Трускавецький вісник № 155 (534) від 12 грудня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 155 (534) від 12 грудня 2012 р.

12.12.2012 

У номері: Вісті зі Стебника; Кримінальні новини; З прийому міського голови Трускавця.

Новини Трускавця та регіону

Музей Біласа: в очікуванні ювілею та Різдва

Художній музей Михайла Біласа готується до святкування 20-річчя з дня освячення та відкриття, яке відбулося 19 грудня 1992 року, та до новорічно-різдвяних свят. Музей повним ходом прикрашається, декорується, іграшки вішаються, та, головне, в трьох залах на першому поверсі виставлено нові роботи Маестро. Гобелени та аплікації Михайла Біласа, які він створив з 2004 по 2012 рік, зачаровують своєю красою, простотою і величчю водночас. Є тут «Гуцульське весілля», «Базар» та вражаючий життєствердною радістю триптих «Різдво».

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

«Маст» - на металобрухт

Підприємство «Маст» було засноване на території Стебницького калійного заводу у 1995 році. Займало воно 6 гектарів землі і користувалося усіма діючими комунікаціями «Полімінералу». Мало воно виробляти моторні масла для легкових автомобілів.

На перших порах тут працювало майже 250 чоловік, в основному це були колишні працівники заводу. Минуло декілька літ і через фінансові проблеми «Маст» зупинився. Люди розрахувалися. Свої виробничих потужностей це підприємство так і не досягнуло. Зараз воно перейшло до іншого власника, який вирішив виробництво масел не відновлювати, а все обладнання та металоконструкції пустити на металобрухт. Зараз здійснюється демонтаж цього підприємства.

Андрій Говіщак

У Стебнику демонтують згущувачі

Згущувачі – це такі собі «невеличкі» посудини із залізобетону об’ємом понад 2 тисячі метрів кубічних, діаметром 24 метри, а площею 450 метрів квадратних. Таких посудин на колишній збагачувальній фабриці калійного заводу було 18 і призначалися вони для технологічного процесу збагачення руди. Деякі з них так і не були задіяні. Простояли вони під відкритим небом до сьогоднішнього дня, нагадуючи стебничанам про могутність калійного виробництва.

Нещодавно за вимогою «Держгіртехнагляду» тут приступили до демонтажу відділення згущення, вузла середнього подрібнення та перевантажувальних пунктів та залишків головного корпусу колишньої збагачувальної фабрики. Роботи по демонтажу виконує ВАТ «Прикарпатметконструкція». На розчищеному майданчику планується будівництво нового промислового об’єкта.

Андрій Говіщак

Йде процес приватизації «Полімінералу»

За словами директора ДГХП «Полімінерал» Миколи Яковлєва з 2009 року йде процес приватизації майнового цілісного комплексу підприємства.

Уже втретє проводиться підготовка до приватизації: інвентаризація, фінансовий та екологічний аудит, незалежна оцінка майна. У плані приватизації трудовий колектив ставить вимоги збереження основного профілю виробництва – видобуток мінеральної сировини та виробництво мінеральних добрив. Тобто йде мова про використання запасів руди рудника №1 та завершення природоохоронних робіт на руднику № 2 і недопущення звільнення працівників з ініціативи нового власника.

Відомо, майбутній власник має намір підтримати наміри колективу і відновити виробництво мінеральних добрив.

Андрій Говіщак

За крадіжку планшетного комп’ютера затримано 24-річного жителя Дрогобича

У Дрогобичі з приміщення магазину комп’ютерної техніки 24-літній місцевий житель викрав планшетний комп’ютер вартістю 3 700 гривень. Скориставшись тим, що продавець на мить відволікся, чоловік скоїв задумане. Подія сталася 20 листопада цього року. У Дрогобицький міський відділ міліції звернувся працівник магазину комп’ютерної техніки і повідомив, що невідомий чоловік викрав планшетний комп’ютер.

Як виявилося під час розслідування справи, у цей день у магазині продавець помітив молодого хлопця, який крутився біля вітрини і зосереджено вивчав характеристики планшетних комп’ютерів. Не підозрюючи нічого лихого, працівник магазину спостерігав за клієнтами, які прийшли поцікавитись останніми новинками комп’ютерного світу. Тим часом хлопець вибирав найкращу модель зі всієї колекції представлених планшетних комп’ютерів, щоби потім поцупити.

Лише на мить продавець відволікся, ознайомлюючи зацікавлених покупців з можливостями техніки, і цього зловмиснику було достатньо, щоби вхопити планшет та втекти з магазину.

Розслідуванням злочину зайнялися працівники карного розшуку Дрогобицького міського відділу міліції. Після проведення комплексу оперативних заходів міліціонери встановили особу, а згодом вийшли на слід підозрюваного та затримали його.

На даний час Дрогобицьким міським відділом відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 186 Кримінального кодексу України. Ведеться досудове розслідування.

 Відділ зв’язків з громадськістю ГУ МВС України у Львівській області (за матеріалами Наталії Постойко, Дрогобицький МВ ГУ МВС України у Львівській області)

То хто брехливий: газета чи мер?

Кожен прийом у міського голови – це задавнені і свіжі болі мешканців, це їхні проблеми, які вони з допомогою влади хочуть розв’язати.

Літня жінка, інвалід війни пані Солопова хоче вирішити проблему з оплатою за водопостачання. Є у неї лічильник, є пільги – жінка має право отримувати 9 кубометрів води безоплатно. А вона їх не використовує, проте рахунок на воду приходить. А все через те, що у неї приписані діти. От на них і водоканал нараховує плату за воду. Мешканка хоче добитися того, щоб ці нарахування не робили, бо діти лише приписані, але в її квартирі не проживають. Керівництво водоканалу пояснює людині, що так робити не можна. Нехай виписуються, тоді й нарахувань не буде. Розмова ця точилася довго, жінку таки не переконали, бо на закінчення сказала: «Що-м знала – то-м ся довідала». Правда, з «порожніми» руками вона не пішла. Їй пообіцяли грошову допомогу на придбання ліків.

Складна ситуація з теплом у пані Марії, яка мешкає на вулиці Данилишиних, 49. На її утриманні двоє дітей-інвалідів, онуки. Вона провела собі автономне опалення, та через непорозуміння з сусідами на може підключитися до газової системи. А в помешканні зараз, як сказала жінка, плюс п’ять. Міський голова розпорядився зайнятися негайно вирішенням цієї критичної ситуації.

Про ремонт під’їзду, ліфта, дороги на цвинтар, збільшення видатків на потреби міської ради і зменшення їх на вирішення міських проблем говорила пані Юлія з вулиці Сагайдачного. При цьому вона послалася на факти, що надруковані в газеті «Франкова криниця Підгір’я». Це дуже не сподобалося міському голові. Він заявив, що це брехлива газета і він її ніколи не читає. При цьому знову кинув камінь у бік минулої влади, згадавши мільйонні борги КП «Наше місто».

Бачимо, шановний мер і далі прагне звалювати усі неполадки, що виникають у влади міста, на старе керівництво, аби якось виправдатися перед мешканцями за недієздатний, міфічний передвиборчий бренд «Чесна влада – заможна громада», бо дуже уже він подобає на проголошене з високої трибуни «Завтра будем жить лучше». Напевно, пора вже з цього заїждженого коника злізати і подивитися нормально на реалії.

Прийшла на прийом пані Кіндракевич. Вона захотіла вияснити питання стосовно сплати пайової участі в будові, на розвиток інженерно-технічної міської мережі. Міський голова відповів, що він не є юридичним консультантом в таких питаннях. Має людина угоду і нехай поступає, як розуміє. Чи задовольнила ця відповідь, сказати важко.

Пані Юлія Олексин зі Стефаника, 4, зайшовши до зали, сказала лише одне слово: «Замерзаю».

Цю ситуацію обговорювали не довго, бо вона усім відома – цей будинок аварійний, а отже і належних комунальних послуг у ньому нема. Жінка чекає на відселення. Тому Руслан Козир заявив:

- Треба людині допомогти. Це питання є пріоритетним.

На відсутність у помешканні тепла нарікав і чорнобилець пан Василь. У його помешканні відрізали централізоване опалення, а на автономне не вистачило коштів. Міська влада буде шукати можливості, як допомогти йому у цей складний час.

Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір’я»

 Создан 12 дек 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником