Трускавецький вісник № 35 (578) від 7 березня 2013 р.

 

Трускавецький вісник № 35 (578) від 7 березня 2013 р.

07.03.2013У номері: Новини з Борислава та Дрогобича; Вшанували Тараса Шевченка; «Батьківщина» висловила власну позицію стосовно актів вандалізму на Львівщині; Спортивні новини.

Новини Трускавця та регіону

Петрові Сушку пора йти у відставку

Чергове засідання Дискусійного клубу Дрогобича відбулося сьогодні, 7 березня, в приміщенні дрогобицької «Пори». Тема, з якою перед присутніми виступили експерти Святослав Сурма та Олександр Магльона – громадські слухання у Дрогобичі з питань освіти. В дискусії не взяли участь представники дрогобицької влади та міського відділу освіти, хоча й були запрошені та навіть давали попередню згоду. Не прийшли і представники шкіл №№3 та 15 у Дрогобичі, а також школи № 11 у Стебнику, котрих зачепила б так звана «оптимізація». Натомість прибула делегація вчителів з СШ І-ІІ ст. № 8 міста Дрогобича, котрі розповіли шокуючи факти про те, як цілеспрямовано міська влада Дрогобича нищить їхню школу та освіту в Дрогобичі взагалі і яка масована інформаційна атака йде у підконтрольних владі ЗМІ з метою очорнити навчальний заклад. Мета пана Радзієвського та пана Сушка – позбутися школу, віддати приміщення та стадіон університету та бізнесовим структурам. Багато говорилося про сімейно-корупційний клан. Репортаж з цієї резонансної дискусії читайте наступного тижня на «Трускавецькому віснику».

Якщо озвучені факти знайдуть своє підтвердження, то в нормальній цивілізованій державі та в нормальному місті така людина як Петро Сушко давно подала б у відставку. Дивний збіг, що засідання ДК проходило в «Порі» та пан Сушко є депутатом ДМР теж від цієї політичної сили, можна доповнити ще однією «Порою»: «Пора йти у відставку, пане Сушко!». Але поки Дрогобичем керує екс-комуніст О. Радзієвський, говорилося в кулуарах ДК, до того часу пан Сушко може особливо не боятися за свою долю.

Власна інформація

Водопостачання міста: вирішуємо разом

За ініціативи голови міста Борислава Володимира Фірмана вчора, 6 березня, було організовано проведення круглого столу з питань покращення водопостачання комунальним підприємством «Бориславводоканал» у м. Бориславі за участю представників міської влади, депутатів різних рівнів, керівників підприємств, громадських організацій та установ, регіональних засобів масової інформації.

Міський голова висловлює щиру вдячність за те, що мешканці не проігнорували позицію влади разом долучитись до вирішення стратегічно важливих проблем міста.

На засіданні круглого столу бажаючих висловитись було достатньо. Засідання тривало в формі дискусії, запитання здебільшого задавали очільнику міста Володимиру Фірману та першому заступнику міського голови Роману Дурбаку. В обговоренні наболілих проблем активну участь взяли, зокрема, колишній та теперішній керівники КП «Бориславводоканал» Ярослав Лопушанський та Ігор Дзебас, начальник відділу ЖКГ міської ради Олег Левицький, депутати міської ради Володимир Хауляк та Олександр Зварич, колишній працівник водоканалу Ярослав Верхоляк, доцент кафедри екології ДДПУ ім. І. Франка Мирон Цайтлер, колишній голова Микола Тустановський та інші.

Володимир Стахович конкретно і чітко окреслив ситуацію в Бориславі. Людям, що не зовсім орієнтуються в тонкощах цієї непростої теми, відкрились очі на цифри і відсотки.

Одним із ключових питань щодо вирішення проблеми водопостачання міста залишаються застарілий трубопровід, що потребує капітального ремонту, несанкціоновані підключення населення, підприємців та установ. Міський голова навів кричущі факти, які це доводять.

Також лунала думка про підвищення тарифів на воду. Цю ідею категорично відхилив міський голова: «Цим можна ще більше погіршити ситуацію. Мешканці достатньо платять за використану воду. Наше завдання полягає в тому, щоб була рівність, щоб платили ВСІ. Ми прагнемо достукатись до кожного бориславця та східничанина. Тоді, на нашу думку, навіть, можливе зменшення тарифу».

Багато присутніх висловили вдячність владі за ініціювання цього круглого столу. Підсумовуючи, вирішили створити робочу групу за участі, як працівників міської ради, так і просто небайдужих мешканців, які компетентні в даній ситуації. Це дасть змогу разом, аналізуючи помилки попередників і теперішні напрацювання, вирішити наболіле.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

Відбулась нарада щодо залучення коштів Європейського інвестиційного банку для модернізації обладнання КП «Дрогобичтеплоенерго»

6 березня у світлиці Ратуші під головуванням міського голови Дрогобича Олексія Радзієвського відбулась нарада за участю представників Міністерства регіонального розвитку будівництва та ЖКГ України щодо залучення коштів Європейського інвестиційного банку для реконструкції та модернізації обладнання КП «Дрогобичтеплоенерго».

У нараді взяли участь: директор ДП «Центр розвитку державно-приватного партнерства» при Міністерстві регіонального розвитку будівництва та ЖКГ України Євген Радченко; директор департаменту міського господарства Дрогобицької міської ради Іван Лепкий, директор КП «Дрогобичтеплоенерго» Ігор Хом’як, директор КП «Дрогобичводоканал» Романа Шагала, представники згаданих підприємств.

За підсумками наради підписано меморандум про співпрацю щодо залучення фінансування з метою реалізації проектів у сфері ЖКГ.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

Місто Борислав прийматиме найсильніших спортсменів України

12-15 березня цього року в місті Борислав відбудеться неординарна подія: Чемпіонат України з жиму лежачи. Організатори змагань: Міністерство у справах сім'ї, молоді та спорту, управління з питань фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації, федерація пауерліфтингу України, Львівський обласний осередок федерації пауерліфтингу України.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

Роман Ілик надав “Чесно” інформацію про помічників, громадські приймальні та витрачені кошти

Народний депутат України, лідер Львівської “Батьківщини” Роман Ілик надав руху “Чесно” вичерпну інформацію про своїх помічників, діяльність громадських приймалень та коштів, передбачених на депутатську діяльність.

“У відповідь на Ваш лист до мене як народного депутата України висловлюю подяку за пропозицію подальшої співпраці. Завжди з повагою ставився до інститутів громадянського суспільства та виступав за прозорість діяльності народних обранців усіх рівнів влади”, - зазначено у листі Романа Ілика на адресу Руху “Чесно”.

Народний депутат надав згідно із запитом відомості з біографії, відомості про членів команди, яка працювала з ним як з кандидатом у народні депутати України та продовжує плідно працювати уже як з народним депутатом України, інформацію щодо проживання у м. Києві, постатейний опис використаних щомісячних виплат на виконання депутатських повноважень за грудень 2012р. та січень/лютий 2013р. (з вказанням розміру коштів та цілей) та інформацію про роботу громадських приймалень.

Надану інформацію Рух “Чесно” оприлюднить на своєму інтернет-сайті.

Прес-служба народного депутата України Романа Ілика

Турнір юних футболістів у Стебнику

У ЗОШ № 18 м. Стебника шостого березня цього року відбувся міський турнір з футболу між загальноосвітніми школами (№№ 6, 7, 11 та 18) на «Кубок Стебника». Гарну фізичну підготовку та техніку показали футболісти ЗОШ №6. У впертій і наполегливій боротьбі вони і вибороли перше місце. Їм було вручено перехідний кубок та грамоти. Друге та третє місця відповідно посіли ЗОШ №7 та ЗОШ № 11. Спортсменів цих шкіл нагороджено грамотами.

Кращим воротарем турніру визнано Назара Яворського із ЗОШ №6. Кращим захисником став учень ЗОШ № 18 Микола Женіч, а кращим нападником став Роман Гатлан із ЗОШ №7.

Можна було б сказати, що турнір проходив на доброму культурному та спортивному рівні, якби не некоректна поведінка деяких учнів стосовно вчителя фізкультури та директора ЗОШ №18.

Марія Дмитрів, спеціаліст у справах неповнолітніх, молоді, спорту та туризму Стебницької міської ради

«Вічне і живе Шевченкове слово»

В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує все людство. До них належить й ім’я великого українського поета Т.Г.Шевченка.

Ось уже два століття незгасним вогнем усеперемагаючого патріотизму палахкотить його могутня і ніжна поезія. І палке слово великого Кобзаря надихає нас українців на жертовну працю в ім’я рідної України.

З нагоди ушанування пам’яті вічно живого серця поета та співця слова в міській бібліотеці для дітей пройшов святковий захід, літературно-музична композиція “Вічне і живе Шевченкове слово” до дня народження Т.Г.Шевченка. Підготовлена бібліотекарем бібліотеки для дітей Лесею Цісінською, вчителями СЗШ №2-гімназії Наталією Король та Олесею Рязановою з учнями 6-х класів.

Розпочалось свято піснею “Над Дніпровою сагою” , під звуки музики на гітарі у виконанні Михайляк Насті. З уст дітей звучали зворушливі поезії Т.Шевченка, діти виконали ряд пісень поета під музичний супровід Лесі Цісінської. Затамувавши подих всі присутні слухали Фарманянс Дмитра , який зачитав власну поезію “Великий Кобзар” і були дуже вражені.

Новизною урочистого заходу стали театралізовані інсценізації уривків з творів Т.Шевченка. Уривок з балади “Тополя” підготовлений Грабовською Вікою, Король Іреною, Панасевич Веронікою, Хамдан Марією, уривок з поеми “Катерина” виконали Габчак Микола та Химин Христина діалог за твором С.Васильченка “Дитинство Шевченка” виконали Савка Наталія та Фарманянс Дмитро.

Завершилось свято піснею “На високій дуже кручі”, яку заспівали всі присутні.

Тож нехай “Заповіт” великого Кобзаря стане заповітом для нас у справі збереження мови народу, звичаїв, пісень. Нехай вогонь його душі запалить у наших серцях іскру Віри, Надії, Любові до рідної землі, свого народу.

Сьогодні до нього, нашого Пророка звертаємо свої погляди. З його ідеалами, помислами звіряємо свої кроки в утвердженні української держави. Віримо, що здійсняться пророчі Тарасові слова:

І на оновленій землі

Врага не буде, супостата,

А буде син, і буде мати,

І будуть люди на землі.

Зіновія Мазур, зав. бібліотекою для дітей, м. Трускавець

Від «ТВ». Вшанування Тараса Шевченка на загальноміському рівні пройде у суботу, 9 березня, в Палаці культури Т. Шевченка о 16.00. Саме в цей день святкуємо 199-ту річницю від дня народження Великого Кобзаря. Влада Трускавця в зв’язку з потребою не переривати собі великий вікенд провела захід сьогодні, 7 березня.

Любомир Мацькович та Ігор Кісак прозвітували

6 березня 2013 року у плавальному басейні Трускавецького дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» проведено змагання з плавання «Відкрита першість ДЮСК «Спортовець» серед учнів 1-4 класів загальноосвітніх шкіл м. Трускавця.

 Змагання організовано відділом освіти Трускавецької міської ради за сприянням Благодійного фонду допомоги розвитку ДЮСК «Спортовець». Безпосереднє проведення змагань здійснювала суддівська колегія з числа тренерів «Спортовця» та вчителів фізичної культури шкіл (головний суддя Богдан Смеречинський).

 Перед початком змагань у спортивно-оздоровчому комплексі закладу відбулись загальні збори батьків учнів ДЮСК «Спортовець», на яких звітувались про проведену роботу адміністрація клубу та правління БФДР ДЮСК «Спортовець». У виступі директора «Спортовця» Любомира Мацьковича і голови правління БФДР Ігоря Кісака батькам надана інформація про співпрацю батьківського комітету та адміністрації ДЮСК, направлену на зміцнення матеріальної бази і сприяння ефективному розвитку навчально-тренувального процесу.

 На урочистому відкритті змагань з плавання учасників заходу вітали завідувач відділу освіти Михайло Шубак і начальник навчально-спортивного відділу Львівського обласного Управління комітету з фізичного виховання та спорту міністерства освіти і науки, молоді та спорту України - Ігор Вовк. Відкривав змагання директор ДЮСК «Спортовець» Любомир Мацькович.

 Призери змагань були нагороджені медалями та грамотами відділу освіти Трускавецької міської ради та БФДР ДЮСК «Спортовець», а всі учасники, які оволоділи навиком з плавання, отримали вітальні буклети.

Анонси

З 5 по 12 березня 2013 року у спортивно-оздоровчому комплексі ДЮСК «Спортовець» відділом у справах сім’ї, молоді та спорту Трускавецької міської ради проводиться Чемпіонат м. Трускавця з міні-футболу серед чоловічих команд.

З 13 по 15 березня 2013 року у ігровому залі ДЮСК Львівським обласним Управлінням комітету з фізичного виховання та спорту міністерства освіти і науки, молоді та спорту України буде проводитись Чемпіонат області з баскетболу серед учнів 1999-2000 р.н. дитячо-юнацьких спортивних шкіл Львівщини.

З 14 по 31 березня 2013 року у Трускавецькому «Спортовці» відбудеться навчально-тренувальний збір з боксу молодіжної збірної команди України по підготовці до Чемпіонату Світу, який буде проходити цього року в Італії. У складі збірної нашої держави вихованка ДЮСК «Спортовець» - Анастасія Космірак (тренер ДЮСК Мінів Назар).

Ігор Гургула, заступник директора ДЮСК «Спортовець»

 

 

 

Львівська “Батьківщина” вимагає покарати вандалів, які пошкодили пам’ятник Степанові Бандері

“Пам’ятник Степанові Бандері та меморіальну дошку з барельєфом провідника ОУН понищили ненависники України, які зневажають нашу країну та її національних героїв”, - про це заявив народний депутат України, лідер Львівської “Батьківщини” Роман Ілик.

“Вимагаємо від правоохоронних органів розслідувати злочин, знайти та покарати вандалів, які вчинили розбій на території музею-садиби провідника українських націоналістів. Події, які стались 6 березня у селі Воля-Задеревацька на Стрийщині, шокували та сколихнули місцевих жителів – вперше у селі, де проживав український герой, поглумились над пам’ятними знаками у його музеї-садибі”, - каже Роман Ілик.

Водночас опозиційний політик запевнив, що “Батьківщина” відновить понищене вандалами обличчя Степана Бандери: взяти під особистий контроль розслідування цього злочину, відновити пам’ятник та меморіальну дошку виявив готовність народний депутат України фракції “Батьківщина” Віктор Швець, який уже багато років працює у Стрийському окрузі.

Як розповіла директор музею-садиби Оксана Бандера-Піжик, пошкодження погруддя та меморіальної дошки працівники музею виявили вранці 6 березня. “І на пам’ятнику, і на дошці, було пошкоджено обличчя Степана Бандера. Зокрема, на пам’ятнику ми виявили загалом п’ять слідів від ударів. Пам’ятник зроблено з мармуру, покрито бронзою, тому зловмисникам було важко завдати пошкоджень. А от меморіальну дошку із барельєфом було пошкоджено більше”, - розповіла директор музею.

За словами Оксани Бандери-Піжик, поруч із музеєм працівники знайшли і “знаряддя” злочину – його передали правоохоронцям. “Ми сподіваємось, що зловмисників знайдуть якнайшвидше. Переконана, місцеві мешканці не причетні до того, що сталось. Цей злочин могли вчинити люди, які зневажають все українське”, - переконана Оксана Бандера-Піжик.

Прес-служба Львівської обласної партійної організації Всеукраїнського об'єднання “Батьківщина”

До теми. Львівська «Батьківщина»: «Вандали кинули виклик кожному українцю»

«Впродовж двох днів на Львівщині були пошкоджені два пам’ятні знаки національним героям, які є символами національно-визвольного руху: Степанові Бандері та Роману Шухевичу. Цей факт свідчить про те, що злочинні дії були зумисними і організованими. Ми вимагаємо від правоохоронних органів розслідувати ці злочини і притягнути винних до відповідальності», - сказано у заяві ЛОО ВО «Батьківщина».

«Звертаємо увагу на те, - йдеться у заяві , - що обидва злочини відбулись поблизу музеїв, які є культовими для кожного патріотичного українця, а тому були обрані не випадково. Це своєрідний виклик кожному, хто шанує українську історію та її героїв.

Обов’язок влади відновити ці пам’ятні знаки, бо саме завдяки її зневажливому ставленні до наших героїв вандалізм в Україні стає безнаказанним.

Львівська «Баткьівщина» буде слідкувати за ходом розслідування злочинних дій, які призвели до пошкодження пам’ятника та меморіальної дошки з барельєфом провідника ОУН Степана Бандери у селі Воля-Задеревацька на Стрийщині, а також меморіальної дошки під барельєфом головному командиру УПА Роману Шухевичу в Білогорщі, а також зробить усе можливе, аби пам’ятні знаки були відновлені.»

Прес-служба Львівської обласної партійної організації Всеукраїнського об'єднання “Батьківщина”Создан 07 мар 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником