Трускавецький вісник № 16 (559) від 4 лютого 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 16 (559) від 4 лютого 2013 р.

04.02.2013 

У номері: Влада Трускавця звинувачує мешканців у брехні; Подорож до Савіка Шустера; Трускавчани – чемпіони області з плавання; Про «оптимізацію»; Ситуація на ринку «Чагарі».

Новини Трускавця та регіону

Керівники спеціалізованих служб відзначені грамотами

Під час понеділкової наради 4 лютого керівники спеціалізованих служб цивільного захисту населення у Трускавці були відзначені грамотами та подяками міського голови. Серед прізвищ, які були названі як приклад для роботи – Андрій Кульчинський, головний лікар міської лікарні; Олена Пилат, директор територіального центру соціального обслуговування одиноких та непрацездатних громадян); Юрій Терлецький, начальник УЖКГіБ; Іван Вачко, директор КП «Парк курортний».

Міський голова збирає прес-конференцію

Сьогодні, 4 лютого, відбудеться прес-конференція міського голови Борислава Володимира Фірмана з приводу опублікованого у п’ятницю «Відкритого листа» за підписами ряду керівників політичних сил Борислава. Початок заходу – о 15.00.

Вийде книга «Борислав сакральний»

За інформацією заступника міського голови Борислава Сергія Оленича творча група на чолі з начальником відділу гуманітарної політики міської ради Романом Тарнавським працює над завершенням нового видання «Борислав сакральний». Автори очікують сигнальний примірник за два місяці. Про це інформує відділ внутрішньої політики БМР.

Власна інформація

З держустанови у Дрогобичі намагались поцупити сейф з грошима

У місті Дрогобич 1 лютого 2013 року невідома особа, пошкодивши вхідні двері, проникла в приміщення державної установи, аби скоїти крадіжку. Зокрема, у приміщенні знаходився сейф з грошовими збереженнями громадян. На щастя, злодій не встиг викрасти коштів громадян. Попри те, слідчі Дрогобицького міського відділу міліції відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 194 Кримінального кодексу України (умисне знищення або пошкодження майна).

Водночас правоохоронці звертаються до працівників Відділення державної служби охорони та працівників державних фінансових установ з проханням укріпити або встановити надійні, міцні двері, обладнані замками.

Працівники міліції також звертаються до усіх громадян: «Обов’язково подбайте про безпеку свого майна. Вікна та балконні двері необхідно оснастити металевими ґратами.

Допомагає імітація присутності в помешканні господарів – підключення таймерів освітлення та інших електричних приладів, які завчасно, відповідно до закладеної програми, вмикатимуться на певний проміжок часу. Не будьте байдужими, коли побачите, що злодії проникають до сусідньої квартири чи будинку. Повідомляйте про такі факти працівників міліції!

Відділ зв’язків з громадськістю ГУ МВС України у Львівській області (за матеріалами Наталії Постойко, Дрогобицький МВ)

Догосподарювалися, або Влада Трускавця звинувачує мешканців у брехні?

Під час понеділкової наради 4 лютого з боку трускавецьких чинуш обрушився шквал критики на непідконтрольні мас-медіа. За відсутності міського голови, який перебуває у відпустці, атаку на ЗМІ розгорнула його заступниця Валентина Бодак. А приводом став сюжет Трускавецького Інтернет-телебачення, в якому журналісти перевірили достовірність матеріалів, викладених на офіційному веб-сайті мерії. Пані Бодак так обурювалася, що мимоволі показала підлеглим своє справжнє обличчя, забувши, що повинна в цій козирній команді грати роль білої, пухнастої, доброї та завжди усміхненої тьоті, інакше кажучи, роль «доброго» поліцейського.

Що ж так вивело з себе чиновницю і хто правий у цьому випадку? Попробуємо розібратися. Отже, після кожного випуску підконтрольних владі газет, публікацій на веб-сайті чи радіоефірів мешканці Трускавця звертаються з обуренням до журналістів незалежних ЗМІ, щоб спростувати ту очевидну брехню чи напівправду, якою послуговуються трускавецькі владоможці для пропагування своїх нібито досягнень. Мова йде про різні сторони діяльності влади, та найбільше – про комунальні підприємства. Зрозуміло, що рідко коли мешканці є повністю задоволені наданими їм послугами, особливо враховуючи ті суми, які їм у скрутний час доводиться за них сплачувати. А те, що час скрутний, гадаємо, доводити нікому не потрібно, адже у Трускавці – найнижча зарплата в області і одна з найнижчих в Україні. Тому людей обурюють браві рапорти про такі досягнення, як чистка підвалів, ремонт аварій на водопровідних чи каналізаційних мережах, прибирання під’їздів чи вулиць. І стосується це не тільки одного Трускавця. Адже це – очевидні речі, які самі собою зрозуміло, що мають виконуватися. Та найгірше, що в деяких випадках стан виконання цих робіт не задовольняє мешканців, тому вони, обурені інформацією про ура-досягнення «чесної влади», вимагають якщо не спростування, то реалізації свого права на свободу слова, інакше кажучи, на альтернативну думку. І таких людей досить багато.

Телебачення та Інтернет-телебачення мають ту перевагу над друкованою продукцією чи Інтернет-виданнями, що бачимо картинку з реальною людиною, яка сама висловлює власну думку. І це, напевно, найдужче дратує чиновників трускавецької влади, коли люди оцінюють пам’ятник Бандери та його «митецьку цінність», дії мера та його команди, висловлюють своє ставлення до тих чи інших подій, процесів, які відбуваються у місті. Оскільки тема ЖКГ актуальною є практично завжди, то сюжет «ТІТ», на нашу думку, мав на меті ознайомити людей з результатами журналістського дослідження – наскільки правдиво подається інформація на офіційному веб-сайті про виконані роботи окремих комунальних підприємств. Як виявилося, інколи влада звітується про такі дрібниці, як промивка крану чи скління вікна, що навряд чи доцільно робити. А в деяких випадках мешканці вголос заявляють, що те, про що прозвітували чиновники, зовсім не виконано. А оскільки це заявляють звичайні мешканці, а не якісь «духовно убогі горе-писаки-кілери», як полюбляють обзивати непідконтрольних журналістів представники заможної, ой, перепрошую, чесної влади, то аргументів переконати у протилежному владі, як завжди, бракує.

І саме тому під час понеділкових нарад вже не перший раз доводиться чути про «упередженість», «замовність», «неправдивість» преси, якій чомусь не сидиться тихо та спокійно, як тим, хто виставляє інформацію на сайт, не удостоївшись перевірити її достовірність.

Скажемо одразу – комунальні підприємства Трускавця переживають зараз не найкращі часи. Оскільки теперішня трускавецька влада свідомо довела до банкрутства КП «Наше місто», то є проблеми з боргами звільненим та безробітним його працівникам. Керівництво КП «Трускавецьжитло» сидить на півставки. На тій же нараді 4 лютого пані Бодак зазначила, що «політичне рішення не дає можливості підприємству розвиватися» та що «є кредит, який треба погашати». Втім, чиновниця забула додати, що це «політичне рішення» було прийняте після масових протестів трускавчан і з надією, що саме влада міста допоможе комунальникам, як це було за часів попереднього міського голови. Але зараз коштів для «Трускавецьжитла» не буде, бо ж потрібно купити Руслану Ярославовичу авто для службового користування – не менше, ніж за 250 тисяч гривень. А якщо б ці кошти дати «Трускавецьжитлу», то і кредит можна погашати, і підприємство б могло розвиватися. А наразі підприємство здійснює «подвиг», як зазначила заступниця міського голови і якраз тут ми з нею погоджуємося.

Не хвилює простих мешканців і той факт, що «ні копійки не поступає на рахунок підприємства вже півроку», адже причина – затримка пропуску коштів через казначейство. І хоча «кожна виконана робота фіксується робочими листами», як каже заступник керівника КП «Трускавецьжитло» Мирослав Мицько, та завжди знаходяться незадоволені, які кажуть, що їм ніхто нічого не робив. Це розуміють і в мерії – за приклад наводять один з будинків на вулиці Мазепи, де мешканці скаржилися, що їм ніхто ні підвали не чистив, ні інші роботи не виконував, а пан Нестерівський (один з трьох заступників Руслана Козира) поїхав, перевірив і виявилося, що все в ажурі.

Отже, саме мешканці винні у тому, що не бачать очевидних досягнень козирної команди – такий висновок напрошується, коли слухаєш як рапорти про ці «досягнення», так і критику «неправильних» журналістів, які замість хвалити – критикують.

Втім, одним комунальним підприємством «Трускавецьжитло» справа тут не обмежується. Люди нарікають і на високі, фактично захмарні, рахунки, які приходять за теплопостачання. Під час понеділкової наради 4 лютого керівник КП «Трускавецьтепло» Руслан Крамар премудро пояснює: «Хотіли люди платити по лічильнику – мають по лічильнику» і каже, що найбільші суми приходять там, де в будинку багато квартир від’єдналися від централізованого опалення. Якось на цій нараді не лунали заклики до встановлення автономного, бо вже є перші ластівки цього «блага» - минулого тижня мало не згоріла хата на вулиці Франка через коротке замикання, яке виникло внаслідок поломки в котлі.

Гірше працюється і в КП «Парк курортний», але в основному через погані погодні умови та різкі перепади температур. Напевно, в цьому комунальному підприємстві теж немає надлишків коштів, хоча роботу виконують. Але скарг на них менше, адже кожному своя сорочка ближче до тіла і коли мешканці не оплачують прибирання вулиць, то якось і не випадає скаржитися, коли не всюди розчищені тротуари чи й вулиці. А от за квартплату люди хочуть якісної роботи – і без постійних звітувань про дрібниці. Адже саме такі звіти і викликають невдоволення чи й обурення людей, які кажуть, що у підвалах нема порядку, а мережі не ремонтувалися належним чином. І навіть фоторепортажі не заставлять таких людей змінити свою думку. Бо якщо є повна недовіра до такої влади, то як може бути довіра до якихось окремих пунктів її «активності».

Як не крути, але сюжет Трускавецького Інтернет-телебачення добряче зачепив за живе пані Бодак – нею дано доручення, щоб керівники «Трускавецьжитла» та «Трускавецьтепла» Олександр Ткаченко та Руслан Крамар дали «роз’яснення» в ефірі міського проводового радіо. А пана Ткаченка заочно ще й покритикувала за те, що він не дав особистий коментар для «ТІТ», а доручив це зробити своєму заступнику. В цих словах теж проявилося особисте ставлення пані Бодак до Олександра Ткаченка, яке якщо не можна охарактеризувати як «ненависть», то принаймні як «явну антипатію». Адже успіх «Правої волі України» на виборах 2010 року дотепер як сіль у очі міському «Фронту змін».

Володимир Ключак

Подорож до Савіка Шустера

(Трускавець – Київ)

Декілька років тому назад я був запрошений Київським міжнародним інститутом соціології на передачу Савіка Шустера „Свобода слова”. Тоді вона транслювалася на телеканалі „Інтер”, де я мав можливість виступити у прямому ефірі. Думаю, читачам було б цікаво дізнатися, який є Савік Шустер та його програма за лаштунками телеекрану.

До речі, в кінці минулого місяця минає чотири роки як його проект – „Шустер Live” стартував на „Першому національному” каналі. Тепер, як і раніше на інших каналах, його передача виходить кожну п’ятницю.

А зараз хочу повернутися спогадами до моєї поїздки в Київ.

Ранок, 12 грудня 2007 року. Поїзд Львів-Київ доїжджає до своєї кінцевої зупинки. Через вікно потяга я побачив напис на стіні вздовж залізничного полотна – „Слава ОУН-УПА”, а метрів через 100 інша людина, написала інші слова – „Гражданин скажи НАТО – НЕТ”. І подумалось мені, маємо одну країну і маємо дві різні філософії. Хто нас так поділив? Думаю, що не ми себе, а наші політики.

Поїзд тим часом прибув до Києва. На вокзалі мене зустрічає представник телеканалу „Інтер” і ми разом їдемо до готелю „Турист”, де вже телеканалом заброньовані номера для учасників програми „Свобода слова”.

Ввечері того ж дня, о 18 годині учасники ток-шоу „Свобода слова” їдуть на спеціально виділених автобусах до кіностудії імені Довженка, де власне і проходить телепередача.

Сама кіностудія, на відміну від павільйону, де відбувається згадане ток-шоу, виглядає жалюгідною.

І ось за годину до прямого ефіру люди розсілися в студії. Кожен займає місце, яке визначив комп’ютер. Тобто, люди сидять не регіональними групами, а довільно. Це зроблено з метою, щоби не було як на футболі, де фанати знаходяться разом. Таким чином організатори намагаються попередити всілякі непорозуміння. Знову інструктаж, як поводити себе з комп’ютерами, які видали кожному в руки.

 Ось в студії появляється ведучий, потім політики, деякі віталися з нами, деякі, зокрема Адам Мартинюк, навіть не повернувся до глядацької аудиторії, та студія зустріла всіх їх оплесками, передача пішла в прямий ефір...

В перервах на рекламу кожен бажаючий міг вийти собі на перекур, попити каву чи чай, переговорити з депутатами. Пригадую, як до глядачів підійшов депутат Сухий, та діалог у нього з людьми не вийшов і він скоренько повернувся на своє місце. Ще один політик – Андрій Шкіль взагалі виглядав розгубленим, мер всіх киян – Черновецький взагалі втік, один Кармазін тримався впевнено.

Пам’ятаю, тема розмови тоді була така: „Чи потрібно Україні багато політичних партій?”

Коли Савік надав мені слово, я звернувся до нашої землячки Ганни Герман, чи не вважає вона, що найбільша проблема нашої країни є зрада політиків, які перед виборами обіцяють одне, а насправді роблять протилежне? Відповідь Герман була простою: „Це проблема виборців, яка лежить на совісті депутатів”.

Тоді ж Савік Шустер добавив: „Політиків потрібно міняти так само часто, як і памперси, і по тій самій причині”.

І як не згадати деяких наших „слуг” трускавецької громади у цьому контексті?

І ось передача підійшла до завершення, фото на пам'ять із політиками, прощання, вже настала ніч, субота. Ввечері час повертатися у рідний Трускавець.

До речі, в програмах Савіка Шустера брали також участь мої друзі – Зоряна Домбровська, Орест Нагірський, Михайло Поздняков…

Євген Бродзінський, голова Трускавецької ГМ “ОПОРА”

Команда ДЮСК «Спортовець» - чемпіон області з плавання серед учнів 1999-2001 р.н. ДЮСШ Львівщини

З 1 по 2 лютого 2013 року у плавальному басейні Трускавецького дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» проведено Чемпіонат області з плавання серед учнів 1997 – 1999 та 1999 – 2001 р.н. ДЮСШ Львівщини. В змаганнях взяли участь понад 100 плавців спортивних шкіл м. Червонограда (ДЮСШ №2), м. Львова (КДЮСШ № 9), ДЮСШ «Соколяни» м. Сокаля та ДЮСК «Спортовець» м. Трускавця. Обслуговувала змагання суддівська бригада ДЮСК «Спортовець» (головний суддя – Ігор Гургула).

Це офіційні змагання, які у Трускавці проводяться завдяки співпраці адміністрації ДЮСК «Спортовець» з Федерацією плавання Львівщини та Львівським обласним управлінням комітету з фізичного виховання та спорту міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Відкривав змагання директор Трускавецького ДЮСК «Спортовець» Любомир Мацькович. На урочистому відкритті учасників змагань вітав головний спеціаліст відділу у справах сім’ї молоді та спорту Трускавецької міської ради Роман Коваль.

Змагання носили особисто-командний характер. За командними результатами Трускавецький ДЮСК «Спортовець» у віковій групі 1999-2001 р.н. набрав 391 очки і став чемпіоном області випередивши команди Червонограда (323 очки) і Львова (310 очок).

У змаганнях з плавання серед учнів 1997-1999 р.н. Трускавецькі плавці стали срібними призерами Чемпіонату Львівщини( 387 очок), уступивши першість КДЮСШ №9 (спеціалізована школа з плавання) м. Львів ( 391очко). Третє місце посіли плавці з ДЮСШ № 2 м. Червоноград (344 очки).

Найкращого результату в особистому заліку добилась вихованка ДЮСК «Спортовець» Галина Кісак, яка тричі піднімалась на сходинку першого місця і стала абсолютним чемпіоном Львівщини з плавання (І місце – 50, 100батерфляй та 200 комплекс), також переможцями та призерами чемпіонату Львівської області стали вихованці ДЮСК «Спортовець»: Богдан Савка (І місце – 50, 100 брас), Анастасія Мацюрак (І місце – 50, 100 на спині, 3 місце 200 комплекс), Марта Веклюк (І місце – 50, 100 батерфляй), комплекс), Владислав Коцибан (І місце – 100 батерфляй, 2 місце – 200 компл., 50 в/с, 50 батерфляй), Яна Скрипка (2 місце – 50 брас, 3 місце – 100 брас, 50 батерфляй), Вікторія Уєчко (2 місце – 50 брас, 3 місце - 50 брас, 100 в/с), Катерина Осташко (2 місце – 50 на спині, 3 місце - 100 на спині), Ліда Іваночко (2 місце – 50 батерфляй), Дмитро Воляр (2 місце – 100 батерфляй), Ліля Уєчко (3 місце – 50 на спині) (тренери ДЮСК Олег Кирчей, Богдан Смеречинський, Андрій Жгута).

Всі призери турніру були нагороджені грамотами Львівського обласного управління комітету з фізичного виховання та спорту міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

З 30 січня по 2 лютого 2013 р. у м. Львові проводився Чемпіонат області з боксу серед школярів 1999-2000 р.н. Львівщини. Всього у змаганнях приймали участь біля 120 юних боксерів зі Львова, Стрия, Дрогобича, Сколе, Старого Самбору, Судової Вишні, Золочева та Трускавця. У ваговій категорії до 68 кг вихованець Трускавецького ДЮСК «Спортовець» Микола Білас став срібним призером чемпіонату Львівщини виборовши перемогу у трьох поєдинках (тренер ДЮСК Назар Мінів).

За результатами змагань Микола Білас увійшов до складу збірної команди Львівщини і представлятиме Трускавецьку школу боксу на Чемпіонаті України.

А з 11 по 16 лютого 2013 р. у м. Трускавці вихованці ДЮСК «Спортовець» прийматимуть участь у Відкритому Всеукраїнському юнацькому турнірі з тенісу серед учнів до 12 р. (ігровий зал ДЮСК «Спортовець»).

Ігор Гургула, заступник директора ДЮСК «Спортовець»

 «...Такої узурпації з боку влади, яка є нині у Дрогобичі, я ніде бачив...»

31 січня відбулася XXVIII сесія Дрогобицької міської ради, яка ще раз підтвердила недолугість правління нашої влади. Розпочалася вона з протистояння міського голови Дрогобича Олексія Радзієвського та громади міста, яка прибула в сесійну залу для того, аби проконтролювати, як влада має намір вирішити їхні наболілі питання. Їхнім намірам не перешкодила навіть міліція, яку міськвиконком виставив навпроти ратуші та перед входом до сесійної зали. Для дотримання правопорядку. Кого охороняли правоохоронці і від кого, невідомо? Депутатів та міськвиконком від громади міста, яка вимагала захисту своїх законних прав? Від громади міста, яка обирала цю владу? На свою голову... А влада навіть не додумалась, що для того, аби зняти соціальну напругу в залі, яка виникла завдяки її недолугому правлінню, треба було просто дати можливість висловитися представникам громади міста перед тим, як мали виступити депутати.

Та й наболілих питань назбиралося чимало: освітяни прийшли висловити владі своє „фе” з приводу внесення зміни до рішення сесії Дрогобицької міської ради від 27.12. 2012 р. №827, додаток 10 („Заходи щодо оптимізації видатків бюджетних установ на 2013 р.”), аби вилучити з додатку пункт про об’єднання ЗОШ №8 та ЗОШ №16 на базі ЗОШ №16, ЗОШ №15 та ЗОШ №3 на базі ЗОШ №3, ЗОШ №11 та ЗОШ №18 на базі ЗОШ №18, яке місцеве самоврядування назвало оптимізацією мережі загальноосвітніх шкіл Дрогобича і Стебника. Оскільки за виконання такого рішення „оптимізовані” вчителі поповнять лави безробітних. Доведені до відчаю колишні працівники ресторану „Берізка” прийшли вимагати від влади виплати заробітної платні, заборгованість якої на сьогоднішній день сягає понад півмільйона гривень. Підприємці промислового ринку, що на П. Орлика, яких без їхньої згоди адміністрація КП „Дрогобицький ринок” переносить на інше місце торгівлі також не пасли задніх. Вимагали у влади вирішення їхнього питання, якого вони добиваються більше половини року. У сесійній залі був присутній і директор Дрогобицького ринку промислових товарів, які були у вжитку "Чагарі", Ігор Кушнір. Оскільки підприємство під загрозою закриття. На думку адміністрації ринку, такий вирішальний крок змушує їх робити влада, оскільки закриває очі на дії тих підприємців, котрі не хочуть сплачувати податки та оренду за землю. Поглянути справним оком юриста та колишнього депутата місцевої ради на колізії та перипетії, що відбувалися в сесійній залі того дня, прибув відомий політичний і громадський діяч Павло Барнацький. А пристрасті на сесії вирували! Особливо, коли слово було надане депутатам-опозиціонерам Михайлові Ваврину, Олегові Хрущу (голові фракції „Свобода”), Володимиру Ямельницькому (партія „Удар”), Сергію Гориславському (Партія регіонів).

Завжди спокійний та розважливий депутат Богдан Пристай у своєму виступі звернув увагу на те, що у хлібобулочних виробах в Львівській області було виявлено картопляну та хлібну палички. З цього приводу застеріг владу – заборонити у Дрогобич ввіз хлібобулочних виробів зі Львова.

Войовничий опозиціонер Михайло Ваврин наголосив на тому, що Україна за наданням свободи слова посідає 158 місце. Навіть Алжир йде попереду нас. Що ж тут скажеш – прикро, але факт: Україна знову повертається до протистояння преси і влади, а найчастіше головними порушниками прав журналістів є міліція та силові структури. Такими є висновки моніторингу порушень прав журналістів, який проводить Інститут масової інформації і зафіксовані вони у щорічному бюлетені «Хроніка свободи слова». Далі Михайло Васильович оприлюднив інформацію про те, що Дрогобицьке товариство „Просвіта” адресуватиме голові Донецької облдержадміністрації та голові Донецької облради обурливого листа. Бо владні структури Донецька, за його словами, дозволили собі шельмувати Світлу Пам’ять Нескореного поета, що пройшов „совєтські” репресії, Василя Стуса. І звинуватив владу у тому, що за каденції сьогоднішнього міського голови Олексія Радзієвського „Просвіта” просто занепадає. Як депутат, який прозвітував перед громадою міста за свою діяльність та оприлюднив свій звіт у ЗМІ, Михайло Ваврин дав пропозицію, що варто було б громаді міста заслухати й інших депутатів, особливо тих, які були обрані за партійними списками, на зборах. Збори ці повинен вести той, кого обере громада. І виявив бажання їх вести особисто.

- Нагадую вам, шановні, - звернувся п. Ваврин до присутніх у сесійній залі депутатів, і Рух „Чесно” нагадує вам, що у відповідності до чинного законодавства, депутат є підзвітний і підконтрольний громадськості.

Михайла Ваврина підтримав Олег Хрущ, і з цього приводу вніс пропозицію – заслухати на сесії звіт голови архітектурної ради Олександра Коростельова, звіт першого заступника міського голови Олександра Коростельова, звіт директора КП „Дрогобицький ринок” Віталія Мойсеєнка, та звіт директора Інституту розвитку міста, депутата Дрогобицької міської ради Михайла Лужицького. Публіка в залі привітала таке рішення схвальними оплесками.

Депутат Сергій Гориславський під час свого виступу акцентував увагу на тому, що у Дрогобичі скоро продаватимуть повітря, а не тільки підприємство „Тустань”, яка є на балансі міської ради (приміщення просто „шматують”). Вже продають підвал під склад, а там, за словами Сергія Орестовича, знаходяться комунікації приміщення... Його одразу ж „осадив” депутат від „Фронту змін” Ростислав Росоха, мовляв, Сергій Гориславський, запропонувавши зняти з порядку денного питання про приватизацію приміщення „Тустань”, просто лобіює свої інтереси, бо є директором ресторану, який знаходиться у приміщенні „Тустань”. Хоча насправді директором ресторану є його мати. Той у відповідь заявив, що начальник управління комунальних ресурсів, депутат Ростислав Росоха заявив на засіданні, що якщо потрібно – міська рада продаватиме не тільки „Тустань”, а й повітря. Пристрасті просто „закипіли”. Аби уникнути блокування трибуни, до якої Сергій Гориславський закликав присутніх у залі Дрогобича, слово взяв Олег Хрущ і запропонував ставити питання на поіменне голосування. Але депутатів за таку пропозицію проголосувало лише 14 (із 46 народних обранців). Решта підтвердила мою думку, що вони є „тушками” влади.

Обурений Сергій Гориславський розповів присутнім, що відчужується земля замість КП „Дрогобицький ринок”, оскільки є дві стоянки, які хочуть „прихватизувати” зацікавлені особи, що нині представляють владу. Настав час обуритися й громаді міста, яка завирувала, наче у вулику. До речі, жодне із запропонованих Олегом Хрущем питань, депутати -„тушки” не підтримали. Олег Хрущ та Володимир Ямельницький винесли на порядок денний ще одне питання: зняти з порядку денного питання про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок під садівництво та городництво, оскільки депутати, які отримали ці землі, аж ніяк не використовують їх під садівництво і городництво. Пропозицію цю також не підтримали. Зате підтримали звіт про роботу секретаря Дрогобицької міської ради Тараса Метика за 2012 рік (його визнали задовільним 33 депутата). До речі питання щодо внесення зміни до рішення сесії Дрогобицької міської ради від 27.12. 2012 р. №827, додаток 10 („Заходи щодо оптимізації видатків бюджетних установ на 2013 р.”), аби вилучити з додатку пункт про об’єднання ЗОШ №8 та ЗОШ №16 на базі ЗОШ №16, ЗОШ №15 та ЗОШ №3 на базі ЗОШ №3, ЗОШ №11 та ЗОШ №18 на базі ЗОШ №18, міська рада так і не внесла у порядок денний. Хоча напередодні з цього приводу двічі засідала освітянська комісія (голова Лариса Тертека) і, уважно вивчивши ситуацію, винесла відповідне рішення - врегулювати питання мирним шляхом, внести зміни у рішення сесії Дрогобицької міської ради стосовно бюджету (додаток 10, № 827) на користь загальноосвітніх шкіл міста, що підлягають реорганізації. Це не стосується п. 4 даного рішення щодо передачі приміщення педагогічного ліцею на обласний бюджет. Дане рішення комісія рекомендує винести на розгляд сесії.

Та де там, виконком просто проігнорував рішення освітянської комісії. Але депутати не дозволили оминути цього питання, тим більше, що педпрацівники восьмої школи, які були присутні в залі, вимагали вирішення цього доволі прикрого інциденту, який виник з боку влади. І його таки внесли до розгляду сесії порядку денного. Заодним, внесли й питання щодо невиплати заробітної плати працівникам ресторану „Берізка”. Від Михайла Ваврина надійшла пропозиція – розглянути питання, яка доля чекає тих селян, що торгівлею молочними продуктами заробляють собі на шмат хліба, за умови, коли збудують молочний ринок? Проте на порядку денному стояло близько шістдесяти питань: соціальні, економічні, питання приватизації, земельні питання, затвердження цільових Програм. Тому до розгляду цього питання депутати так і не дійшли. Не підтримали депутати і свого колегу Олега Хруща з приводу зняття з розгляду порядку денного питання щодо надання дозволу на встановлення малих архітектурних форм, оскільки вони засмічують старовинне місто Дрогобич і псують його архітектуру.

Не вдалося вияснити і те, хто допустив фальсифікацію рішення щодо ринку „Чагарі”, яке було включене до порядку денного, а потім чомусь із рішення міської ради той пункт, за який депутати проголосували, загадково щез? Цю проблему озвучив на сесії Олег Хрущ. А депутат Михайло Ваврин додав, що з цього приводу слід би було звернутися до прокуратури, аби хтось з чиновників поніс за це відповідальність за зловживанням службовим становищем, оскільки на попередній сесії за подачі лічильників вкралася завідома неправдива інформація. Звернули увагу депутати на те, що рішення долі молочного ринку не було прийняте депутатами, а у звіті секретаря ради Тараса Метика написано, що воно було прийнято. Як заявив депутат Олег Хрущ, розпорядником землі є міська рада, відповідно, і підпис під документацією має стояти секретаря ради. Незрозуміло, чому під документами, що стосуються земельних питань, стоїть підпис Олександра Коростельова, а не Тараса Метика?

Слово мав і начальник відділу освіти, депутат Дрогобицької міської ради Петро Сушко, який наголосив на тому, що питання в освіті визрівало давно. За 10 останніх років у Дрогобичі кількість учнів у школах зменшилася від 15,796 до 9,270. Відповідно, скоротилася й мережа з 484 до 374 (зменшилося 110 класів). На одного учня виділяється коштів 6,832 грн. в рік. Отож, ЗОШ №1, яка нараховує 971 учня, повинна була отримувати з бюджету в рік 1 млн. 633 тис. 872 грн., ЗОШ №2 (805 учнів) – 5 млн. 499тис. 760 грн., ЗОШ №4 – 5 млн. 800 тис. грн. Бюджетний Кодекс пише, що відділ освіти повинен забезпечити фінансування Законом захищених статей. Тому освіта змушена платити усім установам заробітну плату, розраховуватися з усіма за енергоносії. І виходить, що школи, які фінансуються з держбюджету, втрачають на фінансуванні: ЗОШ №1 втрачає 1 млн. 540 тис. 672 грн., ЗОШ №2 – 248 тис. грн., ЗОШ №4 – 1 млн. 169 тис. грн. Зате, відповідно, йде дотування інших шкіл, які не мають відповідної наповнюваності класів. Через таку невтішну картину, минулоріч освітою не було виплачено коштів на оздоровлення техперсоналу. Бо, відповідно, не було фонду оплати праці. Цього року, як запевнив Петро Сушко, буде те ж саме. І додав, що минулого року по Львівській області було закрито і реорганізовано 12 шкіл. У цьому році питання оптимізації, згідно з дорученням першого віце-прем’єр-міністра Сергія Арбузова, буде проводитися по всій Україні.

Слово мала й депутат Дрогобицької міської ради Лариса Панькевич. Як директор школи, вона внесла пропозицію, наголошуючи на тому, що шістнадцята школа заслуговує на те, аби з фонду розвитку міста їй виділити кошти на будову басейну.

Від імені освітян восьмої школи виступила педагог-організатор Наталія Чайковська, яка просто прохала владу – не закривати їхню школу, адже вчителі залишаться тоді без роботи. Ніхто з директорів шкіл педколектив на роботу взяти не зможе. У них самих є педпрацівники з неповним тижневим навантаженням. Як запевнила п. Наталя, зруйнувати легко. А спробуй – збудуй. Підростає малеча, класи наповняться. Куди тоді влада подіне дітей?

З тяжкими муками, двічі оголосивши перерву, міський голова та секретар ради нарешті „родили” відповідні рішення. Одне з них, як виявилося згодом за подачі завідувача справами міськвиконкому Євгена Шильника, якого по праву в міській раді вважають „сірим кардиналом”, підтасувавши попереднє рішення з пропозицією освітньої комісії. Освітянська комісія, аби зняти нервову напругу громади міста, видала одне рішення, а Євген Юрійович – інше, угодне владі. Але пильні депутати-опозиціонери не дали владі жодних шансів шубравити. Тому освітянам на сесії міським головою Дрогобича Олексієм Радзієвським було оголошено рішення влади у новій редакції: привести показники мережі штатів та контингентів установи закладів у відповідність до розмірів коштів, передбачених на їх утримання у 2013 р., не допускати росту чисельності працівників та їх структурних підрозділів, забезпечивши максимальне використання наявних потужностей. Вжити конкретних заходів щодо оптимізації видатків бюджетних установ згідно з додатком №10; в розділі, що стосується установ освіти, вилучити пункти щодо об’єднання загальноосвітніх шкіл Дрогобича та Стебника та викласти їх у щойно викладеній редакції. Перевести передачу на фінансування з обласного бюджету педагогічний ліцей з 1. 09. 2013 р. Далі у рішенні йдеться про те, аби обмежити використання бюджетних коштів для закупівлі обладнання та шкільного інвентаря. Одним словом, перейти на жорстку економію. Контроль за виконанням завдання покладено на комісію міської ради з питань бюджету, планування фінансів, тіньової політики та інвестицій (голова Орест Скірко), та на постійну комісію з питань освіти, культури, молодіжної політики, сім’ї та спорту (голова Лариса Тертека).

Працівників „Берізки” мер запевнив, що виплата їхніх коштів буде погашена до початку квітня. І одразу дав доручення проконтролювати це питання юридичному та фінансовому відділам міської ради і засвідчити контроль протоколом.

Було підтримано і клопотання Сергія Гориславського щодо нищення мармурових плит на площі Шевченка, які руйнують байдужі дрогобичани. Дехто, як запевнив, п. Сергій, їх просто виколупує і несе додому. Клопотання секретар ради Тарас Метик обіцяв задовольнити, залучивши до цього правоохоронців.

Підприємців ринку, що торгують на П. Орлика мер запевнив, що ніхто не має права пересувати їх з місця торгівлі без їхньої згоди, і це питання він проконтролює особисто.

Підбивши підсумки сесії, свою думку висловив і Павло Барнацький, який був неприємно вражений подіями, що там відбулися. Пропонуємо вашій увазі його точку зору.

 Я – людина, яка вже прожила життя, був депутатом місцевої ради, 13 років є у Верховній Раді. Бував на сесіях обласних, місцевих, районних рад України, але такої узурпації з боку місцевої влади, яка є нині у Дрогобичі, ніде не бачив. Те, що чинить дрогобицька влада, є грубим порушенням законів. По-перше, грубо порушується регламент сесії Дрогобицької міської ради. Депутати виносять на розгляд сесії наболілі питання. Вони ретушуються, перекручуються, і подаються вже зовсім у іншій іпостасі. По-друге, коли народ починає вимагати, ставити питання на поіменне голосування, більшість депутатів просто ігнорує думку громади міста. По-третє, Олексій Васильович, певне, був не при собі, коли говорив депутатам: „Давайте спочатку розглянемо це питання, а тоді знімемо його з порядку денного”. Якщо вже питання розглянеться, немає сенсу його знімати.

 З того, як голосують депутати, видно, що на сесії домінує більшість депутатів-однодумців міського голови, які абсолютно не дбають за інтереси народу, а лише за свої власні. Отож, складається враження, що у Дрогобичі абсолютно немає демократії.

 Даючи оцінку партії регіонів, з жахом помічаю, що дрогобицькі депутати ведуть себе не краще. Коли побачив біля ратуші міліцію, подумав, що сесія відбувається не у демократичному Дрогобичі, а у Богом забутому Іллічевську за радянських часів. Якщо влада оточує себе міліцією, значить вона боїться народного гніву. Коли побачив, що міліція не хоче пускати на сесію громадськість, запитав у правоохоронців: „Хто вам дав на це право? Адже це – виборці. За Законом, кожен мешканець міста, який обрав певну владу, має право, і, навіть, зобов’язаний брати участь у засіданні сесії міської ради, слухати, які питання вирішуються”. Якщо потрібно, і втручатися у ведення сесії. Не можу зрозуміти – чому депутати Дрогобича так бояться поіменного голосування? На мою думку, таких депутатів треба ганьбити. Ініціювати питання щодо пікетування кожного з них за місцем проживання. Нехай їхні виборці, їхні родини, та й усі мешканці міста знають в лице депутата-„тушку”.

Голові міста вносить зауваження один із депутатів-опозиціонерів, що у встановлений Законом термін не розглянуто 10 його запитів. І він не знає, як на мера вплинути. Дуже просто. Є 351 ст. Кримінального Кодексу України, згідно якого перешкоджання законній діяльності депутата несе за собою відповідальність перед Законом. З приводу цього питання достатньо звернутися у прокуратуру щодо корупційних діянь влади.

Невже Дрогобицьку міську раду ніхто ще належним чином не опозиціонував? Хто дав право цій владі оптимізувати освітню мережу шляхом скорочення шкіл? І, як я зрозумів, незаконно. Коли почув про це, то в мене склалося враження, що я в далекому Луганську. Чи, в Стаханові. Як можна в часи Незалежності України безсердечно „різати” по живому – скорочувати одразу три школи. Чи далекий той час, коли ця влада скорочували дитячі установи? Це тільки манкурти та перевертні можуть так робити! Приймати рішення про закриття шкіл. Через 10-15 років де ми дітей будемо вчити? На 1 місце буде п’ять учнів... Тоді ми, вибачте на слові, будемо випускати зі школи дебілів. Бо не можна в одному класі виховати і навчити 50-60 осіб. За таке ганебне рішення треба весь виконком гнати з ратуші в шию!

У Верховній Раді прийняли недолугий Закон „Про бюджет України”. І це вже визнали й депутати-регіонали. І виступають тепер через одного, що ми повернемось до цього питання в березні місяці цього року. Якщо в березні будуть внесені зміни у держбюджет, то чого ж би то вам отут, на місці, не боротися за те, аби збільшити субсидії щодо фінансування для трьох шкіл. Бо ж закрити легше всього. Хотілося б запитати владу Дрогобича: „А чи зверталася вона, приймаючи бюджет міста, до Кабміну, до Львівської обласної держадміністрації, до Президента, з тим, що недофінансування в галузі освіти змушує відділ освіти закривати школи? Бо ж відомо, що уряд ”обрізав” фінансування лише Заходу, а Сходу виділив й надлишки. Але ми не підемо на це!”.

Одного з депутатів”-тушок” Дрогобицької міської ради, який на всі боки вислужується перед владою, ігноруючи інтереси народу, Павло Барнацький пообіцяв виключити з партії. Тим більше, що той депутат (нині він відає департаментом міського господарства) пройшов за партійними списками від Партії захисників вітчизни.

Вікторія Лишик

“Чагарі”: “по понятіях” чи по закону?

24 січня 2013 року директор дрогобицького ринку “Чагарі” Ігор Кушнір провів прес-конференцію.

Він зазначив, що звертається до журналістів за допомогою. Якщо після цього ситуація не зміниться, він попросить втрутитися тих, хто діє “по понятіям”.

За словами директора ринку, на “Чагарях” працює група підприємців, яка об’єдналась у громадську організацію “Добробут і єдність”. Із січня 2009 року вони не сплачують за послуги з утримання торгового місця, а з серпня 2009 року - і за оренду торгового місця. Їхня заборгованість перед товариством з обмеженою відповідальністю “Чагарі” склала майже мільйон гривень. Частина підприємців, стверджує Ігор Кушнір, надає об’єкти оренди в суборенду, що заборонено законом.

“Тустань” уже неодноразово писала про ситуацію, яка склалася на ринку “Чагарі”. Нагадаємо, що співзасновниками ринку є дві особи. 97,8 відсотків “акцій” має Ігор Кушнір, ще 2,2 відсотка - Микола Околович. Натомість підприємці з “Добробуту і єдності” на чолі з Ганною Дутко теж вважають себе повноправними членами трудового колективу, адже від самого початку функціонування ринку вкладали кошти в “Чагарі”.

Коли міським головою Дрогобича був Микола Гук, він, за словами Ігоря Кушніра, хотів поставити на чолі ринку свого брата, а коли це стало неможливим (адже “Чагарі” - приватна власність), погрожував закрити підприємство.

Ігор Кушнір звертався до влади, до правоохоронних органів, але все залишається без змін. На його думку, ці структури потурають підприємцям, які фактично незаконно торгують на ринку. “Чи є в Дрогобичі міський голова? Чому міліціонери виконують функцію “кришування”?” - задавав риторичні запитання Ігор Кушнір.

На будівництво ринку “Чагарі” влада не витратила жодної копійки. Але тут є один нюанс. І досі фактично нема дозволу на ... початок будівництва. Ігор Кушнір пояснює, що коли він розпочинав будівельні роботи, то звернувся за дозволом у відповідні інстанції, в тому числі й в архітектуру Дрогобича. Головним архітектором тоді працював Михайло Винницький, який нині обіймає посаду голови Дрогобицької районної державної адміністрації. За словами Ігоря Кушніра, той буцімто сказав йому: “Ти розпочинай будівництво, а дозволи видавати - це наша справа”. Ось так і досі видають дозвіл на початок будівництва, хоча ринок “Чагарі” успішно функціонує десять років. Ігор Кушнір вважає, що достатньо одного телефонного дзвінка міського голови Дрогобича, аби архітектура видала відповідне рішення, і всі проблеми можна врегулювати.

Нині на ринку “Чагарі” створено 180 робочих місць. Згідно букви закону, його мають знести, адже нема дозволу на будівництво. Та й сам Ігор Кушнір у своїх зверненнях до влади та правоохоронних органів пише, що змушений буде закрити підприємство, бо через несплату підприємців уже заборгував державі понад півмільйона гривень податків.

Напередодні прес-конференції він написав листа народному депутатові України Романові Ілику, в якому виклав своє бачення ситуації. Навряд чи журналісти зможуть вплинути на хід подій, адже влада вже давно не прислухається до їхньої думки. Тоді залишаються ті, хто розв’язує проблеми “по понятіям”?

На сайті tustan.io.ua читайте матеріали з цієї прес-конференції та дивіться фотографії. Відео-звіт про прес-конференцію шукайте на Ютубі за посиланням “Інтерв’ю Анатолія Власюка Чагарі” (5 епізодів).

Анатолій Власюк

 Создан 04 фев 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником