Трускавецький вісник № 9 (552) від 21 січня 2012 р.

 

Трускавецький вісник № 9 (552) від 21 січня 2012 р.

21.01.2013 

У номері: Підписано декларацію про створення асоціації «Франковий край»; Призначено голову Дрогобицької РДА; Духовність та національні традиції; Водохреща; Дрогобичу та Бориславу виділили по 10 мільйонів гривень; Східниця отрмала кошти ЄС; Щедрий Вечір у родині; Кримінальні новини Борислава; Аварія на східницькій трасі.

Новини Трускавця та регіону

Президент призначив голову Дрогобицької РДА

18 січня 2013 року  своїм розпорядженням № 40/2013-рп Президент України Віктор Янукович призначив Винницького Михайла Петровича головою Дрогобицької районної державної адміністрації Львівської області. Інформація оприлюднена на офіційному сайті Глави держави.

 

Представлення – завтра

Як інформує наше джерело в Дрогобицькій районній державній адміністрації, завтра, 22 січня, о 12.00 в залі засідань ДРДА відбудеться представлення нового очільника адміністрації Михайла Винницького. Нагадаємо, що Михайло Петрович після звільнення Михайла Сендака був в.о. голови ДРДА, а до того часу працював першим заступником голови ДРДА.

У держбюджеті Дрогобичу та Бориславу окремим рядком виділили по 10 млн. грн.

 

На 2013 рік окремим пунктом у Державному бюджеті України виділені кошти на потреби Борислава та Дрогобича, інформує наше джерело. Так, ще на прес-конференції 28 грудня мер Дрогобича Олексій Радзієвський заявляв, що сума 10 мільйонів гривень на соціально-економічний розвиток міста Дрогобича в 2013 році не остаточна, оскільки буде збільшена під час перегляду бюджету за І квартал 2013 р. Кошти будуть використані на добудову міського стадіону.

10 мільйонів гривень з Державного бюджету отримує і Борислав. Пряма мова міського голови Володимира Фірмана: «Ми сподіваємось, що вже в цьому році розпочнуться роботи з будівництва нового мосту по вулиці Героїв ОУН-УПА і маємо на це вагомі підстави. В Державному бюджеті передбачено 10 млн. грн. на соціально-економічний розвиток Борислава. Ми плануємо в першу чергу скерувати ці кошти на відновлення такого важливого для всіх мосту. Окрім того, щоб ці кошти прийшли в наше місто, ми повинні виділити з міського бюджету кошти в рамках співфінансування цієї програми у розмірі близько 1,5 млн. грн. І ми готові знайти відповідне фінансування. Сподіваюсь, що врешті нам вдасться вирішити одну з найболючіших проблем міста. І нехай допоможе нам в цьому Господь».

Нагадаємо, що міст на вулиці ОУН-УПА в Бориславі був зруйнований під час сильної повені в липні 2008 року, в результаті чого став непридатним для експлуатації. На сьогодні він повністю демонтований, і увесь автотранспортний рух здійснюється через центр міста. Через рух надмірно тяжкого технологічного транспорту, який обслуговує нафтові свердловини, що розташовані на території міста, та внаслідок довготривалої експлуатації Барабський міст дав тріщину.

Отже, Борислав та Дрогобич різними шляхами здобули для себе по 10 мільйонів гривень. Міський голова Дрогобича особисто часто буває у Києві, де вирішує проблеми міста Котермака. Натомість місто нафтовиків має свого лобіста у столиці в особі Віктора Конца, допомагає час від часу вирішити проблеми Борислава і Олександр Лавринович, та й у Львівській ОДА останнім часом проблеми Борислава та Східниці намагаються не обходити увагою. Хочеться сподіватися, що колись і Трускавець матиме таких лобістів, які б сприяли вирішенню наших соціально-економічних проблем.

Кошти довелося повернути

Як інформує відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради, бюджетні кошти, невикористані у минулому році, довелось повернути. Причиною несвоєчасного використання коштів, за словами начальника фінансового управління Бориславської міської ради Юрія Петріва, є затримки з проходженням грошей через систему Державного казначейства.

Прикро, що довелося повернути гроші, які були виділені на підготовку проектної документації по будівництву очисних споруд, а також 348 тисяч, які було виділено на ремонт доріг. У результаті питання очисних споруд не зрушилося з місця, а дороги залишилися не відремонтованими. Зокрема, серед невідремонтованих залишилися вулиця Івасюка та вулиця Грушевського.

Власна інформація

 

Східниця отримала кошти ЄС на будівництво багатофункціонального відпочинкового комплексу (амфітеатру)

Курорт Східиця (Львівська обл.) та курорт Полянчик (гміна Соліна, Підкарпатське воєводство, Республіка Польща) отримали кошти на реалізацію проекту під назвою "Полянчик і Східниця – використаємо разом наші туристичні та культурні потенціали для покращення конкурентоспроможності Карпатського краю" у рамках Програми Транскордонного Співробітництва Польща – Білорусія – Україна 2007 – 2013.

10 січня 2013 року відбулося підписання Партнерського договору між Східницькою селищною радою в особі Східницького селищного голови Івана Піляка та Гміною Соліна, Полянчик, Польща в особі війта ґміни Соліна Збігнєва Савінського.

Зі слів селищного голови Східниці Івана Піляка, кошти в сумі 538 тис. Євро для курорту Східниці виділені на будівництво відпочинкового комплексу-амфітеатру, який носитиме розважальну, спортивну та оздоровчу функції. Проект буде реалізовуватися в 2013 - 2014 роках . Перший транш прийде в другому кварталі цього року . Зараз ведеться підготовка документів щодо надходження коштів з Європейського союзу.

Серед 180 проектів, які отримали кошти у рамках програми Транскордонного Співробітництва Польща – Білорусія – Україна 2007 – 2013, проект Східниці та Полянчику увійшов в трійку найкращих проектів.

Нагадаємо, що в центрі Східниці планується збудувати багатофункціональний відпочинковий комплекс – амфітеатр. Основу амфітеатру складе арена-сцена 20 на 40 метрів, де відбуватимуться і концерти, і спортивні заходи. Трибуна для глядачів запланована на 500 – 550 посадкових місць буде поділена на сектори, проходи між якими можуть бути використані, як питні галереї бювету, зали для більярду тощо. В цьому комплексі будуть також розміщені танцювальний та дитячий майданчики.

Прес-служба Східницької селищної ради

Щедрий Вечір у родині

 

Традиційно в переддень святкування Богоявлення Господнього в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) було проведено тематичний захід «Щедрий Вечір у родині». Святкове дійство розпочалось з виступу «Вертепу», учасниками якого були маленькі вихованці дитячої установи «Зірочка». Яскраві костюми, голосні колядки та щедрівки полонили гостей свята, а малеча тішилась гостинцями які отримали за коляду. З Новим роком і Різдвом Христовим привітала присутніх депутат міської ради – директор терцентру Пилат Олена Леонідівна і запросила до зали щедрувальників – усіма знаних і улюблених «Сусідок». Ну, а який щедрий вечір без коляди? «Тиха ніч» прозвучало у виконанні родини Лапішко. Присутні мали можливість ознайомитися як у різних регіонах України готують страви до Святої вечері по розповідях п. С.Вовків з Хмельниччини, п. Л.Таратайців зі Східниці, п. Р.Гнатик з Лемківщини, п. А.Довбня з Літині. Гостями свята були голова ради ветеранів В. Бессарабов, голова Ліги українських жінок К.Ківацька, голова ОСББ А.Біляєва.

Так у тісному родинному колі, з колядою, щедрівками та цікавими розповідями про родинні традиції святкування Різдва проходило це свято.

Л. Дідух, інструктор з трудової адаптації тер центру, м. Трускавець

«…Ми не бажаємо давати заробляти на своєму здоров’ї фармацевтичній промисловості»

Купання в крижаній воді вже 15 років поспіль стало традицією для тих, хто називає себе зимоплавами, або ж "моржами". Для плеяди загартованих морозами чоловіків та жінок, які представляють громадську організацію Дрогобицького міського товариства любителів загартування, зимового плавання і здорового способу життя „Криголам” (засновник Леся Пиц), мороз та крижана вода є цілющими „знахарями”, які лікують організм від недуг. Цього року, під час традиційних Йорданських купань вони знову оздоровилися в ополонці, що знаходиться в колишньому кар’єрі на вул. В. Стуса. Я охоче приєдналася до їх товариства, тим більше, що сама активно займалася моржуванням близько чотирьох років. Була приємно вражена, що цього року виявив бажання оздоровлюється в крижаній воді і віртуоз газетного слова Максим Федис.

Поспілкувавшись з товариством, дізналася, що старійшинами „сімейного вогнища” є Ігор Ананійович Щур (родом з Тернопільщини), якого по праву називають аксакалом зимоплавів, та п. Леся Пиц. Вони вже 15 років приймають крижані „ванни” і почувають себе після них бадьорими, життєрадісними та енергійними. А головне – жодного разу не хворіли застудою, чи, не „чіпає” їх і нежить. На запитання, що спонукало цих ідейних зачинателів моржування займатися таким видом спорту, вони відповіли: „Ми бажаємо бути здоровими і не хочемо давати заробляти на нашому здоров’ї фармацевтичній промисловості”. Їх підтримали Марія Поповчук, яку недуга змусила пірнати в ополонку (жінка вже 12 років оздоровлюється в крижаній воді і почуває себе абсолютно здоровою), п. Марина, Ярослав Надкерничний, Ярослав Камінський, відомий політичний та громадський діяч Юрій Мацюрак та інші члени товариства, які активно займаються „моржуванням”.

Кореспондент Інтернет-газети „Дрогобичінфо” Юрій Федчак охоче відгукнувся на запрошення дрогобицьких "моржів" і підготував репортаж з місця купання відчайдухів. Пропонуємо вашій увазі його відеозйомки та фото.

Після короткої розминки для адаптації тіла до крижаної води купальники один за одним стрибали в ополонку. Опісля бувалі й «свіжоспечені» «моржі» та «морженята», долаючи власний страх і труднощі оздоровилися у цілющій Йорданській воді і наповнилися життєдайною Господньою енергією Божественного Спасителя.

Вдовольнившись процедурою холодного купання, "моржі" зігрівалися біля вогнища гарячим чаєм та частувалися смачними наїдками. За видовищем спостерігали понад сотні людей, даючи собі слово, що колись і вони поповнять плеяду безстрашних зимоплавів.

Вікторія Лишик

 

Христос хрещається! Народ купається!

Йорданські купання 19 січня стають, здається, з кожним роком все популярнішими та масовими. В льодяній воді у свято Хрещення Господнього купаються християни, моржі, екстремали, жінки і діти, депутати, кандидати, цілі партійні осередки та команди держслужбовців. Так у Трускавці в районі «Козацького хутора» цього дня в районі дванадцятої години утворився справжній автомобільний затор-корок. З різних сторін їхали бажаючі зануритися в цілющу водицю з Трускавця та Дрогобича. До озера легше було дійти, ніж доїхати. А тут після освячення ополонки та хреста, яке здійснив отець Роман, розпочалося справді масове купання. Хоча цього року захід в ополонку був, мабуть, найжорсткішим – не з берега, поступовий, а вже на глибині практично під шию дорослій людині. Мужчини стрибали з головою, жінки полегеньку сівши на лід також одразу вплав розпочинали шлях до сходів на виході. А після купання хтось швиденько біг витиратися-грітися-одягатися, хтось мав ще енергію та тепло позувати для фото (не так на пам’ять як для соціальних мережJ), а досвідчена зимова купальщиця та туристка Ольга Олександівна Мотика спокійно собі ще здійснила пробіжку засніженим плесом озера.

Та й після цього ніхто не поспішав розходитися. Свято та спілкування продовжувалось за  чаєм та кулішем, безкоштовну роздачу яких було організовано тут же на «Козацькому хуторі».

Тож, сподіваємося, українці очистилися та набралися здоров’я. І ніякий штам знову широко анонсованого з екранів телевізорів грипу, що хрюкає чи видає інші звуки, нас не злякає та не пожене в аптеки по ліки та маски.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Духовність та національні традиції

 

Ось і закінчився тривалий цикл зимових свят, в яких тісно поєдналися християнська духовність та прадавні українські традиції, забути яких не маємо права. Як писав наш Великий Кобзар, «бо хто матір забуває, того Бог карає, чужі люди цураються, в хату не пускають». Тому Свята Мати-Церква здійснила інкультурацію дохристиянських символів, на які так багаті наші свята. Церковні празники в українців – не просто духовні, а ще й народні, адже в них – і таїна Рождества Христа, Його Божественної науки, і незнищенна душа народу, пам’ять про предків, які дали нам життя.

Трускавець, як і вся Галичина та й Західна Україна в цілому – оберіг цих традицій, сторож пам’яті нації. І хоча за чужинецьким звичаєм нашу центральну площу прикрашає зелене деревце із прикрасами, та багато трускавчан сідає до Святої Вечері, поклавши на покуть Дідуха. Землеробська культура праукраїнців виховувала шанобливе ставлення до праці, хліба, до іншої людини як свого роду, так і сусідніх племен. Тому миролюбний народ, який, до речі, відзначався високими духовністю та ступенем цивілізаційного розвитку, змалечку вчив на центральне місце ставити плід власної праці – перший сніп, якого дочекалися від Бога, символ і подяки Всевишньому за врожай, і надії на заможне життя в майбутньому, якщо на це буде воля Божа. Дідух, який з роками та віками удосконалювався та ставав справжнім мистецьким витвором, був для неохрещеного ще слов’янського праукраїнського люду одночасно молитвою і подячною, і благальною. Тому всі спекуляції навколо того, що це якийсь чужий для нас, християн, символ, є просто неприпустимими.

Ми вже подавали інформацію, що у готельно-курортному комплексі «Карпати» цілі Різдвяно-Новорічні свята знаходиться Дідух-Рай. Лев Грицак, колишній мер Трускавця, а тепер генеральний директор оздоровниці, не вперше дарує національно свідомим трускавчанам те, проти чого виступають войовничі атеїсти – символи Добра та Любові.

Кожен, хто йде помолитися до нашої центральної святині – церкви святого отця Миколая – має можливість помилуватися вертепом, так званою «шопкою», яка є не чим іншим як Євангелією для очей. Цю шопку для парафії подарувала сім’я Грицаків. У давнину, коли багато було неписьменних, саме візуальні зображення (ікони, фігури тощо) мали на меті навернути людей до Господа, заставити їх замислитися над суєтністю цього життя, а вірних укріпитися у своїй вірі. І хоча тепер неписьменних немає, але чи кожен з нас щодня чи навіть щонеділі бере до рук Святе Письмо? Чи кожен регулярно відвідує Святу Літургію, слухаючи проповідь священика? А така, здавалося б, дрібниця, як Різдвяна шопка, наочно нагадує нам, що «Спаситель десь народився, возрадуємося ж у Господі, брати та сестри»!

Не лише майстерно вирізьбленими фігурками, але й живими образами у театральних народних постановках славив український народ новонароджене Дитятко. На території ландшафтного парку «Підгір’я» біля «Карпат» є скульптурна композиція «Вертеп», повз яку від моменту її встановлення пройшли вже десятки, а то й сотні тисяч гостей нашого курорту. А якщо вони не просто пройшли, а ще й зупинилися, прочитали написаний текст та довідалися про трагедію з розстрілом учасників цього народного театру войовничими атеїстами-енкаведистами, то хіба можна придумати кращий спосіб національного та духовного виховання, ніж задума? Задума над історією, над справедливістю, над минулим, сьогоденням та майбутнім. А така задума обов’язково приведе до віри в Бога – Начала всього сущого.

Не маємо на меті перераховувати всі заслуги Лева Грицака у тому, що духовних та національних символів у Трускавці є так багато. Фігура Матері Божої в курортному парку наче символ опіки Пресвятої Діви Марії над Трускавцем; погруддя митрополита Андрея Шептицького, мужа, чиї заслуги на духовній та національній ниві ще не до кінця усвідомлюємо; мозаїка на старій дзвіниці біля церкви св. Миколая; перекритий дах церкви Покрови Богородиці; вклад Лева Грицака у повернення парафії УГКЦ духовного центру на вулиці Стебницькій, 3 та немалі кошти, витрачені як благодійний внесок для ремонту цієї споруди; підтримка християнських парафій різних конфесій – греко-католиків, католиків, православних, протестантів. Все вищесказане – не для реклами, а як доповнення до факту, що встановлення найбільшого Дідуха у Трускавці для Лева Грицака є лише однією з багатьох тих справ, які він робить для популяризації наших народних символів, для відродження духовності, для того, щоб кожен трускавчанин відчував себе і повноцінним українцем з прекрасною давньою історією, і християнином з глибокою вірою. Якщо ж хтось вбачає у наших національних символах язичництво, то подібний той до фарисеїв, які шукають скалку в очах інших, не помічаючи колоди у власних очах.

А насамкінець для поглиблення знань про давньоукраїнські дохристиянські культуру та вірування наших предків пропонуємо ознайомитися із термінологією, яку використовують науковці при вивченні цієї загадкової сторінки нашої історії. Після цього вам, можливо, стане зрозуміло, чому християнську релігію з радістю сприйняли наші предки у Х столітті – тому що їхні «язичницькі» вірування були в основі своїй близькими до науки Христа про любов до Бога та ближнього, про благословення, про духовний шлях кожної людини, сотвореної на образ та подобу Божу.

Дідух-Рай - символізує народження Світ Зорі Сонця-Ладо у родині Сварога (12 сузір'їв Зодіаку), а також Рай (Ирій, Вирій), де живуть праведні душі предків.

Покуть - святий кут, священне місце для Дідуха.

Покутній - містичний охоронець покуті, який оберігає святий кут.

Мокоша - велика богиня милосердя, жіночої працелюбності та майстерності, родючості та животворної жіночої сили, покровителька пологів і заступниця породіль.

Лада (Жива) - Мати Сонця, світова гармонія, краса та любов, Велика Мати всього сущого, подателька благ і добробуту, появилася до людей з Немовлям на голові і пшеничним колосом та квітами, у руці тримає яблуко та виноградну ягоду - початок усього сущого.

Леля - донька Лади, що живе в Раю, покровителька краси, кохання любощів, веселощів та подружньої вірності.

Духи пращурів - живуть у Дідусі-Раю, чотири рази на рік перебувають серед нас і допомагають нам.

Чисті Птахи (ластівки) - провісники весни, приплоду, добра, здоров'я, щастя і радості.

Павук - символ Сонця з променями життя та водночас символ Великої Матері-Прялі – Місячної богині, яка пряде павутину часу, а для людини її долю. Це очищувач енергії світу.

Кульки - небесні світила, зорі, душі великих і славетних світочів, героїв людства.

Дзвіночки - обереги від злих сил, символ гармонії людини з небом і пам'яті про рідних предків.

Ясен-Місяць - предок роду, пан господар, все розпочате в день народження місяця завершиться щасливо.

Калита - Красне Сонце, мати людської долі, що бореться зі злими темними силами.

Кропильце - квіточка, сплетена з трьох колосків пшениці - символ неба, землі і води. Воно призначене для освячення господарем дому, обійстя, «проганяння зими» на Щедрий вечір.

Кубельце з сіна і квітів під горщик з кутею - символ пробудження Світу для нового буття.

Горщик з кутею – стравою Велеса і Спаса, символ багатства та врожаю (найдобірніша пшениця, зварена на непочатій воді, мед, мак, горіхи, родзинки) стоїть на покуті впродовж свят Коляди-Дажбога.

Чаша з Святою водою – найвеличніший дар неба Матері-Землі, символ творчості і сили.

Підготував Володимир Ключак

Відродження українських традицій

Минулого тижня у Бориславі щорічний Різдвяний фестиваль «Колядуймо, радіймо – Син Божий народився» вперше провели на відкритому майдані – на площі Івана Франка біля міської ялинки. Тепер представники міської влади та керівники відділів, які працюють з дітьми та молоддю, обговорюють, наскільки доречною була така новація. Всі погоджуються, що попри зимову погоду під відкритим небом Різдвяний фестиваль виглядав значно цікавіше, ніж такий самий захід у минулих роках, що відбувався у міському Палаці культури.

Тож керівники відділів освіти та гуманітарної політики, а також міський голова та його заступники схиляються до того, що такі фестивалі слід і в наступні роки проводити на майданчику під відкритим небом, але з деякими доопрацюваннями. Зокрема, на думку посадовців, варто подбати про те, щоб на майдані під ялинкою було де випити гарячого чаю та переодягтися артистам. По гарячих слідах виникла навіть ідея паралельно з Різдвяним фестивалем проводити під загальноміською ялинкою Новорічно-Різдвяний ярмарок.

Участь у фестивалі різдвяної коляди 11-12 січня взяли 14 колективів та понад 170 учасників. Особливо приємно було бачити виступи східничан та учасників молодіжного хору церкви УГКЦ с. Дережичі, які прибули на фестиваль разом зі своїм парохом та вертепом польського товариства "Згода".

Цікавий захід відбувся у Бориславі і на український Новий Рік, в свято св.. Василія Великого. Так, 14 січня у міському Палаці культури міста Борислава відбулись «Українські вечорниці». Вхід на вечорниці був лише у вишиванках.

Українські різдвяні вечорниці, які організували та провели активістки міського осередку «Союзу Українок», хвалять з усіх боків. Особливо багато гар них слів про цей захід сказав начальник відділу освіти Бориславської міської ради Віталій Лесик. «Особливо приємно, що у вечорницях взяли участь учні першої, четвертої та восьмої школи, що, власне, молоде покоління долучається до відродження українських традицій, збереження та популяризації української культури», - наголосив головний освітянин міста.

Додамо, що захоплені заходом і представники інших громадських організацій, представники громадськості, наші кореспонденти, які побували на цих вечорницях.

Як зазначила керівник Союзянок Людмила Піхоцька: «Ми дякуємо освітянам, народному театру ім.Петра Телюка міського Палацу культури та основним меценатам заходу Володимиру Голобутовському та Ігору Михацю».

А 22 січня у Бориславі урочисто готуються відзначити День Соборності, натомість 29 січня вшанувють героїв Крут. Над підготовкою цих тематичних заходів тепер працюють спеціалісти відділу гуманітарної політики на чолі з Романом Тарнавським. 3-го лютого відбудеться творчий звіт міського Палацу культури м. Борислава.

За матеріалами відділу внутрішньої політики Бориславської міської ради

Грім таки вдарив! Чи будуть зроблені висновки?

У середу 16 січня близько восьмої години ранку проїхати на Східницю стало неможливим. Причиною утворення величезного корку в обох напрямках руху до Всеукраїнської оздоровниці став великий пасажирський автобус, що обслуговує маршрут «Східниця - Львів». Обледеніла дорога з численними ямами по вул. С. Бандери цього разу не підкорилася комфортабельному іноземному лайнеру -і він звалився у яму, заблокувавши проїзд до Схід ниці. На щастя, ніхто із пасажирів не постраждав, хоч клопотів завдав багато. Найприкрішим виявилося те, що диво іноземної інженерної думки виявилося надзвичайно складно визволити з обіймів наших рідних бориславських ям. На місце пригоди виїхали міський голова та перший заступник, які в екстремальних умовах зуміли врегулювати надзвичайну ситуацію.

Незадовільний стан проїжджої частини вул. С. Бандери, через яку, власне, і проходить основна дорога, що з'єднує курортне селище Східницю із навколишнім світом, е постійним предметом клопотів бориславської міської влади упродовж останнього року. На жаль, цю ділянку дороги не вдалося відремонтувати у рамках програми підготовки до «Євро-2012». Невдалою виявилася спроба провести ремонт вул. С. Бандери і наприкінці року, оскільки казначейство блокувало перерахунки грошей. Ремонтники зі Стрия просто поїхали із Борислава, залишивши близько 300 метрів відремонтованої дороги, за яку місто досі не розрахувалося.

З того часу в робочому стані проїжджу частину вул. С. Бандери підтримують гравійно-щебневим ремонтом, який через відсутність коштів виконують перевізники. Специфіка такого ремонту полягає у тому, що з часом гравій із ям вибивають машини і він утворює на проїжджій невеликі горби, що під час морозів замерзають і зрізати їх може хіба що важкий грейдер. Такої техніки місто не має. Більше того, наприкінці року КП «Еко-місто» не мало коштів, щоб закупити у достатній кількості пісок та сіль, то ж ситуація на вул. С. Бандери ускладнювалася. Напередодні Різдва на виконання доручення міського голови комунальники спробували поправити дорогу до Східниці, але, як виявилося, не все вони змогли зробити.

Проблему дороги, що з'єднує Борислав і Східицю, у своєму зверненні до міського голови 11 січня порушили депутати селищної ради, які у письмовому зверненні вимагають від Володимира Фірмана в найкоротші терміни розглянути на сесії Бориславської міської ради питання термінового ремонту проїжджої частини вул. С.Бандери.

Питання негайного гравійно-щебневого ремонту вул. С. Бандери із залученням усіх зацікавлених сторін стало предметом розгляду окремої наради, що її провів за дорученням міського голови перший заступник Роман Дурбак. У середу мали розпочатися роботи, але аварія автобуса «Східни-ця - Львів» паралізувала рух транспорту в напрямку селища.

Зрозуміло, після втручання відповідних служб та часткового ремонту дороги рух транспорту до Східниці відновлено. Але чи надовго? Усім зрозуміло, одними лише підсипками дорожнього полотна гравійно-щебневою сумішшю ситуацію не вдасться вирішити. Дорога по вул. С. Бандери уже давно потребує капітального ремонту. Й аварія міжміського автобуса «Львів - Східниця» є тим першим громом, який вартує почути і зробити висновки.

Про незадовільний стан дороги на Східницю достойники у владних кабінетах Львова і Києва чули неодноразово. Не маю ні тіні сумніву щодо того, що вони також дізнаються про аварію рейсового автобуса, який на тривалий час заблокував рух транспорту до Всеукраїнського курорту. Проте мене більше цікавить, чи будуть зроблені правильні висновки й у бюджеті 2013 року закладуть необхідні кошти, що дадуть можливість капітально відремонтувати вул. С. Бандери і назавжди зняти проблему, що упродовж декількох років поспіль хвилює не лише мешканців Борислава та Східниці, але зачіпає інтереси багатьох громадян усієї України.

Петро Магур, газета «Нафтовик Борислава»

Підписано декларацію про створення Асоціації «Франковий край»

Керівники органів місцевого самоврядування Дрогобицького регіону, народний депутат України Роман Ілик зініціювали створення Асоціації органів місцевого самоврядування “Франковий край”.

Декларацію про створення такого об’єднання підписали 18 січня у Трускавці народний депутат України Роман Ілик, міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський, міський голова Трускавця Руслан Козир, міський голова Борислава Володимир Фірман, міський голова Стебника Василь Пецюх та голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора.

Мета – об’єднання зусиль усіх учасників Асоціації задля вирішення спільних проблем краю, захисту прав та інтересів мешканців Дрогобиччини, сприяння соціально-економічному і культурному розвитку відповідних територій.

За словами одного з ініціаторів об’єднання, народного депутата України Романа Ілика, створення Асоціації «Франковий край» стане важливим кроком на шляху розвитку регіону.

«Ми ставимо перед собою чітку мету – об’єднати зусилля керівників усіх територіальних громад задля вирішення гострих проблем, які постали перед Дрогобиччиною. Високий рівень безробіття, проблеми екології та водопостачання, жахливі дороги – ці проблеми хвилюють сьогодні мешканців не лише Дрогобича, але й Борислава, Стебника, Трускавця, Східниці, усіх сіл та селищ району. Ми переконані, що спільно працюючи над їх вирішенням, докладаючи максимум зусиль для відстоювання інтересів Франкового краю в обласній, Верховній Раді, ми досягнемо успіху. Окрім того, така Асоціація стане гарним комунікативним майданчиком для обміну досвідом, реалізації нових ідей та проектів», - вважає Роман Ілик.

За словами народного депутата України, до участі у новоствореній Асоціації планують згодом залучити і Львівську обласну раду, як найвищий представницький орган Львівщини.

Учасники Асоціації планують також розробити та почати реалізацію стратегії розвитку регіону. Вона має увібрати в себе плани розвитку самоврядних громад Дрогобиччини, узгоджені із Стратегією розвитку Львівської області та України загалом.

Як зазначено у Декларації, створення Асоціації базується на Конституції України, законах України „Про асоціації органів місцевого самоврядування”, „Про місцеве самоврядування в Україні”, Європейській Хартії місцевого самоврядування, інших актах законодавства України. Юридичною підставою спільної діяльності територіальних громад є Закон “Про асоціації органів місцевого самоврядування».

Асоціація створюється на принципах законності, добровільності, рівноправності членів, самоврядності, самостійності у визначенні напрямів своєї діяльності, відкритості і публічності.

Прес-служба Народного депутата України Романа Ілика

Служба 102 Борислава повідомляє

У період із першого по десяте січня у місті скоєно п'ять крадіжок. Маємо також п'ять зареєстрованих сімейних сварок, одне шахрайство, чотири дорожньо-транспортні пригоди, вісім випадків нанесення громадянам тілесних ушкоджень, один факт підробки документів, три випадки пошкодження майна, шістнадцять випадків настання смерті та ще п'ять випадків порушення закону, віднесені до категорії інших злочинів.

Міжкімнатні двері та комплект електроінструментів викрали невідомі зловмисники із новобудови гр. К. на вул. Модрицькій. Від 31 грудня по З січня пробралися у. приміщення новозбудованого будинку шляхом розбиття шибки вікна. Скориставшись відсутністю господарів та байдужістю найближчих сусідів, вони викрали із будинку міжкімнатні двері та електроінструменти. За фактом крадіжки відкрито кримінальне провадження. Виконуються оперативно-розшукові заходи.

Матеріальних цінностей на суму близько трьох тисяч доларів США викрали невідомі зловмисники з одного із номерів готельного комплексу «Богданівка» в смт Східниця. Невстановлена особа у період часу з 1 по 7 січня проникла у готельний номер, звідки викрала золоту каблучку, золоті сережки з брильянтами та італійську біжутерію, що належали відпочивальниці із м. Черкас. Необачна громадянка залишила коштовні прикраси у номері, не вживши заходів, які б унеможливили викрадення цінностей. Невиправдана надмірна безпечність черкащанки виявилася навіть у тому, що під час ОГЛЯДУ місця події працівниками міліції не могла хоча б орієнтовно назвати дату та час, коли із номера зникли прикраси. За фактом крадіжки відкрито кримінальне провадження. Проводяться оперативно-розшукові заходи.

Близько 100 метрів телефонного кабелю зрізали невідомі злодії у ніч на 7 січня на вул. Б. Хмельницького, позбавивши мешканку вулиці гр. Т. телефонного зв'язку, а 10 січня громадянка П. під час відвідин магазину не виявила у кишені куртки гаманця, у якому були гроші в сумі 1300 грн. За фактами обох крадіжок відкрито кримінальне провадження. Проводиться дослідча перевірка.

У першій декаді нового, року на наших дорогах сталися дві дорожньо-транспортні пригоди, у яких тілесні ушкодження отримали громадяни міста. На вул. Трускавецькій 5 січня зіткнулися автобус БАЗ «Еталон» та автомобіль «Хюндай-Туксон». Під час зіткнення тілесні ушкодження у вигляді забою потиличної ділянки голови отримала вісімнадцятирічна пасажирка автобуса гр. К. Із закритим переломом лівого стегна та закритою черепно-мозковою травмою, струсом головного мозку 8 січня доставлена у травматологічне відділення ЦМЛ гр. Ф. Вказані тілесні ушкодження ця громадянка отримала на вул. Трускавецькій внаслідок наїзду автомобіля. За фактами цих ДТП відкрито кримінальне провадження. Ведеться слідство. Водночас міське відділення ДАІ у зв'язку зі складними дорожніми умовами закликає водіїв суворо дотримувати швидкісного режиму, уникати різкого маневрування та гальмування, користуватися пасками безпеки, дотримувати безпечної дистанції правил обгону, рухатися з увімкненим ближнім світлом фар чи протитуманними ліхтарями. Враховуйте стан проїжджої частини і не наражайте себе та інших учасників руху на небезпеку у зв'язку з несприятливими погодніми умовами. Будьте дуже уважними на дорозі та з повагою ставтеся до інших учасників дорожнього руху. Окрім того, працівники міського відділення Державтоінспекції рекомендують, водіям під час ускладнення погодніх умов, по можливості, утриматися від поїздок на власному транспорті, а тим, хто виїхав, бути максимально уважними та обережними за кермом. Особливу обережність мають виявляти також і пішоходи, які повинні розуміти, що на слизькій дорозі миттєво зупинити автомобіль неможливо, адже його гальмівний шлях збільшується щонайменше удвічі. Не ризикуйте своїм життям та здоров'ям інших громадян.

Газета «Нафтовик Борислава»

 Создан 21 янв 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником