Трускавецький вісник № 24 (567) від 18 лютого 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 24 (567) від 18 лютого 2013 р.

18.02.2013 

У номері: Партія регіонів готує подарунок для трускавецьких школярів; З парку намагалися вивезти ще одну скульптуру; В «Перлині Прикарпаття» пройдуть навчання з ЦО; Хакерські атаки на "Трускавецький вісник"; Відмивання коштів через ОСББ; Відшкодування за зіпсовану побутову техніку.

Новини Трускавця та регіону

 

Не припиняються хакерські атаки на «Трускавецький вісник»

Починаючи з минулого тижня, практично щоденно тривають DDOS-атаки на сайт «Трускавецький вісник» www.protruskavets.org.ua. В зв’язку з цим редакція нашого Інтернет-видання вирішила провести власне розслідування, в результаті якого були виявлені цікаві факти. Так, хакерська атака на «Трускавецький вісник» співпала в часі з хакерською атакою на сайт Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області www.milicialviv.gov.ua, отже, не виключено, що атаки здійснюють одні й ті ж особи чи організації на одне й те ж замовлення. Наше джерело інформує, що найімовірніше атаки на «Трускавецький вісник» здійснює трускавчанин-хакер на прізвисько «Клєвєр». Жодної інформації про цю людину в Інтернеті знайти не вдалося. Оскільки в Україні діє Закон про захист персональних даних, то можемо повідомити лише, що п. Михайло К., 39-річний мешканець вулиці Стуса, який свого часу балотувався в депутати міської ради від партії «Пора» (очільник Юрій Яворський), а згодом працював у приватного підприємця Петра Іванишина, є дуже частим відвідувачем кабінету трускавецького міського голови Руслана Козира. Якщо між хакерськими атаками на «Трускавецький вісник» та сайт ГУ МВСУ у Львівській області є якийсь зв’язок, то представникам діючої трускавецької влади доведеться давати відповідні пояснення. Якщо ж такого зв’язку довести органи безпеки не зможуть, тоді редакція «Трускавецького вісника» різними способами виводитиме на чисту воду тих, хто так боїться нашого веб-ресурсу, що аж замовляє хакерські атаки з метою його знищення.

 Як відмивають кошти на ОСББ

Як інформує наше джерело, у 2012 році з міського бюджету було виділено для потреб електропостачання ОСББ «Віра» (Стебницька, 62) аж 123 тис. 639 грн. «Освоювала» ці кошти фірма, наближена до заступника міського голови Петра Нестерівського. Виділено кошти в ручному режимі, адже спочатку такі видатки у бюджет не закладалися. Дивує, чому в час, коли така сутужна ситуація у КП «Трускавецьжитло», бюджетні кошти освоювала суто комерційна структура.

Заміна електропроводки в ОСББ «Віра» обійшлася бюджету в понад 123 тисячі гривень, хоча за такі кошти можна було замінити електропроводку в трьох, або й чотирьох двопід’їздних дев’ятиповерхівках, вважають експерти. Свого часу заміна електропроводки в будинку 1 на вулиці Івасюка (10 під’їздів!) обійшлося в 35 тисяч гривень.

В той же час газета «Голос ради» з посиланням на члена виконавчого комітету Ігоря Паньківа поширила інформацію про виділення на це ОСББ 40 тисяч гривень. Також для ОСББ «Дукат» (Стуса, 9) виділено 32 тисячі гривень, а для ОСББ «Здоров’я» (Стебницька, 76) – 48 тис. Прикметно, що за цими ОСББ стоять депутати Трускавецької міської ради. Заради справедливості зауважимо, що інформації про освоєння коштів комерційними структурами в «Дукаті» та «Здоров’ї» в нас немає, як немає і відомостей, а чи дійшли ці суми до ОСББ та як саме були використані.

В «Перлині Прикарпаття» пройдуть навчання з цивільної оборони

 

Як повідомив 18 лютого на понеділковій нараді в трускавецькій мерії заступник начальника Трускавецького МВ МНС Володимир Гординський, трускавецька пожежна частина брала участь в гасінні масштабної пожежі складу канцтоварів у Стрию. Цього року в рамках святкування 20-річчя санаторію «Перлина Прикарпаття» пройдуть навчання з цивільної оброни на базі цього санаторію, повідомив В. Гординський. Очікується приїзд на цей захід першого заступника міністра (посадовець не уточнив чи МВС чи МНС).

Нагадаємо, що у Трускавці показові навчання з ЦО проходили минулих років у таких оздоровницях як «Ріксос-Прикарпаття», «Бескид», «Карпати».

Засідатимуть земельна та бюджетна комісії

Завтра, 19 лютого, у Трускавці пройдуть засідання двох депутатських комісій – земельної (під головуванням депутата Анатолія Стародуба, поч. о 14.00) та бюджетної (під головуванням депутата Юрія Беднарчука, поч. о 16.00). Про це під час понеділкової наради 18 лютого повідомив секретар ТМР Петро Шумин.

Власна інформація

 

Депутатська земельна комісія прийняла стратегічне рішення

12 лютого провела засідання депутатська земельна комісія, її вів голова комісії депутат Бориславської міської ради Ігор Михаць. На засіданні також були присутні представники ЗМІ.

Як прокоментував цю подію міський голова Володимир Фірман, він задоволений. Депутати - члени комісії після «гарячої» розмови на сесії міської ради прийняли доленосне позитивне рішення: виділити земельну ділянку під будівництво електростанції на сонячній енергії, яке вестиме фірма «Дінаміс», зареєстрована в Бориславі. А це означає, що ми відчиняємо двері для створення нового підприємства, де працюватиме близько 150 чоловік. Дотеперішня позиція депутатів, які зволікали із прийняттям такого важливого для міста рішення, виглядала дещо дивною Адже це аж ніяк не в інтересах місцевої громади.

Маємо усвідомити, - наголосив міський голова, - якщо до нас іде потужний інвестор, йому не потрібно створювати ніяких перепон. Бо якщо все вийде добре, за ним прийдуть інші потужні ділові люди з-за кордону. То ж я радий: що ми вийшли із тупика. Дякую депутатам за те, що попри різні погляди вони проявили здоровий глузд і зійшлися в турботі про рідне місто. Надіюся, що це питання пройде й на сесії, що відбудеться в понеділок. Від реалізації цього проекту багато залежить. Це голосування стане показовим: хто за майбутнє Борислава вболіває на словах, а хто — на ділі, зазначив В. Фірман.

Газета «Нафтовик Борислава»

Не стали почесними

 

На 45-ій сесії Бориславської міської ради, яка відбулася 7 лютого, було запропоновано присвоїти звання “Почесний громадянин Борислава” Михайлові Гопшті та Павлові Василіву. Перший є депутатом міської ради від Фронту змін, другий - сином отця Романа Василіва. Проте в результаті голосування номінанти не набрали потрібної кількості голосів. Прикметно, що за них не голосували навіть деякі депутати від Фронту змін. Нагадаємо, що ця політична сила має більшість у міській раді.

Часопис «Тустань»

Найбільше самогубць

Дрогобицький район утримує сумнівне друге місце у Львівській області за кількістю самогубств. Минулого року добровільно пішли з життя 19 мешканців. Основними причинами називають депресивність і дотаційність району, відсутність роботи, зловживання алкоголем. До цього додалося й те, що декілька мешканців вирішили вкоротити віку через недобросовісні дії одного банку, який, на їхню думку, незаконно зняв у них чималі суми грошей із рахунків.

Часопис «Тустань»

 

Відшкодування за зіпсовану побутову техніку внаслідок раптового відключення електроенергії

Куди звертатися, якщо виключають світло без попередження і при цьому псується побутова техніка? Хто за це має відповідати? Чи передбачені відшкодування?

Споживач електричної енергії має знати свої права, особливо щодо припинення електропостачання з боку енергопостачальної організації.

Головне, що слід запам'ятати, що енергопостачальник перед припиненням енергопостачання у оселі або на об'єкті споживача (підприємство, магазин тощо) має письмово повідомити споживача про свої наміри щодо відключення.

Процедура відключення прописана у Правилах користування електричною енергією (ПКЕЕ) та у Правилах користування електричною енергією для населення (ПКЕЕн), а також у договорах про постачання та користування електричною енергією.

Направлення попередження про відключення поштою без повідомлення про вручення, а також залишення у дверях чи воротах не передбачено ні ПКЕЕ, ні ПКЕЕн.

На сьогоднішній день енергопостачальники почали для нагадування споживачам про необхідність сплатити заборгованість за спожиту електроенергію застосовувати технічні засоби зв'язку, зокрема телефон. Часто у таких нагадуваннях попереджають і про відключення, причому не дотримуючись термінів, передбачених ПКЕЕн.

Слід зазначити, що такі нагадування є не що інше як нагадування, які не передбачені, але і не заборонені ПКЕЕн. Між тим ототожнювати їх з попередженнями про відключення, які мають надсилатися, про що чітко зазначено у п.27 ПКЕЕн та договорі про користування електроенергією, - не слід.

Не передбачено також вручення попередження про відключення неповнолітнім членам родини споживача та особам, яких споживач не уповноважував на вчинення таких дій (для юридичних осіб),

З урахуванням багатьох чинників, що перешкоджають своєчасності оплати послуг та товарів, порядок відключення споживача-фізичної особи (населення) визначається наступним чином:

1. Якщо на 10-ий день від дати оплати, визначеної договором про користування електричною енергією (зазвичай ця дата встановлюється до 10 числа кожного місяця) від споживача не надійшли кошти за використану електроенергію (тобто до 20 числа місяця), йому надсилається письмове повідомлення про наявну заборгованість, яка може бути визначена Енергопостачальником самостійно - шляхом зняття контрольних показів лічильника або за плановим нарахуванням, що також обумовлюється чинним Договором.

2. Письмове повідомлення повинно містити інформацію про попередню оплату за спожиту електроенергію (дату, суму та останні оплачені покази електролічильника) та пропозицію сплатити суму боргу протягом 30-ти днів від дня отримання повідомлення. Крім вказаної інформації повідомлення має містити попередження про дату відключення у разі несплати суми заборгованості у визначений термін,

Повідомлення про заборгованість повинно бути вручене під підпис особисто споживачеві, або його повнолітнім членам родини, що мешкають з ним за однією адресою, чи направлене поштою з повідомленням про вручення.

Дотримання саме такої процедури - без спрощень та змін - надає Енергопостачальнику право відключити електроенергію у визначений термін.

Але навіть за таких умов на Енергопостачальника покладається обов'язок у день відключення електроенергії звертати увагу на соціальний статус споживача та запропонувати йому (у разі достатніх підстав чи на прохання споживача) укласти договір про реструктуризацію заборгованості у встановленому порядку.

Слід зазначити, що не заборонено проводити відключення побутових споживачів напередодні вихідних та святкових днів.

Споживачу важливо знати:

Зміна організаційно-правової форми, форми власності чи економічного стану постачальника електричної енергії за регульованим тарифом не може призводити до обмеження чи припинення постачання електричної енергії споживачу, якщо останній виконує свої зобов'язання згідно з договором та цими Правилами. Електрична енергія постачається споживачу безперервно, крім випадків, передбачених договором та нормативно-правовими актами, у тому числі Правилами.

З повагою і найкращими побажаннями, юрист, член Національної спілки журналістів України Роман Руснак, газета «Добра новина»

Партія регіонів готує подарунок для трускавецьких школярів

 

Трускавецька міська організація Партії регіонів готує приємний сюрприз для школярів Трускавця – відмінників навчання та обдарованих дітей. Про це нас повідомив голова ТМО ПР Лев Грицак.

- Поштовхом до такої думки стала зустріч із групою школяриків в одній із крамниць, куди я зайшов дещо купити, - розповідає Лев Ярославович. – Побачивши мене, діти навперебій почали вітатися, а згодом, коли я вже виходив з магазину, старші маленьким почали пошепки розповідати, що «це Лев Ярославович, міський голова». Одразу захотілося зробити дітям якийсь приємний подарунок. Тому і виник задум, щоб покатати трускавецьких школярів, але не на автомобілі, а так, щоб вони побачили наш Трускавець з висоти пташиного лету. Поки що прораховуємо різні варіанти, чи це буде подорож на гвинтокрилі, чи на АН-2.

- Яким чином плануєте реалізувати цей хороший задум?

- Звернемося із такою пропозицією на ім’я міського голови, або ж завідувача міським відділом освіти, гадаю, що у них не знайдеться причин відмовити нам. Адже для дітей такі польоти були б і цікавими, і корисними. Однозначно, що для цього діти повинні мати письмовий дозвіл від батьків чи осіб, які їх заміняють.

Коли я був міським головою Трускавця, то для нас проблеми освіти, питання наших дітей були пріоритетними. Згадайте лише скільки було зроблено для покращення матеріально-технічної бази шкіл, дошкільних та позашкільних закладів. Чого вартує хоча б один басейн «Спортовця», який ми реставрували.

- А як на практиці виглядатиме втілення цього проекту для школярів?

- Звичайно, що показати Трускавець з висоти пташиного лету вартувало б у першу чергу тим школярам, які є старанними у навчанні, які займаються спортом чи у гуртках Будинку учнівської творчості, які досягли успіхів. Гадаю, відділ освіти зможе підготувати списки дітей, яким потрібно зробити такий подарунок – політ над Трускавцем. Партія регіонів робить це для них не тому, що йдуть якісь вибори чи задля реклами, а тому, що молодь – наше майбутнє. Одне діло – бачити, який красивий наш Трускавець з вулиці чи вікна автомобіля, а зовсім інше – подивитися на курорт з висоти.

Хочу, щоб трускавчани знали – потрібно вкладати в своїх дітей, винагороджувати їх за успіхи та досягнення, стимулювати, щоб вони краще вчилися, займалися потрібними речами, відвідували гуртки, реалізували свій потенціал. Діти – майбутнє України, нашого народу. Партія регіонів прийшла до влади не на рік чи два, а щоб реалізувати довгострокову програму розвитку нашої держави. І ми, представники Партії регіонів тут, на місцях, повинні показати громаді приклад, як потрібно діяти, щоб нарешті від слів перейти до діла, щоб був результат. І ми показуємо цей приклад у багатьох площинах життя.

- Коли можна буде сподіватися першого польоту із школяриками на борту?

- Думаю, що вже в березні-квітні цього року, після узгодження всіх формальностей.

Спілкувався Володимир Ключак

З парку намагалися викрасти ще одну скульптуру

Як повідомив 18 лютого на понеділковій нараді в трускавецькій мерії заступник начальника Трускавецького МВ ГУМВСУ у Львівській області Віталій Малицький, вночі було затримано осіб, які намагалися викрасти з парку скульптуру «Гусляр» (інша назва «Давид-гусляр»). Оскільки триває слідство, то Віталій Казимирович в коментарі для «ТВ» повідомив лише, що скульптуру намагалися вивезти за допомогою гужового транспорту, тобто підводою. Затримали зловмисників на гарячому.

Наш кореспондент побував на місці події і об’єктив зафіксував відсутність скульптури на її історичному місці. Звернули ми увагу і на той факт, що немає більше в парку скульптурної композиції «Лукаш та Мавка», яку рік тому було пошкоджено (відрізано руки на метал). Невідомо, чи «Лукаш та Мавка» викрадені повністю, чи композицію демонтували для проведення реставраційних робіт. Але точно відомо одне – «Гусляра» викрадали з метою збагачення, а саме з метою збуту металу. Скільки орієнтовно триватиме слідство і як покарають злочинців, нам невідомо.

Варто зауважити, що полювання на метал останнім часом стає справжньою бідою в нашому регіоні. Так, невідомі крадуть кришки від каналізаційних люків, вирізають кабелі, викрадають металеві речі із підвалів, сходових кліток житлових будинків. По під’їздах будинків висять оголошення про прийом фактично за безцінь старої побутової техніки, яка містить у собі метал. Ми вже інформували у кримінальних хроніках за минулий рік про виявлені правоохоронцями факти крадіжок хрестів на могилах. «ТВ» першим бив на сполох при пошкодженні пам’ятника Макомацькому, при виявленні фактів відсутності пальців у «Юзі» чи рук у Лукаша та Мавки, при здійсненні акту вандалізму над пам’ятником Франка, бо хтось захотів собі долучити земельну ділянку.

Люди! Та схаменіться вже! Хто наступний у черзі на металобрухт? Невже Шевченко біля Палацу культури? Як до такого можна опускатися, щоб пам’ятники та скульптури здавати на метал? Невже в наших людей зовсім не залишилося людяності, а  є тільки жадоба наживи?

Володимир Ключак

 Создан 18 фев 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником