Трускавецький вісник № 26 (569) від 20 лютого 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 26 (569) від 20 лютого 2013 р.

20.02.2013 

У номері: Спортивні новини; Анонс прес-конференції; Нова виставка в Єпархіальному музеї; Кримінальна хроніка Трускавця.

Новини Трускавця та регіону

Завтра – прес-конференція двох депутатів Трускавецької міської ради

Як інформує наше джерело, завтра, 21 лютого, о 9.00 в приміщенні Трускавецької міської ради пройде прес-конференція депутатів Трускавецької міської ради Ігоря Пілька та Богдана Процишина.

Нагадаємо, що завтра на 10.00 заплановане і друге пленарне засідання сесії ТМР.

Затримали на гарячому?

Як інформує наше власне джерело, цього тижня правоохоронці зафіксували факт хабарництва в одній з місцевих рад нашого регіону. Яка посадова особа спокусилася на 500 доларів і чи взяли реального хабарника, чи це була тільки «підстава» з метою усунути посадовця, невідомо. Оскільки триває слідство, то інші деталі розголошувати не маємо права. До речі, саме з цієї причини під цією новиною закрито коментування.

Свято в середній школі № 3

15 лютого стіни школи №3 м. Трускавця наповнились весняним теплом та сонцем. Учні початкових класів мали можливість не тільки споглядати яскраве дійство боротьби зими з весною, а й безпосередньо взяти участь у веселих іграх, піснях та танцях. Цікаві прикмети, загадки та інсценування не залишили байдужим жодного школяра. Яскраві костюми милували око, а безпосередність і розкутість маленьких акторів просто вражали. Свято підготували вчителі початкових класів Лісовець та Людмила Тимчук. Велика подяка всім, хто допоміг у здійсненні цього чудового задуму. А іскри радості у очах дітей – безцінний скарб і найбільша вдячність. І в школі №3 такі свята проходять з превеликим успіхом.

А 1 березня о 11.30 у СШ № 3 пройде Свято Батька. Проведе його вчителька української мови та літератури Марія Дуб.

Власна інформація

 

Рідна мово, цвіти і святися!

21 лютого відзначатимемо Міжнародний день рідної мови. Сучасний українець настільки звик до чужомовного спілкування, що вже не відчуває інтелектуального дискомфорту, а тим більше невідкладної потреби очищення мови – визначної ознаки нації, базового чинника державності. Саме тому так настирливо протягом століть різними засобами намагалися знищити українську мову. І в наш час, через двадцять років незалежності України, робляться спроби знищення, занепаду української літературної мови через прийняття закону про двомовність, регіональність російської мови.

Ш.Бернер казав: «Якщо людина не знає мови народу, на землі якого проживає, то вона є або гостем, або окупантом, або не має розуму».

То чому із найвищих трибун нашої держави лунає так багато промов мовою сусідньої держави, відверто демонструючи зневагу до української?…. Хто вони?.....

Шановні трускавчани, щоб ще раз привернути вашу увагу до мовного питання у бібліотеці-філії №1 оформлено книжкову виставку: «Рідна мово, цвіти і святися». Запрошуємо вас переглянути нашу добірку літератури.

Живіть читаючи, і ви неодмінно знайдете відповіді на всі запитання!

Віра Савка, завідувач бібліотеки-філії № 1 ЦБС м. Трускавця

Дві статті на спортивну тематику

 

Результат дрогобицького осередку хортингу – Всеукраїнський турнір і 45 медалей

16-17 лютого 2013 року вперше на Львівщині у Трускавці, в спортивному залі ДЮСК "Спортовець", відбувся Відкритий Всеукраїнський турнір з хортингу західного регіону,  присвячений 24-ій річниці виведення радянських військ з Афганістану. Змагання проходили серед юнаків і дівчат 12-13 років, кадетів і кадеток 14-15 років, юніорів і юніорок 16-17 років та молоді 18-21 рік у розділах "Форми", "Показовий виступ" та "Двобій". Організатором турніру з українського виду єдиноборств, у якому взяли участь 13 команд - з Полтави, Києва, Херсона, Львова, Мукачево, Тячева, Воловця, Дрогобича, Стрия та Стебника з загальною кількістю 105 учасників, був Дрогобицький міський осередок хортингу.

16 лютого, в суботу, в рамках турніру було проведено суддівський семінар, а після  нього розпочалися виступи спорсменів у розділах "Форми" та "Показовий виступ". І вже в перший день змагань дрогобицькі спортсмени заробили у скарбничку команди 16 золотих, 8 срібних та 3 бронзові медалі. Разом 27 нагород - ось такий високий старт взяла наша команда. Золото вибороли - Катерина Мушинська (ЗОШ №16, 9-В клас), Руслан Сембратович (ЗОШ №16, 9-В клас), Роман Постойко (ЗОШ №16, 9-В клас), Данило Гера (ЗОШ №4, 1-Б клас), Каріна Спариняк - дві золоті медалі (ЗОШ №2, 10-Б клас), Анна Слесарчук (ДППЛ №15, група-39), Мар'ян Гуржій - дві золоті медалі (ЗОШ №15, 10-клас), Роман та Богдан Балушки (ЗОШ №15, 8-клас), Владислав Багрій (ЗОШ №10, 6-А клас), Юрій Федечко (ЗОШ №3, 7-клас), Павло Луців - дві золоті медалі (ЗОШ №17, 7-А), Остап Саламін (ЗОШ №17, 9-А клас). Срібло здобулили -  Анастасія Фаль (ЗОШ №1, 6-М клас), Олександра Каркіщенко (Дрогобицька гімназія, 6(10)-Г клас), Руслана Возняк (Дрогобицька гімназія, 7(11)-Б клас), Павло Руденко (медичний інститут м.Івано-Франківськ), Олег Польовий (ЗОШ №10, 6-А клас), Анастасія Дендяк (ЗОШ №15, 9-клас), Іван Зубрицький (ЗОШ №15, 11-клас), Віталій Кістей (ЗОШ №16, 11-Б клас). Бронзу вибороли - Владислав Антоник (ЗОШ с.Рихтичі), Анна Слесарчук (ДППЛ №15, група-39), Діана Пащак (ЗОШ №14, 9-клас). До речі, найближчий переслідувач нашої команди - це команда Київського міського осередку хортингу - набрала вдвічі менше медалей.

17 лютого, неділю, день двобоїв, дрогобицькі спортсмени провели теж на висоті – здобули  8 золотих, 5 срібних та 5 бронзових медалей - 18 нагород. Золото вибороли - Олександр Люкас та Павло Новосад (ЗОШ №4, 10-А клас), Володимир Буртовий (ЗОШ №15, 9-клас), Мар'ян Гуржій - (ЗОШ №15, 10-клас), Остап Саламін (ЗОШ №17, 9-А клас), Роман Балушок (ЗОШ №15, 8-клас), Максим Кушлик (Дрогобицька гімназія, 4-А клас), Віталій Кістей (ЗОШ №16, 11-Б клас). Срібло здобули -  Юрій Федечко (ЗОШ №3, 7 клас), Роман Постойко (ЗОШ №16, 9-В клас), Зеновій Питлак (музичне училище ім.Барвінського, 2-А група), Ігор Летнянчин та Анастасія Олейнікова (ЗОШ №4, 10-А клас). Бронзу вибороли - Давид Гаврилов (ЗОШ №4, 7-Б клас), Павло Руденко (медичний інститут м.Івано-Франківськ), Андрій Яцик (ЗОШ №4, 10-клас), Павло Луців - (ЗОШ №17, 7-А) та Олег Зварич (Дрогобицька гімназія).

У сумі за два дні змагань Дрогобицький міський осередок хортингу у складі 38-ми спортсменів завоював  24 золоті, 13 срібних та 8 бронзових медалей. В загальному 45  медалей - це перше загальнокомандне місце - 81 бал. Друге загальнокомандне місце з результатом 40 балів посів Київський міський осередок хортингу та третє загальнокомандне місце виборола команда Тячівського міського осередку хортингу - 23 бали.

Участь в урочистому відкритті змагань взяли Орест Шевчук - заслужений тренер України, Микола Кобільник - почесний президент Львівського обласного осередку хортингу, Іван Андруневчин - голова Дрогобицької міської організації воїнів афганців, Олексій Семигал - перший віце-президент Всеукраїнського об'єднання "Українська Федерація Хортингу", голова суддівської колегії УФХ,  та Віталій Плеханов - головний суддя змагань, віце-президент Західного регіону УФХ. Ветерани Афганістану розповіли спортсменам про цю  війну, віддали шану загиблим воїнам та побажали спортсменам гарно виступити на змаганнях, проявити бійцівський дух та продемонструвати найвищу техніку виконання прийомів хортингу.

Хочемо висловити подяку за фінансову підтримку у проведенні змагань Миколі Кобільнику (почесний президент Львівського обласного осередку хортингу) та Володимиру Іллічу Козявкіну (генеральний директор клініки відновного лікування у м. Трускавець). Також висловлюємо подяку директору ДЮСК "Спортовець" Любомиру Мацьковичу за надану можливість провести турнір в спортивному залі ДЮСК "Спортовець". А тренерам Денису Іваницькому та Андрію Шевчуку дякуємо за підготовку наших спортсменів, за їх роботу з молоддю - 45 медалей - це і їхня заслуга, молодці!

На фото: призери, переможці та організатори змагань.

Віталій Плеханов

Злива нагород для трускавецьких «спортовців»

З 15 по 21 лютого 2013 р. у місті Ковелі проводився відкритий Чемпіонат України з боксу серед жінок, молоді та юніорок. У ваговій категорії до 80 кг не було рівних вихованці Трускавецького ДЮСК «Спортовець» Анастасії Космірак (тренер ДЮСК – Назар Мінів). Анастасія увійшла у склад збірної команди України та представлятиме Трускавець на Чемпіонаті світу з боксу, а підготовку нашої збірної до цих престижних змагань планується проводити з 14 по 30 березня 2013 року на навчально-тренувальному зборі у «Спортовці».

З 11 по 15 лютого 2013 р. у Трускавці згідно календаря Федерації тенісу України в спортивно-оздоровчому комплексі ДЮСК «Спортовець» проводився Відкритий Всеукраїнський юнацький турнірі з тенісу «Зимовий Трускавець» серед учнів до 10 та до 12 р. Участь взяли 53 юних тенісистів з Києва, Ужгорода, Чернівців, Львова, Коломиї, Стрия та Трускавця. Головний суддя змагань – суддя національної категорії Анатолій Стасюк. Найкращих результатів серед дівчат до 10 років добилися вихованки ДЮСК «Спортовець», які вибороли всі призові місця – І місце Яна Микитин, ІІ місце – Вікторія Карп’як, ІІІ місце – Роксолана Добрянська. Також був нагороджений грамотою міського голови тренер ДЮСК Ігор Микитин за вагомий особистий внесок у розвиток тенісу в Трускавці.

16 лютого 2013 року у м. Червоноград команда ДЮСК «Спортовець» взяла участь у Відкритому зимовому Чемпіонаті області серед юнаків та юніорів ДЮСШ Львівщини з плавання. Чемпіонами та призерами змагань в особистому заліку стали вихованці відділення плавання ДЮСК «Спортовець» Роман Гумецький - І м. (200 к/п, 200 в/с, 200 брас); Владислав Коцибан - І м. (50 бат. 50 в/с), ІІ м. ( 100 в/с); Софія Смеречинська - ІІ м. (50 н/с,200 н/с), ІІІ м. (100 н/с); Галина Кісак - ІІ м. (50 бат., 50 в/с); Анастасія Мацюрак - І м. (100 н/с),ІІ м.(200 н/с), ІІІ м. (200 к/п), ІІ м. у багатоборстві; Марта Веклюк - ІІ м. (200 в/с, 100 в.с.), ІІІ м. (200 к/п), ІІ м. у багатоборстві; Богдан Савка - І м. (50, 100, 200 брас,), І м. у багатоборстві. Спеціальний приз за найбільшу суму очок у багатоборстві отримав вихованець ДЮСК «Спортовець» Богдан Савка.

У командних видах програми трускавецькі плавці вибороли:      естафета 4х50 в/с дівчата - І м.; естафета 4х50 комб. жінки – ІІ м.; естафета 4х50 комб. Чоловіки – ІІ м.; естафета 4х50 комб. зм. – ІІІ м. Підготували чемпіонів Львівщини тренери відділення плавання ДЮСК «Спортовець» Андрій Жгута, Олег Кирчей та Богдан Смеречинський.

Інформуємо також, що з 20 по 26 лютого 2013 р. у м. Євпаторії троє вихованців відділення плавання Трускавецького ДЮСК «Спортовець» Богдан Савка, Анастасія Мацюрак та Владислав Дурбак представлятимуть Трускавець на відкритому чемпіонаті України з плавання серед юнаків у складі збірної команди Львівщини. А з 21 по 26 лютого 2013 р. у м. Чернівці вихованець ДЮСК «Спортовець» Микола Білас у складі збірної команди Львівщини візьме участь у зональних змаганнях Чемпіонату України з боксу серед школярів.

Ігор Гургула, заступник директора ДЮСК «Спортовець»

Барви Львова

У Єпархіальному музеї  м. Трускавця 20 лютого 2013 року  відкрилась виставка живопису «Барви Львова» Богдана Задорожного. Творчість львівського мистця породжена не метушнею заполітизованого зурбанізованого суспільства XXI ст., а швидше засвідчує тонку і вразливу до краси душу поета-романтика минулого віку. Він не порушує ні глобально-політичної, ні історично-національної проблематики, не ставить перед собою ультрамодних завдань авангардових колористичних експериментів, а просто і щиро намагається відтворити живописну таїну кожного куточку рідної землі. Землі, де ступала нога художника.

Значне місце в творчості художника займає портретний жанр - створені ним портрети друзів і знайомих намальовані легко і звучно, з глибоким почуттям. Образи переконливі і живі, легко і вправно виконані технічно. Авторові у м'яких пластичних формах, побудованих за допомогою теплих тональних співвідношень вдається висвітлити внутрішню суть портретованих осіб, акцентувати їх характерну значимість.

А ще - професійно виконані вітражні композиції сакрального призначення, скляні квітково-орнаментальні панно та вітражі для житлових інтер'єрів.

Таким постає перед нами творче обличчя Богдана Задорожного - художника образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва.

Виставка живопису  триватиме два місяці, отож усіх охочих радо запрошуємо до нашого музею, помилуватися та відчути насолоду справжнього мистецтва.

 Довідка. Народився Богдан Задорожній  9 квітня 1971р. у Львові. У 1993 – 1999рр. навчався на кафедрі художнього скла у Львівській національній академії мистецтв. Живе і працює у м. Дубляни. Впродовж кількох років автор працював в Ірландії, яка надихнула його на серію морських пейзажів. Персональні виставки Богдана Задорожного можна було відвідати у Львові, Трускавці та Дрогобичі, а його роботи знаходяться у приватних колекціях Польщі, Росії, Англії, Ірландії, США. 

Тарас Шафран, директор Єпархіального музею

Літературні дахи

16 лютого в Дрогобичі в «Центрі молоді» відбувся літературно-музичний вечір «Високо над дахами». Задум виник в юної активістки та керівника вечору Ірини Змінчак.

Пройшов захід у формі літературних читань, із художньою виставкою стрийського художника Ярослава Пижа. Все це було в поєднанні з виступами місцевих музичних гуртів. Тобто, все зробили для того, щоб стереотип «нудної» літературної імпрези подати цікаво та відкрити на ній нові непересічні таланти.

До речі, на творчому вечорі виступали такі музичні колективи як: Івано-Франківськ-«B.F.» та "Symphonyя". Активну участь в читанні брали молоді таланти із Борислава, Дрогобича, Стрия, Львова, Івано-Франківська та Коломиї. Виступи їх звучали українською, польською та російською. А родзинкою стала акустична гітара, якою віртуозно відтворювали музичні ритми африканських племен.

 «Вечір видався особливим для усіх присутніх. – відмітив учасник заходу Ігор Посоленик. — Він став одним із пам’ятних через гарячу підтримку шанувальників різного роду мистецтва та приніс багато вражень та досвіду самим учасникам.»

Даний захід, за домовленістю учасників та організаторів  планується втілювати в життя щомісяця. І наступний Малий регіональний творчий вечір «Високо над дахами» очікується на середину березня. 

Олег Стецюк

Кримінальна хроніка Трускавця

Підняв на матір руку

Дуже не легко тій матері, на яку піднімає руку її рідний син. Нема на то ніякого оправдання, нехай вона буде тисячу раз неправа – він мав би стерпіти і все їй пробачити. Та не так вийшло у сім’ї трускавчанки, працівниці одного із санаторіїв пані С. Син М. вчинив з матір’ю словесний конфлікт під час якого заподіяв їй тілесні ушкодження. Захиститися від розбійника-сина вона просить працівників міліції, бо більше нікому за неї вступитися.

Незаконний кредит?

На думку громадянки А. мешканка Трускавця К. незаконно отримала кредит у Трускавецькому відділенні ПАТ «УКРСИББАНК», використавши при цьому фіктивну довідку про доходи. Проводиться перевірка достовірності даного факту. У випадку його підтвердження громадянка К понесе відповідне покарання.

Є подібне звернення представника ПАТ КБ «Надра» про те, що громадянка В. отримала кредит у сумі 25000 гри., використавши при цьому неправдиву довідку.

На захист тварин

У Трускавецький МВ надійшли матеріали перевірки по заяві громадянки К з Борислава. Вона повідомляє про те, що у Трускавці незаконно використовують деяких тварин у фото- та відеозйомках.

Вкрали холодильник

У громадянки І., яка мешкає на вулиці Стуса, не працює, невідомі особи вкрали холодильник марки «СНАЙГЕР», що був у вжитку. Він знаходився на загальному коридорі третього поверху.

Знадобилися батареї

Студентам Г. і П., які навчаються у Дрогобичі, знадобилися чавунці батареї. Вони 13 лютого близько опівночі везли ці речі на санях на вулиці Стебницькій. За цією роботою їх застали працівники міліції та «Беркута». Батареї вилучено, студентів опитано та відпущено.

Хабарник

У Трускавецький МВ поступив рапорт начальника СДСБЕЗ капітана міліції С. Коваля. Він повідомляє, що отримано достовірну інформацію про те, що громадянин А., який працює службовою особою, отримав та отримує хабарі за видачі довідок, використовуючи своє службове становище.

Вивозили статую

У Трускавецький МВ 14 лютого о 4.10 год. від молодшого сержанта міліції третьої оперативної роти БМОП «БЕРКУТ» В. Пелюшкевича поступив рапорт. Він повідомляв, що цього дня о 1.50 год. на вул. Городище в м. Трускавці було затримано гужовий віз, на якому громадяни В. з Борислава, неодружений, мешканець Борислава Д., одружений, раніше не судимий, працює в курортній установі Трускавця та мешканець с. Попелі громадянин Г., неодружений, не працює, не судимий незаконно перевозили металеву статую, яку вони демонтували у курортному парку Трускавця. Даних осіб опитано та відпущено, металеву статую вилучено.

Посмакував лікер

У магазині «Рукавичка» невідома особа таємно, шляхом вільного доступу вкрала з приміщення даного магазину лікерну настойку ємкістю 0,7 л, чим завдала збитків на суму 142 грн. 99 коп.

Незареєстрована зброя

У Трускавецький МВ поступив рапорт від старшого лейтенанта міліції В. Біласа про те, що мешканець Трускавця Х. за місцем свого прожиття та реєстрації незаконно зберігає з метою збуту незареєстровану нарізну вогнепальну зброю та боєприпаси до неї, які має намір реалізувати довіреним особам з числа раніше судимих.

Шляхом обману

У Трускавецький МВ з письмовою заявою звернувся громадянин Д. Він повідомляє, що невідома особа шляхом обману зняла гроші в сумі 7 600 гривень з кредитної картки у банку, яким він користується.

Без слідів злочину

«Чисто», без слідів злочину забрався у кімнату відпочивальника з Одеси М. злодій і вкрав сумку його дружини, у якій були гроші, цифровий фотоапарат, мобільний телефон та два паспорти громадян України. Слідів проникнення у приміщення не виявлено.

Втік з місця події

17 лютого у Трускавецьку міську лікарню поступили мешканці Борислава, які зазнали тілесних ушкоджень внаслідок ДТП, що сталося на вулиці Бориславська о 18.00. за участю автомобілів марки «СУБАРУ ФОРТЕСТЕР», водій якого покинув місце ДТП, та авто марки «ДЕО ЛАНОС» заявника. Особа водія, який покинув місце пригоди, встановлюється.

Обікрали квартиру

Невідома особа 18 лютого, зламавши замок вхідних дверей, проникла у помешкання громадянки Б., яка мешкає на вулиці Данилишиних, і вкрала гроші та золоті вироби. Сума завданих збитків встановлюється. Ведеться слідство.

Ігор Дубравський, сержант міліції, інспектор по роботі з населенням та громадськими формуваннями, Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір`я»

 Обновлен 21 фев 2013. Создан 20 фев 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником