Трускавецький вісник № 12 (555) від 25 січня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 12 (555) від 25 січня 2013 р.

25.01.2013 

У номері: Про секс; У Дрогобичі нищиться Шпихлір; Торгуємо Україною: вроздріб та оптом; Зросте плата за відвідування дитячого садка; Нагороди Президента; Над Трускавцем височітиме фігура Ісуса Христа; Ринок "Чагарі" у Дрогобичі можуть закрти; Східниці з держбюджету виділено 8 мільйонів гривень.

Новини Трускавця та регіону

Пан Козир став заслуженим журналістом України, а очільник Дрогобицького держлісгоспу – заслуженим лісівником

22 січня 2013 року з нагоди Дня Соборності та Свободи України Президент України Віктор Янукович підписав Указ № 35/2013 про відзначення державними нагородами. Директор державного господарства «Дрогобицьке лісове господарство» Василь Миколайович Матяшовський отримав почесне звання «Заслужений лісівник України». П’ятеро осіб удостоїлися отримати почесне звання Заслуженого журналіста України, серед них – п. Олександр Козир, директор товариства «Телерадіокомпанія «Здоров’я», м. Одеса.

Цікаво, що у списку нагороджених в цей урочистий для українців день є екс-віце-спікер комуніст Адам Мартинюк (орден князя Ярослава Мудрого ІІІ ступеня) та голова Антимонопольного комітету України, екс-міністр МВС Василь Цушко (орден «За заслуги» ІІ ступеня). Нагород вони удостоєні «за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю».

Детальнішу інформацію про нагороди можна знайти на офіційному сайті Президента України.

У Трускавці планують змінити розмір батьківської плати за відвідування дошкільних установ

В лютому розмір батьківської плати за відвідування дитячого садка у Трускавці може зрости. Принаймні таке рішення готується на наступне засідання виконкому. Одноденне відвідування дитиною дошкільної установи коштуватиме батькам від 3,25 до 8 гривень в залежності від віку, розвитку дитини, групи, яку вона відвідує та наявності пільг. Так, плата при умові затвердження цього проекту рішення виконкомом становитиме:

а) у розмірі 7 грн. 00 коп. для дітей віком від 1-го до 3-х років;

б) у розмірі 8 грн. 00 коп. для дітей віком від 3-х до 6(7)-ми років, які відвідують групи загального типу;

в) у розмірі 6 грн.50 коп. для дітей, які відвідують групи компенсуючого типу і мають важкі вади мови та затримку психічного розвитку.

50%-ві знижки передбачені для багатодітних сімей, а безплатно відвідувати дошкільні установи матимуть можливість діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди та діти з малозабезпечених сімей згідно представлених довідок.

Над Трускавцем височітиме скульптура Ісуса Христа

В 2012 році «ТВ» вже повідомляв про ініціативу приватного підприємця Ігоря Кісака (ГО «Довіра», Рада ветеранів) встановити на Гошівській (Яцковій) горі статую Ісуса Христа. Це питання розглядатиметься на черговому, лютневому засіданні трускавецького міськвиконкому.

Нагадаємо, що кілька років тому з проханням до трускавецької влади дозволити побудувати там каплицю зверталися отці-василіани (монаший чин УГКЦ), але тоді така пропозиція не набрала достатньої кількості голосів. Так що, можливо, хоча б тепер ця трускавецька височина буде увінчана духовним символом – фігурою Спасителя людства.

Офіційний сайт міськради все ж стане пропагандистським

На першу в цьому році сесію Трускавецької міської ради готується проект рішення, покликаний внести зміни до Положення про офіційний веб-сайт Трускавецької міської ради. Так, окрім офіційної інформації, яка повинна міститися на Інтернет-сторінці органу місцевого самоврядування, у змінах пропонується додати ще й новини про події і заходи, які відбуваються у місті; коментарі та інтерв’ю представників виконавчої та законодавчої влади Трускавця; звіти про події та заходи, які пройшли в місті, а також анонси таких подій і заходів. На офіційному веб-сайті мали б залишитися і опитування, які ніхто від моменту прийняття Положення в 2012 році і не думав знімати з веб-сторінки. Фактично зміни покликані узаконити той стан справ, який є на даний момент з офіційною веб-сторінкою трускавецької мерії.

Нагадаємо, що під час приймання Положення про офіційний веб-сайт Трускавецької міської ради (рішення № 402 від 02.10.2012) виникали гарячі дискусії щодо наповнення сайту та щодо відповідальності за достовірність інформації з поданням прізвищ осіб, які готують її. Також окремі депутати висловлювали думки про неприпустимість суб’єктивізму в новинах як на веб-сайті, так і в друкованому органі ТМР. В мерії ж запевняють, що якщо на сайті і буде пропаганда, то це буде виключно пропаганда нашого міста-курорту, звана інакше промоцією.

Курс для чоловіків «Яків»

Як інформує офіційний сайт БФ «Карітас СДЄ», 26-27 січня в приміщенні благодійного фонду, що на вул. Чорновола, 4, відбудуться християнські навчання для мужчин. Початок курсу для чоловіків «Яків» в суботу о 8.30, закінчення в неділю о 13.30.

Протягом курсу ви зможете глибше пізнати Бога і будете мати можливість посповідатися, а також взяти участь у Святій Літургії. Записи та додаткова інформація за тел. (03244) 2-24-58.

Власна інформація

 

У Дрогобичі можуть закрити ринок «Чагарі»

Учора, 24 січня, провів прес-конференцію директор дрогобицького ринку промислових товарів, які були у вжитку «Чагарі», Ігор Кушнір і повідомив про можливе закриття ринку. А це, зі слів директора, призведе до втрати 180 робочих місць і більше півмільйона податків у рік. Про це повідомив кореспондент ІА ZIK.

«До такого радикального кроку ТзОВ «Чагарі» спонукає споглядальна позиція міської влади, державних структур і правоохоронних органів на беззаконня, яке чинить частина підприємців, котрі нехтують чинним законодавством і з січня 2009 року не сплачують за послуги з утримання торгового місця в належному стані, а з серпня 2009 року і за оренду торгових місць, що включає й оренду землі, яка, до речі, з 1 липня 2007 року зросла у 3,8 рази, – каже Ігор Кушнір. – У результаті заборгованість цих підприємців перед ТзОВ «Чагарі» за 2009 – 2012 рр. склала майже мільйон гривень, а це потягнуло за собою несплату єдиного податку до міського бюджету, 36,77 відсотка від цієї суми не дорахувалися у Пенсійному фонді».

Сьогодні, як наголосив директор ринку, ТзОВ «Чагарі» має заборгованість перед постачальниками, під загрозою виплата заробітної плати обслуговуючому персоналу ринку, який довелося перевести на 0,75 ставки, робиться все для того, щоб довести підприємство до банкрутства.

На прес-конференції був присутній депутат міської ради Михайло Ваврин, який пообіцяв порушити це питання на сесії міської ради, запланованої на 31 січня.

www.zik.ua

Східниці з держбюджету виділено 8 млн. грн.

В Державному бюджеті окремими рядком передбачено 8 млн. грн. на соціально-економічний розвиток Східниці.  Кошти з державного бюджету України виділені  для вирішення невідкладних питань розвитку інфраструктури Східниці як курорту, що має набути статусу  державного. Про це повідомив селищний голова Східниці Іван Піляк. 

Нагадаємо, в жовтні 2011 році Президентом України Віктором Януковичем для забезпечення державної підтримки курорту Східниця було дано доручення Прем’єр-міністру Уряду України Миколі   Азарову щодо підготовки законопроекту про надання курорту Східниця статусу державного. Це доручення Президента України кореспондується з постановою Кабінету Міністрів України від 4 лютого 1999 р. №141 “Про затвердження Програми розвитку  курорту Східниця”, якою передбачено  створення умов для подальшого розвитку курорту Східниця як Всеукраїнської дитячої оздоровниці.

Прес-служба Східницької селищної ради

Знову чужинці заважають? Чергову пам’ятку національної культури (1778 року) знищено в Дрогобичі

 

В такому стані з жовтня минулого року перебуває сьогодні дрогобицька пам’ятка національного значення з охоронним номером 380 – Житниця, споруджена 1778 року. Хоча нищити “небайдужі до нашого, питомого” почали її ще раніше.

Так – це сучасний, патріотичний, Дрогобич.

Споруда – пам’ятка архітектури та культури 18-го сторіччя. Совєти тут зробили казарму. Та все одно ззовні вона не була такою, як нині.

Охоронна таблиця зникла декілька років тому. Власне після того, як унікальну житницю передали 1993 року Дрогобицькому краєзнавчому музеєві у 1993 році для створення відділу етнографії та побуту. Про це так дбав і боровся тодішній директор закладу добродій Бервецький.

Відтак то місто щось собі вимишляло (читайте: влада), бо ще й земельки вдосталь довкола… То потім в музеї – новий директор (так само, мабуть, небайдужий хіба до свого особистого, але не до минулого міста, в якому живе)…

То що ж виходить – знову говоритимемо: вкотре скривдили нас “чужинцями”, вкотре ВОНИ знищили НАШЕ.

А солеварню теж вони? А спаплюжив центр міста хто? А вбивають історичну пам’ять теж не наші?

Одне питання: хто заважав збереженню чи не єдиної такої споруди на теренах України?

Насамкінець – уже майже риторичне: невже все це так безкарно й у Дрогобичі, й узагалі в державі? Хто кого насправді кривдить? Може, ми самі себе, бо ж повсюдно – людиська “з червоним піднебінням”?… Ті, для кого пам’ять історична, культура, духовне, високе – порожній звук?

Дрогобиче, збудися!

Антонін Збенек, Кіндрат Вітченко, дрогобичани, www.maydan.drohobych.net

У Церкві - заборонений плід, тема табу у сім’ї, зацікавлення номер один у компанії

Як ви дізнались про секс? Спробую вгадати... На вулиці, з фільмів або журналів з еротичним наповненням? Чи бувають наслідки від отримання інформації у такий спосіб? Звичайно, що так... Коли дитина поводиться «негарно», старші говорять: «Вона невихована!» Чому, коли молода людина має багато партнерів до одруження у плані сексу, коли шаленим кроком росте відсоток невдалих шлюбів, коли все більше і більше дітей народжується у неповних сім'ях і... коли хтось одружується, перше запитання, яке виникає: «На якому вона місяці?» І, коли відповідь негативна, тоді диву дивуються.... Одружуються, якщо не вагітна.... Ого, а чого? Чому тоді усі ми - «мірила моральності» - мовчимо і не говоримо про невихованість у цьому плані?

Щоб «не пасти задніх», з'ясувати причини, обставини і наслідки, ми спробували розібратися у цьому питанні. Адже направду це одна із центральних проблемних тем для молоді. Її обговорюють з друзями, котрі є такими ж профанами, інші шукають інформацію в Інтернеті, який переповнений різними збоченнями і порнографією. У цьому замкненому колі, коли голова йде обертом, коли світ тисне на тебе... потрібна підтримка, що подарує спокій очам.

Міркуючи над цим, задумаймось над доречністю відповіді дитині на питання: «Мамо, а звідки я взявся?». Адже суспільство здебільшого має підготовлені стандартні фразочки: «Тебе приніс лелека», або «Знайшли у капусті», або ще краще, що перевершує і перше, і друге - «Ми тебе купили». І,зауважмо, що це така собі дурість, до якої вдаються батьки зі страху брати на себе відповідальність за серйозну розмову. Чому спокійно і впевнено даємо відповідь про існування рук і ніг, про їх призначення? Чому для нас статева сфера є чимось сором'язливим і не можемо відповідати на неї так, як відповідаємо на усі інші запитання? Подумаймо про те, як зуміти подати дитині інформацію про статевість у відповідний спосіб?

У п'ятилітнього хлопчика я запитала: «А звідки ти взявся?». Він відповів: «Одного дня мама пішла у Фуршет (супермаркет у цьому місті) і там мене купила».

Чи це проблема? У чому ви її вбачаєте? «Дрібниця, - скаже дехто, - дитина подумала і що з того? Діти люблять казочки; однією більше, однією менше». Тому, намагаючись проаналізувати адекватність такої відповіді батьків, ми звернулись до доктора морального богослов'я, Галини Кришталь, із запитанням про психологічні наслідки таких відповідей для дитини. У нашій розмові пані Галина зазначила, що «коли мала дитина 3-5 років запитує і отримує відповідь, що її приніс лелека, вона між тими рядками відчуває: «ти чужа», «між нами немає зв'язку». Тоді вона собі думає: «Якщо в якийсь момент мене знайшли, то можуть і залишити». Батьки цього не говорять, але діти можуть це додумати. Це не сприяє налагодженню доброго зв'язку дітей і батьків та спілкуванню між ними. Надалі дитина боятиметься підійти до батьків з іншими питаннями. Вона думатиме, що, можливо, через це питання вони можуть її ще більше віддалити, між ними утвориться ще більший простір. Натомість, коли батьки говорять дитині, що вони її народили, що вона є плодом їхньої любові, вони на неї чекали, вона є дуже бажана, дитина в цій відповіді відчуває любов і власну цінність. З відповіді мами чи тата дитина вловлює, що вона є з ними зв'язана. Тому краще подавати відповідь, у якій буде наголос на любові до дитини, а не підкреслювати, що дитина - товар («купили») чи підкидень («знайшли»). Поряд з тим, нас цікавила не лише відповідь-асигнування на проблему, але й певний «рецепт», як краще повестись. На що пані Галина доповнила свою відповідь, згадуючи приклад одного випадку з її практики. Котрий, як на мене, був найкращою лекцією зі статевого виховання, яку я почула. Зокрема, у своїй розповіді вона зазначила: «Це була спонтанна розмова. Бабуся чудово вийшла із ситуації і дала своїм 6-літньому внукові та 4-літній внучці справді чудову відповідь. Ситуація була така: ми сидимо за столом, обідаємо, розмовляємо про все і про ніщо. І в якийсь момент хлопчик Миколка запитує: «Бабусю, а звідки беруться діти? Звідки взявся я?» Вона відповіла: «Тебе народили твої батьки. Вони дуже чекали на тебе. Ти прийшов у світ із поєднання двох клітинок - материнської і батьківської». Хлопчик каже: «Добре, дозріває дитинка в животику мами, але звідки вона там береться?» Бабуся: «Просто твій тато дуже любив твою маму; настільки сильно любив, що подарував їй зернятко. З нього появляється дитинка. Вона росте, а коли дозріває, то народжується на цей світ». І важливо казати про назви статевих органів. Дитина народжується через родові шляхи, через піхву. І немає в цьому нічого такого, чого треба соромитися. Головне сказати, що ми тебе народили, синку, ти є плодом нашої любові».

Варто зауважити: недавнє дослідження показало, що понад 40% повнолітніх осіб мали сексуальні відносини до того, як батьки заговорили з ними на тему сексуальних стосунків. Тому зараз не місце і не час проявляти батькам певну сором'язливість та безпорадність щодо цієї теми. Адже слід зрозуміти, якщо цього не зробите ви, то за вас зроблять інші. Також не потрібно перегинати палицю, у певному віці дитину не цікавлять усі подробиці її приходу у цей світ. Завдання і мудрість батьків в тім і полягає, щоби, по-перше, відповідати на запитання дитини, а по-друге, використовувати нагоду, аби ці теми не були табу.

У цьому контексті пригадую відповідь свого знайомого приятеля-студента, яку він дав мені після моїх запитань: де, від кого і коли він дізнався про секс. Вона була простою і передбачуваною: «Мабуть, на дитячому рівні, ми говорили про це з друзями, і кожен розказував, коли дізнавався щось нове. Ми мали певні таємні зібрання для обговорення цього інтригуючого питання. Тобто, вперше дізнався про це не з надійних джерел, це зразу була викривлена інформація. А потім вже сам явно побачив, коли мій друг знайшов касету, відео своїх батьків, і ми собі регулярно її переглядали. Це було приблизно в 12 років, а може, раніше. Це трохи перевернуло свідомість і бачення жінки, ставлення до неї, як тепер я це розумію. Хотілося б, аби це були джерела, які висвітлюють правдиве бачення жінки, сексу і відносин любові. Інформація, яку тоді отримав, заклала в мені на підсвідомому рівні певне ставлення до дівчини, яке, як тепер починаю розуміти, є нездоровим у багатьох аспектах. І зараз, коли дивлюся збоку і прагну це побороти, буває важко».

Варто також згадати, що в Америці Марк Шустрєє провів опитування в дитячому госпіталі у Бостоні, і виявилось, що більшість підлітків хочуть дізнаватися про секс від батьків. Знаєте, чому там засуджують батьків? А тому, що вони не розказують дітям про контрацептиви. Смішно, дехто подумає, але насправді це страшно. Сучасний світ доходить до крайнощів, коли не говорить і не вникає в суть речей, а просто хоче усунути видимі наслідки, такі як: Віл/СНІД або небажана вагітність. Чому ніхто навіть не подумає говорити про скриті наслідки, такі як: руйнівна дія внутрішнього світу молоді, як те, що проникає в душу і губить невинність, вбиває віру в добро і заповнює серце страхом і ненавистю? Тоді наступним логічним питанням буде: як запобігти цій ситуації?

Суперечливе питання: чи говорити підліткам про контрацепцію, чи ні? З одного боку, розказавши підліткам про засоби контрацепції, ми можемо їх наштовхнути на певну поведінку. Однак, коли попередньо особа отримає хороший приклад батьків та інформацію, тоді у неї виробиться певна система цінностей. У такому випадку знання про контрацептиви не будуть давати можливість вести вільне статеве життя, натомість, кожний із способів запобігання вагітності буде самовиключатися, виходячи з різних аспектів їх руйнівної сили. Тут завдання батьків – не лише розказати про існування кожного із них, але детально пояснити їх вплив на фізичне і духовне здоров'я. Як зазначила в нашій розмові пані Галина Кришталь: «Часто розмови з ровесниками або Інтернет можуть звужувати поняття сексуальної сфери тільки до отримання задоволення або заохочувати займатися мастурбацією. Буває, пишуть дівчатка, що вони мали їхній «перший раз» із хлопцем на кілька років старшим і що це «супер». Бачимо, вже йде викривлена ситуація, викривлене поняття, для чого є сексуальна сфера. Все це може призвести до помилок у житті, про які людина, коли дозріває – шкодує, або згодом бачить, що це не той напрям, але вже пізно. Тому, гадаю, краще би було, аби дитина отримала цю добру інформацію, добре виховання від батьків». Що легше: закласти добрий фундамент чи важко працювати задля тимчасової краси будинку? Звісно, що поставити фундамент. Постав його! Допоможи, хто б ти не був: чи батько, чи старша сестра, чи священик... Допоможи молодій людині відчути опору і не розгубитися. Не відчувати себе загубленою і стривоженою. Допоможи отримати потрібну інформацію у потрібний час.

Сім'я – фабрика майбутньої людини. Головним завданням батьків є дати добрий приклад, це перша і головна лекція зі статевого виховання. Їх приклад любові, взаємодопомоги та віддачі себе заради іншого повинен стати основою розуміння статевості і покликання подружжя. Отож, хороший приклад є основою. А інформація - суттєвим та невід'ємним доповненням. Подаруй здоровий погляд, не утворюй майбутніх проблем уже зараз для своїх дітей. Говори відкрито і просто. І тоді все буде добре.

Галина Василиця, газета «Жива вода»

 

Торгуємо Україною: вроздріб та оптом

Їхав якось у маршрутці до залізничного вокзалу. ЇЇ кидало по льодяних надовбах, що спочатку були снігом, який припорошував ганьбу дрогобицьких посадовців - вщент розбиті та зруйновані вулиці та тротуари міста. «Ось тому й не морозиться наш міський голова, - стверджував сивочолий чоловік, десь під 70 років, - бо сніг владі допомагає приховати весь безлад. У тому числі й сміття.» До розмови приєдналися ще дві немолоді жінки. Найбільше обурювалися безкарністю корупціонерів. «Накрали і звалять закордон або до Росії», - без сумнівів погодилися співрозмовники. А що ж робити? «Давайте організуємо з нас« трійки », як в сталінські часи, - запропонував чоловік . - Будемо самі виносити та приводити у виконання вироки корупціонерам». - Занадто багато крові буде, та й куль шкода на негідників - заперечив йому сусід по сидінню.

Подумалося, що безкарна торгівля батьківщиною оптом і в роздріб не може зрештою не породити ось таких народних месників. Однак складно передбачити, в які форми виллється їх гнів. Може бути, в тій самій «конфіскації майна», яку на практиці не може застосувати до корупціонерів держава. Продати «лексус» чиновника, який очолював-розвалював департамент комунального господарства, чи відділ освіти, із зарплатнею у три тисячі гривень, гроші віддати дитбудинку, чи товариству інвалідів, що займається самовиживанням, - ось перспектива для нових українських Дєточкіних. Це зримий символ здійснення справедливості, яка зневажається в нашій державі щодня злодійкуватими хабарниками- держслужбовцями, які цинічно діють під прикриттям правоохоронних органів. У нас (за рідкісним винятком) немає суду, немає прокуратури, немає міліції - все пожерла клята тля. Пам’ятаєте анекдота про недолугого голову колгоспу, врожаї якого щороку поїдала тля?. Натомість є приводні ремені репресивної машини, які приходять в рух за «вказывкою сверьху». Для того, щоб просунути бізнес-інтереси чиновників чи показово покарати неугодних.

Жарти кінчилися по виборах президента України - поліцейська держава оформилася і показує зуби своїм громадянам. Може, в цьому і полягає сенс владних ініціатив перейменування міліції в поліцію ( мавпуючи Росію) - як знак закінчення процесу? Висока риторика про «права людини» і «соціальні ініціативи президента» - байки для недорікуватих обивателів, «по понятіям» - лохів. Адже народ після виборів потрібен лише, якщо він не заважає владі здійснювати свої шкурні проекти. Головний з яких - подальша реалізація всього, що можна продати, будь то земельні ділянки або нерухомість. Як казав один дрогобичанин, після цинічного виділення земельних ділянок міським депутатам, - тут буде місто-сад!

Гарна новина для оптимістів: Україну ще всю не продали! Вона ще продається, процес у самому розпалі, як це й відбувається у Дрогобичі. Створено ефективну мережу продажу, - через довірених осіб владою вишукуються покупці з «баблом» та готовністю дати відповідного хабара. І гляди, вже весь центр міста та інші ласі майданчики в Дрогобичі скуплено або вчорашніми посадовцями, або своїми для влади людьми: друзями, кумами, сватами, ріднею, коханками та коханцями вкупі. Соромливо відвертаючись, робимо цнотливий вигляд, що не знаємо, хто за всім цим стоїть чи ховається? У Дрогобичі, Трускавці…etc, etc…

Звісна річ, найбільш ласі шматки вже давно знайшли своїх приватних власників, з числа колишніх- теперішніх владних очільників. І хоча вже стало і мороки більше, та вигоди менше, але все одно ж залишилося ще щось недоторкане з колись загальнонародної, нашої спільної, власності! Ось це й означає владне гасло - «ми йдемо до вас, люди!». Ущільнимо, «оптимізуємо» школи і - їх занадто багато - зробимо казино і питні заклади. Постояли вчителі на морозі, погаласували, та й розійшлися по домівках, біду колисати. Адже чиновнику треба кудись податися після многотрудних розпилів бюджету та відкатів? Можна й свої бари-ресторани, крамниці та інші хлібні місця створити за рахунок платників податків і безбідно жирувати й по державній службі! А що тих платників податків з кожним роком вимирає по півмільйона і за 20 років незалежності в країні з 52 мільйонів виживає заледве 46, - не біда для влади. Впевнені владці, що деяка кількість «маленьких українців» все ж таки залишиться ще й для обслуговування влади у містах та селах, німої та безправної обслуги в їх маєтках та довічних резиденціях. В тому числі, колишніх та теперішнього гарантів.

Однак влада не на жарт заклопотана, бо «природний спад» населення йде занадто повільно. З метою його прискорення, за допомогою продажних нардепів, непомітно скасували безкоштовну медицину та освіту. Сьогодні зібрали ще й асамблею – ґвалтувати Конституцію задля брудної збоченської втіхи владців та олігархів-злодіїв. А саме з освіти й найбільше крадуть. Як показує щорічна практика перевірок КРУ діяльності наших міських очільників-освітян, лише із харчування школярів та у дитсадках можна вкрасти чимало, показуючи закупочні ціни майже вдвічі вищі аніж на ринку. І це явище повторюється із року в рік – при всіх міських головах. Ніяк не втопиться «варяг» спритників від міськосвіти бо добре завчив усі фарватери плавання при владі-годівниці: «я тобі- ти мені».

Теперішньому обивателю достатньо мати лише примітивний набір знань (де ота світовідома освіта «тоталітарного» екс-Союзу!?- О.М.), а хворіти йому зовсім не слід. Здохни або віддай гроші спритникам-бізнесменам від охорони здоров'я, - ось і ще одна владна альтернатива.

Таким чином, до наступних президентських виборів-2015 можна прогнозувати фінал бізнес-проекту «Україна продана». «Умикнуть» більше нічого, а вмикати – нікому. Може такий слоган буде легше виговорити пану Януковичу? Нові власники активів по всій країні отримають непогані ресурси, і, як «бонус», - пригнічений та тупо-забитий персонал, який житиме за принципом «Мовчи і плазуй». Потім це гасло замінять на «Мовчання ягнят», або й баранів. Логічно, що корінне населення, відвертіше, аборигени-українці, буде активно заміщатися, витіснятися мігрантами, швидше за все, китайцями. Не сумніваюся, що російська влада зробить усе, аби проїзд із далекого Китаю до України зробити якнайкомфортнішим. Може позичить у наших високопосадових хабарників оті, недолугі для українських колій, «Хюндаї»? Тоді й виникне ситуація, що зветься бізнес-конфлікти суміжних територій. А вона вже породить ефект роздріблення країни на окремі, явно антагоністичні, території. І це вже не будуть владні іграшки у Схід та Захід, бо капітал сьогоднішніх владних олігархів переважно працює у Китаю…

Так БУДЕ. Все це стане реальністю, якщо кожен з нас і всі ми разом будемо продовжувати ганебно терпіти цю владну сваволю. В Києві та на місцях. Зокрема, й у Дрогобичі. Терпіти злодійство та шахрайство чиновників, хамство правоохоронних органів, ціновий все дозвіл ЇХ комерційних структур. Кожен з нас на своєму місці і в міру сил може і повинен чинити опір цьому. Хоча б не мовчати, як отара баранів, яких ведуть під ніж зарізяк. Можемо і повинні, ми, всі небайдужі, у найближчій перспективі - організувати і розвивати різні форми громадського контролю. Варто почати з малого - уважно озирнутися навколо. В якому місті ми живемо? Чи все нас влаштовує в його благоустрої? Кого дурить влада, збираючи прес-конференції із журналістів, що роками дістають від неї різні преференції, виключно через вміння вчасно та якісно «лизнути дупу»? Чому ці владці-псевдореформатори вперто не виконують свої службові обов’язки та повноваження. Що обіцяли і як продали свої принципи та переконання наші «рідні» депутати? В міських та районному корпусах.

Не полінуватися дізнатися, на що витрачаються гроші з міського бюджету. Чи не збирається мер, аби знову номінуватися на всеукраїнського достойника, купити собі новий «Лексус», замість того, щоб відремонтувати школи, а не створювати сумнівні схеми «оптимізації освіти». Бо поки що оптимально живеться лише освітянським очільникам та їх приближеним особам. Придивіться, як з бюджету міста фінансувалися окремі школи і все стане зрозуміло? Як зрозуміло, хто і чому став учасником мітингу освітянської непокори свавіллю влади міст Дрогобича та Стебника.

Ці, такі прості та незручні для владців, нагальні питання час задавати владі Франкового краю, яка з кожним днем нарощує неймовірні власні статки, підгодовуючи силові структури, що й опікуватимуться аби бараняча отара не вийшла з під їх недремного контролюючого ока. Робімо це щоденно через письмові запити та звернення, в своєму блозі, на міських форумах, у соцмережах. Влада понад усе боїться прозорості та виникнення суспільної дискусії. Бо вираз «громадянське суспільство» вона, наша влада, сприймає як буцегарню для себе.

ВОНА, ВЛАДА, поки що безкарно торгує НАШОЮ Україною. Ця страшна для майбутнього наших дітей та онуків, торгівля може закінчитися лише коли кожен із нас та усі ми, в цій країні сущі, згадаємо невмируще гасло Паризької комуни «Ми не раби!». І тоді цій ненаситній окупантській владі доведеться деінде шукати для себе рабів. Але вже ніколи і не тут, у нашій Україні.

Олександр Магльона, президент Асоціації «Нові Горизонти»

Привітання з Днем народження

 

Адміністрація готельно-курортного комплексу «Карпати», весь колектив оздоровниці, а також Рада ветеранів міста Трускавця вітають з Днем народження генерального директора Лева Грицака.

Шановний Леве Ярославовичу!

На незбагненному цім світі,

Де на долоні все, як є -

Вам День народження привітно

Сьогодні руку подає.

У день цей щиро Вас вітаєм –

Колеги, друзі і рідня.

Здоров'я, щастя Вам бажаєм

І море радості щодня.

Прийміть від нас такий дарунок:

Троянди у рясній росі,

Палкого сонця поцілунок,

Весну у всій своїй красі.

До Вас хай сила вітру лине

На журавлиному крилі.

Хай в Вас живуть душа дитини

І мудрість Матінки-Землі.

Нехай Вас завжди в теплім домі

Чекають люблячі серця.

Бажаємо не знати втоми

Доводить справи до кінця.

А щоб чудове Ваше свято

В душі лишило добрий слід,

Прийміть від нас оцю присвяту

Й живіть, як мінімум, - сто літ!

До привітань приєднується і редакція «Трускавецького вісника».

 Создан 25 янв 2013  Комментарии       
Всего 1, последний 5 лет назад
la 03 мар 2013 ответить
Лев Ярославович - найкращий!!!
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником