Трускавецький вісник № 22 (565) від 13 лютого 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 22 (565) від 13 лютого 2013 р.

13.02.2013 

У номері: Про громадські приймальні Романа Ілика; Із прийому міського голови; Відкритий лист Руслану Козиру; Спортивні анонси; Для друзів все; Здобутки каратистів; У Дрогобичі зменшилися надходження від бюджетоутворюючих підприємств; Кримінальні новини.

Новини Трускавця та регіону

Для друзів – все, для інших – «почекайте»

Як інформує наше джерело, у проекті витрат бюджету розвитку міста Трускавця на 2013 рік передбачено 300 000 гривень на потреби ОСББ. Вся ця сума буде використана тільки для потреб двох ОСББ, які очолюють депутати Трускавецької міської ради. Іншим об’єднань співвласників багатоквартирних будинків доведеться чекати до 2014 року, або й довше. Нагадаємо, що у Трускавці офіційно зареєстровано понад два десятки ОСББ. Переважно об’єднання співвласників створені у дев’ятиповерхових будинках, де є ініціативні мешканці. Найменша кількість ОСББ створена у так званих «хрущовках», хоча останнім часом і там окремі депутати створюють ці об’єднання «під себе».

У випадку, якщо всі 300 тисяч гривень буде розподілено тільки між двома ОСББ, тобто, якщо такий проект рішення підтримає рада, можна буде говорити про змову заради наживи, а також про наявність фактів, які можуть засвідчити про корупційні діяння на шкоду інтересам громади. Неприкритий дерибан коштів повинен бути зупинений і якщо на заваді злочинним діям не здатні стати депутати міської ради, то на сторожі інтересів громади повинні виступити громадські організації та громадські активісти Трускавця. Втім, завтрашня (14 лютого) сесія Трускавецької міської ради покаже, хто йшов до влади відстоювати інтереси міста, а хто власні меркантильні інтереси.

 

Через тиждень – сесія Стебницької міської ради

Як інформує наше джерело з посиланням на секретаря Стебницької міської ради Романа Івасівку, у середу, 21 лютого 2013 року о 10 годині у приміщенні сесійної зали Стебницької міської ради відбудеться чергова 27 сесія міської ради 6-го скликання.

На обговорення депутатів виноситься звіт про виконання бюджету за 2012 рік; про внесення змін в міський бюджет на 2013 рік; про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Стебник за минулий рік та затвердження Положення соціально-економічного розвитку на 2013 рік; питання, пов’язані із ДГХП «Полімінерал», земельні питання та ін.

Будинок творчості презентував культурологічний проект

 

Вчора, 12 лютого, в Художньому музеї Михайла Біласа відбулася презентація дослідницько-прикладного культурологічного проекту «Бісер як оздоба головних уборів в ансамблі українського народного одягу». Займається проектом гурток бісеронизання «Монисто» під керівництвом вчителя Тетяни Осійчук.

Про громадські приймальні Романа Ілика

Як інформує прес-служба народного депутата України Романа Ілика, громадська приймальня нардепа для мешканців Дрогобицького району працює у приміщенні Народного дому (м. Дрогобич, вул. 22 січня, 28, каб. 1). Графік роботи: понеділок, середа, п’ятниця з 9.00 до 12.00 год., вівторок, четвер – з 15.00 до 18.00 год., керівник Лужецький Григорій Федорович. У Трускавці натомість керівником громадської приймальні призначено Руслана Ярославовича Крамара (приймальня знаходиться у приміщенні міської ради за адресою вул. Бориславська, 2, каб. 3; графік роботи: понеділок, середа, п’ятниця з 9.00 до 12.00 год., вівторок, четвер – з 15.00 до 18.00 год.).

Приймальня для мешканців Дрогобича знаходиться у приміщенні Дрогобицької міської ради (площа Ринок, 1 каб. 9). Графік роботи: понеділок, середа, п’ятниця з 9.00 до 13.00 год., вівторок, четвер – з 14.00 до 18.00 год., керівник – Кравчук Тетяна Іванівна. До кінця лютого Роман Ілик планує відкрити ще по одній приймальні у Стебнику та Бориславі.

Власна інформація

У Дрогобичі зменшилися надходження від бюджетоутворюючих підприємств

Протягом січня в Дрогобичі продовжилося зменшення надходжень від основних бюджетоутворюючих підприємств. Про це повідомив кореспондент ІА ZIK з посиланням на першого заступника міського голови Олександра Коростельова.

«Якщо у січні 2012 року бюджет міста отримав від АТ «НПК-Галичина» – в недалекому минулому головного платника податків не лише в Дрогобичі, але й на Львівщині – лише 182 тис. грн. (виробництво впало майже до нуля), то в цьогорічному січні ще менше – 68 тис. грн., – каже посадовець. – Від ПАТ «Дрогобицький завод автомобільних кранів» у січні надійшло 56 тис. грн., що становить 0,8% проти відповідного періоду минулого року (торік у січні – 6884 тис. грн.). Не набагато краща ситуація на ТзОВ «Універсальна бурова техніка», яке у першому місяці поповнило бюджет на 17 тис. грн., ВАТ «Дрогобицький машинобудівний завод», який спромігся переказати до бюджету 293 тис. грн. – торік 990 тис. грн. Від «ЗАТ «Галка-Дрогобич», ЗАТ «Дрогобицький м’ясокомбінат», ПАТ «Дрогобицький хлібокомбінат» місто отримало від 40 до 89 відсотків сум, сплачених ними у січні минулого року».

Зі слів посадовця, жодне підприємство у Дрогобичі не спрацювало краще січня минулого року. Оскільки усі підприємства є у приватній власності, можливості впливу міської влади на них обмежені.

«Січень засвідчив, що для бюджетоутворюючих підприємств Дрогобича цей рік буде ще гіршим, ніж 2012, який був дуже поганий, – наголосив Олександр Коростельов. – Ситуація складна, але не критична».

www.zik.ua

Роман Ілик: «Обласна влада зобов’язана виділити кошти на добудову школи у селі Ролів»

Народний депутат України Роман Ілик скерував звернення голові Львівської обласної ради та голові Львівської ОДА щодо виділення коштів на реконструкцію та добудову Ролівської СЗШ І-ІІ ступенів Дрогобицького району, інформує офіційний сайт народного депутата.

Реконструкція та добудова школи с. Ролів включена до регіональної програми будівництва, реконструкції, реставрації та модернізації об’єктів інфраструктури Львівської області на період до 2015 року і є в переліку бюджетних установ Львівщини з визначеним фінансуванням з обласного бюджету.

“З 2009 року реконструкція та добудова Ролівської школи є серед пріоритетних напрямків фінансування освітньої галузі Львівщини. Тому виділити кошти є обов’язком обласної влади перед мешканцями села Ролів. Умови навчання в існуючій школі є катастрофічними. Ще у 2005 році цей навчальний заклад оголосили аварійним. З року в рік кошти начебто закладають, але до школи с. Ролів вони чомусь не доходять”, - стверджує  Роман Ілик.

У школі навчається близько 100 учнів, тож у Ролівській сільській раді просять кошти на невелике приміщення. “Село Ролів віддалене від інших сіл на 10-11 км, а протяжність самого села – 7 км. Тож можливості навчатись в інших школах району діти не мають”, - кажуть у Ролівській сільській раді і вірять, що у 2013 році кошти на їхню школу таки надійдуть.

Прес-служба народного депутата України Романа Ілика

 

Юнаки, поповнюйте ряди правоохоронців

Керівництво Трускавецького міського відділу ГУМВС України повідомляє випускників загальноосвітніх шкіл міста про те, що Львівський державний університет внутрішніх справ, Національна академія внутрішніх справ, Харківський національний університет внутрішніх справ, Одеський державний університет внутрішніх справ та ін. оголошують набір на навчання з числа цивільної молоді на 2013 навчальний рік.

Вимоги до кандидатів наступні: Львівський державний університет внутрішніх справ приймає юнаків у віці від 17 до 25 років (вік обчислюється станом на 31 грудня року вступу): факультет денної форми навчання «бакалавр» «правоохоронна діяльність», факультет кримінальної міліції, факультет міліції громадської безпеки, «правознавство», слідчий факультет.

За довідками звертатися за адресою: м. Трускавець, вул. Мазепи, 19 а. каб. №202 (відділ кадрів).

Трускавецький МВ ГУ МВС України у Львівській області

Спортивні анонси

Нещодавно в Івано-Франківську проводився відкритий Чемпіонат Івано-Франківської області з боксу серед жінок, молоді та юніорок. У ваговій категорії до 80 кг перемогу та 1 місце виборола вихованка Трускавецького ДЮСК «Спортовець» Анастасія Космірак (тренер ДЮСК – Назар Мінів). Анастасія входить у склад збірної команди Львівщини та представлятиме нашу область на Чемпіонаті України з боксу, який відбудеться з 15 по 20 лютого 2013 року у м. Ковелі.

З 11 по 15 лютого 2013 р. у Трускавці згідно календаря Федерації тенісу України в спортивно-оздоровчому комплексі ДЮСК «Спортовець» проводиться Відкритий Всеукраїнський юнацький турнір з тенісу серед учнів до 10 та до 12 р.

 

З 16 по 17 лютого 2013 р. у спортивно-оздоровчому комплексі Трускавецького ДЮСК «Спортовець» буде проводитись Відкритий Всеукраїнський турнір західного регіону з хортингу, присвячений річниці виводу радянських військ з Афганістану серед юнаків і дівчат 12-13 років, кадетів і кадеток 14-15 років, юніорів та юніорок 16-17 років та молоді 18-21 рік у розділах «двобій».

Хортинг (від назви козацького острова на Дніпрі - Хортиця) – національний вид спорту, народжений в Україні, представляє собою комплексну систему різносторонньої підготовки спортсмена (головний суддя змагань – Віце-президент Української Федерації хортингу по західному регіону України Віталій Плеханов).

З 20 по 26 лютого 2013 р. у м. Євпаторії двоє вихованців відділення плавання Трускавецького ДЮСК «Спортовець» Богдан Савка та Анастасія Мацюрак представлятимуть Трускавець на відкритому чемпіонаті України з плавання серед юнаків у складі збірної команди Львівщини.

З 21 по 26 лютого 2013 р. у м. Чернівці вихованець ДЮСК «Спортовець» Микола Білас у складі збірної команди Львівщини, прийматиме участь у зональних змаганнях Чемпіонату України з боксу серед школярів.

Любомир Мацькович, директор ДЮСК «Спортовець»

Вагомі здобутки каратистів

 

3 лютого у Дрогобицькому осередку кіокушинкай карате вперше за багато років проводились іспити на учнівські пояси. Приймав іспити наших каратистів бранч-чиф, президент Львівської обласної федерації, сенсей Король Олександр (4-ий дан) спільно з семпаєм Олегом Королем (2-ий дан).

Діти намагалися продемонструвати на іспитах усе ,чого вони навчилися. Щоправда, через надмірне хвилювання не обійшлося і без помилок. Та, як мовиться, для досконалості немає меж. Приємно, що декілька учнів тренера Олександра Золочевського атестувались на перший кю, зокрема, Ірина Коваленко (ЗОШ №4), Ольга Яцуляк (гімназія), а трохи раніше у Львові це зробив і Володимир Яцуляк.

Перший кю – найвищий учнівський ступінь у карате. Далі діти готуватимуться здавати на майстерський ступінь (чорний пояс) – перший дан. До речі, тренер Олександр Золочевський успішно атестувався на 2-ий дан у міжнародній зимовій школі, заняття якої проходили у Вінниці під керівництвом шихана Олександра Гончаренка (5-ий дан).

Президент Львівської обласної федерації Олександр Король відзначив високий рівень карате у Дрогобичі, додавши, що ці вагомі здобутки тепер необхідно примножувати.

Ярослав Грицик, газета «Галицька зоря»

 

Кримінальна хроніка Трускавця

Замахнулися на церкву

У ніч з 31 січня на 1 лютого цього року невідомі особи, зламавши замок вхідних дверей, проникли у церковне приміщення храму св. Миколая. Зловмисники демонтували батареї опалення. Крадіжки інших церковних речей не було.

Вкрали каналізаційну кришку

Про це повідомив міський відділ трускавчанин Л. Невідома особа з його подвір’я, що на вулиці Стебницькій, другого лютого вкрала металеву кришку від каналізаційного колодязя. Сума збитків встановлюється.

Добирався в підвал

Невідома особа пошкодила вхідні двері до підвального приміщення на вул. Сагайдачного у трускавчанина Ю. Про пограбування підвалу у повідомленні не йдеться. На місце події виїжджала СОГ та експерт.

Обікрали пенсіонера

Мешканець Трускавця, пенсіонер К. просить МВ вжити заходів та викрити невідомих осіб, які шляхом взлому навісного замка проникли у його підвальне приміщення, що на вул. Івасюка, і забрали його майно: інструменти, будівельні матеріали, вироби з металу, трубки різного діаметру.

Злодій з Інтернету

Це повідомлення надійшло 4 лютого від трускавчанки Мар’яни Ц. У ньому йдеться про те, що вона в мережу Інтернет дала оголошення на продаж весільної сукні. У цей день до її чоловіка зателефонував невідомий, який сказав, що хоче купити запропоновану сукню. Для цього йому потрібен номер карточки, на яку він перерахує гроші за товар. Цього ж дня до продавців сукні зателефонував ще один невідомий чоловік, який представився представником відділення «Приватбанку»і попросив назвати пін-код на карточку. Жінка назвала код, після чого, за словами потерпілої, через кілька хвилин з карточки були зняті гроші в сумі 1500 гривень у м. Луганську. Матеріали для перевірки будуть скеровані за належністю в м. Луганськ.

Зайва тривога

У Трускавецький міський відділ поступило повідомлення від чергового Комсомольського РВ ГУМВСУ у Херсонській області. Йшлося про те, що у райвідділ звернулася громадянка П., мешканка Херсону з тим, що її чоловік Юрій та його товариш Сергій, які відпочивають у Трускавці у санаторії «Янтар», після обіду 5 лютого вийшли із оздоровниці і не повернулися, на телефонні дзвінки не відповідають.

Перевірити ситуацію виїхала СОГ трускавецьких правоохоронці. Вони встановили, що вказані особи живі і здорові знаходяться в даному санаторії у своїх кімнатах.

Губа не дурна

Із магазину «Фуршет» надійшло повідомлення. Третього лютого невідома особа таємно шляхом вільного доступу вкрала пляшку вина «Шарм де маньоль медок» вартістю 218,79 грн. та зубну щітку. На місце події виїхала СОГ. Було встановлено, що дану крадіжку скоїв 26-річеий мешканець Трускавця Г., який ніде не працює. У скоєному зізнався. Речові докази вилучено і повернуто власнику.

Привласнив зарплату

Для організації досудового розслідування у міський відділ надійшли матеріали кримінального провадження. У них йдеться про те, що керівник приватного підприємства «В», де за сумісництвом на посаді інспектора відділу кадрів працювала громадянка Д., яка мешкає в Бориславі, за тривалий час роботи не виплатив їй заробітної плати Цей же керівник не виплатив заробітної плати і громадянці П., яка працювала на цьому підприємстві за сумісництвом на посаді головного бухгалтера.

Ігор Дубровський, сержант міліції, Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір’я»

 

Із прийому міського голови

«Та це ж вся моя пенсія. Платити за тепло я не буду». Так заявив мерові Трускавця Русланові Козиру на прийомі міського голови поважного віку трускавчанин Ярослав Гермак. Він мешкає у двохкімнатній квартирі, користується централізованим опалення, а до оплати йому нарахували за січень 805 гривень.

- Пане голово, - каже чоловік, - де ж тут справедливість, нормальний підхід? Та в сусідньому під’їзді за таке ж помешкання людина платить 360 гривень. А мій сусід за трьохкімнатну квартиру - 701 гривню. Я платити не буду, бо то вся моя пенсія.

Пан Козир роз’яснював, як це могло статися, що вийшла така велика сума, погоджувався, що це неправильно, обіцяв скерувати на квартиру пана Ярослава комісію і як завжди у таких випадках переконував людину написати заяву на встановлення автономного опалення.

Уже після прийому я бачив цього чоловіка у коридорі, який витирав кулаком засльозені очі і шукав пані Галину Кравець, яка веде реєстрацію відвідувачів, аби допомогла йому скласти таку заяву.

Уже не вперше пані Олена С. порушує питання про начебто завищені нарахування за надані комунальні послуги. Вона вважає, що пільги повинна мати не лише вона, але й її родичі, які живуть з нею. Їй роз’яснювали, що за кожен вид послуг є інша методика нарахувань, але вона цього не брала до уваги.

Пан Богдан А. прийшов відстоювати інтереси свого сина, який зараз працює на виїзді. У сина зав’язалися спори з колишньою дружиною щодо його участі у вихованні дитини. Тут, вважає батько, задіяні фіктивні довідки із дитячого садка, що кидають тінь на сина. Для оправдання сина перед судом батько просить довідки, яка б заперечувала попередню, як він вважає, фальсифіковану. Міський голова обіцяв у цьому питанні розібратися.

Степан Гуревич мешкає в колишньому гуртожитку будівельників на вул. Івасюка. Сам він будівельник, але зараз безробітний, що дуже здивувало мера.

- нічого дивного, за 1500 гривень робити на будові, куди мене спровадив Центр зайнятості, я не погоджуюся. - сказав пан Степан. – Але в мене є інші проблеми. Житло терміново потребує ремонту, дуже великі нарахування за газ, яким практично не користуюся сім років. Чи можете в цьому посприяти?

Відповідь була передбачувана – коштів на ремонт житла дуже мало. Найкраще було б створення ОСББ. Щодо зниження оплати за газ та інші види комунальних послуг то це давно укладена норма для місць загального користування, то ж міська влада зарадити тут не зможе.

 Із запевненнями, що нарешті отримає заборговану зарплату за роботу у КП «Наше місто», покинув прийом міського голови колишній працівник підприємства Михайло Калиник.

Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Біостерилізація по-трускавецьки?

/Відкритий лист Руслану Козиру/

Шановний Руслане Ярославовичу!

Чимала кількість свідомих мешканців міста Трускавця чудово знає, хто Ви і хто Ваш підлеглий начальник УЖКГіБ - Терлецький Ю.Б. та Ваша так звана команда, я навіть не хочу наводити перелік Ваших брудних вчинків, бо ви самі знаєте, що дієте.

Ви тільки здатні залякувати та вводити в оману людей, які є не завжди освіченими.

Я особисто нічого не вкрала, нікому не заподіяла лиха, веду порядний спосіб життя і в тому, що я простягаю руку допомоги обездоленим, безпритульним тваринам, немає нічого поганого. Так чинять багато людей по всьому світу, які мають велике серце та здатні на людяні вчинки по відношенню до братів наших менших, за яких ми відповідальні. Цим тваринам і так нелегко живеться: над ними знущаються фізично, їх вбивають забороненими способами. Багато міських голів по всій Україні йдуть назустріч особам, які піклуються про безпритульних тварин, створюють їм певні умови та допомагають в опіці над тваринами.

А Ви, пане Козир, разом з Терлецьким допомагаєте та особисто замовляєте масове знищення безпритульних тварин у нашому місті, а про цих тварин піклуються, люди годують їх та захищають від фізичного знищення, до якого причетні особисто Ви. До липня 2011 р. знищенням тварин у Трускавці спочатку займалося комунальне підприємство з м. Стрий, а потім комунальне підприємство «Лев» з м. Львова. З початку 2011 р. до початку чемпіонату Європи по футболу ЄВРО-2012 винищенням тварин здійснювалося підприємством з м. Борислава, яке очолював Луценко Іреней, який винищував не лише безпритульних, а ще й домашніх тварин. Такі протизаконні дії п. Луценка були неодноразово зафіксовані на фото і на відеозйомку, але притягти до кримінальної відповідальності його не вдалося, оскільки його протизаконні дії прикривалися зі сторони міського голови Козира Р.Я. і правоохоронні органи міста (прокуратура та міліція) бездіяли.

З початку грудня 2012 р. в Трускавці знову розпочалися масове винищення тварин, так, по вул. Бориславській, 36, було вбито дві стерилізовані собаки, також у всіх районах міста почали зникати собаки, а особливо по вулицях Стебницькій та Стуса. З цього приводу є звернення громадян до Генеральної прокуратури України

На протязі з 04.00 до 05.00 год. в ніч з 29 на 30 січня 2013 року в міському парку вбили молоду собаку віком 1 рік, яка мала цуценят, а її сестричку підстрелили. Є чимало очевидців цих жахливих подій по жорстокому знищенні собак.

Звичайно Вам легко обливати мене, звичайну жінку Ліду, брудом в очах громадськості міста на радіопередачах, зустрічах з пресою, але є велика кількість людей, які завдячують мені тим, що я опікуюся безпритульними тваринами у місті, з-за кордону люди теж мені дякують, насамперед це відпочиваючі та гості міста з Росії, Молдови, Польщі. Вони бажають мені міцного здоров'я та мужності у нелегкій боротьбі за право безпритульних тварин жити.

Я звичайна людина і думаю, що залишу по собі слід в цьому житті, а що зробили Ви, пане міський голово?

На знищенні знедолених собак робите бізнес, особисто платите кошти за знищення тварин, а могли б використовувати ці кошти за призначенням - на біостерилізацію тварин, які також хочуть жити і мають право на життя.

Взагалі, про яку біостерилізацію Ви ведете мову? Жодна тварина в місті не пройшла біостерилізації за бюджетні кошти. Такими своїми протиправними діями Ви порушуєте Закон України "Про захист тварин від жорстокого поводження" та ряд статей Кримінального кодексу України. Хіба такі вчинки личать міському голові та ще й курорту? А був би в нашому місті притулок безпритульних тварин, хоча б невеликий і мешканці мали б до нього доступ: за бажанням приходили б погодувати тварин чи навіть забрати собі додому. Якби так, було б наше місто зразковим містом в Україні по поводженню з безпритульними тваринами. Тим паче, що ви, п. Руслане, в змозі це зробити, але Ви чините супротив і з кожним разом в нас у місті все жорстокіше знищують тварин. Опам'ятайтесь і прийміть у своє серце доброту та милосердя!

Лідія Буга

 

 

 Создан 13 фев 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником