражає якість самих творів. Якщо в поетичних творах ще особливих зрушень не видно, то в прозових та казках, схоже, кількість уже переросла в якість. Частина із вийшла на такий високий рівень, що може претендувати на перемогу й у загальноукраїнських конкурсах. Причому перемогти у всеукраїнському конкурсі може й той учасник, котрий у конкурсі «Стежками Каменяра» навіть не увійшов у число лауреатів. Та винити за це журі не можна, бо, скажімо, в номінації «Проза» в старшій віковій групі щонайменше сім творів реально претендують на перемогу, а призових місць є тільки три.

Цьогоріч намітилася ще одна тенденція: якщо донедавна в літературі домінували бориславці, то тепер лідерство перехопив Дрогобич. Молодіжне літературне середовище в місті Котермака формує зразкова літературно-мистецька студія «Любисток», а натомість літературне товариство ім. Стефана Коваліва, яке колись успішно діяло в місті нафтовиків і дало путівку в життя величезній когорті українських письменників та поетів, відійшло в тінь. Але цікаво, що серед 45 бориславських конкурсантів 33 належать до молодшої вікової групи (6-11) років. А це вселяє надію, що Борислав рано чи пізно постарається знову вийти в лідери. У Дрогобичі майже паритет – 45 учасників молодшої групи та 46 – старшої, зате в Стебнику тільки 3 представники молодшої та 13 старшої, а в Дрогобицькому районі 31 представник молодшої та 73 старшої вікової групи.

В кожній із номінацій є свої лідери. Таких номінацій є чотири: «поезія», «казки», «проза» та «ілюстрації». Зрештою, вже невдовзі журі оголосить імена переможців, і ви про них довідаєтеся.

Дмитро Федан

День інваліда: з солодкого стола зробили круглий … нуль

 

3 грудня весь світ відзначає Міжнародний день інваліда. Звичайно, це не свято, бо святкувати тут нічого, та це день посиленої уваги до цих людей, роздумів, як можна по можливості покращити нелегке життя інвалідів.

Ми з дружиною обоє інваліди, тож, чесно кажучи, цього дня надіялися на тепле спілкування про проблеми та маленькі радощі інвалідів за горнятком чаю, яке минулими роками 3 грудня організовували в територіальному центрі обслуговування пенсіонерів. Цього року я також зателефонував в терцентр, спитав, чи будуть якісь заходи. «Будуть, з 12 години»,- відповіли мені. І ось, хоч цього дня була погана погода – зима починала вступати в свої права, падав мокрий сніг - ми з дружиною рушили з Сагайдачного на вулицю Річки в територіальний центр…

Та яке гірке розчарування на нас чекало! Якщо завжди організовували солодкий стіл, то цього року вирішили організувати … круглий стіл по проблемах інвалідів. Та насправді жодного стола там не було! Ні круглого, ні квадратного. Нас посадили в підвал в рядочки на крісла, наче на лекції, та почали розказувати про турботу і опіку влади про нас. Виступали керівники соціальних служб, Пенсійного фонду, а міський голова не знайшов ні часу ні потреби поспілкуватися з нами.

Пізніше дівчатка – працівниці терцентру - почали розносити на підносах печенька та пряники, наче подаяння злиденним. Вже вдома я побачив по телевізору, що в Києві цього дня з бомжами обійшлися краще – був гарячий чай, борщ. А у Трускавці над нами просто насміялися. Навряд чи ми з дружиною ще колись підемо на «круглі» заходи цієї влади.

Василь Веклич, пенсіонер, учасник бойових дій, інвалід І групи

 Обновлен 12 дек 2012. Создан 11 дек 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником