Трускавецький вісник № 164 (543) від 29 грудня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 164 (543) від 29 грудня 2012 р.

29.12.2012 

У номері: Вітання з Новим Роком; Підсумки 2012 року в Дрогобичі; Ми маємо право; Прозвітував мер Стебника; Борислав отримав нове медичне обладнання; Можуть закрити третю школу.

Новини Трускавця та регіону

Подарунок на Миколая від Михайла Янковського

За сприяння заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Михайла Янковського до Бориславської міської лікарні надійшов цифровий рентген-апарат. Про це інформує офіційний сайт Бориславської міської ради. Як зазначив міський голова Володимир Фірман: «Вартість медичного обладнання склала близько 700 тис. грн. Це направду хороший подарунок усім бориславцям до Дня святого Миколая».

На сьогодні вирішується питання щодо встановлення рентген-апарату.

Третю школу в 2013 можуть закрити

Як повідомив під час прес-конференції 28 грудня міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський, в місті потрібно провести оптимізацію мережі середніх шкіл. Зараз на території Дрогобича та Стебника діє 14 середніх шкіл, дві школи ІІ ступеня (дев’ятирічки) та одна початкова школа, а також ліцей, гімназія, ДЮСШ, 16 дошкільних установ. Олексій Радзієвський повідомив, що є школи, розраховані на 1300 учнів, а в них зараз навчається по 150-170 дітей. Деякі школи знаходяться майже поруч, тому навряд чи доцільно їх залишати у статусі шкіл, хоча вилучати їх з системи освіти не будуть – там працюватимуть гуртки, позашкільні установи. В першу чергу це стосується шкіл № 15 та № 3. Про п’ятнадцяту школу мер сказав, що вона і школою-то не є, не має спортзалу, переобладнана з адміністративного будинку. Щодо третьої школи, то вона, за словами мера, на 80% пустує. «Дітей немає, зате є директор, який справно, день у день отримує зарплату, - сказав мер Дрогобича. – Він в минулому році мені особисто наніс глибоку образу – не словесну, а тим, що розморозив всю школу через халатність та безвідповідальність». Зі слів мера стало зрозуміло, що дрогобицька влада має серйозний намір провести оптимізацію в системі середніх шкіл Дрогобича під час літніх канікул 2013 року.

Олексій Радзієвський зауважив, що і восьма школа має проблеми з наповненням, зокрема, не сформовано цього року перший клас, але про її закриття наразі не йдеться. Натомість у СШ № 10 на вулиці Коновальця – інша проблема: школу переобладнали з дитячого садочка і тут варто побудувати нову, простору та велику, адже це перспективний мікрорайон. Олексій Радзієвський вважає, що школу можна збудувати виключно державними коштами, бо місто саме не потягне таке навантаження.

Також міський голова Дрогобича повідомив, що до 2020 року у Дрогобичі спостерігатиметься спад народжуваності, аж потім буде підйом. Мер посилався на дані серйозних досліджень.

Учні школи-гімназії сильні і в навчанні, і в боксі

Як інформує офіційний сайт НВК «СШ №2-гімназії» м. Трускавця, 19-23 грудня 2012 року в Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський турнір сильніших боксерів України серед жінок – молоді та юніорок, присвячений пам’яті Заслуженого тренера України Валерія Дем’янова. У змаганнях взяли участь кращі спортсменки України, кращі боксери Польщі, Словенії, Сербії, Молдови. У цьому турнірі також брала участь учениця НВК «СШ №2-гімназії» м. Трускавця Анастасія Космірак Анастасія, котра зайняла 1 місце у своїй віковій та ваговій категорії, та завдяки перемозі пройшла на чемпіонат України з боксу! Вітаємо переможницю!

Мер Стебника відзвітував перед громадою

Цього тижня відзвітував перед стебницькою громадою міський голова Василь Пецюх. Звіт проходив у Народному домі.

«Цей рік видався дуже важким і малопродуктивним, - відверто сказав мер міста людям, які прийшли його послухати. - Важким в тому розумінні, що не було коштів на фінансування тих статей програми розвитку, які намічалося зробити. Так, виконання загального фонду бюджету, що планувався в розмірі 1 млн. 900 тис. грн., за одинадцять місяців виконано лише на 68 відсотків. Є значне невиконання надходжень з податку на доходи фізичних осіб. Із запланованих 1 млн. 90 тис. грн. фактично поступило 775 тис. гривень. Фінансувалися, і то не в повній мірі, видатки на заробітну плату, поточний ремонт доріг, освітлення вулиць.

Зі спеціального фонду, що становив 2,9 млн. гривень разом із субвенціями на капітальний ремонт доріг, затрачено 640 тис. гривень, на придбання сміттєвоза - 250 тис. гривень Однак грошей на придбання цієї спецмашини казначейство не перерахувало. Майже не виділялися кошти на благоустрій міста. З вини казначейства не отримано всіх коштів на підготовку житлового фонду до осінньо-зимового періоду. Місто все-таки винайшло можливість відремонтувати дахи та систему опалення. Знову ж таки через казначейство не змогли приступити до реконструкції пам’ятника Тараса Шевченка».

Говорив міський голова про перспективи розвитку калійного виробництва, зміну статусу міста, проведену реконструкцію стадіону, автобусних зупинок, дитячих майданчиків, капітальний ремонт доріг.

Стебничани задали міському голові ряд запитань, що стосувалися чистоти і порядку в місті, поліпшення надання комунальних послуг, вирішення проблеми зайнятості молодих стебничан.

Власна інформація

Михайло Янковський взяв участь в урочистому відкритті ФАПу в с. Летня Дрогобицького району

28 грудня заступник голови Львівської облдержадміністрації Михайло Янковський урочисто відкрив реконструйований ФАП у с. Летня Дрогобицького району.

Михайло Янковський від імені голови Львівської облдержадміністрації Михайла Костюка  привітав медичний персонал та громаду с. Летня із цією подією: «Надзвичай приємно брати участь у  відкритті  ще одного  реконструйованого  ФАПу  в цьому році, адже Львівська облдержадміністрація робить все для реформування первинної сільської  медицини – в першу чергу це пристойне приміщення, а також оснащення  всіма необхідними медикаментами. Мешканці сільської місцевості  в разі необхідної першої медичної допомоги мають отримувати  її якісно та  в повному комплексі», – наголосив  М. Янковський.

Заступник голови облдержадміністрації відзначив, що цьогоріч на Львівщині вже  реконструйовано  200 ФАПів.

Прес-служба Львівської ОДА

Бюджет Дрогобицького району 2013 року на 20 млн. грн.  більший, ніж цьогорічний

Учора, 28 грудня, на завершальному пленарному засіданні 22 сесії Дрогобицької районної ради прийнято бюджет на 2013 рік, який представив депутатам начальник фінансового управління райдержадміністрації Віталій Перхун.

Зі слів доповідача, у складі районного бюджету на поточний рік запроектовано видатки загального фонду у сумі 235 252,1 тис. грн., (що на 20 279,9 тис. грн. або 9,4 відсотка більше від очікуваного використання за 2012 рік), та спеціального фонду - 3691,2 тис. грн.

На здійснення державної функції в освіті проектом передбачається бюджетний ресурс в сумі 75 295,3 тис. грн. На харчування учнів 1-4 класів - 2 569 тис. грн., що на 296,0 тис. грн. більше від очікуваних видатків 2012 року (вартість харчування з розрахунку на одного учня 1-4 класів складає 6 грн., дітей-сиріт - 8 грн.).

На охорону здоров’я передбачено видатки в обсязі 31 328,0 тис. грн. На придбання продуктів харчування передбачено 400,0 тис. грн. (вартість одного ліжкодня по продуктах харчування складає 3,75 грн.). На придбання медикаментів передбачено 580,0 тис. грн. (вартість одного ліжкодня по медикаментах складає 3,75 грн.).

У порівнянні із 2012 рік видатки на культуру і мистецтво зростають на 457,5 тис. грн., або 6,6 відсотка і становитимуть 6 948,7 тис. грн. На  фізичну  культуру та спорт  заплановано 756,4 тис. грн.

Найбільшу частку у структурі районного бюджету складають видатки на соціальний захист населення із урахуванням субвенцій з державного бюджету  - 109 332,0 тис. грн. або 17,2 відсотки.

Депутати Ольга Грицик, Михайло Кравець, Леонід Литвин та інші критикували бюджет, говорили, що він не відповідає реальним потребам району, вносили пропозиції щодо його поліпшення. Депутат Наталя Колінко оголосила заяву фракції ВО «Свобода» у районній раді, в якій прозвучав заклик не приймати запропонований бюджет, а добиватись від Уряду збільшення фінансових показників для Дрогобицького району. Та, зваживши усі «за» і «проти», районна рада 60 голосами прийняла бюджет 2013 року. Проти цього рішення проголосувало 5 депутатів і 3 – утримались. Депутати надіються, що за підсумками першого кварталу будуть вноситись зміни до Державного бюджету, відповідно і в Дрогобицькому району буде змога  його покращити.

У сесії взяв участь в.о. голови Дрогобицької райдержадміністрації Михайло Винницький.

Іван Тихий, www.drohobychanyn.io.ua

«Трускавецький вісник» вітає Вас з Новим 2013 Роком!

Спливають останні дні 2012 року. Озираючись назад, бачимо багато подій, трохи сумуємо, а трохи радіємо. Сумуємо, бо не всі плани на 2012 вдалося реалізувати, не все гаразд у світі, в державі, в місті та регіоні. Радіємо, бо є досягнення, є здобутки, є позитивні зрушення.

Вже п’ятий рік «Трускавецький вісник» існує в Інтернет-просторі і весь цей час ми працювали для блага Трускавця, з метою розвитку громадянського суспільства, демократизації влади, задля розвитку – не лише в матеріальному, а швидше в духовному плані. По-різному оцінюють нашу роботу, по-різному намагаються нам допомогти чи навпаки зашкодити, але нам своє робить. Радіємо, що знаходимося на передовій, що завдяки нам люди мають можливість отримувати альтернативну інформацію, ніж та, яка подається в інших джерелах. Виробляємо інформаційний продукт, на який є попит і який потребує трускавецька громада, Дрогобиччина, наше суспільство. І робимо це безкоштовно, власними силами, не очікуючи на вдячність чи винагороду. Бо добре пам’ятаємо слова святої Матері Терези з Калькутти. Хто їх знає, нагадувати не будемо, хто не знає, значить, йому і так буде нецікаво.

В ці останні дні 2012 хочемо подякувати всім, хто був нашими друзями і хто став друзями в цьому році. Дякуємо Богові, що кількість таких людей, газет, організацій не зменшується, а зростає. Дякуємо Богові, що в 2012 ми змогли витримати тиск, змогли гідно пройти через вибори, змогли відстояти наше чесне ім’я в суді, змогли вистояти і не лише вистояти, а й рухатися вперед. Бо хто стоїть на місці – йде назад, деградує. А всяке випробування робить сильнішим.

В першу чергу дякуємо тим, хто залюбки розміщує у нас інформацію чи дає згоду на таке розміщення. Дякуємо редакціям газет «Трускавецькурорт», «Вільне слово», «Галицька зоря», «Нафтовик Борислава», «Тустань», «Франкова криниця Підгір’я», інформаційно-рекламним газетам «Твоя Фортуна» та «Гомін Галичини», Інтернет-виданням Дрогобиччини та Львівщини, релігійним виданням. Особливу подяку засилаємо відділу внутрішньої політики Бориславської міської ради (керівник – п. Наталія Бараняк) за плідну співпрацю. Дякуємо також прес-службам Львівської облдержадміністрації, Львівської обласної ради, ГУ МВСУ у Львівській області, Дрогобицької райдержадміністрації, Дрогобицької міської ради. Хочемо висловити подяку і нашим друзям, які працюють у різних відділах Трускавецької та Стебницької міськрад, а також в різних установах, організаціях – як державних, так і комунальних та приватних.

Ми завжди намагалися надавати можливість розміщення інформації різним політичним силам. Тож в цей передноворічний час хочемо подякувати за розуміння таким політичним силам у Трускавці та в цілому нашому регіоні як ВО «Свобода», ВО «Батьківщина», ПП «Фронт змін», Партія регіонів, ПП «Наша Україна», а також ряду громадських організацій та просто небайдужим людям з активною життєвою позицією.

Сайт живе і завдяки коментаторам, тому назвемо хоча б тих, до чиєї думки в коментарях варто дослухатися, хоча ці люди деколи в коментарях і не вказують справжніх прізвищ. Це Богдан Микосовський, Ольга Біла, Богдан Процишин, Ігор Стасик, Святослав Грабовський, Наталія Пристай, Володимир Кондзьолка, Олег Карпин, Василь Мірчук, Ігор Булинський, Зоряна Домбровська, Юрій Федчак, Богдан Андроник, Микола Пилипів, Євген Бродзінський, Остап Голець, Андрій Пристай, Тетяна Гуцило, Олексій Балицький, Олег Дьорка, Юрій Голубінка, Василь Кирилич, Володимир Чапський, Ольга Куц, Юрій Хом’як, Сергій Розора, Руслан Цехмейстер  та багато-багато інших небайдужих людей з Трускавця, Дрогобича, Борислава, Стебника, Львова, а навіть з-поза меж України. Багато коментарів – це додаткова інформація, котру не завжди безпечно подавати відкрито з ряду причин. Коли ж хтось пише на адресу авторів вісника зневажливі речі, то одразу пригадую «блаженні гнані за правду»… Повірте, навіть найприкріші коментарі в мою адресу я не сприймаю як особисту образу, а  як стимул до виправлення, вдосконалення, або ж як мірило актуальності піднятої теми. Коли нема аргументів – вдаються до образ. Але добро переможе.

«Трускавецький вісник» став частинкою Трускавця, без якого наш інформаційний простір був би бідний, однобокий, атрофований. Тому ми раді будь-якій підтримці, хоча тут варто зазначити: за п’ятий рік діяльності не було ЖОДНОГО фінансового вливання в наш Інтернет-ресурс. І це є доказом того, що Інтернет-видання є дійсно народним, незалежним, хоча саме це часто дратує тих, хто хотів би його підпорядкувати інтересам однієї людини чи однієї політичної сили.

Мусимо визнати, що є люди, яким наше видання – як більмо в оці, як скалка, як перешкода у звершенні своїх чорних справ. Але ще такий не народився, щоб усім угодив. Ми не ставимо за мету подобатися всім, для нас головне – бути угодними Богу, служити Йому і тільки Він є наш Господар. У Божій опіці ми перебуваємо і дякуємо за всі молитви в наших намірах. Час показав, що наші попередні недоброзичливці або померли, або мали раптові різні прикрощі, або ж ставали нашими приятелями. Тому віримо, що кількість наших прихильників у 2013 не зменшиться.

На порозі Новий 2013 Рік. Рівно рік тому ми з нетерпінням дивилися в майбутнє, роздумуючи, яким буде Євро-2012, чи дійсно 21 грудня 20121 відбудеться кінець світу, як пройдуть парламентські вибори, що зміниться у рідному місті. Зараз кожен мав би зробити для себе підсумок, наскільки 2012 рік був вдалим чи ні – для мене особисто, для міста, для України. Але ми зараз на цьому зупинятися не будемо.

У 2013 буде нелегко. І буде легко. Нелегко, бо живемо у складні часи змін, у часи перманентної кризи, у часи тотального обману, недовіри до влади як місцевої, так і тої на вищому рівні. Тож не так просто мати власну життєву позицію і спокійно спостерігати за всім навколо. Але з другої сторони легко, коли ти  знаєш, що на все воля Божа і віддаєш себе в Божу опіку. Тоді, як писав псалмопівець, хоча б ти йшов долиною смертної темряви, зла не убоїшся.

Шановні читачі «Трускавецького вісника»! Саме цієї Божої опіки бажаємо вам напередодні Нового 2013 року. Здоров’я Вам, злагоди у сім’ях, добробуту, радості і любові. Нехай здійсняться Ваші найпотаємніші мрії, а на шляху Вашому трапляються тільки добрі люди, які Вас розуміють і завжди готові прийти на допомогу. Нехай оточують Вас вірні друзі, нехай щирість та доброзичливе ставлення стануть Вашими супутниками. Будьте щасливі у році прийдешньому! З Новим Роком!

Володимир Ключак, головний редактор Інтернет-видання «Трускавецький вісник»

Дрогобич: підсумки 2012 року

28 грудня підсумкову прес-конференцію для журналістів міста та регіону провів міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський. Спочатку пропонуємо нашим читачам ознайомитися з фактами та цифрами, викладеними у прес-релізі, а вже згодом розповімо про перебіг прес-конференції.

Прес-реліз «Підсумки 2012 року»

«27 грудня на ХХVII сесії міської ради прийнято бюджет Дрогобича на 2013 рік. Відповідно до ухвали, загальний обсяг доходів міського бюджету на 2013 рік затверджено в сумі 350690,5 тис. грн. Обсяг доходів загального фонду бюджету складає 310397,6 тис. грн. Доходи спеціального фонду становлять 40292,9 тис. грн., у тому числі бюджету розвитку 28000, 0 тис. грн.

За 2012 рік відбулося п’ятнадцять пленарних засідань міської ради, на засіданнях прийнято 440 рішень міської ради. У 2012 р. проведено 14 засідань виконавчого комітету, на яких прийнято 600 рішень. Видано 658 розпоряджень міського голови.

Комунальна сфера. Проведено поточний ремонт доріг таких вулиць міста: Горішня Брама, Ю.Дрогобича, 22-го Січня, М. Грушевського, П. Сагайдачного, Стрийська, Д.Галицького, Солоний Ставок, Шашкевича, Чехова, Січових Стрільців загальною площею 3482 м. кв. Капітальний ремонт проводився на вул. Івана Франка, Спортивній, Сахарова, Заньковецькій, Трускавецькій загальною площею 20956 м. кв. Розпочато ремонт площі Ринок, комплексну реконструкцію тротуарів у центрі міста та на магістральних вулицях. Розпочата комплексна модернізація системи вуличного освітлення міста. На нинішній день на вулицях міста встановлено понад 600 енергозберігаючих світильників.

Індивідуальне житлове будівництво. Цього року здійснено одне з пріоритетних завдань, яке ставила перед собою адміністрація: здійснено широке впровадження будівництва індивідуального житла. Це питання не вирішувалось роками. Рішенням сесії Дрогобицької міської ради від 29.05.2012р. № 638 затверджено «Положення про порядок виділення громадянам земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва», також розроблено квартали індивідуальної забудови по вул. А.Шептицького та вул. С. Наливайка. Станом на 27.12.2012р. так як планувалося громадянам виділено 65 земельних ділянок в кварталі забудови на вул. А. Шептицького.

Перевезення. З 1 січня 2012 року змінено маршрути руху автобусів по місту. При формуванні нової мережі основною вимогою було зменшити кількість автобусів в центрі міста та замінити старі автобуси великими транспортними засобами, місткістю до сорока посадочних місць(«Богдан» та «Еталон»). Все це зроблено для того, щоб пасажирські перевезення були безпечними та комфортними. Планується оснастити маршрутні автобуси GPS навігаторами, щоб в режимі реального часу мати інформацію по кожній машині.

Капітальне будівництво. У 2012 році по КП «УКБ» Дрогобицької міської ради було освоєно 12 млн. 200 тис. грн. капіталовкладень.

Соціальна сфера. Основними завданнями управління праці та соціального захисту населення є призначення та виплата державних допомог, надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, організація роботи з надання державних пільг, вивчення стану матеріально-побутового забезпечення громадян міста тощо.

 Протягом року до управління звернулося понад 10 тисяч сімей з числа тих, хто потребує особливої уваги з боку влади. Відповідно управлінням проведено роботу з призначення та виплати державних соціальних допомог та субсидій на загальну суму 69,4 млн. грн. На дані цілі наступного року планується залучити 81,9 млн. грн.

 Не залишилися поза увагою особи з числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які мають державні пільги та соціальні гарантії. Загальна сума видатків на соціальний захист постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи за 2012 рік становить 501,2 тис. грн. План на 2013 рік — 520,0 тис. грн.

Організаціями-постачальниками послуг за рахунок субвенцій з державного бюджету у 2012 році нараховано пільг окремим категоріям громадян при сплаті за житлово-комунальні послуги на суму 9,0 млн. грн. Наступного року планується надати пільги на загальну суму 11,3 млн. грн.

На сьогодні в містах Дрогобичі та Стебнику проживає понад 7 тисяч інвалідів (у т.ч. дітей-інвалідів), забезпечення яких повністю залежить від державних та місцевих програм. Протягом року управлінням нараховано адресних допомог та пільг при оплаті житлово-комунальних послуг на загальну суму 1,6 млн. грн. Крім того, 1105-ти особам, які перебувають у складних життєвих обставинах (довготривала хвороба, оперативне медичне втручання, смерть близьких родичів та ін.), за розпорядженням міського голови надано одноразової допомоги на суму 154,9 тис. грн.

Отже, з метою підтримки соціально вразливих верств населення наступного року управління планує залучити державні кошти на загальну суму до 100, млн. гривень та кошти міського бюджету на суму 2,5 млн. гривень.

Необхідно зазначити, що протягом останнього року стан забезпечення інвалідів технічними засобами реабілітації значно покращився. З квітня цього року (постанова КМУ від 05.04.2012 № 321) розпочато новий механізм забезпечення інвалідів технічними засобами реабілітації. Це дало можливість допомогти інвалідам міста і значно зменшити черговість. Так, 2012 року мешканцям міст Дрогобича та Стебника було видано 118 одиниць різних засобів реабілітації, у тому числі крісел колісних. Забезпечення кріслами колісними становить майже 90% від потреби.

Крім того, протягом року за сприяння влади 5 мешканців міст Дрогобича та Стебника, які за станом здоров'я потребують забезпечення спецавтотранспортом, отримали ключі від автомобілів.

Питання заборгованості заробітної плати також знаходиться в компетенції управління. Заборгованість із виплати зарплати за оперативними даними станом на 27 грудня допустило 15 підприємств на суму 4311,5 тис. грн.

У порівнянні до початку року кількість підприємств – боржників зменшилась на 7 підприємств, сума боргу зменшилась на 605,5 тис. грн.

Станом на даний час суб'єктами господарювання міст Дрогобича і Стебника створено 1601 нове робоче місце, що становить 100,1% виконання річної Програми зайнятості населення.

Протягом січня – грудня 2012 року робочою групою проведено 777 обстежень, виявлено 304 нелегалізованих робочих місць, легалізовано 255 робочих місць. Сума додаткових надходжень до міського бюджету становить 45.6 тис. грн. Виконання Програми з легалізації робочих місць становить 101,2%.

Пенсійне забезпечення. У 2012 році всі пенсійні витрати профінансовані у повному обсязі. Середній розмір пенсії – 1322 грн. 51% від усіх пенсій забезпечується за рахунок поступлень у бюджет Дрогобича. Решта 49% – за рахунок перерозподілу з пенсійного фонду України. У 2012 р. виплачено 428 млн. грн. пенсій. Всі пенсії виплачувались своєчасно без жодних затримок .

Зайнятість населення. За сприянням служби зайнятості упродовж січня - листопада 2012 року працевлаштовано 1900 осіб, що на 482 особи більше, ніж у відповідному періоді торік. Рівень працевлаштування становить 49%.

Молодіжна політика. У 2012 році відділом сім’ї, молоді та туризму у співпраці із громадськими молодіжними організаціями проведено 35 загальноміських заходів у галузі молодіжної політики, де було залучено до організації близько 2 500 осіб.

Станом на 01.25.2012 року в мм. Дрогобичі та Стебнику знаходиться 518 багатодітних сімей, у яких виховуються 1642 дитини, з них:

- 456 сімей, де виховується троє дітей;

- 41 сімей, де виховується 4 дітей;

- 17 сімей, де виховується 5 дітей;

- 3 сім'я, де виховується 6 дітей;

- 1 сім'ї, де виховується 7 дітей.

З 01 січня 2012 року по 10 жовтня 2012 року видано 95 посвідчень батьків багатодітної сім'ї та 183 посвідчень дітей з багатодітної сім'ї.

14 травня 2012 року багатодітним сім'ям (четверо і більше дітей) було розіслано відкритки з привітаннями з нагоди відзначення Дня сім'ї.

19 грудня 2012 року вручення подарунків для дітей з багатодітних сімей (4 і більше) до Дня Св.Миколая.

Протягом листопада 2012 року надані канцтовари для дітей з багатодітних сімей (4 і більше). Обласна соціальна Програма покращення соціального захисту багатодітних сімей Львівщини на 2008-2015 роки.

За 2012 рік підготовлено та скеровано в ЛОДА 12 справ на присвоєння звання «Мати-героїня України». В 2012 році п’ятьом жінкам присвоєно звання.

Протягом 2012 року проведено 15 засідань Координаційної ради з питань сім'ї та молоді. Оздоровлення:

Відділ сім'ї, молоді та туризму виконкому Дрогобицької МР скеровано на оздоровлення та відпочинок за кошти управління з питань сім'ї та молоді Львівської ОДА - 117 осіб (на загальну суму 300 тис. грн., залучено 142 тис. грн. батьківських коштів. Окрім цього, скеровано 45 ос. на відпочинок, один із батьків яких офіційно працює. Залучено 28 592 грн. із коштів соцстраху.

Проведено 1 комплексна перевірка ТзОВ «Дитячий санаторій «Зелений гай» (червень 2012 року). Підготовлено програми:

- Програма «Волонтер 2012»

- Забезпечення канцтоварами дітей з багатодітних сімей на 2012 рік

- Програма залучення студентської молоді до проходження практики та стажування в органах місцевого самоврядування на 2012-2015 роки

- Програма молодь Дрогобиччини на 2011 -2012 роки

- Програми розвитку туризму та рекреації у місті Дрогобич на 2012 - 2013 роки

- Програма профілактики і запобігання поширенню пияцтва та алкоголізму серед населення мм. Дрогобича та Стебника на 2012-2014 роки».

Освіта. Освітня галузь у м. Дрогобичі є пріоритетною. Про це свідчать вагомі здобутки, за результатами Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін м. Дрогобич посідає ІІ місце в області. Дев’ять учнів отримують персональні стипендії міського голови. У 2012 році Дрогобицьку гімназію та педагогічний ліцей було оснащено двома комп’ютерними класами. Отримали три мультимедійні комплекси у ЗОШ №4, ЗОШ №5, ЗОШ№ 7. В цьому році з бюджету розвитку проведено капітальний ремонт систем опалення покрівель в загальноосвітніх школах та дошкільних закладах на суму понад 1, 5 млн. грн.

Медицина. У галузі медицини головний курс взято на створення єдиного медичного простору, що наблизить надання медичних послуг до кожного громадянина.

 На 2012 рік в кошторисі доходів та видатків затверджено 65,4 млн. грн., протягом року кошторисні призначення збільшені на 11 млн. грн. (на зарплату) та на даний час становлять 76,4 тис. грн., очікувані видатки за 2012 рік на охорону здоров’я становлять 80 млн. грн., з них 67,8 млн. грн. на оплату праці медичних працівників. З 2012 року лікарям та медичним сестрам виплачується допомога на оздоровлення при надані щорічної відпустки в розмірі посадового окладу. На медикаменти виділено 1,9 млн. грн., на харчування 647 тис. грн.

 З фонду розвитку міста на покращення матеріально - технічної бази лікувальних закладів профінансовані видатки на суму 846 тис. грн., з них для Дрогобицької міської лікарні №1 та Дрогобицької міської дитячої лікарні придбані 2 санітарних автомобіля.

Для лабораторії Дрогобицької міської лікарні №1 було придбано медичне обладнання на суму 46,8 тис. грн.

Закінчуються монтажні роботи при встановленні ядерно - магнітного резонансу , придбані меблі для відділення ядерно - магнітного резонансу на суму 22,5 тис. грн.

Профінансовані роботи :

 - по реконструкції опалення соматичного корпусу міської дитячої лікарні на суму 125,5 тис. грн.

- по реконструкції магістральних електромереж в хірургічному корпусі міської лікарні №1 на суму 80,3 тис. грн.

- оплачена кошторисна документація по ремонту даху корпусу міської поліклініки на суму 20 тис. грн.

- проведений капітальний ремонт діагностичної трубки рентгенапарату міської поліклініки на суму 27,6 тис. грн.

- проведений капітальний ремонт жаху прибудови над входом соматичного корпусу дитячої лікарні на суму 18,8 тис. грн.

- профінансовані роботи по капітальному ремонту прального корпусу інфекційного відділення дитячої лікарні на суму 26,4 тис. грн.

- профінансовані роботи по капітальному ремонту інфекційного відділення дитячої лікарні на суму 74,3 тис. грн.

Культура. За 2012 рік відділ культури та мистецтв разом з підпорядкованими установами та закладами провів понад 303 загальноміських та галузевих заходів. У рамках міжнародної співпраці установ та закладів культури керівники та колективи брали участь у міжнародних конкурсах, фестивалях, Днях української культури, семінарах у Польщі, Латвії, Хорватії, Франції.

Проведено роботи з інженерного забезпечення будівлі та упрорядкуванння пам’ятки архітектури національного значення церкви св. Юра, яка номінується до внесення у список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Рішенням сесії від 26.06.2012 р. № 676 «Про розгляд проекту «Корегування зон охорони ансамблю церкви Святого Юра, пам’ятки архітектури 16-18 ст.» затверджено межі і режими використання охоронної зони пам’ятки – церкви Святого Юра.

Відкриття Меморіалу «Тюрма на Стрийській». Цьогоріч, 12 липня у Дрогобичі, з метою увіковічення пам’яті жертв, невинно закатованих у 1939-1941 роках у тюрмі НКВД, що знаходилась на вулиці Стрийській,3, з ініціативи дрогобицької громади та священиків Української Греко-Католицької церкви, відбулось урочисте відкриття першого етапу меморіалу «Тюрма на Стрийській».

Окрім того, на нинішній день погоджено питання щодо облаштування у двох кімнатах підвального приміщення фізико-математичного факультету (колишня катівня НКВД), що знаходиться у Дрогобичі на вул. Стрийській, 3 музею.

Міжнародна співпраця. Дрогобич співпрацює з понад 20-тьма закордонними містами: Республіки Польщі, Латвії, Хорватії, Словаччини, США. У Польщі маємо такі міста-побратими: Лєгніца, Битом, Остжешув, Перемишль, Сянок, Дембіца, Олєцко, Демблін.

На нинішній день у місті діють наступні цільові державні, обласні та місцеві програми:

- Програма будівництва (придбання) доступного житла м. Дрогобича на 2010-2017 роки.

- Програма сприяння та забезпечення функціонування ОСББ у м.Дрогобичі на 2011-2014 роки

 - Програма енергозбереження для населення м.Дрогобича на 2011-2015 роки В рамках програми планується провести теплову модернізацію приміщень Дрогобицької міської лікарні, а згодом закладів освіти.

- Програма капітального ремонту житлового фонду Дрогобицької міської ради

- Цільова Програма «Підготовка та проведення загальноміських заходів відділу культури та мистецтв виконавчих органів Дрогобицької міської ради у 2013р.»

- Програма соціально-економічного та культурного розвитку міст Дрогобича та Стебника на 2013р.

- Цільова соціальна Програма розвитку цивільного захисту міст Дрогобича та Стебника Львівської області на 2011-2013 роки та прогноз до 2015р. (рішення V сесії №172 від 30.03.2011р.);

- Комплексна Програма «Молодь Дрогобича» на 2011-2012 роки (рішення V сесії №179 від 30.03.2011р.);

- Програма розвитку малого підприємництва в містах Дрогобичі та Стебнику на 2011-2012 роки (рішення V сесії №170 від 30.03.2011р.);

- Комплексна Програма запобігання та ліквідації наслідків підтоплення території м.Дрогобича на період 2011-2015 роки (рішення VІІ сесії №240 від 31.05.2011р.). В рамках програми було спільно з підрозділом МНС у м. Дрогобичі було проведено очистку русел річок Тисмениця та Серет.

Головні пріоритетні напрямки роботи у 2013 році:

1. Продовжити ремонт доріг і тротуарів і приділити належну увагу фасадному ремонту будинків.

2. Продовжити виділення громадянам нашого міста земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва.

3. У галузі медицини створити єдиний медичний простір, що у свою чергу ліквідує питання міжтрансфертних розрахунків і наблизить надання медичних послуг до кожного громадянина.

4. Реалізувати програми розвитку інфраструктури міста щодо міжнародних зв’язків (залучення іноземних інвестицій).

5. Завершити будівництво басейну в ДЮСШ та стадіону «Галичина».

Головне, чого вдалося досягти у 2012 році – це дотримання системності та максимально конкретної визначеності в діях усіх служб та підрозділів Дрогобицької міської ради та кожного окремо взятого чиновника, що, відповідно передбачає жорстку відповідальність».

***

Ось так чітко у прес-релізі були викладені основні віхи життєдіяльності Дрогобича в 2012 році. Втім, Олексій Радзієвський сухими фактами не обмежувався, а буквально зачаровував своїм вмінням подавати цифри у вигідному світлі. Так, якщо бюджет Дрогобича на 2013 рік нещадно критикують та називають «бюджетом виживання», то мер акцентує увагу на тому, що це найбільший за всю історію незалежності України бюджет і що Дрогобич один з перших в області прийняв цей серйозний фінансовий документ. Якщо всі дорікають Олексію Васильовичу стадіоном, то він все ж нагадує, що туди не вкладено жодної копійки місцевих коштів і обіцяє, що в 2013 році на стадіон виділяють додаткові кошти з державного бюджету і він буде зроблений.

Олексій Радзієвський вважає, що Дрогобич багато чим може пишатися. По-перше, в місті розпочато комплексну програму модернізації вуличного освітлення, причому енергозберігаючі світильники виробляє дрогобицьке комунальне підприємство, що здешевлює вартість затрат на цю програму. У 2013 ця програма теж буде реалізовуватися. Наступного року серйозно візьмуться за вулицю Франка, яка в Дрогобичі буде зразковою. Будується житло на Шептицького, Наливайка, зростає народжуваність на Коновальця. Прийнято радикальне рішення в плані індивідуального опалення. Та головне, каже міський голова, надійно захищена бюджетна багатогалузева сфера, немає заборгованості по зарплаті. І не буде! – твердо наголошує очільник міста Котермака.

Порівняно з сусідніми містами Дрогобич не має жодних проблем із проплатами через казначейство. Окремим рядком у Державному бюджету України передбачено 10 мільйонів гривень на соціально-економічний розвиток міста Дрогобича, але ця цифра не остаточна, вона, надіються в ратуші, зміниться виключно у сторону збільшення під час перегляду бюджету за І квартал 2013. Невипадково ці кошти прийдуть до Дрогобича, адже міський голова не раз – не два їздив до Києва, спілкувався з міністрами, іншими урядовцями, лобіював інтереси міста, в якому керує (з перервами) вже не одне десятиліття. Тому його дуже болить, коли читає, що він недієздатний, що часто хворіє та не може справно виконувати обов’язки, що в місті корупція, а  він не реагує. Олексій Радзієвський запевняє, що корупційні дії були у розрізнених ЖЕКах, та внаслідок об’єднання їх в одне ЖЕО це ганебне явище вдалося подолати. Серед чиновників нема навіть жодного натяку на корупцію, вважає мер і запрошує тих, хто свідомо чи несвідомо очорнює його, провести разом з ним хоча б один робочий тиждень, поїхати до Києва, побувати з візитами у робочих колективах, вирішувати щодня, як не щогодини якісь важливі робочі питання тощо. Бажаючих не знайшлося…

Запитання до міського голови стосувалися різних моментів – того ж бюджету на 2012 рік, медичної реформи, ситуації в освітній галузі, облаштування автобусної зупинки на вулиці Куліша. Розповів мер міста і про те, що в 2013 у місті буде відкрито кілька фонтанів, облаштують багато квітників та паркові зони.

Слід зазначити, що у прес-конференції 28 грудня брали участь перший заступник мера Дрогобича Олександр Коростельов та секретар ДМР Тарас Метик. Тарас Михайлович, зокрема, висловив задоволення, що вибори у Дрогобичі пройшли цивілізовано, без жодних ексцесів чи порушень. Натомість перший заступник зауважив, що всі плоди діяльності одразу побачити неможливо, тому минулого року зрушення були не такими, як хотілося б, бо доводилося фактично витягати місто з прірви. Натомість у цьому році результат діяльності влади більш очевидний. Пан Олександр висловив надію, що в 2013 році вдасться всі задуми реалізувати.

А після прес-конференції Олексій Васильович Радзієвський запросив представників ЗМІ символічно зустріти з ним Новий Рік у кафе «Під Ратушею». Там газетярі мали змогу задати йому запитання вже у неформальній обстановці.

Володимир Ключак

Ми маємо право!!!

Права людини. Чи знаємо ми, які є права людини? І чи виконуються вони? Про це можна запитати будь-кого і відповіді будуть різними. Не скаже про право на життя той, у кого відібрали це життя ще в утробі матері. Не розкаже про право на свободу слова Георгій Ґонґадзе, якого цього права позбавили у жорстокий спосіб. Не розкаже про право на безплатне медичне обслуговування небіжчик, який помер через неправильні дії чи бездіяльність лікарів. А безробітний хоча й має право на працю, але як його реалізувати в належний спосіб?

Якщо порушуються права здорових людей, то що вже говорити про неповносправних. А тим більше неповносправних дітей, які самі навряд чи зможуть заявити «Ми маємо право!». Але неповносправні діти, які об’єднуються в Добровільне товариство «Надія», яке діє в Дрогобичі (вулиця Чорновола, 4), все ж заявили «Ми маємо право!». І зробили вони це в рамках семінару-тренінгу, який проходив 28 грудня в рамках програми одного з грантів, який виграла «Надія».

Понад півтора десятка молоді з різними вадами мовлення, розумового розвитку, опорно-рухової системи тощо зібралися за символічним овальним столом. Перед кожним – зелений та червоний квадратики з паперу, які означають «Так» чи «Ні». Більшість учасників знає, що вони мають права і які вони мають права. Але коли йдеться про виконання цих прав, то майорять вже не зелені клаптики паперу, а червоні квадратики.

- Як зайти в електричку людині на милицях?

- Попробуйте виїхати інвалідним візочком по стрімкому обледенілому пандусі!

- Якщо ти не такий, як всі, то на тебе дивляться, ніби ти чорт з рогами!

- Нам так бракує спілкування, розуміння, що ми такі ж люди, як і всі решта!

- Чому нас сприймають як баласт?

Такі слова – наче крик розпачу. Та насправді неповносправні – досить сильні люди, інколи навіть сильніші, ніж ті, хто здоровий, хто має працю, гроші, сім’ю, можливості, чого не мають інваліди. Тому багатьом з дітей-інвалідів не просто під час гри зобразити на обличчі вираз суму. Хоча декому важко посміхнутися.

Зі всіх, хто брав участь у цьому заході, який організувало товариство «Надія», лише одна дівчина має роботу, решта – на утриманні батьків. Держава дає пенсійне забезпечення, але хіба справедливо щороку поновлювати інвалідність по трьох-чотирьох львівських інстанціях, коли і так зрозуміло, що ця інвалідність – на все життя? Це лише одне запитання, яке риторично задає керівник «Надії» Ірина Дзюрах, а таких – безліч. У бюджеті міста знаходяться кошти на казна-що, але для потреб благодійних організацій типу «Надії» їх такий мізер, що соромно цифру називати. Та ще й той мізер неможливо взяти…

Ми маємо право!!! Вигук всіх неповносправних, які від народження чи раннього дитинства приречені бути не такими, як всі, ніхто поза ними самими не почув. Те, як діти дають собі раду і як дають з ними раду батьки, нікого не обходить. Такі люди «псують» звіти окремим чиновникам щодо охопленості навчанням, або ж, навпаки, дають можливість іншим чиновникам показувати «пророблену роботу», похвалитися «опікою, турботою та піклуванням стосовно неповносправних». Але реальність насправді зовсім інша.

Варто зняти рожеві окуляри і сказати собі правду. Правду, що в нашому суспільстві, в наших містах існує ДИСКРИМІНАЦІЯ таких людей. Вона така ж прихована, як насильство в сім’ї, як тотальна корупція в органах влади, як проблеми правоохоронних органів, як інші теми, на які накладено табу. Від проблем інвалідів відмахуються, вирішують окремі проблеми – для галочки, а суспільство не змінює свого ставлення до таких осіб. Хіба хто сам зіткнеться з бідою, починає усвідомлювати, як це – жити в резерваціях і спілкуватися в тих же резерваціях типу асоціацій інвалідів, організацій типу «Надія», «Віра і світло», Суспільна служба тощо.

Тому ми, журналісти, хочемо внести свою посильну лепту у справу зміни ситуації навколо проблем неповносправних. Щоб в майбутньому вигук «Ми маємо право!» був вигуком не відчаю, а задоволення, схвалення, радості повноцінної інтеграції у повноцінне суспільство.

Володимир Ключак

Звіт реєстраційної служби Трускавецького міського управління юстиції

про проведену роботу з питань реєстрації (легалізації) громадських формувань протягом 2012 року

Протягом звітного періоду Трускавецьким міським управлінням юстиції Львівської області зареєстровано: Трускавецький міський осередок творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України»;

Взято до уваги 2 повідомлення про належність:

Первинної профспілкової організації Державної податкової інспекції у м. Трускавці Львівської області про належність до Всеукраїнської професійної спілки працівників органів державної податкової служби;

Первинної профспілкової організації працівників Трускавецького МВ ГУМВСУ у Львівській області про належність до Професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України.

Зареєстровано зміни до статутних документів в частині зміни назви:

1) Профспілкової організації санаторію «Арніка» на первинна профспілкова організація працівників філії санаторій «Арніка» ПАТ «Львівгаз» Професійної спілки працівників газових господарств України;

2) Профспілкової організації працівників ТзОВ санаторій «Карпати» на первинна профспілкова організація працівників ТзОВ «Готельно-курортний комплекс «Карпати» Профспілки працівників агропромислового комплексу України;

3) Трускавецької міської організації Української соціал-демократичної партії на Трускавецька міська організація Партії Наталії Королевської «Україна-Вперед!»;

4) Первинної профспілкової організації пансіонату «Світязянка» на Первинна профспілкова організація «Відокремленого підрозділу Південно-Західної залізниці санаторій «Світязянка» Професійної спілки залізничників і транспортних будівельників України».

Взято до відома інформації про зміни у складі керівних органів громадських формувань:

1) Первинна організація №3 Трускавецької міської організації Партії регіонів;

2) Первинна організація №7 Трускавецької міської організації Партії регіонів;

3) Трускавецький міський осередок Партії захисників Вітчизни.

Взято до відома інформації про зміну юридичної адреси:

Первинної профспілкової організації працівників філії санаторій «Арніка» ПАТ «Львівгаз» Професійної спілки працівників газових господарств України.

Скасовано у реєстрі обласних, міських, районних організацій або інших структурних утворень, передбачених статутом партії запис про реєстрацію Трускавецької міської організації політичної партії «Сильна Україна».

Погоджено зміни до статутних документів:

Благодійного фонду «За розвиток м. Трускавця – курорту європейського рівня».

Відмов у легалізації (реєстрації) об’єднань громадян та інших громадських формувань за вищевказаний період не було.

Ірина Наконечна, провідний спеціаліст реєстраційної служби ТМУЮ

Новорічні привітання-епіграми

Я вітаю, як отця,

Мера міста Трускавця.

З Новим роком, пане мер,

Наш поважний мільйонер!

Ви для нас місцевий бог -

Кожен проти вас тут лох.

Заперечити не в змозі:

В Трускавці ви перший козир!

Місто славне наш Дрогобич...

Я до першої особи,

І хто в ратуші останній,

Новорічні шлю вітання.

Ще не вмерла Україна,

Хоч руйнують без зупину.

Ще Дрогобич наш не вмер,

Ще наш мер не мільярдер.

З Новим роком вас, панове,

Бориславці з вищих сфер!

І, звичайно, перше слово

Це до вас, шановний мер.

Місто наше депресивне,

Безробітне і пасивне:

Церкви є - немає віри.

Фірман є - немає фіри!

Олег Паламарчук, часопис «Тустань»

Новорічні привітання

Від щирого серця вітаю із наступаючим Новим роком і Різдвом Христовим!

У ці святкові дні, особливо, коли готуємося зустріти одне з найбільших свят – Різдво Христове, тихою молитвою згадаймо усіх, хто відійшов засвіти виборюючи Українську Самостійну Соборну Державу.

«Змилосердися ж, Господи, над українським народом, який терпить поневолення по широких землях своїх, зітри кривду й неправду, що неволить його, і дай йому, Предобрий, зажити вольним життям, щоби нікому не служив, окрім Тебе, і щоби свобідно прославляв ім'я Твоє», - цими словами зустрічали Різдво наші славні попередники: члени ОУН і вояки УПА.

Нехай пам'ять про них надає нам сили і натхнення. Це особливо важливо сьогодні, коли настав час утвердити Україну як державу української нації. Без сильної віри в Бога і Україну, без оптимізму і самопожертви, які були притаманні борцям за волю України, це буде важко зробити.

Бажаю міцного здоров’я!

Христос рождається! Славімо Його!

Богдан Червак, голова ОУН

Дорогі трускавчани!

Щиро і сердечно вітаю Вас та Ваші родини з  Новим 2013 Роком та Різдвом Христовим!

Рік, що минув, приніс кожному з нас чимало приємних миттєвостей і незабутніх вражень.  Нехай у 2013 році їх буде набагато більше.

Новий рік завжди несе з собою надію у найкраще, віру  в найсвітліше. Це свято щороку дарує нові крила, завдяки яким ми вирушаємо в життєвий путь з новими силами, новими планами. Тож бажаю Вам легкого злету, міцного здоров’я, незгасаючої енергії, миру та злагоди!

Бажаю, щоб Новий рік приніс у Вашу родину затишок, спокій і любов. Щоб у душі ніколи не згасав вогонь надії і добра, а життєві труднощі не збили Вас із обраного шляху. Ласка Божа щоб супроводжувала Вас скрізь і допомагала у здійсненні добрих задумів. Нехай осяйна Різдвяна Зоря об’єднає усіх нас – і тих, хто зустрічає ці свята в дружньому сімейному колі, і тих, хто знаходиться далеко від рідної домівки, - чистим світлом незгасних людських чеснот та цінностей.

Нехай для Вас і Ваших рідних Новий рік стане сповненим щастя, радості та добра, наснаги та творчих сил, а Різдво Христове наповнить серця любов’ю, надією і вірою у здійснення найзаповітніших мрій та бажань!

Веселих свят! Дзвінких колядок! Багатого родинного столу!

Христос рождається – Славімо Христа!

Лев Грицак, генеральний директор ТзОВ «Готельно-курортний комплекс «Карпати», голова ТМО Партії регіонів

 Создан 29 дек 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником